LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 April 1936 UIT DE OMSTREKEN. Dr. STEINZ Officieele Crisispublicaties. SPREEKCEL. AGENDA. kK(JN/T IN IEÏIIREN AALSMEER. De bloemenhandel. Het mooie weer, dat tot de eerste helft van de afgeloopen week duurde, is voor den bloemenhandel zeer nadeelig geweest. Verschillende producten waren goedkoop, om. de seringen en bolbloemen, waarvan een massale aanvoer was. Wat de serin gen betreft, het seizoen van deze bloem takken spoedt ten einde; meerdere kwee kers zijn reeds door hun voorraden heen, terwijl zich in de kassen nu wel de laatste struiken bevinden, welke nog getrokken zullen worden. Voor het forceeren van seringen toch blijkt uit de praktijk, dat zich om dezen tijd van het jaar gebreken aan 't gewas gaan vertoonen, o.m. dat de bloemnagels te fijn worden. Met de prij zen der seringen was het over het geheel genomen, slecht gesteld. Van rozen is nu een flink aanbod van velerlei variëteiten, waarbij geconstateerd kan worden, dat vqor de Edith Helen en Kalserin, mits van goede kwaliteit, nog de beste prijzen wer den besteed. Freesia's kwamen in flinke hoeveelheden ter veiling, vooral witte, welke matige opbrengst gaven; de gele. doch vooral de lila variëteiten, golden be langrijk betere prijzen. De Am. anjers, als mede de calla's gaven veelal ook een lage opbrengst. Narcissen, bij groote hoeveel heden aangevoerd, bleken niet altijd ver koopbaar te zijn en wat verkocht werd bracht minimale prijzen op. Tulpen ea anemonen waren ook goedkoop. Van snij- groen kwam een flinke aanvoer, dat even eens lager in prijs werd. Aan de potplan tenveilingen was vorige week te bemer ken, dat het zachte weer veel invloed had uitgeoefend op de ontwikkeling der perk- planten; bij groote hoeveelheden werden deze producten aangevoerd, voornamelijk bestaande uit violen, primula's en made lieven. Over het geheel was de opbrengst niet onbevredigend. Ledenvergadering der S. D. A. P. De afd. der S.D.A.P. heeft een druk be zochte ledenvergadering gehouden in ..De Oude Veiling", onder voorzitterschap van den heer J. Weenink. Na opening huldig de de voorzitter den heer C. Spaargaren Dz.. ter gelegenheid van zijn aftreden als tulnbouwleeraar, terwijl spr. verder kon meedeelen. dat de voorzitter der partij, de heer Koos Vorrink, in het a s. najaar alhier hoopt te spreken. De notulen der vorige vergadering werden door den se cretaris, den heer P. Eveleens Dzn., gele zen en overeenkomstig vastgesteld. Naar aanleiding van- enkele voorstellen en amendementen voor het congres op Pa- schen, had een gedachtenwissellng plaats tusschen bestuur en meerdere leden, v.n.l. in verband met het voornemen, om de macht van het congres, wat betreft een e.v. regeerings-aanvaardlng, in handen te stellen van den partijraad. Als afgevaar digde naar het congres we/d de heer J. Weenink gekozen. Tot lid der commissie van bijstand voor de raadsfractie (vaca ture A. C. Tulnhof de Moed), werd geko zen de heer G. Knol, als lid der kascom- missie A.J.C. de heer W. Harting. De heer Jb. Alderden Dz. bracht als raadslid ver slag uit van het werk zijner fractie in het afgeloopen jaar; de heer J. de Graaf als brochure-handelaar. De voorzitter dankte de heeren voor hun verslagen en sloot de vergadering. Het resultaat der collecten voor de Ned. Herv. Kerk gedurende Maart is als volgt: Diaconie Dorp f. 147.90, Oost f. 94.20, Jong Holland f. 42.18, tezamen f. 284.28; Dorp; gewone collecte f. 147.45, extra col lecte f. 31.72'/!; Oosteinde: gewone collecte f. 90.90, extra collecte f. 