LETDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 12 Mei 1936 De tweedaagsche wedstrijd te Leiden. SPORT. VOETBAL. GEEN WEDSTRIJD ENGELAND—NEDERLAND. ENGELAND—HONGARIJE WORDT GESPEELD. Naar de heer K. J. J. Lotsy aan de Sportkroniek" meedeelt, is hem bij een onderhoud met officials van den Engel schen voetbalbond gebleken, dat dit Jaar hoogstwaarschijnlijk de wedstrijd Enge land—Hongarije gespeeld zal worden. Nederland zou n.l. nog niet aan de beurt ajn voor een uitnoodiging. Aanvankelijk hebben de Engelschen de gewoonte gehad die landen uit te noodl- gen, waarvan zij zelf op het continent ver foren Hadden. Dat waren dus Spanje. Frankrijk en Oostenrijk, dat het te Wee- aen tot een gelijk spel had gebracht. Ver volgens in 1934, kwam Italië aan de beurt, tegen welk land Engeland eveneens gelijk had gespeeld, terwijl het bovendien In dat jaar wereldkampioen was geworden. Die uedstrijd nu tegen Italië was van zoo on- aangenamen aard, dat de Engelschen er ernstig over gedacht hebben een groot deel van Europa buiten hun voetbalrela- te laten. Later is men daar eenigszins op terug gekomen en mede op advies van den heer Lotsy werd besloten in 1935 tegen Duitsch- Jand te spelen, omdat dit land inderdaad goed en correct spelend elftal op de been bracht. Daarna stonden de kansen Nederland niet slecht, want Engeland had te Amsterdam in 1935 een prettigen wedstrijd gespeeld en de onaangename ontmoeting met Italië werkte nog zoozeer dat van uitnooaigingen aan Hongarije Tsjecho-Slowakije van welke landen Ingeland in 1934 verloren had. wel niet veel zou komen. Thans is echter de situatie geheel ge- wljzigd. Er zijn blijkbaar nadere bespre kingen met de Hongaren geweest en de oudere rechten, die zij inderdaad hadden, rollen tenslotte wel den doorslag geven de beslissing, die Engeland in Septem- a.s. neemt. Een beslissing, die dus wel gunste van Hongarije zal uitvallen, dech die uiteraard totaal niet beïnvloed is wordt door het gelijke spel van Neder land tegen België. o D.S.O. TV—L.F.C. VI 24_ Als er een half uur is gespeeld neemt IF.C. de leiding 01. maar even voor de maakt de D.S.O.-linksbuiten gelijk 1. Na de pauze is het spoedig 1—3 voor IF.C. Dan komt D.S.O. in de meerder - tsd en weer is het de linksbuiten die den aaterstand verkleint 23. Door een mis stand in de D.S.O.-achterhoede maakt L.F.C.-midvoor er 2—4 van. Hiermede t het einde. L.F.C. verdiende de over- Hiring volkomen. o D.S.O. n—L.F.C. IV 3—3. D.S.O. telt drie invallers. in het begin vegen de partijen tegen elkaar op. Toch neemt L.F.C. spoedig de leiding 0— 1 maar els de D.S.O.-midvoor er alleen van. door, gaat maakt hij gelijk 1—1. Nog voor de rast maakt v. d. Burg er 2—1 van, Na de rust scoort L.F.C. uit een straf schop 22 en de D.S.O.-midvoor v. d. Burg 'die wel zeer goed op schot was) geeft met een kogel D.S.O. weer de leiding 32. Hierna is D.S.O. even in de meerderheid Baar een doelpunt komt juist aan den anderen kant. Wanneer de D.S.O.-achter- Iwede niet voldoende wegwerkt maakt je L.F.C.