wlElDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 14 Mei 1936 LAAT/Tt GEMCUUN Burgerlijke Stand v Leiden. MIKT EERICUTIk WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 787. Hedenmiddag 3 uur; 768. telegrafisch weerbericht. v.'! Medegedeeld door het Kon Ned. Meteorol. ,1 Instituut te Oe Blldt. Hoogste barometerstand 773.8 te Vardoe. t'l Lsagste barometerstand 746.3 te Vest- mitianoer. ml Verwachting tot den avond van 15 Met: s-| Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig (I of geen regen, iets warmer. buitenlandsch weerbericht I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te Do Blldt. Overal ls de hoogedrukking toegeno men, de Oostelijke depressie is bijna verdwenen maar Vertoont toch nog een ultlooper over Noord-Dultschland en oas land, die in het Oosten regen brengt. In het Westen kreeg de depressie ver sterking. een deel schijnt zich naar de Golf van Biscaye te verplaatsen. Op de Brltsche Eilanden heeft de regen opge houden en klaart vooral in Engeland de lucht op. Scandinavië houdt grootendeels droog weer met iets meer bewolking in het Zuiden. In Oost-Dultschland valt nog regen, het Westen heeft opklarend weer, in Frankrijk en Zuld-Dultschland heerscht bijna overal windstilte met over dag warm weer. Hier te lande is overdag warm weer, aanvankelijk nog met weinig kans op regen, te wachten. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 12 uur 's midd.: 16 gr. C. (61 gr. F.) 3 uur nam.: 18 gr. C. (84 gr. F.) HOOG watertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Voorm. te 9.08 uur; nam. te 9.44 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 16'/t17 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Donderdag 8.15 nam. tot 4.38 voorin. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 14 Mei: op: 1.02 uur; onder 12.32 uur. BINNENLAND. PRINSES JULIANA BEZOEKT DE BOLLENVELDEN. H. K. H. Prinses Juliana heeft met klein gevolg een bezoek aan de bollenstreek ge bracht en zich langs de velden achter Sas- senhelm laten rijden. Toen H. K. H. voor den spoorweg-overweg moest wachten, kocht zij van een kleinen jongen, van der Hst. die aldaar stond, twee bouquetten rozen en tulpen. FONDS 1918 TER BESTRIJDING VAN KANKER. In de gisteren onder presidium van mr. dr. R. E. Kramer te Den Haag gehouden Jaarvergadering van het fonds 1918 ter bestrijding van kanker, werden de reke- i'ng en verantwoording van den penning- Weester en het verslag van den secretaris, goedgekeurd. Uit dit verslag bleek, dat de toestand der vereeniging goed is en dat verschillende personen, ook het afge sloten jaar, met steun van de vereeniging, konden worden behandeld. B'J acclamatie werd burgemeester L. J. liT Ho"auder herbenoemd als bestuurs- terwijl tot leden van de commissie, oeiast met het nazien van de rekening werden benoemd de heeren J. Sassen, J. A. Berlot, J. van Andel Sr. en A. C. den Hertog. Besloten werd ditmaal speciaal de aan vecht van notarissen op het fonds 1918 f® ^estlgen en mede te deelen, dat het onds o.a. tegemoet komt in de kosten J;n verpleging van min- en onvermo gende lijders aan kanker en in de kosten t»n £cneeskundlge behandeling en we- dert'i ke onderzoekingen bevor- Wemcht dat zij, indien zij van advies uj.ben te dienen inzake testamentaire „,f.ch'kkingen. daarbij aan het fonds 1918 2"«en willen denken. «et secretariaat is gevestigd bij burge weester van Aken te Hardinxveld. te water gereden. tpDn 68"Jarige landbouwer T. N., wonende hu „!