LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 April 1936 UIT DE RIJNSTREEK. PHILIPS RADIO Beluister de mooie Paasch- Programma's met een NIEUWE PHILIPS AGENDA. MUSEA. VERKEERSSTREMMING IN DEN WEG LEIDEN—UTRECHT. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Hol land maakt bekend, dat wegens herstel stelling van de oohaalbrug over de Gouwe- sluis, liggende in den weg Leiden naar Bodegraven, te Alnhen aan den Rijn. alle verkeer over die brug zal zijn gestremd var. 24 April 1936. 7 uur v.m. tot 27 April 1936. 7 uur v.m. of zooveel langer als die her stelling zal duren. Motorrijtuigen, mits niet zwaarder dan 4000 K.G., zullen gebruik kunnen maken van den omweg gaande langs de Brugge- straat en de brug over den Rlin. zoo te Alphen aan den Rijn als te Zwammerdam en langs den weg over den Lagen Rijn dijk benoorden den Rijn tusschen die beide bruggen. o AARLANDERVEEN. In verband met zijn vertrek heeft de heer Th. Cokx in de vergadering van de L.T.B waarvan hij tal van jaren secretaris is geweest, afscheid genomen. Hij werd hierbij toegesproken door den pastoor J. Omzigt onder aanbieding van een stoffe lijk blijk van aandenken. o ALPHEN. KLACHT VAN DEN HENGELAARSBOND. Inzake de waterverontreiniging. Door den Hengelaarsbond Leiden en Omstreken is aan de commissie ter be strijding van waterverontreiniging te 's Gravenhage. een adres en klacht inge diend in verband met de verontreiniging van het water in den Rijn Alphen a. d. RijnBodegraven door de melkfabriek ..Holland" te Bodegraven, welke fabriek door het doen wegloopen van afvalpro ducten z.g. zure wei. een vergiftiging en/of bedwelming op groote schaal onder alle mogelijke vischsoorten heeft veroorzaakt. In het adres wordt er op gewezen dat nu juist In de z.g. paaitijd ook groote hoeveel heden jonge vischjes verloren zullen gaan. terwijl wordt verwezen naar een schrijven van Aug. 1935 waarbij is toegezegd dat genoemde fabriek geen afvalproducten meer in den Rijn zou loozen. Met klem wordt verzocht, maatregelen tegen ge noemde fabriek of haar directie te ne men. zoo noodig langs justitioneelen weg. o BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Schooi voeding - Onbewoonbaar verklaarde woningen. Gistermiddag vergaderde de raad. Af wezig de heer J. de Mars. Na opening werd het nieuwbenoemde lid. de heer G. Uit hol, die den steeds nog open staanden 13den zetel zou innemen, door den secr. binnengeleid. Hij legde in handen van den voorz. de vereischte eeden af en werd door dezen toegesproken. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedkeuring van de begrooting, waarbij Ged. Staten aandringen op groote zuinigheid bij de expl. van het G.E.B. De heer Lugtenburg wijst erop, dat als ge volg hiervan, blijkbaar de dagloonen van losse arbeiders bij het G.E.B. van ongeveer f 3.40 zijn verlaagd tot f. 3. Spr. acht dit onjuist. De voorz. merkt op, dat een loon van f. 3 billijk is en dat te hooge loonen den toestand ook voor anderen bederft. Vervolgens klaagt de heer Lugtenburg over het werk van den agent der arbeids bemiddeling. Sommige ingeschrevenen krijgen heel gemakkelijk werk en worden soms reeds weer voorgedragen wanneer ze pas werkloos zijn, terwijl anderen geen kans krijgen. De voorz. acht de opmerking onjuist, maar wijst er op, dat men zich met klach ten tot den agent moet wenden. Ingekomen is een adres van de vereen. „Volksonderwijs", die wegens den nood van de schoolkinderen uit de allerarmste gezinnen, die ondervoed op school komen, aan den raad verzoekt de schoolvoeding ter hand te nemen, liefst door aan die kinderen op school een warmen maaltijd aan te bieden, eventueel door het ver