sfe Jaargang VRIJDAG 8 MEI 1936 No. 23349 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHER1J BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week f.0.ia Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten.' (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.t, nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. ONTZETTEND MOTORONGELUK OP DEN VINKWEG. tuurder gedood; twee passagiers gewond Gisteravond te omstreeks half zes is men even voorbij de grens van onze gemeente, onder Voorschoten op den Vinkweg opgeschrikt door een ontzet tend motorongeval, dat aan den 54- jarigen motorrijder den heer A. R. IV. directeur van de N.Z.H. Verzekering maatschappij uit den Haag het leven heeft gekost, terwijl zijn medepassa giers, de heeren P. C. Kl„ oud 59 jaar en diens 31 jarige zoon, de heer H. J. KI., boekhouder in dienst van den heer W., beiden eveneens uit den Haag, ernstig gewond naar het Ac. Zieken huis vervoerd moesten worden. De (heer W„ die bekend staat als een routineerd motorrijder, bereed gisteren -r bet eerst een nieuwe Harley Davidson, -rmede hij met de heeren K. over trecht en Leiden uit Meppel kwam. Op en Vinkweg, geraakte hijvermoedelijk ngevolge van een te groote vaart, plot- ling de macht over zijn stuur kwijt. Het ook mogelijk dat hij met den zijspan berm heeft geraakt. De motor reed ongeveer 40 M. verder, waarna deze, uins tegenover de Oude Vink, even oorbij de Waddingerbrug met groote kracht van den tamelijk hoogen kant in de links van den weg gelegen sloot viel, na eerst nog over het fietspad gereden te 'n. De gevolgen waren zeer ernstig: de drie giers geraakten te water en zij wer- -n met behulp van omstanders, die aan- -elden, niet dan na veel moeite daaruit aald. Terstond werd de hulp ingeroe- van de doktoren In 't Veld, v. d. Stoel n de Boer, evenals van enkele leden der EK.B.O. uit Voorschoten, die allen weldra ter plaatse waren. Het bleek, dat de bestuurder, de heer W. het bewustzijn verloren (had. Terstond toegepaste kunstmatige ademhaling mocht helaas niet meer baten. Na voorzien te zijn van de Sacramenten der Stervenden door pater F. van de Haagsche Schouw, gaf hij kort daarna den geest. Zijn stoffe lijk overschot werd naar het doodenhuisje te Voorschoten overgebracht.. De heer P. C. K. had twee fracturen aan den rechterarm bekomen, alsmede inwendige kneuzingen. In emstigen toe stand is hij naar het Ac. Ziekenhuis ver voerd, evenals de heer H. J. K„ van wien eenige ribben waren gebroken en die yoorts meerdere verwondingen vertoonde. Het ongeval trok begrijpelijkerwijs de grootste belangstelling en verwekte een hevige consternatie. Behalve de politie uit Voorschoten, was ook die uit Leiden aan wezig tot het verleenen van assistentie bij de regeling van het op dit punt zeer drukke verkeer. Bij informatie aan het Ac. Ziekenhuis vernamen wij, dat de toestand van de heeren KI. hedenmorgen naar omstandig heden redelijk wel was. HET HONDERDJARIG BESTAAN DER HARTEBRUGKERK. Plechtige opening van het Triduum. Het jubelend gebeier der klokken ver kondigde gisteravond, dat het plechtig eeuwfeest voor de Hartebrugparochie een aanvang ging nemen. Met drommen stroomden de parochianen naar het kerk gebouw, dat ter gelegenheid van dit hon derdjarig jubileum geheel met schijnwer pers was verlicht. Het interieur was op schoone wijze versierd. Reeds vroeg was het kerkgebouw geheel met geloovigen gevuld. Om kwart over acht werd Mgr. H. Tas- kin plechtig door de geestelijkheid der Parochie ingehaald. Het Pontificaal Lof werd gecelebreerd door Mgr. H. Taskin,- Met assistentie van pastoor S. Smitz, her der der jubileerende parochie als diaken, Pater