LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 6 April 1936 STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. GEMEENTERAAD v. LEIDEN REURSOVERZICHT. MAIKÏ ÏIRICOTINAg^v WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 767. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste Stand 770.8 te Blacksod. Laagste Stand 746.1 te Stensele. Verwachting tot den avond van 7 April: Zwakke tot matige N. tot W. of Z.W. later weer ruimende wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Kans op regen In het Noorden. In het Zuiden weinig of geen regen. Iets zachter 's nachts. buitenlandsch weerbericht Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. In het Westen en Noordwesten blijft de luchtdruk voortdurend hoog. Sedert Zaterdag steeg de luchtdruk In het Zuiden en Zuidoosten, zoodat een strookvormig gebied van hoogen luchtdruk zich uitstrekt van den Oceaan tot Cen traal Europa. Langs den Zuidrand hier van waaien koude Oostelijke winden over het geheele vasteland, welke het weer guur maken tot aan de Pyreneeën en de kusten van de Middellandsche Zee. In Scandinavië stijgt en daalt de lucht druk bij afwisseling snel, bij het voorbij - trekken van depressies, die uit de Pool- zee komein en naar Rusland verdwijnen. De activiteit der stationnalre depressie in het Zuidwesten nam weer toe. Het hoofd- minlmum ligt echter zeer ver weg voor de kust van Afrika. Op IJsland zijn de luchtdrukschomme lingen minder groot dan in Scandinavië. Het is te verwachten, dat het weer in hoofdzaak beïnvloed zal worden door de dypresjie, die door het Noordoosten trekt en guur zal blijven met winden uit Noor delijke lichtingen. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 12 uur 's mddd.: 6 gr. C. 143 gr. F.). 3 uur nam.: 6l/i gr. C. (44 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. Vo'orm. te 4 u. 05 m.; nam. te. 4 u. 19 m. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 7.11 n.m. tot 4.53 v.m. maans- op- en ondergang. 6 April: op: 18 u. 45; onder 4 u. 42. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 30 Maart 50 volwassen personen; Dinsdag 31 Maart 54; Woensdag 1 April 54; Donderdag 2 April 52; Vrijdag 3 April 55; Zaterdag 4 April 65 volwassen personen. Geslaagd voor het examen machine- schrijven, mej. J. M. Offringa, leerlinge van de Zusters in de Pelikaanstraat alhier. On2e stadgenoote, mej. A. G. de With, is te Deventer geslaagd voor hst examen akte N XIX (leerares-landbouw- huishoudkundlge) HAARLEMMERMEER. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw-Vennep J. J. Poldervaart te Nlgte- vecht. de osshe strafzaken. Het Gerechtshof te Den Bosch heeft uitspraak gedaan ln de Ossche zaken die op 25 Maart J.l werden behandeld. Het Hof veroordeelde Peer de Bie uit Oss en Leo v. d. Heuvel te Heesch terzake van den roofoverval te Marienheide en Inbra ken te Gassel en Langenboom tot 14 Jaar gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. De rechtbank had een zelfde straf opgelegd zonder aftrek van het voorar rest Hét hof bevestigde het vonnis tegen H. H. de Louw die door de rechtbank tot l'/i jaar was veroordeeld, wegens inbraak te Oss. De eisch was 2 jaar en 8 maanden. De arbeider J de Veer werd door het Hof wegens uitlokking van brandstichting ver oordeeld tot 2 jaar en 6 maanden. Het vonnis der rechtbank was 2 jaar en 6 maanden. a. H. den Brok en Marlnus van Orsouw werden wegens inbraak te Heesch wijk overeenkomstig het vonnis van de rechtbank en den elsch van het Hof ver oordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf en M. J den Brok wegens inbraak bij P. Jansen te Oss werd tot 2 jaar veroordeeld. Hem liad de rechtbank 1'/» jaar opgelegd. Het Hof eischte 4 jaar. Bij al deze veroordee lingen werd het voorarrest ln mindering gebracht. Automobilisten, geeft clleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of tijdverdrijf. HILLEGOM. Uitreiking Diploma's voor ziek-zoeken. Zaterdagmiddag ls een