Het lot van Abessynië. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 9 Mei 1936 De toestand in Addis Abeba. - Harrar bezet GEMENGD NIEUWS. THIJS IJS KRIJGT EEN HUISGENOOT o De organisatie der nieuwe Italiaansche kolonie. In Addis Abeba begint het leven weer «en normaler uiterlijk te krijgen, zij het ook. dat het geheele aspect der stad diep gewijzigd is. Het Italiaansche opperbevel heeft een aanvang gemaakt met een nauwkeurig opnemen van de in de roerige dagen voor de bezetting aangerichte ver woestingen. De soldaten zijn bezig met het vrijmaken der straten en het opruimen der pulnhoopen. Hun zingen en praten, telkens overstemd door het dreunen der voorbijrollende vrachtauto's is het eenige geluid, dat in de overigens stilgeworden keizerstad weerklinkt. Het is nog niet mogelijk een raming te maken van de totale schade. Wat het aantal slachtoffers betreft, dit wordt geraamd op 150 dooden. Eenige vroegere functionarissen der keizerlijke hofhouding hebben zich bij maarschalk Badoglio aangemeld en zich aan het Ialiaansche bewind onderworpen. De onder Engelsche leiding werkende keizerlijk Ethiopische bank, die haar lo ketten gesloten had gehouden, heeft ze thans weer geopend. De Abessijnsche thaïers worden Ingewisseld tegen Itali aansche lues tegen een 'koers van zes lire per thaler Men schijnt van opvatting te zijn, dat italië op grond van zijn recht van overwinnaar eigendomsrechten kan doen gelden ten opzichte van de bezittin gen der bank, die nog een geldvoorraad schijnt te bezitten van eenige millioenen. Wat de positie der buitenlandsche diplo matieke vertegenwoordigingen betreft, is men van Italiaansche zijde van meening, dat zij de facto haar extra-territoriale privileges hebben verloren met den val van het keizerrijk. Badoglio heeft echter last gegeven, deze privileges tot het ver trek der legaties te eerbiedigen en het grootste respect te betoenen aan de aldaar verblijf houdenden. Omtrent de Italiaansche plannen ten aanzien van de toekomstige positie en het bestuur van Abessynië verneemt de cor respondent van Reuter A.N.P., dat dien aangaande nog niets vaststaat. Er ver luidt bij gerudhte echter, dat Asmara als hoofdstad der Italiaansche Oost-Afrikaan- sche kolonie zal komen te vervallen en dat Addis Abeba en Dessie de twee voor naamste bestuurs-centra van het ver- cenigde Italiaansche koloniale gebied zul len worden. Assam aan de Roode Zee zou men van Italiaansche zijde het gunstigst gelegen achten als handelshaven voor het Abes sijnsche achterland, terwijl Massaoea zou worden uitgebreid tot een machtige oor logshaven. De bezetting van Harrar. Uit het thans door Grazlani bezette Harrar wordt hier vernomen dat de op het laatste oogenblik ook daar uitgebroken plunderzucht en oproerstemming niet dien omvang hebben aangenomen, welke Addis Abeba in enkele dagen zoo grondig ver woestte. De onlusten keerden zich hier in het bijzonder tegen de Somali-poiitie- troepen die den gouverneur der stad be schermden. De troebelen begonnen met 't in brand steken van eenige huizen in het centrum. Het even bulten de stad gelegen hospitaal schijnt niet te zijn aangevallen. In dit hospitaal worden nog een groot aantal gewonde Abessijnsche soldaten ver pleegd. Met de bezetting van Harrar hebben de Italianen thans ook in het Zuiden vrijwel geheel hun doelstellingen bereikt. Zooals men weet ligt deze stad op een belangrijk knooppunt van karavaanwegen en vol doende dicht bij den spoorweg van Addis Abeba naar Djiboeti om strategisch van het grootste belang te zijn. Harrar, de hoofdstad van de gelijknamige eigen provincie van den Negus is de tweede stad des lands. De bevolking telt ongeveer 40.000 zielen. De oorlogsbuit, wapenen, mu nitie en levensmiddelen, die den Italianen hier in handen viel, was buitengewoon groot, veel grooter nog dan die te Djidjiga, wel een bewijs, hoe voortreffelijk Ras Nas- siboe en Wehib Pasja op dit front de ver dediging hadden georganiseerd. De onder gang van Abessynië