LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 6 April 1936 UIT DE OMSTREKEN. Thijs IJs trekt op tegen het kattenleger HAARLEMMERMEER. De heer K. aan den Sloterweg alhier kwam tot de ontdekking dat een of meer ongewenschte bezoekers zich toegang had den verschaft tot de achter de woning staande schuur en daaruit een rijwiel hadden ontvreemd. De door de afd. Halfweg en omstre ken van de N H. Vereen „Het Witte Kruis" ten bate van de kas dezer vereeniging te crganiseeren verkoop van het Emma- bloempje waartce eenige jongedames zich belangeloos beschikbaar hebben ge steld zal te Zwanenburg en naaste om geving worden gehouden op Donderdag 16 April a.s. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Jacobus, z. van J. Straathof en A. van Rooden Cornelis, z. van A. van Kampen en A. J. van Wete ring Antonia Maria. d. van H. Chr. Mink en S. J. van der Putten Anna Maria. d. van Chr. Bode en A. P. Molewijk. Ondertrouwd C. van Roode en F. E. Hegemann. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. B. Boelé en gezin. 2e Ame- rikadwarsstraat 8 M. C. van Opzeeland. Meerstraat 184 E. G. Reus, Weerestein- straat 127 A. Wensemius, Loos terwég n 122a. Vertrokken: J. Hein naar Warder, Dorpstraat 54 C. Aaij naar Gouda, Groote Markt 41 J. J Eland met gezin naar Haarlem. Eendracht-straat 20 G. Dam naar Haarlem. Dreef 42 F. Lübbe naar Hoorn. Groote Noord 30 H. Hoppe met gezin naar Den Haag, Haagweg 481 R. J. Tol met gezin naar Eindhoven, Juliusstraat 54. Maatregelen van het Burgerlijk Armbestuur. De uitgaven van het Burgerlijk Arm bestuur zijn, tengevolge van de tegen woordige tijdsomstandigheden zoodanig gestegen, dat de subsidie uit de gemeente kas, die voor 1936 is opgevoerd tot f. 51.000 nog ontoereikend zou zijn. indien het ver- leenen van onderstand op de tot de vorige week gevolgde wijze, zou worden voort gezet. Het gemeentebestuur heeft bericht, dat een verhooging van subsidie, met het oog op de slechte financieele positie der ge meente. als uitgesloten moet worden ge acht en het Burgerlijk Armbestuur der halve tot drastische bezuiniging moet overgaan. In verband met het bovenstaande voelt het Burgerlijk Armbestuur zich zeer tot zijn leedwezen genoodzaakt, over te gaan tot de volgende maatregelen: le. verla ging van verschillende onderstands-nor- men: 2e. beperking van bijdragen in de kosten van ziekenverpleging; 3e. beper king in het verstrekken van versterkend voedsel en van bijdragen in de kosten van hulp in de huishouding; 4e. beperking in het verleenen van onderstand aan eigen werkers. Tevens is de volgende regeling getrof fen: a. in de vergaderingen worden in het vervolg alleen toegelaten zij. die daartoe door het Burgerlijk Armbestuur worden oogeroepen: b. alle verzoeken om onder stand moeten schriftelijk worden inge diend in gesloten enveloppe, waarop ver meld moet worden „Burgerlijk Armbe stuur" te bezorgen aan het Raadhuis. Gevonzden en te bevragen aan het bureau van politie: portemonniae met in houd. belastingbiljet, hondenbelasting penning. laars. 3 handschoenen. De heer A. Haster heeft de benoeming tot lid van den Gemeenteraad aange nomen. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der N.S.B. Op deze vergadering die in hotel de Zwaan werd gehouden, sprak ds. Hofstede over: „Christendom en Nationaal Socia lisme", ingeleid door den groepsleider den heer P. M. v. d. Berg. Spr. gaf een overzicht van de geschiede nis van het begin der Fransche Revolutie af tot op heden met het bankroet van het internationalisme. Frankrijk sluit een ver bond met Rusland. Duitschland, dat den Volkenbond durft trotseeren, zien wij zich scharen om den leider en alle partijschap van zich afschudden. In ons land is het parlementaire