-mldvoor gelijk 3—3, hiermede komt het einde van dezen prettig gespeel oen wedstrijd. Scheidsrechter v. d. Klugt leidde goed. LEIDSCHE KORFBALBOND. OM DEN TRIANON BEKER. Gisteren speelde C.G.W. I tegen het L Bank elftal. Direct zit L. B. er flink op. Baar de C.G.W.-achterhoede is op haar Post. Een uitval van C.G.W. wordt benut Joor linksbuiten de Wit. (1—0). Nog voor fle rust maakt de midvoor 20. Na de rust 'oert C.G.W. den stand op tot 82. Mid voor Gordijn maakte 5 doelpunten. Morgenmiddag half 4 speelt het Leid- fhe Studenten Corps op het L.F.C.-terrein togen L.O.V. Donderdagavond om 6 uur 15 speelt a MM. op het Sportman-terrein tegen R.K. oerkloozen. SPORTMAN-COMB.—STUCADOORS. Morgenmiddag te 3 uur speelt een com- wnatie van Sportman tegen een elftal van e otucadoors op het Sportmanterrein. wedstrijden fabrieksarbeiders. Gespeeld zijn: Fabrieksarb. IIMorsch- SvL11 5-2 (rust 3-l2,l Berestcyn I Fabrieksarb. I l—l (rust 0—0). bri»wge?middag om 3 uur spoelt een Fa- cenTn!! comb- °P eigen terrein tegen n rona-comb. Scheidsrechter is de heer d. Heyden. arb te 6 uul' speelt een Fabr.- Bow o u,?P eigen terrein tegen Jahn- Scheidsrechter is de heer P. Boom. KORFBAL. Vriendschappelijke wedstrijden. 2uMer2^°r^rkw "adsp- speelden tegen de M ta sï ler"Juniores' uitslag luidt Co„artdet voordeel van Noorderkwartier, liet tt ennix niet tegen Zuiderkwar- 'taalft.i on komen' nam het tweede 6evaiiP„ v?n Noorderkwartier de open-, kwartfil RW15 in en won yan Zuider- 2 met 6-°- 'taalftfu p'' speelden de eerste leden- flfrkwa.ti n van Oosterkwartier en Noor- üopmrte °P hot terrein van eerstge- ®fl kamm vriendschappelijken wedstrijd. Bet 7_3pioenen van den L.K.B wonnen ''"anew ?a.,m voorts revanche „op de hvartier tt n nederlaag tegen Oostêr- er II en won dit keer met 7—2. Fluks in neemt revanche. Voor de promotie/degradatie-competitie nam Fluks III revanche op de verleden week geleden nederlaag tegen Ooster kwartier II. In nog heviger mate dan op het Oosterkwartierterrein, speelden Zon dag aan den Kanaalweg de zenuwen een groote rol in deïen belangrijken wedstrijd. Het duurde dan ook geruimen tijd ('t was ongeveer 10 min. vóór de rust), voordat aanvoerder Hout voor Fluks de score opende (1—0). In de tweede helft maakte Oosterkwar tier al spoedig gelijk en zelfs 1—2. Dit ontmoedigde Fluks geenszins. Integendeel: de roodwltten pakten de zaken wat serieu zer aan en niet lang daarna bracht Jon ker de partijen op gelijken voet, terwijl even later Fluks er in slaagde de leiding te heroveren. Doch opnieuw deed Ooster kwartier, dat ook Zondag keurig partij gaf, de Fluks-voorsprong te niet. Eerst korten tijd voor het einde wisten de rood- witten, bij wie het dameszestal op den voorgrond trad, wederom de leiding te veroveren. Hoewel Oosterkwartier daarna verwoede pogingen in het werk stelde om eveneens een vierde punt te scoren, gelukte haar dit niet, zoodat Fluks III tenslotte met 4—3 de zege behaalde. Door dit resultaat staan beide teams precies gelijk: Fluks Hl 2 1—1 5—5 2 Oosterkwartier n 2 1 1 55 2 Een beslissingswedstrijd op neutraal terrein is dus noodzakelijk. Naar alle waar schijnlijkheid zal deze kamp reeds a.s. Zondag gestreden worden, vermoedelijk op Zuidwljck. ROEIEN. DE SAMENSTELLING VAN DE