)/u PEPSODENT TANDPASTA in 10% GROOTERE tubes LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 22 April 1936 RECHTZAKEN. SPORT. I AGENDA. voor dezelfde lage prijzen „45 ets. en 70 UIT DE OMSTREKEN. MOORD MET ROOF TE HASSUM. Op ambtenaar van het postkantoor. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft gisteren een aanvang gemaakt met de be handeling van den opzienbarenden moord met roof. die in Mei 1935 te Hassum i Duitschianddoor een Nederlander is ge pleegd op den ambtenaar van het post kantoor Heinrich Jansen. Voor deze zaak bestond zeer groote belangstelling. Als verdachte stond terecht M. V.. oud 30 jaar. boekhouder te Gennep en thans gedetineerd in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch. Van de dagvaarding ge ven wij weer, dat verdachte er van wordt beschuldigd in den nacht van 17 op 18 Mei 1935 of daaromtrent, na kalm overleg en rijp beraad, het plan te hebben gevormd opzettelijk en met voorbedachten rade, Heinrich Jansen voornoemd, te Hassum, van het leven te berooven, althans hem te mishandelen, door hem opzettelijk met een hamer, althans met een hard voorwerp zoodanig op het hoofd te slaan, dat deze J. kort daarop is overleden, althans dat verscheidene levensgevaarlijke wonden zijn toegebracht. Subsidiair wordt doodslag ten laste gelegd, gevolgd, vergezeld of vooraf gegaan door diefstal van een bedrag van circa 4000 mark aan muntspecie en gelds waardig papier, aan de zorg van genoem den J. toevertrouwd, welke doodslag was gepleegd met het oogmerk om de uitvoe ring van dezen diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken, of om bij betrap ping de vlucht mogelijk te maken. Nadat de zaak is voorgedragen, begint onmiddellijk het verhoor van verdachte, die met den meesten nadruk alle schuld ontkent en verder zwijgt. Als eerste getuige wordt gehoord Ger trude Pauls uit Villermühle. die in den morgen van den achttienden Mei aan het posthuis kwam om stukken af te halen. Zij vond de deur geopend. Weldra voegden zich eenige menschen bij haar en men wachtte tevergeefs tot Jansen zou komen. Eindelijk besloot men, de woning binnen te gaan, waar men Jansen dood aantrof. Getuige heeft het lijk niet meer gezien. De volgende getuige is Th. Heyen. uit Hassum. die het lijk achter een tafel vond, met het hoofd in een grooten bloedplas. Onmiddellijk werd geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen. Rond de tafel lagen vele papleren op den grond ver spreid. Hauptwachtmeister Reintjes, uit Hassum, heeft den hamer, waarmede de noodlottige slagen zijn toegebracht, als stuk van over tuiging meegebracht en ook de dienstpet van het slachtoffer. De hamer werd in Juli in een roggeveld gevonden. Wachtmelster Bleicher, uit Hassum, geeft formeele verklaringen omtrent het politie onderzoek. Als eerste getuige-deskun dige wordt dr. Bosseljon. arts te Goch, gehoord, die als eerste medicus, 's morgens om acht uur, ter plaatse van het misdrijf kwam. Hij trof daar het lijk van verslagene aan en con stateerde, dat de dood reeds acht uur eer der moest zijn ingetreden. De verdachte is 's avonds half zeven in een café gezien door den koopman F. Ei bers; dat was dus kort voor den moord en in de buurt van de plaats, waar het drama plaats vond. Getuige weet, dat ver dachte drie- of viermaal telefoneerde; hij had niet den indruk, dat verdachte dron ken was. Bovendien heeft hij daarop niet