BOUWKUNSTIG SCHOON. KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 April 1936 Het St. Catharina Gasthuis UIT DE OMSTREKEN. 'ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Losse nummers van ons Blad STANDAARDS VOLKORENBROOD AGENDA. St. O of t kanntf. k u £Ta.f-vti aei.itfc hxx/nJc/. IV. Het ligt natuurlijk niet in onze bedoe ling de interne geschiedenis van het gasthuis uitvoerig te beschrijven. WIJ meenen te weten, dat daaraan door meer ter zake kundige en zeer bekwame hand wordt gewerkt. Het gaat ons in hoofdzaak om het ge bouwencomplex in het stadsbeeld, waar van wij aan de Breestraatzijde reeds een paar teekenlngen gaven. Er bestaat een plattegrond uit de eerste jaren der 17de eeuw. die zonder twijfel nauwkeurig is, daar hij geteekend is door Jan Pieterszn Dou, die beëedigd land meter van ..Rijnland" was en aan wien wij zeer vele betrouwbare kaarten danken. Ik zal hier dien plattegrond niet voor u nateekenen, doch enkel iets vertellen van de Indeeling. Aan de Breestraatzijde vond men. zoo als men weet, de kerk in 't midden. Ten Westen daarvan was de „oude sael", welke ruimte thans wordt ingenomen door het voorste gedeelte van de Gehoorzaal. Ten Oosten was de „nieue sael", in 1570 ge bouwd. Haaks op de „nieue sael" strekte zich daarachter de „lange sael", waar naast zich aan het einde het „bakhuis" en de ovens bevonden. Het terrein van nieuwe en lange zaal wordt thans groo- tendeels ingenomen door de openbare meisjesschool. Achter de „oude sael", dus bewesten de kerk, vond men achtereenvolgens de „kooken". een loods, een proviandhuis en een slachthuis. Het was een zeer groot terrein als men zich herinnert, dat later Gehoorzaal, meis jes- en jongensschool er werden gebouwd met de daarbij behoorende binnenplaat sen. Aan de Aalmarktzijde, waarvan ik u thans een teekening geef. was de hoofd ingang: een eenvoudige hooge poort, om lijst met bergsteenblokken, en voorzien van een loopdeurtje voor dagelljksch ge bruik. Zoo'n poort moest natuurlijk wor den geaccentueerd en daarom is de gevel erboven doorgetrokken en met trappen gedekt ter afsluiting van een dakkapel. Een forsch omrand oeul de boeuf is boven de poort aangebracht. Het Oostelijk deel van den gevel ls eigenaardig geleed door twee groote met ellipsbogen afgedekte nissen, waarin zich kleine vensters met kruiskozijnen bevin den. Deze muur ls zeker wel van heel ouden datum geweest. Daarachter bevond zich de „oude mannen sael" en geheel links een pakhuis, terwijl de Stadsapo theek er als afzonderlijk gebouw tegen aan werd geplaatst. Het gebouw van de voormalige stadsapotheek ls wellicht het eenige, dat van het geheele complex aan de Noordzijde nog over ls. De trapgevel heeft evenwel plaats moe ten maken voor een tultgevel en wellicht zullen Inwendig ook veranderingen zijn aagebracht. Het hooge, lange gebouw ten Westen, dat zijn Gothlsche herkomst nog duidelijk verraadt, bevatte achtereenvolgens achter elkaar de brouwerij, een mannenzaal en de „meesters earner". En eindelijk bevond zich verder West- HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. Gisteravond werd op den Hoofdweg na bij Nieuw Vennep een aldaar wonend wielrijder, wiens naam nog onbekend is. door een windvlaag opgenomen en op het zelfde oogenblik door een passeerende auto gegrepen. Ernstig gewond werd hU opge nomen en met een ziekenauto van den G.G.D. naar een ziekenhuis overgebracht. HILLEGOM. Propaganda-avond der V.A.R.A. De afd. V.A.R.A. hield een drukbezochten propaganda-feestavond De groote zaal van „Flora" was stampvol. Er