PASCHEN. CORRESPONDENTIE. Geus, Trijntje Durneux, Gerda Spiedeer, piet van Egmond, Dirkje Tiemeyer, Truus Brugmans, Henny van Wijk, Emy Wasse naar, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Johanna Outsfaoom, Nettie Veldhuizen, Gerarda Dobbe, Elly Dobbe, Rietje Boom, Gerrit de Grauw, Wim Evers, Janneman Bronsgeest, Alida Stikkelorum, Keesje Stikkelorum, Trijnie Swltzer, Bep Vos, Pieter Vos, Doortje de Graaf Sophietje de Graaf, Jannie de Graaf, Jan de Graaf, Piet de Graaf, Aaltje van Vliet, Boukje v. Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet. Tine van der Piet, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Johan Spijker, Cisca van Gijzen, All de Witt, Koos Vavier, Jannie Perreyn, Bep van Kooperen, Sientje Tim mermans, Rikt de Graaf, Toos Lieshout, Herman van der Reyden, Tind van der Reyden, Jannie van Biezen, Ans Vollenga Rietje Vollenga, Henk Kuivenhoven, Caro- iientje Verbiest, Wim Karstens, Dlna van Mourik, Gerard van Vliet, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Marietje van Akker, Jitske van Akker, Corry de Graaff, Sophie tje de Ridder, Henny van Vliet, Cornelus Smit, Meintje van den Berg, Marietje Lepelaar, Paul Laman, Wim Laman, Ma rietje Laman, Neeltje van Katwijk, Cor nells J. Arbouw, Rie Hartevelt, Janny Har- tevelt, Prijna Hartevelt, Oootje Hartevelt, Marie Brokaar. Ali van der Linden, Attle Grin, Dientje Prenen, Marietje Prenen, Cornelia Wilhelmina Poeliejoe, Sara Maria Poeliejoe, Kees van Nimwegen, TMeman van der Linden, Geertruij de Groot, Emma de Groot, Wim Buys, Alida van der Holst, Leentje Sierag, Maartje Sierag, Annie Zandvliet, Gerrit Zandvliet, Annie Schip per, Corrie van Erkel, Nellie van Erkel Annie Boom, Wim Nieboer, Jacobus Nie- boer, Jannie Nieboer, Ida Maria de Graaf, Cor Spoelstra, Dientje Olivier, Trientje Gordijn, Harry van der Hoek, Hendrika van Egmond, Leendert W. Jongeleen, Christiaan Jongeleen, Jetje Groeneveld, Stientje Gnoeneveld, Rie Scheer, Trieneke van Manen, Mappy Rührwiem, Antonius Bavelaar, Ria Veldhuizen van Zanten, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Truus van Wavers veld, Bernard van Vliet, Kootje van Vliet. 't Is Paschen! Klokken lulden: „Bim-bam! Het-is nu-feest!" Zij roepen: „Vroo-lijk Pa-schen!" Tot ieder, die dit leest. Zij zwegen alle gist'ren. Een oude sage zegt: Zij moesten ei'ren halen, In Rome heel gelegd! Maar nu, nu is het Paschen! Nu jubelen ze blij En kinderen gaan zoeken. Ze vinden menig ei. De grooten? Ja, die weten, Dat Paschen iets beduidt En dat het Nieuwe Leven Daarmee wordt ingeluid! Nieuw Leven! Paschen brengt ons Als elk Jaar weer een schat Van blijde, goede dingen. Hoe heerlijk toch is dat! 't Is Paschen, Klokken luiden: „Bim-bam! Het-is nu-feest!" Zij roepen: „Vroo-lijk Pa-schen!" Tot ieder, die dit leest. CARLA HOOG. (Nadruk verboden). Leest dit allen! Volgende week Paschen! Natuurlijk kan het pakket dan Maandags niet aan mij worden verzonden, maar pos Dinsdags, dus 24 uur later, jullie begrijpt dus wel, dat ik dan geen ellenlange cor respondentie met allemaal aparte ant woorden kan geven. Degenen, die vorige jaren al meededen, weten al, dat het ieder jaar met Paschen en Pinksteren zoo is, dat als ik door twee feestdagen achter elkaar het pakket 24 uur later krijg, ik dan geen aparte antwoorden aan zoo velen kan geven. Daar er ieder jaar weer nieuwe lingen bij zijn, vermeld ik het weer even duidelijk, dan weten jullie het, dat ik a.s. week geen