FLUKS" ZILVEREN JUBILEUM. LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 27 April 1936 EEN PRACHTIG GESLAAGDE FEESTVIERING Foto J. W. Smit. Een aardig tooneeltje uit de Fluks-revue .Aanpakken", die Zaterdagavond werd opgevoerd. Welk een hartelijk medeleven, welk een spontaniteit, welk een saamhoorigheid demonstreerde Zaterdag het jubileumfeest van Fluks, dat des middags en des avonds gevierd werd in de zalen van Den Burcht! Fluks is een der oudste en meest roem ruchte korfbal-eerste-klassers van ons land. Fluks ls vastgeankerd in de Leidsche sportbeweging. maar het spel van mand tot bal trok nu al jaren niet meer die aandacht, welke men er vroeger aan pleegde te besteden. Hoe lang zijn reeds de tijden voorbij, waaraan een der Haag- sche vertegenwoordigers ter receptie herinnerde. toen korfballers uit de residentie liepen om nu eindelijk eens te zien hoe korfbal gespeeld moest worden en hoe ver in het verleden ligt de gulden periode waarin honderden en hon derden belangstellenden naar Fluks en Vitesse kwamen kijken omdat niemand deze uitzonderlijke show van ..het Leidsche spel", dat immers het beste in den lande was. missen mocht! Andere sporten kwamen hun rechten opeischen. .En ik herinner mij een jaar nog kort geleden zoo verzuchtte voorzitter Buys waarin we het nog eens waagden aanplakbiljetten te laten drukken en we aan entree-gelden de kosten van 't drukken nog niet eens binnen kregen"... Zou er bij zoo eewijzföde omstandig heden nog Interesse tiestaan voor Fluks en de nering van haar 25-jarig bestaan? Wie zichzélf deze vraag een oogenblik in ernst zal hebben gesteld moet Zaterdag met stomheid geslagen zijn! In den foyer van Den Burcht reci pieerde van halfvier tot vijf uur het bestuur der Leidsche rood-witten en het was één onafgebroken 6troom van sprekers, van bloemen en gelukstele grammen. welke daar binnen kwam en vertelde van de innige sympathie, die nog altijd vele honderden koeste ren voor Leiden's eerste-klasse-korf balclub. Dat waren mooie oogenblikken voor Fluks en haar voorzitter, de heer drs. S. Buys, die voor ieder het juiste woord te vinden wist, heeft daaraan meer dan eens in duidelijke termen uiting gegeven. De heer F. Jutte, voorzitter der feest commissie. dirigeerde deze plechtigheid en hil had druk werk met het annonceeren van de namen der tallooze afgevaardig den. die er hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Wat Fluks uitermate op prijs stelde, was. dat na een vertegenwoordiger van „De Algemeene". de heer Warringa namens den Leidschen Voetbalbond feli- oiteeren kwam. En de heer Buys benutte de gelegenheid naast een bedankje voor een schitterend bloemstuk om de hoop uit te spreken dat dit het begin zou vor men van meer contact tusschen voetbal en kolfbal tot heil van de Leidsche soort- beweging in het algemeen. De heer Wilson vertegenwoordigde den Nederlandschen Korfbalbond. waarvan hii president is. Fluks zoo zeide hü ontvangt bij haar jubileum den bondswimpel (die 's avonds nog gezonden werd) en zii heeft hem ten volle verdiend. Want Fluks heeft ontzag gelijk veel gedaan voor de kolfbal-bewe ging. niet enkel door haar voortreffelijk spel in vroeger jaren maar evenzeer door haar propaganda van den laatsten tijd. welke o.m. geleid heeft tot de oprichting van den Leidschen Korfbalbond. De ver- eeniglng timmerde nooit aan den weg. maar zii ging haar eigen gang. gaf den bond geen moeilijkheden en behoorde door haar uitstekende clubleven tot de sterkste en beste korfbalvereenieingen in den lande. Na den heer Wilson kwam de heer Rogge, van D.T.V. uit Amsterdam, met een fraaien