LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 4 Mei 1936 GEMENGD NIEUWS. LAWN-TENNIS. COCTAIL. Fraaie overwinningen. Gelijk verleden week, behaalden ook op de tweede competitie-Zondag de beide Cocktailteams overwinningen, waaruit duidelijk hun superioriteit in de beide af- deelingen blijkt. Het eerste versloeg, vrijwel zonder eenige moeite, S.O.S. 3 uit Wassenaar. De heeren- dubbel was hier de meest aantrekkelijke partij en de combinatie Go Tjan Giap Go Tjan Hwat onderscheidde zich door haar schitterend netspel. De uitslagen luiden: Cocktail IS.O.S. Hl 80 Go Tjan Giap si. A. C. Henny 63 61: Koo Swan Ik sl. B. P. Küphan 60 62; mej. L. Noordman sl. mej. L. Holle 61 63; mej. P. Perquin sl. mej. PI. Henny 4—6 63 61: mej. L. Noord- man en Go Tjan Hwat sl. mej. L. Jacob- son en A. C. Henny 60 62: mej. M. Morsch en Koo Swan Ik sl. mej. P. Henny en B. P. Küphan 16 61 60: Go Tjan Giap en G: Tjan Hwat sl. A. C. Henny en B P. Küphan 6—1 6—0! Mej. P. Perquin en mej. M. Morsch sl. mej. L. Jacobson en mej. L. Holle 62 64. Cocktail n deed het niet minder dan het eerste en Westrust TV werd met 80 het kind van de rekening. De 2de heeren-single was aanvankelijk twijfelachtig en vooral de 2de dames single was een dubbeltje op zijn kant. Door kranig vol te houden wist mej. Spronk ten slotte ook deze partij voor Cocktail II uit 't vuur te sleepen. De uitslagen luiden: Westrust IV—Cock tail II 08. Jp. Noordman sl. Baars 60 61; Pouw sl. Hermeg 63 26 64; mej. W. de Hage Winckelman sl. mej. Schuttevaer 64 64: mej. J. Spronk sl. mej. Koster 46 86 64; mej. M. Croes en Jp. Noordman sl. mej. Schuttevaer en Hermes 60 61; mej. W. de Hage Winckelman en Walrave sl. mej. Leenders en Van Kampen 60 62; Walrave en Souw sl. Van Kampen en Baars 62 75; mej. Croes en mej. J. Spronk sl. mej. Kos ter en mej. Koning 60 61. o LEIDEN I—THOR II 4—4. De 2de competitie-Zondag heeft Leiden haar eerste winstpuntje gebracht door 'n gelijk spel tegen Thor H. De twee dames singles werden weer door Leiden gewon nen. Mevr. de Gruyter behaalde een ge makkelijke overwinning. De 2de single van mej. Moolenburgh werd door haar na zwaren strijd na verhes van de 1ste set en achterstand in de 2de set gewon nen. De twee heerensingles verloor Lei den. De eerste single werd op 't kantje af een nederlaag. Schut verloor de eerste set met 61. herstelde zich echter keurig in de tweede en won deze met 62. In de derde set ging het spel gelijk op tot 55, waarna Noordhoek Hecht met 75 won. De dames- en heerendubbel waren beide voor Leiden. De heerendubbel was des te spannender, omdat het den doorslag gaf voor gelijk spel of verlies. Gelukkig won de Leidsche combinatie SchutHesselink na verwoeden strijd in 3 lange sets. Vooral in de 3de set was het spel zeer 't aanzien waard. Ook dezen keer verloor Leiden de beide gemengd dubbelspelen, zoodat Lei den en Thor ieder met 4 gewonnen en 4 verloren partijen naar huis gingen. De uitslagen luidden: N. Schut verliest van R. Noordhoek Hecht 16, 62, 57; B. Dros verliest van W. van Dompseler 46, 46; Mevr. B. de Gruyter slaat mej. D. de Ronde 61, 62; mej. A. Moolen burgh slaat mej. Thol 57, 64. 61: mevr. de GruyterR. Hesselink verliezen van mej. H. Dijkerman—B. Brandsma 46. 