LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 4 Mei 1936 Schooiwetistrijtien van A.S.C NEDERLAND WINT VAN MONACO (3-2). ibal naar binnen. Dalem ving het leer op, dribbelde even, gaf toen een pass naar Braine. die onverwacht ver opgedrongen was.en vlak voor het einde joeg de Belgische linksbinnen den gelijkmaker in de Hollandsche touwen (11). De stand van de wedstrilden met België is thans geworden: ■Nederland 50 36 10 14 13086 62 België 50 14 10 26 86—130 38 DE MEENING VAN ANDEREN. Na afloop hebben wü enkele Nederland- sche officials naar hun meening gevraagd over den wedstrijd. De heer Herberts verklaarde met eenige ironie, dat gelukkig de keuzecommissie den moed had gehad Ferwerda te passeeren en van Male in hetvdoel te zetten. Het is de wedstrijd van onzen keeper geweest. De afspraak is geweest den laats ten wedstrijd van het seizoen te winnen om zoo een prachtig record te vestigen Dat is niet gelukt en de oogave op zich zelf was al moeilijk genoeg. Het Nederiandsch elftal heeft goed gespeeld, maar had toch ook wel zwakke momenten. De tegenpartij had niets te riskeeren. maar alles te winnen. De veranderingen in het Belgische elftal noemde de heer Herberts even zoovele verbeteringen. Hii noemde met uitzonde ring van de buitenspel-zoal. de beslissin gen van den heer Jewell volkomen nor maal. De uitslag geeft de verhouding goed weer. De heer Lotsy vond. dat er zwaar gespeeld was. Daar weten onze spelers van mee te praten. In de tweede helft werd aan Nederlandsehe ziide zwak gespeeld. Hoe dat gekomen is is hem onbegrijpelijk. Het resultaat 11 is volkomen verdiend voor de Beigen. een overwinning had het Nederiandsch elftal niet verdiend, ai blijft ook de heer Lotsy er bij. dat het Belgische doelpunt in offslde-oosltle werd gemaakt. Tenslotte was een onzer T.C.-voorman nen. de heer O. de Vries van meening. dat er hard gespeeld is. De Belgen hebben uitstekend spel te zien gegeven en de on zen handen vo' werk eegeven Hij vond bil België Lamoot en de beide hack* de besten, bij Nederland roemde hij van Male's werk. In de Belgische kleedkamer. In de kleedkamer der Belgen heerschte natuurlijk groote voldoening, aldus De Crt. Voor ons is het een prachtige rehabilitatie, zei kolonel Defall. de voorzitter van de Belgische keuze-commissie. Ik kan u ver zekeren dat wij bijzonder Ingenomen zijn met dit resultaat." Secretaris Hanse, in 1920 bij de Antwerpsche Olympiade spil van het zegevierende Belgisohe elftal, on derstreept zijn woorden. Voornamelijk schrijven de leden van de „selectie-com missie" het veel betere spel toe aan het feit, dat de competitie thans achter den rug ls. De spelers hebben zich nu volledig kunnen geven, zonder vrees, dat door een moge lijke blessure hun uitkomen in de compe titie onzeker zou zijn en waartoe dit vrij uit spelen geleld heeft, hebben de Hollan ders kunnen ervaren. Nat en gelukkig komt aanvoerder Smel- linckx onder de douche vandaan. „Einde lijk eens geen pech gehad", aldus de Belgi sche captain. „Maar waaraan schrijft u dan dit plot selinge succes toe?" „Wij speelden goed, omdat wij voelden, dat het ging. Als je iederen wedstrijd weer na korten tijd met 20 of 30 achterstaat, dan wordt je zoo ontmoedigd, dan lukt niets meer. Nu ging het beter, we kregen