LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 April 1936 JdN/T IN lïTIIIEN LAND- EN TUINBOUW^ UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. MUZIEKWEDSTRIJD 11e OLYMPIADE BERLIJN 1936. N'ederlancLsche deelneming. Tegenover veertien te Los Angeles in 1932 (dit hoogere cijfer was vooral te danken aan de deelneming der Zuid- Amerlkaansche staten) en negen te Am sterdam in 1928, hebben zich negen lan den met 34 composities aangemeld voor bovengenoemden muziekwedstrijd, waaruit dè Internationaal samengestelde jury de beste werken zal uitzoeken, De inzendin gen zullen verdeeld worden in drie groe pen: composities voor solo- en koorzang, composities voor een instrument met of zonder begeleiding en voor instrumen- teele kamermuziek en composities voor orkesten. Op den openingsdag der Olym pische spelen zullen de drie beste werken uit elk der drie groepen met dezelfde prijzen, waarmede ook de sportieve prestaties worden bekroond, worden on derscheiden. Nederland neemt aan den wedstrijd deel met een ,,Marcla Campione" van A. A. Langeweg en met „In den beginne was het Rhytme" van Marlus Monnikendam. Voor het meerendeel jongeren uit de verschillende landen hebben ingezonden. o JOHAN HEESTERS NAAR HOLLYWOOD. Onze reeds bekend geworden Jonge land genoot, de tenor Johan Heesters heeft, door zijn succes in de Volks-Opera te Weenen de aandacht getrokken der film regisseurs. Na daar de hoofdrol te hebben vervuld in de Lumina-film „De kandelaars van den Keizer", werd hij geëngageerd door de U.F.A. te Berlijn. Wat bij deze stijgende carrière door velen werd ver moed, is thans werkelijkheid geworden. Heesters is nu aangezocht door de Metro Goldwyn Mayer te Hollywood en heeft een voorloopig contract voor vijf jaren geteekend. Voorwaar een groote onder scheiding voor dezen jongen Hollandschen kunstenaar. o SHIRLEY TEMPLE GEËNGAGEERD VOOR 1000 POND PER WEEK. Ruim 2"/« millioen gulden in 7 jaar. Uit Hollywood wordt gemeld, dat Shirley Temple, de jeugdige filmactrice door de „20th Century Fox Cy" is geëngageerd te gen een salaris van ongeveer 1000 pond per week. Shirley vierde gisteren haar ze venden verjaardag. Zij zal dit jaar in vier films moeten spelen. Voor iedere film zal zij 13.000 pond ontvangen, terwijl haar moeder eveneens een zeker bedrac zal toucheeren. Bij het laatste contract van Shirley ■werd haar een gage van 4000 pond per film toegekend. Het contract met Shirley Temple is af gesloten voor 7 Jaren, zoodat zij in dien tijd de „niet onaardige" som van ruim 2'/: millioen gulden zal verdienen!! WEEKBLADEN. De burgemeester van Baarle-Nassau. de heer H. J. M. Hofland, schrijft in de „Wereldkroniek" over Baarle, een onoplos baar grensprobleem. In de „Sportwereld" geeft Sprint een beschouwing over het Olympisch Dorp. Een aantal fraaie foto's is afgedrukt van „Een onvoltooide symphonie in steen", de kathedraal te Barcelona. CiZ.O.GgNgvgw 7653 ROOO-EN ZWART MEW„ (Ingez. Med.) JAARVERGADERING DER CENTRALE LANDBOUW-ONDERLINGE. Te Amsterdam is gisteren in een der zalen van de „Industrie Club" onder voor zitterschap van den heer P. Hiemstra te Utrecht de jaarlijksche algemeene leden vergadering gehouden van de vereeniging ,De Centrale Landbouw-Onderlinge". be dril fsvereeniging ingevolge de land- en tuinbouwongevallenwet 1922. Ter vergadering waren alle elf afdeelin een der vereenigine vertegenwoordigd. Aan het jaarverslag over het boekjaar 1 November 1934 t/m. 31 October 1935, hetwelk door de vergadering werd goed gekeurd. ontleenen wii het navolgende. Bij de vereeniging waren aangesloten per 31 October 1935 32005 werkgevers, ter wijl 3193 patroons persoonlijk vrijwillig verzekerd waren en 1577 leden voor hunne kinderen aan de vrijwillige ongevallen