>SCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 13 Mei 1936 UIT DE OMSTREKEN. Losse nummers van ons Blad UIT DE RUNSTREEK. Jrtnilda THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT AALSMEER. Autobotsing. I Gistermiddag botsten op den hoek lUdsiraat-Van Cleeffkade een 2-tal auto's, Cjn b. uit 's-Gravenhage en N. uit Am sterdam. tegen elkaar. Beide auto's kregen tchade, vooral die van laatstgenoemde, fcjlke aan den achterkant zwaar bescha digd werd. Persoonlijke ongelukken kwa- fcen gelukkig niet voor. De politie deed Onderzoek naar de schuldvraag. Rattenverdelging. Den laatsten tijd werden ln de nabijheid nn den zwanenvijver in Plan Zuid veel «tten waargenomen, welke voor de om- tjving, waar zij zich genesteld hadden, fen ware plaag dreigden te worden. ZIJ Eadden den grond reeds zoodanig onder mijnd, dat deze op enkele plaatsen ging rerzakken. Natuurlijk zorgden de ratten jwtl dat. zij zich tegoed deden aan het hoer, dat voor de zwanen bestemd was. Dm aan deze rattenplaag een spoedig en rfdoend einde te maken, hebben ambte naren van den plantenziektenkundigen dienst de verdelging ter hand genomen, naartoe het zeeuien-praeparaat wordt laangewend. Vermengd met bokkingkoppen eten de ratten dat graag en sterven dan Jjia ongeveer 24 uur. Voor andere dieren |moet het middel niet gevaarlijk zijn. De heer J. Nowee is door het be- Istuur van de badinrichting „V.I.B.A." ge durende dit seizoen weer als badmeester en zwemleeraar benoemd. HAARLEMMERMEER. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den voorzitter van i den Raad van Toezicht den heer J. Th. j Schrama, hield de Coöperatieve Boeren leenbank „Lijnden", haar jaarvergadering, vaarln de heeren L. J. Cazander en J. Th. Schrama als leden v3n den Raad van Toezicht werden herkozen en als afgevaar digden naar de Centrale Bank te Utrecht, verden benoemd de heeren H. J. Meijer en L. J. Cazander. Aan het door den kassier, den heer H. J. Post, uitgebracht financieel verslag ontleenen wij dat aan spaargelden in den loop van 't jaar was ontvangen f. 64.425.10 en uitgegeven f. 69.692.75.Het saldo aan ipaargelden bedroeg f. 268 957.39. Uitgeleend werd f. 6900.—; terugbetaald tan de gewone voorschotten f. 13.310.18. In rekening-courant werd ontvangen 11.177.446.26 en uitgegeven f. 178.778.69. Besloten werd de netto-winst, die [11326.36 bedroeg, bij de reserve te voegen, «ardoor deze bedraagt f. 9.726.36. De rente der spaargelden en die der wr schotten en credieten in loopende j [«kenlng bleef onveranderd. HILLEGOM. Voorjaarsoefening van de Brandweer! De brandweer heeft de gebruikelijke roorjaars-oefening gehouden. Met alle materialen: de driewiellge motorspuit, de materialen-auto en de aanhangmotor- spuit werd gereden naar de Geref. Kerk aan den Stationsweg. Toen daar een poosje gewerkt was, toog de brandweer met de materialen-auto naar het terrein van de firma Müller aan de Wcerestein- stiaat, waar uit een sloot water opge pompt werd, zoogenaamd voor nog twee andere branden; een ln de Amerika-buurt en de tweede een eind verder, in de schuur van de firma Rljnveld. De nieuwe spuit gaf met twee slangen water voor beide vrij ver uiteen liggende punten. Al les verliep ordelijk en vlot, zonder dat de belangstelling van het tiubUek hinderlijk was. De verkoop van speldjes op den reclasseeringsdag heeft f. 119.30 opge bracht Dit bedrag is belangrijk meer dan in 1935. Als doel van den op 9 Juni a.s. te houden autotocht voor Ouden van Dagen b dit jaar vastgesteld Bergen aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd te Dan Haag voor het exa men van stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen Cornells Ouwehand Czn. e» Simon Kloos, beiden leerlingen van de visscherljschool