L.F.C.—L.V.B.-Elftal De Oranje-ploeg naar Brussel LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Zaterdag 2 Mei 1936 Een overwinning is waarschijnlijk. Interacademiale wedstrijden voor vrouwelijke studenten. Voor de derde maal trekt het Nederland- sche voetbalelftal morsen naar het Heysei- stadion te Brussel voor den traditioneelen wedstrijd tegen de Belgen. Toen de Oranje mannen daar voor het eerst speelden was het ter opening van deze fraaie inrichting en die ontmoeting telt niet officieel mede in de reeks van iaarliilksche wedstrijden. Verleden jaar had Brussel het voorrecht van dezen kamp omdat men in Antwerpen niet voldaan had aan den eisch tot stacionuitbreicir.tr. welke "reeds maanden te voren door den Belgischen bond ge steld was. en het is om dezelfde reden dat er ook morgen weer ..aan den Heysel" zal worden gespeeld. Beweerd wordt dat nu In de Scheldestad de benoodigde gelden bijeen zijn gebracht zoodat Antwerpen het volgend jaar de BelgiëHolland-match, die zoo langzamerhand met haar scheen saamgegroeid te 'sijn. terug zal krijgen, doch dat is toekomstmuziek, waarop voor- Joooig nog niet al te zeer te rekenen valt. Vooral niet nu gebleken ls dat de Neder- landsche supporters niet het minste be zwaar hebben om de wat langere en ook duurdere reis naar Brussel te maken. Menigeen heeft daarin aanvankelijk een zwaar hoofd gehad doch de pessimisten zijn in het ongelijk gesteld en daarmede ls voor Antwerpen weer een argument in haar voordeel vervallen. Of onze suppor ters hun geld ln Antwerpen dan wel in Brussel verteren zal den Bond betrekke lijk koud laten als zfj maar komen, en waarom zou men Brussel dan niet even zeer ter wille zijn als Antwerpen? Men mag zelfs vaststellen dat de belangstelling voor een wedstrijd in België nog nimmer zoo overweldigend geweest is als thans blijkt uit het aantal Nederlandsche sup porters dat de Oranje-ploeg vergezellen zal! Getallen van 25 a 30.000 zltn misschien iets overdreven, maai' het is in ieder geval een respectabel totaal, dat alle voorgaan de overtreffen zal! Natuurlijk is hieraan de omstandigheid niet vreemd dat alge meen gerekend wordt od een flinke Hol- landsche overwinning. Het is nu eenmaal prettig mee te gaan met een elftal, dat succes heeft en men kan er op rekenen dat 't een ontzaglijke deceptie ziin zou in dien Nederland geslagen werd. Nu willen we erkennen dat de Holland- sche kansen prachtig zijn en dat ook wij een overwinning voorzien, maar het is toch ook goed te waarschuwen tegen overdreven optimisme, of juister: tegen chauvinisme! Met de Olympische spelen in het vooruit zicht (intusschen is nog niet over Neder- land's deelneming besloten) begint zich onder het publiek weer een stemming te openbaren, die merkwaardig veel lijkt op die van vlak voor het tournool om het wereldkampioenschap in Italië. Men gaat eelooven dat het Oranje-elftal onverslaan baar is. en dat is een kwaad ding. Voetbal blijft een spel en verrassingen zijn nimmer uitgesloten. Zelfs morgen niet tegen België ai geven ook wij op het oogenblik niet veel voor de kansen onzer Zuiderburen. Nog nooit zat het Belgische voetbal zoo erg in den put als thans en vermoedelijk zal het daar niet weer uitkomen, voordat er systeem gebracht wordt in de voorbe reiding der vertegenwoordigende ploeg. Plannen daartoe zijn door den nieuwen elftal-dictator Verdyck. naar het voorbeeld van Lotsy. ontworpen, maar in dit seizoen krijgt de