kan dan ook zeker niet geweten worden aan de wijze van verdediging op (het Zuidelijk front. De Negus te Jeruzalem. De Negus is gisteren te Jeruzalem ge arriveerd. Langs den weg van het station naar het hotel stonden drieduizend men- schen, die den Negus toejuichten. Het station was sterk bewaakt door politie. De Negus dankte, treurig glimlachend, voor de toejuichingen. Het Arabische stakings-comité stelde tien automobielen voor den Negus en zijn gevolg ter beschikking, opdat zij niet lastig gevallen zouden worden. Alvorens zich vroeg ter ruste te begeven, aangezien hij vermoeid was, heeft de Negus een delegatie van priesters en zijn minister van buitenlandsche zaken ont vangen. Voor het hotel, waar hij logeert, staat een Britsche schildwacht met het bajonet op het geweer. De Negus heeft verklaard, dat hij nie mand kon ontvangen, doch vandaag zal hij de journalisten ontvangen. Het gevolg van de Negus woont in een hotel dicht bij „Hotel David", waar de Negus zijn intrek heeft genomen. Uit Cairo wordt nog gemeld, dat een officieel persoon, die tijdens de doorvaart door het Suez-kanaal op het schip van den Negus moest zijn en zijn opwachting maakte, bij deze gelegenheid zijn droefheid uitsprak over het treurig lot van den mo narch. De Negus antwoordde met een ge baar van onderwerping, „Voortaan is alles nutteloos". Dit waren de eenige woorden, die de Negus sprak. Hij houdt zich vrijwel geheel afgezonderd en alleen zijn dochter kan bij •hem komen. Heeft de Negus gasvergiftiging? Naar een speciale verslaggever van de „Daily Express" uit Jeruzalem meldt, heeft de Negus hem medegedeeld, in de buurt yan Magdala een gasvergiftiging te heb ben opgedaan waarvan hij de gevolgen thans nog ondervindt. Haile Selassie heeft op den correspon dent een ziekenlijken Indruk gemaakt. Britsche troepen naar de grens van Abessynië. Inlandsche troepen zijn van Nairobi naar de grens van Abessynië gezonden, als voor zorgsmaatregel tegen de mogelijke toe vloed van Abessijnsche vluchtelingen. De besetting van den spoorweg Addis Abeba. Gisteren Is de eerste trein met Italiaan sche troepen uit Addis Abeba vertrokken. Men hoopt binnen eenige dagen den gehee- len spoorweg van een militaire bescher ming te hebben voorzien. De bewakings troepen van de Fransche legatie zijn voor het grootste gedeelte weer naar Dzjiboutl vertrokken. Op den personentrein, welke gisteravond te Djiboeti is aangekomen, was kort na het vertrek uit de Abessijnsche hoofdstad door roovers een overval gepleegd, welke evenwel direct door de met denzelfden trein naar Diredawa terugkeerende Sene- galeesche troepen werd afgeslagen. Te Diredawa heerschte eenige opwin ding. toen de trein daar aankwam, omdat inheemschen hier probeerden de douane loodsen te plunderen. Ook in dit geval konde de Fransche troepen, met machine geweervuur, spoedig de orde herstellen. Met een anderen trein zijn Italiaansche troepen tot Diredawa gebracht. Op alle belangrijke punten langs den weg zijn wachtposten achtergelaten. Het is thans verboden per trein Abessynië binnen te komen. Slechts 't spoorwegpersoneel mag, met een visum van den Itallaanschen con sul te Djiboeti, van den trein gebruik maken. Italiaansche nota. De Italiaansche regeering heeft 30 April een nota gezonden aan den Volkenbond, waarin de commissie van dertien en den bond het recht wordt ontzegd, het protocol van 1925 inzake repressailles te interpre teeren. De Italiaansche regeering is van oordeel, dat het gebruik van strijdgassen tegelijk moet worden besproken met de schending van alle andere internationale regelen voor het gedrag in oorlogstijd en de nota besluit, dat alleen het Roode Kruis de hiertoe bevoegde instantie is. Rond de sancties. In een conservatieve vergadering te Chlngford in Essex heeft Winston Chur chill het woord gevoerd. Hij noemde bij deze gelegenheid het resultaat der sanctie- politiek een belachelijk zoo niet tragisch fiasco. Zooals de toestand in Europa thans is, zou een handhaving of verscherping der sancties een afschuwelijken oorlog tenge volge kunnen hebben, zonder dat het Abes sijnsche volk er het minste voordeel van trok. Hij verklaarde verder ten aanzien van de stemmen, die opgingen voor een loslaten of ontbinding van den Volkenbond, dat dit een gevaarlijke kortzichtige politiek was. Ofschoon de Volkenbond er niet in ge slaagd is een veroveringsoorlog in Abes synië te voorkomen, kan niemand er aan twijfelen, dat hij op het oogenblik sterker en levendiger is dan een jaar geleden. De taak, waarvoor men staat, is dus niet een opheffing van dit instituut doch een ver sterking daarvan, met het oog op nieuwe, ernstiger beproevingen. Aan het slot van zijn rede wees Winston Churchill er nog op, dat de huidige toe stand de door hem sedert verscheidene jaren gevoerde campagne tot herbewape ning van Groot-Brittannië wettigde. De Engelsche Volkenbondsvereeniging had gisteravond in de Albert Hall te Lon den een bijeenkomst georganiseerd om den toestand in Abessynië te beschouwen. Zij werd bezocht door 10.000 personen. De voorzitter, lord Cecil, verklaarde dat de Volkenbond zijn sanctiepolitiek moet hand haven en zoo noodig moet verscherpen. De Volkenbond heeft misschien verloren, doch het is nog niet bewezen, dat Italië gewon nen heeft. Zou men tenslotte toestaan, dat Abessynië omkwam, dan zou het zeker niet de laatste zijn, die door den aanval ver ging. Ook Attlee, de leider der Labour-partij en Archibald Sinclair, leider der liberale partijspraken zich in denzelfden geest uit als lord Cecil. Vervolgens nam de vergadering met en thousiasme een motie van Attlee aan, waarbij de steun aan den Volkenbond en aan het principe van collectieve veiligheid wordt bevestigd. De motie spreekt tevens verontwaardiging uit over den inval in Abessynië en verzoekt de regeering het handhaven van de sancties tegen Italië aan te bevelen, totdat dit land bereid zal zijn de door den Volkenbondsraad goed gekeurde vredesvoorwaarden te aanvaar den. Attlee naar Parijs. Men hecht groote waarde aan de bespre kingen, die majoor Attlee, de leider der Labour-partij, gedurende het weekend zal hebben met den Franschen socialistisohen leider Blum. Men zegt, dat Attlee alles zal doen, om van Blum, dien men beschouwt als den toekomstigen Franschen premier, de handhaving der sancties te verkrijgen. Intusschen zal ook lord Winterton, die behoort tot de groep van Austen Chamber lain, welke zich voor opheffing der sancties verklaard heeft, tijdens het weekend naar Parijs vertrekken, waar hij besprekingen zal hebben met Fransche politici der rech terzijde en waarschijnlijk ook met den mi nister van buitenlandsche zaken. Flandin. Adviseurdc van den Negus verlaat Abessynië. In den trein, die gisteravond te Djiboeti is aangekomen, bevond zich ook de Ame- rikaansche adviseur van de Abessijnsche regeering, Spencer. Deze verklaarde de paniek, die zich van den Negus en de leden dier regeering meester had gemaakt, onbegrijpelijk te achten. Het eenige lid van de Abessijnsche regeering dat in Abes synië is achtergebleven, is Atto Tasfaita- gagne, den directeur van het departement KATWIJKSCHE LOGGER OMHOOG GEVAREN. Benoorden IJmuiden. Hedenmorgen is tijdens dikke mist oo ongeveer vijfhonderd meter benoorden de Noord-pier te IJmuiden. de KatwUksche logger nr. 135 gestrand. Het schip zit vrij hoog. daar het omhoogvaren bii hoog water plaats had. Het water is thans val lende zoodat de kans dat de logger vlot raakt, gering is Hiervoor zal hoog water moeten worden afgewacht. BESTUURDER VAN ELECTRISCHEN TREIN GEWOND. Een vogel verbrijzelde een ruit. Onze spoorwegmedewerker schrijft: Terwijl trein 1069 gisteren Heemstede passeerde, vloog plotseling een fasant tegen de ruit der cabine van den trein. Tengevolge hiervan werd de ruit geheel verbrijzeld en werd de wagenvoerder door de wegspringende stukken glas in zijn gezicht getroffen en ernstig verwond. Bij aankomst om 13.21 te Lelden werd de wa genvoerder naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht om verbonden te worden en om het glas te verwijderen. De tram werd door een hoofdwagen- voerder, die toevallig op het station was, verder naar Rotterdam vervoerd. BENZINETANK MET TUSSCHENSCHOT. Smokkelauto en groote partij sigarettenpapier in beslag genomen. Wie mocht denken, dat smokkelaars trucs alleen in de grensgebieden ontdekt worden, vergist zich, want gisteravond is te Amsterdam in West een listig gecon strueerde smokkelauto, alsmede een groote partij frauduleus ingevoerd siga rettenpapier, in beslag genomen. Het waren wederom ambtenaren van den dienst der in- en uitvoerrechten en accijnzen, die bovengenoemde ontdekking hebben gedaan en wel in een garage in de Wenslauerstraat in West. Op grond van verkregen aanwijzingen werd in die ga rage een inval gedaan en de ambtenaren troffen er een personen-auto aan. waarvan de benzinetank door een tus- schenschot in tweeën was verdeeld: één gedeelte naar den elsch voor de benzine, en het tweede gedeelte zonder benzine en bestemd om er smokkelwaar, i.e. sigaret tenpapier, in te verbergen. Deze geheime bergplaats had een eigen luikje, waardoor men de lading erin kon brengen en eruit nemen. De smokkel-auto Is in beslag genomen en vervalt hiermede volgens de desbetref fende bepalingen, zonder verderen vorm van proces en zonder mogelijkheid van hooger beroep, aan den Staat. Bovendien konden in de garage 3500 boekjes frauduleus ingevoerd sigaretten papier in beslag genomen worden, welke partij vermoedelijk uit België, en verbor gen In den benzinetank, hier te lande is ingevoerd zonder dat er de verschuldigde rechten voor betaald en derhalve zonder dat de boekjes sigarettenpapier door den vereischten pas gedekt zijn. Hbld.i WATERGEBREK IN GRONINGEN. Te geringe druk op de gemeente- waterleiding. Ai sedert drie dagen was er geconsta teerd. dat de druk op het water van de gemeente-waterleiding in de stad Gronin gen zeer gering was Bii een normalen druk van 2Vi a 3 atmosfeer was deze de twee laatste dagen van 1.7 atmosfeer en sedert gistermiddag zes uur bijna tot nul gereduceerd. Het gevolg hiervan is. dat gisteravond de bovenwoningen in nagenoeg geheel Groningen van water verstoken zijn. terwül in de benedenwoningen slechts zeer weinig water kan worden afgetapt. Men vraagt zich thans af. welke maat regelen zullen worden genomen in geval van brand. Voor het centrum van de stad kan bij brand water worden verkregen uit enkele reservoirs die zich onder den grond bevinden. Voor het overige is Groningen bii een feilen brand uitsluitend aangewe zen op de kanalen en zullen, indien er brand woedt, op plaatsen welke niet in de onmiddellijke nabllheid van deze kanalen liggen, eerst de slangen van de motorspuit moeten worden verlengd. Vooral met het oog op de kermis, welke heden is begonnen, komt dit inconvenient zeer ongelegen. Hoelang deze onaange name toestand nog zal duren, is momen teel nog niet te zeggen, wel weet men. dat de fout moet schuilen bii de in aanleg ziinde transportleiding van de De Punt. waarover moeilijkheden ziin gerezen, welke tot nog toe niet ziin opgelost. BOERDERIJ BIJ APELDOORN IN LICHTERLAAIE. Gistermiddag is. naar de Msb. meldt, te Beemte onder de gemeente Apeldoorn brand ontstaan in het achterhuls van de boerderij aan den Kraaienjagersweg. be woond door den landbouwer T. Hertgers. Het vuur greep fel om zich heen en wel dra stond heel de boerderij in lichter laaie. Het geheele gebouw met een belendende groote schuur en twee hooibergen werden door 't vuur verwoest. Van den inventaris kon slechts weinig worden gered. Hooi, stroo, graan landbouwmachines en voorts o.a. drie fietsen gingen verloren. De vrilwilllge brandweer van Apeldoorn en Beemte verichtten het blusschings- werk. Een nablizitnde sloot was spoedig leeggezogen, daarna moesten zij het water over een afstand van 500 meter uit een andere sloot betrekken. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting Verzekering dekt de schade. van buitenlandsche zaken, die een toe vlucht in de Frasche legatie heeft gezocht. Volgens Spencer zullen de Italianen niet het geheele Abessijnsche grondgebied be zetten en zal een verdeeling plaatsvinden. Spencer acht zijn taak thans voleindigd en zal via Parijs naar Amerika terug- - f AUTOBESTUURDER DOOR BIJ GESTOKEN. Wagen slaat tweemaal over den kop. Omtrent het ongeluk, dat den heer A. Testers uit Bergen op Zoom in Frank rijk overkomen is. verneemt het „D. v. N.-B." nog de volgende bil zonderheden uit Dyon waar het ongeval plaats vond. De heer T.. werd niet aangereden doch is gestoken door een bii, die de cabine was binnengevlogen. Daarvan is T. zóó geschrokken, dat hij een verkeerde manipulatie met ziin rech tervoet deed en daarmee bekneld geraakte tlusschen de gaspedaal en de voetrem. De gaspedaal werd daardoor diep ingedrukt, met het gevolg dat de auto op groote snelheid kwam. Tegelijkertijd geraakte de heer T. de controle over het stuur kwiit en bii het nemen van een bocht kwam de wagen in een greppel terecht en sloeg tweemaal over den kop. De heer Testers had nog de tegenwoor digheid van geest om het contact af te zetten, hetgeen uit een oogpunt van brandgevaar een goede maatregel was. daar de benzinetank gebarsten was en de inhoud in groote hoeveelheden over T.'s lichaam stroomde. HU werd door passeerende automobilis ten uit ziin benarde positie bevrijd en naar het ziekenhuis te Dyon overgebracht, Hier bleek, dat een der beenen op twee plaatsen gebroken was. voorts had hij kneuzingen in den rug en een ernstige hoofdwonde opgeloopen, T, verkeert niet in levensgevaar, doch zal wel eenigen tiid in het ziekenhuis moeten verblijven. INBREKERS AAN HET WERK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van de firma G. Litsche, engroshandel in byouterieën, zilverwer ken, luxe-artikelen en lederwaren aan de Diergaardelaan te Rotterdam. De dieven zijn het leegstaande bene denhuis binnengegaan en konden, door dat zij een gat maakten in den tusschen- muur op 't trapportaal van het bovenhuis komen. Op de hoogste verdieping hebben zij uit de brandkast die in het kantoor stond f. 400 gestolen. Uit het lager gele gen magazijn wordt niets vermist. Men vermoedt, dat de dieven lange denzelfden weg het pand weer verlaten hebben. o DE MUIS IN DE GEVANGENIS. Men schrijft aan het „Vad.": In een cel van de Bossche strafgevange nis zit sedert eenigen tijd een der beruchte leden van het Ossche mlsdadigersgllde. A. H. uit Eindhoven, bijgenaamd de Saai. Kort geleden heeft hli in de stilte zijner gevangenschap een metgezel gekregen. Een muisje ls op een onverwacht oogenblik binnen geslopen en aan dat beestje heeft de steenharde kerel van weleer nu ziin liefde en toewijding verpand. Het beestje eet de broodkruimeltjes uit zijn hand en geeft hem wat speelsche afleiding in ziin wrokkend bestaan. Het is of hij er een ander mensch door wordt. Nu doet zich echter de moeilijkheid voor. dat de Saai a.s. Maandag wegens moord te Hoensbroek voor de rechtbank te Maastricht moet terecht staan en dan wordt hit waarschijnlijk „overgep'aatst" naar Leeuwarden. Moet men hem nu van ziin troost en ontspanning berooven? De gevangenisdirectie heeft besloten van neen. Hit mocht de toezegging ontvangen, dat als hü zich voortdurend goed gedraagt, het muisje de reis mede naar Friesland's hoofdstad zal mogen ondernemen. VEERHUIS TE KAMPEN AFGEBRAND. Gistermorgen vroeg is te Kampen het veerhuis te Seveningen op het Kamper eiland tot den grond toe afgebrand. Het vuur. dat op den zolder van het oude huis het eerst werd ontdekt, vond voedsel in de daar aanwezige voorraad hooi De brand weer. die om het brandende perceel te bereiken, eerst het z.g. Seveninger veer moest oversteken, stond voor een zeer moeilijke taak. Ook een bii het veerhuis behoorend gebouw, waarin des Zondags diensten van de Gereformeerde kerk wer den gehouden, is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van den brand in. DOODELIJKE