alhier, dir. de heer C. Varkevisser. z'jn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Onze plaatsgenooten, mej. M. van der Meulen en mej. M. van der Wolf, resp. werkzaam als helpster aan de Ned. Herv. fn Geref. Kleuterschool alhier, zijn beiden geslaagd voor het theoretisch examen 'oor onderwijzeres bij het Voorbereidend Onderwijs. Naar wij vernemen zal de Chr. Gem. oangvereeniging „Excelsior" deelnemen «an het Zangconcours, dat gehouden zal worden op Vrijdag 22 Mei a.s. in de Stads gehoorzaal te Leiden. Naar wij vernemen heeft de collecte voor de reclasseering de som opgebracht f. 107.33'/,. NOORDWIJK. Tegen een boom gereden. Oe 23-j. wielrenner C. v. O. uit Bloe- mendaal die op den Gooweg achter' een •u.obus fietste, reed plotseling door on tkende oorzaak, met groote snelheid, ,e6en een langs den weg staanden boom, Ernstig aan het hoofd gewond en met gebroken been bleef de ongelukkige be wusteloos op den weg liggen. Nadat hem ter plaatse medische hulp was verleend, kon hij voor verdere behan deling naar de wcnlng van dr. Nlekerk vervoerd worden, vanwaar hij later per ziekenauto naar zijn woning ls overge bracht Het rijwiel, waarvan het voorste gedeelte geheel in elkaar zat, werd op het politiebureau opgeborgen. NOORDWIJK AAN ZEE. In het perceel Emmaweg no. 4 alhier ontstond een schoorsteenbrand, die door de brandweer werd gedoofd. Van de spuit behoefde geen gebruik gemaakt te worden. Met ingang van Vrijdag 15 Mei zul len alle poststukken voor Noordwij k aan Zee weer worden besteld van uit het hoofdpostkantoor te Noordwljk-Blnnen. De busllchtingen te Noordwijk aan Zee blijven plaats hebben op dezelfde uren. Het ls niet uitgesloten, dat het bijkantoor alhier in den winter teruggebracht wordt tot een hulpkantoor. Een en ander is een gevolg van bezuiniging. OEGSTGEEST. Goed afgeloopcn. Op den Rijnzichtweg had een ongeval plaats, dat wonderlijk goed ls afgeloopen. Mej. O. uit Valkenburg die zich per rij wiel naar de overzijde van dien weg wilde begeven, verzuimde daarbij zich te over tuigen ol de rijweg wel vrij was en kwam daarbij in botsing met een auto, bestuurd door C. v. d. P. uit Katwijk. Het was een geluk, dat de bestuurder matig en met groote zekerheid reed, zoodat zij door de voorbumper werd opgenomen en de auto nog tot stilstand kwam. voordat zij met de voorwielen in aanraking kwam. Het rijwiel echter werd geheel vernield. Daar de wielrijdster geheel de schuldige was, heeft zij van vervolging afgezien. WARMOND. De ten bate van de Nationale Re classeeringsdag gehouden collecte heeft f. 66.27 opgebracht. WASSENAAR. VEUR-LEIDSCHENDAM. De event, samenvoeging Stompwijk-Veur. Twee jaren gêleden''hebben de raden zoowel als de commissies van ingezetenen zich uitgesproken over de samenvoeging van Stompwijk en Veur en tevens over de toevoeging van den Veenweg bij Nootdorp. Herhaaldelijk is 'er door de raden bij Ged. Staten op aangedrongen, In welke richting dan ook, een beslissing te nemen, echter steeds zonder succes. Thans is de zaak eindelijk weer aan de orde gesteld; Ged. Staten hebben over deze zaak een open bare vergadering uitgeschreven op Woens dag 27 dezer, des middags te 2 30 uur. De collecte ten bate van de reclas seering heeft opgebracht f, 106.55. Over April j.l. is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de diaco nie f. 114.47'/: en ten bate van de Kerk voogdij f. 177.77'/!. Gevonden: 1 Actetasch met bloem kool, 1 kinderschoentje, 1 hulssleutel, 1 blauwe ceintuur. Adres bureau van politie. De Wasscnaarsche Reddingsbrigade. Door de Wassenaarsche Reddings Bri gade werd voor het eerst deelgenomen aan de Nationale wedstrijden in zwemmend redden, dit jaar verzwommen te Arnhem. De resultaten zijn