wimpel, terwijl de heer Viilbrief. voorzitter van den Leidschen Korfbalbond wees 00 de nauwe relaties tusschen L.K.B. en Fluks en het vertrouwen uitte dat Fluks zich ook in de toekomst voor den bond zal blijven interesseeren De heer Val'entgoed. regis seur der Fluks-revue werd gevolgd door den heer Mazure. van H.S.V. uit Den Haag. die de roemrijke geschlpdenis der rood-witten naeine en opmerkte dat men niet alleen kijken moet naar de successen, maar ook naar de tijden, waarin het Fluks minder voor den wind ging en zii hard nekkig te strijden had tegen het degrada tie-spook. Het biieen-houden der leden in die periode van neergang, het handhaven van het peil der clubgeest en het zich met succes verdedigen tegen nieuwe opkomende krachten (waardoor Fluks er zich op be roemen mag dat geen enkele vereeniging zoo lang In de eerste-klasse onafgebroken heeft kunnen stand houden als zij) maken die jaren zeker niet tot de minst glorie rijke Na Mazure een afgevaardigde van Zui derkwartier en een vertegenwoordiger van het Haagsche H.K.V., die een medaille aanbood. De heer Schneiders, vroeger voorzitter van Fluks, snrak namens de oud-leden „de ruïne". Hii gaf uiting aan aller waardee ring voor het werk van het huidige be stuur. sprak de hoop uit dat spoedig weer meer glorieuze tijden zouden aanbreken omdat successen een stimulans vormen bij het winnen ran leden en belangstellenden en overhandigde een bedrag onder couvert hetwelk men wilde bestemmen voor een eventueel nieuw clubgebouw indien Fluks te zijner tiid het tegenwoordige veld aan den Kanaalweg zou moeten verlaten. Mocht die dreiging worden afgewend, dan zou men het geld voor een tribune willen bestemmen. De heer Horree snrak namens de korfbal-propagandaclub De Meeuwen daarbij de toezegging doende dat Fluks bij een komenden Dropazandawedstriid od financieelen steun harerzijds zal kun nen rekenen: mejuffrouw Tuk namens Nieuw Brunhilde. de heer ir. L. Schilt- huizen namens den Goolsch-Utreoht- schen korfbalbond. Namens de afdeeling Leiden van den N. B. L. O bood de heer Collin een plaquette aan. terwijl ver der nog gesproken werd door de heeren Guldemond (Noorderkwartier) Schmidt 'A.L.O., Den Haag) en een afgevaardigde van DJC.C. uit Delft. De toespraken ter receptie ziin vergezeld gegaan van vele fraaie bloemstukken, n.l. van Leidschen Korfbalbond. Leidschen Voetbalbond. Noorderkwartier. De Alge meene. oud-leden en donateurs. Pernix Zuiderkwartier. Nieuw Brunhilde D.K.C.. en A.L.O.. terwijl er schriftelijke felicita ties binnen kwamen van den Belgischen Kolfbalbond (bij de Olympische Spelen tn 1920 te Antwerpen namen vele Fluks-leden deel aan de kolfbaldemonstratie aldaar, welke show tot de oprichting van den Belgischen bond geleid heeft) Die Haghe. O.D.I (Den Haag) Achilles (idem). O.S. C.R. (Rotterdam) Overschotje (Lochenri, Rhoda (Amsterdam). Gelderschen Korf balbond Haagschen Korfbalbond. Ready (Den Haag). Sportief (Amsterdam) Rozen burg (Rotterdam). Leidsche Zwemclub. Rapiditas (Zutphen). Rood-Wlt (Den Haag) Onder Ons (Oosterbeek). Klimop (Leiden). E.C.K.A. (Arnhem). O.N.A. (Til burg). Brunhilde (Leiden). P.S.V. (Eind hoven) en Ons Clubje (Glanerbrug). Enkele uren na de receptie was men weer bijeen in Den Burcht. Nu in de groote zaal. nu in feeststemming nu ter opvoe ring van de revue .Aanpakken" die stads eenige maanden de gedachten van al wat Fluks heet heeft bezig gehouden en in fragmenten de Fluks-historie in beeld bracht Ja het is aanpakken geweest met deze revue, want de keuze der medewerkers was in den Fluks-krinz uiteraard zeer be perkt en er moest gewoekerd worden met bescheiden middelen. Bij de beoordeeling der resultaten dient zulks in het oog te worden gehouden evenals het feit dat de geringe ruimte van het niet directe mo derne tooneel in velerlei opzichten een handicap was. 