LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 Mei 193g UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEN. AALSMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Slkkema van Uithoorn naar Zwarteweg 29 D. F. Weijer van Amsterdam naar Kudelstaartscheweg 102 Wed. J. A. Hoffs van Deventer naar Luwte 39 Vertrokken: Wed. A. du Pau naar Vel- sen. Duinvlietstraat 49 A. Knobbe, naar Ambt-Hardenberg Heemse B. Vervloed, naar Rolde, Schoonloo O. No. 24 a H. Vreeken, naar Haarlemmermeer, Leimul- derdijk 37. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella Klazina, d. van K. Versteeg en P. Spijker Jan Pieter, z. van K. Eveleens en A. van Kuijk Peter, z. van J. Vreeken en G. J. van de Lage- maat Elly Alida Anny, d. van J. W. Maarse en C. A. Tas. Ondertrouwd: T. N. Zegwaard, 37 j. en J. G. S. van der Raaij, 30 j. A. Maar je, 23 j. en J. A, C. Verdegaal, 22 jaar. Getrouwd: J. Joore, 28 j. en W. J, Knook 24 j. Overleden: Christina Knlep, 72 j., echt- genoote van A. Blesheuvel Jan Jore, 91 j.. ongehuwd Wilhelmus de Boer. 2 maanden z. van G. J. de Boer en H. M. Scholte Elizabeth Hofman, 74 j. wed. van A. Huiskens. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jacob de Vlaming. 25 j. te Leiden en Margje Hartman, 24 j. Aanrijding. Alhier had een aanrijding plaats tus- schen een personenauto bestuurd door A. V. te Zoetermeer en een tweewielig motor rijwiel bestuurd door J. v. d. B. te Moor drecht, De motorrijder, die tegen de auto opreed, kwam te vallen waardoor hij eenige tanden uit den mond verloor, ter wijl zijn motor van voren geheel vernield werd. Ook de auto bekwam schade. Het ongeluk is te wijten aan den auto-bestuur der, die geen voorrang verleende. Gevonden een pullover en een geknipt jurkje; inlichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van M. van Tol en Ma ria Kinkel Evert, Z. van E. Reurekas en T. Jongkind Maria Hendrina, D. van A. Wapperom en P. de Bruin Theodoras Gerardus, Z. van P. Bax en M. C. Taling Hugo Jozef, Z. van H. L. Tebbens en F. A. M Bisschop Lena, D. van A. H. der Weele en B. W. Wolthuis Adriaan, Z. van J. Jonkman en G. Ruiten Geer- truida, D. van B. Dol en F. G. Penne Elizabeth, D. van C. Bouterse en M. Ver baas Helena Catharlna, D. van C. van Oostram en R. Kessler Petronella Jo hanna, D. van L. van den Berg en K. van Kalsbeek Petronella, D. van L. Schön- hage en M. Rebel Gerardus Jacobus, Z. van J. Otten en W. J. Jansen Cornelia Catharina, D. van B. A. M. Schilder en C. Goossen Mechellna Aletta, D. van P. Schippers en M. A. Noorloos Gusta Susanna Maria, D. van N. P. Zomer en A. W. Krijnen. Ondertrouwd: Jan W. Pelsma 56 J. en Wilhelmina Vente 49 j. Jan van Essen 30 j. en Rika Grauwelman 29 j. Jo hannes Korsuize 23 j. en Maartje M. Bou terse 26 J. Gerardus M. Heemskerk 27 j. en Maria C. Huurman 27 j. Frans J. Meijer 24 j. en Cornelia A. de Waal 22 J. Willem Tensen 25 J. en Adriana Gijzen- berg 22 j. Hermanus Hogeveen 25 j. en Willemlna van Herwijnen 21 J. Gehuwd: Gerardus G. Duwel 26 j. en Adriana M. Doeswijk 24 j. Wouterus W. M. Stokman 26 j. en Anna M. E. Wen- nekers 22 j. Cornells J. Blom 27 j. en Maria E. Stokman 30 J. Gerardus J. Kraak 27 j. en Elisabeth M. van der Peet 24 j. Hendrikus Timmers 29 j. en Cor nelia Vervaet 31 j. Antonie Dekkers 24 j. en Dirkje de Blanken 22 J. Harmen C. van Poelgeest 22 j. en Jantje T. Groen 18 j. Jacob de Ruiter 24 j. en Anna K. van den Heuvel 24 j. Gerrlt J. Raams 25 j. en Lena Boer 23 j. IJsbrand Koole 29 j. en Catharina A. Linthout 24 j. Overleden: Klaas 20 mnd., Z. van T, Tameris en M. Visser Nicolaas Petrus 18 j.Z. van K. Th. Zwetsloot en M. P. van Steijn Gerrit de Jager 37 j„ geh. met P. Schaap Hendrik Klootwijk 83 J., geh. met N. Hoogmoed Wilhelmus Henricus, 18 mnd., Z. van H. J. P. Schreurs en A. M. Harte. Loop der bevolking. Gevestigd: Louw Smids, Hoofdweg 1326 Joannes Th. Keisers, Spieringweg 849 Manse J. Engelsma, Eikenlaan 50 Klaas Visser, Leeuwerikstraat 42 Theodoras Lamers, Havikstraat 36 Theodoras Ch. van den Hoff, Iepenlaan 22 Jacob Vlug, Eikenlaan 17 Arie van der Ban, Sloter- weg 1229 Arie B. W. Moné, Schipholdijk 193 Johannes C. Goossen, Eschdoorn- plein 24 Pieter C. Biemond, Lisserdijk 19 Josephus L. van Seumeren, Bad hoevelaan 24 Abraham K. Manck, Lijn- derdijk 219 Hugo Vreeken, Leimuider- dijk 37 Jan van den Eshof, Platanen- laan 5 Henri A. Ruijgrok, Nleuwemeer- dijk 203. Vertrokken: Johannes J. W. van den Raadt naar Soest, Soesterberg Missiehuls „St. Jan" Catharina de Bruin. Lisse, Heerenweg 453 Jacoba Gladpootjes, Amsterdam, Euterpestr. 76. l hg Ja cobus P. Nagel, Maarssen. Rijksstraatweg 160 Adriaan C. van Nleuwenhuljzen, Medembllk. Koggerandweg, Wierlnger- meer Klaas M. Lievaart, Amsterdam, Aalsmeerweg 106 Maria A. Muijlwijk, Haarlem, Hazepaterslaan 24 Klaas C. Tammer, Haarlem, Timorstraat 156 Ja cobus Broere, Alkmaar, Heiligeland 10 Johannes F. Grau, Amsterdam, Roeistr. 115, 2 hg. Hendrik van de Kamp, Haar lem, Nicolaas Beetsstraat 5 Wilhelmus C. van der Riet, Soerendonk, Sterksel, stichting „Providentia" Joost, Blok, Am sterdam. Zaeharias Janzenstr. 7 hs. An- tonia M. Honcoop, Eethen c.a. Genderen, Genderschedijk 329 Cornelis Hildering, Amsterdam, Agamemnonstr. 19, 1 hg Pieter c. André de la Porte, Heemstede, Joh. Verhulstlaan 31. SCHATTING OOGST GERST EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw Centrale maakt bekend dat voor telers van gerst en veldboonen. die niet meer dan 1 h.a. daar van verbouwen, een regeling is eetroffen, waarbij zij de opbrengst door de land bouw-Crisis-Organisatie kunnen doen vaststellen door schatting te velde. Indien de teler geen bezwaren indient tegen den uitslag der taxatie zal. in geval aan de gestelde eischen Is voldaan, de steunuitkeering worden gebaseerd oo de bii deze taxatie vastgestelde opbrengst. In geval de teler bezwaar maakt tegen de taxatie, zal de steunuitkeering worden gebaseerd oo de oDbrengst bil dorsch- contröle vastgesteld. De kosten van deze controle worden in de gevallen, bit de des. betreffende reglementen bepaald, ten laste van den teler gebracht. Zit die van deze regeling willen gebruik maken, moeten vóór 1 Juni as. een aan vrage om taxatie indienen bil de Land- bouw-Crisis-Organisatie, waaronder zij ressorteeren. 3664 O OPKOOP VAN DOORGEDRAAIDE BLOEMISTERIJPRODUCTEN. De Nederlandsche Sierteelt Centrale vestigt de aandacht van alle bij haar aan gesloten bloemkweekers op het feit. dat zij de bevoegdheid heeft de door haar vast gestelde minimumprijzen voor bloemisterij- producten oo ieder eewenscht oozenbllk te veranderen Men baseere dus niet de teelt van be paalde soorten of variëteiten op de thans geldende minimumprijzen aangezien deze prijzen te allen tlide aan verandering onderhevig kunnen zijn. 3665 o De Nederlandsche Zuivel Centrale, af- deeling Zuivelsteun. maakt bekend, dat de vastgestelde minimum klein-verkoopprlj- zen voor consumptiemelk voor de gemeente Pijnaeker Bosk, op en Waddinxveen. welke tot dusver 9 cent per liter bedroegen, bij Bestuursbesluit met ingang van 17 Mel a s nader ziin vastgesteld op 8 cent per liter. 