HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPENKWALITEIT LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 24 April 1936 DE OORLOG IN ABESSYNIE FINANCIEN. Mislukte inbraak in Belastingkantoor te Haarlem BURG. STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK. SCHEEPSVERBINDINGEN. VERTRAAGDE ITALIAANSCHE OPMARSCH. Aan het Noordelijk front spannen de Abessijnen zich in tot een uiterste poging om den Italiaanschen opmarsch van Dessie naar Addis Abeba te vertragen. Op verscheidene plaatsen, waar de wegen die naar de hoofdstad lelden, bergachtig ge bied passeeren, en vooral bij den bergpas Sjolameda vernielen Abessijnsche afdee- iingen groote stukken van den weg. Ita- liaansche aviateurs bestoken de Abessijn sche afdeelingen met mitrailleurvuur, maar kunnen ditmaal geen gebruik ma ken van hun bommenvoorraad. aangezien zij daarmede de Abessijnen slechts be hulpzaam zouden zijn met het vernielen der wegen. Het opblazen der wegen, dat de Italianen tijdelijk zal stuiten, veroor looft den Abessijnen hun tegenstand te or- ganiseeren en colonnes krijgslieden be ginnen thans de omgeving van de hoofd stad te verlaten. Zij trekken in noorde lijke richting en volgen den weg naar Dessie. teneinde stellingen te gaan bezet ten in het bergachtige terrein, vanwaar zij op verscheidene plaatsen den weg kun nen bestrijken In Addis Abeba vertoevende neutrale waarnemers zijn van opvatting, dat, hoe wel een zoodanige tactiek zeer veel risico voor de Italianen zou hebben kunnen meebrengen, zJj er toch beter aan zouden hebben gedaan onmiddellijk na den val van Dessie gemotoriseerde strijdkrachten, waarover zij de beschikking hadden, vooruit te zenden, teneinde te trachten in snel tempo Addis Abeba te bezetten, voor dat de Abessijnsche strijdkrachten een begin zouden hebben kunnen maken tot reorganisatie. De Abessijnen maken zich ook gereed de omgeving van de hoofdstad te verde digen en het Abessijnsche kabinet heeft voorlooplg iedere gedachte laten varen aan een vertrek uit Addis Abeba. Trouwens, andere Abessijnsche troepen formaties. die uit het. Noorden gekomen zijn. beginnen thans de Italiaansche ver- bindinrswegen hevig aan te vallen. De Abessijnen beweren ook twee Ita liaansche vliegtuigen ten Zuiden van Des. sie te hebben neergehaald. Abessynië, zoo verklaart men verder, zal voortgaan met de energie van de wanhoop te strijden en, wanneer de hoofdstad bezet mocht worden, zal de regeering naar elders wor den verplaatst en den strijd tot 't einde toe volhouden. Aan het zuidelijk front zijn de Italia nen, die eenigszins in hun bewegingen be lemmerd worden door den regen, begon nen met het consolideeren van hun nieuw bezette stellingen. Zij blijven ech ter tegelijkertijd oprukken. Volgens Abessijnsche lezing van den veldslag in Ogaden zijn daarbij duizenden Italianen gedood ol gewond, maar men geeft ook toe, dat de Abessijnsche verlie zen eveneens zeer zwaar zijn geweest, aangezien de Italiaansche machinegewe ren groote verwoestingen hebben aange licht. toen de Abessijnsche krijgers ver scheidene mailen trachten door storm aanvallen deh Italiaanschen opmarsch tot staan te brengen. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba seint, dat een officieelc me- dedeeling van Ras Nassiboe meldt, dat een ontzaggelijke veldslag gewoed heeft rondom den berg Djiogoe, ten westen van Sassabaneh en ten noorden van Bircoet. De Italiaansche aanval werd geopend door Lybische troepen en door Somall- afdeelingen, die gesteund werden door eenige afdeelingen blanke soldaten en door de Italiaansche luchtstrijdkrachten, die de Abessijnsche troepen mitrailleer den en bombardeerden. Gedurende drie dagen hadden de beide partijen afwisse lend de overhand. Aan het einde van den derden dag waren de Abessijnen er ten slotte in geslaagde terrein te winnen Op den vierden, zoo voegt ras Nassiboe hier aan toe, wierpen de Italianen groote af deelingen bianke troepen in den strijd en slaagden er weer in de Abessijnen naar hun oorspronkelijke stellingen terug te dringen. Talrijke vluchtelingen uit het Noorden blijven Addis Abeba binnenstroomen. Zij kampeeren in de omgeving van de hoofd stad. Verder verbreiden de Abessijnen een zeer verrassend bericht, volgens hetwelk de Galla-stammen. die zich bij den op- marsch naar Dessie bij de Italiaansche voorhoede hadden aangesloten, thans weer gemeene zaak met de Abessijnen maken. Zij zouden de Italianen in en rond Dessie aanvallen. Een Italiaansche verlieslijst. Gisteren-is te Rome de tiende- verlie- zenlijst van de troepen in Oost Afrika ge publiceerd over het tijdvak 31 MaarW15 April. Aan het Eritrea-front sneuvelden 19 officieren, vijf onderofficieren. 63-min deren en 2 zwarthemden. Aan het Soma- Lfront, sneuvelden een officier, één on derofficier en 32 minderen in den slag bij Wadara op 8 ApriL In dezelfde periode overleden vijf of ficieren. zes onderofficieren, 69 minderen en 34 zwarthemden tengevolge van onge lukken ep,ziekten.. Ket totaal van-de ver liezen van 1 Januari .tot 15 April 1936 be draagt 1891. INSCHRIJVING SCHATKISTPAPIER. Bi] degisteren gehouden inschrijving op scbatk&tpapier tot een maximaal be drag van 50 mlllloen gulden werd toege wezen aan driemaandspromessen f.19.550.000. tegen f. 997,i2; aan zosmr andspromessen f. 9.130.000 tegen f. 991.68 aan aér.ja chatkistbiij. f. 15.239.000 tegen f. 1.005,35; aan vijfjarige schatkistbUj. f. 5.492.000 tegen pari. In totaal f. 49.411.00Q. (Ingez. Med.)' DE VIER DADERS OP HEETERDAAD BETRAPT. IN DE KLUIS BEVOND ZICH f. 25.000. De Haarlemsche politie is er in dén afgeloopen nacht in samenwerking met de recherche uit Amsterdam in geslaagd de hand te le»een od vier beruchte indi viduen. iuist toen deze bezig waren de kluis te forceeren van het riitobelastlng- kantoor te Haarlem. Het was ter kennis gekomen van de recherche te Amsterdam, dat vier perso nen. die reeds geruimen tijd door de politie gevolgd worden, het plan hadden opgevat in den afgeloopen nacht hun slag te slaan in een belastingkantoor te Haarlem. Hiervan werd mededeeling gedaan aan de politie te Haarlem die gisteravond de beide belastingkantoren aldaar dat van den rijksontvanger en dat van den ge meente-ontvanger liet bewaken. Ook een inspecteur en eenige recher cheurs uit Amsterdam gingen daarheen. Te ruim elf uur bemerkte de Haariem- sche rechercheur van politie W.. die be last was met de bewaking van het kantoor van den rijksontvanger aan het Klein Heihgenland nabil de Gasthulsvest. dat vier mannen binnendrongen in de leeg staande garage naast het belastingkantoor en dat zij door dit pand aan de achter zijde het belastingkantoor binnen gingen. Hij maakte onmiddellijk alarm en spoe dig had de hoofdinspecteur van politie te Haarlem, de heer Woud. bijgestaan door inspecteur Verschoor en eenige recher cheurs van de Haarlemsche politie, door inspecteur Rocher uit Amsterdam en de Amsterdamsche rechercheurs, het belas tingkantoor omsinveld. De politie