46: mevr. MeyerBoekwijtDros verliezen van mej. Nolv. Dompseler 36, 57; SchutHesselink slaan Noordhoek HechtBrandsma 911, 86. 64; mej. Moolenburgh—mevr. Meyer slaan mej. de Ronde—mej. Dijkerman 63. 64. o H.S.TiC. II—LEIDEN II 7—1. Heel veel succes heeft Leiden II in deze ontmoeting niet kunnen boeken, en toch was de toestand niet zoo hopeloos als de cijfers wel zouden doen denken. De Leid sche spelers zijn nu eenmaal wat verwend door de ideale Noordwijksche banen en zul len steeds op eigen terrein veel sterker blijken dan op vreemd gebied. Zoo hoeft de toekomst, niettegenstaande deze neder laag tegen het toch niet zoo heel sterke H.S.T.C., niet al te somber te worden in gezien. Mej. de Heer was niet geheel in vorm, doch Mej. van Schaik gaat iederen wedstrijd beter spelen. Van haar kan Lei den nog veel plezier beleven. In het dames dubbelspel. de eenige partij, die Leiden wist te winnen, bleek zij met Mej. de Heer een goede combinatie te vormen. Voor de heeren was de dag minder gun stig, Hom was er deze maal niet in, ter wijl Zaaijer, die in de dubbelspelen goed op dreef was, in het enkelspel nog steeds aan te groote onvastheid leed. De uitslagen luidden: J. E. Willems slaat F. Horn 62, 64; A. Kremer slaat dr. W. H.'Zaaijer 6—0, 6—1; mej. B. Perelaar slaat mej. J. W. de Heer 60, 64; mej. I. Robbers slaat mej. V. van Schaik 9—7, 7—5: mej. Perelaar en Willems slaan mej. de Heer en Zaaijer 64, 36, 61; mej. Robbers en Kremer slaan mej. van Schaik en Horn 6—2, 6—3: Zaaijer en Horn verliezen van Willems en Kremer 26, 68; mej. Perelaar en mej. Robbers verhezen van mej. van Schaik en mej. de Heer 36. 7—9 o LEIDEN Hl—ZORGVLIET I 2—6. Leiden III speelde uit tegen Zorgvliet I en leed voor de tweede achtereenvolgende maal in deze competitie een gevoelige nederlaag. Het is voor dit team, wanneer het op deze wijze doorgaat, niet te ver mijden dat het op de laatste plaats be landt en degradeert. Maar noodig is zulks niet, want Leiden lil kan veel beter spe len. Immers alle speelsters en spelers waren slecht op dreef en bleven ver be neden hun normalen vorm behalve mej. Stumpel, die een behoorlijk balletje sloeg en de noodige vastheid bezat. Aan haar zijn dan ook de twee gewonnen partijen te danken. Het ziet er naar uit, dat Leiden III in deze jeugdige speelster een goede kracht bezit, wanneer zij meer routine gaat krijgen. Van de verdere dames was mej. Vos wel de beste, die haar reeds gewonnen ge baand enkelspel nog juist wist te verlie zen door op de kritieke momenten te missen. De heeren waren beiden zeer onvast en verloren bijna al hun partijen. Mr. Maal- drink was zeer zenuwachtig in het enkel spel en miste de eenvoudigste ballen. Het is te hopen, dat hij daar eindelijk eens over heen komt en zich ferm door alles heen slaat zonder zich te laten ontmoedi gen. De heer Coebergh kan zijn fore hand drive niet vinden en probeerde deze te vervangen door dropshot na dropshot en de tegenpartij, die dit spoedig doorzien had, liep en haalde bijna al die korte bal len, die dan voor het meerendecl direct afgemaakt werden. De Zorgvlieters speelden vaster dan de bezoekers en vormden betere combinaties, maar hun successen waren toch grooten- deels te danken aan het falen van de Leidenaars. Hun overwinning met 62 was dan ook verdiend, hoewel de cijfers iets geflatteerd zijn. De uitslagen zijn: Dames-enkelspel: Mej. D. Vos (Leiden) verliest van mej. K. Huysinga (Zorgvliet) 64. 