AARDAPPELMEEL iiii mm m LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 Mei 1936 UIT DE OMSTREKEN._ voor het binden van soepen Bk en groenten, voor het ma ken van pudding en vla in Uw keuken 1 Losse nummers van ons Blad AGENDA. DE WEG KATWIJK—NOORDWIJK— AERDENHOUT. Door de K.N.A.C. is aan de beheerders van den weg Katwijk-Noordwljk-Aerden- hout (Heemstede) verzocht ln het belang van de veiligheid van het verkeer te be vorderen, dat in een aantal daarvoor in aanmerking komende gedeeltelijk onover zichtelijke bochten verkeersstrepen wor den aangebracht, waardoor aan het ver- keer een betere geleiding wordt gegeven. GROOTE PROTESTVERGADERING TE KATWIJK ZEE. Van veehouders en zelfventende veehouders. Meer dan 300 veehouders en zelf ventende veehouders uit de gemeen ten Bennebroek. Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk. Rijnsburg. Sassen- heim. Valkenburg. Voorhout en War mond waren gisteravond onder voor zitterschap van den heer J. A. Col- lette. voorzitter van de Katwijksche Crisis-Melkcommissle in Hotel du Rhin te KatwUk Zee bijeengekomen, om de inlijving van bovengenoemde gemeen ten in het wettelijk gebied der Neder- landschr Zuivelcentraie ongedaan te maken. De heer Collette heette allen welkom. Be.ialve uit bovengenoemde gemeenten bleken ook nog veehouders aanwezig te zijn uit de Haarlemmermeer. Heemstede en Voorschoten Hoewel wij nimmer open baarheid hebben geschuwd, aldus de voor zitter. hebben wij binnenskamers ons werk verricht. Om succes te hebben moeten wil thans laten hooren. dat wit er zltn. De bedoeling ls. aldus spr., dat alles zal ge schieden langs wettelijke wijze en orde. Snr. gaf een historisch overzicht van de laatste twee Jaren, hoe de toestanden te Katwijk waren. Juist 2 laar geleden was daar de meikoorlog aan den gang. Spr. beschreef het verloop daarvan en hoe toen principieel besloten ls om de hulp van de Crisis-Centrale ln te roepen. Zoo kwam hier de half-vrljwilllge regeling tot stand. Spr. beschreef uitvoerig de teleurstellin gen. welke men met de Zuivelcentraie ondervond. Dan kwam hl! tot de zaak waarover het nu gaat. n.l. dat de inlijving ln het wet telijk gebied nu een voldongen feit gewor den ls. Officieel zijn wij er hier niet van in kennis gesteld. Den 30sten December 1936 vernam spr. telefonisch dat Katwijk zou worden opgenomen ln het zg. wet telijk gebied en dat de gemeente recht streeks onder de Centrale zou staan. Wij protesteerden er tegen ln Den Haag. Den 25sten Maart werden wli bii den minister van Landbouw en Visscherlj ln audiëntie ontvangen en overhandigden hem een verzoekschrift. Den 25sten April vernamen wij officieel van den minister, dat onze deputatie geen succes heeft gehad. Op 29 April werd de Noordwijk vergaderd: daar werd besloten het er niet bil te laten zit ten! Nu zijn wij weer bUeen om te beslui ten. wat te doen. Vele stemmen gingen uit de vergadering op. waarin de een soms feller dan de andere de bemoeienis sen van de Zuivelcentraie laakten Slechts zes personen uit NoordwUkerhout wilden met de actie niet meegaan. Meer dan 300 aanwezigen betuigden adhaesie aan het protest tegen de Zuivelcentraie. De vergadering verklaarde tenslotte ac- coord te gaan met de verzending van het volgende telegram aan Zijne Excellientle den Minister van Landbouw en Visscherlj „Meer dan 300 veehouders en zelfven tende veehouders uit de gemeenten Ben nebroek. Hillegom. Katwijk. Llsse. Noord wijk, Rllnsburg. Sassenheim. Valkenburg. Voorhout en Warmond in vergadering te Katwijk aan Zee op 5 Mei bijeen, ver nomen hebbende, dat Uwe Excellentie heeft besloten om genoemde gemeenten ln te lijven ln het z.g. wettelijk gebied der Zuivelcentraie: van oordeel zltnde. dat