stelsel de ontbinding nabij. Alle partijen zijn het eens, wanneer het er om gaat de N.S.B. als een vijand te be schouwen; de onderlinge veten worden daarbij vergeten. A.R. en S.D.A.P. maken een eenheidsfront. Spr. becritiseerde het ambtenarenverbod en besprak, wat het nat. socialisme beoogt. Men zegt: het is in strijd met het Christendom om de een dracht te verkrijgen. Paulus zegt: „draagt elkanders gasten". Wij zien in de gilden een streven naar dat samenbinden. Het Humanisme ging in tegen de Christelijke gedachte. In de 19de eeuw kwam de in dustrie op en het kapitalisme. Toen is ge komen het socialisme, dat schuldig was aan drie fouten, nj. het stelde het kapitaal tegenover den arbeid, het miskende de na tionale roeping en zocht het geluk in de stoffelijke dingen. Het ware socialisme is echter dat staat en maatschappij niet te scheiden zijn; er moet geen klassestrijd zijn. Werkgever en werknemer moeten sa menwerken. In den corporatieven staat moet gebroken worden met het democra tisch partijstelsel. De regeering staat on machtig. bij steeds meer partijen, van wier beginselen in raden, staten en kamers niets terecht komt. Op onzen landdag mochten wij de driekleur niet ontplooien, het carillon te Utrecht speelde roode lie deren. Spr. besprak de veranderde ziens wijze van de S.D.A.P. om aan het bewind te komen en overzag den treurigen toe stand van ons land. Wij moeten beginnen het egoïsme uit te bannen. Duitschland is daarin ons voorbeeld. Colijn zit gebonden aan de partijen, hij kan zijn eigen wil niet doorzetten. Wij moeten een nieuwen weg inslaan. Het nat. socialisme is ons streven, het is geen import, het ls een verschijnsel, dat zich openbaart in vele landen. In elk land moet het beginsel toegepast worden naar den aard van dat volk. Wij wenschen een nationale opvoeding. Ons volk moet weerbaar gemaakt worden. De democratie Dal was eens, wani tegenwoordig beslaat het moderne middel ter bestrijding van pijn: Instantine, dat door directen invloed op het pijn centrum voorirettelijk pijnstillend werkt, den bloedsomloop bevor dert en daardoor tot verbetering van het lichamelijk welzijn leïdt 1593 (Ingez. Med.) heeft geleid tot verdeeldheid, zij kwijnt weg; nu blijft er over „communisme" en „nat. socialisme". Wij moeten dus kiezen. Spr. stond stil bij de wandaden van het communisme, zulks gebeurt niet in fascis tische landen. Wij willen een staat met Gods geest, maar niet naar artikel 36. Spr. zette ten slotte de verhouding tusschen Kerk en Staat uiteen. Na beantwoording van vragen volgde sluiting. C. v, d. N. uit de Schoolsteeg deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij. per rijwiel rijdende aan de rechterzijde van den Boulevard, aangereden werd door den wielrijder N. B. van den Achterweg te Kat wijk Rijn, die slingerende den rijweg over stak. Het rijwiel van N. werd ernstig be schadigd, terwijl B. aan het hoofd verwond werd. Deze moest zich onder behandeling stellen van dr. Lodder, die hem verbond. De collecte om jeugdige werkloozen naar een kamp te zenden heeft opgebracht de som van f. 124.29' 1. In plaats van mej. K. J. van Tuyl aan wie wegens huwelijk eervol ontslag is ver leend is op het postkantoor alhier benoemd mej J. B. Hemink, adj. commies P.T.T. uit Winterswijk. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende Maart ingelegd f. 9297.69 en terugbetaald f. 14877.22. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 5463. Postcheque- en Girodienst: gestort op pt.rek. f. 129907.50; uitbetaalde ch.qs. f. 33968.56. Op de bijeenkomst van de Ver. voor Kerkelijke Eenheid in de Zaal voor Prot. Belangen gehouden, heeft dr. W. J. de Wilde uit Den Haag gesproken over het onderwerp: „Kerkbegrip, kerkbesef en kerkbewustzijn". Dr. de Wilde liet zingen ps. 25 2, las uit Efeze 4 en ging voor in gebed. Spr. behandelde dan' uitvoerig zijn on derwerp. In de pauze werd gezongen gez. 69 2. 