57, 57. Mej. Z. Stumpel (Leiden) slaat mej. B. Baljon (Zorgvliet) 75, 62 Heeren-enkelspel: Mr. H. L. Maaldrink (Leiden) verliest van F. du Marchle Sar- vaas (Zorgvliet) 36, 16. H. Coebergh (Leiden) verliest van E. van Renesse (Zorgvliet) 36, 06. Dames-dubbelspel: Mej. C. Jamin en mej. G. Timmers Leideni verliezen van mej. L. Janssens en mej. B. Baljon (Zorg vliet). Heeren-dubbelspelMr. H. L. Maaldrift en H. Coebergh (Leiden) verhezen van F. du Marchie Sarvaas en L. W. D. Candri (Zorgvliet). Gemengd dubbelspel: Mej. Z. Stumpel en mr. H. L Maaldrink (Leiden) slaan mej. H. Huysinga en L. D. W. Candri (Zorgvliet) 62, 57. 97; mej. C. Ja min en H. Coebergh (Leiden) verliezen van mej. L. Janssens en E. van Renesse (Zorgvliet) 26, 26. o MEJ. ROLLIN COUQUERQUE VERLIEST TE WIESBADEN. Zaterdag werden de wedstrijden in het internationale tennistournooi te Wiesba den voortgezet. Onze kampioene, mej. Rollin Couquerque verloor van de sterke Duitsche speelster Zehden met 36, 16. o FRANKRIJK—CHINA 5—0. Met 50 heeft Frankrijk te Parijs ge wonnen van China. Borotra en Bernard wonnen het dubbelspel van Kho Sin Khie en Gordon Lum met 61, 63, 46, 62. De resultaten der laatste enkelspelen wa ren: Destremeau sl. Kho Sin Kie 63, 62. 46. 62; Boussus sl. Guy Geng o. 6—0, 6—2. o WIELRENNEN. SWIFT. Gisteren werd er een 54 K.M. peleton- rït gereden voor de A en B klasse voor de Mei-competitie. Veertien renners bonden hier den strijd aan, waarvan twaalf B en 2 A klassers, waarbij wij twee nieuwe le den opmerkten. Om 9.42 uur vertrokken de renners tegen een sterken wind, welke wel de grootste oorzaak was, van het zeer lage tempo dat op den heenweg gereden werd. Na eenige kilometers gereden te hebben, kwam Stavleu ten val, waarna hij wegens een te grooten achterstand op het peleton. den strijd staakte, welk voorbeeld door de nieuwelingen P. Mink en P. J. Verhoef werd gevolgd. Verras send was het rijden van L. de Romijn, die met Maat, er alleen tusschenuit trok. en zoodoende als eerste over de eindstreep kwam van zijn categorie. Tweede werd A. Lodewijks, onder protest. Volgens de mee ning van zijn collega's zou hij achter een autobus hebben gereden. De sportcom- missie zal dit onderzoeken. J. de Groot wist zich 3de en J. Sinteur vierde te plaatsen. J. Bierman kwam op de vijfde plaats en G. Groeneweg op de zesde. P. Cou- berg, W. Bakker, N. de Romijn en C. Gros hadden allen met het pechduiveltje te kampen, waardoor zij zich niet van een goede plaats konden verzekeren. Na afloop van den wedstrijd had in het clubgebouw de prijsuitreiking plaats van de tijdrace. welke op 19 April is ver reden. Bij monde van den secretaris had den J. Maat. A. Lodewijks en G. Groene weg hun prijs in ontvangst te nemen. o WIELERBAAN HEEMSTEDE. Gistermiddag hadden op de wielerbaan Heemstede wedstrijden plaats: De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over drie ronden: 1. Riethoven 13 4/5 sec.; 2. J. Cornelisse; 3. T. van Gelder. Afvalrace voor