3666 Vereeniging „Bad- en zweminrichting Hoofddorp". Aan het Jaarverslag over 1935 van de vereen. „Bad- en Zweminrichting Hoofd dorp" kan het volgende worden ontleend: Het ledental bleef vrijwel stationair en bedroeg op 31 Dec. 1935: 136. Het seizoen 1935 heeft, ondanks het minder gunstige zomerweer, toch nog een klein batig saldo opgeleverd. Van 27 Mei tot 7 September werd het zwembad bezocht door 6408 per sonen, terwijl 663 jongens en meisjes ge bruik maakten van de gelegenheid voor kosteloos zwemmen. Het verslag memoreert voorts de resul taten van het in 1935 gehouden zwem feest en betreurt het, dat bij de Hoofd- dorpsche jongelui de animo voor gere gelde training zoo gering is, terwijl toch bewezen is. dat Hoofddorp zwemmers en zwemsters rijk is, die bij voldoende trai ning tot groote prestaties in staat zullen blijken te zijn. Gouden Echtpaar. Het echtpaar Marlnus Oomen en Wil helmina Bastina de Bruin, wonende aan de Venneperstraat te Nieuw-Vennep her dacht zijn gouden huwelijksfeest. De jubi larissen mochten van verschillende zijden blijken van belangstelling ondervinden. Mede namens den burgemeester die verhinderd was kwam mevrouw Slob het gouden echtpaar compllmenteeren. Gevonden: een vulpen met potlood; een gele hond en een postduif. Inlichtin gen op de secretarie. Tot notabel der Herv. Gem. Haar lemmermeer is gekozen de heer C.J. Werk hoven, wonende te Vijfhuizen alhier. HILLEGOM. De heer J. van Lierop t In den ouderdom van bijna 80 jaar is alhier overleden de heer J. van Lierop Jz. Hij heeft veel voor het katholieke ver- eenigingsleven gedaan; jarenlang was hij organist der St. Martinuskerk, lid van 't Burgerlijk Armbestuur, bestuurslid der R.K. Kiesvereeniging en bibliothecaris der R.K. bibliotheek. Het winkel- en woonhuis met brood bakkerij aan de Hoofdstraat No. 116, dat in hoogste bod stond op f. 10.000, is bij den afslag ten overstaan van notaris D. Lodder niet gemijnd. De heer W. van Zan ten werd kooper. In een huis aan den Stationsweg na bij het station ontstond een begin van brand. De brandweer rukte uit met den grooten wagen, maar behoefde niet han delend op te treden. Wat smeulend vuur Is met emmers water gedoofd. Bij de contróle van rijwielplaatjes door een belastingambtenaar en rijks politie heeft een wielrijder verzet, ge pleegd. Het werd een volslagen vecht partij, die eindigde met opsluiting van den wederspannige. KATWIJK AAN ZEE. Mei. E. uit de Zuidstraat deed bit de politie aangifte van het feit. dat zij door een koopman in galanterieën is beleedigd en uitgevloekt. De man werd door de politie aangehouden en bleek te zijn J. C. van S. wonende Vogelenzang te Rotter dam. die niet in het bezit was van een ventersvergunning; er werd procesverbaal tegen hem opgemaakt. Bovendien riond hii In het politieblad ter zake van het nog te goed hebben van een vonnis gesignaleerd. Hii is op het politiebureau in bewaring gesteld en over gebracht naar den Officier van Justitie te Den Haag om aldaar in het Huls van Be waring te worden ingesloten. De leden van de Chr. Zangvereeniglng ..Hallelujah" hebben in drie autobussen een uitstapje gemaakt naar Apeldoorn en Nijmegen. Om 7 uur des morgens vertrok men vanaf den Boulevard waar men des avonds om half 12 weer terug was. Het Is een recht genoegllike dag geweest. Bij de aan de Visscherijschoo'. alhier gehouden examens voor motordriiver ziin geslaagd: Piet de Mol. Maart Schaap. Dirk v. d. Oever Dzn. Corn, van Rlin Pzn.. Adr. v. d. Boon As1,. A Kuyt. Willem de Jong, Nic. de Vreugd Wzn.. Dirk Ros Wzn., Adr. Gulit Czn. Rijksgedelegeerde bli deze examens was de heer J. Agnes. Ud van de examencommissie voor koopvaardij- machinisten te 's Gravenhage. Bij de vanwege de F.T.T. te Den Haag gehouden examens voor radio telefonist zijn geslaagd Leen v. d. Keiil en Huig Haasnoot Gzn.: beiden ziin leerlingen van de Vlsscherijschool alhier, dir. de heer C. Varkevisser. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Francina Maria, d. van J. H. M. van Haaster en J. M. Elfe rink Gerarda Alida Johanna, dochter van Chr. H. Zwetsloot en J. Th. v. d. Wiel. Overleden: Jacoba van der Slot, echtg. van C. Meskers, oud 37 j. Saartje Lam- perse, wed. van J. de Vormer, oud 85 j. Ondertroutvd: B. J. Meeuwissen en C. de Bruin C. Penders en M. J. Elfering Q. J. Smit en M. Th. Suijkerland N. J. Nederpelt en M. W. Lieverse B. de Vries en C. J. Stroósnljder. Gehuwd: C. Slik en G. Vaanderlng C. Vermeer en J. M. Moolenaar W. Kulk en L. Boogerd P. C. Groen en C. E. Bon K. Dreijer en G. Marseille. Loop der Bevolking. Gevestigd; C. C. v. d. Vossen, gekomen van Hillegom, Halfweg 41b. Vertrokken: Mej. D. Kroes, naar Aals meer Mej. C. van Groen, naar Haar lemmermeer Mej. A. Warmerdam, naar Sassenheim Mej. Th. G. Grimbergen n. Oegstgeest Mej. M. de Vos. naar Haar lem R. Houweling en echtgen., naar Sassenheim Mej. A. J. C. van 't Oever, naar den Helder Mej. J. J. Overwijk, naar Amsterdam Mej. A. J. Leijen, n. Nieuwer-Amstel Mej. E. A. J. Jager, n. Haarlem. o NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: St. SigI, kokkin, Gooweg 16 I. C. J. Schüder, geb. Dabelstein en fam„ Hoofdstraat 7a H. J. van den Burg, d.b., Langeveld 29/20 Fl. Hoek, db„ Piet Hetnstraat 14 A. Zaaijer en fam., maj. riiksveldwacht, Vinkenlaan 21 P. H. Weljers, db„ Kerkstraat 36 I. C. de Regt, voorz. v. d. Landraad, Koepelweg 8 E. A. van 'tRiet, ll.verpl., Zwarteweg 20 G. J. van Dam en fam., rijkstelegrafist, v. Panhuysstraat 31 J. Otte, landbou- werskn., Langeveld 39 J. Koomen en fam., chauffeur, Langeveld 43. Vertrokken: E. Nobel, db„ Reeuwijk B. 37 G. A. Minnee en fam., pensionhou der, Velsen, IJmulden, Kanaalstraat 84 H. G. J. Peeperkorn, kok, Velsen, IJmul den, Kanaalstraat 84 J. Hofstra, land- bouwerskn., n. Opsterland Langezwaag, Jonkersland G. H. Vink, winkeljuffr., n. Den Haag, Ampèrestraat 61a A. van Duin, n. Vlisslngen, Hr.Ms. Wachtschip H. Klckermann, hulp ln de hulsh., naar Bochum, Zentrumstrasse 33. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, D. van L. van Es en A. P. van Sprang Geertruida, D. van K. Passchier en K. Korbee. Ondertrouwd: E. Smit en N. Hoek L. Hermans en H. G. Louis J. C. Vink en K. van Rijn. .Getrouwd: J. Hermans en A. G. de Haas R. J. A. van Houten en Th. van Schie M. Hazenoot en P. van Beelen. Overleden: Petras Gijsbertus van Dam 45 j., geh. met J. H. Heemskerk Jo hanna Pieternella Kleton, D. van J. Kle- ton en J. H. Dekker. Door B. en W. is vergunning ver leend voor het houden van een collecte in deze gemeente aan de volgende instel lingen: Het Helden-der-Zee-fonds „Doras Rijkers" (27 Mei); de R.-K. Ver. tot Be strijding der Tuberculose „Herwonnen Le venskracht" (26 Juli) en de pl. Santos- Commissie (21 Mei). De collecte ten bate der reclasseering heeft alhier f. 307.50 opgebracht. NOORDWIJKERHOUT. De Christel. Gemengde Zangvereen. „Concordia" maakte een uitstapje per autobus naar Nijmegen en omstr. De directeur, de heer B. J. Verdoorn, uit Leiden, maakte deze reis mee. De collecte ten bate der reclasseering bracht alhier op ruim f. 57. RIJNSBURG. De vuilnisbelt. Het onlangs .door den gemeenteraad ge nomen besluit tot verplaatsing van de vuilnisbelt W reeds in een zoodanig sta dium van uitvoering gekomen, dat binnen enkele dagen''hel nieuwe terrein ln ge bruik zal worden genomen. Voor de om wonenden van de oude belt beteekent dit een groote verbetering! SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Marigje d. van P. van Hou- wellngen en J. Stam Joannes Joseph, z. van B. L. Jonkman en M. M. van Zeist. Overleden: J. J. van der Geest. 72 Jaar, wedr. van C. J. van Egmond. Getrouwd: A. Lugtigheld. 