GEMESTE PIEPKUIKENS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 Mei 193 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURT ZOETERMEER. Geref. Gem.: Vrljdagnam. 7 3/4 uur. ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Wouterswoude (Fr.) J. W. v. d. Linden, cand. te Utrecht. Bedankt: voor Hoogeveen H. Bout te Genemulden. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Llppenhuizen-Hem- rik (ais hulppred.) W. Vis, cand. te Haam stede (Z.). CHR. GEREF. KERK. Beroepen: te Haarlem-Noord D. Henstra te Dokkum. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen: te Apeldoorn I. J. Vasseur te 's-Gravenhage. o ALGEMEENE STNODALE COMMISSIE. De voorjaarszitting. n. In de gisteren te 's-Gravenhage voort gezette voorjaarsvergadering van de Alg. Synodale Commissie werden tot leden van de commissie voor combinatie van ge meenten benoemd de predikanten ds. L. S. v. Zwet te Almelo en ds. J. W. J. Addink te Heeze. Hierna kwamen verschillende verslagen aan de orde. Dat van aanvragen om steun uit het fonds voor noodlijdende personen en ge meenten werd behandeld en ten einde ge bracht. Eveneens dat voor de voorziening in de geestelijke behoeften waar eigen midde len ontbreken. Daaraan ontleenen we dat van H. M. de Koningin wederom een gift van f.750 ontvangen werd. Een totaal bedrag van f. 4935 wordt voor uitkeerlng bestemd. Hierna werd afgedaan het verslag van het fonds tot steun aan de schraalste pre- dikantstractementen. Van het fonds „Aanpakken" werd ontvangen f. 24.000, terwijl uit de generale kas f. 18.647 en uit de baten van den Vervolgbundel f. 500 werd overgeschreven. Het saldo der uit- keeringsrekening bedraagt f. 57.500. Dit Jaar Is voor tractementsverbetering be schikbaar f. 8168. Rekening en verant woording werden goedgekeurd, waarna de aanvragen om steun in behandeling kwamen. Uit de Algem. Weduwen- en Weezen- beurs werd een uitkeerlng gedaan aan 401 weduwen, 3 minderjarigen en 20 er ven. Hoewel de uitgaven de ontvangsten met f. 15.400 overtroffen kan dit Jaar een uitkeerlng gegeven worden van f. 205, vermeerderd met een bijslag van f. 145. Uit de baten van den Vervolgbundel op de Evangelische Gezangen werd f. 1223,95 ontvangen. Uit die baten wordt f.850 op het studiefonds overgeschreven en f.500 op de kas tot verbetering van de schraalste predikantstractementen. Over 1935 is er een achterstallige quota van f. 2960. Over vorige jaren kwam aan achterstallig binnen f. 3245,50. Het aantal deelgerechtigde gemeenten, aangesloten bij het Hulppensioenfonds voor emeriti-predikanten bedroeg 347 met 513 plaatsen, waarvan 19 gemeenten met 19 plaatsen zijn ingekocht. Uitkeering werd gedaan aan 33 emeriti-predikanten en 7 erven. Voor 1936 wordt de uitkeering bepaald op f. 170. De president verdaagde de zitting tot hedenmorgen. o MINISTER DECKERS BEZOEKT DE LANDBOUWHOOGESCHOOL TE WAGENINGEN. Gisteren bracht de minister van land bouw en visscherij, dr. L. N. Deckers, ver gezeld van een ambtenaar, den heer ir. Peeters, een bezoek aan de landbouw- hoogeschool te Wageningen. Na bezichtiging der aula en der biblio theek werden bezocht de laboratoria voor entomologie, plantensystematiek, plant kunde, het laboratorium voor erfelijk heidsleer en het arboretum. Daarna volgde een lunch in de aula, waar mede aanzat de curator, de heer E. van Weideren, baron Engers. Des middags werd de minister in het hoofdgebouw der hoogeschool ontvangen door den rector-magnificus. prof. dr. W. C. Mees R.A^n., den secretaris van den senaat en assessoren. Hierna werd het hoofdgebouw