was in het bezit van de sleutelsvan alle deuren, weóke toegang gaven tot het kantoor en van verschillende kanten tegelijk drong de politie daarop het kantoor binnen. Toen de politie het kantoor binnenkwam waren de inbrekers iuist bezig met hun pogingen een der t>eide kluizen, welke in het kantoor staan, te forceeren. Met steekvlammen was reeds een groot gat in de kluis gebrand. Met een tweede gat was men iuist bezig. Een der mannen bediende het zuurstofapparaat, de drie anderen stonden te kijken, wachtende op het oogenblik. dat de buit bereikbaar zou zijn. Onder bedreiging van de politie-revol- Vers gaven de inbrekers zich onmiddellijk over. 'j Het b'eken te .zijn vier beruchte indi- v.luen ri.I. de 49-jarige sP. de J-., die de lëiding van de expeditie sohijnt te hebben felted, de 35-jarige J. Ch. D. de 39-jarige D. C. en de 34-jarige G. P. A. van P.. allen uit Amsterdam. Zij werden onmiddellijk naar het hoofdbureau van politie te Haarlem overgebracht, waar zii voorloopig zijn ingesloten. In de kluis, welke de inbrekers getracht hebben te openen, bevond zich een bedrag van ongeveer f. 25.000. Het is gebleken, dat de vier mannen per auto van een oarticuüere a.uto-onder- nemdng in de Hoofdstraat naar Haarlem waren gekomen, waar zii van de zijde van de Gasthuisvest het Klein Heiligland ziin genaderd. De politie heeft den gehee- len nacht getracht de auto op te sporen en zij ontdekte deze. toen de wagen tegen 4 uur in den ochtend in de omgeving van het Klein Heiligland verscheen. De auto werd aangehouden en de chauffeur werd voorloopig in arrest gesteld. Het staat echter nog niet vast of hij wist welk doel de passagiers, die hij naar Haarlem had gebracht en die hij later kwam halen, miet hun bezoek aan Haarlem hadden. Dit wordt thans door de politie onder zocht. In ieder geval blijkt hieruit, dat de vier Inbreker? er op gerekend hadden geruimen tijd in het belastingkantoor van den rijksontvanger werkzaam te zijn ONGELUK BIJ LUCHTBESCHERMINGS OEFENING. Tijdens een gistermiddag gehouden bur gerlijke luchtbeschermingsoefening is te Huizen (N.H.) een vrij ernstig ongeluk ge beurd. De ongeveer twintigjarige West- land, employé bij de gemeente lichtbedrij- ven, had tot taak een lossen patroon tot ontploffing te brengen op dén hoek van de Kerkstraat en den Naarderstraatweg. Dit moest het neervallen van een bom uit een der vliegtuigen voorstellen. Hij begaf zich per motorfiets naar de aangègevén plaats om er door middel van een' batterij via een lontkoord' contact te maken met het projectiel. Ongelukkigerwijze kwam dit contact te vroeg .tot stand, met het gevolg; dat Westland door den óntploffendeii pa troon aan de.hand werd getroffen. De mid denhand werd opengéscheurd. Nadat door den dokter van een nabijzijnde hulppost assistentie was verleend, is het slachtoffer naar hét ziekenhuis te Bussum overge bracht. DE „KOOPHANDEL I" VLOT GESLEÊPT. De „Koophandel I", het scheepje van de zes Nederlandsche wertëloozen, die op weg waren naar Indië, dat op de Belgische kust was geworpen, is weer vlot gekomen en naar Nieuwpoort gesleept. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gistermiddag omstreeks half vier' werd in-de Tuinstraat te Tilburg de dertigjarige onderwijzeres méj. C. Odijk, die tegenover haar woning op 'riet trottoir stond, door een auto gegrepen. Het ongeluk had plaats doordat de auto door een uit een zijstraat komende auto werd aangereden. De aangereden auto slingerde daarbij op het trottoir en ver pletterde mej. Odijk tegen een muur. Zij was op slag-dood. EEN GROOT AANTAL BRANDEN. GROOTE SCHADE AANGERICHT. Te Amsterdam is gisteravond te 9 uur brand ontdekt ln de Ned. Poetsdoeken- fabriek Walco aan den Omval Van alle kanten sloegen de vlammen uit het lage gebouw, toen van de eerste motorspuit de slangen werden afgerold. Het was voor de brandweer aanvankelijk geen gemakkelijke taak het vupr-te bereiken, omdat de groote wagens niet op het terrein konden komen waar de fabriek staat. Over een smal bruggetje en langs een dito weggetje moesten de slangen een langen weg ma ken. voor het water in de vuurzee kon geworpen worden. Spoedig was echter ook klein materaal. als de babyspuit en de polderspuit aanwezig, die van dichtbij dapper meehielpen den vuurpoel te dem- den. Weldra wierpen acht stralen een stortvloed van water ln het vuur. zoodat het niet Zoo heel lang duurde of slechts een grijze rook steeg uit de fabriek op als bewijs, dat de brandweer het vuur onder den knie had. Tégen tien uur kon het grootste deel van het materiaal der brandweer naar de kazernes wederkeeren. Het gebouw was ran binnen goeddeels uitgebrand. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. In den korenmolen aan de tusschen de dorpen Aalst en Waalre bii Eindhoven loopende Stationsstraat werd gistermiddag omstreeks half een door voorbijgangers brand ontdekt. De molen werd bewoond door den molenaar en graanhandelaar W. Mandes. De sterke wind joeg het vuur. dat. naar voorbijgangers verklaarden, op den middelsten graanzolder was ontstaan, met groote kracht door het houtwerk van zol ders en drijfwerk, zoodat spoedig de ge- heele molen was uitgebrand. Het bleek bovendien, dat het 'omliggende twaalftal woningen ernstig eevaar liep en op enkele enkele punten reeds ''Aad Vlam gevat. De bewoners moesten zich haasten om met emmers water het vuur te bestrijden. Daar de gemeente Waalre. waartoe het dorp Aalst' behoort, nog steeds geen brandweer bezit, moest men lijdelijk toezien, dat van den molen nog slechts de geblakerde muren overeind bleven staan. Het vuur. dat de omliggende huizen had aangetast, was inmiddels reeds mét succes bestre den De oorzaak van den brand is tot nu toe nog niet bekend. De molen en een groote oogeslagen voorraad eraan, die den heer Manders toebehoorde, waren ver zekerd. v Gistermiddag omstreeks twaalf uur is door onbekende oorzaak brand' uitgebroken in de houten scheepswerf ran de firma Maks-te. Middelburg. De werf. waar. kano's en'kleine jachten gebouwd werderi. be stond uit een drietal houten loodsen, die versch - geteerd wareh,; Hierin vond het vuur natuurlijk gretigvoedsel en het vuur laaide dan ook hoog .op. De brandweer wais spoedg ter plaatse doëh het brandde zoo fel. dat zii weinigkon uitrichten. De werf brandde eeheel uit. een aantal kano's' werd door het. vuur vernield. Gistermiddag om kwart voor een is brand uitgebroken in de N.V. Stoom- vleesohwaTen-fabriek van B. J. Linthorst en Zoon te Wf!p (Geld.). De brand ont stond op een der zolders boven de kokerij en deelde zich snel aan de andere zolders mede. Door de fabrleksbrandweer werd het vuur met water en brandbluschapparaten bestreden, terwijl binnen enkele oogen- biikken ook de motorspuit van Twello aanwezig was. Hoewel in het begin de brand zich ern stig liet, aanzien, daar de andere zolders en een keuken spoedig vlam hadden gevat, werd het vuur zoo krachtig bestreden, dat de brandweer van Deventer, die met vol ledig