verzekering deelnamen. Het door de gezamenlijke leden uitbe taalde loon bedroeg over het bedoelde boekjaar bijna 50 mdlCioen gulden In het verslagjaar werden bli de ver eeniging aangegeven 9231 ongevallen, waarvan 16 gevallen, met doodeüjken afloop. Van deze laatste gevallen gaven er 9 aanleiding tot het toekennen van ren ten aan nagelaten betrekkingen. In totaal moest aan contante waarden van toege kende en eventueel nog toe te kennen blijvende renten worden opgebracht ruim f. 35.000. Tenslotte zii vermeld, dat de vergadering het aan de beurt van aftreden zijnde lid en plaatsvervangende lid van het college van commissarissen, resp. de heeren C. S. van Beuningen te Maarsbergen en J. M. van Bommel van Vloten te Goes opnieuw benoemde. o VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Wanneer wordt de Hulst ge snoeid? J. G. W. v. d. S. te L. Antwoord Dit doen we liefst direct na den winter, dus in MaartApril. De stekken Aucuba en Laurocerasus kunt u éénmaal verspenen of direct na ?et ™,r,men van ,w°rtel op rijen uitplan- ten Elk jaar ruimer plaatsen is aan te bevelen. ALPHEN. JAARVERSLAG DER MARTHA- STICHTING. Tekort over 1935 f, 51.578.73"/*. Aan het jaarverslag der Martha-Stich- ting (inrichting voor onverzorgde kinde ren) alhier, ontleenen wij: Het tekort over 1935 bedraagt ruim f. 51.000.7—, Dit tekort is, aldus de pen ningmeester, een cijfer dat aandaöhtig bekeken moet worden en welks beteekenis ten volle door het bestuur der inrichting wordt beseft. Al mag men een uitkeering van de algemeene subsidie tegemoet zien, welk bedrag alsdan zal kunnen dienen om het tekort te verminderen en al verwacht het bestuur dat het evenals vorige jaren giften voor het tekort zal ontvangen, toch vreest men dat het tekort ditmaal niet geheel ingehaald zal kunnen worden en dat derhalve de kans bestaat, dat men van het kapitaal hoewel weinig zal moe ten interen. Het is het bestuur een be hoefte om vreugde te uiten over de volle medewerking en steun van den nieuwen directeur en directrice op het moeilijke terrein der financiën; het is een voldoe ning dat zij zich reeds volkomen hebben ingewerkt en door hen talrijke practdsche voorstellen zijn gedaan. Hoewel reeds hier en daar nuttige besparingen zijn verkre gen, zal het effect hiervan pas geleidelijk tot uiting komen, doch het stemt tot tevredenheid, dat reeds het afgeloopen Jaar het een en ander kon worden bereikt. Het totaal der uitgaven is met f. 10.000. gedaald en wel van f. 193.000 in 1934 tot f. 183.000 in 1935. In tegenstelling tot de inkomsten, waarop men uiteraard weinig invloed kan hebben, heeft het bestuur de uitgaven min of meer in handen en het is dan ook verblijdend, te kunnen consta- teeren dat deze vrij belangrijk zijn ge daald. Daarentegen is het te betreuren, dat de inkomsten niet even goed zijn ge weest, als de uitgaven daalden. Waren zij tenminste gelijk gebleven aan het vorige Jaar, dan had toet bestuur het profijt van de lagere uitgaven ten volle gevoeld en was het tekort, vergeleken met het voor gaande jaar, in sterkere mate teruggegaan. Nu is een groot deel van het voordeelig effect verloren gegaan. V.n. de post „ver- pleeggelden". de voornaamste bron van inkomsten is dit jaar gevoelig gedaald. Vier jaar geleden was dit cijfer nog f. 120.000.thans slechts ruim f. 103.000. Daarenboven is er geen directe kans, dat dit bedrag in de toekomst weer eenigszins belangrijk zal stijgen. Integendeel, de jongste regeeringsmaatregelen zullen tot resultaat hebben, dat een verdere vermin dering van verpleeggelden is te verwach ten, aangezien bij opname van nieuwe kinderen de door het Rijk vastgestelde bijdragen sterk verlaagd zijn. Het zou de inridhting daarom zeer helpen, wanneer alle plaatsen