CHIEF WHIP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 April 1936 TELEGRAMMEN. DE BIOSCOPEN. U geniet veel meer van het leven als U overgaat op Vll/CIIIR'J BERICHTEN LUT/II BMICUÏIN ness SPORT. SPANJE. Terkiezing van de „Compromisarios". De ministerraad heeft besloten de ver kiezing voor de compromisarios (vertrou wensmannen) voor de presidentsverkiezing vast te stellen op 26 April. Op 10 Mei a.s. zullen deze 473 compro misarios tezamen met de 473 leden van de Cortes overgaan tot het kiezen van den president van de Spaansche republiek Welingelichte personen verzekeren, dat Zamora, de afgetreden president der re publiek, het voornemen heeft zijn politieke loopbaan te hervatten en zich bij de aan staande verkiezingen in de provincie Gra nada candidaat zal stellen Hij zou de leiding van de vooruitstre vende partij weer op zich nemen, die hij vóór zijn verkiezing tot president reeds waarnam. JAPAN. De begrooting. Het kabinet heeft de ontwerp-begrooting goedgekeurd, welke na de keizerlijke sanctie van kracht zal worden. De be grooting is 31.780.000 yen hooger dan die, welke in den ontbonden landdag in be handeling was geweest en 94.497.000 yen hooger dan de bogrooting van verleden jaar. Er zullen obligaties warden uitgegeven tot een bedrag van 783.970.000 yen om in het deficit te vooraten. Het kabinet heeft voorts een supplatolre begrooting goedgekeurd ten bedrage van 362.510.000 yen. welke begrooting de vol gende maand aan de buitengewone zitting van den landdag zal worden voorgelegd. De oorlogsbegrootlng voor 1936/ 37 be draagt 508 mtllloen yen en de marine- begrooting 552 millioen yen. UIT HET VERRE OOSTEN. Nieuw grensincident. Naar officieel wordt medegedeeld heb ben veertien leden van de Sovjet-Russi sche geheime politie ten Oosten van Po- granitsjnaya in Mandsjoekwo, een aanval gedaan op een patrouille, bestaande uit een officier en vier soldaten van Japen- sche nationaliteit. De Japansohe officier werd hierbij gedood. De vier soldaten worden vermist Men vreest, dat ook zij oim het léven zijn ge bracht. De autoriteiten van het Kwantoeng- leger zijn zeer verontwaardigd over deze schending van Mandsjoerljsdn. gebied. ZUID-AMERIKA. Amerikaansche Volkenbond. De president van Guatemala zal pre sident Roosevelt een plan doen toekomen, in den vorm van een handvest, waarop de Amerikaansche Volkenbond zou wor den gebaseerd en dat op de aanstaande Pan-Amerikaansche conferentie te Bue- nos-Aires zal worden besproken. Het plan voorziet in een plechtige verbintenis der Amerikaansche volkeren van wederzijd- schen bijstand tegen den buitenland- schen aanval en de Instelling van een Amerikaansch Hof van Internationale Justitie, naar den vorm van het Hof te 's-Gravenhage, dat als arbiter zal moeten optreden ln geschillen tusschen Ameri kaansche volkeren. Lido-Theater - Het Lido-programma vermeldt twee oude bekenden, Stan Lau rel en Oliver Hardy. Zooals altijd weten ze ook in de film „Schots en Scheef" hun groote reputatie als komieken te hand haven. „Schots en scheef" is een film, die haar naam alle eer aandoet en hoe kan het ook anders, met twee zulke „lachver- wekkers" in de hoofdrollen. Stan Laurel, de magere uitgave van het „edele twee tal" is ook nu weer onbetaalbaar, zijn mi miek is onverbeterlijk. Alleen het zien van zijn stom-onnoozel gezicht is al vol doende om de lachspieren in beweging te brengen. Oliver Hardy, de „verstandigste" helft van het