niet, zooals in Amsterdam, na enkele mi nuten een onverdienden achterstand te slikken, en daardoor ging het steeds beter." Ook de heer Seeldraaijers, die alle ups en downs van hét Belgische voetbal heeft meegemaakt, staat genoegelijk te glim lachen en zijn oogen glinsteren achter zijn brilleglazen. Hij vindt het „een verdiende uitslag, één, die voor beide partijen vol doening moet kunnen geven. Holland bleef dit seizoen ongeslagen en België wist zich kranig te revancheeren." Of het Belgische doelpunt al dan niet buitenspel was had geen der Belgen kun nen beoordeelen „omdat zij zoo ongunstig gezeten hadden!" De meening der Belgische pers. De Belgische bladen noemen alle het ge lijke spel ten volle verdiend. De „Gazette van Antwerpen" schrijft: Zonder van Male zou Nederland met twee doelpunten verschil zijn geklopt. „La Dernière Heure": De wedstrijd werd in een flink tempo gespeeld en goed spel momenten waren talrijk. De ijverigste Bel gische speler was ontegenzeggelijk Ray mond Braine. Ofschoon het bereikte resul taat buiten verwachting is. beteekent dit geenszins, dat het gelijke spel niet ver diend is. Wanneer men rekening houdt met het spelverloop van den wedstrijd zal nie mand betwisten, dat de uitslag een waar dige belooning vormt voor de flinke krachtsinspanning der Belgen. Het is waar. dat er nog veel te verbeteren valt, maar de strijdlust der onzen deed onvolmaakt heden vergeten. „La Metropole" van Antwerpen schrijft, dat het gelijke spel beide elftallen moet be- vreidgen. De uitslag verwekte bij de Bel gen een buitengewoon groot enthousiasme en beteekent een mooie belooning voor het comité, dat sinds eenige weken aan scherpe critiek was overgeleverd. In het Heyssel- stadion is een eind gekomen aan de zoo geroemde superioriteit der Nederlandsehe ploeg. Een wedstrijd is nimmer bij voor baat gewonnen. Het wonder Bakhuys, waarop zich het grootste aantal aanvallen coincentreerde, wachtte tevergeefs op de gelegenheid om Badjou te verslaan. Steynen beschaduwde hem regelmatig en het was een verkeerde methode van de Oranjespelers om steeds weer op dezelfde wijze een doorbraak te willen forceeren. Dit is de voornaamste oorzaak van het halve succes der Neder landers. Aan den anderen kant werden de Belgen in de meeste gevallen ten aanval geleld door Braine. die nimmer te voren zoo schitterend speelde. Het „Laatste Nieuws" van Brussel: Het einde kwam met 11. na een wedstrijd waarin de Belgen stukken beter speelden dan de Nederlandsehe ploeg. „Le Soir": Zelden heeft men een zoo fel betwiste en zoo spannende BelgiëNeder land-ontmoeting gezien als deze, die met een voor de Roode Duivels onverwacht ge lijk spel eindigde. De Belgen speelden met een overtuiging en een buitengewonen strijdlust, zoodat zij ruimschoots de ver deeling der punten verdienen. Men mag er wel bijvoegen, dat zij verdienden te win nen. De geheele Belgische ploeg verdient een gelukwensch. De Oranje-spelers zijn ditmaal op hardnekklgen tegenstand ge stuit en zij bleven ver beneden het. en thousiaste spel, dat te Amsterdam werd vertoond. De verdediging was goed en van Male redde een paar hopelooze toestanden. De halfllnie was ditmaal tegenover een goed spelende voorhoede geplaatst, zoodat de Nederlandsehe aanval niet steeds