't Was een geluk voor Fluks dat zii zich verheugen mocht in de mede- werlrine van den heer J. H. Valentgoed. den man die indertijd ook de revue .Weert ie wakker" van Nieuw Brunhilde zoo voortreffelijk regisseerde en die ook thans enorm veel voor het welslagen van dit festijn gedaan heeft. Voorzitter Buvs heeft hem na af'ooo evenals den tech nisch ontwerper en secretaris der feest commissie den heer J. W. Smit. kort. doch hartelijk dank gezegd (later wordt dat in intiemen krin? nog eens overgedaan) en hii verdiende dat alles, zoomede het warme applaus van het tevreden gestemde en zeer talrijke publiek ten volle. Natuur lijk had deze revue die ontworpen was door den heer J. de Pree met tekst van hem zelf en den heer S Buys, haar zwakke kanten, maar zii bood daarnaast toch ook veel dat de aandacht waard was. Zii was wU lieten het al -'oorschemeren uit stekend van regie, zij was vlot en Pittig, grappig soms en had meerdere van die kleurige en biizondere geslaagde tafereel tjes. die bij vele Flukkers nog laing in de memorie zullen blijven haneen. Wij denken daarbij aan het „huiselijke" en zeer goed gespeelde babbeltje in den fami lie-kring. aan de verschijning van het degradatie-spook, aan de symbolische voorstelling van het landskampioenschap, aan het afscheid van het korfbalspel (bij goeden zang en muziek van banjo's en guitaren) aan de guitige Shirley Temple, enz. De heer N. A. C. van Beeck had ge zorgd voor een aardige melodie der diverse liedjes, terwijl onder leiding van mei. R. Briejer. eenige dansjes waren ingestudeerd. Tegen haiftwaalf kwam het einde van een goed geslaagde opvoering, waarover de toeschouwers zeer tevreden waren en waarop Fluks met voldoening kan terug zien. Tot kwart voor vier werd er daarna gedanst voor zoover de ruimte in de tot het einde toe tjokvolle zaal zulks toe liet bil muziek van Hofenk's Melody Makers. 0 LAWN-TENNIS. T.C.H. I—LEIDEN I 5—3. In den eersten competitiewedstrijd heeft het niet aan spanning ontbroken. Begon nen werd met de 2de heerensingle, waarin Dros een goed debuut maakte in de over gangsklasse. hetgeen wel blijkt uit den ge- Hjkopgaanidon strijd ta de 2de set, die met 9—7, op t kantje voor Leiden verloren ging. Ook de 1ste heerenstagle van B. v. Haat ten werd helaas, na een zeer langen in- spannenden strijd verloren. De cijfers waren 10—8, 1412! In de 2e set haalde v. Haaften een achterstand van 51 tot 55 op, door zeer goed en tactisch spel en hij zag zich pas bij 1412 de set ontgaan, gaan. De twee dames-singles werden door lei den gewonnen. Mevr. de Gruyter kon door meerdere wedstrijd-routine winnen van haar tegenstandster, die goed op dreef was. Mej. Moolenburgh had minder moeite met mej. v. Kerkhoven en won in twee straight sets. De twee gemengde dubbelspelen gingen verloren. De nieuwe combinatie mevr. MeyerBoekwijtDros sloot al heel aar dig. maar de tegenpartij was sterker. De heer en mevr. de Gruyter hadden een goede kans op winnen in de 3de set, toen ze op 55 kwamen, maar ook dit punt ontglipte Lelden op 't laatste moment. De Leidsche damesdubbel, de beproefde combinatie mej. MoolenburghMevr. MeyerBoekwijt won gemakkelijk van de T.C.H.-dames. De laatste partij bracht nog onverwachte spanning. Dros en de Gruy ter, op papier zwakker, wonnen door tac tisch spel en taai volhouden de 1ste set met 119, maar ln de volgende twee sets konden ze dat peil niét handhaven en ver loren zij. Het verkregen resultaat ls voor den eer sten keer niet onbevredigend. Hieronder de volledige uitslagen: Heerensingle: B. v. Haaftenmr. F. Bak ker 8—10. 