ls een uitvoerig en afwisselend pro gramma ten gehoore gebracht bestaande uit internationale en populaire muziek, Engelsche liedjes en tapdance, accordeon- virtuosen, straatliedjes enz. Willem van Capellen hield voordrachten en Albert de Booy zong. Dat alles had een enormen bijval, wat bleek uit een warm applaus. Spr. was de heer A. de Vries, die een piopagandlstische rede hield. De voorzitter de heer A. Hoogmoed heeft allen bedankt voor het welslagen van den avond en namens het afdeelingsbestuur met gulle hand bloemen geschonken aan den spreker en vele artisten. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Hendrika, d. van J. A. Nieuwenhuizen en H. M. de Boer Evo- lientje, d. van D. van de Water ên A. J. M van den Bos. Ondertrouwd: A. de Jong en A. W. de Greet. Getrouwd: P. J. Moonen en C. M. Ulten- daal B. P. J. Bornhijm )m. en A. C. Dekker. Overleden: W. Bouwmeester wn. 59 j., •chtg. van W. L. Wittenaar. waarts nog een viertal proveniershuisjes. In de 17de en 18de eeuw werden ver schillende zalen niet zoozeer bevolkt door zieken dan door stadsarmen, en door velen, die tegen een kleine inkoopsom daar de rest van hun dagen sleten. Het gasthuis was in vele opzichten een armen, huis geworden en zij, die wat meer te verteeren hadden, konden zich lnkoopen in de proveniershuisjes. Eén van de zalen aan de achterzijde was ingericht voor mannenbaaierd, dus voor tijdelijke verblijfplaats voor door trekkende vreemdelingen, die zwervend door Holland bijna altijd Leiden moesten passeeren. U herinnert zich, dat de vrou wenbaaierd in het Elizabethshof was. Ik noemde zoo pas ook de „meesters- eamer". Dit was een soort policlyniek, waar de vier stadsgeneesheeren, heel meesters werden ze genoemd, dagelijks eenige uren aanwezig waren, om degenen, die lichamelijk letsel hadden bekomen of aan uitwendige ongemakken leden te cureeren en te verbinden Het ligt voor de hand, dat de Stadsapotheek in de na bijheid was gevestigd. Al de zalen voor mannen en vrouwen lagen gelijkvloers. Op de verdieping bij de kerk vond men de Regentenkamer, ruim en zeer deftig ingericht, gelijk dat met Regentenkamers meestal het geval was. Langs één van de wanden ervan vond men als bespanning een beschilderd doek, waarop de wapens van de regenten van 18691735 waren aangebracht. Men herinnert zich, dat in dien tijd niet alleen de leden der Ridderschap, doch alle lieden van eenige beteekents een familiewapen bezaten. En hoe fraai die wapenschilden, waaraan toen hooge en thans te weinig waarde wordt gehecht, soms bewerkt waren, kan men in de Lakenhal zien, waar tal van die oude familie-emblemen worden bewaard. Trouwens ook de ge noemde wandbespanning kan men daar nog vinden. Er was verder ln de Regentenkamer nog een drietal Regentenstukken. Een ander vertrek was bestemd voor do Regentessen of z.g. Buitenmoeders. En eindelijk was er nog een vertrek voor het archief, waar tal van oude stukken wer den bewaard, die later een veilig onder komen hebben gevonden in ons Stedelijk archief. Hoe groot en veel omvattend het com plex ook was, hoezeer de ruimten er op wijzen, dat hier één groote huishouding wak, waarbij aan alle organen voor het goed functloneeren der huishouding was gedacht, men krijgt uit de plattegrond- teekening sterk den indruk, dat de orga nisatie eenigszins ongeriefelijk was. De oorzaak zal wel hierin te vinden zijn, dat het Gasthuis met de uitbreiding en de behoeften der stad is gegroeid, dat er steeds werd bijgebouwd en aangeplakt, waartoe het terrein wel gelegenheid gaf, doch dat het nimmer is gekomen tot een grondige verbouwing tot een orga nisch geheel. Wij zullen ons nu verder bepalen tot datgene wat er nog over ls van de Gast- huiskerk. N. J. S. De openbare verkooplng bij afslag ten overstaan van notaris G. Wolzak Hzn. uit Haarlem gehouden, had tot uitslag, dat de woonhuizen Haven nrs. 90, 96 en 98 afzonderlijk niet gemijnd worden. De com binatie der drie paden ls voor f. 9.001.