wie f 1000.- wie wie „wie NEDERLANDSCHE KAREL I? KOOPT WAAR LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 22 April 1936 BINNENLAND. f250.- en f 100.-? de f 50— als premie SCHEEPSVERBINDINGEN. VERRASSEND J Aspirin BURG. STAND VAN LEIDEN AUTEURSRECHTEN OP KLANKFILMS. beslag gelegd op een derde van DE recettes van theaters te amsterdam, rotterdam en den haag. Het conflict tusschen het Buma en den Bioscoopbond betreffende de auteurs rechten op klankfilms behoort nog steeds niet tot het verleden. Het Buma stelt zich reeds drie en een half jaar op het standpunt dat auteurs recht op muziek van geluidsfilms door de bioscopen betaald moet worden. Thans wordt sinds eenigen tijd in thea ters te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag een Ufa-fllm vertoond, getiteld 6avoy Hotel 207, waarin Hans Albers een hoofdrol vervult en voor welke film de muziek is vervaardigd door den componist Walther Gronostay. Het Buma stelt zich op het stand punt, dat voor muziek in een geluids film op dezelfde wijze auteursrecht moet worden betaald als voor muziek, die in een restaurant of café en ge- hoore wordt gebracht. Het bureau grondt deze opvatting op zijn uitleg van een arrest van den Hoogen Raad. Het Buma heeft thans bij verschillende theaters beslag doen leggen op een derde deel van de recette, met de film gemaakt. Dit beslag is gegrond op art. 28 van de Auteurswet. De Bioscoopbond stelt zich op het tegenovergestelde standpunt en is van meening, dat geen auteursrechten ver schuldigd zijn. Indertijd is door den Hoo gen Raad een arrest gewezen, aldus het standpunt van den Bond, waarbij in prin cipe is uitgemaakt, dat voor een geluids film auteursrecht verschuldigd is, wan neer daaromtrent tusschen componist en filmmaatschappij geen overeenkomst is getroffen. In dit geval bestaat er wèl een overeenkomst tusschen de Ufa en den componist. De muziek is door hem in op dracht van de Ufa voor deze film ge maakt. Het cedeeren van muziekauteurs- rechten, het Buma treedt voor zichzelf op en niet uit naam van den auteur op nog te maken muziek is volgens een ar rest van den Hoogen Raad niet mogelijk. Indertijd heeft het Buma een aanbie ding aan den Bioscoopbond gedaan, waar in 't bureau voor 1934 3/4 "/n van de recette vroeg, in 1935 1 pCt. en voor de volgende jaren l'/ipCt. Dit aanbod is van de hand gewezen, doch thans is adus de Bioscoopbond op niet minder dan 33 l/3°/o beslag gelegd. De Bioscoopbond heeft thans een kort geding aanhangig gemaakt, waarin op heffing van het beslag wordt geëischt. Voor den bioscoopbond zal optreden mr. C.J.F. Harsten en voor 't Buma mr. Heintz. Het kort geding zal morgen voor den president van de Amsterdamsche recht bank dienen. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Warenwet cn dieristbodenvraagstuk, In tegenwoordigheid van een groot aan tal afgevaardigden uit alle deelen van het land is gistermiddag in de groote tooneel- zaal van Krasnopolsky te Amsterdam de 23ste algemeene vergadering begonnen van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Nadat de afgevaardigden namens de ontvangende afdeeling Amsterdam waren verwelkomd sprak de presidente, mevr. C. Eerdmansde Holl, een openingsrede uit, waarin zij bij den aanvang het onlangs overleden lid van het hoofdbestuur, mevr. Franco MendesCalisch herdacht, wat