den gewenschten steun ondervond. „De Dag" van Antwerpen. In een spe ciale editie wordt de laatste spel-phase als volgt beschreven: Even voor het einde breekt Braine door. men waant hem bui tenspel, de Hollandsche verdediging aarzelt even en Braine schiet onhoudbaar den ge lijkmaker in het net. Uit den verkregen uitslag blijkt duidelijk de schitterende prestatie der Belgen, een uitslag die meer dan verdiend was. Met een tikje geluk hadden de Belgen het zelfs tot een 21-overwinning kunnen brengen en dit zou er zeker van gekomen zijn, in dien een paar zwakke plaatsen door onze beste spelers bezet waren geweest. Dan zou toch Raymond Braine uit een snoepje van een pass, zooals hij er zooveien uitdeelde, onvermijdelijk profijt hebben zien trekken. Bij Nederland was het vooral de verdedi ging die zich op den voorgrond plaatste en aan Van Male dankt Nederland zeker een puntje. Weber en Caldenhoven lieten zich moeilijk passeeren. Het optreden van We ber was niet altijd van een zekere hardheid vrij te pleiten. De halfllnie RauweAnde- risen en Van Heel was het beste gedeelte van de Oranje-ploeg. Zij behecrschte op sommige oogenblikken het spel volkomen. De Nederlandsehe aanval kreeg nu zoo veel gelegenheid niet om zich te doen gel den. De opstelling was nochtans beter dan die der onzen. In zijn vooruitgeschoven positie was Bakhuys weer het gevaarlijke neerschap zooals wij hem kennen en het was maar goed, dat hij niet te dikwijls zijn moordend schot kon lossen. De leiding van den Engelschen scheids rechter was bevredigend zonder meer. Meer dan eens kwam zijn fluitsignaal te laat en onderbrak hij het spel wanneer de benadeelde partij in het voordeel was. o OM DE LEIDSCH DAGBLAD WISSELPRIJZEN. EEN GESLAAGDE INZET. Onder groote belangstelling van de zijde der deelnemende scholen wij zagen er verscheidene directeuren, hoofden van scholen en leerkrachten zijn Zaterdag middag op de terreinen achter Pomona de jaarlijksche A.S.C.-schoolwedstrljden om de Leidsch Dagblad-wisselprijzen begonnen Evenals de vorige jaren ls ook dit jaar het tournooi gesplitst in twee afdeelingen, een voor scholieren tot en met 21 jaar (hoofdtournooi) en een voor Jongens tot en met 15 jaar. De winnaars van het vorige jaar in het hoofdtournooi. de Gem. H B.S. behaalde een benauwde, doch stellig niet onver diende 21 overwinning op de Gem. Kweekschool, die zich tot het einde toe kranig weerde. Het elftal van het Kamerlingh Onnes- laboratorium heeft een aanmerkelijke ver zwakking ondergaan als gevolg van de leeftijdsgrens van 21 jaar, doch plaatste zich niettemin in de eerse ronde door een allerminst overtuigende 20 overwinning op het derde elftal van de Gem. H.B.S. Ondanks het voortreffelijk werk van den doelverdedlger der Ulo-school van den heer van Rijswijk, verloor deze ploeg op het nippertje met 21 van de Chr. H.B.S Een door de verliezers ingediend protest tegen een h.i. ten onrechte niet toege kend doelpunt moest worden afgewezen, aangezien zoowel de scheidsrechter als een neutrale grensrechter pertinent ver klaarden te hebben waargenomen, dat de bal het doelvlak niet was gepasseerd. De Ambachtsschool ondervindt blijkbaar eveneens moeilijkheden door de leefijds- bepallng; deze ploeg bestaat geheel uit leerlingen van den