NJORD-PLOEGEN. OP DE VARSITY WORDT AAN ALLE NUMMERS DEELGENOMEN. De groote dag der interacademiale stu denten roeiwedstrijden op het Noordzee kanaal nadert met rassche schreden. Reeds maandenlang hebben de Leidsche roeiers serieus getraind om op den tra- ditioneelen Hemelvaartsdag den vuurdoop te ondergaan. In alle nummers zal Njord haar krachten met die der andere ver- eenigingen meten. Over de resultaten valt niets te zeggen; wij zullen dan ook gedul dig de uitslagen afwachten. Hopelijk zal deze Varsity even succes vol voor de Leidsche Studenten Roeiver- eeniging uitvallen als die van vorig jaar, toen Njord 4 eerste prijzen behaalde en in de 4 andere nummers (waaronder ech ter helaas het hoofdnummer) als tweede eindigde. Deelnemende vereenigingen zijn dit maal wederom Njord (Leiden), Nereus (A'dam), Triton (Utrecht), Laga (Delft) en Aegir (Groningen). De opstelling der Njordploegen, waar over wij in de komende dagen nog het een en ander zullen meedeelen is aldus: Hoofdnummer, Oude Vier, coach: A. C. J. Stork, bemanning: B. E. van Zanten (boeg). H. Neeb, K. J. Hardeman, E. W. de Jonge (slag) en H. Müller (stuurman). Een aantal beproefde seniores, evenals de stuurmanlooze vier, waarin onder leiding van K. Waldeck de volgende roeiers zit ten: G. A. Catalanl (boeg en St.), W. Th. C. van Doorn, P. de Negus en H. J. du Pon (slag). Wat de juniores betreft heeft Njord buitengewoon zwaar te kampen gehad met ziekten en afkeuringen, terwijl daar naast studieredenen vaak een onover komelijk beletsel vormden. De bekende coach Broekema heeft wederom met jeugdig enthousiasme de jonge acht en jonge vier onder zijn hoede genomen en hoopt deze ploegen bijtijds wedstrijdklaar te krijgen. De opstelling zal binnenkort bekend gemaakt worden even als de definitieve samenstellingen van de jonge twee en de z.g. beginnelingennum mers (overnaadsche vier en overnaadsche twee). Skiffeur W. L. de Walle kan hoogstwaarschijnlijk bij gebrek aan te genstanders niet starten. Met dat al. hebben de Leidenaren talrijke vertegen woordigers. die hen op 21 Mei a.s. hopelijk redenen tot juichen zullen verschaffen. WATERSPORT. NOORD—ZUID. (Nieuwkoop). De watersportvereniging „Noord-Zuid" hield op den Noordeinderplas te Nieuw koop haar eersten wedstrijd van dit sei zoen bestaande uit behendigheidswedstrij den voor motorbootjes. De uitslag hier van is als volgt: Ringsteken: le prijs H. van Schaik; 2e pr. C. de Graaf. Balvaren: le pr. A. van den Berghe, 2e pr. W. J. van der Laan. Knobbelrit: le pr. W. van den Bosch, 2e pr. J. Veldhuizen. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Zondag a.s. rijdt A. van Amsterdam met den bekenden Arnhemsche renner Hos- mus een koppelwedstrijd op de wieier- baan te Doetinchem, terwijl hij a.s. Za terdag meedingt in de ronde van Hoens- broek. Het Nieuw Swift lid Jan Riethoven rijdt a.s. Zondag met zijn koppelgenoot J. Verschoor uit Noordwijkerhout een 144 minuten koppelwedstrijd te Halfweg. Daar J. Verschoor te Eindhoven bewees weer in prima vorm te zijn, durven wij hier gerust een succes te voorspellen. Tevens vindt a.s. Zondag de uitgestelde baanwedstrijd plaats tegen