in de stichting bezet waren. Op deze wijze zou de Stichting aan den eenen kant aan Tiet doel, dat zij zich voor oogen gesteld heeft, nj. de verpleging van onverzorgde kinderen beantwoorden, aan den anderen kant worden hierdoor de financiën gebaat. De post „giften" die vele jaren op hetzelfde peil bleef, is thans ook achteruit gegaan, vergeleken bij het vorige jaar: zulks is ook het geval met de „con- tributiën". De nood der tijden spreekt dui delijk uit deze posten. Velen van de vrienden der stichting waren gedwongen hun steun te verminderen. Het bestuur zal alles in het werk stellen om nieuwen steun in breederen kring te verkrijgen, daar zij zonder deze belangrijke inkomsten 't werk niet kan voortzetten. Verblijdend is, dat de opbrengst der boerderijen iets te toe genomen, vergeleken met het vorige jaar. Echter hebben omgekeerd de loonen der werkjongens minder opgeleverd. Er zijn b.v. jaren geweest dat van deze post werd ontvangen f. 12.800.terwijl over 1935 slechts werd ontvangen f. 4800.—. Een duidelijk teeken, hoe moeilijk het valt om de jongens aan werk te helpen! Tot voor kort profiteerde de stichting van haar gunstige ligging, waardoor het haar mogelijk was, in de bedrijvige gemeente Alphen werk te vinden voor haar oudere jongens. Maar in den loop der tijden die ook voor deze gemeente steeds ongunstiger zijn geworden, valt het nu zeer zwaar om een betaalde betrekking voor alle jongens te vinden. Ook op deze stichting heeft de geesel der werkloosheid zich doen gevoe len. Wel tracht het bestuur, zooveel in zijn vermogen, op de stichting zelve werk te vinden voor de jongens, maar dit heeft uit den aard der zaak zijn grenzen. Als laatste werkverschaffing heeft men een sportterrein aangelegd, terwijl kleine, noodzakelijke veranderingen aan de ge bouwen, zooveel mogelijk in eigen beheer aangebracht worden. Voor de financiën brengen deze veranderingen en verbete ringen, hoe nuttig op zichzelf ook, geen verlichting en het is dus voor de inrich ting van het grootste belang, dat betere tijden mogen aanbreken voor de gemeente Alphen en haar omgeving, opdat zij ruimere werkgelegenheid aan de jongens bieden kan. Bij uitgavenposten valt bij de meeste een geringe achteruitgang op te merken. Bij 2 posten echter is deze terug gang aanzienlijk geweest en wel bij den post „voeding" ongeveer f. 4000.— en bij den post onderhoud gebouwen bijna f. 3000.Verbouwingen van eenige be teekenis hebben het afgeloopen jaar niet plaats géhad. De uitgaven zijn gedaald tot f. 184.415.80'/2, hetgeen berekend over 434 kinderen met 140344 verpleegdagen, neer komt op f. 1.31 per kind per verpleegdag. Dit is 4 cent lager dan in 1934, dus een verblijdend resultaat. Hoewel men dus op den goeden weg is en wederom een schrede tot versobering is gedaan, zoo geeft de grootte van het tekort het be stuur toch alle redenen om verdere be zuinigingen onder de oogen te zien. Echter wenscht het bestuur den nieuwen directeur eerst de gelegenheid te geven, zich het geheele werk op de Stichting grondig eigen te maken, teneinde ook zijn oordeel omtrent verdere maatregelen te verne men. Het bestuur wenscht in deze geen overijlde besluiten te nemen. Zij zal alles in het werk stellen om op den weg der versobering voort te gaan, waardoor het mogelijk zal zijn de kosten per kind per verpleegdag verder te verlagen. In deze onzekere tijden is het een voorrecht, aldus besluit de penningmeester te weten, dat wij geheel op God mogen vertrouwen met al onze zorgen en nooden en dat wij dank baar mogen zijn mede te werken aan het werk, dat God op onzen weg geeft. Hij be sluit met allen, die het werk der stichting met hun bijdragen, hun werk en hun toewijding hebben gediend, hartelijk dank te breggen. De