duet, is de man die ln zijn eigen idee altijd de dupe wordt van de stommiteiten van zijn collega. Om kort te zijn het zijn twee spelers, die zeldzaam goed bij elkaar passen en elkaar tot in de kleinste kleinigheden weten aan te vullen en te begrijpen. De inhoud van de film is in het kort de volgende: Stan en Laurel komen als ver stekelingen uit Amerika in Engeland, waar zij denken, dat hun een groote erfenis ten deel zal vallen. De rekening komt echter verkeerd uit, zij erven zoo goed als niets en staan dus letterlijk en figuurlijk in hun hemd op straat. Laurel heeft n.l. Oliver's broek laten verbranden en meedoogenloos wordt de dikke goedzak in zijn hemd door zijn hospita op straat gezet. Bij vergissing teekenen ze voor het leger en dan zien we ze als Schotsche Hooglanders in Brltsch- Indië. De avonturen die zij daar meemaken zijn te veel om te vertellen. De arme Stan kan bij een marsch maar niet in den pas blijven en stuurt elk oogen- blik alles ln de war. Tenslotte worden zij bij wijze van krijgslist in officiersunifor men gestoken en naar een inlandsch op perhoofd gestuurd. Het opperhoofd krijgt bericht dat het Engelsche garnizoen door zijn troepen is veroverd en hij beveelt de ..officieren" zelfmoord te plegen. Het af scheid tussdhen Stan Laurel en O'lver Hardy is hartroerend 1 Stan is het eerst aan de beurt om een eind aan zijn leven te maken. Hij wordt achter een scherm gebracht en ledereen is in stille afwach ting: een schot weerklinkt, het scherm wordt weggehaald... en da?r zit Slan springlevend en ongedeerd; hij heeft m'v geschoten! Het bericht dat het opperhoofd heeft gekregen blijkt verkeerd te zijn ge weest en nu nemen de „officieren" het heft in handen. Met de wapens blijken ze DE OORLOG IN ABESSYNIË. Italië en de besprekingen te Genève. ROME, 11 April (DNBI. De ontwikkeling der besprekingen te Genève wordt in Italië met toenemend wantrouwen en ontstem ming gevolgd. Bij de. naar Italiaansche meening. hoogst verwarde situatie, aldus verklaart men in bevoegde kringen, kan men zich in Italië geen denkbeeld meer erover vormen, wat Genève eigenlijk wil. Met nadruk wordt erop gewezen, dat Italië tot dusver nog ln het geheel geen antwoord heeft ontvangen van den voorzitter van de commissie van dertien op het door Ita lië reeds op 2 dezer aan hem gedane voor stel, met den chef der Italiaansche regee ring te Rome voorloopige besprekingen te voeren Italië, dat destijds tevens heeft beloofd, direct na Paschen een vertegen woordiger naar Genève te zullen zenden, wacht nog steeds op antwoord van de Ma- darlaga, of hij naar Rome komt, dan wel andere maatregelen nemen wil. Ook Abessljnen ontevreden. ADDIS ABEBA. 11 April. (Reuter). Het Abessijnsche kabinet is hedenmorgen bij eengekomen voor de bespreking van de antwoorden, die gegeven moeten worden op een dertigtal vragen, die. naar men verklaart, van den Volkenbond zijn ont vangen, en hoogst belangrijke punten op werpen. De speciale correspondent van Reuter verneemt, dat de strekking van deze vragen een ongunstlgen indruk heeft ge wekt. en de Abessljnen zitten in zekeren zin met de handen in het haar, wat be treft de beste wijze, waarop zij eenige dezer vragen kunnen beantwoorden. De openbare meening is zeer teleurgesteld door de uitwegen, zooals men het noemt, waartoe de commissie van dertien haar toevlucht neemt, en de pogingen dezer commissie, de verantwoordelijkheid voor het vinden van een rechtvaardige