aparte antwoorden geef. Er zijn zoo'n massa brieven, die om ant woord vragen dat ik het niet alles uit voerig kan doen en wel eens kort moet zijn. Piet van Egmond, heerlijk hoor, dat het nu zoo goed gaat met je gezondheid. Dirkje Tiemeyer, neen ik mag nog niet uit, maar dikwijls het raam open, nu de laatste dagen niet lang, de wind is zoo' scherp. Emy Wassenaar, ben je nu weer voor goed thuis? Ga je nu je moeder helpen. Ik schrijf ook geen nieuwe spelling, de couranten ook niet. Gretha en Wim de Graaf, de raadsels gaan bij mijn voorraad. Johanna Outshoorn, de laatste dagen is (het geen weer voor een zomermantel, iedereen vindt het zoo'n kouden wind. Rietje Boom, je raadsel gaat bij mijn stapel raadsels, die op een beurt wachten. Gerrit de Grauw, je raadsel zal ik ook bewaren. Janneman Bronsgeest, ja hoor, altijd blijven hopen op een volgende keer. Alida en Koosje Stikkelorum, groot ge lijk heb je, niet kwaad worden als je geen prijs hebt, er moeten velen teleurgesteld worden. Bep en Pieter Vos, je hoeft heusch niet langer te schrijven dan nu. Zoo'n gezellig avondje van de padvinderij gehad? Doortje en Sophietje de Graaf, er doen zóó'n massa kinderen mee die de Graaf heeten, ook wel met denzelfden voornaam. Is het nichtje nog erg ziek? Jannie, Jan en Piet de Graaf, de anec dote zal ik bewaren. Vijftal van Vliet, dus jullie krijgen allen op verschillende tijden de rapporten. Was die ouderavond zoo goed geslaagd, dat is prettig. Tine v. d. Pot, Je briefje was heel goed en gezellig hoor. Ik zit nu 's morgens een uur en 's avonds twee uur op, dus dat is al vooruitgang. Mien en Bep Groenhuyzen, ja, nietwaar, tweehonderd goede oplossingen en vier prijzen, dan moeten er velen teleurgesteld worden. Willy van Leeuwen heb jij voor mij ge teld, dat is flink hoor, 196 kinderen! Dus bijna tweehonderd. Ja het was kolossaal veel. Antje Kloeke, heb jij de namen ook ge teld en vond je er 217, dus dat is nog veel meer. Lida Bink, Ik kreeg nu twee brieven van je. Zeker mag je Tante zeggen. De brieven moeten vóór Maandagsmorgens 9 uur op het Bureau L D. zijn en mijn naam altijd op de enveloppe. Je vindt mijn naam onder de correspondentie. Johanna Cornelia Hartevelt, ga gelust meedoen, noem mij Tante. Zorg dat je brief uiterlijk Maandag Sn Den Haag is. Dorus en Kees de Geus, prachtig hoor Kees, dat je vijf weken naar buiten gaat, kom maar gezond en flink terug. Ja Dorus mag dan wel voor jou schrijven. Trijntje Durieux, ja hoor, ik zit nu des morgens een uur op en 's avonds twee uur, dus al veel meer. Mientje de Water, heel flink hoor, dat jij deze keer alles had geschreven. Truus van Waversveld, liggen er nog meer kinderen bij je op de zaal, of los je raadsels met groote menschen op? In ieder geval heel aardig hoor. Wat scheelt er aan? W. v. d. Eikel i Anna-Kliniek), neen, dan kan je geen raadsels oplossen en insturen als je de kinderkrant niet hebt. Word je al wat beter, of moet je nog geheel te bed liggen? Jannie Perreyn, ik vind altijd vreeselijk aardig als ouders of oudere familieleden met de kinderen de raadsels oplossen en hen voorthelpen, dat mag gerust. Cisca van Gijzen, nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag, ik hoop dat je een heel prettigen verjaardag hebt ge had. Bep van Kooperen, ik hoop voor iedereen die uitgaansplaimen heeft met Paschen, dat het dan heel mooi weer zal zijn. Sientje Timmermans, ja zeker, ik ken Katwijk heel goed, ben er heel dikwijls geweest. Aardig