zij door dezen maatregel zoodanig ln hun bedrijven worden getroffen, dat zli het niet mozelUk achten om verder ln hun levensonderhoud en dat van hun gezinnen te voorzien, indien de aanwijzing doorgang vindt, verzoeken Uwe Excellentie eerbiedig dezen maatregel te willen intrekken of althans te willen opschorten". Namens de vergadering: A. VAN RIJN. Louwestraat 3. Katwijk aan Zee. De voorzitter stelde dan voor. een comité van actie in te stellen met een lid en plaatsvervangend lid uit elk der boven genoemde gemeenten. Dit comité van aptie zal een adres samenstellen, dat aan den minister zal worden gezonden, waar van men afschrift zal doen toekomen aan de 2e Kamer. De vergadering ging hiermee accoord. De heer C. P Lugtlgheld uit Delft bracht hulde aan het comité te Katwijk, dat de kat de bel heeft aangebonden. Men moet onder den druk van de Zuivelcentraie vandaan komen en de victorie zal van uit Katwijk beginnen! De Zuivelcentraie is nooit tot steun geweest In de advies commissie zlln de groothandelaren, met eigen belangen benoemd. Ga. aldus spr.. od den Ingeslagen weg voort en ge zult zien. dat van Katwijk de victorie komt. De voorzitter sprak een slotwoord en wekte op. eensgezind te blijven en den wettelliken weg te blijven bewandelen, waarna deze zeer druk bezochte vergade ring uiteenging. AALSMEER. GEMEENTERAAD. De loonbijslagregeling - Betegeling schoolplein - Diverse besluiten. De raad vergaderde. B. en W. deelden mede, dat de loonbijslag-regeling in de bloemencultuur beëindigd is. In een uit voerig prae-advies hadden B. en W. den raad de motieven ontvouwd, welke aan leiding hiertoe waren geweest; de nieuwe regeling werd door het college niet prak tisch uitvoerbaar geacht. De heer C. Spaargaren Dz„ betreurde k" dat deze regeling niet wordt voortge zet. Hoewel toegevende, dat de nieuwe re geling moeilijker is dan de oude, vond spreker toch, dat èn de arbeiders èn de bedrijven er mede gebaat zouden zijn. In Haarlemmermeer wordt er ook zoo over gedacht. Spr. raadde aan, deze zaak nog eens te overwegen: als de regeling opge zegd wordt, heeft men heelemaal niets meer. De voorzitter merkte op, dat als het col lege wat ln bedoelde regeling had gezien, er niet aan gedacht zou zijn haar te be ëindigen. Zoowel weth. P. v. d. Meer, als zijn medelid van het college Jb. Alderden, concludeerden, dat de regeling, zooals deze tot nu toe heeft gewerkt, veel teleur stelling heeft gebracht. 53 kweekers heb ben er nu al ongeveer 4 maanden gebruik van gemaakt, terwijl nog geen enkel be richt ls ingekomen, dat genoemde werkge vers er Iets voor zullen terugontvangen. Er werd gesproken van een wanhopigen toestand. De voorzitter zegde toe, dat het college ln dezen actief zal blijven. Des noods zal nog eens naar Den Haag gegaan worden. Den heer M. Alderden Czn. was de heele geschiedenis der loontoeslagregeling wei nig sympathiek; deze had z.l. tot gevolg, dat de loonen der arbeiders op een te hoog niveau bleven, ln verband met den toestand in de bedrijven, welke bij een algemeenen steun meer gebaat zouden zijn. Nadat de voorzitter had meegedeeld, dat de regeling bij de regeering niet officieel wordt opgezegd en het college nog alle pogingen in het werk zal stellen om ln dezen iets voor dit centrum te bereiken, werd de discussie beëindigd. Het kohier der straatbelasting 1936 werd vastgesteld op f. 19.280.04. Volgde een verzoek van het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel alhier, om een be drag van f. 700, zulks op grond van het bepaalde bU art. 72 der L.O.