de G. R. C. „Excelsior" uit Gouda. Het programma bestaat uit een ploeg achtervolging (drie nummers), 1 per soonlijke achtervolging A klasse; 1 pers. achtervolging B klasse en een 30 K.M. koppelwedstrijd. Voorts zal er alleen voor Nieuw Swift leden een klassementwedstrijd over 5 KM. worden verreden. LAWN-TENNIS. FRANKRIJK WINT VAN NEDERLAND (4—1). NEDERLAGEN VAN HUGHAN EN TIMMER. Wie gedacht had. dat bij de resteerende twee enkelspelen van den Davis cup-wed strijd NederlandFrankriik. onze ploeg bij voorbaat als uitgeschakeld kon worden beschouwd, zal zich bij de eerste Dartij van den laatsten dag de oogen uitgewre ven hebben. Was dat de tweede Hollander Hughan die een Boussus wist te weer staan? Een Boussus. die zeker niet uit vorm was. la die minstens zoo sterk speel de als hij tegen Timmer gedaan had. Hughan had voortdurend succes met zijn oploopen iets wat hem later noodlottig zou worden en ziln volleeren bracht den Franschman geheel uit zijn befaamde vastheid. In snel tempo nam Hughan een 40 voorsprong. Toen zae Boussus het ge vaar in. forceerde weer. corrigeerde ziin lengte en spreiding en kwam daarmede op 43. Het spel was van zeer mooie kwaliteit en steeg dlkwills tot groote hoogte. Hughan speelde 'n wedstrijd zoo gaaf en zoo zuiver als we nog maar zelden van hem zagen. De volgende 2 games waren weer voor Hughan. die met 63 de eerste set won. Een mooi. onverwacht resultaat, dat nog een sprankje hoon liet. Nóg keerde het spel niet Hughan schoot nu eens uit. bleef dan weer bedachtzaam achterin, was verrassend vast op zün groundstrokes. vooral op ziln backhand, trachtte daarin dan ook geen rlskeerenden aanval te leggen, bleek Boussus met de geringe vaart te hinderen en zoowel moreel als technisch te desorganlseeren. Meer dan eens schudde hii mismoedig het hoofd en zün gezicht was een en al nerveuse spanning. De opluchting schijnt voor hem te komen wanneer hij na 33 de service van Hug han wint. Temeer omdat hii die op eigen verdienste door uitstekend netspel wint door een dropshot. Maar opeens schiet Hughan op ziln service naar voren. Bous sus is weer eens overrompe d. Een intens gevecht volgt Intens van spanning, niet van vaart, niet van ultgevierden aanval Hughan verliest zün service: wint verde digend. die van Boussus55Forceert iets te veel. wordt gepasseerd (56). heeft een netbal ln de volgende game. die Bous sus deprimeert, heeft goede lobs en wint weer de service van ziin tegenstander: 66. Hii heeft dan een uitnemende ser vice-game. waarin weer de net-aanvai Boussus van streek brengt 76. Komt 30.0. Twee slagen en hii zal de set heb ben. Doch Boussus heeft een mooien lob. die Hughan niet achterhalen kan. Boussus komt meer en meer op dreef op de veel bestookte backhand die toch al sterk is. Daseert Hughan tweemaal en wint de game. 3—8. HU slaat zich dan echter opnieuw door de service van Hughan heen (9—8) en weet tweemaal op voliles van Hughan. die ook niet dieD genoeg ziin. te oasseeren. Boussus wtnt de zware, intens bestreden set met 108. h Maar dat beteekènt 'geen reactie bij Hughan. dat beteekent ook geen vrüer spel bli Boussus. Aldoor, aldoor gaat de