secretaris van den Belgischen bond. die een uitstekend voetbalkenner is, nog geen gelegenheid ze in practijk te brengen om de eenvoudige reden, dat de leden der huidige keuze-commissie in Beleië het algemeen belang achter stellen bij hun eigen gekwetste ijdelheid en niet verkiezen heen te gaan dan na afloop van Opstelling der elftallen: Nederland: de periode, voor welke zit door de alge- meene bondsvergadering gekozen zijn. En inmiddels hoopt de commissie door een succesvollen noodsprong haar prestige nog voor een deel te herstellen. Eenig systeem wordt daarbti niet gevolgd en het wekt den indruk alsof de commissie papiertjes met de namen van een aantal spelers in een bus gooit en daaruit dan elf namen grist, waaruit de ploeg moet worden sa mengesteld. Niet minder dan zes spelers van het elftal, dat in Amsterdam uitkwam ziin nu vervallen: er kwamen anderen voor in de plaats, wier capaciteiten vol doende bekend ziin om te mogen voor spellen dat ook zii de lang verhoopte ver betering niet zullen brengen. Ook Braine niet! Deze Tsjechische prof was verleden jaar eveneens van de partij en het werd vrijwel een mislukking Thans speelde Braine deze week nog een tweetal wed strijden te Praag waarna hii per auto naar Brussel terugkeeren zal. De commis sie zal toch waarlijk niet durven beweren dat dit de juiste manier van voorbereiding mag heeten! Een vraagteeken staat cr alleen achter de namen van Fievez en Lamoot, die tezamen den rechtervleugel vormen. In den kamp van België-B tegen Luxemburg (door de Belgen met 32 ge wonnen) heette Fievez een openbaring te zijn. terwijl ook het spel van Lamoot ge prezen wordt, en tenslotte ls dat niet on mogelijk. maar het kan ons alles niet overtuigen dat België morgen een rede lijke kans maakt om zich tegen Oranje staande te houden tenzij haar alles méé en Holland alles tégen zit. Want het is toch een feit dat deze Oranje-ploeg ver reweg de beste is. welke Holland ooit heeft gehad. Technisch, tactisch en physiek zijn deze spelers uitstekend voorbereid en er is dat rustige zelfvertrouwen, dat noodig is om ook moeilijke oogenbükken met goed gevole te doorstaan. Vooral de eenheid der ploeg kan niet te hoog worden aangeslagen en dat is dan ook (o.i. terecht) de reden geweest, waar om de keuze-commissie geen proef ge waagd heeft met den Amsterdammer Lungen in de plaats van rechtsbinnen Drok. Met een invivldueel misschien iets beter spelen zou zeer goed een minder be vredigend resultaat kunnen worden be reikt! De Rotterdammer Van Male staat ditmaal onder de lat en hij zal daar niet falen. Van Male is een goed doelman, die bovendien het klappen der internationale zweep al kent. Wellicht zou hij indertijd ook ziin plaats heel wat langer behouden hebben indien niet van zekere ziide z'n zelfvertrouwen ondermijnd was door een weinig oordeelkundige en ook heel slecht geslaagde actie voor een Amsterdamschen keeper die zijn kans kreeg doch een mis lukking werd. Tegenwoordig is de Rotter dammer weer in goeden vorm en wij ge- looven dat hij minstens van even goede kwaliteit ziin zal aLs de H.B.S.'er Mul. die ook al van de reeds eerder genoemde zijde zoodanig in de war gebracht is (eveneens ten behoeve van een hoofdstedelijk kee per) dat hij het niet aangedurfd heeft zich nogmaals beschikbaar te stellen. Het Nederlandsch elftal is morgen over alle linies op volle kracht en het is waarschijn lijk dat de Belgen daartegen niet opge- wasseh zullen