leidsch hei Een wedloop Feyenoord-Enschedé? De bloembollenmarsch der L.W.S.V, fï*u Jaargang Maandag 27 April 1936 No. 17 D.O.S. OP WEG HAAR DE Ie KLASSE. Het voornaamste Nieuws van heden. tblM iiiMiuiMiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMiiiiimiiiiiitiiiiimumiiiiiiii limitniit* EEN BESLISSINGSWEDSTRIJD A.S.C.-OOIEVAARS Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Om het landskampioenschap. FeyenoordN.A.C EnschedeAjax 3—0 2—1 Afdeeling I, promotie 2e klasse: DOS Velox 21. 2e klasse A: Zeeburgia—AFC 03. 2de klasse B: HerculesHilversum 0—2; WFCO VVO 5—1; BFCZVV 0—1. Promotiecompetitie 3de klasse: HVC Baarn 12. Res. 3de klasse G: Utrecht IIUW III 2—1; Elinckwijk IIZeist II 1—1; Bode graven IIHolland II 43. Af deeling II, le klasse: Blauw Wit DHC 6—1. Promotie 2e klasse: HVVHFC 12. 2de klasse A: VDLSW 21. 2de klasse B: GoudaNeptunus 1—2; UVS—Hoek van Holland 3—1; CW— Alphen 20. 3e klasse A: De KennemersZandvoort 2-1. 3e klasse C: EDS—OVV 6—0; GSV—de Hollandiaan 4—2; Het Noorden—ONA 6—1 4de klasse A: TONALeidsche Boys 51 DVS—DUNO 0—5; VCST—Alphia 24; RoodenburgLDWS 11. 4de klasse B: Oranje Blauwde Jagers 5-2; ASC—Archipel 4—1; TONEGIDO de Ooievaars 1—4. Res, 2de klasse A: Alphen II—BMT II g3 Res. 3de klasse A: ADO IVRVC II 3-7; LFC II—ASC II 1—0. Afdeeling III, le klasse: Wageningen— ZAC 2—3. Afdeeling IV, le klasse: Bleijerheide— Longa 24. Afdeeling V, prom. 2e klasse: BRC— Heerenveen 12. VAN OVERAL. De Kampioenscompetitie begint te lijken op een wedloop tusschen Feyenoord en Enschedé.Natuurlijk: er kan nog veel ver anderen, maar op het oogenblik is dit tweetal toch favoriet. Feyenoord heeft achtereenvolgens Ajax en N.A.C. geslagen, terwijl Enschedé eerst Be Quick en thans Ajax in het zand heeft doen bijten. De stand in de kampioenscompetitie is thans: gsp. gw. gl. vrl. v.-t. pnt. Feyenoord 2 2 0 0 71 4 Enschedé 2 2 0 0 8—4 4 NAC 2 10 1 3—3 2 Ajax 2 0 0 2 26 0 Be Quick 2 0 0 2 3—9 0 Voor de promotie 2e klasse is het Utrechtsche D.OS. op den goeden weg. Na gelijk gespeeld te hebben tegen H.D.V.S. klopte zij gisteren haar stadgenoote Velox en zij staat er nu zeer fraai voor. Het gladde veld veroorzaakte vele mis- trappen. Daaraan dankte DOS. haar eerste doelpunt. Toen een ]>ass van den rechtervleugel door de Velox-verdediging gemist werd, liep linksbuiten Schreuder den bal in het doel tl0). Weber Sr. verliet bij D.O.S. het veld en werd vervangen door Schreynders. Bij Velox werd Cor Sluyk vervangen door v. d. Linden. Beide doelen verkeerden door wisselende aanvallen beurtelings in gevaar, doch de rust brak aan zonder dat verder gescoord werd. In de tweede helft nag het spel in snel heid en spanning toe. Ondanks het ver hoogde tempo stond het spel niet op hoog peil. De zenuwachtigheid en de strijdlust der spelers verhinderde dit. Velox deed wanhopige pogingen den achterstand in te loopen, waardoor D.O.S. de gelegenheid kreeg tot vele gevaarlijke uitvallen. Bij een daarvan werd Velox-verdediging ver rast, waardoor Dumortier een kwartier voor het einde kon inschieten (20). Velox zette dan alles op den aanval, zelfs de back van Asten ging naar voren, maar voor het D.O.S.