LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 18 April 1936 IAAT/TE jBIjRICHTIN m ^WEERBERICHT. Barometerstand, Hedenmiddag 2 uur; 760. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand1; 770.3 te Akureyri. Laagste barometerstand: 740.3 te Kopen hagen. Verwachting tot den avond van 19 April: Stormachtige tot krachtige, later verder afnemende Noordel. tot Noordwester ol Westelijke wind. Betrokken tot zwaarbe wolkt met tijdelijke opklaringen. Waar schijnlijk eenlge regen- of hagelbuien. Weinig verandering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressiekern, welke gisteren over Dultsohland was gelegen, heeft zich ln Noordelijke richting verplaatst en bevindt zich thans boven het Westelijk gedeelte ran de Oostzee. Tengevolge van opzet van hoogedruk over de Britsche eilanden, Frankrijk en de Golf van Biscaye, is de wind in onze omgeving sterk toegenomen. Ben Noordwester storm waait thans over de Zuidelijke Noordzee. Het weer over Dultsohland blijft nog buitengewoon slecht, er viel gisteren en hedennacht op tal van plaatsen zeer zware neerslag en ook thans Is de lucht er nog betrokken, met regen of sneeuw in het Westen en Zuiden. Sinds gisteren is er bovendien de temperatuur gedaald. Over Scandinavië nam de hoogedruk af, de tem peratuur is er toegenomen, uit Lapland wordt nog matige vorst gemeld. Over IJsland Is de hoogedruk weer wat ln be- teekenis toegenomen, tengevolge van de bovengenoemde stijgingen. In het Zuiden en Zuidwesten van het waarnemingsgebied beeft zich over de Golf van Biscaye een hoogedruk-gebled ontwikkeld, dat echter aan zijn Westzijde alweer wordt aangetast door een Oceaan-depressie. Over Frankrijk is het weer vrij rustig doch koud, evenals over het grootste ge deelte van de Brltsohe Eilanden. Ten onzent mag afnemende en krim pende wind worden verwacht. De kans op buitjes blijft bestaan, de temperatuur zal ongeveer gelijk blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6'/i gr. C. (44 gr. F.). 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm, te 1 u. 39 m.; nam. te 2 u. 01 m. Voor Maandag. Voorm. te 2 u. 24 m.; nam. te 2 u. 46 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 7.33 n.m. tot 4.26 v.m. Zondag: 7.35 n.m. tot 4.24 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 18 April: op: 3 u. 18; onder 15 u. 15. 19 April: op: 3 u. 36; onder 16 u. 42. BINNENLAND. AUTO-ONGELUKKEN BIJ ZWOLLE. Eén persoon erstig, twee licht gewond. Vannacht omstreeks half één Is op den Meppelerweg bij Zwolle 'n auto, bestuurd door den heer Uitenbogaard uit Apel doorn, door nog onopgehelderde oorzaak tegen een boom gereden en totaal ver nield, Door omwonenden en manschappen 'an de nabij gelegen marechaussee-ka zerne is de heer U., die deerlijk gewond was, uit zijn benarde positie bevrijd. De man, die in zorgwekkenden toestand ver keert, is overgebracht naar het Sophia- zickenhuis te Zwolle. Daar hij hedenoch tend nog steeds bewusteloos was, kon hij nog niet gehoord worden. Op dezelfde plaats had hedenmorgen te halfacht een tweede ongeval plaats. Van sen auto uit Dedemsvaart besteedde de chauffeur zooveel aandacht aan den langs den kant liggenden vernielden wa gen, dat hij de macht over het stuur kwijt raakte. Hij reed boven op het autowrak en kwam vervolgens tegen 'n boom te staan. Ook deze auto werd geheel vernield. De twee Inzittenden kregen verwondingen ran niet ernstlgen aard. ZU werden naar ue marechaussee-kazerne gebracht waar *0. door