12—14, B. Dros—H. Knoop 3—8. 7—9. Damessingle: mevr. de Gruytermej. de Vletter 63. 97; mej. Moolenburgh mej. v. Kerkhoven 62, 61. Damesdubbel: mej. Moolenburghmevr. Meyer—mej. de Vletter—mej. v. Kerkho ven 64, 60. HeerendubbelDrosde GruyterNiel senBakker 119, 26, 16. Gemengd dubbel: hr. en mevr. de Gruy termej. v. KerkhovenNielsen 36. 64, 57: mevr. MeyerDrosMej. de Vletter Knoop 26. 46. LEIDEN II—S. O. S. n 4—4. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat er dezen eersten competitie-Zondag te Noordwij k veel van tennissen terecht zou komen, maar de Noordwijksche banen bleken heel wat water te kunnen verwer ken. en toen om half twaalf de regen ophield kon onmiddellijk met spelen be gonnen worden. Eerst werden de enkel spelen gespeeld, en eigenlijk gezegd wa ren de Leidsche verwachtingen niet zoo heel hoog gespannen, maar Hom bleek dezen dag in bijzonderen vorm te zijn, en won voortreffelijk spelend het eerste punt voor Leiden, nadat het tweede enkelspel te loor was gegaan. Dit bleek het Leidsche team te insplreeren, en ach tereenvolgens wisten belde Leidsche da mes hun enkelspel te winnen, waarbij vooral het spel van mej. van Schalk op viel. Bij het begin van de dubbelspelen stond Leiden dus met 31 voor, en toen Hom en Zaaijer ook het heeren-dubbel- spel wonnen, begon het er werkelijk naar uit te zien, dat Lelden een vrij onver wachte overwinning zou gaan behalen. Maar in de verdere partijen bleek, dat de S.O.S.-sers veel beter op het dubbelspel ingesteld waren dan de Leidenaars. en het resultaat was dan ook, dat het einde kwam met een gelijk spel. De uitslagen luidden: F. Horn slaat O. N. Haitink 86, 75: dr. W. H. Zaaijer verliest van H. Berdlng 16, 36: mej. J. W. de Heer slaat mej. N .Lebret 63, 64; mej. V. van Schaik slaat mej. S. Broese van Groenou 64, 16, 63: mej. de Heer en Zaaijer verliezen van mej. N. Lebret. en H. Elink Schuurman 16, 16; mej. V. van Schaik en Hom verliezen van mej. Lebret en Berding 64. 68. 57; Hom en Zaaijer slaan Elink Schuurman en Hai tink 46, 6—3, 9—7; mej. de Heer en mej. van Schaik verliezen van mej. Broese van Groenou en mej. Lebret 46, 26. LEIDEN III—COCKTAIL I. 't Zou een wonder geweest zijn indien Leiden gewonnen zou hebben van Cocktail, een naam die voor deze club bijzonder goed gekozen is. De heeren van Cocktail zijn voor de derde klas te goed. Vooral de oudste Go zou tegen spelers uit de Hoofd klasse geen slecht figuur slaan. Voor de Leidsche heeren was het dan ook onbe gonnen werk. al moeten we erkennen dat zij zich zoo goed mogelijk verdedigd heb ben. Van de 8 partijen, die allen door Leiden verloren werden, hadden toch min stens 3 partijen gewonnen kunnen worden. Zonder iets af te doen aan het goede spel van mej. Noordman (C.) tegen mej. Goekoop (L.) meenen wij toch dat de laat ste deze partij niet had mogen verliezen, al moeten wij er aan toevoegen, dat het vaste en lange spel van mej. Noordman zich niet bijzonder leende voor mej. Goe koop om er gemakkelijk in te komen. De eerste set eindigde vrij snel voor Cocktail, in de tweede set bood Leiden meer tegen stand. kwam van 33 op 43 en bijna op 53. Jammer kwam het zoover niet. Het werd 44 en hierna bleef mej. Noord man de meerdere. Mej. Stumpel is vergeleken bij verleden jaar wel vooruit gegaan. Voor haar was het een hard gelag dat een zeker schij nende overwinning op mej. Morsdh haar toch nog ontging. De dames-dubbel had ook voor Lelden kunnen zijn. Mej. Goekoop is geen dubbel- speelster. Had dj bij het net even gevaar lijk kunnen zijn als mej. Vos, deze partij had Cocktail dan niet gewonnen. Wij kunnen hier gerust voorspellen dat Oocktail zonder slaig of stoot kampioen van deze afdeeling wordt. Hieronder de uitslagen: G. SchölvinckGo Tjan Giap 06, 16; mr. H. L. MaaldrinkGo Tjan Hwat 36, 810; mej. N. J. Goekoopmej. L. Noord mam 36, 46; mej. Z. Stumpelmej. M. Morsch 36, 63, 57; mej. N. J. Goekoop en H. Coeberghmej. P. Perquin en Go Tjan Hwat 46. 