verkeersmoeilijkheden beginnen weer! In verband met herstellingen aan de brug aan Gouwsluls H.Z. is hedenmorgen het verkeer LeldenUtrecht om 8 uur over deze brug gestremd en omgelegd van Alphen-Zwammerdanf over de L. Rijndijk. Reeds een halfuur na de omlegging reed een groote benzineauto van de „Matic" in de langs den weg gelegen sloot, zoodat daardoor voor een twintigtal auto's het verkeer geruimen tijd geheel was ge stremd. Daar de bermen aan de L. Rijn dijk, vooral nu het juist de laatste dagen af en toe regenachtig is geweest, zeer zacht zijn, zal het dubbel oppassen zijn! De vereen, tot stichting en instand houding van een gebouw voor Chr. belan gen in wijk Hoorn te Alphen a. d. Rijn, kwam in gebouw „Jonathan" in jaarver gadering bijeen. Na opening werden de notulen goedgekeurd. De voorz., de heer L. Spreij Jzn., hield een toespraak. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Westmaas Jaczn., ontleenen wij dat de exploitatie van het gebouw alleszins gun stig is geweest. Het financieel verslag gaf dan ook een batig saldo aan. Blijkens het rapport der kascommissie waren boeken en bescheiden in orde bevonden. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren S. Blom en F. v. Zalingen. Na eenige mededeellngen van de commissie van beheer volgde stemming over toela ting van nieuwe leden. Zes nieuwe leden traden toe zoodat het ledental thans 66 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer K. Verboom, terwijl in de vacaturen van G. Verhorst en P. v. Wie- ringen werd voorzien door de benoeming van de heeren J. v. Arkel en E. Megchelse. Hierna volgde vaststelling van het huis houdelijk reglement en sluiting. Een en ander werd afgewisseld door zang en orgelmuziek van den heer F. v. Zalingen. Het bestuur van de Martha-Stich- ting ontving de afgeloopen maand van N. N. uit Sneek een gift van f. 450. Tijdens haar werkzaamheden op de stoep aan den Rijn, werd door een schip persknecht van een voorbijvarende motor boot met een stuk cokes naar mej. K. in de Raadhuisstraat gegooid. De juffrouw werd geraakt aan haar hoofd en bekwam daar aan een bloedende wonde. Het mocht den politie gelukken den schipper onderweg aan te houden, waarna tegen den knecht proces-verbaal werd opgemaakt. In de Wilhelmingstraat werd de drie- wielige bakfiets van den groentekoopman S. N. aangereden door een vrachtauto die na de aanrijding doorreed. Het gelukte de politie den dader, zekere B. uit Woerden te Leiden aan te houden. De bakfiets en de lading werden bescha digd. BODEGRAVEN. Bijeenkomst van den Chr. Vrouwenbond. Een uitnemend geslaagde vergadering werd gehouden' Var? den Chr. Vrouwen bond, waar dr! F. D. van Muiswinkel uit Den Haag, dir. van het Ec. Instituut voor den Middenstand sprak over „Huishou ding in Crisistijd". Eerst gaf spr. een be schouwing over de' positie van de huls vrouw onder Israël en de Oostersche vol ken. De vrouw van thans verkeert in me nig opzicht in veel gunstiger positie. Het gesloof van vroeger behoort tot het ver leden en door de sterke industrialisatie, door de uitbreiding van den winkelstand heeft zij veel minder dingen zelf te doen. Daardoor komt meer tijd vrij voor eigen ontwikkeling en opvoeding der kinderen, maar er bestaat ook een gevaar voor le vensvervlakking. Daarom is in meerdere opzichten versobering van het leven ge- wenscht ook wanneer niet de economische crisis die noodzakelijk zou maken. Uitvoerig werd de oorzaak van den hui- digen toestand toegelicht, waarna gespro ken werd over de financieele zijde van het huishouden, waarbij een behoorlijke boek houding sterk werd aangeraden. Gewezen werd op het belang van doelmatige voe ding. De verhouding tot den winkelier werd besproken en de prijzenpolitiek. Aangetoond