speciaal gelet. Kort voor tien uur is ver dachte heengegaan. Opperwachtmeester Jansen te Gennep verklaart het Nederlandsche politie-onder- zoek. Bij het verhoor had V. medegedeeld den verslagene in geen tien jaar bezocht te hebben, maar hij veranderde dezen tijd wel dra in tien maanden. Toen verd. gevraagd werd in Duitschiand zijn medewerking aan het onderzoek te verleenen, had V. gezegd liever in Holland veroordeeld te worden wanneer hij schuldig bevonden werd, want in Duitschiand kon hem dat den kop 9 kosten. Getuige dr. Hesseling, scheikundige uit Arnhem, heeft de bloedsporen in de jas van verdachte vergeleken met bloed van verdachte en van verslagene. Dat van de jas kwam overeen met dat van den ver slagene. Het bloed zat onderaan den bln- nkant van de jas. Het is er vermoedelijk op gekomen, doordat de jas bij het bukken een bloedplas heeft geraakt. De verdediger vraagt of de geringe hoeveelheid bloed op de jas werkelijk veroorzaakt kan zijn door het sleepen in een bloedplas. De getuige antwoordt, dat de vlek dertig centimeter lang was. Het bloed behoorde tot de groep AB, waartoe ook dat van den verslagene behoorde, en dat slechts bij weinig men schen voorkomt. Getuige Johan Beckers uit Keulen, in specteur van een spaarkas, berekent, dat de verslagene ongeveer 4000 Mark onder zich moet hebben gehad De boekhouding was in orde. Oberpostmeister Hammachers schetst zijn ondergeschikte als zeer be trouwbaar. In de middagzitting deelde de caféhou der uit Goch mede, dat verdachte op den bewusten avond verscheidene malen bij hem had opgebeld. Toen getuige vroeg, wat verdachte te bespreken had, zeide deze: „de vent, dien ik hebben moet, is reeds dood". Van de Marken, die verdachte bh ban ken te Venlo ingewisseld had, zeide hij de herkomst niet te kunnen mededeelen. Ook wist hij niet, waar hij tusschen half elf en twaalf uur is geweest. Toen hij zioh op verschillende punten tegensprak en de officier van justitie hem daarop wees, voer hij hevig tegen mr. Du bois uit; hij werd door den president tot de orde geroepen. Na beëindiging van het getuigenverhoor, werd de zitting geschorst tot hedenochtend. DE AUTOBOTSING MET VIJF DOODEN TE WIERINGEN. Voor den bestuurder is vrijspraak gevraagd. Wegens het veroorzaken van dood door schuld heeft gistermiddag voor de arron dissementsrechtbank te Alkmaar terecht gestaan de heer H. G. uit Zeist. Op 7 Dec. van het vorige jaar was hij op den beton weg te Wieringen met zijn auto tegen een uit Sloten iFriesland) komende auto ge botst, met het gevolg, dat vijf personen gedood werden. Als getuige-deskundige werd gehoord dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op de lijken had verricht en luitenant W. van Hulst van hét corps motorrijders uit Haarlem, terwijl VOETBAL. NEDERLAND IN HET OLYMPISCH VOETBALTOURNOOI. Waarom nog niet werd ingeschreven. Een der redacteuren van het Parijsche sportdagblad „L'Auto" had een onder houd met den heer K. Lotsy over het deelnemen van Nederland aan het Olym pisch voetbaltournool van Augustus in Duitschiand. De heer Lotsy verklaarde dat Neder land voor deze wedstrijden nog niet heeft ingeschreven. De Ned. Voetbalbond wil de kwestie van de vergoeding voor loonder ving zuiver stellen. Onder zekeren vorm passen wij dit stelsel in Nederland toe en wij kunnen geen vrede nemen met een vrij langdurige afwezigheid van onze spelers zonder hun het