oplos sing van zich af te schuiven en Abessynië tot directe onderhandelingen met Italië te dwingen. Het icgerbericbt. ROME, 11 April. (Reuter). Maarschalk Baóoglio telegrafeert: Terwijl de territoriale en Eritreesche trcspen de operaties volgens plan voort- zetten, hebben Azebo Galla krijgers ten Zuiden van den bergstroom Cormat op nieuw de Abessijnsche achterhoeden be reikt en verslagen. De vijand moest tijdens den strijd meer dan 400 dooden op het slagveld achterlaten Er werd een hoeveel heid wapens en munitie buitgemaakt, als mede een geheele colonne lastdieren. Britsehe persstemmen. LONDEN, 11 April. (A.N.P.). De Daily Telegraph geeft uitdrukking aan haar teleurstelling dat de zitting van de com missie van dertien wederom een week Is uitgesteld, aangezien deze opsohorting Italië ten goede komt. Het blad critlseert Plandln. die. nar.r het schijnt, gsëisoht heeft, dat Abessynië verantwoordelijk moet worden gesteld voor een verlenging van den duur van den oorlog. Indien het de onderhandelingen zou afbreken. VEREENIGDE STATEN. Finland vraagt 1.600.000 dollar schadevergoeding. Finland heeft bij het staatsdeparte- ment een verzoek om schadeloosstelling tot een bedrag van 1.600.000 dollar Ingediend ten behoeve van Finsohe reeders, wietr schepen tijdens den wereldoorlog door de Vereenigde Staten werden vastgehouden. Finland meent sterk te staan In zijn elsch, daar het leder half Jaar zijn oor- logsschuldbetailngen van 165.000 dollar heeft verricht. OOK MET KURK MONDSTUK 1S71 (Inge& Med.) Het is logisch juist, dat ieder land, dat een vrede op vernederende voorwaarden verwerpt, den. oorlog verlengt. Dat evenwel eèn zwak land hierdoor alle aanspraak op hulp zou verliezen,, wordt een verbazing wekkende opvatting genoemd. De correspondent van het blad te Genève schrijft, dat de Volkenbond moet kiezen tusschen de speculatie van Italië of het afdwingen van een boycott tegenover Italië, waardoor dit land niet de vruchten van zijn aanval zsu oogsten. Geen dezer beide mogelijkheden is voor Engeland aantrekkelijk, daar de eerste het misluk ken ran het collectieve veiligheidssysteem inhoudt, terwijl de tweede mogelijkheid zou kunnen leiden tot een oorlog in de Middellandsche Zee. Niemand gelooft evenwel, dat er een middenweg bestaat, welke den Volkenbond zou vrijwaren tegen het verwijt van ongeschiktheid. Da Times wijst er op, dat de commissie van dertien thans geen beslissingen meer uit den weg kan gaan. IJMUIDEN. 11 April 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.801.10; Griet per kist van 50 K.G, f.2811; Tongen per K.O. 1.1—0.74; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 11—2.30; Schar f. 2,80—2.10; Wijting f 2.70—1.50. -Aangekomen de loggers: IJM. 204 met f.420; SCH 180 met f.407; SCH. 198 met f.350: SCH. 133 met f.349; KW. 89 met 1.225; KW. 69 met f 159; KW 259 met f.236: KW. 166 met f.199; KW. 108 met f. 163: KW. 8 met f234; KW 59 met f.217; KW. 24 met f.215; KW. 22 met f.221; KW. 45 met f. 192; KW. 33 met f. 135; KW. 158 niet f.238: KW. 36 met f 225; KW. 34 met f. 755; KW. 41 met f.307; KW 3 met f. 284; KW. 64 met f. 165; KW. 49 met f. 198; KW. 112 met f.222; KW. 156 met f.214 DE TREILVISSCHERIJ. (Van onzen Visscherij-medewerker). Ln het begin van de week trad een kleine prijsverbetering in; hierdoor konden de loggers Iets betere besommingen maken. Dit is het eerste lichtpuntje voor de trell- vlsscherij in de laatste maand. Maandag waren er ongeveer 50 loggers Eten huis°enooteri. (raag? Vraagt Lanlbouw pap. dat maakt ze graag! De Landbouw Leiden Telefoon 218. 