30 jaar en J. van Loo 25 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: J. H. Peter en gez.. Teijlin- cerlaan 1. van Hillegom P. A. M. Hen- drickx, Rijksstraatweg 68. van Den Haag Pa. Ha van der Kwaak Rusthofflaan 20. van Leiden L. A. Matzül Hortuslaan 10. van Streefkerk R. Houweling en ge zin. Hoofdstraat 82. van Lisse. Vertrokken: J. H. van der Voort. Oude Poststraat 9 van Oegstgeest J. van Dijk en gez. Rijksstraatweg 16. naar NoordwUkerhout H J. Hoogenstraaten, Tijlloosstraat 20. naar Leiden. Tot correspondent van de afd. Leidei) der R.-K. Reclasseeringsvereeniging is be noemd de heer C. J. Hubers alhier. In de vergadering van de afdè Sas senheim van den Chr. Vrouwenbond wer den in de plaats van de dames Van Hel den en Francken, die periodiek aftraden, gekozen de dames Van der Sijp en Van Goeverden. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. C. Suyten geb. Vlasveld z.; M. J. Langelaan geb. Vis d.; Th. C. van Rijn geb. Kerkvliet z.; H. M. Enze geb. van der Zalm d.; W. P. Brinken geb. Hooy- mans z. Ondertrouwd: C. van der Nat en C. Kruizinga; C. J. van der Maat en A. Berk. Getrouwd: A. G. Ruygt en M. M. van Logchem; J. J. van Haastert en A. W. Janson. Overleden: J. de Vreede m. 82 jaar. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. i Getrouwd: A. P. v. Egmond, van Oegst geest en D. Varkevisser, alhier. VEUR- Burgerlijke Stand. Bevallen: B. M. van Benten geb. Bolle- boom d. Getrouwd: A. A. M. van der Helm en M. J. van der Meer. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. van J. Lem mers en A. A. v. d. Berg. Gehuwd: Hendrikus Johannes v. Zanten te Zeist en Johanna Maria v. Dam Jo hannes Jacobus Doove, 31 j. te Leiden en Maria Odlllia v. d. Voorn, 18 j. Ondertrouwd: Theodorus Verkley, 27 j. te Sassenheim en Cornelia Geertruida Josepha Verdegaal 31 j. Gerardus Jo hannes Damen, 30 j. te Hillegom en Cor nelia Sopia Lambertina Prins 25 j. Loop der Bevolking, Ingekomen: J. Uitendaal en echtg., uit Haarlem J. D. Papendrecht en gezin uit Sassenheim L A. C. Gillemans uit Delft C. Knijf uit Zoeterwoude J. A. Los uit Alkemade. Vertrokken: J. G. C. Hollander en ge- Zin naar Hillegom E. M. Meijer naar Oegstgeest P. J. Hermans naar Nleu- wer-Amstel; W. van Elk naar Westervoort J. P. M. v. Elk naar Westervoort Cl. A. Herchenrath naar Westervoort J. W. Westendorp en gezin naar Noordwljk. Ongeval met goeden afloop. Het knechtje van den heer C. J., had het ongeluk, toen hij des morgens naar zijn baas ging en over een loopbrug wilde fietsen ln den niet-ondiepe sloot te ge raken; hij verdween met flets en al onder water. Het ongeval werd direct door den heer Jansze opgemerkt, waardoor de dren keling spoedig op het droge was gebracht. De jongedames Rie Zonneveld en Cath. v. Velzen alhier zijn geslaagd voor het te Kwintsheul gehouden examen lin gerie-naaien, uitgaande van de R.-K. Ver. voor Vakschoolonderwijs. Zij zijn opge leid door de zusters van het gesticht „St. Agnes" alhier. VOORSCHOTEN. Vergadering „Voor Volkenbond en Vrede". In de huishoudelijke vergadering van de afd. „Voor Volkenbond en Vrede" bracht de secretaresse, mevrouw E. C. Slothouwer—Labaar verslag uit over het Jaar 1935. Blijkens het financleele verslag hadden de ontvangsten bedragen f. 125.70, de uit gaven f. 123.66. De aanwezige leden werden herinnerd aan de herdenking van den Vredesdag, Maandag 18 Mei a.s. 