*zum gemeente Grootegast, Is toen «phnniddag per rijwiel langs de vaart lar t at er een steen op den weg te water geraakt en verdronken. EERSTE KAMER. dr. colijn over de indische begrooting. Het ontwerp aangenomen). (Zitting van heden). Voortgezet wordt de behandeling der Indische begrooting voor 1936. De minister van koloniën de heer Collin antwoordt den heer de Marchant et d'Ansembourg. dat hem niet bekend is. dat er Indische bladen in Japansche handen zouden zijn overgegaan. Spreker acht het ook niet waarschijnlijk. In Nederland zhn bl.i de keuring der film .Rubber" verschillende passages weg gelaten. ze wordt in .dezen vorm niet schadeltlk geacht. Filmkeuring in het al gemeen zal spreker met den nieuwen gouverneur-generaal bespreken. Indien gouverneur-generaal de Jonge in plaats van spreker stond, en omgekeerd, zouden beiden evenzoo gehandeld hebben ten aanzien van de N.S.B. Ontvangt spreker nadere mededeelingen over be'astine-lnnlng In natura od de Key-eilanden en sommige olaatsen ln Nieuw-Guinea. dan zal spreker die laten onderzoeken Principieel acht spreker artikel 177 In dische staatsregeling onjuist en een ana chronisme. Artikel 177 ls thans niet moge lijk wegens den grondslag van het kabinet en zoolang er nog politieke tegenste'Hnzen zijn ten aanzien van missie en zending. Bij zlin ontreden was sprekers eerste taak. toeneming der Indische schuld tegen te gaan. Spr. vertrouwt dat er voor 1937 geen schuldvermeerdering meer zal blijken te ziln geweest, ondanks de crisis. De kosten voor levensonderhoud zlin meer gedaald dan de salarissen. Een uitvoerrecht op rubber ls gerechtvaardigd omdat de rub- berorils stligt door regeeringsmaatregelen. Maar men heeft ruime keuze om olie buiten Indië te produceeren. Het storten van 5 millioen door de ondernemingen in de schatkist is op zichzelf geen fraaie maatregel. In het licht van wat Nederland reeds voor Indië gedaan had moet de büdrage van 25 millioen worden bezien Het Neder- landsche budget moet voorts nog met een niet gering aantal millioenen worden be last voor de Indische defensie. En de budgetaire toestand van Indië ls gunstiger dan die van Nederland. Met uitzondering der koffie zlin de Wes- tersche cultures ln iets betere conditie dan eenigen tlld geleden. De voedseltoestand der bevolking kan od grond van recente gegevens niet ongunstig worden genoemd. De omzetting van een agrarisch in een industrieland moet met beleid gebeuren. Indië en Nederland moeten onder den drang der omstandigheden elkaar zooveel mogelijk helpen. De offers, door Neder land gebracht, wegen zeker op tegen die, door Indië gebracht. Voorkeursrechten stuiten ten deele af op het Londensch tractaat van 1824 en het Sumatra-verdrag van 1871. De weerkracht der zeegaande vloot ln Indië ls grooter dan voorheen. De minis terraad zal a.s. Dinsdag over sprekers defensie-voorsteUen voor IpdijL beslissen. Spr kan thans gten mededeelingen doen. Nog deze maand wordt marine-personeel uitgezonden om het materieel volledig te bemannen. Vermoedelijk zal de benoeming van den nieuwen gouverneur-generaal begin Juni geschieden. Ook spreker ls voor continuï teit ln het regeerbeleid. Spr. is niet be reid de denkbeelden over wijziging der structuur van het Koninkrijk thans in overweging te nemen. Spr. sluit zich aan bij den aan den arbeidenden landvoogd gebrachten lof en heeft reden om de hoop uit te spreken, dat de allerdonkerste tijden voor Indië achter ons liggen (applaus). Na re- en dupliek wordt de Indische begrooting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een