U door- 0 fieoiye pijnen f LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 April 1936 UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. Dr. J. de Ruiter Zijlker katwijk. Schietwedstrijden Burgerwacht. Instantine katwijk aan zee. rijnsburg. sassenheim. veur-leidschendam. warmond. wassenaar. zoeterwoude. UIT DE RIJNSTREEK. alkemade. alphen. Officieeie Crisisroiblicaties. bodegraven. Thijs IJs trekt op tegen het kattenleger MEISJE IN MODDERSLOOT GEVALLEN. I Zij verdronk jammerlijk. Het 3-jarig dochtertje van den heer D„ vonende aan den Venneperweg te Nieuw- Vennep is Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur in een onbewaakt oogenblik in de bij de ouderlijke woning gelegen moddersloot geraakt eii jammerlijk verdronken. De ontboden! geneesheer kon nog slechts den dood constateeren. Een Nieuwe Envangclisatlcpost. Tusschen de Evangelisatie-vereeniging Rehoboth en het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk is een regeling getroffen die op het volgende neerkomt: Rehoboth be houdt haar zelfstandigheid en zet haar rerk op de gewone wijze voort, zij zal zich zelf bedruipen. Het werk zal in den ver- voige geschieden in overleg en onder toe licht van de wijkcommissie in Badhoeve dorp, welke op haar beurt verantwoording schuldig is aan den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp. Twee bestuurs leden van Rehoboth zullen zitting nemen In de wijkcommissie. Belangrijke verlaging van gasprijs. Ingevolge een besluit van den gemeente raad van Haarlemmermeer, zal in Zwa nenburg en Badhoevedorp vanaf 1 Mei a.s. de gasprijs verlaagd worden over den ge wonen gasmeter van 11 tot 9 cent per 113.. voor de eerste 25 M3. per maand en over den muntmeter van 12 tot 10 cent per M3„ terwijl voorts slechts 6 cent per M3. behoeft te worden betaald voor hetgeen meer verbruikt wordt in die maand dan 35 M3. Voor vele huismoeders een blijde tijding! ledenvergadering voor het Uitbouwfonds. In de Jeiigdkapel te Hoofddorp werd een rergadering gehouden van leden der Herv. Gemeente Haarlemmermeer, ter bespre king van de reeds aangewende en verder in het werk te stellen pogingen om de kerk van den schuldenlast vrij te maken en van de in verband daarmede voorgestelde plannen van het uitbouwfonds, van welke instelling het bestuur ter bereiking van bet beoogde doel hetwelk zich ook tot I bet vestigen van een tweede predikants plaats zal bepalen reeds geruimen tijd met veel ijver en toewijding is werkzaam geweest. De opkomst liet nogal te wenschen over. Na opening door den voorz. bracht de beer P. J. Kraak een financieel verslag uit van het uitbouwfonds, waaruit bleek, dat de reeds verkregen gunstige resultaten een spoorslag waren, om op den ingeslagen wg voort te gaan. De president-kerkvoogd, de heer Ver- teek, gaf een nadere uiteenzetting van de ïifce, waarop het kerkbestuur zich voor stelt de plannen uit te werken en sprak den wensch uit, dat velen zich gedrongen zullen gevoelen aan het verkrijgen van den gewenschten toestand krachtig mede te werken. 'Door sommige aanwezigen werden nog benige vragen gesteld. - Bij de aanbesteding In hotel „De rus tende Jager" te Nieuw-Vennep, voor het verbouwen van een 4-tal woningen voor tekening van den heer G. P. Oskam te Hoofddorp (architect de heer L. Kraak) werd het laagst ingeschreven voor perceel 1 (metselwerk) door J. Duizer te Hoofd dorp, perceel II (timmerwerk) door gebrs. Overbeek, perceel Hl (lood- en zinkwerk) ®or H. van Buiten en perceel IV (glas- en schilderwerk) door H. Kortenhoeven, belden te Nieuw-Vennep. Afwezig van 27 April tot 10 Mei KATWIJK ZEE. Praktyk wordt waargenomen door alle Katwjjksche doctoren. 