ziin hoezeer wij ter wille van de spanning ook hopen dat de eertijds zoo gevreesde Roode Duivels zich eindelijk weer eens in hun vroegeren en zooveel beteren vorm zullen laten zien! De wedstrijd, die aanvangt te tien mi nuten voor drie Hollandsche tijd. wordt geleid door den Engelschen arbiter Jewell. VAN MALE WEBER CALDENHOVEN PAUWE ANDERIESSEN VAN HEEL WELS DROK BAKHUYS SMIT VAN NELLEN ISENBORGHS BRAINE CAPELLE LAMOOT FIEVEZ DE WINTER STIJNEN DALEM SMELLINCKX PAVERICK BADJOU België LEID SC HE VOETBALBOND. Programma voor morgen. LFC-terrein: LFCLVB-elftal 11 uur. Gressie. Ie klasse: Alphen 3UVS 3. ll'/t uur, v. Leeuwen. 2e klasse A: Alphen 4N. Vennep 1, ll'/i uur. i Alphia-bijterrein) le Maitre; DVS 2Zuiderkw. 1, 12 uur v. d. Horst; Lugd. 4DSO 2. 12 uur, (le terrein) Nas- veld; Lugd. 3—Roodenburg 2. 10 uur. (le terrein) de la Rie; UVS 4LFC 4, 10 uur, Bltileven. 3e klasse A: LFC 5ASC 4. 11 uur. Beurze; Sportman 3DVS 3. 10 uur. Lens; TONA 2LDWS 3. 12 uur. v. d. Valk 3e klasse B: Roodenburg 3—Lugd. 7. 11 uur. de Wissel; DVS 4Zuiderkw. 2. 10 uur v. d. Stelt. 4e klasse A: ASC 5Rouwkoop 4. 10 uur. (2e terrein) Warnaar: Lugd. 8DSO 3. 12 uur (2e terrein) Caspers. 4e klasse B: LDTS 3—DSO 4. 12 uur. v-d Blom; Leidsche B. 4LFC 6, 11 uur. Maaskant: Lugd. 9Rouwkoop 5. 10 uur, (3e terrein) Ginjaar: Zuiderkw. 3UVS 7. 11 uur. P Hillebrand: TONA 4LDWS 4. 10 uur Koppeschaar Juniores: Lugd. iA)—Alphen. 12 uur. (3e terrein) P Rietkerken: Sportman (B) UVS 10 uur (UVS-gr. bijterr.) Hogenes. Adsp. A: Sportman (a)—LDTS. 12 uur, v. d. Bure;. Adsp. C: ASC (b)—Lugd. (c). 10 uur. (Kempenaerstraat) Noteboom. Overzicht. Het L.V.B.-elftal speelt morgen een oefenwedstrijd op het L.F.C.-terrein tegen het volledig eerste elftal van L.F.C. fn verband met de uitzending van den wed strijd BelgiëNederland wordt deze wed strijd om 11 uur gespeeld. Alphen 3U.V.S. 3 sluit voor de le klasse de competitie. Van groot belang is overi gens deze wedstrijd niet meer. In 2 A krijgt Lug. 3 Roodenburg 2 te gast. Winnen de groenwitten (in den eersten wedstrijd won Roodenburg met 10) dan hebben zij het kampioenschap binnen. Zuiderkwartier 1 trekt naar D.V.S. 2 in wie zij een lastig te overwinnen tegenstander zal treffen. Nieuw Vennep 1 kan uit tegen Alphen 4 twee puntjes boe ken. terwijl Lugdunum 4 een goede kans heeft tegen D.S.O. 2. Verder kunnen U.V.S. 4 en LFC. 4 de punten deelen In 3 A kan T.ON.A. 2 haar goede positie tegen L.D.W.S. 3 handhaven. L.F.C. 5 zal trachten revanche te nemen oo A.S.C. 4. wat gezien den 43 uitslag van den vorlgen wedstrijd lang niet onmogelijk is. D.V.S. 3. dat te gast gaat bh' Sportman 3. kan de puntjes mede brengen Roodenburg 3 en D.V.S. 4 zullen beide thuis noe een oozinc wagen om wat meer uit de gevaarlilke zóne te geraken, het geen o.i tegen resp. Lugd. 7 en Zuider kwartier 2 niet gemakkelijk zal gaan. In de 4e klasse geven wh A.S.C. 5 een kansje tegen het bezoekend Rouwkoop 4. Het leidende D.S.O. 3. dat op bezoek komt Er was gisterochtend op de Minerva sportterreinen te Amsterdam waar de in teracademiale wedstrijden in het paard- rhden gehouden werden, een feestelijke drukte. De zon scheen en kleurige vlaggen wapperden van de tribunes. Eerst werd de dressuurproef gereden. Mej. A C. E. de Haan (Groningen)^ won den eersten prils op ..Groote Bruine" met 110 punten. Op de tweede plaats kwamen mej. v Hammacher (Utrecht) en mej. Z. Schroeder (Amsterdam), beiden op ..Alt Gold", ieder met 105 punten. Van de equipes kwam Groningen op de eerste plaats met 360 punten. Utrecht en Amsterdam bezetten de tweede plaats, ieder met 345 punten. Leiden had 325 punten. Daarna volgde het springconcours. Dit werd gewonnen door de dames T. 