VAL IN EEN SCHEEPSRUIM. Op het Grleksche stoomschip „Patale. mos" dat aan de Nederlandsche Dokmaat. schappij te Amsterdam ligt. is eistermid. dag een 45-jarige man in een ruim ge vallen. Tijdens ziin vervoer naar het. Bin nen Gasthuis is de man overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. FAMILIE WEL EN WEE. De Times meldt uit Bagdad, dat senator Noor Yasrl op tachtigjarigen leeftijd ls overleden. Hij was verscheidene malen ge- huwd geweest en vader van 22 zoons en 25 dochters, Ook met stoffelijke goederen was Noor Yasrl rijk bedeeld en de verdee ling ervan heeft aanleiding gegeven tot ongeregeldheden bij zijn begrafenis, Vele zoons, bloedverwanten en vrienden Verzamelden zich in het sterfhuis, waar een geschil ontstond over het testament, Men raakte slaags, waarbij gebruik werd gemaakt van messen en vervolgens ook van vuurwapenen. Zeven personen werden In den slag gedood en 17 gewond. Tot de slachtoffers behooren drie zoons van Yasrl, die tegelijk met hun vader ter aarde zijn besteld. o ONLUSTEN IN SALONIKI. Zesduizend stakende tabaksarbelders in Salonlki (Griekenland) hebben onlusten veroorzaakt, waarbij botsingen met de po litie ontstonden, De politie werd versterkt door cavallerle. Er ontstonden heftige ge- vechten, waarbij 40 stakers, deels zwaar, gewond werden. De staking breidt zich steeds meer uit. De autoriteiten hebben strenge maatregelen genomen tot hand- having van de orde. MEIKEVERPLAAG IN BEIEREN. De gemeenten Unterbergen, Schniecken, Wlnkl en Scheuring in Beieren hebben te lijden van een Meikezerplaag, Vooral In Winkl zijn reusachtige zwermen neerge streken; mannen van den arbeidsdienst bestrijden het euvel. HITTEGOLF EN SNEEUWSTORMEN IN DE VEREENIGDE STATEN. In sommige dcelen van de Oostelijk» staten van Amerika zijn de temperaturen tot een voor dezen tijd van het Jaar ab normale hoogte gestegen. In New-York is de temperatuur tot 30.50 gr. c„ in Phila delphia tot 33.33 gr, c. en te Gaston in Pennsylvania tot 33.38 gr. c. Aan den anderen kant worden deelen van Colorado door zware sneeuwstormen geteisterd, die elk verkeer onderbreken. In het gebied van Hannah, in Oklahoma, hebben wervelstormen groote verwoestin gen aangericht. Talrijke gebouwen wer den vernield. Een persoon werd gedood en ongeveer 25 gewond, waarvan verscheidene zwaar. BOOTEN VAN CUNARD WHITE STAIl WORDEN MET KANONNEN UITGERUST. Blijkens een gisteren gepubliceerd wit boek zullen de schepen van de Cunard White Star-lijn, die de post vervoeren, mei 15,24 cM. kanonnen worden uitgerust, waarvan de kosten door de Britsche Ad miraliteit zullen worden betaald. AMBTENAAR VAN JAPANSCH MINISTERIE VOOR SPOORWEGEN VERMOORD. Hedenochtend heeft een ontslagen inge nieur van de Japansche spoorwegen een aanslag gepleegd op een hoogen ambte naar van het ministerie voor de spoor wegen, Furukawa, dien hij met een dolk mes doodelljke verwondingen in het onder lijf toebracht. Toen ambtenaren den stervenden Furu kawa ontdekten, snelden zij naar buiten en konden nog juist voorkomen, dat de dader in een bulten het gebouw staande auto verdween. De ingenieur heeft ver klaard, zijn daad te betreuren, maar hij stelde Furukawa verantwoordelijk voor 't hem onder voorwendsel van nervositeit verleende ontslag. keeren. 7. De sneeuwman stond daar dik en rond onbeweeg'lljk op den grand en keek heel dom maar voor zich uit met zijn koude witte snuit; van Simmde's plan was hij zich niet bewust anders keek hij vast niet zoo gerust! Thijs en Simmie gingen eerst een goed eindje van hem vandaan, en hebben dan snel 'n aantal sneeuwballen klaar gemaakt. „Vooruit", riep Sim, „wij vangen aan; eens zien, wie hem het eerste raakt?" Hij pakte alvast maar twee ballen beet, maar nog voordat hij die naar d'amien sneeuwman smeet, riep Thljsje heel beducht; „O kijk eens naar de lucht! Hieelemaal pikzwart wat onheil spellend I" Ook Sim vond dat gezicht zeer weinig geruststellend 1 J-*

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10