5 en 7. geëindigd werd met het zin gen van ps. 119 17 en dankgebed. LISSE. Vergadering Chr.-Hist. Jongerengroep. Op uitnoodiging van de Chr.-Hist. Jon gerengroep trad als spr. op de heer A. Fortgens van Voorschoten over „Wording en wezen der Chr.-Hist. Unie". Spr. stond eerst stil bij de ideeën der Fransche revo lutie, waardoor uit reactie het Réveil is geboren. De voornaamste figuren als Groen van Prinsterer, Kuyper, Lohman e.a. werden besproken. Spr. ging de schei ding na tusschen Kuyper en Lohman. Na het ontstaan der Unie te hebben bespro ken, behandelde spr. art. 1 van het be ginselprogram der C.H.U. Duidelijk deed spr. uitkomen, dat de C.H.U. op 't stand punt staat dat alle gezag uit God is. De C.H.U. verwerpt de idee van den neu tralen Staat. Dc Ned. Staat dient gere geerd te worden als een Chr. Staat in Prot. zin. De heer Fortgens eindigde met te wijzen op de taak der Christen-Jongeren op staatkundig terrein. Na een levendige dis cussie volgde sluiting. Afscheid Geref. School. Door een aantal leerlingen der Geref. School werd afscheid genomen in een daartoe belegde bijeenkomst. Het hoofd der school wees de leerlingen er op, dat het leven zijn teleurstellingen en moeilijk, heden zal brengen. Het zal niet mogelijk zijn alléén te gaan, want „die last is ons te zwaar". Wij hebben ons aan dezen regel te houden. „Vreest God en houdt Zijne ge boden". De heer De Jonge wees er voorts op, dat niet de dingen van dit tijdelijk leven de hoofdzaak moeten zijn. Vraagt bij de moeilijkheden om steun van boven. Na het zingen van Ps. 81 12 werd ge pauzeerd, waarin de gedenkplaten werden uitgereikt. Daarna waarschuwde ds. Ltgtenberg om toch vooral het heil te zoeken in Christus, Die Zelf gezegd heeft „Laat de kinder- kens tot Mij komen". Hij vermaande voorts om de ouders in het latere leven te eeren en de gegeven lessen ter harte te nemen. Ds. Ligtenberg richtte zich nog tot de ouders en het personeel, waarna de heer Tromp namens de ouders eenige woorden sprak. In de vacature-A. van Aalst ls als secretaris van het plaatselijk comité der N.C.R.V. benoemd de heer W. Boot alhier. NOORDWIJK. Tot bestuursleden van de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier zijn herkozen 8e heeren E. L. de Witt, L. v. d. Bent en D. Wassenaar Czn Als afgevaardigden naar de alg. vergadering der Unie werden be noemd de heeren E. L. de Witt en F. H. v. Spanje. o VALKENBURG. Jaarvergadering C.J.V. Ef. 6 10a. In de zaal van den heer Ramp hield de C.J.V. Ef. 6 10a haar jaarvergadering. Ds. Steenbeek. eerevoorzitter opende. In zlin .inleidend woord sprak spr. de hoop uit. dat het ledental zoii stiigen en dat het feestvieren niet den boventoon zou voeren, maar het christelijk streven want den slotte gaat het om Christus Daarna ging hij voor in gebed. De heer M. Brussee hield een biibelsche inleiding naar aan leiding van Ps. 103 5 en Hebr. 11 1—3. De secretaris las het jaarverslag en de penningmeester gaf een financieel over zicht. Het batig saldo bedraagt f. 34.17 Voor de pauze werd nog gedeclameerd en werd een opstel voorgelezen. Na de pauze brachten afgevaardigden van plaatselijke en zustervereenigingen hun groeten en wenschen over terwUl de heer J. Haantjes, als oud-lid een opwek kend woord sprak. Tot slot werden een tweetal samenspra ken ongevoerd „Gelukskind" en „Novem berstorm". Tot slot dankte ds. Steenbeek allen voor hun medewerking en sloot met gebed. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Koeleman 75 j., wedr. van M. v. d. Geer. Geboren: Maria Antonia Margaretha, d. van A. v. d. