LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 Mei 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Centrale Stierenkeuring. STANDAARDS BUITENLAND. AGENDA. SCHEEPSVERBINDINGEN. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 MEI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. ten Cate. Eglise Wallonne: dlx heures et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mcikkink GerefKerk in H.V. (Gerecht 10)Nam. halfacht, ds. H. Hasper. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. J. Nienhuis van Gouda. Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. half een, dr. Boersema. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volks huis) Voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat) Voorm. halfelf. Gez. Mis. Marekerk: Nam. 6 uur (jeugddienst), ds. H. P. Fortgens van Voorschoten. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Alkema; nam. 6 ur. ds. van der Linde. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur. ds. van der Waard van Sloten; nam. 6 uur, ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange. Oude Veiling: Voorm. half tien, jeugd dienst. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Heerma. AARLAXDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. G. Th. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastr.)Voorm. halftien, ds. Odé van Koudekerk; nam. halfzeven, ds. J. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis)Nam. half zeven, ds. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Hoogteijling. Ned. Hen'. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur, ds. Eldering van Oegst- geest. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerken (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam.-6 uur, ds. Mulder. De RuijterstraatVoorm. 10 uur, ds. Mulder: nam. 6 uur, ds. Bosch. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, lees- dienst. Lokaal van MandersloostraatVoorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HILLEGOM. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendriksen. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEEVIUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Hoeufft van Velsen van Ter-Aar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Aalders. NEEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens van Leimuiden; nam. 7 uur, de heer Paul van Benthuizen. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Dam van Bodegraven; nam. halfzeven, lees dienst. NOORDWIJK-B1NNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorganger ds. L. W. van Wijngaarden van Nieuwkoop. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H.V. (Julianaweg 27): Nam. 3 uur, ds. Sillevis Smitt van Haar lem. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (HA.) en nam. 7 uur (Dankz.), ds. Geerling. Gerer. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van der Bos Remonstr. Kerk: Voorm. halfelf, mej. da. H. J. W. Modderman van Doesburg. RIJNSATER WOEDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee ds. H. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. de Bruin van Alphen; nam. 5 uur, ds. J. van Noort van Noordwijkerhout. Kerkzaal: Voorm. halftien, ds. Peter; nam. 5 uur, ds. Lekkerkerker van Benne- broek. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Baan. WOUBKCGGE. Ned- Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Filterman van Voor burg. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Fortgens: nam. 5 uur, ds. Groot Enzerink van Leiden. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur. leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (Gymn.- zaal Raadhuis)Voorm. halfelf, ds. P. L. L. Post van Rijswijk. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. H. van Dijk van Rijnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds W. van Dijk. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Molenaarsgraaf, G. C. Roosendaal, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Kootwijk, N. C. Bakker te Maartensdijk (U.). CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Barendrecht M. W. Nieu- wenhuijze te Franeker. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Goor (als hulppred.) G. v. 