-doel wilde het tot de «atste minuten niet lukken. Drie minuten voor het einde kreeg Velox op den rand Van het strafschopgebied een vrijen schop toegekend. Genomen door H. Lit werd deze door Brouwer ingekopt (21). Direct daarna kwam het einde. De stand is: LOS 2 110 3—2 3 ®VS 10 10 1—1 1 volox 10 0 1 1—2 0 In afdeeling II werd H.V.V. met 21 ge togen door H.F.C., hetgeen vooral ten Eoede komt aan het Rotterdamsche C.V.V. 1 1 0 0 2—1 2 2 10 1 3—3 2 HVV 10 0 1 1—2 0 Het was een slecfnte wedstrijd, die tus- «hen H.V.V. en H.F.C. De Haarlemmers wonnen verdiend. Ook het spel van H.F.C. was slecht, maar de middenlinie van de Haarlemmers was juist een tikje beter dan die van de Hage naars en dat heeft dan ook den doorslag gegeven. Over het geheel was de wedstrijd nauwelijks het aankijken waard en het zeer talrijke publiek heeft dan ook geen waar voor zijn geld gekregen. Er zat uit den aard der zaak een ietwat tragisdh tintje aan dezen wedstrijd tus schen twee der oudste clubs van Neder land, die moeten vechten voor een plaats in de eerste klasse. Die tragiek werd echter nog in sterke mate vergroot door het meer dan slechte spel, dat van beide zijden ge demonstreerd werd. Het was werkelijk nog geen tweede klasse-peil. Onder leiding van den uitstekenden scheidsrechter van Welsenes stelden de elftallen zich als volgt op: H.V.V.: doel: Dankelman; achter: Colt- hoff en Deibert; midden: Gentis Jr., B. Adam en Bool; voor: Huber, van der Bosoh, Pasteur, van der Luur en van Dijk. H.F.C.: doel: Schras; achter: Dorsman en ten Have; midden: van Alphen, Kruyer en Kamp; voor: Hoek, Koper, Twiss, Ohapon en Hagenaar. H.F.C. krijgt door haar betere midden linie in het veld een klein overwicht, waar door Dankelman eenige malen handelend moet optreden, hetgeen hem echter goed afgaat. Nadat een doelpunt van Hoek wegens buitenspel geannuleerd is, nemen de Haarlemmers na 34 minuten spelen de leiding. De H.V.V.-achtei-hoede staat even hopeloos te knoeien, Colthoff mist en Koper schiet vrij fortuinlijk via den paal in (0—1). Na de hervatting lijkt het of H.V.V., ge steund door den wind, de zaken beter zal gaan aanpakken en na 13 minuten hebben de geelzwarten dan ook succes als een voorzet van den ingevallen Koreman mooi door van der Luur wordt ingeschoten (1—1). H.V.V. houdt dan eenigen tijd het beste deel van het spel, doch als het niet meer wil lukken, zakt het tempo, waarvan H.F.C. profiteert door het initiatief over te nemen. Zeven minuten voor tijd hebben de blauw- witten opnieuw succes, als Hoek op een voorzet van Hagenaar een fraai doelpunt scoort (12). Hiermede komt het einde. In het Noorden won Heerenveen met 21 (merkwaardig dat alle drie wedstrij den met dien uitslag eindigden) van BR.C, zoodat zij de leiding in deze extra competitie heeft. De ontmoeting: Heeren veen—Achilles zal de beslissing brengen. Heerenveen 3 2 0 1 62 4 Achilles 2 10 1 34 2 B. R. C. 3 1 0 2 2—5 2 In de 2e klasse A. van afdeeling II is Gouda het kind van de rekening gewor den. Zij moet degradatiewedstrijden spe len tegen Kennemers, dat met 21 den beslissingskamp tegen Zandvoort won. C. V. V. 18 14 3 1 4836 31 Overmaas 18 11 4 3 4630 26 B E C. 18 7 6 5 29—32 20 O D S. 17 8 3 6 40—38 19 D. C. L. 18 7 3 8 33—30 17 Alphen 18 6 2 10 3039 14 UVS. 18 7 0 11 2839 14 H. v. Holland 18 5 3 10 32—45 13 Neptunus 17 4 4 9 3651 12 Gouda 18 3 4 11 2638 10 In 3C heeft E.D.S., dat nog in