LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 April 1936 UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. AGENDA. DE CAMPAGNE VOOR DE BLOEMENVELDEN. De Paaschdagen zijn bollendagen!! Door de centrale commissie voor Vreem delingenverkeer in de bloembollenstreek, is gisteren te Hillegom vergaderd. Er is verslag uitgebracht van wat het werkco mité en het dagelijksch bestuur hebben bereikt. Hieruit bleek, dat op twee dagen een kwartier voor de radio gesproken zal ■worden over een bezoek aan de bollenvel den in het algemeen en over het bloem bollenvak in het bijzonder. Reclame zal gemaakt worden in de groote steden en wel met folders in kleu rendruk, verder zullen groote raambiljet ten verspreid worden. Groote verkeersli- chamen en reisbureaux verleenen weder om medewerking. Wandelwegen in de streek worden uit gezet en met emaille-borden aangewezen. De campagne wordt door het werk comité met kracht bevorderd. Als straks de bloembollen in vollen bloei staan, zal zoo ongeveer geheel Neder land weten, dat er in deze streek veel te genieten is! Waar het koude weer de ontwikke ling der bloemen tot heden tegenhield, mag tegen Paschen een groote over vloed van narcissen-, hyacinthen- en tulpenbloemen verwacht worden. Een bezoek aan de mooie streek zij een ieder hartelijk aanbevolen! o AALSMEER. Loop der bevolking. Ingekomen: J. J. van den Bergen van Nieuwer-Amstel naar Luwte 26. Vertrokken: P. Stam naar Den Helder. Rijksweg 74 H. Mendrik, naar Haar lemmermeer, Sloterweg 881 A. Boonstra naar Rotterdam, Heemraadsingel 324 J. H. van Beest- naar Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 428 J. P. Schijf naar Haarlemmermeer, Huigsloterdijk 249 R. Schenkius naar Rotterdam, Hoek v. Hol land Blokhuis 17 K. Jongkind n. Haar lemmermeer, Aalsmeerdijk 312. Ouderavond School Uiterweg. Onder voorzitterschap van het hoofd der school, den heer I. Bierma, hield de Oudercommissie O.L. school Uiterweg een samenkomst met de ouders der kinderen. Er was flinke belangstelling. De voorzitter sprak het welkom, waarna de secretaris, de heer Jb. Buis Jzn., de notulen las, Welke onveranderd werden vastgesteld. Het ver slag van den penningmeester, den heer C. Bol Pz. werd in orde bevonden. De secre taris las het jaarverslag. De voorzitter dankte, zoowel den secretaris als den pen ningmeester voor hun arbeid in deze ver richt. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Buis Jzn., terwijl gekozen werden (vac. J. Eveleens Dzn. en J. Tas) de heeren Aid. Eveleens Azn. en C. Tas Kzn. Door Ir. Czisich werden vervolgens films vertoond van de Flora's te Heemstede, benevens de fruitfllm, terwijl de voorzitter uit het boek van Bartje heeft voorgelezen. Van een en ander is veel genoten. In de pauze is het werk der leerlingen bezichtigd en de thee gebruikt. De voorzitter sloot met een dankwoord dezen mooi geslaagden ouder avond. Automatiseering der telefoon. De voorbereidende werkzaamheden ter automatiseering van de telefoon zijn alhier thans in vollen gang. Zoowel in het Oost- einde als op het dorp zijn wegen en stra ten opgebroken voor het leggen van ka bels. waarbij vele arbeiders te werk zijn gesteld. Aan de Kanaalstraat, op het ter rein der brugwachterswoning, is de beton nen onderbouw voor de nieuwe telefoon centrale reeds gereed gekomen. De heer K. Schenkius, voorheen brug wachter bij de Ned. Spoorwegen alhier, is thans overgeplaatst naar Rotterdam. Hoek van Holland. BENTHUIZEN. Paard op hol. Bij het naar benedenrijden van de Dorpsstraat op den Zijdeweg kreeg het paard