't Riet. cand. te Wassenaar. Aangenomen: Naar Poortugaal, A. de Groot, cand. en hulppred. te Naaldwijk. SCHOOLGELDHEFFING LAGER ONDERWIJS. Een schrijven aan de gemeentebesturen. Na overleg met zijn ambtgenooten van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van financiën heeft de minister van bin- nenlandsche zaken een rondschrijven tot de gemeentebesturen gericht, in verband met het feit, dat paragraaf 8 der wet van 22 Febr. 1936 tot verlaging van de open bare uitgaven voor het onderwijs, waarbij de bepalingen der lager-onderwijswet 1920 met betrekking tot de schoolgeldheffing zijn herzien, in werking treedt op 1 Sep tember 1936, met uitzondering van het vierde lid van het nieuwe artikel 63, het welk betrekking heeft op de verstrekking van gegevens betreffende de personeele belasting en de vermengde hoofdsommen van de gemeente-fondsbelasting en ver mogensbelasting. De gemeenten staan nu voor de taak, de schoolgeldregelingen voor het lager onderwijs met de nieuwe wettelijke bepa lingen in overeenstemming te brengen. De minister is voornemens de vraag, of vernietiging behoort te worden bevorderd, te overwegen ten aanzien van de verorde ningen. welke niet met ingang van het schoolgeldjaar, hetwelk op 1 September 1936 of in de daarop volgende twaalf maanden aanvangt, in overeenstemming zijn gebracht met de nieuwe wettelijke be palingen. De gemeenten, in welke het schoolgeld jaar begint met 1 September, zullen goed doen met ingang van 1 September 1936 de schoolgeldregeling in overeenstemming te brengen met de nieuwe wettelijke voor schriften, terwijl de gemeenten, wier schoolgeldjaar niet met 1 September aan vangt, daartoe in elk geval dienen over te gaan met ingang van het eerste school geldjaar, hetwelk na 1 September 1936 aanvangt. Voorshands ligt het niet in de bedoeling de inwerkingtreding van artikel 63, lid 4, der lager onderwijswet 1920 te bevorderen, 's Rijks belastingdienst blijft dus nog bevoegd ook na 1 September 1936 aan de gemeenten gegevens te verstrekken betreffende de rijksinkomstenbelasting. Aan genoemden dienst zal voor het schoolgeldjaar, dat in 1936 op of na 1 Sep tember aanvangt, de bevoegdheid worden gegeven ook gegevens, als bedoeld in ar tikel 63 lid 4, voornoemd, ook ter beschik king van de gemeente te stellen, evenwel met dien verstande, dat aan gemeenten de gegevens betreffende de vermengde hoofdsom worden onthouden, indien reeds gegevens betreffende de rijksinkom stenbelasting over hetzelfde belastingjaar beschikbaar zijn gesteld. Het ligt in de bedoeling aan de ge meenten voor het schoolgeldjaar, hetwelk in 1937 aanvangt, geen andere gegevens meer te verstrekken dan die in artikel 63, lid 4 voornoemd vermeld. Zij kunnen dus van het desbetreffend tijdstip af niet meer de gegevens verkrijgen betreffende de rijksinkomstenbelasting, met uitzonde ring uiteraard van de gegevens, welke nog noodig blijken te zijn voor de alsdan ver streken schoolgeldjaren. Derhalve zal alleen voor het schoolgeld jaar, hetwelk in 1936 op of na 1 Septem ber aanvangt, nog gebruik kunnen worden gemaakt van de gegevens der rijksinkom stenbelasting, hoewel overigens voor zoo veel noodig de schoolgeldregeling voor dat schoolgeldjaar in overeenstemming moet worden gebracht met de nieuwe wettelijke bepalingen. De eigenaar van dit been vond het „zonde van 't geld" om tijdig de remmen van zijn auto te laten nazien.... VAN GRONINGSCH ZWARTBLAAR- VEESLAG. Een bijzondere medewerker schrijft ons: De Centrale Stierenkeuring van stieren van het zwartblaar Groninger veeslag, welk veeslag rondom Leiden en langs den Ouden Rijn, in tegenstelling met andere deelen van de belde Hollanden, nog veel wordt gefokt werd gisteren hier ter stede gehouden. In de overige deelen van Noord en Zuid-Holland wordt hoofdzakelijk zwartbont Hollandsch vee gefokt. De belangstelling voor deze keuring was goed, als we bedenken, dat niet zoo overtalrijk velen deze dieren fokken. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den directeur-generaal van den land bouw lr. A. L. H. Roebroek en den inspec teur van het Veeteelt- en het Zuivelwezen ir. H. G. A. Leignes Bakhoven. Door den voorzitter van de Provinciale Regelingscommissie, dr. A. Overbeek de keuringen gaan uit van deze commissie werden telkens na de keuring van een rubriek, de toeschouwers in de gelegen heid gesteld de stieren, zooals ze in volg orde stonden opgesteld, te bekijken. Dit is een zeer goede maatregel, waardoor het opvoedend element, dat van zoo'n keuring uitgaat, beter tot zijn recht komt. De algemeene indruk van de oudere stieren was goed tot zeer goed, die van de éénjarigen was maar matig. Het Groningsche veeslag, oorspronke lijk het vleeschras bij uitnemendheid, is in de laatste decennia wel wat erg in de melkrichting gefokt, althans wat lichaams bouw betreft. Er zijn verschillende stie ren die, indien ze zwartbont in plaats van blaarkop waren, in de rij der zwartbonten een zeer goed figuur zouden maken. Het roodbonte Maas-, Rijn- IJsel-vee is thans vaak meer vleeschras dan het zwartblaar. Ook de productie-afstamming van verschillende zwartblaarkoppen is volstrekt niet slecht. Integendeel! Vooral de beide oudste stieren kunnen bogen op een uitstekende productie der moeders en grootmoeders; vooral het vetgehalte is hoog: ongeveer 4terwijl de plas melk vele zwartbont-fokkers zou doen water tanden. Toch leveren ook de tegenwoordige zwartblaarden een flink kwantum vleesch. Economisch gelooven we wel dat de ge kozen richting de meest Juiste is ge weest. Of, met het veranderen der econo mische verhoudingen, een andere fokrich- ting beter zal zijn is ook nog de vraag. Van de oudere stieren waren er twee ter keuring verschenen. Beide kregen een eersten prijs. 1 A werd de vroegere fonds stier „Dictator 938 S.", een zoon van den preferenten Baron van Groeve, welke laatste een zeer overwegenden invloed op de fokkerij heeft gehad. „Dictator" is thans door ruil overgegaan in eigendom van Stal van der Kloot Meyburg te Al phen aan den Rijn. Fokker is P. Schillhorn van Veen te Uithuizen. Het is een beste, evenredig gebouwde en nog sterke 8-jarige stier, met wat veel zwart om de bogen en nog goed ter been. .s; 1B werd Koning Alexander 1083 S, vroeger van v. d. Kloot Meyburg, thans van het Fonds Vee-export, gestationneerd bij W. de Wit te Lisse. Eveneens zeer even redig gebouwd en solide, iets minder massa. Van de 3-jarige stieren kwam welver diend bovenaan de Dictator-zoon Friedo 1293 S. fokker-eigenaar J. Langeveld, Lisse. Zeer goede massale stier, evenredig, met goede diepte en adel. Eveneens eerste werd Victor 1168 S., v. Bart 1005 S van Gebr. Zwanenburg, Bode graven, fokker A. Zwanenburg, Bodegra ven, fokker A. Zwanenburg, aldaar. Sterke stier, iets minder massaal dan Friedo. Goede beenen. Friedo is ook nog iets edeler. Tweede prijzen kregen: Paul 9863 R. v. J. van C. Kwakernaak, Bodegraven, en Thor 1207 S. van J. D. v. d. Akker te Al phen a. d. Rijn. Derde prijzen: Paul 10007 R. v. J. van H. Mooren, Oude-Wetering (deze Dictator- zoon zou vermoedelijk hooger zijn geko men als zijn onderdanen niet zoo gevoelig waren geweest) en Adolf 1291 S. van G. H. Rotteveel, Oude-Wetering. De tweejarige stieren vormden een zeer goede groep. Vier eerste prijzen: 1. Kloris van Groeve 1324 S„ v. Keizer Bonaparte, van W. de Koning, Rietveld bij Woerden, fokker E. Bolhuis, Zurljp (Gron.). Zeer evenredig gebouwd met goede diepte, goe de beenen. niet oversterke gang: 2. Al- bertus 1310 S„ v. Julius, van H. Blijleven, Nieuwkoop, fokker H. Poll, Oxwerd (Gro- nigen). Sterke stier met goede diepte en goede beenen. 3. Alfonso 1317 S., v. Julius, van G. van Dorp, Hazerswoude, fokker S. K. Steen huizen. Oldehove (Gron.). Diepe, wel mas- saie stier met vrij goede beenen, nogal vleeschvormig, iets onsterk en met niet te gewelfde voorribben. 4. Oscar 1841, G. R. S., v. Jodocus, van J. A. Kool, Alphen a. d. Rijn, fokker W. Zantinga, Ezinge (Gron.). Zeer sterke en rechte stier met beste achlterhand, het geheel iets hoog op de beenen. Moet nog wat zwellen dan kan het nog wel eens de beste worden. Tweede prijzen kregen: Adriaan 1295 S., een Groninger, van M. v Zwieten, Alphen a. d. Rijn, Napoleon 1307 S. van G. Eike lenboom, Rijnzaterwoude, fokker A. Zwa nenburg, Bodegraven en Batavier 1300 S., een Groninger van Adr.'s A. Jongebreur, Nleuwerbrug a. d. Rijn. Derde prijzen kregen Woudheer 1374 S. van Wed. C. Baars, Reeuwijk, Grootmees ter 1347 S„ van L. v. Leeuwen. Alphen a. d. Rijn; Magno 1334 S„ van J. M. v. Es mond te idem; Kloron 2 - 1351 S., van Verlaan en Kool te Nieuwerbrug en Dic tator 1311 R. f. e. G. den Hertog, Alphen a. d. Rijn. De éénjarigen maakten geen overweldi genden Indruk. Dit verwonderde ons wel eenlgszins, gezien de hier aanwezige va- derdleren. Hapert er iets bij den opfok? Het toilet liet een enkele keer ook nog wel Iets te wenschen. Jonge stieren moe ten goed worden opgefokt en verpleegd. Een volgend jaar beter! Eerste prijzen werden niet toegekend. Tweede prijzen kregen Marlus 13144 R. v. J., v. Hitler, f.