-wet 1920; om daarmede de onkosten te bestrijden tot het doen betegelen van het speelterrein, groot 410 M2., bij de lagere school aan de Schoolstraat. B. en W. stelden voor, op het verzoek gunstig te beschikken. Aldus na toelichting toegestaan. Goedgekeurd werd een herziening der aig. politie-verordenlng, wat betreft de verkeersbepallngen. Uit den raad werd aangedrongen, om niet alleen voor auto mobielen doch ook voor rijwielen het één richtingsverkeer in het centrum van het dorp toe te passen. Ook het samenscholen van jongelieden op bruggen kwam ter sprake. De voorz. deelde mede, dat over het éénrlchtlngverkeer de volgende ver gadering een voorstel zal worden Inge diend en een commissie met ter zake kun- digen uit den raad zal worden gevormd, om in dezen B. en W. van advies te die nen. Goedgekeurd werd het voorstel tot aan leg van woonwegen langs den provincialen prlmairen weg, traject Hadleystraat-Ophe- lialaan en overdracht der benoodlgde ge meentegronden, voor aanleg van genoem den provincialen weg. Ingekomen was een verzoek van den heer C. Kikkert, om eervol ontslag als hoofd o.l. school (dorp). Het verzoek werd eervol verleend, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan de gemeente bewezen. Opnieuw kwam in behandeling 'n adres van A. Noordam e.a., betreffende verlich ting van den Hornweg (ln den Oostein- derpoeli, waaromtrent B. en W. voorstel de een afwijzende beschikking te nemen. De heer Jongkind voerde voor verlich ting een uitvoerig pleidooi B. en W. zeg den toe, weer een onderzoek ln te stellen en te trachten met medewerking der be woners tot wegverlichtlng te komen. Nog werd besloten, medewerking te verleenen aan de behardlng van een gedeelte van den Mijnsheerenweg. Ten behoeve aanleg plantsoen nabij nieuwe begraafplaats, (in werkverschaffing) werd het oorspronkelijk toegestane credlet van f. 2500 met f. 1000 verhoogd. Aan den landarbeider A. E. v. d. Laan werd een voorschot toegestaan voor het stichten van een plaatsje aan den Heerenweg. Hierop sluiting. Loop der bevolking. Gevestigd: J. C. van Acker van Haar lemmermeer naar Stommeerweg 69 L. J. M. Oostendorp van Amsterdam naar Aalsm.weg 323 G. C. v. d. Laan. van Nieuwer-Amstel, naar Luwte 15 P. M. van Dijk. van Haarlemmermeer naar Oost- einderweg W. Groeneveld van Haarlem mermeer naar Uiterweg 56 A. v. Wint van Goos. naar Hornweg 185; M. Dekker van Amsterdam naar Machineweg 23. Vertrokken: Wed. D. van der Wal van Heerenweg 83 naar Haarlemmermeer. Venneperweg 3 mr. D. M. 't Hooft, van Dorpsstraat 24. naar Haarlemmermeer, Aalsmeerderdllk 400 P. L. van Andel van Sportlaan 29. naar Uithoorn. Hoofdweg 29 M. Tas. van Zijdstraat 14. naar Am sterdam. Willem de Zwijgerlaan 370 I W. Vonk van Oosteinderweg 152. naar Schiedam Willemshofje 20 N. Visser, van Oosteinderweg 249. naar Bergen. Ber- gerweg 60 J. J. Verlaan. van Kl. Noord- dijk 37. naar Amsterdam. Zuiderdorp B41. HAARLEMMERMEER. 50-jarige Echtvereenigingen. De echtparen Mijndert Vonk en Janna Wildschut, wonende aan de Iepenlaan te Zwanenburg alhier en Hendrik Johannes de Leeuw en Clastna Petronella Hoog land, wonende aan de Domineeslaan al daar, hebben onder veel blijken van be langstelling hun 50-jarlge echtvereenl- ging herdacht. De muziekvereenlglng ..Eensgezindheid" bracht een serenade. Ook het echtpaar Jan van Ophem en Anna Wassenberg, wonende aan den Vijfhuizerdijk te Vijfhulzen, heeft dit heuglijk feit mogen herdenken en van verschillende zijden blijken van belang stelling ontvangen. Dit gouden echtpaar werd een serenade gebracht door het fanfaregezelschap „Excelsior". Ged. Staten hebben behoudens rechten van derden vergunning ver leend aan het bestuur van den Haarlem- mermeerpolder voor den bouw van het bruggencomplex in den Hoofdweg hoek Lisserweg alhier. Met de uitvoering van dit werk is of zal spoedig een begin wor den