Typografencursus, die ertegen Kennis is Macht weinig van te recht brachten en met liefst 60 verloren. De Mulo-school van den heer de Reuver speelde gelijk '3—3> tegen het Gymna sium. zoodat strafschoppen de beslissing moesten brengen, waarbij de gymnasias ten in het voordeel bleven. Voor de overige resultaten verwijzen wij naar onderstaande uitslagen. Hoofdtournooi. Voorronde: Gem. H.B.S. I Gem. Kweekschool 21; Gem. H.B.S. III Kam. Onnes XI 02; Ulo v. Rijswijk I Chr. H.B.S. 1—2: Mulo de ReuverGym nasium 33"Typ. AmbachtsschoolKen nis is Macht 06. Juniorcstournooi. Voorronde: Chr. H.B.S. R.K. Ufo II 2—1; Gem. H.B.S.—School Bloemink 20; Ulo v. Rijswijk IIIUlo v. Rijswijk II 0*—0. le ronde: R.K. Ulo IGem. HBS. 00" Ulo v. Rijswijk TVR.K. H.B.S. 01. Het programma voor a.s. Zaterdag luidt: Hoofdtournooi, le ronde: 2 uur: Kennis is Macht—R.K. H.B.S. (Al; 2 uur: Kam. Onnes IChr. H.B.S. B2 u. 45: Gem. H.B.S. I—Gem. H.B.S. II (C): 2 u. 45: Kam. Onnes IIGymnasium (Dl. Halve eindstrijden: 4 uur: winnaar A winnaar D; 4 uur: winnaar Cwinnaar B. Juniorestournooi. le ronde: 2 uur: Ulo v. Rijswijk I—Ulo v. Rijswijk in (I): 2u. 40 Mulo de ReuverChr. H.B.S. (II). Halve eindstrijden: 3 u. 40: Gem. H.B.S. —winnaar I; 4 u. 20: R.K. H.B.S.win naar n. Gewonnen na het nemen van straf schoppen. STEDENWEDSTRIJDEN. De strijd van de Amsterdammers te gen Brussel op het terrein van de Union St. Gillolse is door Brussel gewonnen met 43. Ruststand 11. Een vertegenwoordigend elftal van Rot terdam heeft in een matigen wedstrijd met 20 van Antwerpen verloren. Rust stand 00, L.F.C—L.V.B. XI 1—3. De tweede oefenwedstrijd van het L.V.B.-elftal. De tweede oefenwedstrijd van het L.V.B. elftal, dat op 17 Mei het behoud van den Vier Bondenbeker heeft te verdedigen, op het R.C.H.-terrein te Heemstede, heeft de elftal-commissie meer voldoening geschon ken dan de eerste wedstrijd van vorigen Zondag. Het L.V.B.-elftal had eenige wij zigingen ondergaan, wat over het alge meen een verbetering was. Voorhoede en vooral halfllnie deden Ihet beter en naar mate het elftal meer was ingespeeld vlotte de combinatie vrij goed en met wat meer enthousiasme kan dit elftal mogelijk met nog een enkele wijziging, den L.V.B. wel vertrouwen schenken. Jammer was het dat Heljmans bij een kleine botsing een bloed uitstorting aan zijn knie kreeg, waardoor zijn mede spelen zeer onwaarschijnlijk is. Het L.F.C.-elftal zal in de degradatie wedstrijden een ander spelletje moeten spelen en het is een geluk dat zulks moge- ïyk is. daar L.F.C. verschillende invallers telde, anders zag het er voor de Kanaries donker uit. Voor de rust scoorden Jansen en Oskam goede doelpunten, terwijl Slebert na de rust den achterstand voor L.F.C. tot 1—2 verkleinde, waarna de Lange die voor Heljmans was ingevallen den stand voor de L.V.B. op 1—3 bracht. Volgende week zal het L.V.B.