-e. L. de Wit. Alphen a. d. Rijn. wel een goede romp, achter iets hangend en met iets stuggen kop, en Bertus 12816 R. v. J„ v. Djeik, f.-e. M. v. Zwieten te Alphen a. d. Rijn, wel een vrij geblokte stier met iets fijne beenen en niet oversterke rug. Schouders iets los. VOIKORENBROOD MAREDIJK 46-48 TEL.2507 Q44y ilngez Med.) Derde prijzen kregen: Kobus 12488, R. v. J., van H. Blijleven, Nieuwkoop, een iets hoogbeenige Groninger met iets scher pen rug, wel sterk en goed ontwikkeld; Johan 12229 R. v. J„ een Groninger, van J. A. Wolmerstett, Alphen a. d. Rijn, goed gebroekt, iets rondachtlg met goede zware beenen, iets arm gespierde rug en lende nen en Tlnus 2867 K. B. f.-e. J. H. Ver burg, Bodegraven, goedsoortig, niet over- zwaar met iets Franschen stand voor. DE ALGEMEENE TOESTAND. Genèvc begint! - Een Duitsch economisch vredesplan? Heden zal te Genève de officleuse bij eenkomst van de vertegenwoordigers van Nederland, Denemarken, Noorwegen, Zweden, Finland. Spanje en Zwitserland plaats hebben, ten einde aan den voor avond van de zitting van den Raad de huidige problemen te bespreken. De Scandinavische ministers van bui- tenlandsche zaken zullen persoonlijk aan deze bijeenkomst deelnemen. Vermoedelijk zullen de vertegenwoordi gers van Denemarken en Spanje, die leden van den raad zijn, belast worden met het uiteenzetten van de gezichtspunten van bovengenoemde mogendheden in den raad. In internationale kringen wordt aan deze bijeenkomst groote beteekenis toege kend, aangezien verscheidene staten hier in voorstellen zullen doen tot hervorming van den Volkenbond. Voor zijn vertrek naar Genève had Eden een onderhoud met de vertegen woordigers van Nieuw-Zeeland, Australië, Zuid-Afrika en Canada. Men vermoedt, dat deze besprekingen tot doel hadden de houding vast te stellen, welke Eden in den Volkenbondsraad zal aannemen ten aanzien van de sancties. Italië zal vertegenwoordigd zijn door Aloisl en Roilo. Volgens berichten uit Parijs is de Duit- sche regeering voornemens, het politieke vredesplan te vervolmaken door er een economisch plan aan toe te voegen, dat een ontspanning moet brengen, niet alleen op politiek terrein, doch ook op econo- misch-monetair gebied. De desbetreffende diensten van het mi nisterie van economische zaken hebben derhalve opdracht ontvangen, een pro gramma tot hervorming van de wereld economie uit te werken, waarin, in samen werking met de leiders van de Duitsche industrie, het rijk middelen aanwijst tot herstel van de wereldcrisis, waarbij vooral rekening wordt gehouden met den toe stand van Duitschland. Aan dit- programma wordt met koorts achtige haast gewerkt en men hoopt het over veertien dagen aan Hitier voor te leggen. Indien deze het aanvaardt, zal het aan de overige groote mogendheden worden voorgelegd. FRANKRIJK. Blum en Daladier bij Sarraut. Leon Blum heeft gistermiddag in tegen woordigheid van Daladier, den voorzitter van de socialistisch radicale partij een on derhoud gehad met Sarraut. De laatste wenschte den leider van de partij, die het sterkste uit de laatste ver kiezingen te voorschijn was gekomen op de hoogte te brengen van de huidige situatie. Alvorens zich naar Sarraut te begeven had Blum een onderhoud met Lebrun gehad op het Elysee. SPANJE. Azana eenige candidaat voor het presidentschap. De socialistische „Compromisarios" heb ben „Azana aangewezen als den eenigen candidaat voor het presidentschap der republiek. De vertegenwoordigers van het Volksfront hebben daarop een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. gezegd wordt, dat alle partijen, die het volksfront vormen, Azana geaccepteerd hebben als candidaat van het volksfront. Azana verklaarde: Als president der republiek zal ik het regime verdedigen, zelfs al zou het mij mijn leven moeten kosten. Ik zal een onafhankelijk president zijn, die voor niets bevreesd Ls. Ik zal niet dulden, dat men de republiek vernedert. EGYPTE. De regentschapsraad. De Kamer heeft gisternamiddag de aan gekondigde plechtige zitting gehouden, waarin het testament van wijlen koning Foead werd