suppletotre Indische begrooting wordt zonder hoofdelijke stemming en zonder debat aangenomen. Aan de orde is dan de Surinaamsche begrooting voor 1936. De heer Droogleever Fortuyn (11b.) be pleit verdere bevordering der cultuur van cltrus-vruchten. De heer De Jong (R.K.) wenscht hen, die in Suriname de hoofdacte behalen, onderwijsbevoegdheid te geven, ook in Nederland en Indië. Minister Colijn verklaart, dat de regee ring bedoelde cultuur blijft steunen. Wat de heer De Jong wil, zal spreker met den minister van onderwijs bespreken. De Surinaamsche begrooting wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo en zonder debat het wetsont werp betreffende den vaartuigendienst in Suriname. De vargadering wordt te 1.30 uur een half uur geschorst. de nederlandsche bioscoopbond EN HET WETSONTWERP TOT VER LAGING VAN HUREN EN LASTEN De Nederlandsche bioscoopbond heeft aan de Tweede Kamer een schrijven ge richt, waarin de bond erop wijst, dat in het wetsontwerp „houdende bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren", het woord „bioscoop" niet opgenomen is en dus het bioscoopbedrijf door deze wet niet beschermd zal worden. Waar andere soorten van woningen cn bedrijlslocaliteiten (winkels, kantoren, koffiehuizen etc.) wel in het wetsontwerp genoemd worden, wordt dit door den N. B. B. als een onbillijkheid gevoeld. Juist in het bioscoopbedrijf worden langdurige huurcontracten gesloten, waarvan de meeste tot stand zijn gekomen toen de conjunctuur beter was dan op den hul digen dag. Bij het wetsontwerp worden rok de hypotheek-renten verlaagd. De eigenaren van panden, waarin bioscoopbe drijven zijn gevestigd profiteeren hiervan, de' bioscoop-exploitanten niet, hetgeen niet ln overeenstemming kan worden ge acht met de strekking van het wetsont werp. De n b B. dringt er op aan In het wetsontwerp alsnog het bioscoopbedrijf op te nemen. prins eugen van zweden. Naar wij vernemen vertoeft gedurende enkele dagen hier te lande Z.K.H. Prins Eugen van Zweden, jongste broer van koning Gustaaf. Prins Eugen, die bekend is als een van de voornaamste Zweedsche kunstschil ders, is gisteren te Rotterdam aangeko men. waar hij een bezoek heeft gebracht o.a. aan het nieuwe museum Boymans. Heden was de Prins, wiens verblijf hier te lande een volkomen particulier karak ter draagt, te 's-Gravenhage. De Zweedsche gezant bood heden ter eere van Prins Eugen een lunch aan. VROUW TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Nabij het veer over de Maas te Oefelt is mej. D. uit Gennep te water geraakt. De vereman wist de drenkelinge op het droge te trekken, doch het Is niet gelukt haar tot bewustzijn te brengen. Eenige uren later overleed zij. BOERDERIJ AFGEBRAND OP TEXEL. In den afgeloopen nacht is de groote TeXelsche boerderij, bewoond door den heer A. Kikkert en gelegen in de buurt schap Tienhoven nabij het dorp De Waal. tot den grond toe afgebrand. De bewoners, die door een voorbijganger, die den brand ontdekte, gewekt werden, konden zich nog bijtijds in veiligheid stellen. Eenige paar den en kalveren konden eveneens ln vei ligheid worden gebracht. Toen de motorspuit uit Den Burg arri veerde was er niets meer te redden. Het vuur is ontstaan in de hooischuur. De schade wordt door verzekering gedekt. AFSCHEID VAN DEN HEER C. FOCK. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart, de heer C. Fock, die binnenkort zijn functie neerlegt, heeft ln de vergadering van het stichtingsbestuur van het onder wijsfonds voor de scheepvaart te Amster dam afscheid genomen als vice-voorzltter van dit bestuur. De inspecteur van het nijverheidsonder wijs en voorzitter van het bestuur, de heer W. Polderman, het oudste bestuurslid, de heer G. C. Nuy uit Rotterdam, en de directeur van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, de heer G. de Jong, hebben den heer Fock in hartelijke toespraken hulde gebracht voor hetgeen hij voor het onderwijs voor de Zee-. Rijn- en Binnen vaart heeft gedaan. DE BRAND BIJ DE KONINKLIJKE STEARINEKAARSENFABRIEK GOUDA. Hedenmiddag te 12 uur heeft de Goud- sche brandweer haar taak beëindigd, welke Maandagavond 8 uur ts begonnen. Onder leiding van den waarnemend opperbrandmeester J..JC/den Boer en 4 brandmeesters Is de olmlschè brandweer gedurende 88 uren achtereen ln actie ge weest. De van Rotterdam, Schiedam. Hillegers- berg, Waddinxveen en andere plaatsen te hulp gesnelde brandweren hebhen even eens meer dan een etmaal op bewonde renswaardige wijze hun zware taak ver vuld. waarbij zij vele malen door het laaiende vuur. dat zich oo de terreinen waar overal olie en vet lagen oogestaüeld met razende snelheid versDreidde. ernstig gevaar liepen Behoudens kleine blessuren is gelukkig niemand bij den brand ge wond. Thans houdt het fabrieksoersoneel met drie stralen od de waterleiding de wacht bil de smeulende massa, waaruit nog telkens, nu hier dan daar, vlammeri om hoog schieten. CONSUMPTIEMELK REGEERINGSCONTRACT. Nederlandsche Zuivelcentrale, 17 Mei t.m. 23 Mei consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 51/4 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk regeeringsminimumprijs 3.6 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 3Vt cent. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Kunt u meedeelen wat de oor zaak kan zijn van het verkleuren van de bladeren van mijn kastanje? Ook verton nen de bladeren gaatjes als bijgaande. Het verschijnsel doet zich dit jaar voor het eerst voor. C. H. G. te L. Antwoord: Alles wijst er op, dat uw boom door nachtvorst ls beschadigd. Plaatselijk kan de koude sterk optreden, en voor een 14 dagen heeft het zeer sterk gevroren. Een ziekte is niet waar te ne men. Wel bladluis, welke zich spoedig in dertnate beschadigde bladeren vestigt. Regen en malsch weer is nu het beste redmiddel. Bespuit ln Februari 1937 uw boom met vruchtboomcarbollneum 7°/o. Vraag: In mijn tuin staan pereboo- men. waarin bladeren komen als bij gaande. Wat daartegen te doen? D. v. d. S. te O. Antwoord: Uw boom heeft last van schurft (Fusicladium). Spuit den boom nu met Californische pap, 1 dl. pap op 75 dln. water. U kunt dat doen met een sproeimachine of met een handspuit. Her haal deze bespuiting om de drie weken tot begin Augustus. Vraag: Ik heb een Cyclamen, welke mooi gebloeid heeft. Hoe daarmee te han delen? Mej. M. te L. Antwoord: Zet de plant nu in den pot buiten, half in de schaduw. Graaf den pot in de aarde. Geef geen water. De bol gaat in rust en loopt in Juli weer uit. Geef dan weer water en verdunden mest. Zet de plant begin October weer in huis. Als het niet regent dagelijks gieten als de hergroei intreedt. i Vraag: Ik heb in mijn tuin mieren. Komen in de knoppen van de pioen rozen. Hoe te handelen? W. de R. te O. Antwoord: Tracht de nesten op te sporen en roei deze uit. Spuit de pldehen aanhoudend met koud water, dan verdwij nen de dieren. Spit de nesten uit en graaf ze dicht. Niet zelden zitten de nesten on der den vloer en kunt u er moeilijk bij. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". geboren: Neeltje Geertruida, dr. v. M. W. Brug- mans en J. C. Kwestro. Catharina, dr. v. J. W. v. Meurs en G. v. d. Reijden. Karei, zn. v. W. Broer en B. C. de Wit Teunis, zn. v. T. van Zanten en A. C. Spaargaren. Gerrit, zn. v. J. Breur en P. Spaargaren. Maria Klazina, dr. v. G. J. v. d. Wiel en J. Heijstek. Adriana Johanna, dr. v. M. Hobo en J. I."Staal. Jan. zn. v. D. v. Klaveren en.G. v. d. Loo. Maria Heintje, dr. v. J. v. d. Linden en C. Fiorisson. GEHUWD: P. B. Bekooij jm. en A. Gijzenij jd. W. de Feij jm. en J. Strijk jd. K. Hors man jm. en H. Heus jd. J. J Klinken berg jm. en J. v. d. Blom jd. J. A. J. Kortekaas jm. en J. J. Vreeburg Jd. W. Ouwerkerk jm. en H. E. J. v. Griensven Jd. B J. L. v. Rooden jm. en M. Bootsma jd. W. v. d. Star jm. en J. de Roo jd. M. W. Vervark jm. en J. Blelji jd. S. P. Verver jm. en C. M. W. Aerts jd overleden. H. J. Vallentgoed, M„ 72 j. J. van Zonneveldv. d. Broek, Vr„ 75 j. AMSTERDAM, 14 Mei. Zeer stille markt. Prijshoudende stem ming. Philipsaandeelen hooger. Ko ninklijke oploopend. Staatsfondsen prijs houdend. Amerika kalm. De ondernemingslust van het publiek was heden wederom niet groot. De politieke ontwikkeling in Oostenrijk werd rustig opgevat, doch was aan de onder nemingsgeest toch niet bevorderlijk. Ook de verdere ontspanning op de Wissel markt werkte de affaire niet in de hand. Het meest opvallende kenmerk van de Effectenbeurs was heden dan ook een groot gebrek aan affaire. Op geen enkele afdeellng vonden omzetten van beteeke- nis plaats. Van de Industrieelen waren het de Philipsaandeelen die bij de opening eenige vraag ontmoetten, zoodat ze en kele procenten konden avanceeren, waar na zij zich. ruimschoots konden hand haven. Unilevers bewogen zich op ongeveer het peil van gisteren. Van de Petroleum fond sen veroorzaakten Koninklijke eenige beweging. Tijdens de middaguren kon ge leidelijk aan een verbetering worden waar genomen. De gunstige stemming te Lon den voor de aandeelen der Petroleum- maatschappijen die met de Koninklijke Petroleum maatschappij nauw verbonden zijn, werkte stlmuleerend. Ook de winslnemers van de C.O.C. had den een goeden indruk gemaakt. Tel' beur ze werd bovendien bekend, dat door de Burma Oil Company een dividend van 20 procent zal worden uitgekeerd. Dp affaire in Amerikaansche Petroleumaandeelen had niet veel te beteekenen. Shell Unions er. Tidewater Associated Oils waren prijs houdend zonder meer Rubberfondsen waren bij kleine omzet ten zoo goed als onveranderd. Alleen Am sterdam Rubbers gaven kleine teekenen van aanwezigheid. De Tabakken bewogen zich op ongeveer de vorige prijzen. Suiker- aandeelen hadden een stille markt. Het feit dat de Nivas wederom een flinke af doening heeft kunnen bewerkstelligen sorteerde hoegenaamd geen effect. H.V.A.'s waren overigens prijshoudend. Op de Scheepvaartafdeeling ontstond een kleine beweging in Scheepvaart Unies, die zich gemakkelijk konden handhaven. Amerikaansche Shares werden op kleinen voet verhandeld, doch de stemming was prijshoudend. Weliswaar ging later op den middag wat meer om in Staatsaandeelen, waarbij die een opwaartsche richting kon den volgen, doch alles bijeen bleven do omzetten toch beperkt. De beleggingsmarkt was stil. De Nederlandsche Staatspapieren waren over het algemeen wat beter gedisponeerd, doch niet veel veranderd. Integralen waren lets gedrukter in de markt. WISSELKOERSEN Engeland 7.33 3/4 (7.35 3/4); Duitsch- land 59.58 (59.65); Frankrijk 9.751/2 (9.75 1/4); België 25.02 1/2 (25.07 1/2); Zwitserland 47.92 (47.86); Denemarken 32.75 (32.85); Zweden 37.87 1/2 (37.97 1/2); Noorwegen 36.85 36.95 N.