De „Statendam "naast de „de Ruyter"- Bezoek prins Eugen van Zweden 77,le Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. De Chineesche Postzegel MISS ELISABETH COWELI, (LINKS) EX MISS JASMINE PRINS EUGEN VAN ZWEDEN VERTOEFT IN DE VISCOUNT ALLENBY f een PIET MOESKOPS op de stad ion ba au te Am- BMGH reap. 22 en 23 jaar oud die uit 1100 gegadigden zijn uit- RESIDENTIE. - Het bezoek draagt een streng particulier der bekendste -Engolschc sterdam in training als gangmaker. Moeskop, yerkorcn om als omroepsters voor televasie-uitzendingen in dienst te karakter. De Prms verlaat de Zweedsche legatie. Links treden van den Engelschen radio-omroep de Zweedsche gezant Z.Exc. Adlercreutz. veldmaa-rschialken. voor den renner Valk. het grootste en snelste nederlandsche schip in dok bij de werf wilton-feyenoord te schiedam. De Oceaanreus van de HollandAïmerika-lijn ligt in het dok voor het ondergaan van eenige kleine reparaties. Daarnaast ligt Hr. Ms. kruiser ,,de Ruyter", welke na zijn eerste succesvolle proefvaart een nieuw laagje verf krijgt. EEN REIS OM DE WERELD IN 20 DAGEN. Op Schiphol arri veerde de Amerikaan dr. Falconer. Hij vertrok van New-York met het luchtschip Hindenburg'' naar Frankfort, vanwaar hij per Luft- hansa-toestel naar Amsterdam vloog, om vandaar zijn reis te ver volgen naar Ned. Indië en Amerika. De wereldreis zal 20 dagen duren. Dr. Falconer voor de ,,Koetilang". TIJDENS DE PROEFYART VAN HR. MS. KRUISER „DE RUYTER" - werden proeven genomen friet een katapultvliegtuig. Het toestel wordt weggeschoten. Uit het Engelsch door HERMAN ANTONSEN. 1) HOOFDSTUK I. Miss Diversey zocht een goed heen- Muien uit het studeervertrek van den "Men dr. Kirke, die haar een grommerige "erwemching achterna bromde. Buiten de deur bleef ze met gloeiende staan en drukte haar door veel TOsschen gerimpelde handen "tegen de ge weven borst van haar verpleegstersschort. Iiivt 'n ouc'e mummiebromde ze. „Het jW wel of hij een menschelijk woorden- "J^I 'Wat kan mij al zijn geleerdheid 1 *'s hij zich dan zelf wilde aankleeden, «t hem dan zijn gang maar gaan. oiih i er 40011 altijd al zoo'n hekel aan une luj ie verzorgen en aan te kleeden. zïv 'unrroode kleur liep ze de gang af. nad echt den loop van een geoefende «enverpleegster. celt?, u 22s4e verdieping van het Chan- eeil e' heerschte volgens reglement bracht als in een klooster. Die rust „mut zuster Diversey wat tot bedaren, tl..verpleegster van een krakenden, ver net waatlaardigen ouden duivel, die, door v! verdiende loon, geplaagd werd fond ronis°he rheumatiek en podagra, ae slechts in twee dingen eenige BMding voor dat ellendige werk. Dat was ten eerste het zeer behoorlijk salaris, dat de jonge heer Kirke haar betaalde, omdat ze de zorg voor zijn vader op zich genomen had en ten tweede het feit, dat de Kirkes hun woning hadden in een der voornaamste hotels van New York, mid den In de stad. Maar met dat al was het toch een lastig troepje menschen. De oude heer Kirke was een tyran van het ergste soort. En dan had je zijn dochter Mar- cella! Zoo'n vinnig, nuffig nest! Op slot van zaken, zoo meende zuster Diversey met haar streng rechtvaardigheidsgevoel, moest ze innerlijk toch wel degelijker zijn, anders zou zoo'n knappe, groote man als meneer Macgowan niet zoo dol op haar wezen. En Donald Kirke, die was op zijn manier volmaakt; maar zijn manier stond zuster Diversey niet aan. Ze vond hem te opschepperig. Met meneer Osborne was het iets anders De harde trekken van zuster Diversey werden wat zachter en er kwam een meis jesachtig glimlachje om haar lippen. Het viel niet te ontkennen, dat ze wel graag aan meneer Osborne dacht. Op de eerste plaats was hij een echte heer. En als ver trouwensman van mijnheer Kirke ver diende hij een even goed salaris als zijzelf. Dat maakte het geval voor miss Diver seynou ja.... nog al aantrekkelijk. Zuster Diversey bracht haar dwalende gedachten in het rechte spoor terug. Ze bevond zich nu voor een deur aan de overzijde van de gang, waaraan ook de suite van dr. Kirke lag. Ze draaide aan den deurknop en vond de deur niet op slot. Dan zou niemand er hinder van heb ben, als ze even naar binnen keek. Als er iemand in die wachtkamer zat, dan be- teekende dit, dat mijnheer Osborne bezig was. Was die wachtkamer leeg, dan zou er.... in de gegeven omstandigheden.... wel niets tegen zijn.... Ze duwde de deur open. De wachtkamer was, gelukkig, leeg. Recht tegenover haar bevond zich nog een tweede deur in het vertrek