strijd ln denzelfden wisselenden trant door. Boussus kan zich mentaal biükbaar niet verheffen tot vollen aanval. En Hug han is taai. vastklemmend taai Hii haalt de verste slagen. Hi1 handhaaft zich tot 22. verliest zün service. En dan. einde lijk slaat Boussus hem door pareering van aanvallen op ziin backhand met sterker tezen-aanval. Te veel heeft Hughan blijk baar dezen kant gezocht. En na 42 mocht Hughan nog op 40.0 komen, hii kan dat voordeel niet omzetten in een game. ook niet. wanneer hij in de vol gende game weer dat voordeel heeft, d.w.z. 0.40 van Boussus. De sterker drive slaat hem nu met 62. Die drive slaat hem heel en al in de vierde set. De rust. vaak een moreel keer punt. was het ook nu voor Boussus. HU is rustiger geeft meer zelfvertrouwen, heeft meer beheersching. jaagt Hughan meer in moeilijke Dosltie. wint game na game 6—0! Zoo is Frankriik dus met 31 zeker van de overwinning De resteerende partii TimmerDestre- meau is dus niet meer van eenige betee- kenis, maar als krachtmeting voor den in goeden vorm verkeerenden Timmer was deze ontmoeting toch niet van beteekenis ontbloot. Vooral niet. omdat bliikens de belde partpen tegen Hughan. Destremeau als tweede Franschman niet zooveel lager mocht worden aangeslagen dan Boussus. Van den aanvang af ontwikkelde zich op de service van Destremeau een scherp duel om de leiding, met zeer goed spel van Destremeau doch iets grootere vast heid van Timmer, vooral op diens back hand. Met verbluffend gemak won Tim mer met 6—0 de eerste set Toen werd het spel van den Franschman echter beter en beter en er kwam bii Timmer een duide- liike inzinking zoodanig dat hij in de derde set een zeer vermoeiden indruk maakte. Het werd 6—1 voor Destremeau in de 2e. 63 in de 3e set en 6—2 in de vierde zoodat Frankriik met 4—1 won. SCHERMEN. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND— ENGELAND VOOR PROFESSEURS. Bovengenoemde wedstrijden zullen te Amsterdam plaats vinden in het American Hotel op den len en 2en Pinksterdag. Ei zal geschermd worden op floret, degen en sabel. Van de samenstelling der EngeLsche en Hollandsohe equipe is nog niets bekend. Wel ontving de heer GIJsberti alhier een schrijven van de T.C. van den bond van leeraren waarin hem verzocht werd voor ons land uit te willen komen op alle wa pens. De heer Gijsberti heeft zich inmid dels hiertoe bereid verklaard. DE WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. Zooals. reeds gemeld wist de equipe van A.E.W. op de Zondag te Den Haag gehou den equipe-wedstrijden beslag te leggen op den tweeden prijs; een zilveren lauwer tak. Deze equipe bestond uit de heeren W. C. de Boer (captain), N. Kop, N. Ouwer- kerk en B. Haneveld. Tijdens de oefening van A.E.W. gisteravond in de zaal van den heer Gijsberti bood de captain, de heer De Boer dezen prUs zijn voorzitter aan, waarop de heer De Jager met eenige wel gekozen woorden den prijs overdroeg aan den heer Gijsberti. Laatstgenoemde dankte de leden van het winnende team voor hun uitstekende prestatie, alsook voor de wijze waarop zij de goede naam van Leiden en hun voorzitter hebben hooggehouden. Na nog gewezen