degrada tiegevaar verkeerde geen halve maatrege len genomen en O.V.V. met 60 geslagen. Hierdoor is L.F.C. aangewezen tot het spelen van degradatie-wedstrijden. E. D S. 18 6 3 9 37—36 15 L. F. C. 18 5 3 10 33—36 13 De wedloop in 4A tusschen Duno en Al phia bleef voortduren, doordat beide ploegen wonnen. Dus zal de match; Alphia Duno waarschijnlijk beslissen over het kampioenschap! L.D.W.S., dat gelijk speelde tegen Roodenburg, is kansloos ge worden. Duno 17 12 4 1 54—28 28 Alphia 17 12 2 3 72—26 26 L.D.W.S. 17 10 4 3 45—25 23 Waddinxveen 18 9 5 4 3424 23 Bosk Boys 18 7 3 8 35—23 17 Roodenburg 16 6 2 8 27—23 14 D. V S. 16 6 2 8 27—35 14 Tona 17 3 5 9 28—57 11 V.C.S.T. 17 5 1 11 25—58 11 Leidsche Boys 16 1 15 2059 2 In 4B is het gekomen tot een beslis singswedstrijd tusschen A.S.C. en Ooie vaars, die beide met 41 wonnen, resp. van Archipel en Tonegido. Waar die ont moeting zal plaatsvinden moet nog nader worden vastgesteld. A. SC. 16 12 2 2 58—33 26 Ooievaars 16 12 2 2 6346 26 Tonegido 16 12 1 3 61—33 25 Moordrecht 15 7 0 8 51—37 14 Oranje Blauw 15 6 1 8 4159 13 Rijswijk 16 5 1 10 40—49 11 D. S. O. 14 4 2 8 2843 10 De Jagers 16 4 0 12 34—32 8 Archipel 15 3 0 12 37—44 4 U.V.S.—HOEK VAN HOLLAND 3—1. ZWAK SPEL DER BEIDE ELFTALLEN. Een vreemdeling zou vooral voor de pauze nauwelijks geloofd hebben dat hier twee ploegen uit de tweede klasse aan het werk waren. Het spel was lauw en onbedui dend. het was ontactisch en onproductief en feitelijk verdiende geen der partiien toen een doelpunt. Niettemin scoorde U.VS. een minuut voor de rust toen van Weizen uit een goede pass van Van Goor voorzette, na den uitloopenden keeper den bal te hebben ontfutseld en Van Hoven in het veriaten doel schoot. 10. Het had den schijn dat Hoek van Holland gemeend heeft vrii gemakkelijk in Leiden te kunnen winnen, want zij bleef ook na de hervat ting even slap spelen als gedurende de eerste helft, totdat de la Bije als spoedig de score tot 20 had opgevoerd. Eensklaps veranderde daardoor het aspect: Hoek van Holland viel verwoed aan. ging steeds ste viger op den man spelen en doordat U.V.S. van antwoord diende, werd het van toen af aan een vinnige en nog vrij spannende kamp. waarin van éenig krachtsverschil geen sprake was. Eerst was Hoek van Hol land. later U.V.S. sterker en de mooiste aanvallen werden daarbij ongetwijfeld op gezet (al waren zij weinig talrijk) door de thuisclub, die eohter meerdere malen van dichtbij naast of over schoot. In de Hoek- söhe voorhoede hadden alleen de vleugel spelers eenige beteekenis. De kansen, welke zij boden, werden door het middentrio eohter hopeloos verknoeid of teniet gedaan door de Leidoohe backs, die na de rust een uitstekende partii hebben gespeeld. Na 22 minuten wist Platteel op fraaie wijze den vijandelijken keeper voor de derde maal te passeeren, doch de slecht leidende arbiter annuleerde dit doelpunt volkomen ten on rechte wegens offside, en nauwelijks was de bal weer in het spel gebracht of hij lag achter Kramp, die den laatsten tijd nog al eens zwakke oogenWikken heeft. 