door de vergadering staande werd aan gehoord. De taak der vereeniging heeft zich in den laatsten tijd ontzaglijk uitgebreid. De presidente wees nogmaals op de strikte neutraliteit die door de vereeniging in acht werd genomen, op politiek zoowel als op godsdienstig gebied, wat echter niet wilde zeggen, dat de vereeniging zich nooit met de wetgeving mocht bemoeien, wan neer de wet ingreep in het leven der huls vrouwen, zooals bijv. met de Warenwet bet geval was. De goede wérking van het instituut tot voorlichting bij huishaudelfjken arbeid heeft ook in het afgeloopen jaar het nut van deze instelling voor de huisvrouwen bewezen. De film, die de vereeniging heeft laten vervaardigen, heeft overal waar zij is vertoond groote belangstelling gewekt. Het dienstbodenvraagstuk had voort durend de belangstelling van het hoofd bestuur, temeer waar het aantal buiten- landsche dienstboden in ons land nog altijd zeer groot is en nog zeer veel Hol- landsche meisjes werkloos rondloopen. De door de vereeniging ingestelde curusssen tot opleiding van huishoudelijke hulp krachten hebben de aandacht en de waar deering der regeering getrokken, waardoor het in drie ja-ovincies reeds mogelijk was, deze opleiding in internaat te doen ge schieden. Toch diende op ernstige wijze onderzocht te worden, wat de oorzaak is van den grooten tegenzin, dien vele meisjes die uit fabrieken en kantoren ontslagen worden, tegen het vak van dienstbode koesteren. In verband hiermee had het hoofdbestuur een voorstel op den beschrij vingsbrief geplaatst om zoo mogelijk in overleg met het orgaan der arbeidsbemid deling een schema van arbeidsvoorwaar den voor huispersoneel te ontwerpen in verband met den aard van het vereischte werk, loon, arbeidsduur, vrijen tijd en vacantie. Hiermee was de vergadering geopend en werd overgegaan tot behandeling van verschillende punten van internen en organisatorische!! aard. De verschillende Jaarverslagen werden goedgekeurd en ver killende functionarissen werden her- en gekozen. Te half vijf begaf het gezelschap zich j'~r de Ruyterkade, waar een boot gereed j/=' waarmee een rondvaart door de de a S wer<i Semaa-kt aan boord waarvan daInes inmens het gemeentebestuur an Amsterdam door wethouder F. van «rs werden ontvangen, vrm-t avonduren werd de vergadering Nwi i terwijl tevens de film van de caeriandsche vereeniging van huisvrou wen werd vertoond. krijgt de in de naamwedstrijd de voor het inzenden van de meeste Karei I sigaren bandjes zal een kistje van 100 stuks KAREL I „MUNT UIT" te beurt vallen De termijn van inzen ding van namen sluit onherroepelijk op 4 Mei a.s. Zie de uitvoerige aankondiging in dit blad van 3 April. 2376 (Ingez. Mea.) prinses juliana te almelo. Bezichtiging van een tentoonsteUing, Gistermiddag bracht H.K.H. Prinses Juliana een met-officieel bezoek aan Almelo, teneinde de tentoonsteUing van werkstukken, georganiseerd door het Plaatselijk Crisis Comité te bezoeken. Er was groote belangstelling voor dit eerste bezoek van de Prinses aan Almelo. In de Groote Sociëteit waar de tentoonstel ling wordt gehouden, werd H.K.H. ver welkomd door burgemeester mr. M. Sich- terman, voorzitter van het Crisis-Comité. Hierna bezichtigde de Prinses de werk stukken, waarvoor Zij groote interesse toonde. Nadat een thee gebruikt was, maakte H.K.H. die vergezeld