te hebben op de mooie successen in de competitie van den K.N. A.S.B., waarin A.E.W. totdusverre nog aan den kop staat gaf spr. de verzekering dat hij de nieuwe trophee qac-ne zal voegen bii de talrijke reeds behaalde bekers, bokalen, medailles enz. Hierna werd de heer Gijs berti nog gelukgewenscht met de eervolle onderscheiding die hem te beurt is ge vallen door ons land te mogen vertegen woordigen op aUe wapens ln den belang- rüken wedstrijd HollandEngeland. Ten slotte heette de heer De Jager eenige nieu we leden hartelijk welkom, waarmede deze gezellige bijeenkomst werd besloten. SCHAKEN. OP ZATERDAG 16 EN ZONDAG 17 MEI A.S. DE WERELDKAMPIOEN DR. M. EUWE ZAL DRIE PARTIJEN SPELEN. De aangifte voor dezen wedstrijd is thans gesloten en de inschrijving is geen succes geworden, daar zich ln totaal slechts 28 spelers opgaven of eigenlijk slechts 25 definitief dus ongeveer 100 te weinig. Enkele jaren geleden namen aan een dergelüken wedstrijd alhier 130 spe lers deel. Wat kan de reden zijn van deze geringe deelname uitgeschreven door een schaakvereeniging zoo bekend als het Leldsch Schaakgenootschap? In de eerste plaats is de datum hiervan wel de oorzaak. Het Bestuur schijnt verzuimd te hebben het Bestuur van den Haagschen Schaak bond, waarbij het L.S.G. is aangesloten, tijdig hierover ln te lichten, want nu blijkt, dat juist op Zaterdag 16 Mei een grooten massakamp zal worden gehouden tusschen meer dan 200 spelers van den Haagschen en den Rotterdamschen Schaakbond. Daardoor zijn een aantal Haagsche spe lers, die graag van de partij hadden wil len zijn, verhinderd. Is dus het betrekkelijk gering aantal deelnemers een teleurstel ling (ook uit Leiden en omgeving is de op gave zeer gering te noemen) aan den an deren kant wordt veel vergoed door het feit, dat de wereldkampioen, na het be halen van zijn tltêl, de eerste ernstige partijen alhier komt spelen. Daarvoor zal toch wel belangstelling zijn! De lijst der deelnemers is de volgende; Eeregroep: Dr. M. Euwe te Amsterdam; Mr. G. S. Fontein te Den Haag; Mr. P. L. J. Rassers te Amsterdam en Prof. Dr. J. Droste alhier. Jhr. v. d. Bosch had bericht van verhindering gezonden, in zijn plaats speelt Mr. Rassers. oud-lid van L.S.G. mede Hoofdklasse: Dr. J. H. Pannekoek te Santpoort; W. H. Bosscha te Baarn; W. Demmendal te Leiderdorp; M. A. Korte- kaas te Wassenaar; F. Knuttel, J. Nyman. P. de Bruin en L. J. Caminada te Den Haag, F. Naerebout te Den Helder en J. A. A. Houben te Haarlem. Eerste klasse: G. Schoppen en H. Corts te Leiderdorp, W. v. d. Broek, J. Koet, Mr. J. V. C. Wickers en C. Slagmolen te Lei den en J. van Deventer te Zoeterwoude. 2e en 3e klasse: H. v. d. Poel te Zoeter woude. W. F. Wakka en A. Zandvliet te Lelden en G. F. Tromp te Den Haag. Ten slotte nog een drietal spelers te Den Haag. Oostvoorne en Voorschoten, waarvan de opgave nog niet definitief vaststaat. De wedstrijden vangen aan op Zaterdag 16 Mei a.s. des avonds om 7 uur in de bovenzalen van In den Vergulden Turk en staan onder leiding van den heer W. H. v. d. Nat alhier. UTILE DULCI. Roelof arendsveen De R.