1937 (Infer. Med.) aan de markt; het was dus weer de be kende drukte. Het grootste gedeelte van deze schepen zal met de a.s. Paaschdagen thuis zijn; zoodat we tegen het einde van deze week en het begin van de volgende week wel op grbote aanvoeren kunnen re kenen en het zal de vraag zijn of de prijs verbetering gehandhaafd kan blijven. Voor de Noordbooten was het een ge luk. dat de rondvlachsoorlen niet onbe langrijk in prijs stegen, zoodat de besom mingen van deze schepen ook wat verbe terden. De loononderhandelingen te IJmulden schijnen geen gunstig verloop te nemen. De Vakbonden achten de voorstellen van rcederszljde onaannemelijk; zij hebben uitgerekend, dat de voorstellen neerko men op een gemiddelde loonsverlaging van ongeveer 9>/»V» en zU achten het onmoge lijk de toch reeds lage loonen een verdere verlaging te doen ondergaan. De reeders wcnschen het oude contract echter tegen 15 April a.s. te beëindigen. Mocht er dus niet spoedig een oplosslnf gevonden worden, dan dreigt er voor he IJmuidensche treilvisscherijbedrljf een' conflict. Het is echter te hopen, dat men nogt ij dig tot een oplossing komt, daar een staking voor het bedrijf funeste gevolgen zal hebben. DE HARING VISSCHERIJ. De Visscherljcentrale heeft deze week bekend gemaakt, dat het eerste gedeelte van de haringvloot 15 Mei as. mag ver trekken met een vleet van ongeveer 40 netten. Dit is dus gelijk aan de regeling van het vorig jaar. Over verdere plannen is nog niets definitiefs bekend. Ook is nog niet bekend hoeveel schepen op bovengenoemden datum zullen vertrek ken. Wel hoort men zeggen, dat de rege ling gunstiger zal zijn voor de kleine ree- derljen. Thans schijnt aan verschillende reederljen met een schip de toezegging ge daan te zijn, dat zij met de eersten uit mogen varen. Het vorig jaar gold, dat van 4 reederijen van elk een schip één schip uit mocht varen. Een definitieve bevestiging van het bo venstaande hebben wij echter niet verno men. Trambestaarders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waarschu wingssignaal en geen slagwerk is. BINNENLAND. H. M. DE KONINGIN NAAR DE PRIMAVERA. Het bestuur van de Primavera te Rot terdam heeft mededeelnig ontvangen, dat H. M. de Koningin Woensdag a.s. te kwart over elf de tentoonstelling zal bezoeken. BEHOOVING. In den afgëloopen nacht is een land bouwer uit een naburig dorp in een pand aan de Lijnbaanstraat te Rotterdam van dertienhonderd gulden beroofd. In verband hiermede zijn aangehouden den 45-Jarigen visscher J. J. B. en zijn vriendin, de 29-jarlge W. H. GEVAARLIJK SNOEPGOED. Het achtjarig dochtertje van de familie V. L, te Hilversum, werd gisteravond na het gebruik van snoepgoed, waaronder een hoeveelheid droppoeder, plotseling onwel. Het kind klaagde over inwendige pijnen, waarbij zich hevige brakingen voordeden. Toen het meisje niet beter werd, verwit tigde men den hulsdokter, doch voordat deze gearriveerd was, was het kind reeds overleden. Tengevolge van het overmatig gébruik van droppoeder was een zeer ster ke slijmafscheidlng opgetreden, waardoor het kind is gestikt. Droppoeder en braaksel zijn door de po litie voor onderzoek in beslag genomen. De broertjes en zusjes van het meisje, die het droppoeder eveneens, doch in min dere mate tot zich genomen hadden, on dervonden daar geen nadeel