en die was dicht. Aan de andere zijdeZe zuchtte en keerde zich om. Maar toen klaarde haar gezioht op. Want op de schrijftafel tusschen de ramen stond een schaal met versch fruit. Heel aanlokkelijk. Het was erg aardig van mijnheer Kirke, om zoo zorgzaam te zijn voor andere menschen, al waren het ook maar vreemden voor hem. En die kwamen er heel wat in dit wachtkamertje met zijn oud-Engelsche meubelen, boeken, lampen, kleedjes en snuisterijen. Ze liep op de schaal toe om een keuze te doen. Zou ze een van die suikerperen nemen? Denkelijk uit de kassen. Neen, daarvoor was het te kort, "^oorj hftt diner. Een appel danWacht, daar lagen manderijntjes! Die had ,^e lifiver dan sinaasappelen, omdat ze zppyeel gemak kelijker te schillen waren. En ze vond den smaak ook fijner. r - Ze schilde het manderijntje en stak de sappige, zoete vruchtsohijfjes tusschen haar gave witte tanden. De pitjes ving ze in haar handpalm op. Toen ze klaar was, keek ze rond, vond, dat de kamer en de tafel te netjes er uit zagen om door pit ten en schillen verontreinigd te worden en wierp schillen en al doodgemoedereerd door het venster, dat uitkwam op het platje, vier verdiepingen lager gelegen. In het voorbijgaan van den schrijftafel aarzelde ze even, of ze er nog een nemen zou. Ei' lagen nog twee dikke sappige man darijntjes op. Maar ze schudde energiek het hoofd, verliet de kamer en trok de deur achter zich dicht. Ze voelde zich wat opgeknapt en slen terde den hoek om en de hoofdgang in. Vlak tegenover de lift zat een zwaar ge bouwde vrouw op jaren met grijs haar in een zwarte japon aan een lessenaar. Het v/as mrs. Shane, die de administratie der twee en twintigste verdieping bijhield. Miss Diversey sloot haar oogen, toen ze voorbij de deur kwam. die. aan haar rech terhand. toegang gaf tot het kantoor van mr. Donald Kirke. dat vlak naast de wachtkamer lag. In dit kantoor zat die aardige meneer Osborne. Met een zucht liep ze er voorbij. „Zoo, mrs. Shane, hoe gaat het vanmid dag?" vroeg ze vriendelijk aan de gezette vrouw. „En hoe is het met uw rug?" Mrs. Shane antwoordde grinnekend: „Nee maar.... daar hebben we miss Di versey. Wat zie ik u toch zelden, zuster! Houdt die oude schavuit daar u zóó druk aan het werk?" „Die ellendige vent!" bromde miss Di versey. „Die is nog erger dan de duivel zelf, mrs. Shane! Stel u voor, hij heeft me daarnet nog uit zijn kamer wegge jaagd!" Mrs. Shane toonde zich verontwaardigd. „De compagnon van meneer Kirke is vandaag uit Europa of ergens anders van daan teruggekomen.... ik bedoel meneer Berrie.... en mijnheer Kirke geeft een dineetje te zijner eere. Eh.... is het kantoor van meneer Kirke .ik bedoel, heeft meneer Kirke soms nog Mrs. Shane keek zuster Diversey wan trouwend en onderzoekend aan. „Bedoelt u soms. of meneer Osborne er alleen is?" „Dat heb ik niet gevraagd," antwoordde zuster Diversey blozend. „Dat weet Ik, lief kind. Maar hij is er. Al in een uur is er niemand op dat kan toor geweest." „Och," meende zuster Diversey zoo ach teloos mogelijk. „Nu ik toch hier ben, kon ik wel even bij hem oploopen. Die arme man zit daar zoo'n heelen dag zonder eens 'n babbeltje te kunnen maken." „Nou, dat kan ik zoo niet zeggen." zei mrs. Shane. „Vanmorgen nog; heeft hij een heel aardige jonge dame bij zich ge had. denkelijk een schrijfster, die een boek door meneer Kirke wil uitgegeven zien. Ze heeft tenminste een heelen tijd zitten praten „Nou, wat zou dat? Dat hoort toch zeker bij zijn werk? Daar kan ik niets op tegen hebben.... Enfin.... tot ziens dan maar!" „Tot ziens," zei mrs. Shane vriendelijk. Zuster Diversey keerde op haar schre den terug en naarmate ze de gesloten deur van Donald Kirke's kantoor naderde, be gon ze al maar langzamer te loopen. Ein delijk zette ze alle voorgewende be schroomdheid van zich af en klopte aari. James Osborne riep „binnen" en bleef in zijn werk verdiept zonder op te zien, toen miss Diversey naar binnen gleed. Hij zat op een draaistoel voor een lessenaar, druk bezig met een losbladigen album van dik papier met kleine vierkante openin gen, waarin zich zegels van allerlei kleur bevonden. Hij was een jaar of vijf en veertig en zag er bleek uit, had grijzend blond haar, een scherpe neus en rimpel tjes om zijn kleine oogen. Hij bleef met gespannen aandacht met zijn zegels bezig, die hij zorgvuldig met een pincet han teerde. Miss Diversey kuchte heel even. Met een ruk draaide Osborne zich om. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 5