-K. Schaakclub „Utile Dulci" te Roelofarendsveen hield een ledenvergade ring. Bij de uitslag van het wintertour- nooi bleek, dat de heer P. van Dooren het kampioenschap van de Veen heeft be haald. De praeses feliciteerde hem met dit succes en reikte hem als aandenken 'n mooien prijs uit. Besloten werd. indien de prijs niet te hoog is, een wisselprüs aan te koopen. Geprobeerd zal worden om dit Jaar weer in een competitie deel te nemen. Er zün echter nogal bezwaren, omdat de club een onderafdeeling is van de Jozef gezellen en alleen in R.-K. ver band zou mogen spelen. Door terugtrek king van eenige clubs uit de omgeving is dit verband het vorige jaar opgeheven. Medegedeeld wordt, dat dezen zomer niet geschaakt wordt. In Augustus zal men weer beginnen te spelen. Zondag, 24 Mei a.s., zal de R.-K. Schaakclub „De twee Koningen" van Leiden worden uitgenoo- digd voor den vierde van de 6 te spelen wedstrijden, welke tusschen deze clubs worden gespeeld. Hieronder volgt de uitslag van het win- tertournooi van de spelers, die hieraan hebben deelgenomen: Groep I: P. van Dooren 7»/i p.. Th. Olijerhoek 7 p., G. van Rijn 6 p., J. Hille- brand 5Vi p., J Oomen 2'/t p A. van Pelt l'fi punt. Groep II: H. Bakker 8 p.. J. van Klink 6 p., L. van der Meer 5 p.. P. Seip 4V: p.. A. van Scheppingen 3'/! p.. H. Olüerhoek 3 punten. WANDELSPORT. ,.'t OVERSCHOTJE". De wandelclub ,,'t Overschotje" houdt hedenavond haar laatste trainingsavond voor de 70 K.M. marsch. Vertrek 7 uur 30 van Oud-Hortuszicht. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAK KATWIJK. De eindstand van de demi-finale voor het kampioenschap van Katwijk en Om streken is thans: le klasse A: G. Guijt, 9 gesp., 14 pnt.; J. G. Snel 9, 14; T. v. Beelen 9, 12; J. C. v. Rijn 9, 12; W. Dubbelaar 9, 9; C, v. d. Spek 9, 7; H. J. Edeling 9, 6; C. van Ros- sum 9, 6; H. de Wit 9, fi; A. Wassenaar 9, 4. le klasse B: C. J. Bouwmeester 9, 13; L. Brouwer 9, 13; L. de Haan 9, 13; Y. de Wilt 9, 12; J. Freke 9, 10; P. Meijvogel 9, 8; A. Peters 9, 7; W. Berkheij 8, 6; R. v. Duljvenbode 8, 3; P. Schoneveld 9, 3. le klasse C: J. Laven 9, 14; C. v Delft 9, 13; G. v. Hoist 9, 13; C. J. de Vink 9, 13; D. Meijvogel 9, 10; G. Pluimgraaf 9, 9; W Zuyderduyn 9, 8; Jac. Guijt 9, 6; C.v. d. Plas 9, 4; G. Ouwehand 9, 0. In de finale der le klasse komen de vol gende spelers: G. Guijt, J. G. Snel, L. Brouwer, C. J. Bouwmeester, L. de Haan, J.Laven.C.v. Delft en C. J. de Vink. De heer G. v. Holst heeft zich terug getrokken. 2e klasse A: B. Bedeker 6, 10; R. Haas noot 6. 9; C-Korpelshoek 6, 8; J. Dubbelaai 6. 7; Jac. Pluimgraaf 6, 4; L. Vlieland 6, 4; J. van Elk 6, 0. 2e klasse B: W. Böttcher 7, 11; W. v. d. Pias 7, li; H. v. Schle 7, 10; J. C. Admi raal 7. 9; G. Varkevisser 7, 8; P. v. d. Gugten 7. 3; G. E. Haasnoot 7, 3; C. van Veen 7, 1. In de finale komen B. Bedeker, R. Haasnoot, W. Böttcher en W. v. d. Plas. 3e kiasse A: A. Oexman 6, 9; J. Schone veld 8, 11; Jac. Varkevisser 8. 9; B. v. d. Kamp 6, 5; A. v. d. Plas 6, 5; J. Stabij 6. 4; G. Haasnoot Jr. 6. 3. 3e klasse B: C. Durieux 7, 10; A. Barn- hoorn 9, 12; P. Zuyderduyn 9, 12; D. Nas- veld 9, 9; A. v. Duijvenvoorde 7, 8; A. Schouten 7, 4; M. Zuyderduyn 7, 4; M. Verlopp 7. 