36; mej. Stumpel en G. Schölvinckmej. M. Morsch en Go Tjan Giap 36. 16 H. Coebergh en mr. H. L. MaaldrinkKoo Twan It en Go Tjan Giap 26. 06; mej. N. J. Goekoop en mej. D. Vosmej. L. Noordman en mej. P. Per quin 57. 75, 3—6. COCKTAIL H—HEEMSTEDE VI 8—0. Voor de competitie won Cocktail II met 80 van Heemstede VI. Heerenenkel: Jp NoordmanP. C. Blok ker 60, 8—1; F. R. A. Walraven—P. van Wijngaarden 62, 63. Damesenkel: mej. M. Croesmej. J. Evers 6-0,6-3mej. W. A. V. de Haze Winckel- manmej. N. Groen 6—3, 62. Gemengd dubbel: mej. J. SpronkJp Noordman slaan mevr. G. J. van Hezel en H. J. F. van Hezel 6—2, 6—0.: mej. W. A. V. de Haze WtackelmanF. R. A. Walraven sl. mej. J. EversP. C. Blokker 75, 63. Heerendubbel: Jp NoordmanTjiam Djoe Khlam sl. H. J. F. ten Hezel—P. van Wijngaarden 61, 60. Damesdubbel: mej. M. Croesmej. J. Spronk slaan mej. N. Groenmevr. G. J. van Hezel 63, 62. ZEILEN. INZET VAN HET ZEILSEIZOEN. DE VOOR-KAAG. Vroeger dan andere jaren heeft Do Kaag het zeilseizoen op de Kagerplassen geopend met de nu ook zoo langzamer hand traditioneel geworden Voor-Kaag. De voorbereiding van de Olympische zei- lerij in Kiel vergt nogal tijd en aan die voorbereiding dient het gewone zeilpro- gramma ondergeschikt te worden ge maakt. Toén de Voor-Kaag op den Zater dagmiddag begon was het weer gelukkig niet al te guur maar het zonnetje had toch niet zooveel kracht, dat er een milde lentestemming op de plassen heerschte, laat staan een zomersché sfeer, die voor de zeilerij van zoo groot belang is. Met een dikken, bijna pal Westenwind en een paar behoorlijke kruisrakken op de Kaagbaan mochten dan zeilsters en zei lers in hun schik zijn, juist het briesje van 810 M. per seconde maakte het geheel tot een natte bedoeling en daarvoor was het weer toch te guur De wedstrijduitrustirig van De Kaag is overigens weer opnieuw verbeterd want Zaterdagmiddag deed voor het eerst de windsnelheldsmeter dienst op den start toren. Een geschenk van de Kaag-leden verleden jaar aan hun Jubileerenden voor zitter. den heer Van Hoolwerff. Men kan nu bij de Kaagsocieteit op elk oogenblik de windsnelheid aflezen en Zaterdagmid dag was die groot genoeg om het wed strijdcomité te doen besluiten, de jongere jollenklassers de baan om den Lakerpol- der te laten varen. Het snufje van deze Voor-Kaag had het eerste treffen op wedstrijdterrein van de Drakenklasse moeten zijn. Maar Wester was met de Noorman Godfried te laat en had daarenboven geen tegenpartij. Zoo werd het debuut van deze Noorsche klasse in ons land uitgesteld, wat wij niet al te 7.eer betreurden, omdat vooralsnog de Drakenvloot te klein zal zijn om waar lijk Interessante races te bieden. Wat spanning en vinnigheid betrof, bevestigde echter de regenboogklasse volkomen haar reputatie. Toen Klingen en Bos elkaar dwars zaten bij de keerboei voor de tweede ronde was dat in het schuitje van Van der Mey, maar die drie mochten vechten zoo veel als zij wilden. Jan Helnen met Hans Nathan en Bas van der Meer als beman ning was er al tusschen uitgeloopen en den Janmaat kreeg de rest van het rc- genbogenveld