strekken van één glas melk per dag. B. en W adviseeren afwijzend en for muleeren dit door te zeggen, dat zulks niet op den weg der gemeente ligt. De heer Lugtenburg vindt voor een der gelijke belangrijke zaak het advies veel te sober. De crisis is oorzaak, dat" de ouders hun kinderen het noodige niet kunnen geven; dan ligt die zorg op den weg der gemeenschap. Spr. hoopt, dat de raad er anders over denken zal. De heer Beijen wijst op de verstrekking van melk, waar aan reeds door particulieren iets wordt gedaan. De heer Noordhoek wijst op de practijk van het Chr. Onderwijs, dat ook de meergegoeden laat betalen en de be- hoeftigen gratis geeft. De voorz. verdedigt het advies van B. en W. De gemeente moet niet treden in de plaats van het gezin. Het voorstel wordt afgewezen met 2 st. voor. Eveneens wordt afgewezen een adres van bewoners van het eerste deel van de Zuidzijde, om binnentrekking van het be bouwde deel van dien weg binnen de kom der gemeente. Langdurige besprekingen ontsponnen zich over een voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van een 3-tal wo ningen. Alg. instemming vond dit voorstel ten opzichte van twee hulzen in de Meije, maar geen enkele waardeering werd ver nomen wat betreft een winkelhuis in de Kerkstraat aan de Oude Markt, De hee- ren v. d. Heijden, v. d. Marei, Noordhoek, Burggraaf, Lugtenburg en Beijen verkla ren, dat het met bedoeld pand zoo erg niet is. Enkele kleinigheden zijn te ver helpen en als men dit pand onbewoon baar wil verklaren, dan moeten er zeker wel een 50 andere volgen. Wanneer tenslotte blijkt, dat het voor stel geen sympathie ontmoet, trekken B. en W. het in en handhaven alleen het deel betreffende de Meije. Na ampele bespre king werd besloten deze onbewoonbaar te verklaren en den ontruimingstermijn voor. loopig te stellen op een half jaar. ALLE MODELLEN IN VOORKAAI) Indien pewenscht betaling in 12-15ofl8mnd. H. G. van Luijken. Breestr. 39,Tel. 35 1713 (Ingez. Med.) Met alg. st. werd besloten met een ren- telooze leening van 10 ct. per Inwoner deel te nemen aan het Borgstelllngsfonds, opgericht door de Kamer van Koophandel voor Gouda en omstreken. Een telegram van gelukwensch werd gezonden aan den heer Herm. A Schreuder te Schoon hoven, voorz. der Kamer en van het fonds, die juist 75 Jaar werd. Eveneens z. h. s. werd besloten voor schotten krachtens art. 101 van de L. O.- wet te verstrekken aan enkele Bijz. Scho len. B. en W. deelen tenslotte mede, dat per 1 Mei ingaat een Rijksregeling voor loonbijslag ln den landbouw en vragen machtiging een plan daarvoor uit te werken. Deze werd gegeven. BOSKOOP. De hier gehouden inzameling ten bate van het comité .Jong Holland snakt naar Werk" heeft de mooie som van ruim f. 300 opgebracht. len Paaschdas zaï de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hambur ger. telef. 136; 2e Paaschdag door dr. P. du Buy. telef. 40. Van 1118 April. e.k. hoopt de com missie van „Ons Jeugdhuis" in het gebouw der Nuts-bewaarschoo] aan de Kerkstraat haar jaarlijksche tentoonstelling te hou den van werkstukken vervaardigd door de meisjes en jongens ln den afgeloopen winter op de ieugdavonden. De afd. Boskoop van het instituut voor arbeiders ontwikkeling hield in „Ons Huis" aan de Barendstraat haar jaarlllk- schen feestavond. Na een hartelijk welkom, door den voor zitter den heer W. Beekhuizen werd een aanvang gemaakt met een goed verzorgd programma, bestaande uit zang. voor drachten. declamatie enz. waarmede veel succes werd geoogst. Het is een uitstekend geslaagde avond geworden! o KOUDEKERK. De collecte langs de huizen gehouden door de Ned. Herv. Meisjesver. „Martha" heeft opgebracht f. 101.80. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboïen: Harm Otto, Zoon van 14 C. Voorma en C Bosschaart. Getrouwd: A. Goedhart en C. Roden burg. Overleden: Jansje Robbertse, wed van C. K. van der Plas. 77 jaar Pancras den Hollander, echtgen. van A. v. d Bosch, 57 jaar. De collecte gehouden door het comité „Jong Holland snakt naar werk" voor Lei derdorp en Zoeterwoude H.R. heeft opge bracht f. 197. Door de meisjesvereen. „Roe ping en Plicht" werd op haar jaarfeest f. 14 voor dit doel gecollecteerd, zoodat de totale opbrengst was f. 211. o NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Een belangrijke agenda Een school kwestie Besloten tot een kampeerverbod Geen uitbreidingsplan. De Raad kwam in voltallige zitting bij een. Over de notulen ontspon zich een discussie. Het betrof het uitbreidingsplan; daarover zou geen definitief besluit ge vallen zijn in de laatste vergadering. De voorz. zei, dat hij overeenkomstig de wet het plan nog dienzelfden dag had afge kondigd, dat meerdere besprekingen daar uit in en met B. en W. waren voortgevloeid en noemde dit een allerminst ridderlijke manier om er zich aldus weder van af te willen maken. Dit werd ingezien, waarna de notulen ongewijzigd werden vastge steld. Uit een mededeeling bleek, dat al een en ander is gepasseerd over een in te voeren loonbijslagregeling voor den land bouw. Gewacht wordt nog op de uitvoe ringsvoorschriften. Mej. Van Sermondt had op verzoek eervol ontslag gekregen als 3e leerkracht aan de O.L. school; in 1935 had men niet het thans vereischte minimum van 81 leerlingen, waarom op 12 Maart door B. en W. aan den Minister gevraagd is toe passing van art. 56, 2e lid der L.O.-Wet, omdat op 1 April het. aantal vermoedelijk 85 zou bedragen. B. en W. stelden voor onder voorbehoud van de gevraagde toe passing te benoemen als No. 1 mej. A. W. S. van der Lelie uit Leiden. De heer Stam betwijfelde, of men op 1 April wel 85 leerlingen had. Telefonisch werd navraag gedaan en inderdaad, er waren er slechts 81Besloten werd toen maar om de benoeming aan te hou den. Vervolgens passeerden drie agenda punten, welke betrekking hadden op de bijzondere scholen. Het voorschot voor 1936, vaststelling van de vergoeding over 1933. dat f. 13.per leerling bedroeg en dê driejaarlijksche afrekening over de jaren 1931 tot en met 1933. De schoolbe sturen kregen een pluimpje voor -hun zui nig beheer; allen hadden geld overgehou den De Chr. school f. 99.61, de R.K. Meis jesschool f. 720,07, de R.K. Jongensschool f. 314.92 en de R.K. school te Noorden zelfs f. 2.791.21, welke bedragen nu moe ten worden terugbetaald. Stelselmatig gaat men door met het opruimen van krotwoningen. Thans waren er weder 5 aan de beurt A. 86, bewoond door de Wed. O. Steenbeek. 87 door G. Steenbeek, 88 onbewoond, D. 50 door J. Lunenburg, 51 onbewoond. De heer Ver haar vond het nog al erg, dat menschen als de Wed. Steenbeek en Lunsenburg op hun ouden dag uit hun huls zouden moe ten, wat hun eigendom is. Art. 25, 3e lid van de Woningwet geeit daarin uitkomst. Deze mogen in hun huis blijven wonen, zoolang zij nog leven. Reeds een paar malen heeft Nieuwkoop een club kampeerders gehad. Dus leek het goed, daarin wat ordening te scheppen. Tot B. en W. na heel veel wikken en wegen tot het besluit waren gekomen, dat het beter was om het kampeeren in de gemeente algeheel te verbieden. Althans de meerderheid van B. en W„ want het bleek, dat Weth. den Hartog een andere meening was toegedaan. De voorz. verde digde het voorstel, ten le de controle is moeilijk, 2e voor het meerendeel wordt de consumptie meegebracht, 3e wie hier wil len komen, laten die gaan logeeren ln de hotels, waarvoor in de vorige vergadering nog een logementsverordening ls vastge steld, 4e ln andere gemeenten heeft men over het kampeeren uiterst droevige er varing. De heer Verhaar bleek enthousiast voor het voorstel. Gods vrije natuur moet on gerept gehouden worden; geen chaos scheppen, elk fatsoenlijk mensoh walgt daarvan. Weth. Breedljk verdedigde ook met klem het voorstel. Spr. zag als een belang van Nieuwkoop de aanwezigheid van een genre menschen, dat hier komt wonen in landhuizen, logeert in hotels of vertoeft ln jachten, maar ziet niets in een uittocht uit de groote steden en in terrei nen met kampeerders, die juist de eerste soort weer verdrijven. Weth. den Hartog zou van gemeente wege een kampeerterrein willen aanwijzen, terwijl de heer Augustinus voordeel zag voor den middenstand in de aanwezigheid van kampeerders, wat al gebleken zou zijn. De Voorz. voelde de strekking dieper, dan van het geldelijk en persoonlijk be lang, Nu kan het nog gekeerd worden, over 5 of 10 jaar, als alles er op ingesteld is, niet meer; spr. wijst op de ervaring van Loosdrecht, Warmond, enz. Weth. Breedljk merkte op, dat men twee kanten uit kan, naar het natuurreservaat en naar den chaos. Daarover moet nu voor een groot deel beslist worden. Het voorstel werd daarop aangenomen met 7 tegen 3 st. Tegen de heeren Sloof, den Hartog en Augustinus. De heer Stam hield zich bulten stemming. Het kampeeTen is in Nieuwkoop dus niet meer toegestaan, een belangrijke beslissing. Een niet minder belangrijke beslissing kwam nu aan de orde, ml. over het uit breidingsplan. Dit komt voor Nieuwkoop hierop neer, dat in hoofdlijnen wordt vast gesteld het toekomstige dorpsbeeld ln het karakter van zijn plassengebied, waaruit voortvloeit een algeheele ordening van de bebouwing en van de bestemming der gTcmden in het plan begrepen. Hiervoor heeft men ten gemeentehuiae een onder houd gehad met den secretaris van het instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland, Ing. C. van Traa te Rotterdam. Dit instituut is op verzoek bereid het plan te ontwerpen; de kosten bedragen 2400. waarvan de gemeenterf. IJXXUfc- moet bij dragen. .7 De voorz. verdedigd» een opdracht daar toe. De bekende dr. JfC. Thijsse heeft eens gezegd: al gaan allylplassen in Zuid- Holland verloren aleen aan Nieuwkoop heb ik genoeg. Indien wij Nieuwkoop dat steeds meer vreemdelingen trekt en naam maakt op het gebied van natuurschoon, voor de toekomst ongerept willen bewaren, dan kunnen zekere maatregelen niet uitblijven, anders zullen wij bier zien gebeuren, waar omtrent men elders zooveel ervaring heeft, dat 't den verkeerden kant uitgaat. De kosten zijn zeer billik, wanneer men het werk kent, dat hieraan vast zit. Loosdrecht droeg het op aan eeg architect uit Huizen, daar kostte het f. 5.000.Het is ook van groot belang, dat een vreemde het plan ontwerpt. De een is er mede gebaat, de ander geschaad, de raad behoudt de uit eindelijke beslissing. Het instituut be schikt over rijke ervaring en weet ook precies de eischen van Ged. Staten, die het plan tenslotte moeten goedkeuren. Weth. den Hartog becritiseerde het ge maakte plan van Reéuwijk, de heer Stam meende, dat met de nieuwe Bouwverorde ning voldoende bereikt Is en wilde het besluit intrekken, weth. Breedijk vreesde eenerzijds beknotting van de vrijheid, doch zag anderzijds, dat de consequenties voor B en W. blijven en meende, dat door mid del van rooilijnen ook veel te bereiken is. Weth. den Hartog zou er nog wel voor gevoelen om langs den Noordschenweg alleen villa-bouw te bevorderen. De voorz. zeide, dat een deskundig op gemaakt plan juist zooveel voor heeft. Daardoor krijgt men een basis en richtlijn, wat de regeling zeer.zal vergemakkelijken. Ook een regeling alleen van den Noord schenweg kan niet anders dan per uit breidingsplan en wees er op, dat Ged. St. een dergelijk plan ook kunnen opleggen en dan kan 't de gemeente wel eens veel «neer kosten. De heer Verhaar meende ook, dat we in de toekomst moeten zien en wees er op hoe Alphen a. d. Rijn in de laatste jaren is verfraaid. De heer v. d. Laan meende, dat het plan het bouwen zal tegenhouden; de heer Sloof zeide, dat nu het kampeerverbod er door is gegaan ook hier tegen te zijn, De heer Baas merkte op, dat op steun en armenzorg zooveel beknibbeld wordt en daarom er ook niet voor te voelen, zoodat een voorstel Stam, om het genomen be sluit in te trekken met alg. st. werd aan genomen, behalve die van den heer Ver haar, die zich onthield. De voorzitter zeide zich te zullen bera den om het besluit krachtens art. 76 der Gemeentewet ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. Verschillende leden drongen er op aan ter wille van de goede verstandhouding dit niet te doen, doch het antwoord luidde: „met goede verstand houding heeft dit niets te maken; als het besluit naar mijn oordeel strijdig is met het algemeen belang van de gemeente, dan ben ik verplicht het te doen". Na rondvraag volgde sluiting. o NIEUWVEEN. Jaarvergadering „Coöp. Boerenleenbank." De jaarvergadering der Coöp. Boeren leenbank „Ter Aar gevestigd alhier, werd in het Bondscafé Verhoef gehouden. In verband met het 35-j. bestaan droeg zij een feestelijk karakter. Met de Bank vier de tevens de heer J. W. Kelder, Ter Aar zijn 7e lustrum als bestuurslid, waarom hij ln een smaakvol opgemaakten -zetel had plaats genomen De voorz. van den Raad van Toezicht, de heer A. P. van der Wey- den. heette allen welkom en herdacht het verscheiden van den heer A. Breedljk, die 15 Jaren als bestuurslid en 12 jaren als directeur met warme toewijding en kun de de instelling diende. Zijn nagedachte nis zal bij het bestuur en de leden steeds ln hooge eere blijven, aldus besloot spr. het in-memorlam. Vervolgens wendde spr. zich tot den heer Kelder, hem namens de vergadering van harte gelukwenschen met zijn bijzonder Jubileum, daarbij hopend hem nog vele jaren actief in het bestuur werkzaam te zullen zien. (Instemming). De voorzitter gewaagde met dank van den steun der overheid, waardoor vele be drijven althans voor het ergste zijn be hoed. Na uiting van zijn lof voor het bankpersoneel, dat weder met voorbeeldi- gen ijver en tact zijn taak verrichtte, be sloot hij: „geve God, dat wij weer spoedig normale tijden mogen beleven". De heer I M. Schoorl werd tot secretaris der ver gadering gekozen; de notulen werden goedgekeurd Een schrijven van den heer C. Breedijk, Nieuwkoop, getuigde van war me waardeering, ook van zijn moeder, voor de deelneming bij het overlijden van zijn vader ondervonden, tevens voor de ge noeglijke samenwerking, die steeds tus schen den directeur en de bestuursleden bewaard bleef. Volgde mededeeling van wijziging der rente voor vaste spaargel den, welke van 4 op 3 3/4 o is terugge bracht, terwijl de credit-rente voor reke ning-courant daalde van 3 op 2l/«°/o, inge gaan 1 Jan. J.1, De rekening 1935 sluit aan weerskanten op f2.303.390.95; ontvangsten: Spaarbank f. 713.569; terugbetaalde voor schotten f. 31.231; ontv. In L. R. f 1.494.735, ontv. rente a. van hyp. en voorschotten f. 38.627, b. in L.R. f 10.264, c. van coupons f.117, d. van de Centrale Bank f.749; di verse ontv. f. 437.92. Uitgaven: Spaarbank f. 688.078: gegeven voorschot, f. 11.195; uitg. In L.R. f 1.541.705; uitgegeven