3. In de finale 3e klasse komen A. Oex man. J. Schoneveld. C. Durieux, A. Barn- hoorn en P. Zuyderduyn. R. D. C. (RIJNSBURG). De stand van den onderlingen borden wedstrijd der R. D. C. is als volgt; H. Ravensbergen 13 gesp. 25 pnt.; U. Schoneveld 1220; W. Cederhout 1519; A. de Vletter 1518; D. Schoneveld 11— 16; Cor. Jungerius 1416; D. v. d. Meij 12—15; F. A. Verkuil 15—15; H. Verkuil 1414; A. v. d. Meij 1414; Jo. Schone veld 813: Cees Zandbergen 712; Jac. Glasbergen 610; Piet Glesbergen 1210: H. J. Ravensbergen 88; Joh. Kromhout 14—9; P. Vooijs 6—6; Th. v. Duin 10—5; A. Ravensbergen 44; P. Schoneveld 74; Alb. Heemskerk 114; K. V. Rossem 114; Cor. Schoneveld 10—3; S. Heemskerk 14—2. o DUIVENSPORT. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht van uit Mons (België), af stand 193 K.M. De duiven werden te 8 uur met N.W. wind in vrijheid gesteld. In concours 144 duiven. De uitslag is als volgt: Abr. v. Rooijen 1, 3, 15; N. Slraa 2, 29; J. Marijt 4: P. v. d. Leek 5, 9, 11, 16, 19; A. v. Dijk 6. 13, 14, 22; C. J. v. Rooden 7, 12, 23. 26, 28; L. Gijsman 8, 10, 25; J. Schreuder 17; J. Vogelenzang 18, 24; G. Grebel 20; H. J. Rijskamp 21; J. v. Steen bergen 27. Eerste duif te 10 uur, 47 min. 41 sec., snelheid 1154.35 meter per minuut; laat ste prijswinnende duif 11 uur, 0 min. 25 sec., snelheid 1071.32 meter per minuut. P.V. DE UIVER. Wedvlucht van Ouievrain. Eerste duif te 12.53 uur, laatste duif te 1.14.42 uur. A. Piket le en 6e; J. Minke, 2e, 4e, 12e en 19e; W. van Steenbergen 3e; W. Fasel 5e. en 9e; A. Aben, 7e, 11e, 20e; A. van Leeuwen •7e; Noordervllet 10e; H. Moene 13e, 17e en 18e; J. v. d. Berg, 14e; D. Schaafstra, 15e; D. Nieuwendijk 16e. P.V. „DE BLAUWBAND". „De Blauwband" te Alphen a. d. Rijn hield een wedvlucht vanaf Mons. In con cours 161 duiven, welke om 8 uur in vrij heid werden gesteld. Aankomst als volgt: R. K. W. Kuipers 1, 3. 4, 15, 18, 20, 21, 23, 28, 29; A. J. Lagerweü 2, 16, 37, 38, 44; J. Vernes 3, 17, 33. 43; J. de Jager en den Hartog 6, 7, 19, 25, 39. 46. 50; B. van Eg- mond 8. 14, 26, 48, 49; W. van Keulen 9 45, 47; G. Stapper 10, 30, 42; C. van Ofwegen 11, 24; H. W. Martens 12, 27, 31. 36; J. Rooda 13, 41; H. M. Hulscher 22, 32, 34. 35, 40. Aankomst eerste duif 10,52,11; laatste 11,11,34. „DE ZWALUW". „De Zwaluw" te Voorschoten hield een wedvlucht van Mons (België), de afstand van den lsten prijswinnaar is 188 K.M. 730 M. In vrijheid gesteld om 8 uur met be wolkte lucht en N.N.W. wind werden de prijzen als volgt behaald; F. le Mair, Voorschoten, le, 14e; H. H. J. van Klaveren, idem, 2e, 20e, 21e, 24e: W. Klink, Zoeterwoude. 3e, 5e, 12e; G. A. v. Adrichem, Voorschoten 4e, lie; J. v. d. Burg, idem, 6e; G. J. Zwaan, idem, 7e, 8e, 9e, 15e; A. de Graaf, idem, 10e; A. Ouds hoorn, idem, 13e; J. Caspers, Stompwijk, 16e, 17, 23e, 25e en J. Verhoeven, Voor schoten 18e, 22e en 26e. De eerste vogel werd geconstateerd te 10 uur 44 min. 40 sec. en bereikte een ge middelde snelheid van 1147.2 M. per min. De laatste prijswinnende vogel werd ge klokt om li uur 0 m.n 18 sec 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11