— gemijnd door den heer J. A. Schouten, makelaar te Haarlem. Het bezoek aan de beurs alhier was niet groot, slechts 98 personen. De handel was van weinig beteekenis. Ondergeteekende betuigt hiermede aan de N.V. Neder!andsch« Maatschappij van Brandverzekering te Tlel, zijn hartelijken dank voor de vlugge en coulante regeling der brandschade. 2267 L, VAN DUYN, Katwijk aan Zee Gasthuissteeg 5, Agent i ABR. OUWEHAND ftzn., Burgersdijkstraat fi, Katwijk a. Zet HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst van Schippcrs-Eigenaren. De vei'eeniglng van schlppers-elgenaren kwam in „Casa Cara" bijeen. Mededeellng werd gedaan, dat de Koninklijke goedkeu ring op haar statuten is ingekomen. Ter sprake kwam het bericht, als zou zijn op gericht een vereeniglng van Vischhandela- ren en Reeders uit Schevenlngen, Katwijk en IJmuiden, ton doel hebbende, de be langen welke samenvallen, in gemeen schappelijk overleg te bespreken en zoo- noodig voor te dragen bij de Visscherij- Centrale. Er zou hiernaar een verder on derzoek worden ingesteld, daar het be treurd werd, dat de trawlvisscherij hierin niet zou vertegenwoordigd zijn. Er zal ge tracht worden die leemte alsnog aan te vullen. Voorts werd besproken het besluit \-an de Visscherij-Cantrale, waarbij het uur van vlschafslag ls vervroegd en waar tegen is geprotesteerd door de reeders en vlschhandelaren. Besloten werd aan dit protest adhaesie te betuigen. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee, LISSE. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Jacobus en Helena Wllhelmlna, zoon en dochter van P. G. Vreeburg en M. A. C. Pouw. Ondertrouwd: J. Groenen en W. M. Hessellng J. v. Dijk en W. M. v. Zonne veld T. Asschenberg en W. Boegborn C. C. v. d. Vossen en W. v. Dongen P. G. v. Nobelen en A. Warmerdam. Gehuwd: J. W. Korthagen en E. v. Til. Overleden: Geertrui Verhaar, eehtge- r.oote van H. de Ree 71 Frederik Franciscus BeEnardus de Meulder, echt genoot van A. W. A. Takkenberg 64 j. Petrus Nicolaas Kuene, echtgenoot van E. C. Kres 64 j. Johanna Borst, weduwe van J. C. Mens 75 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Mw. M. A. Duljmaer van TwistOorthuijs van Voorschoten, Heere- weg 295 Mep. M. J. Jelierse van Haar lem, Kanaalstraat 116 J. de Leeuw van Haarlemmermeer, Wagenstraat 23 Mw. K. Nieuwenhuisde Zwart van 's-Graven- hage, Heereweg 71 Mw. M. van 't Wout- de Graaf van Maasdam, Wilhelmina- straat 19 Vertrokken: MeJ. B. S. M. v. Santen naar Amsterdam M. Bruljnen naar Delft J. W. Korthagen naar Breukelen E. Korthagenv. Til naar Breukelen. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. G. Zuiderduin en fam., bloemb. arb., Hoogweg 7 A. Eggink, mag. bed, Zwarteweg 20 J. de Visser, 11. verpl, Zwarteweg 20 W. Welboren en vr„ landbouwer, Kettingsteeg 1 3. C. Wlerlng, Kettingsteeg 1 O. H. Bossin- ga en fam.. Emmaweg 25 H. Bosgoed Emmaweg 25 Wed. D. Ooms geb. A. de Bes en fam., Zandv. straat 32 A. L. van den Broek en fam., electriclen, Linden- plein 3 C. Scheffelaar Klots, chemicus, van Pannuijsstraat 43. Vertrokken: J. van Raalte, 11. verpl., naar Nijmegen, Weezenlaan 17 J. M. Wlllebrand, db., naar