inmiddels gewaarschuwde dokto ren. verbonden werden. doodelijk ongeluk. Gisteravond is op den Kadalsterweg te {aC0bi Parochie de 50-iariee P Reisma wonende aan den Ouden Bildtdijk aldaar, vov0nder den invloed van sterken drank erkeerde, bij het oversteken van den weg cen Frachtauto gegrepen. De man wera ernstig gewond. Dr. Wassenaar liet 't diakonessenhuis te Leeuwar den overbrengen, waar R. hedenochtend overleden. HET CONGRES „NEDERLAND WEERBAAR". de tweede dag. Hedenochtend half elf Is het congres „Nederland Weerbaar", ln „Bosohlust" te Den Haag, voortgezet. De voorzitter, dr. j. c. Erlngaard, wijd de bij de opening van deze ochtendzitting een kort woord aan den zoo onverwacht overleden minister van staat jhr. Ruys de Beerenbrouck, die aldus spreker ge durende tal van jaren ons land op buiten gewoon eminente wijze heeft gediend. Alle aanwezigen brachten daarop, door zich een wijle van hun zitplaatsen te ver heffen, een stille hulde aan den ontsla pen staatsman. Hierna werd de agenda van het congres verder afgewerkt. De majoor van den generalen staf van het Indische leger, A. Struyvenberg sprak over: De defensletaak van het Kon. Ned. Indisch leger. Allereerst wees spr. er op dat de plan nen om onze weermacht op peil te bren gen niet te maken hebben met een bewa peningswedloop. Wanneer ons grondge bied behoorlijk verdedigd kan worden, zal dit slechts winst voor den wereldvrede brengen. Majoor Struyvenberg besprak vervol gens de primaire taak van het Indische leger, de handhaving van orde en rust. Ook ln oorlogstijd zal de primaire leger- taak onverminderd moeten worden voort gezet, een feit, dat men in Nederland over het algemeen onvoldoende beseft. Maar het spreekt toch wel vanzelf dat juist in tijden van spanning en oorlogsgevaar de kans op rustverstoringen het grootst is. De handhaving der neutraliteit in den Indischen Archipel behoort in beginsel tot de taak der marine. Dringt de vijand ons gebied binnen met een zoodanige overmacht, dat de vloot daartegen niet opgewassen is, dan komt de defensietaak van het leger naar voren. Dit zal in de eerste plaats moeten zorgen voor de verdediging van de vlootbasis. od- dat de vloot haar taak zal kunnen voort zetten Verder zal het moeten optreden tegen elke landingspoging, waar ook op Java uitgevoerd. Bij een goed georgani seerde verdediging zal het Indische leger, mits aan bovengenoemde voorwaarden Is voldaan, zelfs tegen een vrij aanzienlijke overmacht den strijd kunnen opnemen. Spr. bepleitte opvoering van de leger- sterkte. Onderzocht dient te worden in hoeverre het mogelijk is personeelsbespa- ring te verkrijgen door invoering van den vechtwagen. De luchtvaartafdeellng en de luchtafweer dienen te worden versterkt. Ten slotte zal de moderniseering van het veldleger ter hand moeten worden ge nomen. Nu in Nederland den laatsten tijd de be langstelling voor het weermachtvraagstuk steeds groeiende is, bestaat de kans, dat de defensie van Indié eindelijk eens op be hoorlijke basis kan worden georganiseerd. Of dit zal gelukken, hangt niet alleen van de regeering, maar van gansch ons volk af; de regeering zal dan alleen tot groote da den ln staat zijn, als zij zich daarbij ge steund weet door het geheele volk. Met het uitspreken van de hoop, dat Nederland zijn plicht in dezen moge be seffen en dat de regeering bij de verster king van de Indische weermacht, die eerst daags aan de orde zal worden gesteld, een zoo krachtige medewerking zal mogen on