van. KORFBAL. ZUIDERKWARTIER NAAR ARNHEM. Evenals verleden Jaar zal ook nu weer op 2den Paaschdag een juniores twaalftal van Zuiderkwartier deelnemen aan de Mercedes-seriewédstrljden te Arnhem. BOERDERIJ TE WIJTMEN AFGEBRAND. Door een lek ln den schoorsteen is van morgen brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer W. Schiphorst te Wijtmen, gemeente ZwollerkerspeL Het vuur dat op den zolder ontstond, vond gretig voedsel ln den voorraad hooi, en het duurde dan ook niet lang of de boerderij stond geheel in lichter laaie. Het gelukte den bewoners aanvankelijk een gedeelte van het huisraad naar bulten te brengen en ook het vee uit de stallen te drijven. Veel tUd hadden zij echter niet daartoe, want ln een half uur was de geheele boerderij door het vuur verteerd. De brandweer uit Zwollerkerspel die spoe dig ter plaatse was, bepaalde zich tot het natspuiten van de belendende perceelen. De sóhadé wordt door verzekering gedekt. niet best vertrouwd te zijn en daarom nemen ze hun toevlucht maar tot een aantal bijenkorven! De vrouwelijke hoofdrol in deze film wordt gespeeld door de Jeugdige filmster June Lang. Vóór de pauze draalt „De Sohlpbreuk", een film met prachtige tropische natuur opnamen. Het Paaschprogramma van Lldo kunnen wij een ieder, die een genoeglijken avond wil hebben, aanbevelen. Het Nieuwe Roxy-Theater. Een prach tig vertolkte, aangrijpende film is er ge maakt van Richard Voss' bekenden roman „Zwei Menschen", die zich hoofdzakelijk in het bergland Tirol en ln Rome afspeelt en daarom een kunstwerk van fotografi sche schoonheid en schilderachtige plekjes geworden ls. De twee menschen, wier le vens geschetst worden, zijn de adellijke Jonker Rochus en de rijke boerendochter Judith Platter, die eikander liefhebben, maar door een natuurramp hun geluk be dreigd zien. In haar wanhoop gaat de moeder van Rochus zoover, dat zij de kerk haar kind belooft, als zijn leven gered wordt. En Rochus wordt gered, waarmee de moeilijkheden eerst goed opgeworpen worden. Op een buitengewoon gevoelvolle wijze wordt het verhaal van deze twee menschen verder ontwikkeld met supe rieur 30si van Charlotte Susa en Gustav Fiöhllch. Wie deze schitterende film nog wil aanschouwen, moet zich haasten, want slechts tot en met Zaterdag, prijkt deze film op het programma, dat aangevuld wordt met o'e wildernistilm „Dwars door donker Afrika", waarheen de vermetele vlieger Ernst Udet ons geleidt. Het Paaschprogiamma vanaf Zondag wordt in beslag genomen door de succes volle Vlaamsche film „Uylensspiegel leeft nog" met den populairen Jefke Brulninckx, o.m. bekend uit „De Witte", in de titelrol. Het is een bijzonder goed geslaagde rol prent met kostelijke grappen doorspekt. Daarbij wordt als première voor Leiden het groote lachsucces „Met jou door dik en dun" vertoond. De oerseestige Paul Kemp speelt hierin de hoofdrol, zoodat succes gegarandeerd is. Het Paaschmenu van het Nieuwe Roxy laat zich dus heel smakelijk senieten! Trianon-Theatcr. - De traditie gebiedt, dat het programma ln het theater aan de Breestraat tijdens de Paaschdagen aan de vroolijkheld ls gewijd en daarvoor zorgt op niet te verbeteren wijze de bekende Ameri kaansche filmkomiek Harold Lloyd met zijn onafscheidelijke stroohoed en uilen- bril. Ditmaal is hij de goedmoedige melk boer Sullivan, die op volkomen onver wachte wijze en tegen zijn eigen wil in wordt gebombardeerd tot bokskampioen en wiens conterfeltsel