buiten verwachting; een eerste en een tweede prijs waren het resultaat zoodat verwacht mag worden, dat de W.R.B. ook In den vervolge niet meer op de wedstrijden zal ontbreken om zich te meten met de besten in den lande. Op de 50 M. schoolslag, gekleed in uni form, werd de heer van der Eist in zijn serie eerste; na overkampen met nog twee van de 18 deelnemers met gelijken tijd werd hij tweede. Een zilveren medaille was zijn belooning. Op de 50 M. schoolslag door gekleede dames werden de dames M. Tarls en A.en A. de Vries in haar series resp. 2 en 1, terwijl mej. Taris in de 50 M. ge kleed zwemmen, waarvan 25 Meter met schoolslag en 25 M. rugslag, beslag op den eersten prijs wist te leggen. In dé serie 25 M. zwemmen voor heeren boven de 35 jaar behaalde de heer J. R. W. Janzee den derden prijs. In de 100 M. schoolslag da mes waarvan de laatste 25 M. met dren keling, behaalde mej, A. de Vries in haar serie den 2den prijs, terwijl in de 100 M. schoolslag voor heeren waarvan de laat ste 25 Meter met drenkeling, welke serie een zeer snelle wedstrijd was, de heer A. Kolff van Oosterwijk als nummer vier aankwam. De heer van der Eist' eindigde deze serie als nummer 2. Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de Tulnbouwver. Wassenaar en Omstreken haar maandelijke ledenvergadering. t)e voorz., de heer P Zegwaard oper :'.e. waavna de secretaris, de heer C ven der Salm de notulen la*, die werden va.g.- steld Medegedeeld werd, dat de heqv Weekhout zijn benoeming tot lid der Cur- suscommlssle heeft aangenomen en dat die cursuscommissie het voornemen heeft een cursus te organlseeren ln het vak „Bedrljfscontrole". Door den voorz. werden tot Juryleden om 't lngezondene voor de uitgeschreven prijsvragen en voor het puntenstelsel te keuren benoemd de heeren D. A. de Roolj, G. Verlind en H. A. N. Jansse. Hierop las de samensteller ,de heer H, Schipper het opstel over „De rozen ln den siertuln" voor, dat bekroond werd met 'n tweeden prijs. Het bleek duidelijk, dat het was samen gesteld door een ter zake kundig vakman en verwierf een warm applaus. De heer H. A. N. Jansse bracht verslag uit van de gehouden keuringen. Voor de uitgeschreven prijsvraag, lui dende 3 bloelende Hortensia's, werden de Volgende prijzen toegekend: le pr. de heer w. M. van Tol met 30 p.; 2de pr. C. van fier Salm met 26 p.; 2de pr. de heer P. Zegwaard met 25 punten. Voor het puntenstelsel werden voorts toegekend aan den heer P. Zegwaard voor: 1 Orchidee hyeaste aromatica 9 p.; 1 Streptocarpus 'nybr. 8 p.; 1 Cineraria Ber- lelner Markt blauw 9 p.; 1 idem blauw mét wit 9 p.; 1 Cenerarla multiflora blauw 10 p.; 1 idem rose 9 p.; 1 id. paars-lila 9 p.; 1 Calceolaria hybr. getijgerd 10 p.; 1 id. multoflora geel 9 p.; 1 id. rood 8 p.; den heer C. van der Salm: 1 Astilbe hy- brida wit 9 p.; 1. Cineraria hybr. Berllener Markt 9 p.; 1 Id. radista 8 p.; 1 Cineraria multiflora nana 9 p.; 1 Calceolaria hybr. grandi-flora 10 p.; 4 calceolaria multiflora rood 9 p. en 2 idem geel 9 punten.; W. M. van Tol: 1 Boronia elatior 8 punten. Naar aanleiding van het voorgelezen opstel door den heer Schipper ontstond een geanimeerde gedachtenwlssellng, waar ha bepaald werd dat de heeren H. A. N. Jansse en W. M. van Tol, met het bestuur een commissie zullen vormen, om een ten toonstelling te organiseeren ter gelegen heid van het 25-jarig' bestaan der veree- nlging In 1936. Hierop sluiting. De collecte ten bate van de Reclas seering heeft met de speldjesverkoop opge bracht ruim f. 525 terwijl er nog eenlge toezeggingen zijn gedaan voor meer groo- tere bedragen. SASSENHEIM. De speldjesdag ten bate van de Reclasseering heeft alhier f. 66 opge bracht. Het Chr. Fanfarecorps Crescendo hoopt op tweeden