materiaal aanwezig was. zeen dienst behoefde te doen. Teken half drie was men het vuur meester. De zolders ziin eeheel uitgebrand, evenals een keuken. De aangrenzende gedeelten van het gebouw kregen waterschade. Het bedrijf zal ten gevolge van den brand geen stagnatie ondervinden, daar de keuken naar een ander gedeelte van het gebouw zal worden overgebracht. Een groote hoeveelheid worst, die op de zolders was opgehangen, kon worden ge red. Verzekering dekt de schade. De oor zaak van den brand Is nog onbekend. Hedenmorgen om hjilftien werd brand ontdekt ln de tapijt- en behangselmaga zijnen van de firma J. J. Jonge aan het A.-kerkhof te Groningen. Het vuur, dat ontsaan is in het magaziin en de opslag- o'aate. greep zeer snei om zich heen. zoo- dat de geheele zaak weldra één vuurzee was. De brandweer bestreed het vuur met vlif stralen op de waterleiding. De opslagplaats is geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is nog onbe kend. BUITENLANDSCH GEMENGD. BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Nabij Gent is een Belgisch militair vliegtuig omlaag gestort. Het toestel vatte vlam en.de piloot is in de vlammen omgekomen. o— SCHIP TENGEVOLGE VAN CYCLOON VERGAAN. Zeven opvarenden verdronken. Men seint uit 'Manilla (Phllippijnen) De gouverneur van de provincie Camarines Norte deelt mede, dat tengevolge van een cycloon een schip is vergaan aan de kust van San José, Zeven opvarenden zijn om het leven gekomen. Verder ?ijn twee personen omgekomen tijdens.een orkaan ten Noorden van Ma nilla. DE REDDING VAN VON STOHRER. De chauffeur dol van blijdschap. Over de redding van den Duitschen gezant, von Stohrer, ln de Egyptische woestijn worden nog de volgende bijzon derheden medegedeeld: Toen von Stohrer de Britsche bombar dementsvliegtuigen. die aan het opspo ringswerk deelnamen, in het zicht kreeg, gaf hij signalen met den achteruit-kijk- spiegel van zijn auto. Het flikkeren daar van werd het eerst gezien door den vlieger-officier S. Richardson, die tot het bombardementseskader 216 onder com mando van Mackworth behoorde. Van zijn toestel uit kon Richardson zien, dat de auto van den gezant, die met een witte stofjas was toegedekt, op een kleinen heuvel stond midden ln de zand woestijn, ongeveer vijftig kilometer van Baharia verwijderd. Enkele minuten na negen zette de eska- Öercommandant Mackworth zijn bom menwerper naast den vermisten diplo maat neer. Von Stohrer, die nog volkomen gezond was. begroette zijn redder met diploma tieke hoffelijkheid. „Ik ben blij u te zien, zei hij, ik was er zeker van, dat u komen zou." Zijn chauffeur was zóó opgetogen, dat> hij de rest van het kostbare water, waar mede hij en de gezant in de afgeloopen dagen hun dorst gelaafd hadden, over zijn hoofd uitgoot, toen hij door het gloeiende zand op zijn redder toetrad. Hij was de kluts heelemaal kwijt, doch zijn geesteskrachten kwamen spoedig weer terug, toen men hem met warme koffie, glucose en cognac weer gesterkt had. De geredden werden daarna aan boord van het vliegtuig genomen, dat gisteren om 11.35 uur in Heliopolis landde. Op weg daarheen zond de gezant een telegram aan zijn echtgenoote, waarin hij zijn red ding mededeelde. Von Stohrer deelde nog mede, dat het ongeluk hieraan was toe te schrijven, dat de stuurinrichting Zaterdag bij een hevigen zandstorm gebroken was. Hij en de chauffeur hadden het defect tijdelijk kunnen verhelpen en den wagen daarna op den top van een kleinen heuvel gee