gemaakt. VEREENIGDE NEDERLANDSCHE AARDAPPELMEEL-INDUSTRIE - VEENDAM gijl (Ingcz. Mod.) HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catrina, dochter van 9. P. Warmerdam èn C. Mesman Johan na Maria, dochter van J. P. van der Melj en A. Schoone Jaantje, dochter van K. de Jong en M. van Dijk Elisabeth Christina Maria, dochter van A. J. San ders en A. P. Ringeling. Ondertrouwd: A. W. J. J. Alkemade en G. M. Jonkheer. Getrouwd: G. J. Peters en J. C. M. Berkhout. Overleden: C. van Kampen, vr„ 62 Jr.. echtgenoote van W. de Groot D. Busé, M„ 82 jaar P. Does, vr., 72 jaar, echt- gen. van G. H. Seijsener. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. W. Fieters met vr., Weerc- stelnstraat 147 G. H. Menses met ge zin, Meerstraat 82 F. E van Roode— Hegeman, Beekkade 17a. Vertrokken: E. M. Degens, naar Vlanen Voorstraat 23 A.-H. van 't Riet, naar Amersfoort, Woestijgeiweg 147 J. C. M. Berkhout, naar Heemstede. Bronsteeweg 29 J. Lagendijk, naar Leerdam, Schal- scheweg 59 E. A. Eng'oers, naar Am sterdam, de Dairessestraat 117 A. H. Hulsebosch, naar Glehn. Rubbebrath 12 (Did.) G. van Zanten .ïaar Amsterdam, Postjesweg 27 J. P. Rutten, naar Heem stede, Bronsteeweg 3 C. J. Zwijgers, n. Haarlem, Besoeklstraat 1 L. J. Muller, ilaar Den Haag, Duncklerstraat 20 J. H. Peter met gezin, naar Sassenheim, Te^- llngerlaan 1 H. van 't Slot met gezin, naar Wassenaar, Langstrat 65 Wede. BeutickZaatkamp, naar Utrecht, Willem vgn Noortstraat 7 J. M. A. Heemskerk, naar Voorschoten, Huize „Bijdorp" L. M. D. Schuster, naar Zoeterwoude, Lielde- gest. „De Goede Herder" Wede. M. C. Hafkenschcidt, naar Haarlem, Nieuwe Groenmarkt 7 M. C. Verbrugge, naar Emmen, Pens. St. Alphonsus J. C. Waasdorp, naar Maartensdijk. Dorpstr. 93 Gevonden: twee „handschoenen; een celntiiur; een rozenkrans in etui; een handwarmer: een 4'utodop. Inlichtingen bij de politie. Gistermiddag ls een wiel van een vrachtauto gebroken met het gevolg, dat de wagen dwars op den weg en de tram baan kwam te liggerr en wel ln de Hoofd straat bij de Meerstraat. Er ontstond een verkeersstorlng, die'eerst opgeheven werd toen de vrachtauto met behulp van enkele planken op een handige wijze de Meer straat Ingeschoven was. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 Mei a.s. vindt ook ln onze gemeen te een collecte plaats ten bate der samen werkende Reclasseerlngslnstellingen. waar toe zich een plaatselijk comité tot aanbe veling heeft gevormd. KATWIJK AAN ZEE. CHR. ZANGVER. „EXCELSIOR" Dir. J. COUVEE, Mkmaar. Uitvoering van: „SELIG AUS GNADE", Becker. „DIE KREUZFAHRER", Gade. D.V. op DONDERDAG 7 MEI, 8 uur, in de OUDE KEKK (Boulevard). SOLISTEN: 3189 ANKIE v. WICKEVOORT— CROMMELIN, Sopraan ANS STROINK Alt KEES SMULDERS Tenor LAUREJIS BOGTMAN Bas ORKEST: 32 leden van de H. O. V. Toegangsbewijs 50 ct. (tevens tekstboekje) aan het Kerkgebouw. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LEIDSCHENDAM. Jaarverslag Ziekenhuisverpleging. Aan het jaarverslag 1935 van de Onder linge Vereeniging voor Ziekenhuisverple ging ontleenen wij: Het ledental vermeer derde met 1934, doch verminderde door afvoeringen met 884, zoodat op 1 Januari het ledental bedroeg 8960. Uitgekeerd werd f. 26356.05 (v. j. f. 17597.68), de reserve bedroeg f. 21585.34 (v. j. f. 20357.94). De ontvangsten bedroegen f. 34995.63, admini stratiekosten f. 7968.83, waarna de reke ning sluit met een voordeelig slot van f.669.75. De bezittingen bedroegen f.21484.34 waarvan f. 19163.12 belegd tn effecten. De begrooting 1936 is geraamd op: Inkomsten f39000.uitgaven ultkeeringen f26500. administratie en andere kosten f. 10500. en een voordeelig slot van 1.2000.