Schiedam, Noord- vest 8 M. C. E. Ouwehand, admini strateur, naar Ginneken, Kurhaus Bad Wereshoven P. A, Tesselaar, db., naar Mijdrecht, Amstelkade 18. Burgerlijke Stand. Geboren: Qulrinus, z. van A. Smit en W. J. van Os Nicolaas Wilhelmus, z. van J. van den Berg en A. M. Meeuwennoord Maria Wilhelmina, d. van J. Wallen burg en J. van Os Elisabeth Adriana, d. van H. C. Admiraal en C. J. Wasse naar Engellna, d. van J Hoogstraten en M. den Braver Jannetje, d. van W. C. Koemans en A. Imthorn. Getrouwd: A. Plug en M. van Maanen. Overleden: Adriana Meeuwenoord 90 j., wed W. Waasdorp Leonardus Theodo- rus Maria Hoogeveen 1 j„ z. van H. C. Hoogeveen en E. C. M. van Leeuwen. Raadsagenda. De raad komt, gelijk gemeld. Woensdag 22 April a.s. des nm. te 2 uur bijeen. 1. Mededeellngen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Vaststelling notulen; 4a Verslag Vleesclikeuringsdienst over 1935; b. Ver slag Spaarbank voor Noordwljk e.o. over 1935; 5. Voorstel tot toekenning weezen- gelden; 6. Voorstel tot ruiling van grond met C. de Haas Jz., nabij de Schevening- schestraat; 7, Voorschot art. 101 l.o.-wet over 1936 voor: a. de bijz. scholen voor gew. L.O.; b. de bijz. school voor U.L.O.; 8. Drle-Jaarlljksche afrekening ex art 101 l.o.-wet over de jaren 1931 tot en met 1933 met voornoemde scholen; 9. Verzoek Chr. U.L.O.-school om toepassing art. 72 l.o. wet voor instrumenten natuurkunde-onderwljs; 10. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de gaalevering; 11. ld. op de hef fing en Invordering van havengeld; 12. Credlet voor vernieuwing inbouw van de kameroven aan de gasfabriek; 13. Voor stel tot het verleenen van credlet voor ver lenging van de huurverlaglngen voor wo ningen v. „Patrimonium" en „St. Jeroen" 14. Verzoek van bewoners der z.g. huur koopwoningen om verlaging van huur; 15. Voorstel tot verpachting van het autopark aan den Noord-Boulevard. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst „De Northgo-Ruiters". In „Seinpost" herdacht de afd. Noord- wijk der Ned. Fed. van Landelijke Rljver- eenigingen, „De Northgo-Ruiters", op fees telijke wijze haar éénjarig bestaan. De heer De Munnlok, wachtmeester bij het 2e reg. Huzaren der Cavalerie te Haar lem en instructeur der afd., opende. HIJ bradht dank aan het college van B. en W. voor de ln het afgeloopen vereenlglngsjaar ondervonden medewerking; hij deelde mede dat mevr. Schwarz benoemd was tot eere-presldente en bood haar namens de vereeniglng het gouden Insigne aan. De heer Slob werd tot eere-lld benoemd. Uit de rede van den heer Slob teekenen wij het volgende aan: Het doel der vereen, is het aanbrengen van meerdere kennis van en liefde voor (hiet paard. Wij leven MAREDIJK 46-48 TEL.2507 84-18 (Ingoz. Med.) thans ln een periode, dat men niet meer zeggen kan, dat het paard meer en meer door de motor verdrongen wordt, doch dat het paard naast de motor gaat. Ook op het gebied van dierenbescherming gaat een zeer gunstige Invloed uit van de landelijke rljvereenlgingen. De dierenmishandeling tiert nog welig en ls te moeilijker te be strijden, daar zij vaak onbewust plaats heeft. Op dit gebied ls de Invloed van de vereeniglng niet te onderschatten; dieren bescherming ls immers menschenbescha- vlng. Ook uit opvoedkudig oogpunt ls 't lid maatschap der vereen, van groot belang. In de verschillende afdeelingen leeren de leden tucht, orde, kameraadschap en soli dariteit. Het gebrek aan deze karakter eigenschappen noemde spr. als een der groote fouten van onzen tijd. Hindenburg zelde eens: „Alleen zij, die geleerd heb ben te gehoorzamen, zijn lhter in staat te bevelen". Dit staat de vereeniglng steeds voor oogen en het aanwennen van ge noemde eigenschappen is het hoofddoel, terwijl het paardrijden meer een mdddel is om tot dit groote doel te geraken, opdat men een generatie kweekt die later leiding zal kunnen geven. Hierna werden voordrachten ten too- neele gebracht, terwijl ln de pauze een verloting plaats .had. Afgevaardigden van zustervereenlgingen boden hun gelukwenschcn aan. Iemand, die onbekend wenschte te blijven stelde een zeer mooie standaard beschikbaar, waarvan de overdracht plaats had. Met een dansje, opgeluisterd door de „Flora-Band" werd deze succesvolle avond besloten. NOORDWIJKERHOUT. Oudste inwoonster overleden. De oudste inwoonster dezer gemeente, mej. wed. J. Duivenvoorde algemeen be kend als Marij van Jacob, ls overleden ln 't St. Jeroengestieht, in den ouderdom van 96 jaren. OEGSTGEEST. Liefdadigheidsuitvoering „Kunst en Genoegen". Ten bate van het consultatie-bureau voor zuigelingen alhier, is ln het Patro naatsgebouw een liefdadigheidsavond ge geven waaraan hebben medegewerkt de tooneelver. „Kunst en Genoegen", onder leiding van den heer L. M. Trljselaar, „Thfe Chicago-Singers" en een muzlekensemble onder leiding van den heer N. Verhoeven. De voorzitter van het consultatiebureau drs. C. Jansen opende en schetste de be teekenis van den arbeid aan dit bureau. Hit bracht hulde aan de zusters Martha en Vlëtor voor haar onvermoelden arbeid aan de verzorging van talrilke zuigelingen. Hierna leidde de heer L. M, Tryselaar deze Jeugdige vereeniglng bij het eerste optreden in. „Kunst en Genoegen" ls een volstrekt neutrale vereeniglng. Met een humoristisch tooneelstukje .Hannes wordt Ingekwartierd" werd begonnen en bo ven onze verwachting uitgevoerd. Zon der de overigen te benadeelen noemen wij als de beste vertolkers Hannes Wortei (Jan Handgraaf) en Geert de dienstbode (Cor- rie van Leeuwen). Na de pauze traden op „The Chicago Singers" die voor hun zeer gewaardeerde attractie een welverdiend applaus oogst ten. Dan volgde het blijspel „Een reuze Idee" van Wllly Corsari. dat met élan werd gespeeld. Speciaal memoreeren wit het uitstekende spel van Annle de dienst bode (Gerda van der Horst). Kitty de dochter (Jople de Leeuw). Frank, oom van. Kitty. (Bert van Leeuwen). Blom. groot vader (Bram Veenstra) en .Pimp" (Dlck Bol). Het daverend applaus was een wel verdiende belooning. Dit eerste optreden ls voor „Kunst en Genoegen" een groot succes eeweest! Een uitgebreide tombola heeft zeker aan het financieel succes medegewerkt Jam mer dat te laat begonnen werd. zoodat het einde eerst lang na middernacht kwam. hetgeen zeker niet gewenscht is» De grimeering was keurig verzorgd door den heer van Leeuwen uit Leiden. RIJNSBURG. Bijeenkomst der S.D.A.P. In het ontspanningslokaal had de pl. afd. van de S D A.P. een openbare verga dering belegd, waarin de heer Spronkers van Hlllegersberg het Plan van den Ar beid zou bespreken. De belangstelling was groot. De heer v. Rijs van Katwijk leidde den spreker bij de aanwezigen in. De heer Spronkers ont vouwde daarna de richtlijnen van het Plan en de bestaansmogelijkheden, welke bij verwezenlijking zullen ontstaan. Langdurig werd stilgestaan bij de z.l. mislukte aan passing der regeering en bij de bestrijding van de werkloosheid, vooral in land- en tuinbouwbedrijf. Spr., die een aandachtig gehoor had, wekte tenslotte op voor de sociaal-democratie, waardoor de z.i. zegen rijke gevolgen van het Arbeldsplan kun