's Jacob (Utrecht) op .A.B2. S. Sijthoff (Leiden) op ..Luzerne" en L. Dietz (Leiden) op •Luzerne", allen met 120 punten. Van de equipes won Leiden met 355 punten. Daarna kwam Amsterdam met 325 punten. Groningen met 315 punten en Utrecht met 305 punten. De voortgezette tenniswedstrijden. De uitslagen van het tweede en laatste gedeelte der tenniswedstrijden, die 's mid dags op de D.D.V.-banen werden gespeeld, luidden Dubbelspel: mej. N. Poulie en mej. N. Steiner (Amsterdam) si. mej. P. Voute en mej. H. Jansen (Utrecht): mej. J. de Heer en mej. N van Schalk (Lelden) sl. mej. L. van Thiei en mej. M van Pallandt (Wage, ningen): mej. T. Vaandrager en mej. D. Idema (Groningen) sl. mej. Voute en mej. Jansen (Utrecht): mej. Poulie en mej. Steiner (Amsterdam) sl. mej. v. Thiel en mej van Pallandt (Wageningen)mej. de Heer en mej. van Schaik sl. mej. Vaan drager en mej. Idema (Groningen). Enkelspel: mej. E. Keyser (Groningen) sl. mej F le Cosquino te Bussy (Leiden): mei. C Nolen (Utrecht) sl. mej. A. du Cei'iee Muller (Wageningen): mej A. Menko (Amsterdam) sl. mej. le Cosquino de Bussy (Leiden): mej. Keyser (Gronin gen) sl. mej. du Celliee Muller (Wagenin gen): mej. Menko (Amsterdam) sl. mei. Nolen (Utrecht). De zwemwedstrijden. Gisteravond vonden in de zweminrich ting aan den Heillgenweg de zwemwed strijden plaats. In de 50 M. vrije slag won mej. C. Koe- leman (Utrecht) in 35 4/5 sec. den eersten prijs Tweede werd mej. J. Dolman (Rot terdam) in 38 2/5 sec. De 25 M. rugslag was voor mej. F Quist (Leiden) in 22 1/5 sec.: mej. E. de Vries (Amsterdam) werd tweede in 23 3/5 sec. De 3 x 25 M. wisselslag estafette bracht een overwinning aan Amsterdam met de dames E. de Vries. Th. ten Cate en I. Reinders in 1 minuut De tweede plaats was voor Utrecht met 1 minuut 2 sec.. terwijl de derde plaats bezet werd door Leiden met een tiid van 1 min. 3 4/5 sec. De vrije slag estafette over denzelfden afstand werd gewonnen door Utrecht met de dames N. Bremekamp. A. Kasteel en C. Koeleman in 53 sec. Lelden werd tweede in 53 4/5 sec. en Amsterdam derde in 55 sec. Tot slot werd een scherts-polowedstriid gespeeld tusschen teams die eerst dien avond waren samengesteld Dat velen van de dames nog nooit hadden gepolo'd en dus geen begrip hadden van de spelregels maakte het geheel slechts amusanter. Het Leidsche team kwam als winnaar uit den strijd. Dit leidde tot zoo uitbundige vreugde dat twee dames uit het publiek, gekleed in het water sprongen en de win nende ploeg .bekransten". Morgen, aanvang II uur Terrein Haagweg Entrée 10 cent bij Lugd. 8. geeft daar stellig z'n kam pioenschap niet prijs. In 4 B is de belangrijkste wedstrijd die tusschen L.F.C 6 en Leidsche Boys 4. De geelzwarten zijn sterker doch de Boys kunnen ook gevaarlijk zijn. L.D.W.S. 4 heeft een nog zwakker zusje in T.O.N.A. 4. dus deze puntjes blijven wel bii de leiders. Voor de juniores heeft Lugd. A een te kleine kans tegen Alphen. terwijl de andere wedstrijd aan Sportman (b)f en U.V.S ieder een puntje brengen kan. Sportman (a)L.D.T.S. is een strijd bij de A-adsplranten voor de laatste plaats, waarin terreinvoordeel een woordje kan mee spreken Ten slotte zal