niet meer. In de Pampusklasse werd de strijd tus schen Van Hooff en van Essen pas met het laatste slagje beslist ten gunste van de Windveer. Deze klasse had een zeer goeden start te zien gegeven en dat in tegenstelling met de Olympiajollen, waar in drie candldaten voor Kiel heel slecht weggingen, met Borgerhoff Mulder als laatste. Desondanks werd de Leidenaar met een straat eerste. In de U-klasse met twee nieuwelingen won Sieverts ditmaal onbedreigd. Van der Steen had even voor den start nog een jol op sleeptouw en waar het geen ge woonte ls een wedstrijd met een volgboot te varen, moest hij dit aanhangsel kwijt, alvorens te starten. Gedurende een race, die begint met het vijf minuten-schot, mag men geen uitrustingsstukken van of over boord zetten en achterlaten. Of deze regel ook geldt voor 'n volgboot? Van Hoolwerff moest er het wedstrijdreglement eens op nalezen Uitslagen van Zaterdag De uitslagen van Zaterdag waren: 45 M.2 kruiserklasse: 1. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts; 2. Walta, st. C. A. Vermaat, Regenboogklasse A: 1. Janmaat, st. j, Helnen; 2 Holland II, st. F. P. Bos; 3. D« Leede III, st. W. L. van der Mey; 4. Ven- nemeer, st. I. J. C. Klingen; 5. Saenden st. L. de Wit. Regenboogklasse B: 1. Annie II, st. mej, A. van Nieuwenhulzen; 2. Witte Raaf, st W. H. Warring. 12 M.2-sharpleklasse A: 1. Spitsmuis, st J. H. Nauta; 2. Dinges, st C. Nauta. 12 M.2-sharpleklasse B: 1. lake Care, st. H. Ranselaar; 2. Wildebras, st. M. R. Mantz. Olympiajollen: 1. Daphnla, st. P H. R, Borgerhoff Mulder; 2. Goesllng. st. W. Rit- man 3. K.N.V.W.V. 3, st. D. J. M Kag- chelland; 4. K.V.N.W.V 2, st. W, van der Valk Jr. Noord-Nederlandsche 16 M.2-klasse: 1, Hilde HI, st. W. E. van Schelven; 2. No. 81. st. H Jonker. Twaalfvoetsjollenklasse A; 1. Waterhoen st. J. A. de Vries; 2. Hans, st. A. H. van Vliet; 3. Tierelier, st. R. J. van Ginkel. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1 Alvertje, st. E. J. Coster Jr.; 2. Notedopjé, st. J. Th. van Dalen; 3. Lucky Rascal, st. L. D. van Eek; 4. Eeider, st. B Ouwerkerk Jr.; 5. Doordrijver, st. S. H. van Hulst. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. Tureluur, st. G. van Dalen; 2. Hazenwind, st. M. Zaayer; 3. Sheila, st. F Maas. Pampusklasse: 1. Windveer, st. L .van Essen; 2. Zweiland, st. M. H. van Hoolf Jr.; 3. Fuut II, st. W. van Hattem; 4. Rui ter, st R. Reltsma; 5. Spriet, st. J. M. G. Schrama. Tweede dag met regen en geen wind. Zoo goed als de eerste dag van de Voor- Kaag was geweest, zoo slecht was de Zon dag. Dat het regende in de ochtenduren was natuurlijk onaangenaam, maar het was het ergste niet. Veel erger was een wedstrijddag met geen of maar heel wei nig wind. De starttoren gaf ten hoogste 4 a 5 M. per seconde aan en dat deson danks een Jollenzellster kans zag te kap seizen gaf een extra sensatie, op dezen zelldag, die langzaam drijvend onder grauw grijze regenwolken, weinig opwin dends heeft gebracht. Tijdens de ochtenduren werd de baan tot op een ronde ingekort, hetgeen na tuurlijk weer niet ledereen duidelijk was, zoodat in enkele klassen leiders rustig aan een tweede ronde begonnen Rlt- man bijv. in de Olympiajollen om te laat de fout te bemerken. Als reactie op een langdurige drijf partij kwamen ooit de eerste protesten in het nieuwe zeilsei zoen los en die vielen natuurlijk in de dichtst bezette klasse, die der twaalfvoets- jollen. Belangrijke zellproblemen waren er niet mee gemoeid. Deze tweede dag van de Voor-Kaag geeft ons verder weinig aanleiding tot be schouwingen en wij kunnen verder naar de uitslagen verwijzen. Slechts