bezichtigd en vervolgens een bezoek gebracht aan de laboratoria voor Indische volkenkunde, natuurteekenen. landbouw-plantenteelt, weg- en waterbouwkunde en werktuig kundig teekenen, organische scheikunde, physische scheikunde en van veredeling van landbouwgewassen. Met dezen rondgang was het bezoek voor Woensdag geëindigd en vertrok de minister naar Brammen waar hij als gast van Jhr. S. van Citters den nacht op diens landgoed „De Engelenburg" doorbracht. Heden kwamen de laboratoria voor land- bouwscheikunde, plantenphyslologie, bosch- bouw, zuivelbereiding, technologie, tropi sche landbouw, natuurkunde, het instituut voor landbouwwerktuigen en de boerderij Duivendaal en de laboratoria voor myco logie en tuinbouwplantenteelt aan de beurt, waarna de minister te 4.45 uur over Ede naar Den Haag terugkeeren. VEREENIGING VAN KERKVOOGDIJEN IN DE NED. HERV. KERK. De Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk heeft in haar gis teren te Breda gehouden algemeene ver gadering. onder leiding van het Tweede Kamerlid, den heer J. Bakker, voor 1936 het volgend werkplan aangenomen: 1. Bevordering van verlaging der elec- triciteitstarieven voor de Kerk. 2. Het instellen van een onderzoek naar AALSMEER. Eerste lustrum A. R.B. De Aalsmeersche Reddingsbrigade her dacht haar eerste lustrum in een daartoe belegde feestelijke samenkomst in het vei lingsgebouw „Bloemenlust". De voorz., de heer L. H. Trommel, sprak een woord van welkom, Inzonderheid tot de vertegenwoordigers der verschillende organisaties. Vervolgens gaf spr. een kort overzicht van de geschiedenis der A.R.B., welke den 8sten April 1931 is opgericht. Aanvankelijk opgericht met 50 leden, telt de A R B. er nu 76 en 42 donateurs. Van de leden bezitten 24 het diploma der bri gade en 30 dat van E.H.B.O. Dank bracht de voorz. aan dr. H. Oei voor zijn arbeid in het belang der brigade, verricht. De instructeur van de A.R.B.. de heer D. Stenneveld, uit Amsterdam, bood zijn gelukwenschen aan. De heer J. v. Zijverden. voorz. van „Het Oosterbad". roemde de samenwerking tusschen zijn organisatie en de A.R.B. Hij bood namens „Het Oosterbad" den voorz. der AR B. een zijden vlag aan in de Aals meersche kleuren. De voorz. dankte de sprekers hartelijk voor hun belangstelling. Hierna werd over gegaan tot het feestelijk gedeelte van dezen avond, waarbij voordrachten, mu ziek zang enz. geboden werden. De A.R.B. kan ongetwijfeld met veel voldoening op haar eerste lustrumviering terugzien. Aanbesteding. Door den heer H. Prins alhier is aanbe steed: den bouw van een woonhuis aan den Uiterweg, voor rekening van de fa. J. J. Joren. De laagste inschrijvingen wa ren: heiwerk, A. v. d. Heuvel, f.300; met selwerk, D. Terreehorst, f.1642; metsel- en timmerwerk, gebrs. Moolhuysen, Haar lemmermeer, f.2969; loodgleterswerk, C. v. d. Lagemaat, f.265; timmerwerk. J. de Jong, f.1297; schilderwerk, G. Helsloot, f. 293. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Dirk Vermeulen, 24 J. al hier en Jannetje van der Eist. 17 J„ te Ha- zerswoude. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De leden der Coöp. Boerenleenbank hiel den hun jaarvergadering in café van A. van Staalduinen. De voorzitter de heer J. K. van der Maas, opende en deelde mede dat de Bank thans 20 jaar bestaat alsmede dat de heer J. van den Berg, bedankt had als lid van den Raad van toezicht en dat de heer G. van Staalduinen als plaatsver vangend Ud deze functie zoolang heeft waargenomen. De w.n. secr. de heer A. van Os las de notulen, die onveranderd werden vastgesteld, waarna door hem het jaarverslag wordt gelezen. De voorzitter dankte den heer van Os daarvoor. Volgde vaststelling huishoudelijk regle ment De voorz. stelde voor dit alzoo te handhaven. Aldus besloten. Volgde ver kiezing van bestuursleden. De aftr. be stuursleden de heeren A. van der Bijl en J. Boogaards, werden met bijna alg. st. herkozen. Als lid van den Raad van toe zicht het plaatsvervangend lid de heer G. van Staalduinen en tot plaatsvervangend bestuurslid de heer Jac. v. d. Eijk, terwijl tot plaatsvervangend lid van den raad van toezicht werd gekozen de heer J. M. de Lugt. Allen namen hun benoeming aan. De balans en rekening werden goedgekeurd zooals zij door het bestuur en Raad van Toezicht en door de accountants der Raif- feissen bij het nazien in orde waren be vonden. Er bleek een winst te zijn van f. 1388.53 waardoor het reservefonds geste gen is tot f. 34990.83. Rekening ontvangen spaargelden f. 165939.27. Terugbetaalde voorschotten f. 5376.59. Ontv. L. R. f. 635126.08. Rente van voorschotten f. 2773.95. Rente in L. R f. 9184.14 van effecten f. 735.van Centrale Bank f. 3946.95 Provisiekosten f. 31.50. Totaal f. 827438.95. De rente op het oogenblik nog te vorderen slechts f. 12. Uitgaven: Spaargelden f. 146579.83. Ge geven voorschotten f.8000. Uitgaven L.R. f. 653839.37. Rente spaarbank f. 10224.01. Rente L.R. f. 2280.88. Bijdrage C. Bank EXTRA KWALITEIT. FIRMA D. WARRING EN ZONEN, Haarlemmerweg no. 6 - Telef. 622. 3573 (Iniez, Med.) de behoefte aan deskundige hulp bij de kerkelijke administraties. 3. Overweging van de instelling van een borgstellingsfonds voor de kerkelijke ont vangers. 4. De behoefte aan meerdere subsidie voor de restauratie van monumentale kerken. 5. bevordering van een uniform hoofd geld en een uniform aanslagbiljet. 6. Het werk der Zuiderzee-Commissie en de pogingen om gronden voor de Kerk in het nieuwe gebied van den Staat koste loos in eigendom te krijgen. 7. De verdere uitwerking der arbitrage gedachte, 8. Verdere uitwerking van de brand- en stormverzekering. 9. Een dieper gaande leiding Inzake het zitplaatsenvraagstuk. 10. Het houden van een vergadering met de gedelegeerden der Provinciale Af- deelingen en het houden van één of meer streekvergaderingen. 11. Voortzetting der actie tot vertegen woordiging in de Provinciale Colleges van Toezicht. 12. Voortzetting der actie tegen de doodehandsbelastlng. 13. De uitgifte van een zakagenda of iets dergelijks. 14. Het bevorderen van een nauwkeurige uitvoering der bevolkingsvoorschriften. 15. Bestudeering van eventueele wijzi gingen van het reglement op de vaca turen. 16. De combinatie van kleine gemeen ten of het bevorderen van het bestaan van hulppredikersgemeenten. f. 118.32. Waarborgfonds f. 208.40. Diversen f. 762.07. Balans: Uitstaande voorschotten f. 63108.54. Tegoed L. R. f 368059.13. Nog te vorderen rente f. 2400.82. Totaal f. 437088.08. Spaarg. f. 338502.52. Schuld in L. R. f. 97197.03. Winst f. 1388.54. Totaal f. 437088.08. De voorzitter dankte den kassier den heer van Os voor zijn accuraat beheer en stelde voor, daar slechts 48 van de 158 leden aanwezig zijn voor het volgende Jaar de boete volgens reglement toe te passen. Hiertoe werd z. h. st. besloten. Na gedachtenwlsseling sloot de voorzit ter met een woord van dank. Raadsagenda. Hedenavond te 7>/s uur zal de raad dezer gemeente bijeenkomen. 1. Notulen. 2, Mededeellngen. 3. Verzoek subsidie Landstormlanddag Gouda. 4. Ver zoek subsidie Groene Kruis Benthuizen. 5. Aanvraag vrijstelling lichamelijke oefe ning. 6. Ontslag onderwilzeres OX.. School. 