's Middags zal de herdenking plaats vinden voor de school kinderen en 's avonds voor de ouderen in Den Haag. In de plaats van mevr. A. v. d. Stoel Velthuyzen van Zanten werd tot bestuurs lid gekozen de heer O. R. I. Viveen en ln de plaats van den heer Bakker, die niet meer voor een herbenoeming ln aanmer king wensdhte te komen, de heer A. Dijk stra. Tot bestuursleden werden herkozen dr. A. In 't Veld en mevrouw de Vreeze. Jeugdige werkloozen. Op verzoek van den Min. van Sociale Zaken is door B. en W. een commissie be noemd, die zich zal bezig houden met het zoeken naar werkgelegenheid voor jeug dige werkloozen.'Zij. die voor plaatsing in aanmerking wenschen te komen, evenals zij, die werkgelegenheid kunnen aanbie den, worden verzocht hiervan opgave te doen bij den secretaris der commissie, den heer C. van Meurs, die daartoe des mor gens van 1012 uur ten raadhulze zitting zal houden. WASSENAAR. Beroep aangenomen. Aangenomen het beroep naar de Geref. Kerk te Goor (als hulppred.) door den heer G. v. 'tRiet, cand. alhier. HEDEN. Jeruël: Spr. J. A. Monsma van R'da» 8 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spir. Ver. „HarmonU" Spr. mr. Muis. 7.30 uur nam. Waalsche Kerk: Orgelbespeling me] i M. de Haas, 3 uur nam. Maandag. N.V. Ned. Electro laschmij.: Alg ven van aandeelhouders, 3 1/4 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.): Ver voor Volkenbond en Vrede. Sprekers dr H. Colijn en mr. A. M. Joekes. 8 uur nam' MUSEA. Academisch Historisch Museum: opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12 30 en 2—5 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mei en October van 10—4 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum Is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd Entrée op Zon- en feestdagen boven- genoemd kosteloos, 's Maandags f. 025 overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen- burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. 1 Nov, 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10-! 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 u.; 'sZon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werlf- park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-12 en l'h6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10-12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Ncdcrl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Juli tentoonselling van aanwin- sen 1935 en '36. Rijksmuseum van geologie en minera, logie (Ga-renmarkt 1 c): Op werkdagen van 9—12 en 14 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Lakenhal: Jubileumtentoonstelling 3- October-vereen. (tot 19 Mei). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Artlsten". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 °- Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Modern Times". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—Th en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „Rare snuiters". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. nm. „Broadway Melody '36". Woensdag en Zaterdagnam. 2'It uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15- Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Goudeiland", lederen middag 2'/i u., Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag e" nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 101 met Zondag 17 Mei a.s. waargenomen ow de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe WJ 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmina park 8, Oegstgeest, telef. 274. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 Mei 193® Tarbot per K.G. f. 0.72—0.42; Tongen f. 0.61—0.40; Zetschol per kist van 50 f. 13; Kleine Schol f. 13—4.30; Scnar f3-»" Tongschar f.13—12; Pieterman en P°o tjes f. 2.20—1.40; Kabeljauw per kis'. 125 K.G. f.24—9.50; Lengen per f0.90; Heilbot per K.G. f.0.60; W-J2 per kist van 50 K.G. f. 2-1.70; MaK-M» per kist van 50 K.G. f3.10—3. Aangekomen de stoomtrawler IJbr met f.717 besomming en de loggers K"',, met f.191; SCH. 201 met f.394; scti. piet f.186 besomming. j_j

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6