bijeenkomst ge houden in het vefllnglokaal der Coöp. Vei- llngver. „Hillegom" aan de Van Tetsstraat om de prijzen en diploma's uit te reiken die toegekend zijn door de commissie van deskundigen aan de deelnemers van den wedstrijd ln zlek-zoeken. Vele genoodigden en zlekzoekers waren aanwezig; zij zijn welkom geheeten door den voorzitter van het velllngbestuur, den heer J. B. Meskers, die zich ln het bijzon der wendde tot dr. Verhage, voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, den leider van den wedstrijd den heer p. van Egmond Jr. en vooral tot de gediplomeer de zlekzoekers. Daarna sprak de heer Van Egmond, die er op wees, hoe ls gewerkt en wat het ver loop ls geweest. Kerngezonde bollen zijn geschonken door de firma C. Jonkheer en Zn., deze zijn besmet, gebroeid en ten slotte gekeurd. De taak der zlekzoekers was zwaar, want het ziektebeeld was min der duidelijk te onderscheiden. Het aantal behaalde punten was dan ook minder dan bij den vorigen wedstrijd. Er zat span ning Ln. Dr. Verhage heeft toen de medailles en de prijzen uitgereikt. Hij feliciteerde de gelukkigen en zeide verheugd te zijn over de talrijke deelneming. De heer J. M. van Til, voorzitter van de ver. De Hyacinth reikte de diploma's uit, alsmede de getuig schriften voor hen, die reeds eerder een diploma ontvingen. Prof. Van Slogteren wees op den groo- ten dienst, die aan het vak is bewezen door deze ziekzoekers te vormen De moei lijkheden voor hen zijn groot door de af wijkingen ln het ziektebeeld. Die afwij kingen zijn voor de wetenschap zeer Inte ressant, waarom hij om medewerking ver zocht en kennisgeving aan het Laborato rium. De heer J. M. van Til onderstreepte deze woorden van prof. Van Slogteren. Hij dankte het velllngbestuur en den leider van den wedstrijd voor hun gewaardeer- den arbeid. Prettig vond hij het, dat zoo vele Jonge krachten een diploma behaal den. De heer De Jong uit Sassenheim dankte namens zijn collega's zlekzoekers en sprak de hoop uit dat de patroons de werklooze ziekzoekers aan het werk zul len stellen. Ten slotte sprak de voorzitter woorden van dank. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Meisjesvereeniging „Bidt en Werkt". Deze vergadering vond plaats in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Mevr. v. d. Laan, sprak het openingswoord, liet zin gen Gez. 3 1, ging voor ln gebed en las den lOOsten Psalm. Het programma werd geopend met een eigen gedicht van mevr. Van Beelen— Krijgsman, waarna enkele leidsters een voordracht hielden. Het koortje van meis jesleden zong „Grijp toch de kans". Dan werden vertoond de films van de Opening der Staten-Generaal en van de Begrafenis van de Koningin-Moeder. Zes meisjes voerden de zeer humoristische voordracht op „Onder moeders creoline", gevolgd door „De grootste schat". Een leuke film was „Pekbroek in Afrika" Na de pauze kwam een film en daarna een mooi tableau „Lente", gevormd door drie meisjes Zeer ln den smaak viel de amusante voor dracht van ..Gymnastiek voor dames bo ven 80 jaar". Na de prachtige natuurfilm: „Strijd om de Matterhorn", volgde slui ting met gebed. Vergadering van de Commissie van - PI. Schooltoezicht. Deze vergadering had in het Gemeente huis plaats De voorzitter, ds. R. P. A. Rut gers heette allen welkom, waarna de secr. de heer P. H, Castenmiller de notulen las, die goedgekeurd werden. O.a werd be sproken de regeling van het schoolbezoek ln dit jaar. De drie scholen te Katwijk a. d. Rijn, de Buitenschool en die van den. heer Volbeda zullen bezocht worden door de heeren A Kuipers en J. Zuyderduyn; de scholen van de heeren Roelofs, Hofman Kraal, v. d. Rhee, Siderius en Selnstra door de heeren Nic Bos en C. Rijnsent; de scholen van de heeren den Dikken, Beze- mer, van Hulzen, v. d Laan en de Zee- hospltiumschool door ds. Rutgers en den heer L. van der Zwan. De heer R. P. Tjebbes behandelde: „De keus van school en beroep", waarop gedachtenwlsseling volgde. Na nog