dat jullie wat gaat opvoe ren in het Zeehospitium Ria Veldhuyzen van Zanten, wat een vreugde dat je Papa nu na maanden weer thuis is, nu zal het een vroolijke Paschen zijn. Toos en Marie Lieshout, wat een goede verjaardag met veel eadeaux. Twee van die drie raadsels hebben er al in gestaan. Herman en Tini v. d. Reyden, dat is zeker groot feest, als Oma een heelen Zondag bij jullie komt. Woont zij in Lei den? Rie en Ans Vollenga. zóó blij met den prijs? Nu jullie kunnen beiden het boek lezen en er van genieten, dus is het voor beiden wat. Gerard van Vliet, neen ik mag nog niet uit. Marietje en Jitske van Akker, zoo, vindt M. dat zoo heerlijk om bij moeder lang op te blijven en dan te helpen met de kleine tweelingen? Worden ze al zoo lief? Neeltje van Katwijk, ik denk dat je in de vacantie wel veel met je vriendin Marie zult spelen en samen wandelen. Veel ple zier. Prijna Hartevelt, ben je zoo blij met je prijs? Nu de anderen thuis zullen het ook wel willen lezen. Marie Brokaar, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, nu kan je in de va cantie dat mooie boek, dat je op je ver jaardag kreeg, gaan lezen. Atie Grin, ik wensch je veel plezier, als je uit logeeren gaat, ik begrijp dat je dan geen raadsels kan oplossen. Ik heb wel minder pijn dan dezen winter. Hendrika van Egmond. ja alle teleur - gestelden zullen 't wel jammer vinden, dat spreekt vanzelf. Het was Zaterdag wel heel veel wind, wel lastig om toen een vlag te moeten dragen. Piet en Trieneke van Manen, natuurlijk vindt iedereen pretty om eens vacantie te hebben, groot gelijk hoor. Trieneke, lk geloof dat die broer Piet een erg lieve broer voor je is. Er is hier wel een tuintje achter het huis, maar ik lig in de voor kamer. Trientje Gordijn, je raadsel komt bij de stapel goede raadsels, die op een beurt wachten. Dientje Olivier, neen hoor, ik heb je brief met prijsraadsels niet ontvangen, het spijt mij erg voor*je. Het zal wel zijn, zoo als je in je brief veronderstelde. Neen, ilk mag nog niet uit. Oor Spoelstra, was je zoo reuze in Je schik, toen je je naam hij de prijswinnaars zag. Nu kan je je boek in de vacantie lezen Ida Maria de Graaf, ja de een is gauwer gelukkig met loten dan een ander, daar is niets van te zeggen. Geniet maar van je boek, je hebt nu todh vacantie. Lena en Maartje Bierag, aardig dat je het krantje opstuurt aan Truus. Zóóveel kinderen hebben de namen geteld en ieder zegt wat anders. Tieieman v. d. Linden, van jou ook weer een ander getal, ik moet er bepaald om lachen, iedereen noemt weer een ander aantal kinderen. Alida van der Holst, o ja, dat vind ik bijzonder aardig, dat je op Paschen bent geboren en nu voor het eerst na elf jaar je verjaardag weer op Paschen. Hartelijk gefeliciteerd en veel plezier dien dag! Henny van Wijk, wat zie je veel vlieg tuigen, stel je er ook veel belang in? Zet de oplossingen alsjeblieft apart, niet mid den in je brief. Kootje van Vliet, knutsel je zoo graag voor je poppenhuis, dat vind ik heel aar dig. Ik weet best wat een poppenhuis met kaboutertjes er in, ls. Het is dubbel aardig dat je er alles zelf voor maakt. Neen, lk wist niet, dat die dame ziek i=. 93 jaar is wel heel oud. Alle nieuwelingen zijn welkom! Ik wensch allen een vroolljk Paaschfeest. Leest het begin der correspondentie. Hartelijk gegroet door Mej, A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag Van Beuningenstraat 42

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 25