rente a. aan spaargelden f. 36 195, b. hi L.R. f. 709, c. aan de C. B. f. 166. De balans 1935 geeft aan bezittin gen: vorderingen in loop. rek. f. 288.752; Kas f. 10.585, aan hypotheken f. 450.729, voorschotten f400.413, nog te vorderen rente voorschotten, welke thans belangrijk ls aangezuiverd, 1.9699; totaal bezit f. 1.160.180.36. Aan schulden geeft de ba lans: Spaarbank f. 1.065.936, loop. rek. f. 30.629, reservefonds f. 61.240, winst f 2374, totaal f. 1.160.180,36. Rekening en balans werdén na het mondeling rapport van den heer N. J. Hogervorst, Ter Aar, sprekend namens de commissie voor onderzoek, door de vergadering goedgekeurd en vast gesteld, De heeren J. J, Koest, Zevenhoven, P. C. van Rijn, Langeraar en H. Egberts, Ter Aar werden benoemd ln de commissie voor het boekjaar 1936. Het smakelijk ge stelde jaarverslag van den kassier vond een gespannen gehoor. De teruggeloopen winst werd verklaard uit de financieele sancties, welke de Bank zich oplegde door renteverlaging der hyp. en voorschotten van 4 3/4 op 4'/:, hetgeen pm. f. 2400 ver schil maakte. De bovengenoemde wijziging der rentevoet voor gedeponeerde gelden ls voor compensatie ln '36 bedoeld. Het le dental groeide tot, 337, terwijl in totaal 21.377 dagboekpos ten verwerkt werden. De Bank heeft 1.460 spaarders, 324 hypotheek en voorschotnemérs, 278 veilingrekenlng- houders en 86 rek-couranthouders. Uit de stijging van het spaarsaldo met f. 25.000 blijkt het vertrouwen in de Spaarbank. Dc liquiditeit nam toe, méde door een spaar zaam verstrekken van nieuwe leeningen. Het verslag sloot met een warme herden king van den verscheiden directeur. De heer Schoorl wijdde een afzonderlijk over zicht aan de 35 gepasseerde bankjaren, waarin veel belangwekkende feiten uit de „kleuterperiode" gememoreerd werden. De heeren J. W. Kelder, C. de Boer, uit Ter Aar. en D. v. Leeuwen. Nieuwveen. her dachten persoonlijk hun 35-j. lidmaat schap, terwijl de eerste bovendien even veel jaren bestuurslid is. Met een harte lijk woord bood de heer van der Weyden den jubilaris een fraaie zorgstoel aan en bestuurderen, mevr,. J. M. Schoorl-Copray, de heer Schoorl en klerken drukten hem de hand. De heer Kelder sprak zijn dank uit voor deze onverwachte hulde en spon taan klonk een „Lang zal hij leven"! Een binnengekomen telegram van de Raiffei- senbank werd bijzonder gewaardeerd. Intusschen werden de aanwezigen rijke lijk op ververschingen onthaald. De ver kiezingen verliepen uiterst vlot. De heeren J. C. Bulk en G. van Tol Mzn. werden herkozen; de eerste werd meteen „over geheveld" van de R. v. T. in het bestuur. De heer G. Verburg Czn. Leimuiden, werd in de R. v. T. gekozen om deze aan te vul len. De aanvraag in loop. rekening der Veiling moest aan de vergadering ter goedkeuring worden voorgelegd, daar ze boven. f. 40.000 uitgaat; zij werd ingewil ligd. Na rondvraag sloot de voorz. de bij eenkomst met 'n toepasselijk woord, voor al den heer SchGorl dankend voor zijn veelzijdige en op onvolprezen wijze uitge voerde werkzaamheden. WADDINXVEEN. Voor de leden van de afd. Waddlnx- veen, Reeuwijk en Zevenhuizen trad alhier op mr. W. Rip, secr. van den Bond tot be spreking van allerlei actueele crisis-aan gelegenheden. Na afloop van spr.'s cause rie werden door de aanwezigen een aantal vragen gesteld. Het was een geanimeerde vergadering. In de laatste helft van Maart werd in de Ned, Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 253.61; voor de kerk f 240.88; de busjes voor de verwarming en de vrije zitplaatsen f. 38.87. Aan het postkantoor werd gedurende Maart 1.1. ingelegd f. 4137.10 en terugbe taald f. 5892.21. Het laatste door