21.72. extra gift f.30, totaal f.321.79V>. HAARLEMMERMEER. Toen gisteren drie heeren uit Haarlem hun rijwielen nabij Hoofddorp tegen een gebouw plaatsten en zich een poosje ver wijderden, maakte iemand van deze gele genheid gebruik om de fietsen van de be lastingplaatjes te ontdoen. Van gemeentewege zal spoedig wor den overgegaan tot het aanleggen van een rioleering met bestrating in en op de Es- schenlaan te Zwanenburg alhier. HILLEGOM. Jeugdclub van 't Nut. Deze jeugdclub heeft haar samen komsten gedurende den winter besloten met een feestmiddag. De groote Nutszaal was geheel bezet, natuurlijk met de jeug dige cluhgenooten, de leiders, eenige be stuursleden van het Nutsdepartement, vele ouders en vriendjes van de club. De voor zitter van het Nut, de heer Bijl tevens een der leiders, heeft eerst de medewerkers bedankt, de heeren Hage en Postma en mevr. Scharpff. Er zijn eenige spelletjes Uitgevoerd, als ping-pong, sprietloopen en hardloopen. Een heel leuk tooneelspelletje Is opgevoerd. Dat alles had veel succes. Het was een prettige middag. Schilder- en teekenwerk werd tentoongesteld. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. R. de Winter en C. Zwaan Hilletje. d. v. J. Dubbelaar en A. Verdoes Maria, d. v. A. B. Maagdelijn en D. van Velzen Jacob, z. v. C. van Beelen en M. den Hollander Machiel, z. v. A. van der Plas en L. de Mol Koop, z. v. J. van Beelen en T. C. J. Snoek Maarten, z. v. M. Ouwehand en W. Zuij- derduijn Maartje, d. v. L. van der Bent en G. M. Minnee. Overleden: Johanna Geertruida Haas noot, 78 j.' gehuwd met J. C. van der Star Cornelis van der Plas. 63 j. echtgenoot van L. v. Duijn. Ondertrouwd; T. van Duijn en W. van der Plas D. Kuijt en D. Kuijt D. van Duijn en M. van den Oever Getrouwd: C. Ouwehand en G. v. der Plas B. W. Vooijs eh A. Star. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Wit-Gele Kruis. De afd. Katwijk Rijn van Het Wit-Gele Kruis, heeft haar jaarvergadering in het Parochiehuis gehouden. De voorzitter, de heer C. Braun, opende met gebed en een welkomstwoord. De secr. las de notulen en het jaarverslag, dat optimistisch gesteld was. Het getuigde van mooi en opofferend I werk van de Zuster, die 2586 bezoeken had afgelegd. Meer dan 800 patiënten waren aan het Wijkgebouw geweest en een 100- tal verplegingsartikelen waren uitgeleend. I Dank werd gebracht aan de Zuster voor dit werk van naastenliefde. De penning meester de heer Castenmiller deed finan cieel verslag. Ontvangen was in 1935 f. 853.75. uitgegeven f. 850.38. batig saldo f. 3.38. De heeren Joh. van Schie en Joh. Meijer hadden boeken met bescheiden vergeleken en alles puik in orde bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd. Als controle-commissie werden voor 1936 benoemd de heeren L. v. Paridon en F. J. Luyten. De periodiek aftr, bestuursleden, mej. E. Grimbergen ën de heer C. Braun, werden met bijna alg. st. herkozen. Ter sprake kwam dan het oprichten van een cursus E.H.B.O. Het bestuur deed de toezegging as. najaar te zullen trachten een dergelijken cursus te geven. Na rond vraag volgde sluiting. gekeurd. In de vacature van het bestuur ontstaan door het bedanken van den heer A. Berg werd gekozen de hèer K Verde- gaal, terwijl da Heer A. J. Verkley die als lid van den Raad van Toezicht periodiek aftrad, met bijna alg. st. werd herkozen. Hierop sluiting. s tot Dinsdag 14 April a.s. VERHINDERD praktijk te verrichten. De overige doktoren nemen, zoo noodig, de praktijk waar. 1662 LISSE. Tot sluiting van de wintercampagne hield de heer C. Strik voor den R.K. Vrou wenbond een causerie over de politiek in Japan, Italië en Duitschland. Spr. vond een aandachtig gehoor Het jongedames koor zorgde voor muzikale opluistering. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren- Christiaan, zoon van J Ver hagen en C. S. Forn Willem, zoon van P. van Egmond en A. Roos Apolonia. dochter van C. Th. G. Koeleman en P. J. Kerkhof f. Ondertrouwd: C. Kagenaar, Jm., 25 jaar en M J Kossuize, jd., 27 jaar Overleden: G. van Delft. 85 Jaar. Het pl. comité „Jong Holland snakt naar werk" blijft ook na de gehouden col lecte voortbestaan. Tevens is nu de moge lijkheid geopend, dat jeugdige ingezetenen in een der werkkampen kunnen worden opgenomen. SASSENHEIM. Jaarvergadering Raiffeisenbank De pl. Coop, Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw hield in „Het Bruine Paard" haar jaarlijksche alg. ver gadering, welke bij verhindering van den voorzitter onder leiding stond van den heer A. J. Verkley, lid van den Raad van Toezicht. Deze zeide. dat ook het afgeloo pen jaar voor de Bank in het teeken staat der crisis De zeven magere jaren zijn nog niet voorbij en in het bijzonder staan land- en tuinbouw ook in onze gemeente nog steeds onder zwaren druk, niettegen staande krachtige en zeer gewaardeerde steun der Regeering. Vooral in deze omstandigheden is het noodig, dat de gelden aan de Bank toe vertrouwd, zoodanig worden beheerd dat deze absoluut veilig zijn; het verheugde spr. dat die opzet met de plaatselijke Bank ten volle is bereikt. Elke spaarder kan zijn geld in het volste vertrouwen aan de bank toevertrouwen, waar het op vei lige wijze is belegd. De slechts kleine winst over 1935 oordeelen bestuur en Raad van Toezicht wenschelijk naar de Reserve over te boeken. Spr dankte het dagelijks bestuur, in het bijzonder den voorzitter en kassier voor de vele zorgen voor het rich- tige beheer der bank. De secretaris de heef P. Westerbeek las de notulen die onver anderd werden vastgesteld. De kassier, de heer Lefeber. las de Rekening over 1935 en balans voor. Aan een overzicht over de positie der bank ontleenen wij, dat deze thans 169 leden telt. Een omzet van f. 2.388.000.of bijna 3 ton meer dan vorig jaar is bereikt. Het be drag der spaargelden is teruggeloopen van f232 000— tot f. 214.000.dat der voor schotten van f. 103.000.tot f. 85.000.en de loopende rekening van rekeninghouders van f 147.000— tot f 134.000.Na enkele afschrijvingen blijft een netto winst van f. 1455.87 over. die gevoegd wordt bij het reservefonds zoodat dit per ultimo Dec. 19'5 f. 21.967.59 Oedraagt. De r.vudere winst wordt veroorzaakt door afsch ij"'nz on dubieuse debiteuren en door het meerdere- werk. dat de crisis- nr~' ïge'c voor de bank medebrengen. Het financieele verslag werd bij accl. goed VALKENBURG. De collecten in Maart hebben in de Herv. Kerk opgebracht: voor de Diakonle f. 52,12; voor de kerk f. 97,43"/»; de inhoud der bussen f. 23,71"/»; de maandelijksche collecte f. 22,11. KATWIJK AAN ZEE. Voor leden van de SD.AP. werd in het vergaderlokaal in de Elleboogstraat de derde cursusbijeenkomst gehouden, waar mevr Adri Pomper uit Rotterdam sprak over: .Bestrijding van de werkloosheid dcor beheersching van conjunctuurverloop en rationalisatie", ingeleid door den voor zitter, den heer W. Vooys. Spr. zette de vormen van werkloosheid uiteen: seizoenwerkloozen. conjunctuur werkloosheid en structueele werkloosheid. De strijd gaat voornamelijk tegen dezen laatsten vorm. Hiertegen zijn maatregelen te nemen door ordening. Wat de rationali satie betreft: er moeten