2675 ^Jerdag 1.1. is dé laatste dag van dê wedstrijden met buks gedurende het win terseizoen gehouden door de Katwijksche Burgerwacht inhet Parochiehuis. De commandant zelde te mogen aanne men dat deze wedstrijden een mooi en vfngenaam verloop hadden gehad. Het 'en, dat nimmer een wanklank was ver- en nimmer aanmerkingen behoef- wi j worc^en gemaakt, was voldoende be- 'r; dat ook de leden over den gang van tevreden zijn. De commandant wijst raLSf t?00'6 collectie prijzen, welke allen S v ziin a&n de Burgerwacht. Spr. racht nartelijken dank aan de milde eevers, evenals aan de commissie voor de ïïtJsr®feling. Dan werd overgegaan tot uitreiking der prijzen, tij tdtslkg was ais volgt: in A. No. 1 de RW o' de Kreek 845 P- 2- C. v. Leeuwen WïA' J' C' v' Riin 828 P- 4- p' Slinger- Wwr or?. P" 5- J' Slingerland 805 p., 6. Cor niï p" 7- Jac- Meijet 803 p., 8. H. de in ïr79„° p" 9- c- J- Schuitemaker 780 p., ,'M- Schoneveld 778 p., 11. S. Dubbelaar si,; Le0 Lange 725 p., 13. P. Toles- «eur 724 punten. Ha" Bon„No- 1 P- Bekker 831 p., 2. L. de jvk7, P-> 3- E- ran Wensveen 803 p., 4. n 802 P-. 5- Jo v- Beelen 798 p., Valt ™„de Nle 783 P-. 7- F- N- A- ran der E v, l p" 8- c- A- v- d. Gugten 730 p„ 9. li 4 11, 'en 727 p., 10. J. Bekker 725 p., Wassenaar 721 p.. 12 A. v. Zuylen 698 636 p t ^'P^b'nnd 685 p., 14. W. Durieux Probeerf hef foch eens met Instanfine. U zult zien; Instan- tine ïs werkelijk het middel tegen allerlei pijnen en daaren boven volkomen onschadelijk Prijs per doosje slechts50 et* stilt en voorkomf niinen 2664 (Ingez. Mcd.) w™Jïor de politie is aangehouden I. L., da»eir Leiden, die, hoewel hij eenige voren reeds door de politie was dlefsÜu rd zaka vam verdenking van uit «Si van een tweetal portemonnaies w tvP woningen en ter zake van bede- ueti tw Si weer 7lier liep Ped®ion en e«n eiffi vrouwen, die hem weigerden gei™»»-. Seven, op ergerlijke wijze heeft W{tst en beleedigd. LISSE. Raadsagenda. De raad komt morgenmiddag om 2 uur bijeen. 1. Wijziging van het reglement op het Burg. Armbestuur dezer gemeente. 2. Vaststelling nieuwe verordeningen voor de heffing van keurloonen. 3. Wijziging van de verordening op den keuringsdienst ln deze gemeente. 4. Vaststelling van dc jaarwedde voor de vacant komende betrekking van ge meente-opzichter. Voorgesteld wordt een jaarwedde van f. 2700 tot f. 3000 (vier één- jaarlijksche verhoogingen van f.75). 5. Verzoek van jeugdige werkloozen, om gedurende twee dagen per week in de werkverschaffing te werk te mogen worden gesteld. 6. Verzoek van verschillende ingezetenen in de gemeente uit de omgeving van den Grachtweg, om het verkeer door de Kapel, straat weder vrij te geven en het één- richtingverkeer langs den Grachtweg in te voeren. 7. Comptabiliteit. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. Onze plaatsgenoote. mej. B. van der Schaaf is geslaagd voor 't diploma kraam verpleegster. De verjaardagbus ten bate van de Ned. Herv. Kleuterschool heeft over de maand Maart opgebracht de som van f. 10,36. De heer J. de Kooker, alhier, slaagde te Den Haag voor Gediplomeerd Schoen hersteller. diploma A. Het examen ge schiedde onder Rijkstoezicht. Gevonden: Bruinlederen handschoen, speld, rugzak met inhoud, belastingmerk, een pakket, lnh. 4 nieuwe sleutels, auto reservewiel, portemonnaie met inhoud, een bruine jachthond. Inlichtingen verstrekt de politie. o Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 