dit kan toor uitgegeven boekje draagt het num mer 4220, o ZOETERMEER. Een korte agenda. De Raad vergaderde onder leiding van burgemeester Middelberg. Afwezig de heer Scheer. In verband met de goedkeuring van Ged. Staten tot verkoop van het oude Raadhuis, werd besloten drie geldleenln- gen hiervan af te lossen. Vervolgens werd de verordening van de beffing van weggeld van den Zegwaart- schenweg, op advies van Ged. Staten inge trokken. Donderdag. Chr. School H. Morschweg: Spr. de hees J. F. G. Sierat van Valkenburg, 8 uur naitw Den Burcht: Prop.-avond Eerste Leid- sche Inkoopcombinatie te 8'/i uur nam. Evang. Luth. Kerk; Wijdingsavond o.l.v. ds. Makkink. 8 uur nam. Prediker: Maranatha-conferentle van Jeruël. 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Spr. de heer Bruyn van Den Haag, 8 uur nam. Vrijdag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 3 en 8 uur nam. Sassenheim: Ned. Prot. Bond. Spr. ds. G. Westmijse van Rotterdam, lO'/t uur voorm. Maandag. Stadszaal: Esther de Boer-van Rijk in „Annemie de Meid", 8'/i uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hartz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). Academisch Historisch Museum; Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum vai> Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; i6 Febr.1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v, d. Werff- park, ingang Raamsteeg, Werkdagen 8,30 —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912,30 en 2b.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 912 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct,31 Mrt. van 912 en l'/i1 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct, van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la); Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Oonsultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's VrijdagsInst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en. met Zondag 12 April (1ste Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter. Nieuwe Rijn 18, telef. 525. Maandag 13 April (2de Paaschdag) ne men waar de apotheek: P. du Croix, Ra penburg 9. telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, telef. 3553. Voor Oegstgeest worden deze beide diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Na eenige inlichtingen door den voor zitter werd het uitbreidingsplan vastge steld en B. en W. gemachtigd bij even- tueele gevallen die noodzakelijk zijn, hier van af te wijken. Besloten werd tot verhuur van de Drie- Ambachtskade voor 5 Jaar voor f.20 per jaar aan C. v. Nierop te Zoeterwoude. Overeeenkomstlg het voorstel van B. en W. werd besloten aan mej. Bastlan, concierge van het oude Raadhuis, dat nu verkocht ls, te betalen f. 4.50 per week, vanaf den dag dat zij het heeft verlaten. De verordening op de keuring van waren alsmede het kohier hondenbelasting wer den vastgesteld. Te<vens werd besloten tot afbraak van het oude brandspuithuls, annex urinoir, en de grond waarop het stond en dat de gemeente in erfpacht had van de Ned. Herv. Kerk. weer terug te geven. Besloten werd deel te nemen aan een renteloos voorschot van f. 510 en een Jaarlijksche bijdrage te betalen van 1 cent per ingezetene, aan het borgstel llngsfonds Gouda en omstreken, uit gaande van de Kamer van Koophandel te Gouda, ten behoeve van de Middenstan ders. Eenige wijzigingen in de begrooting 1935 en 1936 werden gelezen en vast- g-steld. Na een onbelangrijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. De heer M. Akkermans alhier be haalde het diploma aan de Eerste Ned. Slagersschool te Utrecht. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6