E. v. d. Snoek als sub-diaken en Pater Dismus van Galen als ceremonia- hus. De feestpredicatie werd gehouden °°<)r kapelaan H. Drost uit Rotterdam ever den tekst „Mijne ziel looft den Heer, jvant Hem die almachtig is, zijn wij groo- ten dank verschuldigd". Honderd jaar parochieleven, aldus spre ker, is honderd jaar godsdienstig leven, katen wij Hem, Wien het alleen bekend zijn hoeveel talrijke en welke rijke djuc™en deze parochie heeft voortge bracht, danken voor de groote en vele ge naden die Hij ,de Schenker van alle goed, 5™Parochianen in deze honderd jaren S™ geschonken. Honderd jaar parochie- l'en 's honderd jaar wereldverovering, r°™erd jaar hemelbestorming. Laten we f a dus dankbaar zijn en Hem dien dank 1 °"en door een steeds inniger geloofs- em ii wij, aldus spr., daardoor zor- cvpn ons "egeslacht over honderd jaar ndenkbaar kan zijn als wij nu jegens liik v°?rvaderen' die ons het diep inner- Katholicisme steeds hebben voorge- ,.;r® fn er ons altijd in zijn voorge- mtV' een Jubellied, toegewijd aan de vlctt <ler jub'lcerende kerk, de Onbe- nifïïet.™edermaagd, werd deze openings- ft!,Jetigheid, welke een waardige inzet 4h wüÜ; n voor de eigenlijke herdenking "f Zondag lo Mei a.s., besloten. JONGEREN AVOND IN HET VOLKSHUIS Dc werkloosheid onder dc jeugd. De jeugdvereenigingen J.V.O., J.V.A., C.J.B. en N.B.AB. belegden gisteravond een jongeren bijeenkomst in de zaal van het Volkshuis. De voorzitter, de heer J. Olivier opende de goed bezette vergadering met een uit eenzetting over 't doel van den avond. Spr. wees op 't ernstige feit, dat de Nederlandsche jeugd aan een hopelooze versnippering lijdt. Zoowel de arbeidende als de studeerende jongeren hebben toch dit gemeen, dat zij allen opgeleid zijn om te ervaren, dat er voor hen geen plaats is in de maatschappij. Het probleem van de jeugdwerkloosheid trekt allerwege de aan dacht. „Wij zullen", aldus de heer O., „datgene wat voor de jeugd gedaan wordt, niet óver ons laten komen. Wij moeten daar actief aan medewerken. De jeugd heeft haar eigen wenschen en verlangens. Die moeten uit de jeugd opklinken. Hoe veel jongeren zien niets meer dan een zwarte toekomst, hoevelen is 't leven doelloos geworden. Daar is werk voor de jeugd te verrichten.' Maar dan moeten wij elkander verstaan, daartoe hebben wij elkander noodig. Ons werken moet worden een strijd om ons leven. Wij hebben onze jeugdigheid te bewaren, te verdedigen tegen de omstandigheden; wij moeten onze jeugdige kracht versterken opdat wij een toekomst die wij aanvaarden móéten, ook naar ons beste weten aanvaarden züllen." De avond werd verder gevuld met muziek en zang. Ook trad Martien Bever sluis op, die enkele van zijn gedichten declameerde, waarmee hij een welver dienden bijval oogstte. De heer Francke uit A'dam behandelde 't onderwerp „Jeugd in de Crisis". Hij wees op de vele gevaren, welke moreel de werklooze jeugd bedreigden. Spr. bracht hulde aan wat de jeugd hier in Leiden deed. Deze vergadering was een daad. De samenwerking der jeugd zal een aantrek kingskracht bezitten voor die groote groe pen onder de jongeren, welke geen jeug digheid meer schijnen te bezitten, voor die deelen der jeugd, die door de nutteloos heid van hun bestaan naar den kant van valsöhe romantiek en vermeend helden dom gelokt worden. Voorts behandelde spreker kritisch enkele plannen, waarmee men de jeugd in de bedrijven wil inschakelen. 