geopend. Het bleek, dat de overleden vorst als regenten had aange wezen Tewfik Nessim Pasja, die chef van het koninklijk kabinet en tot tweemaal toe minister geweest is, verder oud-minister Adlyeghem Pasja en Mahmoed Fahr Pasja, gezant te Parijs. Adlyeghem Pasja is echter inmiddels overleden. De Kamer ging over tot een nadere bespreking van deze kwestie en be sloot vervolgens eenstemmig een regent schapsraad te benoemen, die geheel ver schilt van den door koning Foead aange wezene. De door de Kamer benoemde raad zal samengesteld zijn uit kroonprins Mohamed HEDEN. Katwijk aan Zee: Alg. Verg. van Aan I deelhouders N.V. Visscherli Mij, „Insnl linde" 8 uur nam. Zondag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te i uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomstent 10 uur voorm. en 8 uur nam. Maandag. Stadszaal: Vadertje Langbeencltbl „Dlcky". 8 uur nam. Zomerlust: Leldsch Tooneelgezelschao I 3 uur nam. Woensdag. K. Mare 22; Jaarl. Alg. verg. van aan! deelhouders N.V. Broodfabr. „De Zem'J 8 uur nam. Delft (Phoenixstraat 47): AanöeelhoJ dersverg. N.V. Rijnlandsche Betonlxrof Mij. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve om neeskunde Medisch Opvoedkundig Buread (Boerhaavestraat 21). Half drie tot ha vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nat 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve u, neeskunde. Consultatiebur. v. Alcohokte 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genee™ kunde. Consultatiebureau v. Beroepskei! 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur i „De Koning der Verdoemden". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 21 Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nas. „Modern Times". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i e vervolgens om 8 urn:. Casino-Theater. Hoogewoerd 49, 8 u. n.n,| „Wen du Jung bist". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. nm.| „Het dubbele paspoort". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u, li. I Het Nieuwe Roxy, HaarLstr. 7 uur nm| „Suikerfreule", lederen middag 2'/t u.. Zondag vaf 2 u De apotheek Hooigracht 48 ls dag ai I nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van I nam. 8 uur tot v.m, 8 uur alleen to spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst d apathoken wordt van Maandag 4 tot en I met Zondag 10 Mei as. waargenomïen I door de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Dries®,! Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil-1 helminaperk 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst tel Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uurl tot Maadagmorgen 8 uur waargenomen I door de doctoren van Alphen, Bertel, Film, De Graaff en De Jager. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916.1 Wat U ook te verkoopen hebt, Dagbladreclame doet het werk. De navolgende schepen zijn morgen en Maandag 11 Mei radlotelegrafisch te be reiken vla het kuststatlon Scheveningen-1 Radio: Aagtekerk, Aldabi, Almkerk, Alpiiacca, fontein, Chr. Huygens, Colombia, Crynssen Dempo, Edam, Grootekerk, Hoogkerk, Johan de Wit, Johan van Oldebarneveli, Kota Nopan, Marnlx van St. AWegonde. Nijkerk, Oranje Nassau, Serooskerk. Simon Bolivar (Maandag te Amsterdam ver- wacht), Springfontein, Streefkerk. Stuy- vesant, Tajandoen, Veendam, Venezuela en Volendam. Behalve bovengenoemde passagit—- pen zijn de meeste Nederlandsohe vracw- schepen eveneens vla Scheveningen Raeuo te bereiken. Telegrammen worden aangenomen alle telegraafkantoren en door Raw"' Holland. All, Aziz Ezzet Pasja, oud-minister wjj buitenl. zaken en Sherif Sabrl Pasi», rirle oom van den Jongen koning. Deze o personen zullen tijdens de minderjarige van koning Faroek Egypte regeeren. De algemeene verwachting ls, dat na benoeming van een anderen regentsenap raad vandaag de regeering All ai»' pasja zal aftreden en dat de vormlnB^ een nieuwe regeering zal worden opge" gen aan Nahas pasja, den leider van Wafd partij en dat Nahas pasja dan te 't voorzitterschap van de Egyptlserie gatie bij de Engelsch-Egyptische oesp kingen zal overnemen. -nC Gelijk men weet bezit de WafdpartU de meerderheid in den Senaat. Koning Faroek wordt op zijn 18en jaardag meerderjarig. De reeentscn p raad zal dus 21 maanden ln functie

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6