Ïuaatst. Hier hadden zij zich voor een angdurig verblijf geïnstalleerd. De auto had hij met een stofjas bedekt en vervolgens was hij begonnen rook signalen te geven, door met behulp van benzine en kleedingstukken vuur te maken. Des nachts trachtte hij door het ont steken van magnesiumlicht signalen te geven. Hetzelfde deed hij met de auto lampen, in de hoop dat de lichtstralen daarvan de aandacht zouden trekken. De levensmiddelen werden zorgvuldig gerantsoeneerd. Voor het laatst hadden zij echter Woensdagmorgen iets te eten gehad. namelijk een blikje sardines, waardoor hun dofst echter aanmerkelijk werd vergroot enhïni zelfbeheerschlng tegenover het restje'water, dat hun toog overbleef, op eert' harde proef gesteld werd. Reeds zeer spoedig hadden zij zich ge noodzaakt gezien, het water uit den radia tor te drinken, dat zij tevoren kookten. Toen zij gered werden, hadden zij nog slechts ongeveer een liter vrijwel ondrink baar water. Men schat, dat het opsporen van den vermisten gezant duizenden ponden ster ling gekost heeft, daar tal van vliegtui gen en auto's sedert Zaterdag in actie zijn geweest. ERNSTIGE AARDBEVING IN CHINA. Verscheidene dorpen verwoest. Uit Kanton wordt gemeld, dat hét Zuid- Westen der provincie Kwantoeng gisteren door een ernstige aardbeving is geteisterd. Verscheidene dorpen zijn volkomen ver woest. Het aantal dooden zou zeer groot zijn. Duizenden bewoners zijn dakloos. OORLOGSGEDENKTEEKEN GESCHONDEN. Gistermiddag hebben onbekend geble ven personen het gedenktoeken voor de in den oorlog gevallenen, dat in het Palels van Justitie te Parijs stond, verminkt. Het zwaard, dat de gebeeldhouwde figuur in de hand droeg, is vernield, ter-wijl op het voet stuk de woorden „weg met Frankrijk" wa ren aangebracht. Bovendien was het ge denktoeken met verf besmeurd. SLACHTOFFERS VAN EEN PARADE. Tijdens de parade te Berlijn ter gelegen heid van den verjaardag van den Fuehrer zijn vier Jongens tengevolge van het drin gen onder een tank geraakt, welke na dé parade naar de kazerne terugkeerde. Een van dezé knaapjes is overleden. Maarschalk von Blomberg liet een krans neerleggen op de kist. CHINEESCHE „MEDICIJNEN" IN BESLAG GENOMEN. De afdeeling invoerrechten van het Amerfk. ministerie van financiën deelde medé, dat op 3l Maart te San Francisco 32 kiften Zijn ln beslag genohien, wélke opium ter'Waarde van 48.000 'dollar be vatten, wélke was gedeclarééfd als ,,Chl- neesche medicijnen". AMELIA EARHART WIL EEN WERELDVLUCHT MAKEN. Amelia Earhart (mevr. Putnam) over weegt een vlucht om de wereld te maken van het Oosten naar het Westen,-Vrienden van de beroemde avlatrice zeggen, dat zij reeds een tweemotorig geheel metalen toe stel voor deze vlucht heeft verworven. Het zou zijn een „Lockheed electra", die van alle moderne hulpmiddelen, o.a. voor blindvliegen. is voorzien. Alvorens haai wereldvlucht te beginnen, zal de aviatrice met dit toestel verscheidene proefvluchten maken over het Amerikaansche conti nent. GEBOREN: Jacobus Willem, z. van C. Veefkind en M. Slera Jbcobus, z. van W. F. Filemon en L. Neuteboom Leendert, z. van W. F. Filemon en L. Neuteboom Cornelia, d. van G. L. J. Kloos en C. M. F. Kukler Geertruida, d. van H. v. Bakkum en H. Azier Maria Gerarda Jacoba Theresla. d. van J. J. Postma en M. E. J. Overpelt Wljnanda Theresla, d. van J. L. de Wit en M. E. v. Dijk. ONDERTROUWD. D. de Jong jm. 28 j. en E. v. Druten Jd. 22 j. P. Godschalk jm. 28 j. en H. J. Dekkers jd. 26 j. OVERLEDEN: D. Hanseiaar—Raar wede. 80 j. -- A. J. Karreman m. 35 J. D. v. Heljningen wedn. 73 j. J. M. J. v. d. Zon d. 9 J. C. B. D. alhier. - Dit is ons helaas on bekend. M. K„ te L. - Indien uw vogel plotse ling is gestorven kan dit een beroerte zijn geweest. Zonder verdere gegevens is een moge lijke oplossing slecht te geven. U schrijft niets omtrent ouderdom, voeding en be handeling. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radlo. Aagtekerk, Alchiba, Alcyone, Almkerk, Alphacca, Alpherat, Baloeran, Bloemfon tein, Boschfontein, Colombia, Costa Rica, Crijnssen, Dempo, Grootekerk, Hoogkerk, Indrapoera. Jagersfontein, Johan v. Ol- denbarnevelt, Kota Tjandi, MarniX v. St. Aldegonde, Meerkerk, Meliskerk, Nijkerk, Oranje Nassau. Poulau Roebiah. Van Rensselaer, Sibajak, Sltnon Boilvar, Spring fontein, Statendam, Streefkerk, Veendam en Volendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen-Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radio- Holland. SUKKELDE MEf DE SPIJSVERTERING. „Op zekeren dag zag ik, dat er zes zouten jat waren.. Daarom probeerde ik Krusohen. Het was met mij eenvoudig het geval van den zakenman, wiens werk meebrengt, dat hij aan slechte spijsvertering lijdt en aan iheumatiek en die eigenlijk iets ttoodig heeft, dat niet alleen het bloed zou zui; veren, maar de geheele werking van zijn organisme zou verbeteren. Ik had van alles gebruikt, maar geen Krusdhen, omdat ik dacht, dat het 'hetzelfde zou zijn. als zoo veel andere middelen. Toen probeerde ik tooh nog Krusohen. En hier eindigt mijn relaas. Ik kan alleen zeggen, dat Ik er niet meer buiten zou willen. Het houdt mij perfect in orde en ik ben nu 64 jaar. Krusohen is heel. wat meer dan een een voudig laxeerzout." J. S. H. te T. Overwerking, zorg, te veel zittend leven-, dit alles zijn oorzaken voor de verslapte werking der verschillende lpwendige orga nen. Indigestie is een van de eerste gevol gen. Onvoldoende afvoer, die leidt tot een verstopping van het organisme door gif tige afvalproducten, is een ander schade lijk gevolg. Het bloed worrdt overladen met onzuiverheden, die de algéheele gezond heid -ondermijnen ep de gewrichten kun nen aantasten .met rheumiatiek. De zes zouten in Kruschen sporen de inwendige organen, maag, lever en nieren aan. Uw bloed wordt gezuiverd. U vergeet indigestie en rheumatiek en U'krijgt dat gevoel van geestelijke en lichamelijke opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Stralende gezond heid voor 1 cent pér dag.' Let op, dat op het etiket op de flésch, zoowel als op de buitenverpakking dé naam Rpwmtree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. 2482 (Ingez. Med.) VIJF KINDEREN DOOR ONTPLOFFING VAN GRANAAT GEDOOD. Bij Dubrownik, in Zuid-Slavië, zijn vijf kinderen gedood tengevolge van de ont ploffing van een uit den wereldoorlog af komstige granaat. DE ZAAK PAUL WENDELL. Gisteren zijn vijf personen door de groo te jury van Kings County aan een ern stige ondervraging onderworpen in ver band met dé zaak Paul Wendell, den ad vocaat uit Trenton, die eerst had békend deel te hebben gehad aan de ontvoering van de baby van Lindbergh, op welke be kentenis hij later was teruggekomen. DRIE DOODEN DOOR INSTORTING VAN TRIBUNE. Te Pyrgos (Peloponnosos in Grieken land) is tijdens een concours hlppique een tribune, waarop zich een talrijk pu bliek bevond, ingestort. Drie personen werden gedood en een twintigtal gewond, M

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10