bedrijfsschappen ingesteld worden, die mogen zeggen of men een bedrijf mag uitbreiden of niet. Dit moet niet de regeering uitmaken, maar de leiders en arbeiders der bedrijven met een tusschenpersoon. Daarbij moet ook ingesteld worden een economischen raad. Na beantwoording van vragen, sloot de voorzitter met da nk aan mevr. Pomper dezen cursusavond. De opbrengst van de Emmabloem- collecte alhier heeft opgebracht de som van f. 85.97. Den gevers dank! Door de politie is met een minimax een schoorsteenbrand gebluscht bij J. P. in Duinhof VOORHOUT. Vergadering H.B.G. afd. Voorhout. De voorzitter, de heer P. L. v. d. Hulst opende en heette in t bijzonder de 27 nieuwe leden welkom. De voorz. sprak de hoop uit dat nog meerdere leden zullen toetreden, daar het parool „Vereenigt u", zeer noodig is. De notulen, voorgelezen door den secr. den heer P. L. v. Warmerdam, werden on veranderd vastgesteld. De voorz. deelde mede, dat op aandrin gen der afgevaardigden van Voorhout, het hoofdbestuur is overgegaan tot het maken van een begrooting voor 1936, daar zulks voorgaande jaren nooit was ge schied. Voorts zeide spr. dat door de fusie met het Klelnkweekersgenootschap, het bestuur dezer afd. in zijn geheel af zal treden, om een ieder gelegenheid te ge ven, zitting in het nieuwe bestuur te ne men. Aftr. zijn de heeren P. L. v. d. Hulst voorz., P. L. Warmerdam secr., A. v. d. Vlugt penningm., L. P. Zonneveld, com missaris, en C. J. Zonneveld 2de voorz. De heer A. v. d. Vlugt stelde zich niet herkies baar. De kas heeft eéft batig saldo van f. 35.45. De "Uitslag de? Verkiezing Was: P. L. v. d. Hulst, voorz.,-30 St., P. L. Warmer dam 28 st., P. A. v. Werkhoven 16 st„ L. P. Zonneveld 22 St., en C. j. Zonneveld 16 st. Zij namen hun benoeming- aan. Aanwe zig waren 31 leden. Nadat de voorz. nogmaals op vereenl- ging der kweekers had aangedrongen, volgde rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN. De Volkenbond en de Sancties. Voor een goed gevulde zaal sprak prof. Moresco voor de afd. „Voor Volkenbond en Vrede" over bovengenoemd onderwerp. Zelf steeds betrokken bij het Volkenbonds- werk, gewezen afgevaardigde voor Neder land bij de Ontwapeninsconferentle, is prof. Moresco zeker wel de aangewezen persoon om over dit onderwerp te spreken. Hij gaf een heldere uiteenzetting van alle6 wat was voorafgegaan aar. het toepassen van de sancties. Italië viel Abessynië aan. 5 dagen daarna kwam de Volkenbondsraad bijeen. Uit het openbaar rapport blijkt, dat de afgevaar digde van Abessynië zich beklaagde over de oorlogsdaad van Italië, maar dat die van Italië zich trachtte vrij te pleiten met klachten ten opzichte van grensincidenten en van allerlei onaangenaamheden van het weinig beschaafde Abessynië. Hoe de Raad eerst, zonder beslissingen te hebben genomen, verdaagd werd, opdat ze weer onmiddellijk bijeen kon komen, zoodra dat noodig mocht blijken, op een nader te be palen datum. Dit gebeurde dan ook, toen de z.g. commissie van 13 had te beslissen over het aanwijzen van den staat-misda- diiger. Daarna konden eerst de maatregelen aan de orde komen, die de Volkenbond moest nemen tegen den staat, die in ge breke gebleven was. Bij deze besprekingen bleek pas hoe onvolmaakt het volken bondspact was, en hoe veel onvoorziens er bij de practijk aan te pas kwam. Toch in deze sfeer van goedwillenden wist men steeds de klippen te omzeilen. Uit het pact bleek, dat het veel te scherp gesteld was; dat te veel gerekend was met den goeden trouw der leden. Dat er niet gerekend was met aftredende leden