—. Opgenomen werden 383 leden rv»t totaal 7868 verpleegdagen. De grootste opname had plaats in Januari, de kleinste in October. In den leeftijd van 010 jaar waren het meest mannelijke patiënten, terwijl ln den leef tijd van 31—40 jaar heet meest vrouwe lijke patiënten waren. De meeste patiën ten werden verpleegd In St. Antonlus HOve n.l. 240 met 4834 verpleegdagen. o NOORDWIJK. Gevonden: een sigarenpijpje, een rlj- wielbelastlngmerk, een jongensjasje, een steunzool. Inllohtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12-1 uur n.m. ten polltlebureele te Noordwljk- Blnnen. Deze week worden hier huls aan huls circulaires bezorgd, waarbij Ingesloten ls een envelopje om een bijdrage voor het reclasseerlngswerk. Deze envelopjes zullen Zaterdag 9 Mei worden teruggehaald. Moge een ieder er het zijne toe bijdra gen om dit mooie reclasseerlngswerk te doen Slagen! o NOORDWIJK BINNEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand April 1936 ingelegd een bedrag van f. 6460.09 en te rugbetaald een bedrag van f. 8156.46. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7033. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werden gedurende de maand April 1936 op de div. rekeningen gestort een be drag groot f. 141.354.95 en opgenomen een bedrag groot f. 59739.50. HEDEN. Doelenkazerne: Ruiterfeest te 8 u. nam Rotterdam (Veerhaven 2): Alg. leden- vergadering Ver. Inst. voor Tropische Ge. neeskunde 4 uur nam. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad, tooneel. „Rood". 8.15 uur nam. Donderdag. Amicltia: Ledenvergadering Ned. Rood! Kruis, afd. Leiden. 4'/i uur nam. Doelenkazerne: Ruiterfeest te 8 u. naa. Leger des Hells: Muziek- en zangavond te 8 uur. Royal: Verg. van donateurs van U.V.S 8 uur nam. Volkshuls: Declamatie Martien Bever sluis e.a., nam. 8 uur. Volkshuls: Jongerenavond. 8 u. nam. Katwijk aan Zee (Oude Kerk): Dit- voering Chr. Zangver. „Excelsior". 8 u. n.m. Vrijdag. Jeruël: Spr. de heer Monsma. 8 u. nam. Stadszaal: Wiener Sangorknaben. 8", uur nam. OEGSTGEEST. Vergadering „Gemeentebelang". Voor de ver. „Gemeentebelang" sprak in „Het Witte Huls" mevr. C. A. Kluyver, referendaris aan het Departement van Buitenlandsche Zaken over: ,,Ult de Vol kenbondswereld te Genève". Bij verhindering van den voorzitter werd de bijeenkomst, geopend door den heer Juta. Na een korte inleiding gaf hij 't woord aan de spreekster, die haar rede aanving met een overzicht te geven van den Volkenbond en zijn drie organen en van vertakkingen van den Eond ter behar tiging van de verschillende internatio nale belangen. Spr. stond stil bij de prac- tlsche werkzaamheden van den Bond. si In de eerste plaats kwam aan de orde- de vraag, in hoeverre het vredesvraagstuk gevorderd is. Bij de behandeling van de internatio nale kwesties stelt de bond zich op het standpunt, dat eenstemmigheid moet wor den bereikt. Dit wordt zeer bemoeilijkt, doordat nog lang niet alle naties tot den bond zijn toegetreden. Er zijn twee din gen waarin de Volkenbond heeft gefaald, «.1. de economische vrede en de ontwape ning. Wat betreft het voorkomen van con flicten, heeft de bond vaak nuttig werk mogen verrichten, waarvan spr. eenige voorbeelden gaf. BIJ de beoordeeling van de prestaties van den bond moet men wel bedenken, dat de bond werd opgericht in zeer moeilijke tijden, n.l. in den na-ocr- logtijd toen de naties nog min of meer vijandig tegenover elkander stonden. Ook hebben de veranderingen ln de regeerin gen ln verschillende landen een wijziging ln den volksgeest teweeggebracht. Daarna behandelde spr. eenige licht punten inzake het werk van het Inter nationale Hof van Arbitrage en in dit ver band ook het Italiaansch-Abessijnsch con flict en de bekende kwestie van de sanc