8 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Aankoop per ceel land; 3. Aangaan geldleening4. Vaststelling pensioensgrondslagen; 5. Vaststelling belooning schatter vergun ningsrecht; 6. Vaststelling verordeningen heffing en invordering ziektengelden7. Machtiging nadere vaststelling gëmeente- begrooting 1936. Inplaats van den heer K. den Boer die als zoodanig heeft bedankt, is benoemd tot Ziekenfondsbode de heer D. Krult, alhier. De verkooping van de Emmabloem.ter bestrijding van de tuberculose heeft opge bracht f. 109.97. Jaarvergadering R.K. Ziekenhuls- verpleging. De R.K. Zlekenhuisverpleglng hield in de Stad Rome haar jaarvergadering, welke stond onder leiding van den heer F. Slager. Na opening gaf deze een kort overzicht over het wel en wee der ver- eenlglng. Spr. wees er op dat de finan- cieele positie niet rooskleurig is, want gezien de vele ziektegevallen moesten be langrijke bedragen worden uitgekeerd. Vervolgens las de secretaris de notulen welke onder dankzegging werden vast gesteld. Het woord was hierna aan den penning meester tot 't uitbrengen van zijn finan cieel verslag. Hieruit bleek dat de uitgaven hadden bedragen f. 2887.62 voor 44 ziekte gevallen met 1004 verpleegdagen. De ont vangsten hadden bedragen aan contribu tie f. 2656.80 en aan rente f. 26.29. aldus in totaal f. 2683.09 zoodat een nadeellg saldo te boeken viel van f. 204.43. De kascom- missie verklaarde kas, boeken en beschei den te hebben nagezien en in volkomen orde te hebben bevonden. Naar aanleiding van dit rapport stelde de voorzitter voor den heer Flint penningmeester, onder dankzegging voor het keurig door hem ge voerde beheer, te déchargeeren. Aan de beurt van aftreding waren de heeren F. Slager, A. Keyzer en H. J. Weyers, welke allen bij acclamatie werden herkozen. De voorzitter gaf nogmaals een uitvoe rige beschouwing over de financieele po sitie der vereeniging en deelde mede dat hij een admistratief verslag had laten maken over de laatste vijf Jaren. Hieruit bleek, dat het noodig is voor de instand houding van het fonds andere maatrege len te nemen. Het bestuur zal echter alle krachten inspannen om de vereeniging zoo sterk mogelijk te maken, opdat alle deelnemers verzekerd kunnen zijn van hun rechten. Na rondvraag volgde sluiting. De collecte ten bate van het „Ko ningin Emma-fonds" heeft hier opge bracht f. 81.89. Een woord van dank aan de ijverige collectrices! Schoorsteenbrand. Bij de familie van der W aan den Duin weg brak een schoorsteenbrand uit, na het aanmaken van een open haard. De vader en zoon des huizes klommen op het dak en meenden met water dezen brand te hebben gebluscht doch kort daarop kwamen weer vlammen te voorschijn, zoodat men het raadzamer achtte de brandweer te waarschuwen. Deze zaagde een gat in het dak en bluschte den brand met emmers water. Nauwelijks was de brandweer in de kazerne teruggekeerd, of deze werd wederom gealarmeerd voor hetzelfde peceel. Het bleek, dat toen in een zijkanaal van de bewuste schoorsteen een nieuwe vuurhaard was ontstaan. Toen was men voor goed den brand meester. Gevonden: 1 rijwielbelastingmerk; 1 damesmanteltje; 1 notitieboekje; 1 post duif; 1 damestasch met inh.; 1 zakmesje; 1 ijzeren roeiboot; 1 rijwielbelastingmerk aan een touw; 1 groentenschaal; 1 slot met ketting; 1 pet en 2 tennisballen. Van gemeentewege is men begonnen met het inrichten van het sportterrein aan den Katwijkschen weg. Dit werk geeft aan een 20-tal werklieden weder eenige weken arbeid. Raadsagenda. De raad komt Woensdag a.s. des n.m. te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Prae-advies en voorstel van B. en W. met betrekking tot het verzoek van A. Slingerland om teruggave van invorderingskostenstraat belasting. 