was van een hofdame, Barones van Heemstra, en den kamerheer der Koningin, Jhr. mr. C. Dedel een rondrit door Almelo, waarna het ge zelschap naar Apeldoorn vertrok. JHR. RUTS DE BEERENBROUCK HERDACHT. Bijeenkomst der Eerste Kamer. In de Eerste Kamer heeft de voorzitter, mr. W. L. Baron 'de Vos van Steenwijk, gisteren den overleden Tweede Kamer voorzitter, jhr. Ruys de Beerenbrouck her dacht. Hij gaf een levensschets van hem, gelijk xeeds uitvoerig door ons is gedaan, en zeide dat de tijding van het plotseling overlijden met ontroering ontvangen is. Niet alleen als verantwoordelijk raads man van de Kroon en president van de Tweede Kamer heeft de overledene eene vooraanstaande plaats ingenomen. Ook in de Staatkundige partij, waartoe hij be hoorde, heeft jnr. Ruys de Beerenbrouck een belangrijke rol vervuld. De Eerste Kamer der Staten-Generaal deelt in het verlies, dat de andere tak der volksvertegenwoordiging heeft gele den, en bidt den achtergebleven verwan ten Gods rijkste vertroostingen toe. wijziging arbeidsovereenkomstenbesluit Bij Koninklijk Besluit zijn de straffen, welke aan arbeidscontracteurs Ingevolge het arbeidsovereenkomstenbesluit kunnen worden opgelegd, aangevuld met een be paling, waarvan de strekking is, om op het personeel op arbeidscontract werk zaam, ook de straf van extra dienst te kunnen toepassen. Tot dusverre bestonden de straffen voor dit personeel uit: a. een schriftelijke berisping; b. een be perking van het recht op een Jaarlijksche vacantie voor ten hoogste 1/3 van het aantal dagen, waarop per kalenderjaar aanspraak bestaat; en C. een geldboete van ten minste f. 0.25 en ten hoogste f. 25.-. Thans is daaraan toegevoegd het op leggen van een buitengewonen dienst op andere dagen dan Zondag en de voor den arbeider geldende kerkelijke feestdagen, zonder, loon of tegen een lager dan het normale loon. Deze oplegging kan geschieden voor ten hoogste zes uren, met een maximum van drie uren per dag. NEERLANDS ZUIVEL OP DE JAARBEURS TE BRUSSEL. Het Zuivelbureau te 's-Gravenhage deelt mede: Met zichtbaar genoegen hebben de tal rijke bezoekers van de Brusselsche Jaar beurs in den stand van het Zuivelbureau de kennismaking met de, nog uit de dagen der Wereldtentoonstelling zoo welbekende „Prinses Juliana Hoeve" hernieuwd. Een afbeelding dezer Hoeve met drie etruische boerinnen in fleurige gewaden, die de 'vaderlandsche producten: kaas en boter, letterlijk „op de handen droegen", vormde den achtergrond van een stand waar ook verder, in woord, beeld en natura, de aan dacht op deze voortreffelijke producten van Nederlandschen bodem werd geves tigd. Opschriften, in beide landstalen, vestig den de aandacht op de beteekenis van de tentoongestelde producten. Onze kaas blijkt ook den Belgen goed te smaken; ongeveer 70.000 bezoekers proefden de be schuitjes met echte Nederlandsche kaas. WIJ spreken de hoop uit, dat dit bij onze zuidelijke buren zal bevorderen de gedachte: „Neèrlands Zuivel voedt U goed!"; hiermede zou dan ongetwijfeld een bij uitstek Nederlandsch belang wor den gediend. o DE O. 16 TE NIEUWEDIEP. Gistermiddag om half zes is de O. 16,de eenigen tijd geleden op de werf „De Schelde" te Vlissingen voltooide nieuwe onderzeeboot voor de Nederlandsche ma rine de haven van Nieuwediep binnenge kropen. De O. 16, die reeds van 18 Maart