Lugd. (c) bij de C-adsp. geen puntje aan A.S.C. (b) verspelen. A. A. S. V. II—LEIDSCHE BOYS-COMB. Morgen te kwart voor tien speelt A.A.S.V. H thuis tegen een comb, van Leidsche Boys onder leiding v. den heer H. v. Dam. R.B.F.FABBRIEKS ARBEIDERS 1—2. Bovengenoemde vereeniglngen speelden een vriendschappelijken wedstrijd op het Leidsche Boys-terrein. De Fabrieksarbei ders wonnen met 21, rust 20. Woensdag te kwart over vijf speelt Tona thuis tegen R.BF. MORSCHKWARTIER II—A.Z.L. Morgen te 10 uur speelt Morschkwartier II tegen A.Z.L. op het terrein van laatst genoemde. o UIT NIEUWVEEN. Voor morgen zijn de volgende wedstrij den vastgesteld. Trekvogels (Boskoop) Nic. Boys I; Adolf Kolping IINic Boys II. (De laatste competitiewedstrijd); Nieuw- veen nVoorwaats II en Nieuwveen I— Duitsche Turnverein. (Amsterdam). 2970 (Ingez. Med.) KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Programma voor morgen. Kampioenschap van Nederland: Deetos D.O.S. Promotie en degradatie: N.H. I: Luto Kattenburg; Z.H. I: GymnasiastenRo zenburg; Geld. I: Onder OnsMercedes; Overijsel I: A.K.C.Markelo; Z.H. HA: Ons HuisOns Eibernest II. Competitie: N.H. I: Koog Zaandijk Sportief; SwiftOlympia; Z.H. IIA: H.K.V. HA.L.O.Z.H. nB: Vreewijk- Regenboog; Z.H. IIIA: H.S.V. III—Klimop; Rood WitGymn. n. Zilveren Korf: Halve Eindstrijd: H.K.V. Ons Eibernest (terr. Die Haghe); Wes terkwartierBlauw Wit (terr. Westerkw.) Overzicht. Deetos móét morgen van D.O.S. winnen, wil zij haar kans behouden om met Blauw Wit den strijd om het landskampioenschap te mogen ultvedhten. En ondanks het feit dat de Dordtenaren verleden week in En schedé faalden, beschikken zij o.i. ook morgen over verreweg de beste papieren, vooral ook, omdat ze op eigen veld spelen. Want, zoo men weet, hebben de roodwitten de laatste jaren op eigen grond, zelden of ooit een punt verspeeld. Slaagt Deetos er ln revanche te nemen, dan is een beslissingswedstrijd noodig om de tweede finalist aan te wijzen (Blauw Wit is de eerste gegadigde, zooals be kend is). Eindigt deze in een gelijk spel, dan eerst beslist het doelgemiddelde en is ook dat gelijk, dan zullen strafworpen uitmaken welk team Blauw Wit mag bekampen. Voor de promotie- en degradatie gaat Kattenburg bij Luto op bezoek. Ongetwij feld zal het daar warmpjes toegaan. Ge zien de prestaties van beide clubs tegen Z.K.V. heeft Kattenburg de beste kansen. Het terreinvoordeel echter kan Luto mis schien onverwachts een succesje opleve ren. Blijft Kattenburg evenwel de meer dere dan staat haar promotie vrijwel vast. Rozenburg kan in Zuid Holland een stap in de goede richting doen, door ook Gymnasiasten ln het zand te doen bijten, iets waar we Poel ca. zeer zeker toe in staat achten. Voorts kan Onder Ons Mercedes uit schakelen door ook op eigen veld de club van Zwiers een nederlaag toe te brengen. In Almelo start A.K.C. ln haar degra datie-wedstrijden tegen Markelo. een wed strijd. die overigens zeker door de Almelo- ers gewonnen kan worden. De competitie-wedstrijden zijn alle van ondergeschikt belang, zoodat we verder, na nog even op de demi-finale's van den strijd om den Zilveren Korf te hebben ge wezen. naar 'het programma verwijzen. Slechts de wedstrijd H.S.V inKlimop vraagt onze aandacht nog. Een succesje, hoe klein ook, zouden onze stadgenooten best kunnen gebruiken. Wie weet zorgt groen-wit dus morgen voor een verrassing WEDSTRIJDEN ALGEMEENE. Het is niet Algemeene I dat tegen Noor derkwartier sceelt maar Algemeene n en het 3e twaaltal speelt te 12 uur tegen A.AB.V. od het terrein van A.A.S.V. aan den Züldiik. DE WEDSTRIJD NOORD-ZUID. De samenstelling van het Noord- Hollandsche twaalftal. Het Noord-Hollandsche twaalftal dat op Zondag 10 Mei a.s. op het D.H.C.