eenlge besprekingen volgde sluiting. Aanrijding. Op den hoek Ten BrittenstraatE A. Borgerstraat had een aanrijding plaats tusschen een autobus van den dienst NoordwijkDen Haag, bestuurd door P. B. uit Noordwijk en een vrachtauto, be stuurd door Chr. M. uit de Frederlk Hen drikstraat te Amsterdam De autobuis kwam uit de richting van den Boulevard en gaf signalen, de vrachtauto kwam uit de Burgerdljkstraat, reed links van den weg en gaf eerst op het laatste oogen- blik een signaal. Op het kruispunt botsten beide auto's tegen elkaar, waarbij de auto bus zeer ernstig werd beschadigd, terwijl de vrachtauto lichte schade bekwam. Den bestuurder van de vrachtauto trof schuld. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een witte foxterrier. OEGSTGEEST, Het plaatselijk Comité van den Cen trale voor Werkloozenzorg deelt ons mede, dat de collecte ten bate. van de werkkam pen ln onze gemeente heeft opgebracht de som van f. 341.55. Het comité is allen gevers hartelyk dankbaar voor deze medewerking. Bij de comitéleden be staat nog gelegenheid tot aanmelding voor hen, die voor uitzending naar de werk kampen in aanmerking wenschen te komen. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van J. v. Egmond en J. de Haas. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag as., des nam, te 7 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontslag aan mej. A. Tammel als onderwijzeres aan de openbare lagere school, met ingang van 1 Mei 1936. 3. Besluit Inzake regeling toe lating kinderen uit Oegstgeest op de O. L. school alhier. 4. Vaststelling belooning voor administratie en controle steunver lening en werkverschaffing. 5. Wijzigin gen gemeente-begrootingen 1935 en 1936. 6. Besluit tot afwijking van artikel 18, lste lid, der beheersverordening Gas-, Wa ter- en Electriciteitsbedrijf over 1936. 7. Machtiging huren van perceel grond voor berging van bagger. 8. Intrekking raads besluit van 27 December 1935 inzake arti kel 2 derde lid, van de verordening op de heffing van keurloonen. 9. Opnieuw vast stelling van de beheersverordeningen ge meentebedrijven. 10. Vaststellen parkeer verbod Langevaart. 11. Toekenning voor schotten over 1936 aan besturen van bij zondere scholen als bedoeld in artikel 103, 3de lid, der L.O.-wet 1920. 12. Vaststelling bouwverordening. 13. Vaststelling kohier hondenbelasting 1936. 14. Reclame's hon denbelasting. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft ln deze gemeente f. 169,09'/! opgebracht. Voor de Rijkspostspaarbank hadden over Maart alhier 77 inlagen plaats tot een bedrag van f. 2876,66 en 31 terugbetalin gen tot f 1059.23 Bovendien 681 giro stortingen. De cbllecte voor Effatha te Voorburg heeft ln de Ned. Herv. Kerk f. 61.51 opge bracht. ALPHEN. Geref. Jeugdcentrale. In „Concordia" werd de laatste geslaagde seizoenvergadering der Geref. Jeugdcen trale gehouden. De voorzitter, ds. Bosch, opende. De heer J. W, Hoornenborg sprak over „Het formulier van het Heilig Avond maal." Na gedachtenwisseling bracht de voorzitter den heer Hoornenborg hartelijk dank voor het vele werk, dat hij voor de jeugdvereeniglngen in Alphen reeds ver richt heeft. Nadat gezongen was Gez. 14, ging de heer Hoornenborg voor in dank zegging, Gevonden. Aan het politiebureau Julianastraat zijn inlichtingen te beko men omtrent een tweetal onbeheerd ge vonden heerenrijwielen,' Gevonden: een koppelriem; een kop van electr. lantaarn; fel-bélastingplaatje in etui; eenige sleutelSjes; een deken; een gr. tasch en damesketting. Inlichtingen politiebureau Tot hoofd van de Chr. Mulosciiool alhier is benoemd de heer J. P. Verheule te Amersfoort. Een 22-jarige boerenknecht deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij door zijn patroon, den landbouwer W. den H. ls mishandeld. Proces-verbaal is opge maakt. Voor de ouders van de leerlingen van de Mulo-school met den Bijbel, hoofd de heer A. Maaskant, werd een ouderavond gehouden. De ouders bezichtigden het werk der kinderen en onderhielden zich met de onderwijzers. Van deze gelegenheid ls een zeer groot gebruik gemaakt. HAZERSWOUDE. Bijeenkomst A.R, Fropagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Schrift en Historie" hield in de Chr. school een goed bezochte vergadering. De voorzitter, de heer D. Hassefras opende, waarop de notu len werden goedgekeurd. Aan de orde van behandeling was art. 22 van ons beginsel prograim „Kerk en Staat", dat ingeleid werd door den heer A, A. Boohmer. Spr. zette uiteen dat de A.R. Partij niet aan één kerk gebonden is en behandelde dan het „Voor en na de revolutie". De historie volgend werden voorbeelden genoemd van een staatskerk onder Con- stantijn, en van een kerkstaat onder heerschappij van den leider der katholieke kerk. Spr concludrerde dat in 12 eeuwen de oplossing van dit vraagstuk niet is ge vorderd. De Reformatie vatte de zaak goed aan. De inleider stond stil bij de organi satie van 1816, die als een knellenden band werd gevoeld; veler streven is er op ge richt om dezen band te breken. Niet de staat, maar Christus is Hoofd der Kerk. Hierop volgde een levendige gedachten- wisseling. De heer Boohmer ging voor Ln danikgebed. 0 WOUBRUGGE. In de Geref. Kerk hield de Knapen- vereen. „Samuel" en de Meisjesvereen. „Lentebloesem" haar gecombineerde jaar vergadering, onder leiding van den heer J. van Reenen. Nadat deze een openings woord had gesproken werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het wel voorziene programma. Inleidingen werden gehouden, afgewisseld door voordrachten, stukjes proza en tableux. Uit de jaar verslagen bleek dat het vereeniglngsleven bloeit. Verschillende afgevaardigden brachten de beste wenschen over, waarna deze goed geslaagde samenkomst door den leider werd gesloten. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Catharina, d. van S. Kooij en M. Stigter Adrianus Johannes Jozef, z. van W. A. Janssen en T. M. v. d. Helm Lijdia Cornelia Maria, d. van G. L. de Groot en M. L. Kleijwegt Gerar- dus Adrianus Maria, z. van c. j. van Wijk en M. J. Ammerlaan. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Samde Bakhuyzen. De VOORZITTER heet namens den gansehen raad den heer Vos welkom na zijn herstel. (Applaus). De heer VOS dankt voorzitter en raad hartelijk voor alle bewijzen van mede leven. (Applaus). Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeellng van eenige Ingeko men Stukken, w.o. missives van Ged. Sta ten. houdende goedkeuring van raads besluiten. De VOORZITTER deelt mede, dat het, overeenkomstig eent terzake aan hen uit gebracht advies van de Subcommissie voor de Steunverleening, in het voornemen van B. en W. ligt om de eventueele verstrek king van brandstof aan de daarvoor in aanmerking komende werkloozen, ook voor de komende winters in naitura te doen plaats hebben. agenda. Ie. Voorstel tot het verleenen van ont slag aan een drietal hoofden van o.l. scho len en aan een drietal onderwijzers l.o., wegens het bereiken van den zestigjarigen leeftijd. (46) Conform besloten. 2e. Praeadvies op het verzoek van W. Koops, om ontslag als leeraar in de pae- dagogiek aan de Gemeentelijke Kweek school voor onderwijzers en onderwijze ressen. (59) Conform besloten. 3e. Praeadvies op het verzoek van J. L. van Leeuwen om ontslag als onderwijzer bij het openbaar vervolgonderwijs. (60) Conform besloten. 4e. Benoeming van een tijdelijk leera- res ln de Wis- en Natuurkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (47) Benoemd wordt mej. dra. A. Hlemstra na een opmerking van den heer GOSLINGA Inzake de wenschelijkheid van controle bij ziekten als deze. De WETHOUDER meent, dat deze wel zal zijn toegepast. 5e. Voorstel tot overplaatsing van een drietal hoofden van 0. 