amateurs en onafhanke lijken: 1. van der Voort, 2. C. de Best, 3. van Rooyen. Handicap-wedstrijd over max. 20 ron den: ploeg a. (Burger. Peetoom, van der Aart, van Wees) haalt na twaalf ronden ploeg b. (Drost, van der Heyden, Rusman, Drosti in in 2 min. 47 1/5 sec. Koppelwedstrijd over 50 K.M. (250 ron den) voor onafhankelijken en amateurs (5 klassementen)1. B. van RijnWester- meijer, 16 pnt., tijd: 9 min. 5 4/5 sec.: 2. Van DijkPelzer 15 pnt.; 3. CopsKre- mers 11 pnt.; 4. WeijenrathSchieveen 8 pnt.; 5. B. MolendijkVisser, 2 pnt. Op een ronde: 6. A. Schaperde Breij, 2 pnt.; 7. RiethovenVerschoor 1 p.; 8. van Baak Koridon 0 p.; 9. BalkMarkus 0 p. o MOTORSPORT. DE GROOTE PRIJS VAN ZWITSERLAND. Nabij Bern is gisteren de groote prijs van Zwitserland voor motoren verreden, welke gewonnen werd door den Engelschman James Guthrie op Norton, die het parcours van 219 K.M. aflegde in 1 uur 32 min. 20,2 sec. met een gemiddelde uursnelheid van 142,305 K.M., hetgeen een nieuw record op dit traject beteekent. De belangstelling was zeer groot. Niet minder dan veertig dui zend toeschouwers hebben de wedstrijden bijgewoond. De resultaten luidden: Motoren tot 250 ccm (afstand 167,9 KM.) 1. O. Tenni (Italië) op Vuzzi, tijd 1 uur 17 min. 56,2 sec. (gem. uursnelheid 129,.258 K.M., nieuw klasserecord.; 2. A. Getss (Dultschland I op DKW, tijd 1 uur 19 min. 53,6 sec.; 3. E. Kluge (Dultschland) op DKW, tijd 1 uur 21 min. 15,2 sec.. In deze klasse werd door 19 rijders gestart. Tien bereikten de finish. Motoren tot 350 cm. (afstand 219 K.M.): 1. J. Guthrie (Engeland) op Norton, tijd 1 uur 38 min. 48,2 sec. (gem. uursnelheid 132.991 K.M.)nieuw klasserecord; 2. M. R. Milhoux (België) op FN, tijd 1 uur 39 min. 42,4 sec.; 3. H. H. Fleischmann (Dultsch land) op NSU, tijd 1 uur 40 min. 37.6 sec. (een ronde achterstand); 4. E. Hoenni (Zwitserland) op Norton (twee ronden achterstand): 5. M. Stroemberg (Zweden) op Husqvarna. Er startten 24 rijders, 15 passeerden de eindstreep. Motoren tot 500 c.M. (afstand 219 K.M.) om den grooten prijs: 1. K. J. Guthrie (En geland) op Norton, tijd 1 uur. 32 min. 20.2 sec, (gem. uursnelheid 142,305 K.M.i, nieuw klasserecord beste tijd van den dag; 2. O. Ley (Duitschland) op BMW, tijd 1 uur 33 min. 16,4 sec.; 3. K. Mansfeld (Duitsch land) op DKW, tijd 1 uur 35 min. 33,6 sec. (een ronde achterstand); 4. G. Cordey (Zwitserland) op Norton; 5. O. Steinbach (Duitschland) op DKW; 6. St. Woods (Ier land) op Velocette (twee ronden achter stand): 7. R. Stroemberg (Zweden) cp NSU, 25 rijders gestart, 10 over de finish. Motoren met zijspan 600 ccm (afstand 131,4 K.M.): 1. Toni Babi (Duitschland) op DKW, tijd 1 uur 8 min. 24,6 sec. (gem. uur snelheid 115,246 K.M. nieuw klasserecord): 2. E. Staerkle (Zwitserland) op BMW, tijd 1 uur 8 min. 45,2 sec. Tien rijders gestart, zes over de eindstreep. Motoren tot 1000 ccm (afstand 131,4 K.M.) 1. B. Weyres (Duitschland) op Harley Da vidson, tijd 1 uur 12 min. 4,4 sec. (gem. uursnelheid 109.38 K.M.. nieuw klassere cord i; 2. K. Braun (Duitschland) op Ho- rex. tijd 1 uur 13 min. 28.2 sec. Elf rijders gestart, vijf over de eindstreep. PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De resultaten van de