-elftal een derden en laatsten oefenwedstrijd spelen. o HILLEGOM—ZEEMEEUWEN 3—2. Met vier Invallers stond Hillegom voor de 2e ronde van den Haarl. Voetbalbond beker tegenover een volledig Zeemmeu- wen. De wind deed veel afbreuk aan het spel wat dan ook op geen hoog peil stond Hillegom ls sterker en Zeemeeuwen moet ■alles op alles zetten om de score blank te houden. Het plaatsen der thuisclub laat nog al eens te wenschen over maar de gasten doen het nog minder. Toch komt er meer verband in de thuisclub en als rechts goed opbrengt is het Fr. v. d. Hulst die zijn elftal met een goed schot de leiding geeft. Enthousiast komt Zee meeuwen opzetten en als bij een aanval P. v. d. Loo hands maakt in het beruchte gebied komt uit de strafschop de gelijk maker. Het is echter van korten duur want op handige wijze weet v. d. Hulst door te breken en passeert den keeper. Na de rust komen de Zeemeeuwen even opzetten en als linksbuiten hoog op doel schiet heeft de Haas hinder van de zon, beoordeelt de bal verkeerd en het is we derom gelijk. Nu neemt de thuisclub het spel in handen. Tal van corners welke goed genomen worden bezorgen de Zee meeuwen-achterhoede handen vol werk. Eindelijk komt het verdiende punt als de Zeemeeuwenkeeper voor een laag schot van Wlnklaar moet zwichten. Tot aan 't einde behoudt Hillegom het beste van het spel, maar ziet geen kans dit in goals uit te drukken. De verdere uitslagen van Hillegom zijn: Bioemendaal IV—Hillegom III 1—4. R.C.H. Jun.—Hillegom Jun. 34. o BELGIË—NEDERLAND VOOR STUDENTEN. Het is een aardige gedachte geweest den studentenwedstrijd BelgiëNederland te organlseeren als proloog van den „echten" wedstrijd. Drie spelers van het Nederland sehe team komen in de eerste klasse uit, n.i. van Poeteren, van Wageningen, de keeper, Freeve (ZAC) en Jensema (Be Quick), die den linkervleugel vormden. Verder waren nog zes spelers van H.V.V. opgesteld, meerendeels Leidsche studen ten. De volledige samenstelling werd on langs door ons vermeld. De strijd ging voor de Nederlandsehe studenten verlo ren. vooral door een productiever spel der Belgische voorhoede. De rust ging in met 21 voor België, dat de leiding had geno men en de voorsprong na een half uur spelen vergroot door foutief terugspelen van Kolkman, waardoor de bal in eigen doel terecht kwam. Met een kopbal scoor de Dommgring het eerste tegenpunt. In de tweede helft vergrootte de Belgische mid- voor de score en weer was het Dommering die den achterstand verkleinde. Het werd 42 voor België en met dezen stand kwam het einde. o FEIJENOORD II—XERXES-COMB. 5—0. Sportman, heeft Zaterdag haar reeks jubileum-wedstrijden voortgezet. Feyenoord n speelde een vlot partijtje tegen een elftal van Xerxcs, dat ondanks de toezegging niet volledig was. Uitgezon derd de spil en de rechtsback v. d. Broek waren de spelers van Xerxes niet tegen Feyenoord opgewassen. Hoewel de elftal len ongeveer een klasse verschilden, was de strijd toch een gang naar het N.B.L.O.- terrein waard. Halflinie en voorhoede vooral waren van Feyenoord uitstekend. Deze ploeg won met 5—0. o LUGDUNUM IID.S.O. II 8—2. Ondanks schitterend werk van den rood groenen doelman, leidde Pauw cs. reeds voor de rust met 60. Na de thee namen de groen-wltten het heel wat rustiger op. Wel scoorde Sira voor groen-wit, doch de Zegwaarders slaagden er in keeper Cam- bler tweemaal onhoudbaar het nakijken te geven (72) Juist voor het eindsignaal scoorde Reyken het 8ste doelpunt (82). LUGDUNUM VIII—D.S.O. UI 4—8. De as. kampioenen liepen hard van stapel en hadden reeds spoedig een groo- ten voorsprong. Mede door enkele fouten van de groen-wltte defensie kwam de rust met 16. Na de rust wogen de par tijen beter tegen elkaar op. De Zegwaar ders scoorden nog tweemaal. Lugdunum driemaal, zoodat D.S.O. met 84 won. o LUGD. IX—ROUWKOOP V 2—4. Het 9e gr.-witte elftal is er hopeloos uit. Nu werd van de hekke sluiters nog wel op eigen terrein met 4—2 verloren. DE BESLISSING VIEL OP DEN LAATSTEN DAG. THANS TEGEN FRANKRIJK. Zaterdag, op den tweeden dag van den Davis-bekerwedstrij d MonacoNederland werd te Monte Carlo het dubbelspel ge speeld. Onze landgenooten moesten na een spannenden en zeer fraaien wedstrijd, waarin prachtig tennis werd gespeeld, met 6—4, 75, 3—6, 7—5 het onderspit tegen het sterke Monegaskische dubbel delven. De eerste set werd op regelmatige wijze door Monaco gewonnen, doch in de tweede set kwamen Hughan en Karsten er reeds beter in, terwijl zij de derde set door prachtig spel in hun voordeel wisten te doen eindigen. De volgende set echter bracht de beslissing en na hardnekklgen tegenstand verloren zij deze met 57. Het resultaat van het dubbelspel was: Sallepc en Landau (Monaco! sl. Hughan en Kar sten (Nederland) 64, 75, 3—6, 75. De wedstrijd werd bijgewoond door de Prinses van Monaco. Gisteren viel de beslissing. Nederland bleef met 32 de baas. Timmer won gemakkelijk van Landau 6—2, 63, 86. Hughan. die niet goed in vorm was. moest het echter afleggen tegen Gallepe. De cijfers waren 26. 46, 36. De eindstand werd dus 32 voor de Nederlandsehe ploeg. Nederland komt nu in de volgende ronde tegen Frankrijk, welke ontmoeting te Schevenlngen zal plaats hebben. De Fransche ploeg voor deze ontmoeting is als volgt samengesteld: enkelspel: Boussus en Destremeau; dubbelspel: Borotra en Bernard. De ploeg staat onder leiding van Brugnon. BODEGRAVEN U—VELOX IU 4—3. Bodegraven II heeft voor een mooie prestatie gezorgd door Velox in. dat de tweede plaats op de ranglijst bezet, te slaan. Het is een goede wedstriid geweest, waarbij beide ploegen van begin tot einde een plttigen maar steeds falren stritd hebben gespeeld. Op vrii fortuinlilke wijze nam Bodegraven de leiding, toen een voor- hoedespeler in buitenspelpositie het leder onhoudbaar inschoot. Aangemoedingd door dit onverwachte succes, bleef Bodegraven eenlgen tiid in den aanval, doch ook de gasten lieten zich niet onbetuigd en na ongeveer 20 minuten spelen scoorden de gee'zwarten uit een corner onhoudbaar. Dan volgt een periode van groot overwicht der thuisclub. Mooie kansen worden ge mist. Het overwicht van Bodegraven duurt voort en voor de rust ziet de doelman der gasten zich nog tweemaal onhoudbaar ge passeerd. De tweede soeelhelft kenmerkte zich door een volkomen geliikopgaanden striid Snel gttlfde het spel van doel tot doei waarbii de gasten fortuinlijke waren en op fraaie wijze met twee keurige doel punten de achterstand geheel inliepen. Een vinnige striid om de leiding volgt. Bode graven forceert een corner, die eoed wordt genomen door den rechtsbuiten en door den linksbuiten ingeschoten wordt. Direct hicroo klinkt het eindsignaal en heeft Bodegraven een volkomen verdiende 43 overwinning behaald Indien de roodzwar ten thans dc thuiswedstrijd tegen H.V.C. II eveneens ln winst weten om te zetten, maken zij nog kans op een behoorlijke plaats in dc middenmoot, de competitie te beëindigen o D.V.S. IV—ZUIDERKWARTIER II 1—2. Spoedig na het begin maakt Haneveld hands. De strafschop wordt door den D. D. S.