werd, dat de zelfstandige winkelier zeker niet duurder is dan het grootbedrijf, terwijl gehekeld werd de me thode van dividenden en kortingen, van cadeaux e.d.. die men zelf betaalt. Ook over uitverkoopen werd menig interessan te bijzonderheid meegedeeld. Aangedrongen werd op het koopen in eigen gemeente, ter bevordering van de algemeene koopkracht van het geheel. Gevonden: Een portemonnaie. Op den straatweg GoudaBodegraven is men thans onverwacht begonnen met het verbeteren van de Burg. Ie Coultre- straat. Daarbij heeft men thans de mede werking van de eigenaars der tuinen ver kregen en wordt een doorloopend trottoir gelegd van de Wilhelminastraat tot de Le Coultrestraat, waardoor een gevaarlijke verkeershoek beduidend wordt verbeterd. Het geheel wordt verfraaid door het plaat sen van natuursteenen lantaarnpalen. Een collecte voor de ver. tot versprei ding van de H. S. heeft opgebracht f. 83.25. De pl. zuiveleommlssie, die de mooie zuiveldagen heeft georganiseerd heeft ten besluite daarvan een excursie gemaakt naar de N.V. Kaas fabriek „Oud-Holland", waar het gezelschap ontvangen en rond geleid werd door den directeur, de heer J. de Mars. Het modern ingerichte grootbe drijf werd met zeer veel belangstelling bezichtigd. Men had groote waardeering voor de economische en hygiënische wijze, waarop de producten werden bereid. Ter herinnering ontvingen de bezoekers en be zoeksters een lundhikaasje in de bekende verpakking der fabriek. BOSKOOP. Merkwaardige plaats voor een nest! Wij waren in de gelegenheid te consta- teeren dat een woudduif in de bal'.astkast van de noodklapbrug over de Gouwe al hier ziin nest heeft gebouwd! Telkens als de brug omhoog geweest is en het nest eenigszins in wanorde is gebracht, maakte de duif het weer spoedig en keurig be woonbaar! Het is wel een merkwaardige plaats om een nestje te bouwen! Comité Kindervoeding. Het comité Kindervoeding hield in de raadzaal van het gemeentehuis een ver gadering met allen, die in den afgeloopen winter hulp hebben verleend om het werk der kindervoeding te doen slagen. De voorzitter opende, waarna uit de verslagen van secretaris en penningmees ter bleek, dat er gedurende den afgeloo pen winter wederom goed en mooi werk is verricht door het comité. Gedurende den winter werd aan con tributie ontvangen f. 1576, waarvoor aan 184 kinderen van de diverse scholen wer den uitgereikt 14.852 poftles warm eten, terwijl nog 1220 porties voedsel konden worden uitgereikt aan hen die geheel be langeloos zorg droegen voor het sdhillen der aardappelen, alsmede het schoonma ken van groenten. De voorzitter bracht dank aan allen, die geheel belangeloos hun tijd en arbeid had den gegeven. Ook den leveranciers werd dank gebracht voor de goede kwaliteit en de gereduceerde prijzen van toet geleverde. Hierop volgde sluiting. Voor Zondag 26 April zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, Telef. 136. j De afd. Boskoop van de Nat. Chr. Geh. Ont.ver en Ctor. Blauwe Jeugdver. „De Schakel" hield in het gebouw dér Chr. Bew.-school aan de Nieuwstraat een propaganda-avond, die als uitstekend gè- slaagd kan worden genoemd. De aanwezigen werden verrast en aan-i| genaam bezig gehouden met declamatie, samenspraken, zang enz. Zeer voldaan keerde ieder na afloop huiswaarts. Bij het examen te Rotterdam van den Bond van Nederl. Arclhitecten, werd onze plaatsgenoot, de heer A. Mohr, toe gelaten tot het tweede gedeelte van het examen Adsp. bouwkundig-opzichter, B.N.A. o HAZERSWOUDE. A.s. Zilveren jubileum van den heer B. Offringa. Op Vrijdag 1 Mei as. hoopt de heer B. Offringa, hoofd der Christelijke school op het Dorp het feit te herdenken, waarop hij voor 25 jaar geleden bij het Christelijk onderwijs werkzaam werd gesteld. Een feestcommissie is gevormd welke maatregelen getroffen heeft om dien dag niet onopgemerkt voorbij te doen gaan. Het voornemen is dat de leerlingen der school met den jubilaris dien dag feeste lijk zullen herdenken, terwijl des avonds een gezellig samenzijn in de Gereformeer de Kerk zal plaats hebben, waarbij de ouders en oud-leerlingen worden verwacht. Jaarvergadering der Burgerwacht. De Hazerswoudsche Burgerwacht hield haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Th. de Ruyter, heette allen, in 't bijzonder den Eere-Voorzitter, den Burge meester en de muziekclub „De vroolijke Groenedljkers" hartelijk welkom. De no tulen werden goedgekeurd..Den lpjtruc- teut, den heer W. J. van Leeuwen werd dank gebracht vdb.r de uitnemende wijze, waarop hij de oefeningen leidde. Mede gedeeld werd de uitslag van den serlewed- strijd in betrekking tot de schietoefenin gen. Prijswinners waren, wat de afd. Dorp betreft: In de superieur-klasse: le pr. W. Hoogendoorn, 2e pr. A. de Kort, 3e pr. W. Buitenhuis. Klasse A: le pr. J. van Hoff, 2e pr. C. Bol en 3e pr. Jac. Rijkaart. Klasse B: le pr. D. Sol, 2e pr. Jac. Hasse- fras, 3e pr. M. van der Weiden, 4e pr. Ant. Rijkaart. Klasse C: le pr. J. van Veen, 2e pr. P. van der Steen, 3e pr. A. Sikma, 4e pr. L. Aikemade en 5e pr. C. van der Poel. Wat de afd. Rijndijk aangaat: In de superieurklasse: le pr. C. J. Verdegaal, 2e pr. Jac. Mensch, 3e pr. C. Verkley. Klasse A le pr. H. H. Straver, 2e pr. H. van Teylln- gen, 3e pr. J. Vergedaal, 4e pr. A. Mensch, 5e pr. Chr. G. de Groot en 6e pr. F. de Boer. Klasse B: le pr. H. Verdegaal, 2e pr. F. van der Meer, 3e pr. W. van der Poel en 4e pr. Spierenburg. Klasse C: le pr. L. Verdegaal en 2e pr. J. Wortman. De Bur gemeester feliciteerde de prijswinners en reikte de prijzen uit. De secretaris-penningmeester, de heer B. den Braver bracht het Jaarverslag uit. De voorzitter deelde mede dat zij, die af- geoefend zijn, een uniform zullen krijgen. Hierna werd tusschen de afdeellngen Dorp en Rijndijk gekampt om den wissel beker, dien de Commandant, de heer J. Dekker beschikbaar had gesteld. De afd. Rijndijk schoot het hoogst aantal punten, zoodat deze afd. den beker voor dit jaar in haar bezit houdt. De Commandant, de heer J. Dekker ver toonde een film die zeer in den smaak viel Na een woord van dank aan „De vroo lijke Groenendijkers" voor de muziek en aan den Commandant voor de vertoonde film, werd met het zingen van het volks lied deze gezellige en prettige jaarverga dering besloten. De collecte voor de Emmabloem, heeft op het dorp f. 136.41 en aan den Rijndijk f. 50.81'/! opgebracht, een totaal van f. 187,22'/.. Dit bedrag is f.36 minder dan in 1935. LEIDERDORP. Wederom werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel bij „Irene". Ditmaal was de gedupeerde mej, v. d. B., die haar fiets op de binnenplaats van het gebouw had neergezet. De Emmabloem-collecte heeft alhier opgebracht f. 72.—. In de ledenvergadering der Eerste Leiderdorpsctoë Begrafenisonderneming zijn benoemd tot voorzitter de heer K. Spaargaren, tot secretaris-penningmeester de heer L. van Egmond Jzn. en tot alge meen adjunct de heer L. van Egmond Czn. Als eerste bedienaar blijft fungeeren de heer H. v. d. Hoogt NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. HEDEN. Den Burcht: Uiteenzetting van den heer I. Birnie over Lyceum-onderwijs. 8 u. nam, Nutsgebouw: Bazaar t.b.v. het Leidsche Dlerenasyl. 25 en 711 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst", dagelijks 10-.12 en 2—5 uur, 's Zondags 24 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21), Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. - j Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Singende Jugend". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 én 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De droomer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27V. en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „Oekraine". Zondag nam. 4 uur en 8 uur, Lldo-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. n.m. „Een midzomemachtdroom", Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4"/* uur' en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Het masker van Fu Manchu". lederen middag 2u„ Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nicht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menscljheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van'Maandag 20 tot en met Zondag 26 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, Telef. 138; A. J. Donk, Doeza- straat 31, Telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. TER AAR. Begin van brand. Vermoedelijk tengevolge van kortslui ting ontstond brand in de maalderij van de Gebrs. Vis aan den Aardam. Een hoop leege zakken ging smeulen en het vuur dreigde een oogenblik een ernstigen, om vang aan te nemen. Gelukkig werd het brandje door het personeel, dat onder in den molen werkte spoedig ontdekt en Jton men met emmers water nog. juist bijtijds een verder uitslaan van den brand voor komen. De motorspuit was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen water te geven. 0 WADDINXVEEN. Aan het jaarverslag van de Coöp. Ver. „Ons Voordeel"^ ontleenen wij, dat het ledental steeg met 32 en thans 740 bedraagt, verdeeld als volgt: Waddinxveen 453, Alphen (filiaal) 187 en Boskoop (filiaal) 100. De omzet steeg met f. 8448 46 wat de winkel en f, 4331.26 wat de bakkerij betreft en bedroeg In totaal niet minder dan f. 118.218.21. Voorgesteld dividend op broodverbrulk 10 en op wlnkelverbruik 5 procent. Geboren: Albert Nico, zoon van A. Vier hout en N. Stoof. Overleden: A. de Jong, 72 jaar; G. van der Voorn, 78 Jaar, echtgenoot van P'. van Zevenhoven. WOUBRUGGE. Schadelijk weer voor de koeien. Het buitengewoon koude weer van da laatste dagen is voor de veehouders een schadepost. Het vee moet te lang op stal blijven en al Stonden de wellanden er in het eerst gunstig voor, het gras vermin dert nu snel. Bovendien heeft het vee dat met de eerste mooie dagen naar bulten werd gedaan thans veel te lijden van de koude, tengevolge waardoor reeds eenige koeien aan de kopziekte zijn bezweken. Aan de secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een dames-polshorloge, een dameshoed en een damestasch met inhoud. o ZOETERMEER. Alg. Landbouwcursus. Begin dezer maand eindigde het 3e jaar van de Alg. Landbouwcursus alhier. Het aantal leerlingen bedroeg ruim 20; er werd onderwijs gegeven door den heer Baylé in veevoeding, gezondheidsleer onzer huisdie ren, boekhouden en weidecultuur. Excur sies werden gemaakt naar de Rijksserum- lnrlchting tg Rotterdam en de gortpellerij en veevoederfabriek van de firma Zwaar demaker te Zaandam. Ook eenige veehouders maakten de excursies mee. Had de eerste excursie de curslsteh on der den indruk gebracht van hetgeen de Staat in 't belang van den veehouder kan doen, de tweede toonde hoe ook het parti culiere zakenleven naast zijn eigen belang, dat van den boer kan dienen. De leerlingen hebben besloten een ver eeniging van oud-leerlingen op te richten. Als voorloopige bestuursleden werden be noemd de heeren N. Olieman, G. Waaijer, W. v. Dam, Andr. Leune en D. Diephout. ZWAMMERDAM In de vergadering van de onlangs alhier opgerichte Ouder-commissie voor de O.L. Schobl, is tot voorzitter gekozen de heer W. van Oosterom en tot secre taris de heer G. A. Bakke. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6