dervinden, dat binnenkort een herboren en voor zijn oorlogstaak ten volle berekende ■weermacht ons rood-wit-blauw in Indië zal mogen verdedigen, besloot spr. zijn rede. Prof. dr J. E. de Quay, voorzitter van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid, hield een voordracht over „De uitgaven voor de defensie en haar economische ge volgen". Spr. ging na in hoeverre de ver hoogde uitgaven voor de weermacht thans verantwoord zijn. In alle landen om ons heen zijn de uitgaven voor de verdediging belangrijk verhoogd. De vraag of het geld er is, acht spr. niet juist gesteld Volgens hem hangt de vraag, of de uitgaven voor de weermacht en of hoogere uitgaven thans verantwoord zijn, af, èn van de ge varen, die den vrede en onze zelfstandig heid bedreigen, èn van den financieelen toestand, waarin het land verkeert. Het geld aan de weermacht besteed, blijft voor een groot deel in eigen land, en zal het bedrijfsleven stimuleeren. Het materiaal, dat men hier te lande niet kan vervaardi gen, kan men als' onderhandelingsobject gebruiken Bij het bouwen van schepen taxeert men de post loon en salaris en algemeene kos ten op 72 pet. der bouwkosten. Wat het bezwaar betreft, dat dergelijke gelden consumptief verbruikt worden, merkte spr. op, dat groote openbare wer ken, door de overheid uitgevoerd, ook ten onzent in de toekomst rendabel zullen zijn. Blijkens zijn inaugurale rede ziet prof. Goudrlaan, aldus spr., in de algemeene be wapening een objectieve voorwaarde voor den terugkeer van herstel der activiteit. Daar echter onder de huidige omstan digheden een zwakke Nederlandsche weer macht een gevaar meebrengt, gebruike men het economische motief niet, om de onmogelijkheid van een versterking als in strijd met ons welvaartsbelang aan te ■merken. Prof. de Quai schetste tenslotte het groote belang van een economische verde digingsvoorbereiding. Samenwerking tus- sc'nen overheid en leiders van handel en industrie noemde hij noodzakelijk en hij ■besloot met den wensoh uit te spreken, dat de bereidheid, om offers te brengen, wanneer die worden gevraagd ter wille van het groote goed van onze zelfstan digheid, zich zal uitbreiden over alle Nederlanders. o Mr. Dr. C. W. MARIS OVERLEDEN. Hedenmorgen is op 68-jarigen leeftijd in het diaconessen-huis te Arnhem over leden mr. dr. C. W. Maris, president van het Gerechtshof te Arnhem. Mr. Maris promoveerde ln 1891 te Lelden op het proefschrift „De exceptie van on bevoegdheid". In 1896 werd >iij ambtenaar van het openbaar ministerie bij het Kanton gerecht te Arnhem, vervolgens aldaar rechter in de Rechtbank, raadsheer in het Gerechtshof, vice-president en tenslotte president van het Hof te Arnhem, welke functie hij sedert 1932 uitoefende. NEDERLANDSCH SCHIP OP DE KUST GEWORPEN. Tusschen Idesbald en la Panne in Bel gië ls het Nederlandsche motorschip „Koophandel 1" ten gevolge van een mo torpanne op de kust geworpen. Het schip was bemand met 6 Neder landsche werkloozen, vier mannen èn twee vrouwen, die op weg waren van Rot terdam naar Java. Bij aankomst te Duinkerken bemerkte men, dat de motor een defect vertoonde en men besloot naar Rotterdam terug te keeren. Op deze terugreis weigerde de motor geheel, zoodat het scheepje op de kust werd geworpen. Vermoedeliik zal het niet mogelijk zün het schip weer vlot te sleepen, ln de eer ste plaats door het slechte weer en in de tweede plaats omdat de opvarenden niet over voldoende middelen beschikken. o DE POSTVLUCHTEN. De