af proeftochten bij Vlissingen heeft gehou den, vaart nog voor risico van de fabriek met een bemanning, gedeeltelijk bestaande uit burger-, gedeeltelijk uit marineperso neel onder commando van den luitenant ter zee eerste klasse C. J. W. van Waning. De komst naar Willemsoord houdt ver band met torpedo-oefeningen, welke in de eerstkomende weken zullen worden ge houden. koopt nederlandsche waar. de c.a.o. in de schoenindustrie opgezegd. De Federatie van Schoenfabrikanten heeft de met de werknemers gesloten col lectieve arbeidsovereenkomst opgezegd. HET DREIGEND CONFLICT TE IJMUIDEN. De rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries Czn. heeft een langdurige bespreking gehad met de partijen in zake de contactactie te IJmuiden. Wij vernemen dat de rijksbemiiddelaar een voorstel heeft gedaan, waarover de readers ziöh zullen beraden. o— DE POSTVLÜCHTEN. Hedenmorgen te 6 uur is het K. L. M.- vliegtuig „Perkoetoet" van Schiphol ver trokken voor de reis naar Indië. Voor deze reis hebben geboekt twee passagiers AmsterdamBatavia, één Amsterdam Alexandrië, één LeipzigCairo en één AtheneCairo. Medegenomen is 225 kilogram briefpost, 14 kilogram pakketpost en 99 kilogram vracht. ua De „Perkoetoet" is de 8.17 uur In Halle Leipzig geland. 'sst/f.'AWoëP w/f e/f'i "far- De Nationale Propaganda-Commissië, die onder het devies „Koopt Nederland sche Waar dan helpen wij elkaar" een campagne voert tot het propageeren van de producten van de Nederlandsche In dustrie en Handel, bedient zich daar bij o.a. van een affiche waarvan wij hierbij een reproductie geven. Het origineel, zeer suggestief, in frissche kleuren gedrukt, geeft natuurlijk nog een heel ander beeld dan wij hier met couranten-druk kunnën bereiken. Tóch, de sprekende lijnen van de opgaande schoorsteenen die overigens met hunne rookpluimen in rood wit en blauw buitengewone „actie" geven, komen ook reeds in dezen druk in zwart en wit, opvallend tot uiting. Voor fabrikanten, maar ook voor win kelzaken stelt de Commissie op aanvraag gaarne een exemplaar van deze affiche ter beschikking. Met het formaat ls er op gerekend, dat het biljet zonder bezwaar in ieoèr kantoor of winkelruimte kan worden opgehangen, waar het met zijn fleurige kleuren 't oog prettig zal aandoen. Aanvragen kunnen worden gericht tot het Secretariaat van de Nationale Propa- ganda-Gpmmissie voor Nederlandsch Fa brikaat, Badhuisweg 145 's-Gravenhage. U steunt met het ophangen van zoo'n affiche, het mooie werk van de Propa- ganda-Commissie en helpt haar nader tot het doel: weer welvaart te brengen in alle Nederlandsche gezinnen. het vraagstuk der jeugd werkloosheid. Naar wij vernemen heeft de eerste sub commissie van de rijkscommissie van advies over de jeugdwerkloosheid, welke commissie zich in het bijzonder bezlg- houdt met het bevorderen van de opne ming van Jeugdige arbeidskrachten in het bedrijfsleven, zich diepgaand bezig ge houden met het twee-op-een stelsel. Dit stelsel berust, zooals men weet, op het beginsel, dat twee jongeren den arbeid gaan verrichten, die thans door een jon gere wordt verricht, hetzij voor halve dagen te werken, hetzij door om de week te rouleeren. De studie van de subcom missie heeft tot een gunstig oordeel over dit stelsel geleid. Het advies aan den minister van sociale zaken is dan ook de invoering