plotseling achter alle Amerikaansche winkelruiten ver schijnt met het onderschrift „De tijger Sullivan" Noblesse oblige, zoo ook hier en na iedere schijnoverwinning, welke zijn handige promotor i Adolphe Menjou) voor hem weet te behalen, wordt de moeilijk heid grooter om een nóg sterkeren tegen stander te ontmoeten, die eveneens bereid is om het loodje te leggen. Een échte match schijnt onvermijdelijk, maar de fortuin is den armen Sullivan zeer gena dig. wanneer de manager zijn tegenstan der op het laatste oogenbllk een slaap drank ingeeft inplaats van een opwekkend middel. Tijdens het gevecht bemerkt Sul livan tot zijn groote verbazing, dat zijn tegenstander nalaat om aan te vallen en zich bepaalt tot een soort automatische verdediging. Onnoodig te zeggen dat dit kostelijk uitgewerkte relaas aanleiding geeft tot stormachtige lachsalvo's. Wie eens hartelijk wil lachen, loope het Tria- non-theater deze week niet voorbij! Voor de pauze draalt een Hollandsche film" „Het leven is heusch niet zoo kwaad", waarin Lou Bandy de figuur is, waar alles om draait. WIJ zien hem hier als de standwerker, die door een revue- ster naar het tooneel wordt gehaald en daar ook werkelijk met succes optreedt. Het leven in Plankcnland bevalt hem evenwel maar matig; hij ls teveel een ronde Amsterdamsche Jongen, zooals hij het zelf zegt, dan dat hij zou kunnen hou den van die theaterwereld met haar kla tergoud en vernuftig opgeschilderde cou lissen. En wanneer hij tot overmaat van ramp ook zijn meisje nog dreigt te verlie zen, is zijn besluit genomen, zegt hij het tooneel vaarwel en keert terug tot zijn marktkraampje. waar hij met meer succes nog dan vroeger zijn wondercrème aan den man brengt. De voornaamste medespelenden ln deze film zijn behalve Lou Bandy, Fientje de la Mar, Lou Ezerman, Cees Laseur. Wllhel- mina Duymaer van Twist, Dolly Mollln- ger, Aaf Bouber en Adriaan van Hees. Hun namen staan er borg voor, dat ook het eerste deel van den avond een allerge noeglijkst verloop heeft. Luxor-theater Met de film „Carlo Cavelll de hoogeschooirllder" als hoofd nummer en een detective-verhaal van den befaamden acteur Warner Oland voor de pauze biedt Luxor deze week een Paaschprogram. dat klinkt als een klok! Op een uitzonderlijk hoog peil staat de film van Rudolf Forster. Wie meent dat zich achter den titel „De Hoogeschool- riider" een circusdrama verschuilt, komt bedrogen uit. Enkele opnamen uit een variété en ook eenige paarden-nummers waren niet te vermijden, maar zij blijven zeer onbeteekenend en spelen nauwlijks een rol. Hoofdzaak is de groeiende gene genheid, welke zich ontwikkelt tusschen de mysterleuse doch innemende persoon van den hoogeschoolrlider. die eenmaal als officier gedegradeerd werd omdat hl) den zoon van z'n generaal in een duel neer schoot en een meisje, dat van hem rij lessen verlangt en krijgt en dat later de dochter van dienzelfden generaal blijkt te zijn. Een diepgaand conflict ls onver- vermlidelilk. zoodra de vader te weten komt wie zich achter het speudonlem ..Carlo Cavelll" verbergt en het meisje hem tevens onthult dat zil met dien man naar Londen gaan wil om daar in het huwelilk te treden. Woedend en veront waardigd vertelt de generaal de geheele geschiedenis, welke tot dusverre voor het meisje geheim was gehouden en diep te leurgesteld besluit zij dat zil Cavelll nooit zal terugzien. Dan echter speelt de hooge- school-redcr z' nhoogste troeven uit