-terrein te Delft in den jaarlijkschen wedstrijd Noord-Zuid tegen de vertegenwoordigende Zuid-Hollandsche korfbalploeg zal uitko men, is als volgt samengesteld: Aanval: A. de Cocq van Delwijnen (BI. Wit) aanvoerder, P. Oerlemans (Swift) en de dames L. Douwes (BI. Wit) en M. Looy- se-v. d. Bruggen (K.V.D.); midden: A. Goores (Westerkwartier), Ph. Visschoon- maker (Hercules) en de dames N. Vliet- man (Westerkwartier) en M. Moos (DVD), verdediging: H. Koper en J. Siebenlist (beiden Westerkwartier) en de dames S. Teysse (BI. Wit) en S. v. d. Berg (Spor tief); reserves: J. Gildemeester (Bi. Wit) en G. Steeman (Sportief) en de dames W. Dijkman (Bi. Wit) en I. Petersen (Bi. Wit). PAARDENSPORT. DE MILITARY TE AMERSFOORT. Luitenant Pahud met „Maedel wie du" winnaar. De stand van de military bij Amers foort. die gisteren na de uithoudingsproef kon worden opgemaakt, en waarin ook de resultaten van de dressuur zijn verwerkt is: 1. Luit. Pahud de Mortanges met „Mae del wie du"; 2. luit. Pahud de Mortanges met „Ikarus"; 3. luit. Tonnet met „Dan seuse rose"; 4. luit. Von Hemert met „Welsh rabbit"; 5. ritmeester De Kruyff, met „Tahiti"; 6. luit. v. d. Hoog met „Marquis"; 7. luit. Tonnet met „Harlekyn", 8. luit. kolonel baron v. Voorst tot Voorst met „Donizetti"; 9, luit. Gruppelaar met „Princess Mary"; 10. E. Kahn met „Es- polr". Hedenmorgen is de military voortgezet met het springconcours. Luitenant Pahud wist zijn leidende po sitie te handhaven, waardoor de eindstand der military als volgt luidt: 1. Luit. Pahud de Mortanges met „Mae del wie du"; 2. luit. Pahud de Mortanges met „Ikarus"; 3. luit. Tonnet met „Dan seuse rose"; 4. ritmeester de Kruiff met „Tahiti"; 5. res. lult. von Hemert met „Welsh rabbit"; 6. lult. v. d. Hoog met .Marquis"; 7. luit. kol. baron v. Voorst tot Voorst met „Donizetti"; 8. E. Kahn met „Espoir"; 9. luit. Tormet met „Harlekijn". LAWN-TENNIS. DE WEDSTRIJD MONACO—NEDERLAND. NEDERLAND LEIDT MET 2—0, De eerste dag van den Davis-bekerwed- strijd MonacoNederland te Monte Carlo is een goede voor onze landgenooten ge weest. Beide enkelspelen werden gewonnen en de kans ls nu zeer groot, dat Nederland in de tweede ronde zal komen De voor de morgenuren vastgestelde wedstrijd kon geen doorgang vinden in verband met den hevigen regenval. In den middag speelde Hughan tegen Landau Alleen in den fweeden set zag het ernaar uit. dat de zege van den Amsterdammer niet zoo gemakkelijk zou worden behaald, als het in de eerste wel leek. Die tweede set werd dan ook door Landau met 7—5 gewonnen mede door eenige onjuiste be slissingen van de lijnrechters. Doch in het vervolg van den wedstrijd gaf Hughan aan Landau totaal geen kans en liet de D-D.V.-er het eerste winstpunt voor Neder land noteeren. Vervolgens kwam Timmer tegen Gallene Het werd een op volkomen regelmatige wiize behaalde 3 sets overwinning en naar mate het spel Vorderde beheerschte Tim mer meer den wedstrijd. Onze landgenoot was buitengewoon vast en de rallies duur den zelfs niet eens heel lang. De resultaten waren: Hughan (Nederland) sl. Landau (Mo naco) 63. 57. 62 6—1. Timmer (Nederland) sl. Gallepe (Mo naco) 63. 62. 