3. Missive van Ged. Staten in verband met de ingestelde beroepen van de besturen der R.-K. Jongensschool en de R.-K. Meisjesschool. Zuidbuurt alhier, tegen het besluit van den raad. houdende vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der L. .G.-wet 1920 over 1933, met inbegrip der driejaarljjksche afreke ning. .4. Verzoek vau,,ijgt bestuur der R.-K. H.B.S. te Leiden ,®r8r. subsidie, met voor stel van B. en W.-3. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een aan dat College gericht verzoek omr.salarisverhooging van den deurwaarder ;b& de plaatselijke belas tingen. 6. Voorstel wan B. en W. om een crediet- beschikbaar te stellen voor het doen uitdiepen van vaarten. 7. Prae-advies én voorstel van B. en W. met betrekking tot het verzoek van de plaatselijke afdee- lingen van den Ned. R.-K. Volksbond, tot het toekennen van bijdragen in de kosten van ziekenfondsen. 8. Voorstel v. B. en W. tot opnieuw vaststelling der Bouw- en Woningverordening. 9. Vaststelling kohier straatbelasting 1936. 10. Rondvraag. DE A.S. OPENSTELLING DER VOORMALIGE SPOORBRUG. Succes voor het Comité. Na weken Van voorbereiding zal dan eindelijk voor vele belanghebbenden en belangstellenden het oogenblik aan gebroken zijn, waarop de voormalige spoorbrug te Oude-Weterlng voor het rijverkeer zal worden opengesteld. Dat dit heugelijk gebeuren niet onopge merkt zal voorbijgaan, is in de eerste plaats te danken aan het wakkere comité dat onder leiding van ir. A. Rijsdijk, directeur van de N.V. Kracht- voederfabriek Muskator, in de afge- loopen weken zoo krachtig heeft ge werkt om dit resultaat, dat door velen als niet verwezenlijkt werd beschouwd, te bereiken. Ook het gemeentebestuur van Alkemade, in samenwerking met dat van Haarlemmermeer en den Haarlemmermeerpolder, heeft veel tot dit succes bijgedragen. Donderdag 30 April, de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal dan ook voor Oude-Wetering en omgeving staan in zeer bizonder teeken. Om kwart over twee ko men de genoodlgden ten gemeentehuize bijeen, waar onder leiding van het comité zal gereden worden naar de spoorbrug te Oude-Wetering, welke brug door den bur gemeester van Alkemade, Mr. J, W. Peek, officieel voor het rijverkeer zal worden opengesteld. De muziekvereenlging „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe-Wetering zal hierbij haar muzikale medewerking verleenen. De kinderen van de beide scho- leji zullen worden getracteerd, terwijl on der leiding van het gezamenlijke onder wijspersoneel kinderspelen zullen worden gehouden,' waarvoor een aantal aardige prijzen worden beschikbaar gesteld. Des avonds zal op het terrein van de fabriek Muskator een concert door de muziekver- eeniglng van Nieuwe-Wetering worden ge geven. De inwoners van Oude-Wetering worden vriendelijk verzocht op dezen dubbelen feestdag eens extra te vlaggen. Om 11.45 kunnen deze vlaggen dan half stok worden gehangen ten teeken van rouw, dat de pont welke tot. heden de ver binding vormde tiisschen Oude-Wetering en Haarlemmermeer ten grave is gedra gen, om niet .meer uit haar assche te ver rijzen! Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Petrus Cleophas, z. v. A. J. Schoo en E. W. M. de Koning An- t'nonius Johannes Bernardus, z. v. R. J. de Jeu en M. A. Zandvliet Adriana Maria, d. v. G, J. van der Meer en J. H. de Jong Cornelia Henrlcus, z. v. C. Kouwenho- ven en M. G. van den Broek Leonardus Theodorus, z. v. L. Bakker en C. M. Hoo- genboom Johannes Cornelia, z. v. J. v. Leeuwen en C. M. Zoetendaal Petrus Jacobus, z. v. P. H. van der Geest en M. W. E. Ludlage Hendrikus Frederieus en Nicolaas Wilhelmus, zs. van J. F. Biele feld en H. H. l'Aml Cornelia Maria Ludwina, d. v. J. L. Verhaar en C. J. van Es Catharina Johanna Martha Maria, d. v. P. M. Cozijn en C. M. van der Zwet Joseph Hermanus Maria, z. v. Th. van der Meer en J. Th. Bakker Jacobus Wilhelmus, z. v. C. M. l'Ami én M. Ver- meij. Overleden: Johannes Wortman 93 j. Ondertrouwd: D. L. de Bock jm. 25 j. en T. Pulleman jd. 25 j. Th. J. v. Rijn jm. 30 j. en M. C. J. van der Veer jd. 27 j. J. N. Borst 35 j. en J. van der Star jd. 23 J. A. v. Veen jm. 26 j. en M. G. Aker boom jd. 23 J. W. Schokker jm. 20 j. en C. J. M. Jansen jd. 21 J. Q. G. War merdam Jm. 30 j. en M. C. Klein Jd. 28 J. J. E van der Meer 27 en C. Bouw meester 26 j. Getrouwd: J. A. Vollebregt en M. C. Rotteveel. DE VERKEERSMOEILIJKHEDEN. Benauwde oogenblikken voor twintig passagiers van autobus. De moeilijkheden door de omlegging van het verkeer LeidenUtrecht, van Alphen tot Zwamiperdam, langs den Lagen Rijndijk, tengevolge van de herstelling van de brug over de Gouwe, levert, gelijk gemeld, voor het verkeer talrijke moeilijk heden op. Zoowel de weg als de brug aan den Lagen Rijhdijk zijn voor het moderne verkeer absoluut ongeschikt. Bij het pas- seeren ontstaan de meest moeilijke pro blemen voor de bestuurders. Stremmingen en opstoppingen komen dan ook herhaal delijk voor. De meeste aanrijdingsgevallen zijn gelukkig tot nu toe zonder persoon lijke ongelukken afgeloopen. Om alle ge vallen te vermelden is niet doenlijk; wij willen volstaan met de botsing te vermel den tusschen een tweetal vrachtauto's van D. L. uit Zwamimerdam en T. uit Beverwijk, alsmede een vrachtauto van de firma P. uit Zeist, die door het uitwij ken in den berm wegzakte en over een sloot bleef hangen, zoodat deze door een kraanwagen moest worden gelicht, waar bij ook het wegdek niet onbelangrijk werd beschadig*!. Benauwde oogenblikken be leefde gisteren ook een chauffeur van een autobus met twintig passagiers, die bij 't uitwijken eveneens wegzakte en schuin over een sloot tegen een knotwilg bleef hangen. Gelukkig konden chauffeur en inzittenden ongedeerd de bus verlaten en werd deze door een kraanwagen van den heer Jac. Boot weer op den rijweg ge plaatst. waarop het gezelschap de reis kon vervolgen. Verder vernamen wij nog dat één grootë autobus door het schuin loopend wegdek der brug aan Gouwsluis L.Z. eerst kon passeeren. nadat men eenige palen en planken had aangebracht. Heden zal de stremming gelukkig worden opgeheven. Burgerlijke Stand. Geboren: Frans, Z. van W. Boogaard en Anna Heinen Pieter Jacobus, Z. van P. A. Couvee en Trijntje Aagje Hoek Henderika, D. van C. v. Niedek en Hende- rika Boender Huibert, Z. van KI. van Leeuwen en Sara Willemina Lekx - Cor nelia, D. van H. J. v. d. Kolk en Sientje Scheepmaker. Overleden: Pieternella Kempen 83 j., echtgenoote van Bartholomeus Cornelis Cocx Antje van der Haas 75 j., echtge noote van Petrus Johannes de Goede Cornelia Bouthoorn 21 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Anne Duusma, boerenkn., Hoogedijk 14 Dina Molema, dienstb., Gnephoek 68a Martinus P. v. Staveren, krulden.bed.. Raadwijkstr. 1 Hendrika Koppe, huish., Bloemstr. 