Sperwer vertrok hedenmorgen van Batavia bestemming naar Holland. Mee genomen werd 130 kilogram post, 1 kilo gram pakketpost en 39 kilogram goederen. Twee passagiers maken de tocht Batavia- Amsterdam mede, terwijl zeven passa giers voor tusschen-trajecten geboekt werden. o DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD Gistermiddag werd de wielrijder L. Laan stra wonende te Harkema Opeinde, te Quatrebras door het te ver uithalen van een vrachtauto op het rijwielpad aangere den. Hij werd ernstig aan het hoofd ge wond en klaagde tevens over pijn aan het bekken. De man werd naar het Dlacones- senhuis te Leeuwarden overgebracht, waar hij hedenmorgen is overleden. ■o- DE TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is bijeengeroepen in vergadering op Maandag a.s. te 1 uur. o— HET OVERLIJDEN VAN JHR. RUYS DE BEERENBROUCK. Het stoffelijk overschot van jhr. Ruys de Beerenbrouck wordt hedenmiddag te 5 uur naar het kasteel Suideras bij Vorden over gebracht. Naar aanleiding van het overlijden van Excellentie Ruys de Beerenbrouck heeft de minister der R.K. staatspartij, mr. C. M. J. F. Goseling, aan de familie van den over ledene het voigend telegram verzonden: „Persoonlijk en in kwaliteit van voorzit ter der R.K. staatspartij betuig ik mijn diep gevoelde deelneming met het smar telijk verlies, dat U lijdt door het over lijden van uw bemind en waardig fami liehoofd. Zijn lichtend voorbeeld blijft ve len een sterken prikkel voor het voortzet ten van persoonlijken en gemeenschap- pelijken arbeid in zijn verheven geest. Plicht van dankbaarheid dwingt tot een hartelijk gedenken „in de troostrijke ge dachte van de gemeenschap der Heiligen". Ook de pauselijke internuntius heeft aan de familie Ruijs de Beerenbrouck een tele gram van rouwbeklag gezonden. Monseigneur Giobbe zegt ln dit telegram diep bewogen te zijn door dit plotseling verscheiden, dat zoowel de natie als de kerk treft. o DE WERKLOOSHEID. Als geheel werkloos waren Ingeschreven einde Maart 408.357 mannen en 20.069 vrouwen, totaal 428.426 tegen 384.222 ln Maart 1935 en 465.463 einde Febr. 1932. o J. VEN NIK DIRECTEUR CENTRAAL CAPITULANTENBUREAU. De minister van Defensie ad Interim heeft aangewezen tot directeur van het Centraal Capitulantenbureau den referen daris bij het departement van Defensie J. Vennik. o FIETSER DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen half twaalf is op de krui sing van den Provincialen weg Schoon- dijke-IJzendijke met een zijweg de 59- jarige landarbeider Oosterling, die op de fiets reed, door een auto overreden en op slag gedood. Oosterling was gehuwd en vader van twee kinderen. o DE „NACHTEGAAL" BESCHADIGD. Het vliegtuig „Nachtegaal", dat heden morgen van Schiphol naar Indië vertrok ken is, heeft bij de landing te Marseille, tengevolge van een rukwind, een lichte beschadiging aan den vleugel opgeloopen. De „Lijster" zal zoo spoedig mogelijk naar Marseille vertrekken en de reis naar Indië in plaats van de „Nachtegaal" voortzetten. De „Nachtegaal" komt na de reparatie ter plaatse weer naar Nederland terug. o UIT NED. OOST-INDIË. VELE GEVALLEN VAN PEST. DJOCJA, 18 April (Aneta) Ten ge volge van de pest, welke is uitgebroken in de afdeeling Wonosari, onder-district Plajen, is het aantal dooden gestegen tot 30. Allen zijn gestorven aan longpest. De oorzaak van de explosie ls nog niet be kend. Het eerste slachtoffer was een 80- jarige man, die sedert drie weken zijn wo ning niet had