de zweng op de pooten en sloeg op hol. De bestuurder M. M. viel van de drie- wielige kar en kreeg een der wielen over 't lichaam, hetgeen eenige ontvellingen veroorzaakte. Het paard werd gegrepen en tot staan gebracht. Door mej. G. W. H. Westerveld, is wegens huwelijk ontslag gevraagd als on derwijzeres aan de O.L. school, met ingang van 1 Juni a.s. o HAARLEMMERMEER. Eindies der Landbouwwinterscbool. Omtrent de te Hoofddorp onder groote belangstelling gehouden openbare eindies van de Chrv Landbouwwinterschool werd ons nog het volgende medegedeeld. De heer A. Biesheuvel Azn. voorzitter van het b^tuur der school, sprak de leerlingen hartelijk toe en bracht dank aan de direc teur en leeraren voor den volbrachten arbeid, in het bijzonder aan ir. Rijssen- beek. riiksveeteeltconsulent te Utrecht en diens assistent ir. van Oers. Namens de commissie van toezicht en tevens als wet houder van de gemeente Haarlemmermeer sprak de heer Ouwerkerk en namens de verseniging van oud-leerlingen de heer M. Kamper. Voor de ouders werd het woord gevoerd door de heeren van der Meene uit Oegstgeest. Moleman uit den Schinkelpolderen Leest uit Uithoorn, oud bestuurslid en mede-oorichter van de school, die allen in hartelijke bewoordin gen dank brachten aan directeur en leera ren. Ten slotte hield de heer L. B. Bies heuvel Azn een toespraak namens de leer- lir>">n Hii bracht hulde aan den directeur voor ziin leiding en lessen en aan de leeraren voor alles wat ze voor de leer lingen waren geweest Hii bood den direc teur en den oudsten leeraar een fraai boekwerk aan. terwijl ook de andere leeraren bü het geven van blijken van waardeering niet vergeten werden. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat ieder, die spinazie- en radijszaad wil in- of uitvoeren, daarvoor bij haar erkend dient te zijn als importeur c.q. exporteur van deze zaden. De voor de aanvraag tot erkenning noo- dige formulieren kunnen bij de Centrale worden aangevraagd. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat zij, indien zij een of meer partijen van de hierbedoelde zaden in het buitenland hebben aangekocht en nog niet hebben ingevoerd, daarvan ten spoedigste opgave moeten doen aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, onder vermelding van de grootte der partijen en de vermoedelijke data van Invoer. 1787 De Nederlandsche Vlsscherijcentrale te Den Haag maakt bekend, dat haar bureau op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 April slechts van 9 u. tot 10.30 u. v.m. geopend zal zijn voor de afgifte van consenten. 1786 Vergadering Hoofdingelanden. Ten Polderhuize te Hoofddorp werd een vergadering gehouden van Hoofdingelan den van den Haarlemmermeerpolder on der leiding van den voorzitter, den heer Reiners Folmer. De geloofsbrieven van de heeren N. T. Geertzema. Jb. Clait en O. de Kok. die tot hoofdingeland werden herkozen en van den heer H. v, d. Berg te Heemstede, die als zoodanig werd gekozen in de plaats van wijlen den heer Droog, werden in orde bevonden. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aanbrengen van een administratieve wij ziging in een geldleeningsbesluit. Naar aanleiding van een schrijven van den minister werd besloten een onderzoek in te stellen naar de salarissen. 25-jarig jubileum. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de heer W. J. van Gulpen, wonende aan den Hoofdweg te Hoofddorp en Heemraad van den Haarlemmermeerpolder. tot be stuurslid van dezen polder werd benoemd. Bii deze gelegenheid werd hem namens het Polderbestuur dank gebracht voor de vele goede diensten in het belang van dezen polder bewezen Een bloemstuk werd hem aangeboden. o HILLEGOM. Mevrouw Payens-Kamphuis, t Alhier is overleden mevr. Payens-Kamp- huis, echtgenoote van den directeur van het Gas- en Waterbedrijf. De overledene is meer dan 25 jaar pennlgmeesteres geweest van de Hillegomsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose in welke functie zij zeer veel arbeid heeft verricht en aller achting had verworven. Zij ver vulde mede eenige functies in R.K. chari tatieve vereenigingen. De Emmabloem-collecte wordt hier op Woensdag 15 April a.s. gehouden. De nagedachtenis van de overleden penning meesteres kan geëerd worden door de collecte krachtig te steunen. De vereeni ging heeft te kampen met sterk vermin derde subsidie. De moedercursus, die georganiseerd werd door de pl. Ver. tot bestrijding der tuberculose en gegeven is door Zuster Reidsma, Provinciaal hulsbezoekster voor de kinderhygiëne, is in de zaal van het Nutsgebouw gesloten. Het aantal cursisten bestond uit 82 dames, die zeer getrouw den cursus gevolgd hebben. Zuster Reid sma zeide zeer voldaan te zijn over de trouwe opkomst en de belangstelling. Deze bleek o.m. uit vragen die na elke voor dracht gesteld en beantwoord zijn. Mevr. v. d. Voorn dankte namens de cursisten voor het onderricht en mevr. Van Dril bood mede namens de dames een prachtig bloemstuk aan. De heer Vooren, secr. der T. B. C.-ver eeniging wees op de T.B.C.-vereeniging die steun noodig heeft en weldra bij de Emmabloem-collecte krachtig gesteund kan worden; op het consultatiebureau voor zuigelingen, welks bestaan bedreigd wordt door de sterke vermindering der subsidies: voorts op het consultatiebureau voor de T.B.C.-bestrijding en den school- artsendienst. Wat hier nog ontbreekt is een vereeniging voor uitzending van zwak ke kinderen naar vacantie-kolonies. Hij beval dc oprichting ter overweging aan. Hij besloot met de mededeeling van sterk verminderde sterftecijfers onder kinderen, ir. plaatsen, waar de hlnderhygiëne goed verzorgd is. Zuster Reidsma dankte ten slotte voor de vriendelijke woorden en het geschenk. (Herplaatsing wegens misstelling). Vergadering H. B. G. De aid. Hillegom van het Hdllandsch Keekers-Genootschap heeft een ledenver gadering gehouden, die voor het eerst door leden van den gefuseerden bond van kleine kweekers werd bijgewoond. De voorzitter wijdde daar eenige woorden aan. Voorgesteld werd wegens de fusie het be stuur der afdeellng met twee leden uit te breiden en wel van den vroegeren bond. Na een langdurig debat is met alg. st. het voorstel aangenomen. Bij accl. zijn de hee ren Cardol en Koop tot bestuursleden be noemd. In de rondvraag kwamen allerhande zaken ter sprake, zoo b.v. de uitbetaling der 85 pOt. voor het surplus, de sterk uit gesponnen publicaties over zwendelarijen in den handel (van geruimen tijd terug), die den naam van Hillegom schaden, on derlinge hulp aan kleine kweekers bij ziekte, enz., waarna de voorzitter de ver gadering sloot met dank voor de prettig gevoerde besprekingen. De nieuwe lichtpaal stukgereden De groote lichtpaal met een verlengstuk en een lamp in top. die bijwijze van proef op den vluchtheuvel bij de van Tetsstraat is geplaatst, is reeds weer stuk gereden. Een groote personenauto reed er tegen met het gevolg dat de paal bezweek. De politie stelde een onderzoek in; hoewel de bestuurder was doorgereden kon hij opge spoord worden, doordat het auto-nummer was opgenomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Met