zij nog ge memoreerd, dat tegelijk met- de regen boogklasse A. de Draak Noorman God fried startte. Wester kon althans ditmaal niet waar maken het gerucht, dat eea draak sneller dan een regenboog is. De uitslagen der ochtendwedstrijdea luiden als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Boekanier, st. A. Warmers, 2. Coppelstock, st.vr. mevr. Sieverts, 3. Walta, st. C. A. Vermaat. Regenboogklasse A: 1. De Leede III. st. W. Z. v. d. Mey, 2. Janmaat, st. J. Helnen, 3. Saenden, st. L. de Wit, 4. Swan, st. H. Zuiderbaan, 5. Vennemeer, st. Ir. J. C. Klingen, 6. de Draak Noorman Godfried, st. H. Wester. Regenboogklasse B: I. Annie II, st. A. v. Nieuwenhuizen, 2. Witte Raaf, st. W. H. Warring, 3. Tjebbe, st. Tj. Maas. 12 M2. klasse A: 1. Spitsmuis, St. J. H. Nauta, 2. Pamir, st. A. Schepers, 3. Din ges, st. C. Nauta, 4. Nana, st. G. A. M. Sa- raber. 12 M2. klasse B: 1. Take Care, st. H. Ranselaar. 2. Spotvogel, st. H. J. Kuiper, 3. Wildebaas. st. M. R. Mantz. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 8. K.V.N.W.V. 3, st. D. Kagchelland, 3. Goesting, st. W. Hit man, 4. K.V.N.W.V. 2, st. W. v. d. Valk. 16 M2. Friesche klasse: 1. Hilda IH, st W. E. v. Schelven; 2. Nelson, st. R. Alt; 3. st. H. Jonker. Pampusklasse: 1. Windveer, st. L. v. Essen; 2. Ruiter, st. R. Reitsma; 2. Bries, st, M. Monde; 4. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes; 5. De Steur, st.vr. mevr. v. d. Steur Oudshoorn. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Vagebond, st. Th. van Helvert; 2. Waterhoen, st. J. A, de Vries; 3. Jutter, st. C. Naudin ten Cate; 4. Dreadnought, st.vr. mej. L. v. d. Kwast. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Alvertje,'st. E. J. Coster Jr.; 2. Notedop, st. P. A. de Jong', 3. Lucky Rascal, st. L. D. v. Eek; 4. Door drijver, st. S. H. v. d. Hulst. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Hazenwind, H. M. Zaayer; 2. Don Quichotte, st. J. P- Brouwer; 3. Sheila, st. Fr. Maas; 4. Ture luur, st. G. v. Dalen; 5. De Gllpper, st. J. C. Tims. De uitslagen der middagwedstrijden lul den: 45 M2. kruiserklasse: 1. Batavier, st. A. Warners; 2. Walta, st. C. A. Vermaat; 3. Coppelstock, st.vr. mevr. Sieverts: 4. Brix. st. W. v .d. Burg; 5. Boharoc, st. H. W. v. d. Steen. Regenboogklasse A: 1. Saenden, st. L. de Wit; 2. Swan. st. H. Zuiderbaan; 3. Jan maat, st. I. Heinen; 4. Breehorn, st. J. Loopuyt; 5. Venemeer, st. ir. J. C. Klingen. Regenboogklasse B: 1. Annie II, st. A. Nieuwenhuizen; 2. Witte Raaf, st. W. H. Warring; 3. Tjebbe, st. Tj. Maas Pampuklasse: 1. Bries. st. M. Monde: 2. Fuut II, st. W. v. Hattem; 3. Windveer, st. L. v. Essen; 4. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes 12 M2. klasse A: 1. Spitsmuis, st. J- J- Nauta; 2. Dinges, st. C. Nauta; 3. Nana, st, G. A. M. Saraber. 12 M2. klasse B: 1. Dada, st. L. P. Volle- bregt. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Vagebond, st. Th. v. Helvert; 2. Hans. st. D. H. v. Vliet; 3. 373, st. J. Leenen; 4. Tureluur, st. R. J- T' Ginkel; 5. Waterhoen, st. J. de Vries. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Alvertje, st. E- J. Coster Jr.; 2. Feja, st.vr. mej. E. Sijthoft. 3. Lucky Rascal, st. L. D. v. Eek: 4. Black Macie, st. W. Stoutenbeek; 5. Doordrijven st S. H. v. Hulst. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Hazewind, st. M Zaaver; 2. De Glipper, st. J. C. Tims. 3. Sheila, st. Fr. Maas: 4. Reward, st. Nijman; 5. Ariel, st. M .F. Koert. Olympiajollen: 1. „O.H.", st. P. H. Borgerhoff Mulder; 2. Goesting, st. W. K'1' man.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12