-York 1.47 7/8 (1.47 15/16). Prolongatie 2 pCt. Tusschen haakjes zlin de koersen van gisteren. LEIDEN, 13 Mei 1936. Noteering coop, groenten-,, fruit-, en bloemenveiling-ver. „Leiden en Ömstreken". Komkommers f. 1.80—9.10; Bloemkool I f. 3.80—12.30; Idem II f. 6.508.90; Pieterselie f. 0.80 1.00; Prei f. 0.80—1.00; Radijs f.0.50— 2.20; Kropsalade f. 1—1.90; Selderie f.0.30 1; Uien f.0.30—0.70; Wortelen f. 2.80— 14; Rabarber f. 0.200.80 per 100 stuks. Snijboonen f. 5156; Witloof f.78; Dop erwten f. 3338; Peulen f. 3952; Poste lein f.47; Spinazie f.35; Tomaten B f.46. C J. 42; And. f. 2—8 per 100 kilo. Noteering melkveiling „Leiden". 13 Mei 1936. Week 17 tot 23 Mei 1936. Consump tiemelk 1ste klas f. 5.50, 2e klas f. 5.25, 3e klas f. 5. Industriemelk f. 3.904.00. Prijs van overmelk in het district Leiden vastgesteld ln georganiseerd overleg: 3 tot 9 Mei f. 3.60; 10 tot 16 Mei f. 3.60; 17 tot 23 Mei f. 3.60. BENTHUIZEN. Velling 12 Mei. Aanvoér 1597 kippeneieren, pr. f. 2.40—2.90; 104 Eendeneieren f. 2.052.30 per 100 stuks. BOSKOOP, 13 Mei, Coöp. ver. „De Bos- koopschè' velling". Rozen per bos: Presi dent Hoover 2832 ct., Butterfly 1016 ct., Else Poulsen 3245 ct., Briarcliff 1217 ct. Mevr. v. Straaten—Nes 23—28 ct., Wilh. Kordes 20 ct., Hadley 25—37 ct., Edith Helen 24—35 ct., Columbia 1216 ct., August Noach 1418 ct., Golden Ophelia 1115 ct., Rosalandla 1418 ct., Peehtolfl 54 ct., Florex 3440 ct„ Dr, Krans 2030 ct., Wendland 1522 ct., Chas. P. Kllham 27—34 ct., Ingar Olsson 3145 ct.. Ge mengde rozen 69 ct. Diversen per bos: Gerbera 1118 ct„ Lathyrus 711 ct., Anemonen 46 ct.. Violieren 2325 ct., Trollius 56 ct„ Rhododendron bloemen 21—23 ct., Clematis, Prins Hendrik 2.20— 2.60 ct., idem L. Azursteru 2.00 ct., idem the President 1.20 ct,, idem Mevr. Ie Coultre 2.00 ct., Idem Nelly Moser 80 ct. Diversen per stuk: Hortensia's 3549 ct., Rhododen- dronplanten ln bloei 2130 ct. GOUDA, 14 Mei. Veemarkt Aange voerd 2343 stuks, waarvan 48 slachtvar- kens. Vette 1616'/i ct. per pond, levend met 2Vo korting. Londensche 1415 ct., levend met 2% korting. 464 magere var kens f.1828 per stuk; 1102 biggen f.8 13; Geldersche biggen f. 13—16; 9 runde ren f. 120180; 260 nuchtere kalveren f. 3 6; 3 schapen; 447 lammeren f. 5—8; 10 bokken en geiten f. 1—5. Handel redelijk. Algemeene markt 450 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk 1922, idem 2e kw. 1718. Handel matig. 788 ponden boter. Ooeboter 0.650.70 p. pond. Weiboter 0.600.65. Handel vlug. 195.500 eieren. Kipeieren 2.25—2.65 per 100 stuks; Eendeneieren 2.00—2.50. Han del willig. Zuid-Holl. Eierveiling te Gouda Aan voer 158.800 kipeieren. Prijzen: 56 58 KG. 2.352.40 per 100 stuks; 58/80 K.O. 2.40— 2.50; 60/62 K G. 2.50—2.80; 62/68 K.G 2 60 —2.90; Bruine 58/68 K.G. 2.40—3.00; Klei ne eieren 2.25—2.35. Aanvoer 200 Eenden eieren. Prijzen 2.00—2.40 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 Mei Groentenvelling. Radijs f.0.500.80' Pie terselie f. 0.80—1.20: Rabarber f. 2.20—2.60 per 100 bos. Spinazie f.2—2.40; Prei f. 1.50 —1.70 per 100 K.G. Sla f. 1.50—3 p. 100 st. OEGSTGEEST, 13 Mei. Kippen f. 0.20— 1.10; Konijnen f. 0.151.25:; Eendeneieren f. 0.260.30; Kippeneieren 30 ct. per 10 st. Kaas 13—20 ct. Bloemen van 5 tot 14 ct. per bos. RIJNSBURG, 13 Mei. Blóemenvelllng Tulpen per dozijn: Bartigon 11—17 ct., Eli