en met het afzijdig blijven van Staten. Dan werd uiteengezet, hoe men besloot tot het uitvoeren van sanctie"s tegen Italië. Toepassing van den verplichtten onder- lingen steun, het verleenen van doortocht aan oorlogsmateriaal en grondstoffen daartoe, stuitten op allerlei technische en economische moeilijkheden. Achteraf heeft de afzijdige houding van Amerika bewezen, dat de Volkenbond uni verseel moet zijn. wil deze veel bereiken. Bovendien blijkt nu dat het niet vol doende is, alleen economische sanctie's toe te passen De uitbreiding van de sancties schijnt uit te blijven, vooral na het ge beurde in Duitschland en na 7 Maart. Welke lessen zijn. er te trekken uit al deze feiten? Dat Abessynië de hulp heeft over schat, die het van den Volkenbond kon verwachten en dat men, om het recht te handhaven, bereid en in staat moet zijn oorlog te voeren. Doeltreffendecdoorzefting van de econo mische sanctiev'moet kunnen leiden tot militaire, anders wordt daarmede het recht niet gediend. VEUR-LEIDSCHENDAM. Proef met natriumverüchting Door de Provinciale Waterstaat is een proef genomen met het doen aanbrengen van oranjekleurige natrlumverlichting aan de Kerk- en Wijkerbrug. Deze proef is zoo goed geslaagd, dat men thans ook een drietal lampen heeft doen plaatsen aan de sluizen. De palen zijn zoodanig geplaatst, dat het licht de geheele water vlakte in de sluizen bestrijkt Zaterdagmiddag zijn in het arres tantenlokaal door de politie ingesloten een man en een vrouw welke in Veur zwer vende werden aangetroffen. De man ver keerde in ziekelijken toestand. Kort na zijn verblijf in het arrestantenlokaal is de man overleden. Tot nu toe heeft men de juiste identiteit nog niet kunnen vast stellen. De opleving in den tuinbouw heeft tot gevolg gehad dat een belangrijke daling is ingetreden in de werkloosheid. Maandag 2en Paaschdag zullen van het terrein van de Coöp Groenteveiling een tweetal groentetreinen loopen STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, ge denatureerd in het tijdvak van 22 Maart tot en met 28 Maart voor de kwaliteits klassen C en D respectievelijk f. 3.60 en f. 3.10 per 100 K.G. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respectie velijk f. 3.— en f. 2.50 j>er 100 K.G. be dragen. 1633 z.O.oeNgvcw 7653 ROOO-EN ZWART MERK. (Ingez. Med.) Om den oorlog üi de toekomst te kun nen keeren, moet de Volkenbond de be schikking hebben over een internationale weermacht om de besluiten kracht bij te zetten: om onrechtmatig geweld te kee ren met rechtmatig geweld, aldus eindigde spreker. „De Verdedigingshond". Na enkele besprekingen is opgericht de 1 Voorschotensche Hondensportvereeniging „De Verdedigingshond". Het doel der ver- eeniging is, het volledig africhten van honden Het bestuur is als volgt samen- gesteld: J. P. van Ree, voorzitter; J. F, N. I van Os, secretaris en A. van der Velden, penningmeester. Belangstellenden kun nen bij het bestuur alle inlichtingen be komen. Getracht zal worden binnenkort een demonstratie van politiehonden te doen geven WASSENAAR. Tentoonstelling Patronaatsteekenschool. In het Vereenigingsgebouw wordt een tentoonstelling gehouden van de werk stukken der leerlingen van de Patronaats teekenschool. Deze tentoonstelling is doof den voorzitter van het bestuur, den heer S. van den IJssel in tegenwoordigheid van enkele leden van den gemeenteraad, ver schillende ouders van leerlingen en de leerlingen zelve, geopend. Het verheugde spr. dat de belangstel ling voor deze school steeds groeiende is. Hij achtte het niet noodig op het nut van