loon, dat zij In dien tijd moeten derven, te vergoeden. Wij stellen er prijs op hierover een offi- cleele verklaring af te leggen en wij zul len onze inschrijving niet verzenden dan op voorwaarde dat ze in dien vorm door het Intern Olympisch Comité wordt ge accepteerd. Dit is ook het standpunt van de Scan dinavische landen. Het is belachelijk in den tegenwoordlgen tijd vergoeding voor loonderving bij Internationale wedstrijden te verbieden. Aan dergelijke overdrijving van de amateurbepalingen zouden de Olympische Spelen ten onder gaan. Vervolgens kwam het gesprek op ge ruchten rond Bakhuys. die volgens het Fransche blad een contract zou hebben geteekend met de Olympique van Mar seille. De heer Lotsy verzekerde dat Bak huys nooit de bedoeling heeft gehad prof te worden en in het buitenland te gaan spelen. LEIDSCHE VOETBALBOND. Zaterdagcompetitiele klasseTer Leede 1—Katwijk 1 1—2. 2e klasse A: Koudekerk 1Sleutels 1 0—9. 2e klasse B: Rijnsb. B. 2ASC 1 3—3. 3e klasse A: ARC 3Quick B. 4 3—2; SCO 3LRC 2 0—6; Ter Leede 3—Kat wijk 3 31. 3e klasse B: Koudekerk 2Quick B. 5 2—2; Weter. B. 2—LRC 3 1—6. Adspiranten: Quick B. (a)—Ons Clubje 5—0. Zondagcompetitie: le klasse: Alphen 3 LDWS 2 62: Sportman 1Alphia 3 5—0. 2e klasse A: Alphen 4—UVS 4 1—1; DSO 2—Lugd. 4 4—4: DVS 2—LFC 4 1—1; Lugd 3Zuiderkw. 1 31; N. Vennen 1 Roodenburg 2 10. 2e klasse B: Hazersw. B. 1Rouwkoop 2 2—0: Lugd. 5—LDTS 1 3—2. 3e klasse A: ASC 4—LFC 5 4—3; Lugd. 6Sportman 3 9—2. 3e klasse B: LDTS 2Roodenburg 3 63: Lugd. 7Zuiderkw. 2 22; Rouw koop 3—DVS 4 6—2; TON A 3—UVS 6 2—4. 4e klasse A: ASC 5N. Vennen 2 04; Lugd. 8Sportman 4 14 4e klasse B: LDTS 3Zuiderkw 3 23: Leidsche Boys 4—DSO 4 1—1: USV 7— Rouwkoop 5 91; TONA 4Lugd. 9 84; LFC 6—LDWS 4 5—0 Juniores: ASCUVS 35; Sportman (A) —Alphia 50. Adsp. A: LDTSAlnhen (a) 14; Lugd. (a)Sportman (al 1—3. Adsp. B: Alphen (b)—UVS (b) 2—2. Adsp. C. Roodenburg ASC (b) 30; LFC (c)UVS (c) 0—6. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie was wel de belangrijkste uitslag die in 3 A waar Ait.C. 3 er in slaagde de kampioen Quick Boys 4 met 32 te kloppen. L.R.C. 2 verzekerde zich in die afdeeling met een 60 overwinning op S.C.O. 3. de tweede plaats. In 3 B ontnam Koudekerk 2 aan Quick Boys 5 met een 22 uitslag een kostbaar puntje, daarmee de positie van L.R.C. 3 weer aanmerkelijk versterkend, die thans lmet haar 61 zege op Weter. Boys 2 een flinke voorsprong heeft. In de adspiranten afdeeling hield Quick Boys (a), die Ons Clubje met 50 klopte nog immer stand. Voor de Zondagcompetitie le klasse won Sportman 1 haar laatsten wedstrijd tegen Alphia 3 met 50. waardoor zij zich van de derde Plaats verzekerde. Alphia kon zich nog niet vrij maken van de laatste plaats. In 2 A toonde Lugdunum 3 met een 31 overwinning ook haar superioriteit over Zuiderkwartier 1. waarmee de groen- witten. te meer waar ook Roodenburg 2 met 10 door Nieuw Vennep 1 werd ge klopt. haar positie aanmerkelijk versterk ten. Aiohen 4 nam met 11 een puntje van UV S. 4. evenals D.S.O. 2 er in slaagde dit met 44 tegen Lugdunum 4 klaar te LFC 4 eveneens de puntjes, waardoor de zes onderste clubs in die afdeeling allen gelijk speelden en de spanning daar dus onveranderd blijft. In 2 B klopte Hazersw. Boys 1. Rouw koop 2 met 20 Lugd. 5 won op het nip pertje met 32 van L.T.DS 1 waardoor de laatste zich nog niet van de onderste plaats kon los werken. A.S.C. 4 deed in 3 A goed werk met L.F.C. 5 er met 43 onder te houden, waarmee de roodzwarten haar eerste zege boekten. Lugdunum 6 gaf Sportman 3 met 9—2 geen schijn van kans. In 3 B won Rouwkoop 3 haar laatsten wedstrijd met 6—2 van D.VB. 4. waarmede Rouwkoop definitief het kampioenschap in de wacht sleepte Proficiat Rouwkoop1. U.V.S. 6 kwam met 4—2 tegen T.O.N.A. 3 met de puntjes thuis en zal zich met de tweede plaats moeten tevreden stellen. In 4 A liet A.S.C 5 het met 04 leeliik liggen tegen Nieuw Vennep 2. Lugdunum 8 ging met 14 ten onder tegen Sport man 4. L.F.C. 6 toonde met een 50 overwin- voorts als deskundige-getuige a décharge gehoord werd de heer A. J. Peppink van den A.N.WB. Aangezien de deskundigen het niet eens konden worden, was de officier van justi tie. mr. van der Feen Lille, van oordeel, dat geen straf kon worden opgelegd. De verdediger, mr. de Vries uit Dordrecht sloot zich bij deze zienswijze aan. Uitspraak over acht dagen. nlng op haar concurrent L.D.W.S. 4 wel met klinkende cijfers haar meerderheid. L.F.C. 6 heeft het kampioenschap in die afdeeling wel ln eigen hand. T.O.N.A. 4 deed nog een succesvolle poging om van de onderste Plaats te komen. Met 84 slaagden zii er in Lugdunum 9 te kloppen. In de juniores afdeeling ging Sportman A met een 5—0 zege tegen Alphia op het goede pad voort. Bii de A adspiranten nam Alphen A. die met 41 van L.D.T.S. won. de leiding van Lugdunum (a) over die zelf een 31 nederlaag leed tegen de hekkesluiter Sportman (a) Bij de B adspiranten nam Alphen (b) met 2—2 een puntje van U.V.S. (b). ter wijl ln de C afdeeling RoodenburgA.SC. (b) met 30 klopte en U.V.S. (c) zich een plaatsje opwerkte met een 60 zege tegen L.F.C. (c). SPORTMAN COMB—L.O.V. COMB. Gisteren werd op het terrein der L.O.V. de wedstrijd L.O.V. comb.Sportman comb, gespeeld. Het was een aardige, gelijk op gaande wedstrijd met L.O.V. lets ln de meerderheid. Ruststand 32 voor Sportman. Eindstand 43 voor L.O.V. De heer Gordijn floot correct. GYMNASTIEK. 26e BONDSFEEST K.N.G.V.—I.T.O.S.A. Ofschoon de offlcleele inschrijvingsda tum voor het 26e bondsfeest K.N.G.V Itosa 1936 reeds gesloten is, melden zich nog steeds vereenigingen aan, zoodat nu reeds vastgesteld kan worden, dat het aan tal deelnemers niet ver van de 10.000 af zal komen te liggen. Deze groote inschrij ving stelt de leiding voor tal van moeilijk heden. Zoo is het b.v. onmogelijk op het toch groote Stadlonveld, de gezamenlijke vrije oefeningen der meisjes-adspiranten in 1 groep te laten uitvoeren, zoodat deze oefeningen in twee groepen van teder ca. 1500 meisjes gedemonstreerd zullen moeten worden. o WATERPOLO. DUITSCHLAND—NEDERLAND OP 21 JUNI. De waterpolowedstrijd Duitschiand— Nederland zal worden gehouden op 21 Juni te Hannover. Duitschiand zal uitkomen met zijn Olympisch waterpoloteam. DAMMEN. WEDSTRIJD-TOURNOOI „THEORIE EN PRAKTIJK". Gisteren is de laatste ronde van dezen wedstrijd gespeeld, m&ar een definitieve beslissing is nog niet gevallen. Momen teel heeft De Jeu de beste kans, doordat G. Geerlings met de partij tegen Klein maar één punt behaalde, en tegen Bekker door een foutzet verloor. De Jeu, wiens partij tegen A. Jansen is afgebroken, heeft dus uit die partij maar één punt noodig om winnaar van het tournooi te zijn. Geerlings is van de 2de plaats nog niet zeker, daar Bekker en Ligtvoet, die elk nog een partij moeten spelen, gelijk