27 Naatje de Ridder, gehuwd met K. Hulscher, z. ber., Hoorn 334 Arie van Krimpen, z. ber., Prinsenlaan 9 - Sara C. Luijendijk, dienst bode, Ridderbuurt 13 Samuel Aarde werk en echtgenoote. godsdienstonderwij zer, Rijnkade 10 Maatje Gebuijs, huis- De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoe der verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artikel 8, b, onder 2o, van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: C- O 5 En voor lijnkoeken f- soyaschroot soyakoeken grondnootkoeken grondnootschilfers cocoskoeken Ned. Oost-Indische cocos koeken tot andere soorten veevoe der verwerkte oliehouden de zaden, pitten en noten 1.20 0.70 0.85 0.55 1.40 0.85 0.50 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is inbegrepen het in artikel 8. b, onder lo, van voor noemde beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stéllen. 2650 houdster, Heuvelweg 4 Kinderen van Helden, z. ber., Raadhuisstr. 44 Wed. K. de Jong, z. ber., Hugo de Grootstr. 12 Anthony P. Koole en gezin, havenarbei der, Hoorn 61 Hendrik van Emmen, colporteur, Gouwsl.Weg 61 Maria C. van Sandwijk, z. ber., Brederodestr. 8. Vertrokken: Naar Voorburg, Park Vroo- menstein, Alida C. v. Frankfoort, dienstb. Bleiswijk, Rottedijk 456, Matthijs van Wageningen en gezin, z. beroep Wou- brugge B. 159, Klaas van Leeuwen, vee- houderskn. Amsterdam. Palembangstr. 53, Hendrik Schuurman en gezin, spoor- wegarb. Amsterdam, Palembangstr. 51, Arie van Leening en gezin, spoorwegarb. Wassenaar. Papenlaan 18. Jan Hensen, boerenknecht Enschedé. Cornelis J. de Weijs, bloemist, Nieuw Lekkerland A. 73 Elisabeth Kok, z. ber., Raadhuisstr. 44 Eindhoven, Boschdijk 213, Jantje v. d. Werf. juffr. v. gezelschap, Bloemendaal, Rustenburgerweg 20, Hendrikje Ambagts- heer, dienstb. Woubrugge. Batenweg, Evert Schraverus, z. ber. Schiedam, Am- pèrestr. 26 b, Johannes Krusings en gezin, uitvoerder Leiden. Groenhazengracht 12, Antonle van Rijn, wachtmeester Amsterdam, Hoofdweg 467III Thomas J. Chr. Blom, linieerder, Hooftstr. 50. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. van J. v. Kampen en J. de Vlieg; Jan Barend Hendrik, z. van J. P. Nederhand en M. Waarhuis: Niesje, dochter van K. Punselie en M. C. v. Ingen; Jannigje Adriaantje, d. van J. D. de Vos en M. A. Baas; Jan, z. van M. Kruik en I. Beukelman; Paulus Johannes, zoon van J. M. Vonk «n A C. Jacobi. Getrouwd: C. Oppelaar 23 jaar en A. Anker 25 jaar. Ondertrouwd: T. Vonk 26 Jaar en G. A. Zeilstra 23 jaar; B. J. Tebrugge 25 jaar en M. Verweij 23 jaar; J. G. van Noort 28 jaar en A W. Rest 30 Jaar; J. Karman, 26 jaar en C. N. de Ridder 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. de Jong en gezin, kaas handelaar van Harmeien. Vertrokken: M. J. J. Wijtenburg en ge zin, handelsreiziger naar Schiedam; Th. Dorssers, timmerman naar Amsterdam; K. Fennema, boerenknecht naar Zwam- merdam; P Bongers en gezin, veehouder naar Reeuwijk. 19. De boom was snel gevallen; daarbinnen huilden luid de katten met z'n allen. „Wel, wel", zei Thijs, „dat zij zoo huilen Ja, dat snap je; het is voor hen ook lang geen grapje! Zij hebben heusch de ernst van deze zaak al wel begrepen." En dan begonnen Thijsje en zijn vriend den zwaren boom te sleepen. Het was een heel erg moeilijk werk; maar gelukkig waren belden sterk en zij duwden en zij trekken maar uit alle macht! Zoo kwamen z!j tenslotte met hun zware vracht het bosch al uit; en nog immer huilden alle katten luid. Zij zullen nu dus naar het dorp toegaan; gelukkig is dat niet zoo héél ver hier vandaan.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7