op Duindigt ge houden courses luiden als volgt: Eerste aanmoedigingsprijs, prijzendra- verij 4e klasse over 2040 meter: 1. Zita 5 (eig. A. Vrlnger); 2. Xerxes (eig. mevr. K. van WieringenReselman). Bambioprijs, ren op de vlakke baan over 2000 meter: 1. Vin Pur (eig. P. Marseille), 2. Maikater (eig. D. Modderman). Tweede heerrijdersprijs, prijzendraverij le klasse over 2020 meter: 1. Willy Belwln (eig. E. G. in 't Veen); 2. Ulpia H. (eig. M, Fance). Bassanoprijs, ren op de vlakke baan over 1300 meter: 1. Rosevine (eig. luit. G. L. Kepper); 2. Telville (eig. M. P. v. Son) Barcarolleprijs, heat-prijzendraverij 3e en 4e klasse over 1740 meter: 1. Young Henriot (eig. J. de Vlieger): 2 x>nie (eig. stal Gruno). Butterflyprijs. prijzendraverij eerste klasse over 2020 meter: 1. Uthus (eig. W. H. Geersen); 2. Smiling (eig. J. Haan Jzn.) ■o- WANDELSPORT. 30 K.M. WANDELMARSCH VAN D. O. S. (ALPHEN). De Chr. Sportvereeniging „D.O.S." te Alphen zal ook dit jaar op Hemelvaarts dag (21 Mei) een marsch organiseeren en wel van 30 K.M. Men heeft hiervoor een parcours uitgezocht, waarop de deel nemers volop kunnen genieten van een mooie omgeving. Aan de marsch kan worden deelgenomen door vereenlgingen, corpsen en indlvidueele leden, alzoo door ieder den leeftijd van 14 jaar heeft be reikt. De opgave moet geschieden voor 16 Mei a.s. bij den leider den heer G. W. de Jong. Hortensiastraat 31, Alphen a. d. Rijn. Ook kan men zich persoonlijk aan melden dagelijks tusschen 12 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 50 ct. p. p. Als start-bureau en kleedgelegenheid heeft men het gebouw van de Alphensche Ijs baan gehuurd, gelegen plm. 3 minuten vanaf het station. De marsch zal aanvan gen plm. 1 uur. Het hoofdpeleton wordt gevormd door leden van D.O.S. en mag niet worden gepasseerd. Een ieder die den marsch in 6'/i uur volbrengt, zal een fraaie herinnering worden uitgereikt, tevens zijn groepsprijzen etc. beschikbaar gesteld. DUIVENSPORT. „HET OOSTEN". Wedvlucht van Roosendaal. In concours 163 vogels. De uitslag is als volgt: 1, 2, 6. 8, 14, 15, 17, 25, 28 Houthoit; 3, 4, 5 Breedijk; 7 N.N.; 9, 18 van Gennep; 10, 21, 22, 23, 24, 26, 27 Geel; 11 Romijn; 12. 19, 29, 32 Schroder; 13, Versteeg; 16, 31 Vecht; 20 Flandrijn; 30 Cossée. De eerste vogel maakte een gemiddelde snelheid van 1066.07 Meter per minuut, terwijl de laatste een gemiddelde snelheid van 884.36 Meter per minuut had. o DE WITPEN (NIEUWVEEN). Wedvlucht van Vilvoorde, afstand 152 K.M. Uitslag: 1. J. van Soest 10.39; 2. L. P. Becker 10.43; 3. L. P. Becker 10.47; 4. L. P. Becker 10.53; 5. W. v. Leeuwen Pz. 10.57: 6. C. v. Leeuwen Bz. 10.57; 7. W. v. Leeuwen Pz. 11.00; 8. C. v. Leeuwen Bz. 11.01; 9. J. v. Zoest 11.02; 10. F. v. Vliet 11.06; 11. F. v. Vliet 11.07. o DE TELEGRAAF. Wedvlucht gehouden vanaf Vilvoorde, .ilstand 151 K.M. De uitslag was als volgt: 1, 4 W. Baars; 2, 6, 7 J. Koper; 3, 9 A. Keessen; 5, 8 Joh. Versteeg. Aankomst le duif 10.48.32 uur, losgelaten 8 uur. DE INSTORTING IN DE CUNERA-KERK TE RHENEN. GEEN SPRAKE VAN OVERBELASTING. Zaterdag hebben voorzitter en secretaris van de rijkscommissie voor monumenten zorg, prof. ir. J. A. G. van der Steur en dr. J. Kalff, alsmede het