dit soort onderwijs te wijzen, omdat dit overbekend was en meende goed te doen op het verloop van den cursus de aan dacht te vestigen. Deze is bezocht door 59 leerlingen, ver- debld in de cursussen in bouwkundig tee kenen. tuinbouwkundig teekenen, technisch teekenen en schilderteekenen. Alhoewel de belangstelling voldoende was, hoopte hij toch op meerdere deelneming en vroeg daarom de medewerking van de ouders. De resultaten van het onderwijs waren zeer bevredigend. Vooral ook het vak meetkunde en algebra, waarvoor in het vorig jaar zoo weinig interesse was, mocht thans groote belangstelling genieten. Spr. bracht dank aan de leeraren voor de moeite en opofferingen die zü zich hadden getroost. Spr. bracht verder een woord van dank aan de jury, welke geen gemakkelijke taak heeft gehad, waarna hij een lanve lijst vai prijswinnaars in de diverse vakken opsomde. Na voor de belangstelling te hebben bedankt noodigde hij de aanwezigen uit de tentoonstelling, welke keurig is inge richt in de groote zaal van het gebouw te bezichtigen. Veel en velerlei soorten tee- keningen waren hier opgesteld, allen blijk gevend van het goede vruchtbare werk op deze avondschool gewrocht. De tentoonstelling mocht zich onmid dellijk in een groot bezoek verheugen. Door B. alhier werd aangifte gedaan van het feit dat een hem toebehoorende persketel, die op een open terrein aan de v. Calcarlaan stond, was ontvreemd. Gevonden: 4 bamboestokjes, 1 schroe vendraaier, 1 heerenhandschoen, 1 hee renhorloge, 1 damesrandschoen, 1 dames rijwiel, 1 heerenhandschoen, 1 rol muziek 1 damesportemonnaie met inhoud, 1 zak mes. 1 schaar, 1 heerenarmbandhorloge, 1 heerenhandschoen. Inlidrtingen bij de politie De K.N.A.C. heeft aan het gemeente bestuur verzocht bij de aansluiting van de belangrijkste zijwegen aan den Rijksweg (Leidsche straatweg) in onze gemeente voor het markeeren van die zijwegen een zeer eenvoudige weinig kostbare baken verlichting te doen aanbrengen in den vorm van een 2-tal lichtpunten afge schermd door schorten. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: S. Visser, naar Kamerik J Rademaker, naar Alphen aan den Rijn -1 W. Jonkers en gezin, naar Bodegraven A de Rijk, naar Voorschoten. Ingekomen: M. Blijleven, uit Woubrugge -f EEN ONHYGIËNISCHE SLOOT TE RIJNSBURG. Een abonné te Rijnsburg klaag" over het feit, dat ter rechterzijde van de huizenrij in de Brouwerstraat bij de halte splitsing Rijnsburg nog een sloot ligt, waarin het waterafval van plm. 23 woningen vloeit. Schr. wijst op de groote gevaren van deze sloot met het oog op de hygiëne, als daar bijv. 's zomers den geheelen dag de zon op blakert. De Onaangename lucht dringt dan de geopende vensters der slaapkamers binnen. Hij verzoekt den bevoegden auto riteiten maatregelen te willen nemen tot siootdemping en een goede rioleering. Vele gezinnen zullen daar dankbaar voor zijn. Ook het gemeentelijk schoon zal er zeker door verhoogd worden. HEDEN; Morschweg 59: Stadsevangelisatie ta 8 uur nam. Pniël: Oud-catechisantenavond te 8i/t u. nam. Stadszaal (kleine zaal): Voordrachts oefening Leidsch Muzieklyceum. 7.30 uur nam. Donderdag. Chr. School H. Morschweg: Spr. ds. Groot Enzerink. 8 uur nam. Den Burcht: Prop.-avond Eerste Leid sche Inkoopcombinatie te 8'/: uur nam. PredikerMaranatha-conferentle van Jeruël. 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Spr. de heer Bruyn van Den Haag, 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hartz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Peer Gynt" Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Golgotha". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27"/t en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 40, 8 u. n.m. „Carioca". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Haar grootste schat". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4"/s uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „De Blonde Carmen", lederen middag 2'/» u., Zondag v.af 2 u. DIVERSEN. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 April (1ste Paaschdag) a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter. Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Maandag 13 April (2de Paaschdag) ne men waar de apotheek: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, telef. 3553. Voor Oegstgeest worden deze beide diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. KON. VER. „LITTERIS SACRUM". Door bovengenoemde vereeniging wordt op 18, 22 en 25 April in den schouwburg opgevoerd de Liitteris-revue ,,'t Is niet zoo eenvoudig", geschreven door de heeren B. Hageman en H. de Wilde, terwijl de heer J. W. Nieuwenhuizen Segaar de liedjes componeerde. In den titel hebben de auteurs al dade lijk willen uitdrukken, dat de arbeid van „Litteris" of deze nu spelen, reglsseeren, schrijven of compoiieeren is! niet zoo eenvoudig is, doch dat hij met vele moei lijkheden gepaard gaat. In deze revue zal men een bestuurs- en een ledenvergadering bijwonen, terwijl men tevens een repetitie meemaakt, waar bij men inderdaad zal moeten constatee- ren: ,,'t is niet zoo eenvoudig". Een groote verrassing wacht Litteris. De directie van een onzer grootste stoomvaart maatschappijen zendt een uitnoodiglng, om aan boord van een harer schepen een voorstelling te komen geven ter ontspan ning van de passagiers. Het spreekt wel haast vanzelf, dat de Litteranen deze ver- eerende opdracht aanvaarden en ze gaan dan ook onmiddellijk aan boord, waar we hen in het tweede bedrijf terugvinden. Helaas heeft Litteris geen geluk met deze excursie: 'het schip vergaat en slechts met groote moeite weten de leden zich te redden in een reddingsboot en daarmee een eiland in den Oceaan te bereiken. Doch aan hun lijden is nog geen einde gkomen: zij vallen in handen van de in boorlingen. Reeds schijnt hun laatste uur geslagen maar een der Litteranen komt op het schitterende idee den vorst voor te stellen, hen aan te nemen als hofspelers en als bewijs van hun kunnen, een voor stelling te arrangeeren De vorst neemt dit voorstel aan en de Litteranen die ge lukkig ook enkele kisten met kleeren en requisieten hebben kunnen redden ver maken den Vorst zoo goed, dat hij hun het leven schenkt en aanstelt als hof- tooneelspelers. Plotseling verschijnt de kapitein van de KXVin, die een reddingsboot hëeft zien drijven en daarom op zoek is gegaan naar schipbreukelingen. Hoewel de Litteranen zich er al in geschikt hadden, voortaan te midden der zwartjes te blijven voortleven, nemen zij toch, daar ze naar huis verlan gen, gaarne de uitnoodiging van den ka pitein aan, om met de K XVIII mee naar Holland te gaan en zij vertrekken, in ge zelschap van den vorst en zijn gemalin naar Lelden, waar we hen voor het, spe ciaal voor Litteris, weer opgebouwde nieu we Stadhuis weer terugvinden. Zij worden door de Leidsche Stedemaagd hartelijk welkom geheeten en zoo beëindigt de revue ,,'t Is niet zoo eenvoudig", de avonturen van Litteris en tevens haar jubileum seizoen, waarin ze haar tachtigjarig be staan zoo luisterrijk herdacht. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6