0.a. wilde men te A'dam pogen de jonge werkloozen z.g. „onbenutte arbeid" laten verrichten, b.v. als conducteur op de eenmanswagens, tegen een belooning van vijf gulden per week, waarvan dan een rijksdaalder weer aan 't plaatselijk comité zou Worden af gestaan. Na nog enkele van dergelijke plannen te hebben aangehaald, besloot de heer Fr. zijn rede met den wensch dat de jeugd voort modht gaan op den weg van samen werken en wederzijdschen moreelen steun. Na de pauze werd een schimmen spel van Garmt Stuiveling opgevoerd waarin op ironische wijze twintig jaren wereld geschiedenis vertoond werden. Oog droeg de heer Piet Verschuurs een fragment voor uit 't bekende boek „kogels en kruisen". Nadat enkele N.B.A.S.-leden eenige aar dige volksdansen hadden ten beste gege ven, sloot de voorzitter de uitstekend ge slaagde vergadering met een opwekking tot medewerking, opdat deze avond 't be gin zou zijn van een hechten band tus- sohen de verschillende groepen van de jeugd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N.V. Fabriek van Suiker werken v/h Gebroeders Pel, Morschweg 50/58, Leiden. Overleden Directeur: G. H. Pel, d.d. 1 Mei 1936. F. J. Wakka, Kraaierstraat 30, Leiden, kleinhandel in gedistilleerd. Overleden Eigenaar: F. J. Wakka, d.d. 1 Mei 1936. Radio en Electrotechnisch bureau C. L. M. van Cleef, Levendaal 27a, Lelden, radio- en electrotechnisch bedrijf; annex winkel. Wijziging uitgeoefend bedrijf: de win kel is opgeheven. B. Rooyakkers, Korte Mare 20, Leiden, handel in brandstoffen. Door uittreding van' den vennoot: H. Rooyakkers is de vennootschap onder firma d.d. 1 Mei 1935 ontbonden. De zaak wordt (met toestemming van de vennoo- ten) voortgezet onder den naam Firma B. Rooyakkers, door A. Rooyakkers, als eenig eigenaar. J. van Druten v.h. J. Schreuder, Vrou- wensteeg 12, Leiden, winkel in tabak én sigaren; loonslachtersbedrijf. Nader dient te worden vermeld, dat door J. van Druten alleen is overgenomen de winkel in tabak en sigaren. Het loonslachtersbedrijf wordt voortge zet door: J. Schreuder. M. H. van Hooff, Breestraat 151 en 153, Leiden, dames- en heerenmodeartikelen. De zaak Breestraat 151 (damesmode artikelen) is ondergebracht bij het filiaal: Maarsmansteeg 19. N. Kwestro, Heerenstraat 84, Lelden, kruidenierswaren enz. Uittredend Eigenaar: N. Kwestroo. d.d. 2 April 1936. K. Lagerwey, A. 150. Alkemade, Oude Wetering, broodbakkerij. Overleden Eigenaar: K. Lagerwey. Wijz. (handelsnaam in: J. W. Lagerwey Nieuwe Eigenaar: J. W. Lagerwey» Alkemade. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken waren ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 3, betonvlechters 26, betonwer kers 61, fundeeringwerkers 1, glazenma kers 1, glazenwasschers 7, granietwerkers 13, grondwerkers 93, heiers 2, metselaars 152. opperlieden 117, schilders 71, sloopers 5, steenbikkers 1, steenhouwers 2, straat- makers 2, hulp-straatmakers 2, stuca- doors, witters 60, timmerlieden 236, uit voerders 5, voegers 28, ongesch. Bouwarb. 8. Totaal 899. Fabrieksarbeiders: bieekers 16, lompen- sorteerders 15, vellenblooters 8, zeepfabr. arb. 5, steenfabr. arb. 122, ongesch. fabr. arb. 62. Totaal 228. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 88, reizigers, colp. 46, winkelbedienden 31, incasseerders 10, musici 8, onderwijzers 10, overheidspersoneel 11, verplegers 2. Totaal 206. Hotel- en Café-personeel: huisperso neel 17, kellners 45, koks 6. Totaal 68. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 79. kistenmakers 5, kuipers 9, lijstenmakers 3, mandenmakers 1, meubel makers 30, meubelstoffeerders 5, politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 30. Totaal 166. Kleermakers: kleermakers 37, kappers 9, schoenmakers e.a. 16, Totaal 62. Land- en tuinarb.bloemisten' 32, land arbeiders 26. tuinlieden 24, warmoeziers 12, ongesch. landarb. 8. Totaal 102. Metaalbewerkers: bankwerkers 120, blik- bewerkers 29, burgersmeden 37, electri- ciens 62, galvaniseurs 1, gasfitters 11, ge reedschapmakers 2, instrumentmakers 8, isoieerders 8, kemmakers 1. kettingsmeden 33, kiinkers 12, koperslagers 5, lab. be dienden 3, lasschers 4. loodgieters 54, machinisten 22, metaalboorders 6, me taaldraaiers 15, metaaischavers 2, metaa- slijpers 2, monteurs 32, pianostemmers 3, polijsters 1. ponsers 4, rijtuigschilders 1, rijwielherstellers 14, scheepstimmerl. 7, stokers 23. tegenhouders 17, verw. mon teurs 19. voorslaanders 12, voorwanners 8, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 9, wagen makers 7, ijzerwerkers 53, zandvormers 5, goud- en zilversm. 1, ongesch. arbeiders 39. Totaal 693. Sigarenmakers: sigarenmakers 6, sig. sorteerders 3, strippprs 1. Totaal 10. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 6, ingenieurs 3, tcchnikers 8. teekenaars, opz. 18. werkmeesters 16. Totaal 51. Textielarbeiders: hekelaars 5. katoen drukkers 26, kluwers e.a. 8. luikers 7, plaatsnijders e.a. 20, schrobbelaars 3, spinners 39, spoelers 3, staaldraaddraaiers 9. sterkers 2, strijkers 12. wevers 122. wolbewerkers 33, ongesch. textielarb. 53. Totaal 342. Transportarbeiderschauffeurs 129, em- balleurs 5. exp. knechten 26, koetsiers 19, loopknechten 43, magazijnknechten 60, schippers 101, spoor- en trampers. 17, wakers 10, transportarb. 63, losse arbei ders 456. Totaal 929. Typografen: boekbinders 31, boekdruk kers 17, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 4, letterszetters 32. steendrukkers 2. Tot. 88, Voedlngsmiddelenarb.: bakkers 88, mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 67, suiker werkers 23, wijnkooperskn. 10, zoutzieders 2, zuivelbereiders 4. ongesch. fabr. arb. 42. Totaal 241. Vrouwen: linnenjuffrouwen 1, analys- ten 1, maasters 1, breisters 2, naaisters 16, winkeljuffrouwen 15. kantoorpersoneel 24, apothekersass. 2. onderwijzeressen 5. boek- bindsters 1, serveersters 1, strijksters 1, verpleegsters 7, teekenaressen 1, huisel. diensten 155, fabr. arbeidsters 57, leerl. kapsters 1. Totaal 291. Alg. totaal: 4376; 9 Mei 1935: 3803; 11 Mei 1934: 2970. Ben. 62 ged. werkloozen en 91 werkverschaffing. SCHENKING AAN HET RIJK. Door een particulier, die zijn naam niet bekend wenscht te zien, is aan het Rijk geschonken het pand Kloksteeg 27 alhier, van belang als belending van het Pren tenkabinet der Universiteit. ST. ELISABETH-VEREENIGING. De totale opbrengst der gehouden inzen dingen bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Sint Elisabeth-vereeniging heeft bedragen: Collectes in de verschillende R.K. Ker ken f. 1025.20, giften f. 423.55, opbrengst zakjes f. 1207.75Vi, Bridge drive f. 129.11. Totaal f. 2785.6IV2. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Het mondelinge eindexamen aan het Gemeentelijk Gymnasium alhier, zal dit jaar plaats hebben op: 26, 27, 29, 30 Juni en 1 Juli. Tot gecommiteerden zijn benoemd: dr. W. E. J. Kuiper, hoogleeraar aan de ge meentelijke Universiteit te Amsterdam, dr. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en dr, H. Kloosterman, lector aan de Rijksuniver siteit alhier. Aan wie zal worden toege voegd: op 29 en 30 Juni en 1 Juli dr. F. Zernike te Groningen. Elders zijn tot gecommitteerden benoemd dr. J. Droste, dr. A. E. v. Arkel, dr. N. J. Krom, dr. C. de Boer, dr. G. J. Thierry, dr. H. G. Bungenberg de Jong, dr. A. D. Fokker, dr. J. P. B. de Josselin de Jong, dr. F. Muller Jzn„ dr. B. A. van Gronin gen, allen te Lelden. j LE1DSCHE KONIJNENFOKKERSVER. „EIGEN FOK". De voorzitter, de heer P. Vlntges, opende te 8 uur de vergadering en heette alle leden hartelijk welkom. Spr. sprak den wensch uit, dat de vergadering steeds be zocht moge worden als hedenavond. Daarna stelde hij 13 nieuwe leden voor, die allen als zoodanig werden aangeno men. Vervolgens gaf hij het woord aan den secretaris ter voorlezing der notulen, welke na een kleine aanmerking werden goedgekeurd. Besloten werd een zaal te huren. Tot tatoueerders werden benoemd de heeren N. Libochant en P. Vintges. Als kasnazieners stelden zich beschikbaar de heeren C. Roos Jzn. en P. Slegtenhorst. Besloten werd collectief in te zenden op den Jongedierendag te Alphen aan den Rijn en deze gezamenlijk per fiets te be zoeken. Bovendien zal een reiskas worden opgericht, om gezamenlijk een groote ko nijnententoonstelling te kunnen bezoe ken. De bespreking van het reglement werd aangehouden. Te ruim 11 uur sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst. TIEN JAAR „HORA Feestelijke herdenking. De afd. Leiden van de Ver. tot onder steuning van burgerlijke ambtenaren, welke vereeniging het Herstellings-Oord voor Rustbehoevende Ambtenaren in Ede exploiteert, had gisteravond in „Zomer- lust" ter herdenking van het tien-jarig bestaan een feestelijke samenkomst be legd. Mede in verband met hèt feit, dat in November nog een groote feestelijke propaganda-samenkomst wordt gehouden, waarop dit tweede lustrum zal worden herdacht, droeg deze vergadering meer een besloten karakter. De voorzitter van de jubileerende af- deeling. de heer Zunderman, heette allen hartelijk welkom om dan met een enkel woord te herinneren aan den oprichtings datum van Hora, 7 Mei 1926. Veel werk is in den loop der jaren door de af deeling verricht. Veel waardeering had spr. voor ai den arbeid door de bestuursleden bij de oprichting verricht. De oud-voorzitter, de heer Driessen, die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, heeft hierbij veel pioniers werk verricht. Aan het eind van zijn toespraak bracht de heer Zunderman hartelijk dank aan den heer De Goeyer, die van de oprich ting af het penningmeesterschap heeft waargenomen, voor al zijn werk, dat hij met groote nauwkeurigheid verrichtte. Spr. bood hem een fruitmand aan. De heer Van de Burg, die namens het H.B. deze samenkomst bijwoonde, sprak de beste wenschen voor de vereeniging uit. Ook spr. toonde nog met een enkel woord de vele voordeelen van het lidmaatschap van Hora op, als daar zijn het onder steuningsfonds en het prachtig gelegen rustoord te Ede. Spr. eindigde met een krachtige opwek king om als lid toe te treden. Na dit officieele gedeelte volgde een zeer gevarieerd programma, dat geheel door eigen krachten werd verzorgd. De Hora-leden, die dezen avond hun debuut maakten, hebben zich van een goede zijde laten zien. Goede muziek, vlot tooneeispel en goede declamatie wisselden elkander in bonte volgorde af. Het is zeker voor een niet onbelangrijk deel aan het clubje ac tieve Hora-leden te danken, dat deze fees telijke herdenking zoo prachtig ge slaagd is. DE RUITERFEESTEN GEËINDIGD. Gisteravond zijn de ruiterfeesten in de Doelenkazerne tot een goed einde ge bracht. De belangstelling bleef tot het laatst groot, de manege was vrijwel uit verkocht. Aan het slot heeft majoor-hoofdinstruc teur Brasser namens den regimentscom mandant tot allen, die tot het welslagen hebben medegewerkt, een hartelijk woord van dank gesproken en speciaal genoemd den adjudant van Maarle als leider der organisatie. Met ingang van heden is de bekende zaak in comestibles en fijne vleeschwaren van den heer W. Roodenburg, gevestigd in 1898, verplaatst van Nieuwsteeg 27 naar Korevaerstraat hoek Steenschuur, waar voorheen Beekman's kleedingmagazijn was gehuisvest. Door de buitengewoon smaakvolle inrichting geeft de heer Roodenburg blijk weliswaar