met hem kunnen komen. Voor de 3de plaats heeft G. Jansen theoretisch ook nog een kans. De situatie aan den kop is nu: A. G. de Jeu 10 8 - 2 16 G. Geerlings 11 7 2 2 16 J. J. Bekker 10 6 2 2 14 P. Ligtvoet 10 6 2 2 14 G. Jansen 11 5 4 2 14 De uitslagen in de 1ste klas zijn: A. G. de JeuA. Jansen afgebr.; P. LigtvoetA. Buurman 20; J. J. Bekker- G. Geerlings 20; C. H. KleinN. Doffer- hof 20; A. v. d. ReydenG. Jansen 0-2. In de 2de klasse verloor v. d. Veer van v. d. Wiel, en deze laatste is de eenige, die nog geen verliespunt heeft. De stand is: G. v. d. Wiel 1 1 - - 2 W. v. d. Veer 2 1 - - 2 M. J. Moerkens 1 - 1 1 1 S. Willems 1 - 1 - 1 H. v. d. Heyden ..1 - - 1 0 De uitslagen zijn: W. v. d. VeerG. v. d. Wiel 0—2; S. WillemsM. J. Moerkens ■1—1; H. v. d. Heyden vr. In de 3de klas loopt volgende week vrij de laatste ronde. Kantebeen staat hier ongeslagen aan den kop met 8 pnt. uit 4 partijen, gevolgd door Koudijs, die in de laatste ronde tegen Kantebeen uitkomt en dus moet winnen voor zijn kans. De stand is: A. Kantebeen 4 4 - - 8 A. Koudijs 4 3-1 6 J. Verbiest 4 1 2 1 4 P. v. d. Pot Jr4 1 1 2 3 W. v. Tongeren ..4 1 - 3 2 G. Penseel4 - 1 3 1 De uitslagen zijn: P. v. d. Pot Jr.W. v. Tongeren 20; G. PenseelA. Kante been 02 J. VerbiestD. Koudijs 20. De uitslagen der verliezersronde 2de klas zijn: J. BlansjaarJ. Th. Boot 02; H. EnselingC. v. d. Heyden 02; Fr. MulderA. Oudshoorn 02; P. v. d. Pot Sr.C. v. Tongeren n. gesp.; C. v. Gorsel J. H. Wegman 02; W. MercelesJ. Po- lanen 20. Voor deze verliezersronde zijn 3 prijs jes beschikbaar gesteld. In een bijeenkomst, die een feestelijk karakter droeg, zijn de prijzen uitgereikt, behaald in den Bodeva-wedstrijd. Wij herhalen het resultaat: 1ste prijs (zllv Bodevabeker) A Buurman; 2de prijs J. J. Bekker; 3de prijs A. G de Jeu; 4de prijs A. v. d. Reyden, benevens 5 troostprijzen, die ten deel vielen aan resp. C. v. Ton geren, W. Merceles, M. J. Moerkens. J. Ver biest en A. Kantebeen. De voorzitter dankte de gevers, die het bestuur in staat stelden zooveel prijzen uit te loven. Het verdere van den avond werd ge vuld met beschouwingen en demonstra ties over en bp'het dambord. Thans Is Pepsodent in 10#/o grootcrc tubes ver krijgbaar. U krijgt meer tandpasta voor dezelfde lage prijzen. Pepsodent is de beste tandpasta, die de moderne wetenschap kan voortbrengen. Pepsodent is be kend als ..de tandpasta die tandfilm verwijdert"* Totdat er nieuwe ontdekkingen zullen worden gedaan, weet de Pepsodent Co. geen enkele ma nier om haar beroemde tandpasta of het speciaal onschadelijk polijstende materiaal dat zij bevat te verbeteren. Maar nu geeft Pepsodent U een groote besparing. Koopt dus de nieuwe grootere tube. ets. per tube. 2879 (Ingez. Med.) Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Algemeen was men van meening dat de grootste aanvoeren van slachtvee vóór de Paschen waren geruimd en dat er dus slachtrijp vee zou zijn. Dit blijkt echter lang niet het geval te zijn, j.l. Maandag en Dinsdag waren de aanvoeren over de geheele linie nog on veranderd groot. De ruime vraag die er voor de Paaschdagen was bleef niet ge- bestendigd. De binnenlandsche vraag is iets terug geloopen, terwijl we moed heb ben, dat nu het blikvleesch vrijwel is uit verkocht, in de naaste toekomst de versch vleeschconsumptie weer iets zal stijgen. Dit ligt tenminste voor de hand, ofschoon men zich er niet te veel van moet voor stellen, want in de prijzen van blikvleesch en verschvleesch is altijd nog een groot verschil, tenzij de regeering een soort bonnentoeslag, voor. de werkloozen zou instellen. Wat de export betreft, daarvan is momenteel weer niets te bespeuren. De hoogere marktprijzen der laatste weken zullen hiervan wel de oorzaak zijn. Intus- schen is de tendenz op de slachtveemarkt weer beduidend teruggeloopen en we noteerden zeker 35 cent per K G. lager dan begin vorige week. Thans werd voor de beste kwaliteiten van 50—54 cent per K.G. betaald. 2de en 3de soorten 3848 cent per K.G. geslacht. Op de afdeelingen ge- bruiks- en weidevee waren de aanvoeren begin dezer week iets minder ruim. De handel ondervond ook thans nog veel nadeel van het koude weer en hoewel de prijzen nog zooveel mogelijk worden vast gehouden. was er toch aan een zeer tragen handel en wat gedrukte prijzen niet te ontkomen. Er bleef nogal wat onverkocht. Het vee zit meerendeels duur in koop manshanden en dat maakt de situatie voor kooper en verkooper niet gemakke lijk. De tijd dwingt echter tot verkoopen, want we weten, dat als de Meimaand eenmaal daar is, de grootste trek weg gaat en de prijzen gewoonlijk iets dalen. De vette kalverenmarkt was begin dezer week heel traag gestemd, met wederom wat dalende prijzen Ook de nuchters kalveren waren iets minder, terwijl het wolvee bij klein aanbod duur bleef. Vette varkens werden ruim aangevoerd, met heel tragen handel; nog een halve cent per pond lager dan vorige week. We vernemen dat de Centrale thans wat var kens (zware) opkoopt voor 17 cent per pond, om welllciht een verdere Inzinking van de prijzen tegen te gaan. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE MARGATE. Capablanca en Flohr gelijk. De resultaten van de 6e ronde van het hoofdtournooi te Margate waren Tylor verliest van sir Thomas, Milner Barry remise met Lundln, Stahlberg re mise met Flohr, Sergeant-Reilly afgebro ken, Capablanca wint van miss Menchik, De afgebroken partijen uit de vorige ronden hadden tot resultaat: Tweede ronde: miss Menchik wint van Reilly, vijfde ronde Flohr remise met miss Menchik, Reilly verliest van Tylor. De stand Is thans, dat Capablanca en Flohr elk 4'/, jjunt hebben. Op hen vol gen Lundin en Stahlberg, ieder met 31 punt. Vervolgens komen Milnor Barry en miss Menchik ieder met 3 en Tylor met 2V: punt plus 1 afgebroken partij. Ten slotte komen sir Thomas met 21/,. Sergeant met 2 en Reilly met 0 punten plus 1 afge broken partij In het remise-tournooi A werd de partij SchelfhoutVan Seters afgebroken. De stand is hier: 1. Conde 5 pnt., 2. Kolta- nowski 4 pnt.. 3. Wood 3'/, pnt., 4. en 5. Schelfhout en van Seters elk 2V« punt plus 1 afgebroken partij, 6. 7. 8. en 9. Podger. Kitto Eva Illingworth ieder 2V« pnt., 10 Domenech l!/t pnt. In het B-tournooi verloor Knoppers van Koblenz. Een afgebroken partij tegen Buerger werd remise. Knoppers staat op de 6e plaats. HEDEN. Nutsgebouw: Bazaar t.b.v. het Leidsche Dierenasyl. 25 en 711 uur nam. Prediker: Bazaar Chr. Muziekvereen. „Athalla". Schouwburg: Jubileumrevue Litterls Sacrum 8>/« uur nam. Stadszaal: Chr. filmvoorstellingen. 3 en 8 uur nam. Donderdag. Breestraat 27: Buitengew. ledenverga dering Leeszaal Reuvens. 41/, uur nam. Chr. School (H. Morschweg 12): Spr, d. Punselie. 8 uur nam. Korevaarstraat 30: Aandeelhoudersverg, N.V. Verzekeringsmij. .Vooruit" 8 u. n.m. Nutsgebouw: Bazaar t.b.v. het Leidsche Dierenasyl. 