7. Benoeming onderwijzeres OL. school. De voordracht is samengesteld als volgt: 1. mei A. W. S. van der Lelie te Lelden. 2. me). W. G. Zeedijk te Appingedam. 8. rondvraag. 9. Sluiting. o HAARLEMMERMEER. Bijtijds gered. Het 3-Jarig zoontje van den arbeider S. te Hoofddorp, was gisteren in een onbewaakt oogenblik den weg opgeloopen en zoover afgedwaald, dat het de ouder lijke woning niet meer kon terugvinden. Daarbij had de kleine het ongeluk in een langs een binnenweg gelegen mod dersloot te geraken. Gelukkig werd dit opgemerkt door een voorbijganger, die het genoegen smaakte het reeds ver in de modder weggezakte en in levensgevaar verkeerende jongetje behouden op het droge te brengen. Liefdadigheidsuitvoering „Burgemeester Slobstichting". Het bestuur van de „Burgemeester Slobstichting". tehuis voor ouden van da gen, bestaande uit mr. J. F. Jansonius, voorz., ds. L. E. Smilde, secr.. mevr. Wal pot, penningm., H. v. d. Ban, H. Koning, mevr. Onos en J. v. Willigen, heeft ten bate van deze stichting een liefdadigheids- uitvoering georganiseerd, die in de Beurs te Hoofddorp werd gegeven. Belanglooze medewerking verleenden de Hoofddorp- sche Orkestvereeniging, de gemengde Zangver. Hoofddorp, de gymnastiekver. Hoofddorp en de Tooneelver. „Gezellig samenzijn". Het programma bevatte dan ook „Elck wat. Wills" en bood een aange name afwisseling, die aan het welslagen van den moolen avond in ruime mate be vorderlijk was. Na een openingsrede van den voorzit ter, waarbij werd gememoreerd de tot nu toe verkregen prachtige resultaten en dank werd gebracht aan de vele dames en heeren, die met zooveel ijver en sym pathie getoond hebben het streven van het bestuur te willen steunen om het Inderdaad mooie plan zoo spoedig moge lijk verwezenlijkt te krijgen, werden de verschillende numnjers van het program ma op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Dat al hetgeen te hooren en te zien werd gegeven door de aanwezigen op hoogen prijs werd gesteld, bleek wel uit het her haald applaus dat den zangers, zangeres sen. gymnastfin en declamators ten deel viel. Het bestuur en verder allen die aan het welslagen van deze diefdadlgheidsuitvoe- ring hebben medegewerkt, kunnen daarop met voldoening terugzien. o KATWIJK. GEMEENTERAAD. De verordening der precario-rechten zal opnieuw behandeld worden Aan de Herv. school wordt f. 41447,20 uitge keerd De afrastering op het strand komt aan den voet der duinen. De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. W. J. Woldringh van der Hoop, Afwezig de heer D. Meerburg. De notulen der drie voorgaande verga deringen werden na eenige discussie vast gesteld. Voorlezing werd gedaan van verschil lende mededeellngen. Het straatbelastingkohier voor 1936 werd vastgesteld met een eindcijfer van f. 62.769,58 en het suppletoir kohier 1933 met een eindcijfer van f. 35,44. Van Ged. Staten is geen goedkeuring ontvangen op het raadsbesluit betref fende het aangaan van een geldleening van f. 117.000. Daar gebleken is dat het door Ged. Staten ingenomen standpunt niet is te handhaven, verzoeken B. en W. de raad hen machtiging te verleenen om aan Ged. Staten te berichten dat de raad zijn genomen besluit wenscht te hand haven en bij eventueele niet-goedkeuring daarvan bij de Kroon ln hooger beroep wenscht te gaan Zonder discussie aange nomen. B. en W. stelden den raad voor aan de voetbalvereeniging „Quick Boys" de door haar gehuurde terreinen opnieuw voor vijf jaren te verhuren, tegen f. 300 per jaar. Verder stelden B. en