61. Stand 20 voor Nederland. Hedenmid dag wordt het dubbelspel gespeeld. Voor Nederland zullen daarin waarschijnlijk Hughan en Kasten uitkomen. FRANKRIJK—CHINA 2—0. De resultaten van de beide enkelspelen van den Davisbekerwedsttijd Frankrijk— China waren: Boussus (Frankrijk) sloeg Kho Sin Kle (China) 60, 60. 61; Destrenau (Fr.) sloeg Guy Cheng (China) 6—1, 6—3, 6—8, 63. Stand na den eersten dag 20 voor Frankrijk. WIELRENNEN. „SWIFT". Morgen wordt er door .Swift" een pe- letonrace gereden over 60 K M. voor de A en B klasse. Samenkomst 8.45 uur aan het clublokaal; vertrek te 9 uur. J. Riethoven en J. Versohoor rijden Zondag te Heemstede in een koppelwed strijd. R. van der Aart en C. de Vink rijden hedenavond en morgenmiddag te Roozen- daal. De renners C. Verburg, P. v. d. Meer, Cas Paats en Ab. Strijk rijden te Prinsen, hage in een zes-avonden-wedstrijd, waar van de finale morgenavond plaats vindt. o MOTORSPORT. LEIDSCHE MOTOR TOERING CLUB. De door de L.M.T.C. te houden Puzzle- rit is van 24 Mei verschoven naar 7 Juni. Deze datum-verandering heeft haar oorzaak gevonden iA 't feit, dat de Haag- sche H.D.C. den datum a an haar sterrit heeft veranderd van 17 Mei op 24 Mei. ZEILEN. JAARVERGADERING HOLLANDIA. De zeil- en roelvereenlging Hollandia te Alphen aan den Rijn, hield gistermiddag in „de Kroon" te 's-Gravenhage haar jaar lijksche algemeene vergadering. Voorzit ter was dr. H. van Schalk. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat in 1935 't bootenterrein werd aangekocht, dat voordien steeds gehuurd werd. De hiervoor benoodigde gelden werden geput uit een daarvoor gevormd fonds. De ont vangsten zijn vrij belangrijk teruggeloo- pen, doch door groote zuinigheid heeft men ook de onkosten weten te beperken, waardoor het batig saldo f. 400 bedraagt. Het ledental is van 395 tot 306 terugge- loopen, terwijl de inschrijvingen voor de wedstrijden van 116 in 1933 daalden tot 76 in 1935. Met groote vreugde werd de te rugkeer van „de Amstel" bij de wedstrij den begroet, na lange jaren van afwezig heid, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat deze terugkeer van bestendigen aard zou blijken. De wedstrijden hebben in 1935 een vlot verloop gehad. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer F. P. Bos, werd goedgekeurd. Het periodiek aftredende bestuurslid de heer W. H. Hudig werd bij acclamatie herkozen. De roeiwedstrijden voor 1936 werden vastgesteld op 12 en 13 Juni, de zeilwed strijd op 14 Juni en de loting voor de roeiwedstrijden op 9 Juni. Als feestterrein zal dit jaar worden ge bruikt het terrein achter het bootenter rein (oude steenfabriek), waar ook een permanente kleedgelegenheid voor dames wordt ingericht. Van de Kon. verbonden Nederl. water- sportvereenigingen was een verzoek bin nengekomen voor een bijdrage aan den „Van Heemstra beker", ter eere aan de nagedachtenis van den heer S. baron van Heemstra, directeur van het centraal bu reau voor watersport. Gedurende de eerstvolgende 10 jaren zal de K.V.N.W.V. telken jare een zilveren beker beschikbaar stellen, welke beker wordt toegekend aan den stuurman, die in dat jaar ln de betreffende klasse de beste resultaten heeft bereikt. Besloten werd, hiervoor f. 10 bij te dragen Het bestuur zal overwegen, of het mo gelijk is, ln aansluiting aan de zeilwed strijden, wedstrijden voor booten met bui tenboord-motoren te organiseeren. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10