25 en 711 uur nam. Prediker: Bazaar Chr. Muziekvereen. „Athalia". Voorscholen (Gebouw Ohr. Be langen) Uitvoering Taveno. 8 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst", dagelijks 10—12 en 2—5 uur, 's Zondags 24 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). HaH drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Olie voor China's lampen". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De melkboer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/t en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „Op de Planken". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater. Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Om het recht van het kind". Woensdag en Zaterdagnam. 2V» uur. Zondag nam. 2 uur, 4V» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarlstr. 7 uur nam. „Variété". lederen middag 21/: u.. Zondag vaf 2 u. haarlemmermeer. Slotuitvoering „Gezellig Samenzijn". De Tooneelver. „Gezellig Samenzijn" gaf in de Beurs te Hoofddorp (haar laatste uitvoering in dit seizoen. De zaal was flink Na een kort openingswoord door den voorzitter, den heer Meeuwig, werd door de Kon. Erk. tooneelver. „Door Inspanning Uitspanning" uit Haarlem een goedge slaagde gastvoorstelling gegeven. Opge voerd werd 't blijspel in 3 bedr. „Petro leum" van Johnson. De aanwezigen hebben naar hartelust genoten van het mooie en vlotte spel, dat onder leiding stond van den heer Mourik uit Haarlem, die in het vervolg ook als regisseur van „Gezellig Samenzijn" zal optreden. Het herhaald applaus was een duidelijk bewijs dat den aanwezigen een genoeglijken avond was bezorgd. Deze werd met een gezellig hal besloten met medewerking van Marinuccl s Accordeon Ensemble. Het Ohr. Meisjeskoor „De Iofstem" te Nieuw-Vennep, gaf in de Geref. Kerk al daar onder veel belangstelling een goed geslaagde uitvoering onder leiding van den directeur, den heer S. P. Visser. Na een openingswoord door den eere- voorziter ds. L. E. Smilde werden de ver schillende nummers van het programma verdienstelijk ten gehoore gebracht. Medewerking verleenden voorts de 14 j- pistonist P. J. Koning en de heer H. Boot met declamatie. Tot onderwijzer van de Ohr. School te Nieuw-Vennep is benoemd de heer D. lu« te Rotterdam. hillegom. Brand in rietschelf Gisteravond is brand ontstaan in een groote rietschelf op een tuin aan den Loos- terweg III. eigendom der Fa. Joh. van i" Jzn. aan den Stationsweg De brand weer stond voor een zware taak omdat blusschtng moeilijk en tijdroovend was. De oorzaak is vermoedelijk toe te schrijven aan het spelen met lucifers door jongens. Raadsagenda. De gemeenteraad is bijeen geroepen tegen Vrijdagavond te 7.45. 1. Vaststelling der notulen van de vo rige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw inkomende lid A Haster. 4. Vaststelling kohier Hondenbelasting voor het dienstjaar 1936. 5. Voorstel voor het verleenen van voor schotten op de vergoeding 1936 togevo'E artikel 103 der Lager Onderwijswet 19ZU. 6. Voorstel tot het aangaan van eeu overeenkomst inzake de kosten van aan leg van een weg, loodrecht geprojecteer op het doorgetrokken gedeelte der va den Endelaan. T. 7 Benoeming van een lid van het bu gerlijk Armbestuur ter voorziening w vacature ontstaan, door de periodieke a j-J

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6