-midvoor in een doelpunt omgezet. D.V.S. weet van den sterken wind niet te profiteeren en de rast komt met 10 voor D.V.S. Na de thee is Zuiderkwartier voort durend in de meerderheid, uitgedrukt door twee mooie doelpunten van Blom en Houps. (12). SPORTMAN IU—D. V. S. IU 2—4. Als er circa een half uur is gespeeld weet de links buiten van Sportman te scoren (10). Hoewel D.V.S. met 10 man speelt weet zij toch stand te houden. Na de pauze komt D.V.S. er beter in en spoedig is het gelijk (11). Nogmaals weet D.V.S. te scoren 12. Uit een srlmmage maakt Sportman gelijk (22). Tweemaal nog weet D.V.S. het doel te vinden (24). D.V.S. II—ZUIDERKWARTIER I 0—1. Voor de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op met Zuiderkwartier iets In de meerderheid. Het samenspel van de Dezockers is echter onvoldoende en de D.V.S.-achterhoede kan steeds wegwerken Met de rust is de stand nog blank. Na de hervatting sluit het samenspel van de be zoekers véél beter en de 4 invallers weten zich goed aan te passen. Als na een half uur Houps een mooie pass naar Fasel geeft, passeert deze en geeft over aan Brugman, wiens scherpe voorzet door van Hoven wordt ingeschoten (01). D. V. S. komt dan opzetten doch Rijsdam, v. De venter en doelman Griffioen keeren al les. Het einde komt met onveranderden stand. o ZUIDERKWARTIER IIIU.V.S. VII 6—5. U.V.S. kiest den wind mee en onder neemt de eerste aanvallen. Toch is het Zuiderkwartier dat de leiding neemt door Zondervan (10). Dan komt U.V.S. in de meerderheid en het wordt voor de rust reeds 41, mede door de zwakke verde diging der gastheeren. Na de rust is Zui derkwartier steeds aanvallend en na 20 minuten is het 44 door Ooyendijk 2 en Zondervan. Een doorbraak van U.V.S. le vert het vijfde doelpunt op. Vijf minuten later lost Ooyendijk van het midden van het veld een hard schot wat doel treft (55) Als er nog 5 minuten zijn te spe len, breekt Beurze door en doelpunt on houdbaar (65). SPORTMAN A ADSP—L.D.T.S. ADSP, m Door een 2—0 overwinning heeft Spor», man de laatste plaats aan L.D.T.S. over gelaten. Als er 20 min. is gespeeld wte Sportman een mooi doelpunt te mak 10. Na de pauze heeft L.D.T.S. wind met en krijgt de Sportman-verdediging hM den vol werk. Toch gelukt het de Sport, man jeugd uit een doorbraak te doelpu ten (20). o- MORSCHKWARTIER II—A.Z.L. 1-4 De gisteren gespeelde wedstrijd Morsdi kwartier IIA.Z.L. is door A.Z.L. rut 4—1 gewonnen. Ruststand 11, o UIT NIEUWVEEN. Nieuwveen I speelden tegen een elftal van de Duitsche Turnverein. Deze Intt ressante wedstrijd, werd door velen gu> geslagen. De elftallen waren vrijwel ever. sterk. Nieuwveen nam de leiding. 1-4 Voor de thee wist de Duitsche club gelijk te maken, 11. Het spel ging gelijk op, zoodat verwacht werd, dat het een gelijk spel 22, zou worden, maar door een schermutseling voor het Duitsche doel, kwam de keeper te vallen en kon Nieuw veen, gemakkelijk het winnende doelpunt maken. Het einde van deze mooien wed strijd kwam dus met een overwinning voor Nieuwveen met 3—2. OM DEN TRIANON-BEKER. Morgenmiddag 4 uur speelt L.P.S.V op het N.B.L.O.