de wlnterprodueten komen thans tevens de jonge groenten ter veiling, zoo als radijs en spinazie. Toch blijven de winterproducten flink in prijs, de groote schaarschte is hiervan de oorzaak. Wasch- peen bracht naar gelang van kwaliteit van f. 2.40 tot f. 3.30 per kist van 20 K.G. op. Selderleknollen gaan traag weg en brengen van f. 2 tot f. 3.40 per 100 stuks op. Koolsoorten, gele en roode varleeren van f, 4.50 tot f. 25.40 per 100 stuks. Radijs van f. 2.60 tot f. 3.10 per 100 bos. Spinazie van f. 3,30 tot f. 5,10 per K.G. Het mooie weer in Maart heeft het noo- dlge al gedaan. Niettegenstaande het kou de weer van April komt bij sommige tuin ders de Jonge peen op den kouden grond al boven den grond. Dat ls zeer vroeg. Met de verbetering van den toestand aan het kruispunt Kerkstraat-v. Egmond- straat zal spoedig een begin worden ge- maakt. o KATWIJK AAN ZEE. ALG. VERGADERING ORANJE-VEREEN. Herdenking 25-]. bestaan op 30 April as. Deze bijeenkomst werd in Hotel du Rhln gehouden. De voorzitter de heer J. Volbeda heette allen welkom. Spr. herinnerde aan het feit, dat de vereeniging 22 Mei a.s. 25 jaar bestaat Het bestuur is van plan de herdenking ervan samen te laten val len met den verjaardag van Prinses Ju liana op 30 April. WIJ leven in een tijd, dat het nationaal besef groeit. Dat onze Oranje-vereeniglng aldus spr. leder Jaar weer met groote Interesse een waar dig herdenken bij gepast feestvertoon or- ganlseeren mag ls een groot voorrecht. Juist in deze tijden mogen wij onze acti viteit niet doen verslappen, al zal sober heid ook geboden zijn. Opnieuw zweren wij ook heden Haar trouw, die bij de gratie Gods onze Koningin is. De secr de heer D, C.O. Boekhoven las de notulen, welke werden goedgekeurd. Vervolgens bracht hij het jaarverslag alsmede een overzicht over de jaren 1311 1936 uit, ln verband met het 25-Jarlg be staan. Hieraan ontleenen wij: 22 Mei 1911 werd de oprichtingsvergade ring gehouden. Een reglement werd vast gesteld en daaronder konden de namen worden gezet van: J Senff, voorzitter; IL Bader, pennlngjneesterW. van den Akker secretaris: D. Bakker, H. van der Bent, J. Holtrust, P. J. J Paling, Taat Jr. Gaarne wordt hun hulde gebracht voor het Initia tief. Aangevangen werd met slechts 40 le den, het aantal steeg tot 52. De financiën waren al even schamel. Om met een con tributie-opbrengst van f. 52.een feest op touw te zetten, tot welk besluit men kwam in de vergadering van 2 Aug. 1911, valt heusch niet mee. Gelukkig schonk de ge meente f. 200,— ten behoeve van 'n feestje met de kinderen van alle scholen toen 1734 Nog was f. 160— verzameld, zoodat het bestuur den kinderen een prettlgen dag kon bezorgen. Behalve het kinderfeest werd nog een optocht met lampions ge organiseerd. Het aantal leden steeg daar na met meer dan 50. Wegens het vertrek van den heer Taat, werd ln het beistuur benoemd de heer L. H. Slotemaker, ter wijl de bestaande vacature werd vervuld door de benoeming van den heer W B. Hofman. In 1913 werd een voorstelling 'ge geven van de landing van den Prins van Oranje. Duizenden woonden deze plechtig heid bij. 1923 was eveneens een Jaar van grootsche Jubel, het 25-jarig regeerings- jublleum van H, M Koningin Wllhel- mina. Dank zij collecte en vooral de op brengst van een bazar verkreeg de ver eeniging een feestkas van niet minder dan f. 2600.waar twee dagen feest van ge houden. Het jaar 1927, „dekomst van onze Prinses". Nu geen „voorstelling" maar „werkelijkheid": de komst van onze toe komstige Landsvrouwe. In 1930 vertrok ,Zij na een rustig verblijf in de bekende villa's aan den Noord-Boulevard, gepaard gaande met de onthulling van het monu ment dat onze Prinses ln dankbare herin nering onze gemeente aanbood. In 1933 het 35-jarig regeerlngs-jubileum. Wij gin gen met 80 leden naar Amsterdam en na men deel aan het défilé voor H.M. de Ko ningin in het Stadion. Het jaar 1934. Niet alleen bij vroolljkhcid en feest komt de Oranjevereenlging naar voren, neen ook bij rouw toont zij trouw aan het Vorsten huis. Ook wij hebben onzen plicht gedaan. Berst 70, later 80 leden hebben zich ge schaard bij die duizenden langs den weg. 1935 was een jaar van hard werken, waar van spr een gedetailleerd overzicht gaf. Het ledental bedraagt nu 350 Alle Kat- wijk-zeeërs lid van onze Katwijk-zeesche Oranjevereenlging, verwerkelijkt dat ide aal! aldus eindigde spr. Dit keurige verslag werd met luid ap plaus beloond. De voorzitter dankte hem er hartelijk voor en hoopte, dat het leden tal zich aanmerkelijk zal uitbreiden, want de kurk, waarop men drijft, is toch de contributie. De penningmeester de heer C. Haasnoot deelde mede, dat met een batig saldo van f. 449.07 de Inkomsten over 1935 f. 2598.74 bedragen en de uitgaven f. 2390.40: er ls dus nu een batig saldo van f 208.34. De kascommisste. de heeren J. M A. Water reus en W. van der Laan verklaarde bij monde van den laatste, dat alles nauw keurig ln orde was bevonden. De voorzit ter bracht den heer Haasnoot dank voor ziiri accuraat beheer. Tot leden van de kascommissle 1936 werden benoemd de heer B. Parlevliet en J. Ph Halstein en tot plaatsvervangend lid de heer Joh. Parlevliet. De heeren C. den Duik, C Jonker cn Kr, van den Oever werden als bestuurslid herkozen. De wensphelijkheid van een eigen feestterrein kwam ter sprake Het bestuur zal dit nader onderzoeken. Voor gesteld werd om op 30 April een film- en feestavond te organlseeren te 8 uur, als mede een receptie om 7 uur Nadere bij zonderheden zullen hieromtrent medege deeld worden. De vergadering ging met een en ander accoord. Het programma van hc-t Koninginnefeest op 2 Sept. a.s zal ais volgt luiden: De tractatie der schoolkin deren en de volksspelen zullen weer plaats hebben als altijd Over het voorstel van het bestuur een vrijen optocht te houden onder het motto „KatwIJk's leven en be drijf" ontspon zich een langdurige dis cussie. De voorzitter zette uitvoerig de plannen uiteen Als de bedrijven be- 1785 (Ingcz. Mcd.) roepen daarin vertegenwoordigd zijn, kan dit een mooie optocht worden. Ook zal de Oranjevereenlging met een of meer praal wagens er een historisch cachet aan kun nen geven. Ook tal van vereenigingen zou den kunnen meewerken om een prachtigen optocht ln elkaar te zetten. Anderen wil den weer een hlstorischen optocht. Een beslissing werd aangehouden Met dank voor de opkomst sloot de voorzitter deze vergadering. P. de M. uit de 2de Kanaalstraat deed bij de politie aangifte, dat een hem toebehoorende duif ls opgevangen door W. van W., die de duif zou hebben verkocht. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de credlteurenlljst ln het faillisse ment L. Guyt, aannemer en timmerman tevens handelaar ln bouwmaterialen al hier ln het bovengenoemd faillissement. Deze Hjst telt 47 crediteuren met een to taal passief van f. 55.331.63, waarvan pre ferent t. 27.530.14. De baten zijn nog niet volledig bekend. o LISSE. Jaarvergadering Chr. Hist. Unie. De afd. Lisse van de C. H. U, Meld in de Ned. Herv. Kleuterschool de Jaarvergade ring, onder leiding van den heer K. Ta- nis. Na opening en een welkomstwoord werden de notulen gelezen. De heer van Gorssel, 2e penningm., braöht verslag uit van den finantieelen toestand. Het batig saldo bedraagt f. 9.46. De heer Jac. King ma las het Jaarverslag. Het ledental liep eenigszlns terug. Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter, de heer K. Tanis herkozen. In de vacature-A. J. Verhagen werd als penningm. benoemd de heer J. C. Pauw. Na deze huishoudelijke zaken werd door den heer J. Dekker, hoofd der school, een causerie gehouden over: „Het één of meerdere lijstenstelsel". Spr. gaf een over zicht van het tegenwoordige kiesstelsel. Het éénlljstenstelsel heeft dit voor, al dus spr., dat het saamhoorigheidsgevoel er door wordt opgevoerd en een meerdere eenheid zldh kan openbaren, Een ander voordeel is, dat men voor minder verras singen komt te staan. De heer Dekker verklaarde zich voor het meerlljstenstel- sel, waardoor men een betere vertegen woordiging heeft voor het geheele land. Spr. zou op de alg. verg. er sterk op aan willen dringen het meerlljstenstelsel in te voeren. Door de afd. werd in de vac.-Snoeck Henkemans candidaat gesteld als lid van het hoofdbestuur de heer van der Helm uit Pijnacker. Als afgevaardigden werden benoemd naar de alg. verg. de heeren A. Tibboel, Jac. Klngma, Nlc. Nleuwenhuis en J. C. Pauw. De beschrijvingsbrief van de alg. verg. werd behandeld. Na rondvraag volgde sluiting. A.R. Propaganda- en Studieclub. Bovengenoemde club vergaderde. De heer M. de Blleck leidde ln over „Het pro gram der N.S.D.A.P. ln Duitschland" en deed uitkomen, dat de vrijheid ln werke lijkheid niet bestaat maar een ieder zich heeft te schikken naar den wil van éénen leider. Doet men zulks niet, dan wordt men gestraft. Spr. merkte op. dat de laatste verkiezingen volgens hem eigenlijk niets zeggen, daar men eenvoudig geen ander kon stemmen en blanco-stemmen als pro-Hitier werd aangemerkt. Bij de bespreking werd nog eens duide lijk gewezen op de gelijkluidendheid van het program van Hitier en Mussert, waar om men paraat moet blijven en met Gods hulp moet zorgen zijn vrijheid te behou den. Uitreiking Diploma's Hanze-Handelsavondschool. In café-rest. „De Nachtegaal" alhier had wederom de uitreiking plaats van diplo ma's aan geslaagden van den 3-J. cursus der Hanze-Handelsavondschool in tegenwoor digheid van gecommitteerden. Van de 14 candidaten zijn 12 geslaagd n.l. de volgende heeren: M. J. Warmerdam, L. Bouwmees ter, W. Kortekaas, G. Mens, Th. Beelen, P. G. v. d. Voort, J. v. d. Heijden, A, Meiman, A. Meiman, C. Langeveld, en W. Faas. Leeraren waren de heeren C. Strik, Directeur, P. W. v. Buuren, Heemstede, boekhouder; F. K. Donkelman, moderne talen. Ook de ouders der geslaagden waren genoodigd. De heer C. W. Barnhoorn, voor zitter, sprak een welkomstwoord. Vervol gens gaf de heer C. Strik een kort over zicht van den 3-jarigen cursus. Burgemeester Van Wijnbergen herdacht waardeerend den overleden voorzitter, den heer F. C. J. v. d. Eerden en sprak 'n har telijk woord tot de geslaagde cursisten, waarbij hij wees op de beteekenls van een diploma. Het deed spr. goed zooveel Ijve rige Jongelui in de gemeente te mogen hebben die alles ln het werk stellen om zich een weg door het leven te banen. De Burgemeester reikte dan aan ieder een diploma uit. Dr. Th. Ruys cn kapelaan Kuipers voer den nog kort het woord. Tenslotte werd namens de cursisten den leeraren dank gebracht door P. G. v. d. Voort, welke zijn dankwoord vergezeld liet gaan van een stoffelijk biijk van waardeering en erken telijkheid. Namens de ouders dankte de heer S. Warmerdam den leeraren, waarna sluiting volgde. Auto-botsing. Een personenauto, bestuurd door den heer W, G. alhier werd op den Grachtweg op den hoek Kapelstraat aangereden door een melktransportauto welke vanuit ver boden richting de Kapelstraat uitreed. De voorzijde der auto werd zwaar beschadigd. De politie maakte proces-verbaal op en stelde een nader onderzoek in. De Bond van Groote Gezinnen hield dezer dagen haar goedbezochte jaarver gadering. De penningmeester deelde mede, Donderdag. Chr. School H. Morschweg: Spr. de heer J. F. G. Sierat van Valkenburg, 8 uur nam. Den Burcht: Prop.-avond Eerste Leld- sche Inkoopcombinatie te 8'/i uur nam. Evang. Luth. Kerk: Wijdingsavond o.l.v. ds. Makkink. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentle van Jeruël. 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Spr. de heer Bruyn van Den Haag, 8 uur nam. Vrijdag, Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Vrije Evarng. Gem.: Samenkomst te 8'/i uur nam. Sassenheim: Ned. Prot. Bond. Spr. ds. G. Westmijse van Rotterdam, lO'/i uur voorm. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur v.m, en 6Vi uur nam. Vriie Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Jeruël: Samenkomst te 6Vi uur nam. Stadszaal: Esther de Boer-van Rijk ln „Annemie de Meid". 8'/< uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hafftz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Peer Gynt". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Brecetraat, 8 uur nam. „Golgotha". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 40, 8 u. nm. „Carioca". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. nm. „Haar grootste schat". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/> uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „De Blonde Carmen", lederen middag 2'/« u„ Zondag vaf 2 u. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April (1ste Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Maandag 13 April (2de Paaschdag) ne men waar de apotheek: P. du Crolx, Ra penburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerllngh Onneslaan 28, telef. 3553. Voor Oegstgeest worden deze belde diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Tegen verstopping zijn LeopllleiS een mild en prompt werkend laxeermiddel, dat uit zuiver plantaardige bestanddeelen is samengesteld. Leopillen hebben, zelfs in chronische gevallen, sedert 20 jaar tot uitstekende resultaten geleid. Leo- ipillen in doosjes vanaf 20 ct. BIJ alle apothekers en drogisten. 8505 (Ingez. Med.) dat het afgeloopen jaar een kassaldo op leverde van ruim f. 150. De aftr. bestuurs leden werden allen herkozen. De fa. Buschman had een partij rookworst ge schonken voor de gratis verloting, hetgeen zich goed liet smaken. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. De politie heeft alhier eenige jongens verbaliseerd wegens voetballen op een ver boden terrein bij de Chr. Geref. Kerk. Eenige ruiten werden vernield, hetgeen finantieel groote schade veroorzaakte, daar alles glas-in-lood gevat is. Voorts heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen enkele Jongens die zich schuldig maakten aan het vernielen van zinken dakgoten. A NOORDWIJK BINNEN. Bij beschikking van den directeur- generaal der P.T.T. ls met ingang van 1 Sept. 1936 aangewezen als directeur van het P.T.T.-kantoor te Woerden de referen daris 2e kl. der P.T.T.L. W. v. Hellemond, thans directeur P.T.T.-kantoor alhier. 2-8

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6