21. Het was tenslotte Van' Hoven, die drie minuten voor het einde de beslissing bracht door den stand uit een doelworste- iing tot 31 op te voeren. U.V.S. is nu uitgespeeld en heeft dus allen tijd om zioh aan de training te wij den. Zij poge daarbij naast het ver- hoogen van sneeltempo in het bijzonder de baltechniek te verbeteren. Het stoppen, het trappen en plaatsen van het leder laat bii vele spelers te wenschen over. Er zijn slechts enkele U.V.S.'ers. die in dat opzicht sen inderdaad zeer bevredigende vaardig heid bezatten. Wij noemen bijvoorbeeld Wallaart. Platteel (wiens spei dikwijls wat te klein gehouden wordt) en den voortref- feliiken linkshalf Van der Reyden. Geluk kig voor de blauwwitten hebben zij zich het eerste seizoen in de nieuwe omgeving weten te handhaven en wij hebben er ver trouwen in dat de prestaties zich thans na een intensieve en enthousiaste training, waaraan het bii U.V.S. nooit ontbreekt, het volgend seizoen in opgaande liin zullen begeven A.S.C.—ARCHIPEL 4—1. Onbetwiste overwinning. De meerderheid van A.S.C. over Archipel was gistermiddag aan de De Kempenaer- straat zeker niet uitgesproken, maar toch hebben wij geen oogenblik gedacht aan een nederlaag der rood-zwarten. Daarvoor was het aanvalsspel van onze stadgenoo- ten in het eerste kwartier te goed, maar helaas niet af voor het doel, waar weer te veel gemakkelijke kansen werden gemist. Dat leidde weer tot een kwartiertje van overwicht der rood-zwarten, zonder dat er doelpunten kwamen. Daarna kwam de tegenpartij in den aanval maar nu werd de A.S.C.-verdediging door werkelijk zeer goed keepen van Freyser gestimuleerd tot zelfvertrouwen. Ook de Leidsche-voorhoe- de, waarin Van der Leeden na goed door zetten de score opende, vijftien minuten na den aanvang (10). Het werd verder In de eerste helft een vrij tam spelletje, maar Mooten maakte alles weer goed door uitstekend solospel, waaruit nog voor de rust het tweede LeidSche doelpunt werd geboren (2—0). De bekende rood-zwarte inzinking de monstreerde zich ook nu weer direct na de hervatting en een mistrap van Brons- Het Nederlandsch voetbal-elftal samen gesteld voor den wedstrijd tegen België. De kampioenscompetitie: Overwinningen van Feyenoord en Enschedé. Promotie 2de klasse: Successen van H. F. C., D. O. S. en Heerenveen. A.S.C. moet een beslissingswedstrijd spelen tegen Ooievaars. Een vernietigend oordeel over het Bel gische voetbal. Arsenal won voor dc tweede maal den Engelschen Cup. Een uitstekend geslaagd jubileum-feest van Fluks. Met de Voor-Kaag is het zeilseizoen geopend. geest was de indirecte aanleiding van het eenige doelpunt van Archipel, dat door den rechtsbinnen werd gescoord (21). Een vrij rauw spelletje gaven de gasten ten beste, waartegen de scheidsrechter o.i. wel wat heel lankmoedig optrad. Van der Leeden moest worden vervangen door De Leeuw en die had al direct succes rnet een knalhard schot (31). Het harde spel van Archipel, waaraan nog een A.S.C.er ten offer viel, leidde tot eenige voorzichtigheid. en zeer terecht bij de thuisclub. Er kwamen gevaarlijke aanvallen van de Hagenaars, maar zij liepen zich dood in een overmaat van enthousiasme. Uit een voorzet van Van Leeuwen maakte Prévo er 41 van. Zoo werd het een onbetwiste overwin ning voor onze stadgenooten. Prévo bleek zijn plaats in het elftal volkomen waard te zijn en waarlijk een openbaring waa Goslings op de linksbuitenplaats. Foto Bleuzé. De Bloembollenmarsch der L.W.S.V. kan niettegenstaande het slechte weer van gistermorgen