nen doordringen tot alle lagen der bevol king. Jaarvergadering Ned. Herv. Jongelings- Vereenigingen. De Jongelingsvereeniglngen „onze hulp ls in den Naam des Heeren" hieldèn de 58ste Jaarvergaderig ln de Kerkzaal. Door ongesteldheid van den eere-voorzltter ds. Peter, leidde de consulent ds. van Noort van Noordwljkerhout dezen drukbezochten avond In. Na het zingen van Ps 68 10 ging ds. v. Noort voor ln gebed, las I Co- rinthe 10' en sprak daarna een Inleidend woord, waarin hij wees op het zegenrijke van den arbeid der J.V, HEDEN. Schouwburg: Jublleumrevue „Litterii Sacrum". 8 uur nam N.V. Stoom-Zeep, Eau de Cologne en Part. fabriek v.h. Sanders en Co. Alg. Verg, van Aandeelhouders, 2'/, uur nam. Langestraat 6769: Teekententoonstel, ling, 2>/i5 en 79'/s uur nam. Maandag. Stadszaal: Uitvoering van de Abelspelers en Athalla, t. b. v. Voordorp. 8 uur nam. Zomerlust Feestavond Tamboers- en Pljperscorps'D.W.S. 8 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking. 8 uur nam. Morschweg 59, Stadsevangelisatie tc 8 uur nam, Kstwlj k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. de heer Schoonerbeek van Lunteren. 7>/j uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst", dagelijks 10—12 en 25 uur, 's Zondags 24 uur. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge- opend Dinsdag en Vrijdag van 1012.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; in Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10— 3 uur; i6 Febr.1 April 10—4 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 af Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73; Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt, van 9—12 en l«/=4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags s sloten. Neder). Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdageft van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Olie voor China's lampen". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uür nam. „De melkboer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Oaslno-Thcater, Hoogewóerd 49, 8 u. n.m. „Op de Planken". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Om het recht van het kind". Woensdag en Zaterdagnam. 2uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. lo. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Variété". lederen middag 2'h u„ Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m, 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 tot en met Zondag 19 April a.s. waargenomen door de apotheken: M Boekwijt, Viscn- markt 4, Telef. 552 en C. van Zijp, wil- helminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen waargenomen door de doctoren van Bockel, Kortmann. Ras- sers en Veldhuljzen en van Drlessum. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tei. 390. Hierna werd aangevangen met de afwei- klng van het uitgebreide en fmet zore samengestelde programma, dat zoowei ernstige als meer vroolljke gedeelten be- vatte. Allereerst een bijbelinleiding van den heer J. Kromhout, daarna de gebrui kelijke jaarverslagen van de J.V. alsook van de knapenvereenlglng. Verschillen"': afgevaardigden van zusbervereenlgws™ brachten hun gelukwenschen over De voordrachten en samenspraken Be tuigden van ernstige voorbereiding o« leden en boeiden zeer. Inzonderheid n leekenspel „De Stem" viel in den «maaa- Het was r-eds zftr laat toen der' weiF slaagde avond met dankgebed en gemc-1' schappelijk gezang werd besloten. De verkoop van de Emmabloem heel' alhier f. 52,81 opgebracht.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6