van dit stelsel zoowel in over heidsdienst als in het particuliere be drijfsleven zooveel mogelijk te bevorderen. (Volk.) o afscheid dr. d. h. van der goot. Dr. D. H. van der Goot, geneesheer van het dlaconessenhuis „Bronovo" te Den j Haag heeft in verband met het neerleg gen van zijr. praktijk en wegens zijn ver trek naar Haren (Gron.), gistermiddag afscheid genomen en wel te vier uur in een j bijeenkomst van collega's en te vijf uur in i een samenzijn van verscheidene oud patiënten in Bronovo. Uit de collega's had zich een commissie gevormd, die aan dr. van der Goot diens geschilderd levensgroot portret heeft aan geboden. Ook tal van andere souvenirs zijn den scheidenden dokter geschonken. sloopen van opgelegde vaartuigen. Gelijk bekend is, kunnen opgelegde zee- en kustvisschersvaartuigen met steun uit het landbouwcrisisfonds worden gesloopt. Omtrent de gedragslijn, welke gevolgd moet worden, teneinde In aanmerking te kunnen komen voor een slooppremie ver nemen wij thans van bevoegde zijde het volgende De eigenaars van schepen, welke voor sloop bestemd kunnen worden, stellen zich in verbinding met sloopers en trachten met dezen tot overeenstemming te komen inzake den sloopprijs. Indien geen overeenstemming wordt be reikt, kunnen beide partijen gezamenlijk bij den minister van landbouw en vissche- rij een verzoekschrift indienen, door beide te onderteekenen, om een bedrag beschik baar te stellen ter overbrugging van het verschil tusschen vraag- en biedprijs. Spoedshalve kunnen de verzoekschrif ten worden ingediend bij de sloopcommis- sle der Nederlandsche Visscherijcentrale, Juliana van Stolberglaan 34 te 's-Gra- venhage. Wanneer de minister een toeslag voor het sloopen heeft toegekend, geschiedt de uitbetaling aan den slooper. zoodra de scheepvaartinspectie heeft verklaard, dat ■het betreffende schip en met name het casco daarvan te haren genoege is ge sloopt. DE BETUWE BLOEIT. In de Betuwe bloeien de pere-, kerse- en pruimeboomen. Bij warm weer zal komen de week een bezoek aan deze streek zeer zeker aanbeveling verdienen. In Zuid-Beveland staan appel- en pere- boomen in bloei. o HERDENKING 25-JARIG BESTAAN VAN „DE JOODSCHE INVALIDE". Gisteravond heeft in de aula van het Koloniaal Instituut te Amsterdam een buitengewone bijeenkomst van „De Jood- sohe Invalide" plaats gehad, ter gelegen heid van de eerste steenlegging voor het nieuwe gebouw aan het Weesperplein, welke gisteren is geschied en van het 25-jarig bestaan der vereeniging. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter der J.I. dr. A. Keestng. Namens het bestuur bood spr. den heer van Lier, secretaris der gemeente Amster dam, het eere-lidmaatschap van de J.I. aan. In dezen moeilijken tyd, aldus de heer Keesing, gaan wij de tweede 25 jaar met oneindig meer verplichtingen in dan toen wij de eerste 25 jaar begonnen. Alleen door particulier initiatief is in Nederland thans f. 1.000.000.bijeengebracht voor de nood druftige Joden, die in de JX een tehuSs moeten vinden. Dit bedrag ls nog niet voldoende om de inrichting van het nieuwe gebouw te bekostigen, maar het nieuwe gebouw zal en moet er komen. Hierop volgde de vertooning van de filmbiografie van de „Joodsche Invalide", die het leven en werken der vereeniging op uitvoerige wijze laat zien o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is