lid dier commis sie, de heer H. van Heeswijk, distrlcts- bouwkundige een bezoek gebracht aan de Cunera-kerk te Rhenen en ter plaatse een onderzoek naar de oorzaak van de instor ting van den pilaar ingesteld. De resul taten van dit onderzoek zijn nog niet be kend. Wat de instorting betrft, vernemen wij nog, dat de solide constructie der betonnen zoldering, welke bovep de gewelven in nieuw metselwerk ls aangebracht, heeft voorkomen, dat de gevolgen der instorting catastrofaal zijn geworden. Was het be- tondek, toen de vloer instortte, gaan ver zakken. dan zouden de muren der kerk naar binnen zijn Ingestort, Er wordt thans ijverig gewerkt aan nieuwe steunpunten. Men hoopt deze voor a.s. Woensdag klaar te hebben. Doen zich in den tusschentijd geen nieuwe compli caties voor, dan heeft men het geheele werk in handen. Zoekende naar de oorzaak van de in storting kan men het volgende in aan merking nemen: het metselwerk heeft reeds twee branden te doorstaan gekregen. Het roetwater heeft bij deze gelegenheid ingewerkt op de specie en deze is gedeel telijk opgelost. Ook kan moeheid van den steen de oorzaak zijn. Hiervoor zou plei ten het feit, dat in Januari het beton werk op de gewelven werd gebracht en het metselwerk de heele zware slappe massa kreeg te dragen. Er deden zich toen geen complicaties voor. Dit gebeurde pas na vier maanden, toen het beton ver hard was. Thans blijkt, dat het beton werk geen streep is geweken. Van over belasting kan dus geen sprake zijn. ARBEIDER DOOR IJZERMASSA GETROFFEN. Doodelijk ongeluk te Haarlem. In het voormalige kerkgebouw aan de Jansstraat te Haarlem, dat verbouwd wordt, aangezien het gemeentearchief er zal worden ondergebracht, werden Zater dagmiddag door den aannemer proeven genomen om het draagvermogen van de palen van gewapend beton vast te stellen. Daartoe was op een der palen een Ijzer- massa van 30 ton gestapeld. Door nog on opgehelderde oorzaak is het ijzer gekan teld en terechtgekomen op den 33-jarigen arbeiders W. L. Castricum. De man liep een ruggegraatsfractuur op en overleed eenige oogenbllkken na het ongeluk. De justitie heeft een deskundige opge dragen, een nauwkeurig onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ln te stellen. VAN VRACHTAUTO GEVALLEN. Zaterdag heeft op den Dordtschen straat weg te Rotterdam, een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij twee jongemannen ernstig werden gewond. In de richting Rotterdam reed op dien tijd de groenten-auto van den 24-jarigen M. B. van der Heuvel, groentenkoopman te Barendrecht, die zelf aan het stuur zat en zich naar de groentenmarkt te Rot terdam begaf. Achter op den wagen had den drie mannen plaats genomen, die met hun ruggen tegen de kisten zaten aange leund. Ter plaatse is de weg opgebroken en de kuil was daar met planken over dekt. De chauffeur moet met een snelheid van ongeveer 80 K.M. over de planken zijn gereden, waardoor hij een plank miste en het achterwiel in een kuil terecht kwam. Door den schok werden twee mannen, de tuindersknechten M. Sellman, 19 jaar, en de 21-jarige H. P. Rijsdijk, respectievelijk uit Barendrecht en Rijsoord. van de auto geslingerd. Hevig bloedend bleven zij met inwendige kneuzingen en een