sabeth 10—17 ct., Gopland 7—19 ct, King of the Yellow 15—18 ct., Castor 10—14 ct., Narcissen Phenix 3540 ct. per 100. Poëti- cus 20—25 ct., Iris 11—15 ct. per bos, Im perator 11—17 ct., Lathyrus 25—60 ct. per 100. Lellum Imbelatum f.4—5, Lelium San- tlfolium f. 1.50—2, Wite Lelies f. 7 per 100. Violieren f.2 per 100. Trolllum 25—30 ct. ROELOFARENDSVEEN, 13 Mel. 1936. Aarbeien 1116 ct. per doosje. Bloemkool 7—10 ct. per stuk. Andijvie 3 ct. per K.G. Spinazie 2 ct. per K.G. Sla 1.00—1.70 per 100 krop. Peulen 2.20—2.90. Peulen volle grond 3.20. Doperwten 2.15. Snijboonen 2.202.40. Idem stek 1.70 per 10 pond. TER AAR, 13 Mei 1936. Centrale Veiling. Spinazie 8—13 ct.; Slavellen 9—16 ct. per kist van 4 kg.; Peulen f. 3.80—6.00; Capu- cijners f. 3.80; Snijboonen f. 4.204.80 per 10 kg.; Postelein 3—5 ct. per kg.; Radijs f. 0.501.20; Rabarber f. 2.404.10; Peen f. 7—12; Prei f. 1—1.40 per 100 bos; Sla f. 11.90 per 100 stuks; Bloemkool 214 ct. Komkommers 510 ct. per stuk. Aardbeien 1115 ct. per doosje. VEUR, 13 Mei. Eng. komkommers le srt. f. 7.80—10.90, 2e srt. f. 5.60—7.50, 3e srt. f. 4.305.20; Gele komkommers le srt. f. 7.80—9.60, 2e srt. f. 4.90—6.50, 3e srt. f. 3.504.80; Kropsla le srt. f. 1—1.80 2e srt f.1; Stoofsla f.24; Peen f. 11.60 15.10; Bloemkool le srt. f. 8.50—12, 2e srt. f. 4.60—7.10, uitschot f. 1.90—3.50; Tomaten midd. f. 2123, groote ronde f. 2224, 2e soort f.20—21. 3e srt. f. 17—19, bonken f.2021, uitschot f.1011; Andijvie per 100 f. 1—2.40, per KG, 25; Spinazie 4 kg. f.8—14; Postelein f. 5.60—8.10; Raapstelen f. 0.601.20; Rabarber per 100 bos f. 3.50— 4.60; Snijboonen 'f. 0.580.64; Radijs f. 1 —1.20: Prei f. 1.40—2.10; Seldery f. 0.70 —1.50. Eierenveiling café „Het Wapen v. Veur", 12 Mei. Aangevoerd: 41403 kippeneieren f. 2.652.90; 237 eendeneieren f. 2.102.50; 84 ganzeneieren f. 0.05—0.09; 1113 kippen f. 10—0.90; 22 Eenden f. 0.35—0.45; 111 konijnen f. 0.20—1.40; 87 duiven f. 0.10-0.19. VOORSCHOTEN, 13 Mei. V.P.V. Kippen* eieren f. 2,30—2.70; Eendeneieren f. 2.50— 2.70 per 100; Ganzeneieren f. 0.040.05; kippen f. 0.40—0.85; Konijnen f. 0.12—0.95; Hanen f. 0.10 per stuk. WADDINXVEEN, 12 Mei. Aanvoer aan de eierenveiling: 1869 eieren. Prijs kippen eieren f. 2.35—2.70; eendeneieren f. 2.25 p. 100 stuks. WESTLAND. Westlandsche Bloemenvei ling van 13 Mei. Am. anjers f. 4.4011.00, Calla 47.00, Gerbera 3.604.30, Fillfollum 1.302.60, Candium 8.00, Pioenen 6.70— 7.40, Vlolieren 4.608.40, idem rood 6.80 8.40, Edw. Page 16.00 per 100; Jap. Lelies 6.607.10. Amarylli-kelken 810.00 per 100 kelk; Plumosa 14—33 ct., Sprengery 9—16 ct... Lathyrus 8—14 ct.. Anemonen 5—7 ct., Iris 1118 ct.. Violieren 35—36 ct., Impe rator 9—12 ct., Yellow Queen 8—11 ct., Gladiolen 2255 ct., Convilles 1429 ct., Geraniums 11 ct. Veilingen van den Bond Westland. Ex port van 13 Mei. Bloemkool 7—9.50, 2e srt. 2—7.00 per 100; peen 8—15.00, 2e srt. 68.00 per 100 bos; sla 1—1.70 per 100 krop; komkommers 5.10—7.00 per 100; to maten A 3847 ct., B 3945 ct., C 3845 ct., CC 30—38 ct. per K.G. Vellingen van den Bond Westland. Bin nenland van 13 Mei. Aardbeien 7085 ct., blauwe druiven 1.502.00, bessen 1.60— 1.90 snijboonen 4048 ct. per kg.; bloem kool 314 50: komkommers 3.50—7.50 per 100: nerziken 310 ctmelcenen 1—1 20 nar 'tuk: sDinazI" 2—5 et., tomaten 30—45 efaardappelen 10—15 ct. ner kg.; sla 1— 1.50. eieren 2 80—3 50 per 100; andijvie 10 25 ct., stoofsla 1018 ct. per kist; peen 814.00 per 100 bos. S-I

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3