en na drie vroegere officieren van hun. hem gegeven, eere-woord te hebben onts agen verkondigen dezen hoe de zoon van den generaal zich schuldig had gemaakt aan spionage en hoe tenslotte z'n vriend <de latere Cavelll) hem dwong tot een duel. teneinde hem neer te schieten en ae familie voor de schande te bewaren Dat de film een blij eindigend slot heeft soreekt hierna wel vanzelf. Zll ls bovendien be langwekkend van de eerste tot de laatste scène dank zii Forster's voortreffelijk spell Een sfeer van geheimzinnigheid zweeft rondom hem. Toespelingen leeren dat hll geen artist van beroep is en een maal betere dagen gekend heeft Uit alles voelt men bovendien dat deze hooeeichool- riider eeen slecht mensch kan zlin en dat er wel zeer bllzondere redenen moeten ».Hn geweest die indertijd geleld hebben lot ziln verwildering uit het Oostenrllksche leger. Met Angela Salloker vormt hij een sympathiek paar, wier korte levens episode wü met Intense belangstelling volgen. Beider spel la van groote diepte en dikwerf buitengewoon aangrijpend! Voor het tegenwicht zorgt Hans Moser! Ge kent hem Wel: de kleine, nerveuze Weensche acteur, die zichzelf zoo vreeselük gewich tig vindt en die op zoo komische wilze lispelt Moser's roi is onbeduidend van omvang, maar zll wordt evenals die der hoofdpersonen tot een juweeltje van filmkunsti In de tweede hoofdfilm speelt Warner Oland weer den detective Charlie Chan, die oo uiterst spannende wilze een inge wikkelde moord-affaire binnen enkele dagen tot klaarheid weet te brengen. Casino-theater Men mag over 't al gemeen en over Shirley Temple in het bij zonder denken wat men wil, een felt ls het echter, dat dit filmkind met haar vol maakte ongekunsteldheid het reeds tot een populariteit heeft gebracht die menig volwassen filmster haar benijden zal. Ook ln deze film „Hartedief", wellicht haar beste film vervult zij de moeilijke klnder- rol op eên wijze die werkelijk boven alle critiek en boven alle lof verheven is. Shir ley is in deze film het dochtertje van een verongelukten verkeersvlieger, dat temid den van "zijn achtergebleven kameraden opgroeit, wijl haar moedër genoodzaakt is de kost buitenshuis te verdienen. Alsook haar moeder door een ongeluk om 't leven komt, dringt zich de vraag op, op welke wijze zij verder opgevoed zal worden. Deze kwestie krijgt een alleszins bevredigend verloop en zoo eindigt deze film met een voor allen gelukkig slot. Een uitstekend geslaagde film met, zooals reeds gezegd, zeer goed spel Men denke slechts aan de scène waarin Shirley het overlijden van haar moeder wordt medegedeeld en de geestige wijze, waarop zij de bekende schlager uit de film „On the good ship Lollipop" voordraagt. Dat de directie van dit theater een goeden keus deed met deze film op haar programma te plaatsen, zal uit het bezoek wel overduidelijk blijken. Voor de pauze draalt na de beide jour naals en een teekenfilmpje een inte ressante filmreportage van de grootste rampen, die de menschheid in den loop der laatste dertig Jaren hebben getroffen. Hierna volgt een film, die ons eveneens naar het vllogersmllleu verplaatst „Ver loren ln de stratosfeer" met in de hoofd rollen William Cagney, Eddie Mugent en June Collyer. Een vlotte film van twee stoere aan elkaar gewaagde jonge kerels. Aldus een feestprogramma dat klinkt als een klok, en waarmee Casino alleszins voor den dag kan komen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2