aan H. van Opstall op zijn verzoek met ingang van 23 April eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Enschedé. Verder is aan H. A. Ballot op zijn ver zoek met ingang van heden eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Zaltbommel. Nederlandsche Zuiveleentrale, 26 April tot en met 2 Mei consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 51/4 ct„ eventueel verhoogd met premie of ver minderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk regeertngsminimumprijs 3,6 ct., afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2ct. Officieel wordt thans gemeld, dat met ingang van 1 Juli a.s. aan den heer A. E. Haak, stationschef eerste klasse A. te Amsterdam C.S. eervol ontslag is verleend wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen-Radio. Aagtekerk, Alchiba. Alcyone, Almkerk, Alphacca, Alpherat. Baloeran, Bloemfon tein, Colombia, Costa Rica, Crijnssen, Dempo, Grootekerk, Hoogkerk, Indrapoera, Jagersfontein, Johan de Witt, Johan van Oldenbarnevelt, Kota Tjandi, Marnlx van St. Aldegonde, Meerkerk, Meliskerk, Oranje Nassau, Poelau Roebiah, v. Rensselaer, Si- bajak. Simon Bolivar, Springfontein en Statendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Schevcningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aange nomen door alle telegraafkantoren en door Radio-Holland. snel, Itngdurif an krachtig werkt bij rheumallek Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakje» van 2 tabl. b 10 ets. 2376 (Ingez. Med.) geboren: Elisabeth, d. van L. van Klaveren en M. E. van Dissel Alida, d. van J. Sierat en M. w. Dubbelaar Maria Wilhelmlna Elisabeth, d. van r. Wiggers en M. Lee mans Johan Franciscus, z. van J. F. Azler en F. Neuteboom Jacoba Pieter- nella, d. van A. J. v. d. Lelie en H. Keere- weer Franciscus Jacobus, z. van J. B. van Eschler cn J. W. M. Streefkerk Anna Maria, d. van E. J. Bakker en A. M. K. Sdhülte Adrianus Mattheus, z. van L. H. van Noort en A. P. Barends Hen drik, z. van C. de Mooij en J. A. Groene- veld Wouter, z. van Chr. M. Kruijt en M. van Tilburg Janny, d. van M. Min naar en G. Matter Cornelia, d, van M. Minnaar en G. Matter Dirk, z. van P. v. d. Zwart en L. Hoek Bastlaan, z. van B. Bekooij en C. Wassing Theodorus Franciscus, z. van J. Th. Beugelsdijk en Th. F. Vinkesteln Johanna Wilhelmlna, d. van J. Schoondergang en W. F. Masten broek Jacoba Geertruida Maria, d. van J. Schoondergang en W. F. Mastenbroek. Neeltje, d. v. B. Schroef en H. F. Bleiji. GEHUWD: J. H. Sira, jm. en C. H. Stouten, jd. J. A. Brinks jm. en J. M. Dekker jd. OVERLEDEN: S. Verhoeks, d„ 3 maanden. J. H. Kuipers m. 66 j. M. Kuivenhoven m. 34 j. L. P. C. Klip—Kraus vr. 57 j. GEVESTIGD: I L Wed. E. M. van Dam—Ailblas, Rapen burg 120. G. van Houten—van Alphen, Vollersgr. 6a. Wed. E. Swaanenburg— Aniba, v. 't Hoffstraat 30. G. G. van Blijswljk, monteur, L. Morschiweg 47. G. W. Brandenburg, P. de la Courtstr. 