W. voor aan de ver eeniging een bijdrage te verstrekken van f. 200 voor de uitvoering van verschillende noodzakelijk verbeteringen aan de terret- nén. Na eenige discussie aangenomen. Eén verzoek van den heer J. Haasnoot Kzn. om de huur van den hem bij raads besluit d.d. 25 Maart j.l. verhuurde grond aan den Wassenaarsche weg ten name fè stellen van J. Jansen Koning te Voor schoten werd Ingewilligd. Een ontwerp tot wijziging der precario rechten, onder de mededeellng, dat daar in verscheidene tarieven op een lager bedrag zijn gebracht, deed de heer van Tongeren opmerken dat zijns inziens aan deze verordening niet voldoende aandacht is besteed. De tarieven vond spr. nog te hoog. Verder hoopte spr. dat niet te veel vaste standplaatsen zullen worden uitge reikt. Dat men precario-rechten moet be talen voor een zonnescherm keurt spr. af. De heer van Rijn stelde voor de verorde ning alsnog door een commissie te laten bestudeeren. Ook de heer v. d. Zwar, meende dat de fouten ln de verordening niet zoo groot zijn als velen wel meenen. In belastingen zit bijna altijd een onbillijk heid. Ook spr. wenschte de zaak eerst aan het onderzoek van een commissie te on derwerpen. BIJ stemming over het voor stel van den heer van Tongeren om de verordening in commissie te onderzoeken, staakten de stemmen. B. en W. stelden den raad voor de elec- triciteitstarieven zoodanig te wijzigen, dat de aansluitwaarde van 150 Watt wordt gebracht op 200 Watt tegen f. 13,20 per Jaar en voor iedere 70 Watt meer (thans 50 Watt) f. 4.44 te berkenen. Verder werd voorgesteld de tarieven in werking te doen treden met de meteropneming over Mei 1936. De heer v. Tongeren vroeg of ook het krachtstroomtarief niet zou kunnen worden verlaagd. Weth. Veltkamp zelde, dat deze zaak reeds de aandacht van B. en W. heeft. Na eenige discussie werd dit voorstel z.h.st. aangenomen. B. en W. stelden den raad voor een credlet van f. 150 toe te staan aan de havencommissie voor het onderzoek naar de mogelijkheid een zeehaven aan te leg gen. De heeren v. d. Marei en dr. Lodder vroegen zich af of deze uitgave wel nut zou hebben. Op uitvoerige wijze wees de voorzitter op de groote voordeelen die een zeehaven voor Katwijk zou hebben. Ook de heer v. d. Zwan wees op de groote be langen die voor Katwijk op het spel staan. Tenslotte werd het credlet verleend. B. en W. stelden den raad voor aan het bestuur der Herv. school een bedrag uit te keeren van f. 61447,20, zijnde 80°/n van de geschatte waarde der Herv. Scholen I, II, III en IV. Deze ultkeerlng-rneens zal in de plaats komen van de jaarlijksche vergoeding laatstelijk vastgesteld op f. 3840.45. De heer v. Rijs vroeg of B. en W. wel voldoende waarborgen hebben, dat de scholen nog minstens 20 jaar zullen wor den gebruikt, zooals in het prae-advies wordt gezegd. De voorzitter antwoordde, dat indien de scholen niet meer zouden worden gebruikt, vanzelfsprekend een ver zoek om een nieuwe school te mogen bouwen, niet zou worden ingewilligd. Op verzoek van de heeren M. v. d. Marei, C. v. Rijs en B. v. d. Bent, hadden B. en W. een plan ontworpen tot verbete ring van den oprit ten Noorden van Rijn- land's Uitwateringskanaal. De kosten daar voor zullen f. 1500 bedragen. Gezien de huidige tijdsomstandigheden adviseeren B. en W. op dit voorstel afwijzend te be schikken. De heer v. d. Marei lichtte zijn voorstel nader toe en zelde dat het niet de bedoe ling is geweest dat er een moderne afrit komt, zooals B. en W. ln hun voorstel be oogen. Op eenvoudige en goedkoope wijze kan hier in een dringende