verlaten. Tevoren was deze dessa geheel vrij van pest. Het bestuur en de dienst der volksgezondheid vertrouwen den toestand thans meester te zijn. Er zijn nog enkele verdachte gevallen doch onder de geïsoleerde personen, die in contact ge weest zijn met de besmetten, zijn geen nieuwe zieken voorgekomen, DE OORLOG IN ABESSYNIE! Italiaansch legerbericht. ROME, 18 April. (Reuter) Leger bericht No. 188 luidt als volgt: „Maarschalk Badögllo telegrafeert: Ook gisteren kwamen versdheldene stamhoof den en notabelen uit het gebied van Dessie hun onderwerping aanbieden bij de Ita- liaansche militaire autoriteiten. De bevol king toont zich zeer ingenomen met de Itallaansche bezetting Aan het Somalifront zijn onze voorhoe den in contact getreden met den vijand. De luchtvaart is zeer actief". Mogadisco, 18 April. (Stefani) Het Abessijnsche leger, dat onder commando van Ras Nassiboe tracht den opmarsch van generaal Graziani aan het Zuidelijk front tegen te houden, telt 25.000 man, geconcentreerd nabij Jijiga. Verder bevindt zich tusschen de Webi Gestro en de Webi Sjebeli een leger onder Beiene Merid, ter wijl in Opper-Sidame zich de resten van het leger van Ras Desta, onder commando van Makonnen Demissie bevinden. De Britsche pers over Genève. LONDEN, 18 April. (Reuter) De Brit sche pers ls niet tevreden over het verloop van de besprekingen te Genève. „News Chronicle" schrijft, dat een zege voor Mus solini de meest vernederende nederlaag voor Engeland zou zijn, welke het sedert generaties heeft gezien. Ook de „Morning - post" ls ontevreden. Het blad ziet een mislukking in de huidige politiek van de Britsche staatslieden. „Daily Telegraph" noemt de zitting van de Commissie van Dertien 'n betreurenswaardig drama, doch het blad hoopt, dat de Volkenbond, die een uitbreken van den oorlog niet heeft kun nen voorkomen, thans de vredesvoorstel len zal regelen. De „Timss" acht het belangrijkste, dat de bond zich niet door iUussies heeft laten scheiden; het blad hoopt, dat een Geneef- sche en geen Itallaansche vrede tot stand zal komen. De Franschc pers. PARIJS, 18 April. (Reuter). Het mis lukken van de besprekingen te Genève wordt door de Fransche pers kalm ont vangen, zelfs zijn de bladen tevreden over de wending, welke de zaken hebben ge nomen; de rechterzijde en de anti-sanc- tionisten omdat zij het beter vinden nog te wachten en de sanctlonlsten omdat zij hopen hierdoor de sancties te kunnen verscherpen. Alle bladen wijzen verder op de ontspanning, welke is ingetreden tus schen Engeland en Frankrijk. De stemming in Addis Abeba. ADDIS ABEBA. 18 April. (D.N.B.). Hët bericht van de bezetting van Dessie door de Italianen is door de Abessijnsche be volking met- kalmte opgenomen, daar men nog steeds rekent op hulp uit Genève, hetgeen ook tot uitdrukking komt in het telegram van den Negus aan den Volkenbond. De Abessijnen, die het recht aan hun zijde gevoelen, zijn van meening, dat zij zich tot nu toe dapper hebben verdedigd tegen een technisch zeer supe rieuren tegenstander. Zonder hulp van buiten af zal Abes- synië wel niet ln staat blijken verder stand te houden tegen de Italiaan- sche strijdmiddelen. Door de bezetting van Dessie wordt de aandacht gevestigd op Addis Abeba, daar de Italianen bij een. opmarsch naar de hoofdstad ten Noorden van Addis Abeba wel geen strijdmacht van beteekenis tegenover zich geplaatst zullen krijgen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 18 April. Kleine omzetten - Stemminglooze markt - Weinig veranderde lokale waarden - Petroleum-aandeelen prijshoudend - Be- ieggingsmarkt stil - Amerikaansche waar den aarzelend. De laatste dag van de week kenmerkte zich op de effectenbeurs door een groot gebrek aan affaire. De handel was tot een minimum Ingekrompen. Op de petro- leumafdeeling ontwikkelde zich eenige be weging in Koninklijken die goed gedis poneerd waren en wederom een kleinig heid aantrokken. Van de Amerikaansche soorten gaven Tide Water Associated Oil eenige affaire te aanschouwen op een lichtelijk verhoogd koerspeil. Door de Tide Water Associated Oil zijn de resultaten- cijfers gepubliceerd, die een goede getui genis afleggen van de mooie bedrijfsuit- komsten. In Shell Unions ging maar wei nig om. Van de Industrieelen konden de Philips-aandeelen zich bij beperkte af faire handhaven. Unilevers boden iets lager. Nu het dtvident van de Unilever be kend is, schijnt de aardigheid van de aan. deelen, tenminste voor het oogenblik. af te zijn. Suikeraandeelen waren bijna ge heel verwaarloosd. Nu en dan ging een enkel stukje om in H.V.A.'s en daarmede was alles gezegd. Scheepvaartpapieren waren volkomen veronachtzaamd. Tabak ken werden op ongeveer het vorige niveau afgedaan. De omzetten waren onbetee- kenend. Later op den ochtend ontwikkelde zich een tamelijk groote bedrijvigheid in som mige Indische tramwegwaarden, waar voor nog al kooplust aan den dag werd gelegd. Amerikaansche Shares trokken slechts matige belangstelling. De gewone aandeelen Cities Service veroorzaakten evenwel nog al wat beweging. Deze werden ln een grooten open hoek verhandeld, waarbij zich flinke vraag voor deed, doch de koers onderging daardoor toch geen groote wijziging. De Staahvaarden werden on kleine schaal verhandeld. Van de Konerwaarden gaven, zooals gebruikelijk, Anaconda's de grootste omzetten te aanschouwen. De beleggingsmarkt was stil. De Nederland sche staatspapieren waren prijshoudend. Prolongatie 11/4 procent. Dagbladreclame beduidt: met de minste verkoopkosten het meeste verkoopen left LEIDEN, 17 April. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fruit- en Bloemenvei ling-Ver. „Lelden en Omstreken". Bloemkool I per 100 stuks f. 5.7024.30; Bloemkool EC f. 1.6015.50; Pieterselie f. 1.60—2.40; Prei f. 0.40—1.60; Radijs f. 1.603; Kropsalade f. 13.40; Selderie f. 0.80—2.40; Wortelen f. 9.30—12; Kroten per 100 kilo f. 1.703.70; Kroten gekookt f.6—9; Witloof f.2—16; Postelein f.11— 27; Spinazie f.512; Uien f. 2.704.20; Wortelen f. 4.40—16.70; Andijvie f.4—12. Botermarkt 18 April. Fabrieksboter prima f. 1.52 (aanvoer 1340 KG.)Boeren- boter prima f. 1.381.45. Handel matig. Turfmarkt van 13/18 April. Aanvoer lange turf 120.000 stuks. Prijzen van f. 6 tot f. 8 per 1000 stuks. AARL ANDER VEEN. 16 April. Eierenvei- ling. Kipeieren f. 2ZO2.60, eendeieren f1.802 per 100 stuks. Boter 6569 et. Kaas 22 ct. per pond. ALPHEN a. d. RIJN. 17 April. Spinazie f. 7.60—10.60, Postelein f. 19—20 per 100 KG. Radijs f. 1.50—3. Selderij f. 1.60—2.10 per 100 bos. Andijvie f.7—12 per 100 K.G. Kropsla I f. 1.803.50 per 100 stuks. Eierenveiling Aanvoer 4900 stuks. Kipeieren f. 2.40—2.80. eendeieren f. 2.10 per 100 stuks. BOSKOOP, 17 April. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Babyrozen 2435 ct.; Polyantharozen 2846 ct.; Hadley 36—49 ct.; Briarcllff 2738 ct.; Rosalandia 20 25 ct.; Ellen Poulsen 69 ct.; Pechtold 39— 46 ct.; Butterfly 1830 ct.; Edlth Helen 28—38 ct.; Wendland 42 ct.; Dr. Kratls 31 36 ct.; Else Poulsen 3453 ct.: Florex 2636 ct.; August Noack 1425 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 16 ct.; Gemengde rozen 16—20 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hen drik f. 2; idem L'Azurstern f. 1.101.80; Idem Nelly Moser 90 ct.; idem Miss Bate- mann 30 ct.; Azalea mollusbloemen 1ste soort f. 1.40; idem 2e soort 4060 ct.; Se- ringentakken le soort 50—70 ct.; idem 2e soort 2232 ct.; Rhododendronbloemen 4070 ct.; Tulpen 12—16 ct.; Anemonen 7—9 ct.; Acerblad 21 ct.; Iris 8 ct.; Lathy rus 1215 ct.; Asparagus 812 cent. Diversen per stuk: Jap. Azalea's 2237 ct.; Hortensia's 3945 ct.; Cactusplanten 1721 ct.; Cineraria 1620 cent. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 April. Groentenveiling. Selderijknollen per 100 stuks (bos) f.23.20; Prei f.11.20; Ra dijs f. 2.20—2.40; Witlof per 100 KG.: f.1 —f.7; Waschpeen f. 11.50—15.20. LEIDERDORP, 17 April. Aanvoer 5000 stuks. Kippeneieren f. 2.50—2.90 per 100 stuks. Eendeneieren f. 2.202.40 per 100 stuks. Kaas 1728 cent per pond. Boter 6479 ct. per pond. Kippen 4055 cent per stuk. Konijnen f. 0.801.25 per stuk. NIEUWVEEN, 16 April 1936 1293 Kip peneieren f. 2,253,30; 245 Eendeneieren f. 2,102,50; 5 Ganzeneieren 4 ct. p. st.; Kaas 22 ct. p.p. RIJNSBURG, 17 April. Bloemenveiling. Tulpen per dozijn: Copland 1015 cent; Bartigon 1318; Sanders 1317; Elisa beth 1920; Prins van Oostenrijk 914; Gele Prins 1015; Electra 1317; Can vas 2028; Castor 1317; Rose la reine 912; Flamingo 813; Ibis 1014; La reine 813; Narcissen 1240; Moore 9 14; Rijzende Zon 2229; Parma 2026; Grand due 2533; Murill: 914; Mr. v. d. Hoef 1318 cent per 100. ROELQFARENDSVEEN, 17 April. Spi nazie 7 cent per KG.; Sla 1.0.502.80 per 100 krop. Aardbeien 3748 cent per doosje; Peulen 43 cent per pond. TER-AAR, 17 April. Centrale Veiling. Spinazie per bak 2745 cent; Andijvie 42 50 cent; Peulen f. 6.609.20; Snijboonefi f. 7.60; Uien f.2; Radijs f. 1.30—2.10; Ra barber f. 8; Seldery f. 1.202.90; Sla i. 1 4.20; Slavellen 12—22 ceirt; Raapstelen f. 1.40; Bloemkool 627 cent; Aardbeien per doosje 28 cent; Prei f. 0.902°0; Witlof per 100 pond f. 4.806.10; Postelein 1115 cent per kg. VEUR, 17 April. Eng. komkommers le srt. f. 17—18. 2e srt. f. 11—14, 3e srt. f. 7—10 Gele komkomers le srt. f. 16.9017.40, 2e srt. f. 10.50—11.30, 3e srt. f. 6.20—7.90; Kropsla le srt. f. 1.803.30, 2e soort f. 1 1.50; Stoofsla f. 34; Bloemkool le srt. f. 9.50—11.50, 2e srt. f. 4.80—7.60, uitschot f. 2.304.20; Tomaten midd. stuk f.4: An dijvie per K.G. f.35; Spinazie f.2239: Postelein f. 17.3020; Rabarber per 100 bos f.46: Snijboonen f.6471; Radijs f. 2.10—2.50; Prei f. 1.80—2.70; Seldery f.0 701.40. Aardbeien pond 68—72. VOORHOUT. 17 April. Aanvoer 38 konij nen, prijs f. 0.201.40; 14 kippen f. 0.40— 0.60; 12 duiven f. 0.12—0.22 per stuk. WESTLAND. Veilingen van den bond West.Iand binnenland. Aardbeien 2.803.70 per 100, dubb boonen 801.10, snijboonen 70—1.00. postelein 10—20, spinazie 68, witlof 48, kasaardappelen 1248, tafel- peeren 1523 per kg., bloemkool 1220, n 6—10, sla 80—2.50, eieren 2.50—3 per 100; perziken 30—40 per stuk, asperges 46—55, peen 1121 per bos, kelen 4590, peter selie 1.20—1.50. prei 90—2.70. radijs 2—3.40. rabarber 2.10—6.50, selderij 2.10—3 per 100 bos. ZOETERMEER, 17 April. Eiervelling. Aanvoer 7000 stuks. Prijs kippeneieren f. 2.30—3.25; eendeneieren f. 1.902.35 per 100 stuks. S—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3