zeer geslaagd heeten. Niet minder dan 350 deeln. hebt>en hieraan deelgenomen, wat voor Leiden een prachtig resultaat is. De verstkomende Ver. was „de W. Sp. Ver. de Globetrotters" te Holten (O.). Niet onvermeld mag blijven de kranige presta tie van den heer J. uit Dordrecht die zich in den nacht van 25 op 26 Apr. te voet naar Leiden heeft begeven om daar aan deze marsch deel te nemen en deze ook schitterend volbracht. Voor deze kranige prestatie kreeg deze deeln. een extra prijs je, uitgeloofd door den heer H. Regeer, Haarl.str., alhier. Aan de marsch op Zaterd. werd deelge nomen door: Sp. Ver. A.L.O., Oegstgeest; „de Oranje Garde" Leiden; Vrijw. Bur gerwacht, Oegstgeest; 4e Reg. Inf. Leiden; De „Oranje Garde", met het grootst aan tal deeln. (35 pers.) kwam hierdoor in het bezit v. den prachtigen beker, beschikbaar gésteld door den heer Biemond eigen, café „de Nachtegaal" te Noordwij kerhout. Bovengenoemde vereeniging ontving ook den uitgeloofden groepsprijs. En de individueele deelnemers ongeveer 80 pers. en fraaie medaille aan lint. Was het was op Zaterdag uitstekend te noemen, hoewel later in den middag wel wat te koud, zag Pluvius toch kans, den Zondagmorgen, voor een groote deelname totaal te bederven en den afmarsch op 11 uur te bepalen. Dit slechte weer was dan ook oorzaak dat er minstens een honderd tal wandelaars minder aan den start ver scheen, doch later was het dan ook ideaal wandelweer. Voor de L.W.S.V. en voor de reeds ingeschrevenen was dit ge zien het schitterende parcours vanzelf sprekend een groote teleurstelling. Aan de marsch op Zondag werd deelge nomen door onderstaande vereenigingen; W. Sp. Ver. „de Globetrotters" te Holten (O.) extra prijs en groepsprijs aangeboden door de L.W.S.V.: Wandel- en Kampeer Ver. „de Residentie", den Haag, extra prijs en groepsprijs voor het keurig wandelen en voor wandelcostuum, aangeb. door de leden der L.W.S.V. Voorts ontvingen de navolgende Ver. den groepsprijs: W.club „de Driehoek", Leiden; L. Burgerw., Leiden; W. Sp. Ver „Over- schic" te Overschie; W. Sp. Ver. „Merwede- stad" te Dordrecht; W. Sp. Ver. „R.W.V." te R'dam; Gymn. Ver. „Jeanne d'Arc" en „Klimop", Leiden En alle deelnemers ook de med. met lint in kleuren der L.W.S.V. Toen alle deelnemers wederom, na volop genoten te hebben van de bloemenpracht en de schitterende omgeving van het on volprezen Noordwijk b.v. het panorama, in Oud-Hortuszicht gearriveerd waren, dank te de Voorz. allereerst de politie uit Leiden en de gepasseerde gemeenten; en de Leid sche E.H.B.O. brigade welke als altijd op werkelijk serieuze wijze de stoornissen der wandelaars wist te verhelpen alsmede Serg. de Boer en de heer v. Ingen Schenau voor de prettige samenwerking bij dezen marsch. Na afloop der prijsuitreiking bleef men nog eenige uurtjes in opgetogen stemming bijeen onder de vroolijke muziek van de „The Happy Boys" band. De L.W.S.V. heeft door dezen marsch en haar uitstekende organisatie wederom ge toond -te zijn een Wandelsp. Ver. welke haar naam en haar reputatie weet hoog te houden. En nu zijn aller oogen alweer gericht op den 70 K.M. marsch van 16 op 17 Mei en de 4050 K.M. marschen op 21 Mei a.s.; de belangstelling voor deze marschen is buitengewoon.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9