behoefte wor den voorzien. De heeren v. d. Bent, Kulk, v. d. Marei en Guyt onderschreven deze toelichting. B. en W. zegden toe te onder zoeken wat met ijzeren platen is te berei ken. Zij wenschen aan de verbetering echter niet meer dan f. 100 te besteden. Een aantal belasting-reclames werd aangenomen evenals een voorstel tot wij ziging van de gemeente-begroottng dienst 1935 en 1936. Aan de heeren G. Haasnoot, Jac. Haas noot en P. Bekker werd dispensatie ver leend van het bepaalde bij art. 22 der bouwverordening. Z.h.st. werd aangeno men het voorstel van B. en W. om tegen een tweetal besluiten)van Ged. Staten, inzake de financleele verhoudingswet in beroep te komen. En voorstel van B. en W. tot het rooien van enkele boomen in den Noordelijken berm van den Meloenweg, waarin een transportbuis zal worden gelegd door de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij werd na eenige discusie aangenomen. B. en W. stelden den raad voor de ver ordening inzake arbeidsovereenkomsten vast te stellen. De heer van 't Wout vroeg waarom deze verordening noodig is. Spr. geloofde niet dat deze verordening in het belang der arbeiders is. Waarom is de arbeidstijd niet gesteld op 45 uur per week. Dc voorzitter antwoordde dat deze regling de toestand van de werklieden, die langer dan een maand en korter dan een jaar in gemeentedienst zijn, wel dege lijk zal verbeteren. Na eenige discussie werd de verordening aangenomen. De heer Schoneveld wees op de groote nadeelen verbonden aan de afrastering, die dezen winter op het strand is aange bracht. Spr. verzocht B. en W. deze kwestie zoo spoedig mogelijk te willen onderzoeken. De heer v. Tongeren drong eveneens op een onderzoek aan. Weth. Veltkamp wees er op dat nergens meer dan 3 Meter van het strand is af genomen, op verschillende punten is het strand zelfs verbreed. Waar dat wel is gebeurd was het absoluut noodzakelijk. De heer Schoneveld wees nogmaals op de na deelen door de nieuwe afrastering ont staan. De heer van Rijs bracht eveneens enkele nadeelen naar voren, die door deze regeling voor de exploitanten van tenten zijn ontstaan. De heer Schoneveld diende een motie in, waarbij de oude toestand zou worden her steld Na een zeer breedvoerige discussie diende de heer Guyt een voorstel in, waarin de heer van Rijs een verandering aanbracht en waarin besloten werd de afrastering te verplaatsen tot aan den voet der duinen. Dit voorstel werd aange nomen met 105 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders en de heeren v. d. Zwan, dr. Lodder en Grim bergen. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de vergadering werd gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika d. van J. van 't Wout en A. Vooijs; Sophie Mechtilde d. van D. Haasnoot en S. H. Borgs. Overleden: Leendert van der Bent, oud 74 jaren, gehuwd met N. Hoek. Ondertrouwd: A. Haasnoot en L. Varke- visser; J. Ingwersen en C. J. Roostee; J. C. Vink en K. van Rijn. Getrouwd: T. van der Plas en K. van Duijn; F. van Delft en G. van der Luijt; D. van Duijvenvoorde en J. M. Durieux; D. Schaap en A. Verdoes. •o- KATWIJK AAN ZEE. De directeur van den belasting ophaaldienst heeft over April J.l. afgedra gen aan den gemeente-ontvanger f 152.73; aan den rijksontvanger f. 484,94 en aan renten- en assurantiepremies f. 154,25; totaal f. 791,92. HEDEN- Harmonie: Protestverg. tegen de duin, watertarievcn. 8'/a uur nam. Hooglandsche Kerk: Uitvoering Ge« Zangver. „Hosanna". 8 uur nam. R.K. Vakschool voor Meisjes: Openbw les en tentoonstelling, 2'/i4'/i en 7-q uur nam. Stadszaal: Broadway Parade. 