aan het hoofd te staan van een oude, gerenommeerde zaak, doch er overi gens zeer moderne zakelijke opvattingen op na te houden. Zoo worden de vleechwaren (uitsluitend van eerste-klasse fabrieken) electrisch gekoeld in een frigidaire en is de prach tige betimmering door de meubelfabriek der gebroeders de Jong uitgevoerd in Slavonisch eikenhout. De groote étalageruimte stelt den heer Roodenburg voorts in de gelegenheid de aandacht te vestigen op zijn rijke sortee ring chocolade- en suikerwerken, koek, bonbons o.a. van Ringers. Droste en van Houten; verder vinden wij binnen een welvoorziene kast met Kempinsky-wijnen. De firma Lepelaar zorgde door een keu rige verlichting, dat ook bij avond de smakelijke en smaakvolle entourage vol ledig tot haar recht komt. BINNENLAND. Het wetsontwerp inzake industrie-finan ciering door de Tweede Kamer aangeno men. (Pari. Overzicht, 4e Blad). Dc lotgevallen der Nederlandsche am bulance. (3e Blad). Mr. Goseling gekozen tot voorzitter der R.-K. Tweede Kamer-fractie. (Binnenland 3e Blad). Het Nederl. vrachtschip „Alphard" ter hoogte van Ostende in botsing met een Duitsch stoomschip en gezonken; de be manning in veiligheid. (Gemengd, 6e Bi.) De loting voor den tenniswedstrijd Ne derland-Frankrijk. (Sport, 6e Blad). Ontzettend motorongeluk nabij de grens Leiden-Voorschoten; eén doode en twee gewonden. (Stadsnieuws, le Blad). Ongeluk bij schietoefening te Oud-Ade. (Uit de Rijnstreek, 3e Blad). Op het vliegveld Salatrl bij Bandoeng is een militair vliegtuig neergestort; één der twee inzittenden werd gedood, de ander gewand. (Luchtvaart, Xe Blad). BUITENLAND. Zaterdag zal Italië beslissen over het lot van Abessynië. (3e Blad). De Engelsche vragenlijst aan Duitsch- land. (le Blad). Communiqué over de zitting der Kleine Entente. (3e Blad). Moeilijkheden voor het Britsche kabi net? (Buitenland, le Blad). Ernstige vliegramp in 'Polen. (Lucht vaart, 5e Blad). Amy Mollison verbetert het vliegrecord Engeland-Kaapstad. (Luchtvaart, 5e Bi.) ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. In de gisteravond gehouden en goed bezochte vergadering, uitgeschreven door het Comité van Actie, tegen de hooge Duinwatertarieven, werd met algemeene stemmen besloten, deze actie met kracht voort te zetten, en daarvoor een groote openbare protestvergadering te beleggen op Donderdag 14 Mei a.s. Onze stadgenoot de heer M. Wieünga, thans technisch cohtroleur bij de Land bouw Crisis Centrale, is met ingang van 11 Mei a.s. benoemd als agent van politie te Kampen. Door druk reizigersvervoer op de lijn LeidenAlphen a. d. RijnGouda, zijn tijdelijk de motorwagens door Dieseltrei- nen vervangen. IJMUIDEN, 8 Mei 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.840.48; Griet per kist van 50 K.G. f.206.50; Tongen por K.G. f. 0.53—0.36; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.10—2.20; Schar f.2.60—1.70; Wijting f. 3.50—1.10. Aangekomen; 4 loggers: KW. 86 met f.419; SCJ1. 25 met f.319.; SCH. 247 met f. 366; SCH. 235 met f. 417 besomming. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Aagtekerk; Aldabi; Almkerk; Alpherat; Alphacca; Alwaki; Baloeran; Bloemfon tein; Boschfontein; Chr. Huygens; Co lombia; Crijnssen; Dempo; Edam; Groo- tekerk; Hoogkerk; Johan de Witt; Johan van Oldenbamevelt; Kota Nopan; Kota Tjandi; Marnix van St. Aldegonde; Nij- kerk; Oranje Nassau; Randfontein; Se- rooskerk; Simon Bolivar; Springfontein; Tajandoen; Venezuela; Veendam; Sta tendam; Streefkerk; Stuyvesant en Vo- lendam. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen doqr alle telegraafkantoren en door Radio- Hólland,

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1