-terreln tegen L.O.V. (A.) LUGD. JUN—ALPHEN JUN. 1—7. Voor de rust hield de gehavende groen witte ploeg goed vol en met 0—2 werd gepauzeerd. Na de hervatting werd Lugd. tegenstand steeds zwakker en einde bracht een alleszins verdiende phen zege (17). Verdere Lugd. uitslagen: Roodenburg III—Lugd. VII 12. A.S.C. fb)Lugd. (c) adsp. 0—3. Lugd. IIIRoodenburg II uitgesteld 0 BODEBRAVEN IV—O.N.A. VII 4—6 Bodegraven TV heeft er blijkbaar lust zich od den weg naar het kampioenschap steeds nieuwe moeilijkheden te scheppen Zoo werd nu weer van het heusch niei sterke O.N.A met 64 verloren. Bodegra ven speelden aanvankelijk met wind mee en was doorlooDend in den aanval, doch voorhoede wist de kansen niet te benut ten. De gasten deden het beter en twee snelle doorbraken leverden evenveel doel punten op. Ondanks deze achterstand Bodegraven zich niet gewonnen en zelfs zagen de roodzwarten kans. noe voor rust een drietal doelpunten te scoren, zoo dat met 32 werd gedraald. In de twee:) speel helft kreeg Bodegraven den witi tegen wat haar echter niet belette, haaf voorsprong tot 42 te vergrooten. Doch toen was het met d» thuisclub gedaan O.N.A. nam het snel geheel in handen, vriiwel het geheele Bodegraven-team stoni hopeloos te schutteren en het behoefde dan ook niet te verwonderen dat de gasten niet alleen ecleideltik den achterstand in liepen. doch aan het einde van den overi gens weinig traaien strijd een. 64 zege noteerden. 0 G.S.V. JUN—BODEGRAVEN JUN. 5-4. Een uitstekende prestatie leverden de Bodegraven-junioren, door in den uitwed strijd tegen de Dsysiek veel sterkere GB.V. ploeg na aanvankelijk met 51 achter stand te hebben geboekt, tenslotte slechts met 5—4 te verliezen. 0 UIT WASSENAAR. Het luniores-eftal a van Blauw-Zwart te Wassenaar speelde gistermiddag haar eersten wedstrijd voor het districts-kam- Dioenschap tegen Quick Steps uit Den Haag en won met 20. Het iuniores-elftal c speelde voor de competitie tegen G.D.S. d uit Den Haae en won met 52. Het Iuniores-elftal b is in haar afdee- ling eveneens kampioen. 0 KATWIJK COMB—QUICK BOYS COMB. 3—2. Q. B. is in 't begin het meest in den aanval, zoodat de keeper der gastheeren druk werk krijgt. Na 10 min. geeft, O. Pluimgraaff hem het nakijken. Direct hierop komt de Katwijk rechtsbinnen ge heel vrij voor den keeper te staan, doch zijn schot mist. Toch maakt Katwijk spoe dig gelijk als bij een algemeenen aanval de bal weer wordt teruggespeeld, L. de Best vangt hem op, en met een vinnige schuiver weet hij den verrasten keeper t nakijken te geven. Q. B. doelpunt nog eenmaal voor de rust (21). Spoedig n* de rust weet de rechtsbinnen van Katwijk na handig solospel gelijk te maken, ter' wijl direct hierop een der Q. B.-achterspe- lers voor Katwijk het winnende doelpunt scoort. Aan den anderen kant worden door slecht schieten pracht kansen gemist Blauw-wlt zet er alles op om gelijk te ma" ken doch keeper C. Schaap heeft zijn dag zoodat hij het gevaar steeds weet te kee ren. Als een Q. B.-back den bal met de hand tilt het verlaten doel slaat, wordt de toegewezen strafschop gemist. Hiermede komt het einde. 0 L.O.V. b—U.V.V. Het L.O.V. b-elftai speelt morgenmid dag om 3 uur op het L.O.V.-terrein tegen U.V.V. 0 „FOREHOLTE" (VOORHOUT). Foreholte III won van Kolplngs-Boys II met 31.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10