8 1/4 uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. J. A. Monsma van R'dam 8 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spir. Ver. „Harmonli" Spr. mr. Muls. 7.30 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Jubileumtentoonstelllnt j. October-vereen. (tot 19 Mei), DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Pracventieve Ck- neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Geneer, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu». 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „De Koning der Verdoemden". Woend, Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Modern Times". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49, 8 u. run. „Wen du Jung bist". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. na. „Het dubbele paspoort". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. 16. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. .Buikerfreule", lederen middag 2'/i u„ Zondag vaf 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheidl' echter van nam, 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Met a.s. waargenomen doer de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp. Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest, telef. 274. LISSE. In het veilinggebouw van HB.G. aan den Grachtweg te Llsse, wordt door de fa. Cammenga en Co., Offidlal Ford Dealer voor Llsse en omgeving, een tentoonstel ling van Ford- en Lincoln-automoblelen gehouden. Een van de groote hallen van het ge bouw is hiertoe welwillend afgestaan en ln een fraaie expositie-ruimte herscha pen. Groote foto's van de Ned. Ford Auto- mobielenfabriek te Amsterdam sieren de wanden en geven een goeden indruk van dit Nederlandsch bedrijf. Het Nederland sche Ford-producte is thans het eenige automobielmerk, dat het officieele zegel van „Nederlandsch product" mag dragen Door een Nederlandsche Ford te koopen wordt dus de arbeid in eigen land gege ven, een streven waarvoor men in den tegenwoordlgen tijd veel waardeering kan hebben. De fa. Cammlnga en Co. toont met deze expositie, dat het Nederlandsche product een groot aantal fraaie modellen en kleu ren telt. NOORD WIJK. Gevonden: een padvlndersriem; een bruine riem; twee sleutelringen met sleu tels. Inlichtingen voor bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woendags en des Zaterdags van 12—1 ujtf nam. ten Politiebureele te Noordwijk- Binnen. -o- OEGSTGEEST. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Een der inzittenden bekwam een hersenschudding. Op den nieuwen Rijksweg nabij het Viaduct, had een aanrijding plaats tus schen een auto, bestuurd door A. H. M- °- uit Voorburg en een auto bestuurd door J. T. alhier. De botsing was zoo hevig, dat T. uit zijn auto werd geslingerd en be wusteloos op den weg bleef liggen, vr. Varekamp die spoedig ter plaatse arri veerde, verleende de eerste hulp aan J. die een hersenschudding en inwendige kneuzingen had bekomen. Op advies van dr. V. is hij per auto naar zijn woonhuis vervoerd. In de auto van G. zat nog een mede passagier W. G. ten B. die een hoofd wond bekwam, die door dr. V. is verbon den. De auto's zijn zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. t Oorzaak van de botsing ls het feit, dat T. bij het draaien niet heeft gelet op net van achter hem komende verkeer. Door dat de auto van G. met zeer groote snel heid reed, was een botsing onvermijdelilK. Dc politie heeft proces-verbaal opge maakt. 2-J

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6