Pinksterdag a.s. deel te j nemen aan het Nat. Concours te Tuin dorp Watargraafsmeer in de sup. afd. Fanfare. Uitgevoerd zulien worden als verplicht nummer „Ouverture de la fète du village i volsln" van Boieldleu en als eigen gekozen nummer de 4 deelige suite ..Scenes pltto- resques" van J. Massenet. ZEVENHOVEN. ALPHEN. Gistermorgen te ongeveer 6 uur ls een personenauto met 6 personen in de Wilhelminastraat nabij de Van Velzen- straat tegen een boom gereden, doordat de wageh slipte. De bestuurder zag de aanwij zing, die daar ls geplaatst voor de naast elkaar gelegen wegen te laat. De auto die belangrijk werd beschadigd moest worden weggesleept: De inzittenden studenten moesten hun reis per trein vervolgen. De opbrengst van den alhier ge houden speldjesdag voor de Reclasseering bedraagt pl.m. f. 190. ALKEMADE. Begrafenis van wUlen den heer N. Wagenaar. Te Roelofarendsveen heeft onder groote belangstelling de begrafenis plaats gevon den van den directeur der Groentenvei- ling den heer N. Wagenaar Eerst zU ge memoreerd de eenvoudige plechtigheid, welke Zaterdag j.l. voor den aanvang der veiling heeft plaats gevonden, waar de heer G. Hölscher 'n korte gedachtenisrede heeft gehouden, waaraan wij het volgende wil len ontleenen. Spr. bracht in herinnering, dat de direc teur hoewel reeds gerulmen tlid lijdende, toch nog onverwacht uit ons midden ls weggeroepen welk verscheiden niet heeft nagelaten een diepen indruk te maken. Gedurende 18 jaren heeft hij aan het hoofd gestaan van deze veiling en zeer velen hebben zlin activiteit kunnen gade slaan. De veiling ls dan ook zeer veel aan hem verschuldigd. Spr. herinnerde nog aan de groote verbouwing der veiling, welke onder zlin directe leiding heeft plaats ge vonden. Onze gedachten, aldus de heer Hölscher. gaan uit tot degenen, die hij achterlaat. Hij laat na een echtgenoote en 10 kinderen, voor wie hli was een dierbaar echtgenoot en een zorgvolle vader. De heer Hölscher eindigde met de bede. dat God den overledene zal mogen geven de eeuwige rust en wenschte de zoo getrof fen familie de kracht en de sterkte toe om het kruis geduldig te dragen. Verder verzocht hli ten teeken van rouw en eer bied voor den overledene dat de velling in een stille stemming zou verloopen. Door den pastoor werd te halfelf de plechtige Mts van Requiem opgedragen. Het zangkoor waarvan de overledene 42 iaar lang de functie van organist heeft vervuld zong op devote wlize de 3-stem- mige Requiem-Mis van Perosi. Het kerk gebouw was geheel met geloovieen gevuld; verschTende zangers uit den omtrek gaven van hun belangstelling blUk terwijl de veiling van Ter Aar zich ofifcleel had doen vertegenwoordigen. Na de H. Mis werd de Absoute verricht door den heer E. Mathot. voorheen kapelaan dezer parochie en Geestellik Adviseur van de veiling. Ook od het Kerkhof was de be- langste'ling zeer groot Na voor de zlele- rust van den overledene te hebben ee- bedp-1 verlieten allen d'eo onder den in druk den doodenakker. De over]fdm° "•-'•d u't het sterfhui* .naar d<- kerk en de b-f-'-at; vedraeen door de bestuursa lrde'i.en tip '*dpn van-den Raad van Toe zicht der Veiling. Ernstig ongeval. Het dochtertje van den heer K. alhier geraakte toen de ophaalbrug nabil het Veilinggebouw voor het doen passeeren van een schuit omhoog werd gehaald, be kneld tusschen de balans en de Doort van de brug. Het meisje zakte bewusteloos in een. Dokter Van Dooren was terstond ter plaatse alsmede eenige leden der E.H.B.O. Het kind had een dikke buil op het hoofd en werd late' naar de ouderliike woning vervoerd. De toestand van de Datiënte bleek in den avond redelllk te zlin. Het kind heeft een lichte hersenschudding bekomen. Jaarvergadering Tooneelvereeniging „St. Theodulfus". In Hotel Van den Bosch had de goed bezochte jaarvergadering plaats van de R.K. Tooneelvereeniging St. Theodulfus. De voorzitter opende, waarna de notulen door den secretaris, den heer P. L. de Jeu werden voorgelezen. De heer L. Beuk bracht het finantieel verslag uit; het batig saldo is niet meer zoo groot. De rekening ■Werd nagezien door de heeren J. Zoet Cz. en Jac. de Jong en volkomen in orde be vonden. Na dank aan den penningmeester voor zijn keurig beheer werd de rekening op voorstel van den voorzitter goedge keurd. Hierna bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Pastoor Aarts nam hierop afscheid van bestuur en leden. De voorzitter bracht hem dank voor de belangstelling, welke hij steeds voor „St. Theodulfus" betoond had. De pastoor zeide zijn benoeming tot pastoor te Amsterdam met zeer gemengde gevoelens te hebben begroet. Eenerzijds beteiekent het voor hem een eervolle pro motie, doch anderzijds zal hij Oudewete ring veel moeten achterlaten, wat hem zeer dierbaar is geworden. Tot de zaken, waaraan hij in de toekomst met genoegen zal kunnen terugdenken behoort ook het werk, dat hier door de tooneelvereen. wordt verrloht. Spr. hoopte dat bestuur, regis seur én leden steeds op den ingeslagen weg gullen mogen voortgaan en dat de vereeniging nog vele jaren zou mogen voortbestaan. Hierna nam de pastoor van lallen persoonlijk met een handdruk af scheid. De aftredende bestuursleden P. L. de Jeu en L. Hoekstra werden herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. De Dorpsweg, die in den laatsten tijd nogal wat te werischen overlaat, zal op nieuw worden geteerd. In verband met het feit, dat reeds f. 1895 aan steun aan werkloozen is uit gekeerd. zal verhooging van de begroo- tlngspost (mede der Rijksbijdrage) wor den gevraagd. Een collecte voor het suppletiefonds voor Sonnevanck heeft in April opge bracht f. 2.95. BODEGRAVEN. TERAARDEBESTELLING VAN HENDRIK SLINGERLAND. Enorme belangstelling. Onder enorme belangstelling werd op „Vredehof" ten grave gedragen de jeugdige Hendrik Slingerland, die verleden week bij een auto-ongeluk plotseling het leven verloor. Achter de droeve stoet schaarden zich de leerlingen van de klas der Goud- sche Ambachtsschpol, terwijl onderweg ook de knapen van de Herv. Knapenver. op Geref. Grondslag „Daniël" met de lei ders zich daarbij voegden. In de aula werd allereerst het woord gevoerd door ds. Klü- sener, die zélf diep ontroerd was door dit tragisch overlijden en de diepbedroefde ouders wees op den eenigen troost. Hij sprak ook de vriendjes van den doode ver manend toe en wees hen en de ouders die hun kinderen nog hadden mogen behou den op het voorrecht, dat God hun daarin schenkt. Vervolgens werd gesproken door den heer G. Boer namens dë leiders der Kna- penvereen Spr. vertelde dat Hendrik Slin gerland zich vrijwillig had opgegeven voor een inleiding over Abraham's Offer, dat hij had moeten leveren en dat hij voor het ongeluk reeds gereed had. Voor een 14- jarige jongen gaf hij daarin blijk uitne mend het doel van het offer van Abraham en van het offer van Christus te hebben begrepen. Spr. was ervan overtuigd, de diep bedroefde familie niet te kunnen troosten, maar bad haar de kracht van den Grooten Trooster toe. Tenslotte dankte de heer M. Broekhol uit naam van de ouders voor de groote be langstelling. waarna een viertal ambachts scholieren een grooten krans op de groeve legden. Nu U weer buiten kunt zitten ZONNEBRUIN De heer H. ten Cate Hoedenmaker over „Emigratiemogelijkheden naar Zuid-Afrika". De heer H. ten Cate Hoedertmaker uit den Haag hield in hotel Klaassen voor de ver. „Arboriculture" onder belangstelling een lezing over „Emigratiemogelijkheden naar Zuid-Afrika ln het algemeen en voor tuinbouwers in het bijzonder". Spreker heeft zelf vele Jaren ln Zuid- Afrika rondgetrokken. Zuid-Afrika maakt op het oogenbllk een tijd door van groote bedrijvigheid Overal is opleving te bespeu ren, in hoofdzaak ontstaan doordat het goud, dat daar gevonden wordt, een ult- voer-artikel ls waarnaar steeds vraag is en blijft. Deze industrie sleept alles mee, zoodat men het land werkelijk als welva rend kan beschouwen. Vooral voor land- en tuinbouwers heeft spr. in Afrika gezocht naar mogelijkheden en gunstige en ongunstige streken onder zocht. Niet overal ls de grond geschikt voor cultures, maar er zijn ook plaatsen, die er zich goed voor leenen. Het verdient echter aanbeveling dat een Hollander die daar aankomt, eerst een jaar of twee jaren goed uitkijkt en er zich dan pas vestigt. Door bemiddeling van spr. is het thans mogelijk om dezen eersten tijd onder gun stige omstandigheden door te komen. Door zijn connecties kunnen jongelui geplaatst worden tegen vergoeding van kost en in woning, hetgeen al reeds minder kost dan wanneer men een of twee jaar zélf deze kosten moet betalen, terwijl men dan ook gewezen wordt op de verschillende om standigheden. Ook werden de verschillende landstreken besproken, met lichtbeelden verduidelijkt. Na beantwoording van vragen sloot de wnd. voorzitter met een dankwoord aan den spreker. Tot notabel by de Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de heeren: J. C. v. d. Tooren, P. Lok en Jac. van Wengerden. Alten rechtzinnig. HAZERSWOUDE. Bijeenkomst „Schrift en Historie". De propagandaclub „Schrift en Historie" veigojerde in de Chr. school De voorzitter opende de goed bezochte vergadering. Na het lezen der notulen behandelde de heer D. de Vogel „De Ver- eenigde Staten van Europa". Voor alles is thans samenwerking noo- dig. Er diet gebroken met de valsche idee van nationalisme en autarkie, want daar door zal een oorlog onvermijdelijk worden. De Fransche voorstellen van collectieve veiligheid en samenwerking op politiek en economisch gebied verdienen ieders bijzondere aandacht, aldus spr., omdat het vraagstukken zijn, waarbij ieder mensch. groot belang heeft. Gewezen werd op het vormen van ver schillende imperiums op het a.s. Pan- Amerikaansche Congres; op het Aziatisch streven en bijzonder op Rusland's actie, die zeer gevaarlijk is. Van de twee plannen verdiende het plan Briand van 1930 en het huidige Fransche plan de voorkeur boven het plan Coudenhove want binnen het kader van den Volkenbond kan het Fransche plan veel goeds brengen. Daartegenover kunnen wij van een „superstaat" heel weinig goqds verwachten. Spr. verwachtte geen ideaal staat op aarde, maar spoorde aan om in deze zeer ernstige tijden, de principes van een goed voorstel ernstig te bestudeeren. Op dit met groote aandacht aange hoorde onderwerp volgde een leerzame bespreking waaraan allen deelnamen. De voorzitter sloot de vergadering, waarna de heer D. de Vogel voorging in dankgebed 10. Thijs en Simraac liepen met elkaar door die sneeuwjacht daarzij wisten van geen heg of .steg en zoohten tevergeefs een weg. „Konden wij maar ergens schuilen", zei Sim, wien 't lachen verder af was dan het huilen. „Ik word zoo koud en moe, en wj komen toch vannaoht niet naar ons huis meer toe. Ik denk, dat lk alleen nu nog maar naar een droog en veilig plekje zoek Zij kwamen juist nu om een hoek Thijsje tuurde en beschutte met zijn hand 't gezicht „Kijk. kijk!" riep hij. „ik zie daar licht! Neen lk leg je heusch niet in de luren; Je moet even scherp in deze riohtlng turen. Kom daar gaan wij heen!" Zij liepen nu met nieuwe hoop snel naar de plek, waar 't lichitje scheen.... 3 -3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7