70. E. M. Bril, hulp 1. d. hulsh., Haarlem merweg 57a. Wed. B. C. de HaasDells- sen, Roodborstsraat 21. N. F. Delsasso en Fam„ schoorsteenveger en metselaar, Oude Rijn 68. M. C. Duljverman, J. v. Goyenkade 43. C. Gastelaaxs en Fam., stoffeerder. Kooipark 16. A. Geslnk, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. Ohr. Gietema, verpleegster, J. de Wibtstraat 35. G. E. v. Gils, Rapenburg 4. A. Gre- gori, ijsverkoopster, Morschstraat 46. M. H. Hamerllng, verpleegster, Rijnsbur- gerweg 30. J. M. C. Dikhoofv. d. Heu vel. Ulterstegradht 2. W. Hoogenboom en Fam., sjouwer, Ddllenb.straat 2. Wed. J. E. TeljerJong, H. Rijndijk 24. Kahar Masjhoer, Witte Singel 81. H. J. Ka- merdüla, dienstbode, Zoeterw. Singel 24. C. W. Khouw Zegwaart, Rijnsb.weg 140. D. A. v. Klaveren, L. Rijndijk 126a. W. Koning, huishoudster, Maredljk 87. G. P. Th. Luikassen, dienstbode, Haarlem merstraat 212. A. C. A. Mlannaerts, Oude Singel 238. D. J. den Os, kok, Bilder- dijkstraat 2. J. D. van Kordelaar— v. d. Peet, Leliestraat 10. J. J. Pieket en Fam., fabr. ai<b., Oosthavenstraat la. F E. Salomons, verpleegster, Leeuwerik- straat 12. G. C. A. Schuit en Fam., ass. universiteit, v. 't Hoffstr. 20b. J. Spek snijder en Fam., wachtmeester, Zeeman laan 6. M. Th. J. Saats, kapster, Valdez- straat 13. J. Thomas, Havenkade 5. J. S. Timmer, verppleegster. Lijsterstr. 18. P. H. Vreeburg, onderwijzeres, N. Rijn 92 H. Vriesema, da Oostastraat 30. C. J. de Vrind, dienstbode, Haarlemmerstr. 139a C. A. M. Walbeek, verpleegster, Rijnsb. weg 77a. A. G. de With, Roomiburger- weg 3. G. Wolbersen, agent wasscherij, Bilderdijkstraat 2. o VERTROKKEN. E. I. Boasson, Utrecht, Nieuwe Gracht 30 F. H. Bobe. Emmerich W. Boon en fam.. Rotterdam. Mathenesserdijk 277 E J. Budding en fam.. Haarlem, Brouwerstr. 54 H. Th. Chabot. Weenen J. D. Fledderus, Budapest J. de Haas. Gorssei Huzarenpad ,,'t Zonnehuis" E. H. Heme- rik. Wassenaar Gr. Hasebroekscheweg 21 J. A. Holman. Naarden, Kraaienhofstr. 16 C. A. Hopstaken. Zuld-Afrika W. M. Hulsman. Utrecht. Noordzeestr. 18 M. Jünter. Amsterdam, Roel. Hartstr. 19III H. E. Keemer en fam.. Baam. Celebes- straat 27 Wed. P. Schröder-Kelderman en fam.. Gorinchem. P. Beekmanstraat 8 W. Kempka, Amsterdam. Stadionweg 133 II P. Kouprle. Den Haag. Asterstr. 8 J. Haverhals-Kruijt. Delft. Klooster kade 171 H. R. Lan. Den Haag. Ln. van Meerdervoort 811 H. S. Loopeker. Am sterdam. Adolf v. Nassaustraat 37 A. P. C. van der Meer. Alkemade. Roelofarends. veen B 77 J. C. v d. Meulen. Maassluis, Gr. v. Frlnstererkade 7 Wed. W. Nach- tegeller-Mieremet. Den Haag. Geest 49a C. C. Buik-de Nie Haarlemmermeer, Hoofdweg 1327 J. Olijerhoek, Oud-Ade E 87 P, Overduin, Zullen. Geranium- straat 49 bis G. A. Penning. Amster dam. Prinsengr. 295 P. C. M. J. Ramae- kers. Maastricht. Groote Gracht 90 Chr. W. Renardel de Lavalette. Den Haag, Amalia van Solmstraat 89 G. Schaap, Culemborg, Pril schestraat 4 J. B, H. Schoots en fam.. Alphen a. d. Rijn. Hoofd straat 80 N. Speller, Apeldoorn „Het Apeldoornsche Bosch" J. J. H Starren- burg en fam.. Oegstgeest. Oranielaan 25 M. v. Steln Culemborg Priisehestr. 4 M. A. Temme. Rotterdam. Randweg 45 Binz Tjiauw The Moentilan B. J. J N. Troost en fam.. ADeldoom. Gen. v. d. Heydenlaan 46 M. Tijmstra. Donlawer- stal. Idskenhu'.zen 127 M. den Uljl Vleu ten. Parkweg 80 D. van Veen. Dordrecht Stooplaan 6 Wed. G. R. G. Venhuizen- Vonk en fam. Voorschoten. Leidscheweg 199 I W. Wilbrink Bloemendaal Fr. Net.scher'aan 12 C. v d. Woerd Was senaar Gr. Haspbroe'-scbeweg 21 G. v. Wn'de en fan.. Den Haa» v d Duvnstr. 364 A. de Wolf. Den Haag Loosdr.- weg 517 E. W. v. Rossum en fam., Blerick. Horsterweg 6. 8—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11