1. scholen. (48) De heer VOS verwacht geen resultaat thans van hetgeen hij wil zeggen, doeh misschien wel voor de toekomst. Spr. klaagt n.l., dat door niets is aangegeven in de stukken, w&arom juist deze hoofden worden voorgedragen, terwijl ln deze over plaatsing toch een waardeering lig opge sloten volgens de meening van het leer- oorps. Spr. betreurt, dat een onderwijs kracht daarbij ls gepasseerd, die spr. hoo- gelijk prijst. Dit passeeren doet z.i. af breuk aan het onderwijs en aan het corps der leerkrachten. Sedert 1 Dec. 1935 is de heer Voorwinden hier pas werkzaam. Hoe kan deze reeds zooveel gepresteerd hebben, dat hij bijzondere waardeering verdient? Hét is wel een groote onbesten digheid, die trouwens ook in andere ge vallen zoek is, spr. somt herhaaldelijke overplaatsingen op, ten bewijze; tot nadeel van het onderwijs. De heer GROENEVELD onderstreept het opgemerkte. Aan de Medusastraat B zijn 6 hoofden geweest in slechts enkele ja ren (4). Is dat ln het belang van het onderwijs? Wethouder TEPE wijst nadrukkelijk af, dat overplaatsing een zuiver bewijs zou zijn van waardeering. Deze geschiedt slechts ln het belang van het onderwijs. Daarom is van passeering van één hoofd (de heer v. Schalk) geen sprake. De lof, dezen gebracht door den heer Vos, wil spr. gaarne volledig onderschrijven, doch juist om zijn verdiensten is hij destijds niet overgeplaatst., toen B. en W. dit voorstel den. En hU ls aan de 3 Octoberstraat zoo góed op zijn plaats, dat B. en W. hem daarom daar willen laten om de school op peil te houden!. Het belang van het volks kind ls de factor, die alleen beslist. Diens] aren hebben dan ook niet meegeteld bij het voorstel tot overplaatsing van den heer Voorwinden. Gezocht is naar de goede kracht voor betrokken school. Dat aan de Medusastraat zooveel is gewisseld, is een kwestie van toeval. Na korte re- en dupliek wordt z. h. st. besloten. 6e. Bènoeming van een hoofd der o.l. school aan de Medusastraat B. (48) De heer VOS maakt bezwaar tegen de waarde dezer voordrachten, gebaseerd op het oordeel der beide Inspecteurs, daar de gemeente-inspecteur toch niet zoo goed de onderwijstaak kent Op staat van dienst is z. i. niet voldoende gelet en spr. dringt aan daarop meer te letten, 't Was nu te te laat. Wethouder TEPE verklaart, hoe daarop steeds gelet wordt en ook nu is gelet De heer GOSLINGA verdedigt den ge meente-inspecteur. Men behoeft niet juist hoofd of onderwUzer te zUn, om mede te kunnen oordeelen. Benoemd wordt de heer J. G. A. van Sluys te Uitgeest 7e. Benoeming van een hoofd der o.l. school aan den Zuidsingel B. (48) Benoemd wordt de heer J. Berkenbosch te Hooger-Smilde. 8e. Benoeming van een hoofd der o.l. school aan de Vrouwenkerksteeg. (48) Benoemd wordt de heer J. P. Paulusse te Zaltbommel. 9e. Benoeming van 4 schoolartsen voor het tijdvak 1 April 1936—1 April 1938. (49) De heer JONGELEEN wijst er op. hoe weer geen rekening is gehouden met zijn wensch, jonge krachten te benoemen. Ver zetten zal hij zich echter niet. Wethouder Van STRALEN herhaalt, hoe B. en W. rekening zullen houden met den wensch van den heer Jongeleen bij een vacature. Herbenoeming ls echter iets an ders en is usance, als deze gewenscht wordt. De heer GOSLINGA wijst er nog op. hoe ervaren menschen noodig zijn vóór dit bij baantje. dat geen- „doorgangshuis" mag zyn of worden. De heer JONGELEEN meent, dat er toch ook wel jonge doktoren hier zijn. die zich hier hebben gevestigd of vestigen. De VOORZITTER meent, flat er ook nog is het belang der kinderen. Herbenoemd worden mej. dr. C. Hovens Greve en de heeren H. P. Veldhuyzen, W. J. E. M. Simons en R. J. B. Poortman. (De zitting duurt voort). AMSTERDAM, 8 April. De bedrijvigheid op de beurs liet veel te wenschen over. Wegens gebrek aan affaire legden diverse locale waaTden een neiging tot terugloopen aan den dag. Op de afdeeling der Industrleelen wer den de Philipswaarden tamelijk druk ver handeld. Wederom wa^ materiaal aan de markt en daar kooplust ontbrak daalden de koersen. Toen de likwidatlën waren afgeloopen trad een klein herstel ln. Unilevers hadden 'n stil verloop en waren vrijwel