hersenschudding aan den kant van den weg liggen, de derde ma slaagde er in, op den wagen te blijven zitten. De G.G.D. heeft beide mannen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Men vreest voor hun leven. o HAAGSCH VERKEERSAGENT AANGEREDEN. Gistermiddag is de agent S. M.. die op het kruispunt Benoordenhoutscheweg Leidsche Straatweg te Den Haag het ver keer regelde, door een auto uit Utrecht aangereden. De agent werd vrij ernstig gewond. Het bleek, dat hij een hersenschudding had en dat zijn linkerbeen gebroken was. De Utrechtsche auto is door de politie in beslag genomen. Een onderzoek wees uit, dat de remmen niet voldoende werkten. o JONGEN ONDER AUTO GERAAKT. Gisteren te ongeveer half een is op den Amsterdamschen straatweg te Zuilen, na bij de Wattlaan, een ongeveer 11-jarige jongen door een auto aangereden en vrij wel op slag gedood. Uit de richting Utrecht reed een tram wagen naar het eindpunt, terwijl uit de richting Amsterdam een auto naderde, die terugkeerde van de bloembollenvelden. Het ventje, Jan D., wonende in de Fulton- straat, wilde den rijweg oversteken en liet daartoe de tram passeeren, doch lette niet op de van rechts komende auto. Hij werd aangereden, kwam met het hoofd tegen den radiateur terecht en werd daarna tegen den grond gesmakt. Onmiddellijke hulp mocht niet meer ba ten. Men kon slechts den dood constatee- ren. DOOR DE TRAM GEDOOD. Zaterdagmiddag is in het Langerak te Nieuweroord, bij Hoogeveen (Dr.) in de nabijheid van de trambrug aldaar, de 27- jarige landbouwer Kools Berkenbosch Rzn. uit Hoogeveen, die zich aldaar met paard en wagen bevond, waarschijnlijk tenge volge van het schrikken van het paard, onder de tram van de E.D.SM, geraakt en gedood. DOODELIJKE AUTO-BOTSIN# TE EINDHOVEN. Het elkaar snijden van auto's heeft set. gisteravond op den Boschdijk te Eindho. ven wederom een slachtoffer geëischt D- 23-jarige W. A. Henriks uit Aarl-Rixtd reed met zijn motor met zijspan in d( richting Best, toen hem twee auto's te. genkwamen, welker bestuurders elkaar trachtten te passeeren. Op het oogenblifc dat dit gelukte, kwam de achterste auto, bestuurd door den heer K. W. Hamllto: uit Den Haag ln botsing met den motor- rijder, die over den weg werd geslingerd en ernstig gewond bleef liggen. Dr. van Alphen uit Veer liet den ongelukkige naa het binnengasthuis te Eindhoven over brengen, waar hij in den nacht is over leden. o JONGEMAN VERDRONKEN. De 20-jarige W. was Zaterdagmiddag bezig met het afgraven van een kolk, nabij de steenfabriek Nijgraaf te Wester voort. Toen de jongeman des avonds niet huiswaarts keerde, werd een onderzoek in. gesteld en vond men een pak op het wa ter drijven. Eenige uren later werd het lijk opgehaald. o BOERDERIJ TE LITHOYEN AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks 8 uur heeft een felle brand gewoed te Lithoyen (N.Br.) ten gevolge waarvan de boerderij van den landbouwer L. Hol aan den dijk geheel in de asch is gelegd. Slechts het vee kon ln veiligheid worden gebracht, behoudens een partij kippen, die jammerlijk in de vuurzee omkwamen. De brandweer was op het terrein van den brand verschenen, doch zij kon met haar ouderwetsch materiaal nagenoeg niets te gen de vlammen uitrichten. De hofstede van Hol is geheel ln "lam men opgegaan. Ook de inboedel, de land- bouwinventaris en eenlg hooi en stroo zijn verloren gegaan. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk kortsluiting. De schade wordt door verzekering gedekt. o BUITENLANDSCH GEMENGD. HUIS INGESTORT. In het Spaansche dorp San Martin is een huis, waar een feestmaaltijd werd gehou den, ingestort. Een persoon werd gedood, terwijl veertig gasten gewond werden. o TACHTIG DOODEN BIJ EEN AARDSCHOK Uit Kanton in China wordt gemeld, dat bij een aardschok, die dezer dagen het district Ling-Sjam in Kwantoeng heeft geteisterd, 80 menschen zijn gedood en 200 gewond. o BRITSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Rovan ln Egypte is een Britscli mili tair vliegtuig neergestort. De piloot en een der passagiers werden gedood. De andere passagier werd ernstig gewond. o CYCLOON BOVEN DE KASPISCHE ZEE. Boven de Kaspische Zee woedde een he vige cycloon. Verscheidene schepen zijn gezonken en het scheepvaartverkeer lag geheel stil. Er zijn talrijke slachtoffers te betreuren. o OVERSTROOMINGEN IN ZWEDEN. Geheel Zweden wordt door ernstige over stroomingen geteisterd, daar tal van rivie ren buiten de oevers zijn getreden. In Vaestmanland zijn duizenden stuks vee omgekomen, terwijl honderden boerenfa milies dakloos geworden zijn. De schade beloopt verscheidene millioenen kronen. DE „GRAF ZEPPELIN" HEEFT PECH. Toen het luchtschip „Graf Zeppelin" in de Braziliaansche hoofdstad in den hangar werd gebraoht, heeft het langs een der deurstijlen geschuurd, tengevolge waarvan het omhulsel over een oppervlakte van meer dan 8 vierkanten meter werd open gehaald. De schade kon echter spoedig worden hersteld en Zaterdagavond is het schip huiswaarts gegaan. GEWELDIGE STORM IN N.-ZEELAND. Enorme windsnelheden. De beide groote eilanden van Nieuw- Zeeland zijn Zaterdag door een ontzetten- den storm geteisterd met windsnelheden tot 160 mijl per uur. De temperatuur viel in 3 uren 19 graden Celsius en de laagste baro meterstand sinds 1871 werd te Auckland op het Noordereiland bereikt. Deze stad werd van alle verkeer afgesneden daar de tele foon en telegraafpalen afknapten als luci fers, maar de draadlooze verbinding kon spoedig hersteld worden en de groote zend masten hielden stand. Te Christahurch en Wellington, op het Zuidereiland, werden eenige personen gewond en in eerstge noemde stad nam de storm het dak van het ziekenhuis mee, maar in een kwartier was de storm uitgewoed en begon de regen neer te kletteren, die hier en daar nog M' overstroomingen veroorzaakt heeft. o EEN BEEST-MENSCH. Robert S. James, een arbeider in Cali- fornië, die vijf keer getrouwd is geweest, heeft na een meedoogenlooze ondervra ging gedurende 36 uur, bekend, gebruik te hebben gemaakt van ratelslangen om zijn laatste vrouw, in Augustus van het vorig jaar, van het leven te berooven. James had volgens mededeeling van een kennis der familie, zijn vrouw te midden van eenige ratelslangen geduwd, waarna hij haar in een vijver had geworpen, om bij de politie den indruk te wekken, dat de vrouw door een ongeluk aan haar einde was gekomen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12