ties. Zij moest daarbij constateeren, dat de theorie wel goed is, maar de uitvoe ring in de piractijk niet voldoet. Met cijfers toonde spr. aan, dat de toepassing van de sancties economische nadeelen aan Italië heeft gebracht. Ver volgens besprak zij de opzegging van het Locarno-past door Duitschland en den voor den Volkenbond traglschen afloop van den Abessijnschen oorlog. Beide feiten hebben het vertrouwen ln de collectieve veiligheid zeer geschokt. Met spanning, aldus spr., zien wij de be handeling tegemoet van deze twee pun ten op de a.s. Volkenbondsvergadering. Laat ons hopen, dat dan een oplossing zal worden gevonden, en ons vasthouden aan hetgeen wij hebben, al is er dan ook een groote afstand tusschen de mooie theorie en de slappe toepassing ln de pa-actijk. Met applaus betuigden de aanwezigen hun dankvoor deze interessante rede. Na de pauze werden enkele vragen ge steld en beantwoord. Met een woord van hartelijken dank aan de spr. sloot de heer Juta de bijeen komst. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. des avonds te 7 uur in het gemeente huls bijeen. 1. Opening; 2. Notulen. Ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Voorstel van B. en W. tot het in ontwerp vaststellen van een aanvulling en wijziging van het uit breidingsplan met bebouwingsvoorschrif ten; 4. Vp(v-v*->' van B. en W. tot vernieti ging van een aanslag in de verlichtingsbe lasting betreffende de door den heer G. W. Proper in het Jaar 1935 in de Duin zichtstraat gebouwde woningen; Rond vraag. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op do Zondagen, da tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven- genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur: 1 Oct. 1 Nov 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.1 April 10—4 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan- dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werlf- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 2—S.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i8 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en 1'/:4 uur. Op Zondagen van I April—1 Oct. van 10-12 en 1.30—4 u. 's Winters des Zondags f - sloten. Ncderl. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's' Zondags 14 Uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 urn nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Tot 1 Juli tentoonselllng van aanwin- sen 1935 en '36. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Oonsultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Captain Blood". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Moulin Rouge". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7V« en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „Een circus trok voorbij". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 8 1/4 u. urn. „Diamond Jim". Woensdag en Zaterdagiiam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haail.str. 7 uur nam. „Mazurka", lederen middag 2V« u„ Zondag VAf 2 m De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apathoken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei as. waargenomken door de apotheken G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp. helminaperk 8, Oegstgeest, telef. 274. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Johannes Jacobus zn. van N. van Abswoude en E. A. Bunnll, van Assendelftstraat 6; Alberta dr. van van Nieuwkoop en A. van Egmond. Muu- rrtslaan 10; Willem Frederik zn. van w. - van der Sleet en J. Slootweg. Abtspoei- weg 15. Ondertrouwd: Dirk Verhoeks 29 landarloeider en J. M. A. de Groot 26 jare" zonder beroep luelden wonende alhier. t-é

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6