onveranderd. In Rubbers ging weinig om. In de Amsterdam-Tapanoeli ging niets om. De regeering is besloten de rubber overeenkomst stipt na te komen. De uitvoer wordt aanhoudend verhoogd. Tabakken hadden een geringe belang stelling. De koersen veranderden niet. Van de Suikers liepen Aku's langzaam naar beneden. Scheepvaarten waren veronacht zaamd. Olie's trokken weinig aandacht. Koninklijke kwaimen iets lager te liggen. De Amerikaansche soorten werden onver anderd afgedaan. De Beleggingsmarkt was stil Ned Staatspapieren bleven op peil. Van de gemeentelijke obligaties werden Amsterdam en Rotterdam wat lager ge noteerd. De Amerikaansche fondsen hadden een levendig voorkomen ln overeenstemming met Wallstreet. Vooral Anaconda's en Staalwaren waren goed gestemd. De koersen kwamen niet onbelangrijk hooger te liggen. WISSELKOERSEN. Engeland 7.28 7/8. Duitschland 59.24, Frankrijk 9.70 3/4, België 24.91, Zwitser land 47.99 Denemarken 32.55. Zweden 36,70. Noorwegen 36.62'/», New York 1.47 1/8. Prolongatie 11/4 pCt Alleen de fabrikant van de allerbeste waren kan blijven adverteeren. Koopt de goederen die hier regelmatig worden ge adverteerd. Verzekert U daardoor den waarborg van goede kwali teit bij billijke prijzen. AMSTERDAM, 6 April. Veemarkt. Aan gevoerd 437 vette koeien. Prijzen le kw. 52—56, 2e 42—50, 3e 34—40 p. K.G. slacht- gewicht. 92 melk- en kalfkoeien 140190 p st. 127 vette kalveren: le kw. 5400, 2e 46—53, 3e 40—45 p. K.G. levend gewicht 182 nuchtere kalveren 3.507 p. st. 66 schapen 16—20. Enkele zuiglammeren f 12. 563 varkens; vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 41—42 p. K.G. slachtgew. Zware varkens 39—40. Vette varkens 38 —39, 20 paarden 70—110 per stuk, BOSKOOP, 4 April. Coöp. Ver. „De Bos- koopsche Veiling". Rozen per bos: Briarcllff 3746 ct., Ro- salandia 16—26 ct;, Edith Helen 50—60 cft., Butterfly 42—55 ct., August Noack 30—37 cent. Diversen per bos: Cerasus Hlsakura le soort f. 2 10—3.40: idem 2e soort f. 1.20 —1.60; Azalea-mollus bloemen 4070 ct., Seringentakken 4352 ct; Lathyrus 16 19 ct.. Idem gemengde 22 ct.; Tulpen 10 13 ct.; Asparagus 16—18 ct.; Freesla's 4 tot 7 cent. ROTTERDAM, 6 Maart. Aanvoer: totaal 2218. vette runderen 691, vette kalveren 450, schapen en lammeren 433, varkens 616, nuchtere kalveren 26, bokken 2. Prijzen per KG.: vette koeien le kwal. 50 ct.. 2e kwal. 44 ct„ 3e kwal. 26—34 ct.; vette ossen, 45, 41, 30—34vette, kalveren 90, 75, 48—55; varkens .(levend gewicht). 34, 33, 32; schapen 41, 38, 30f lammeren 41. 38, 29 cent. Prijzen per stuk: schapen le kwal. f. 20, 2e kwal. f. 17, 3e kwal. f. 12; lammeren 17,' 14, 10. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer,- lui, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer grooter, handel lui. pryzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel traag, prijzen stabiel. Varkens aanvoer onveranderd, handel beter, pryzen onveranderd. Enkele partijen voor export verkocht. VEUR, 4 April. Kropsla le soort f. 3.80— 5.80, 2e soort f. 1.202 60; Stoofsla f. 18;, Bloemkool 2e soort f. 4.606.10; Andijvie per K.G. 45; Soinazle 4 K.G. 2645; Pos telein f. 16.8020.10; Rabarber per 100 bos f. 45; Snilboonen f. 1.121.15; Radijs f. 1.10—2; Brusselsch Lof f. 8.50—13.90; Prei f. 1.60—2; Seldery f. 0.59—0.80. WESTLAND, 4 April. Westlandsche Snijbloemenveiling. Anjers f. 3.1015 per 100 stuks; Hor tensia f. 0.50—1; Azalea 35—70, Cineraria 23—31, Clivia 35—45 per pot. Violen 20— 25, Primula Vera 40—75 per bak, Plumosa 1527, Sprengerie 1016, Lathyrus 1219, Anemonen 58, Copland 6—10, Pitt 12 14. Bartigon 811, Lenotre 1114, Clara Buth 9—11, Irissen 9—13 per bos. Veilingen van den Bond Westland Ex-, port, 4 April. Peen 9—24, Gr. Komkommers I f. 9.50 per 100, II f.7- per 100, Sla f. 1—3 80 per 100, II 1. 1—1.50. Radijs f. 0.70—2.40 per 100, Spinazie 1534, Bloemkool I 9—17, II' 46 Kelen 3055, Andijvie 1726 per 4 K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3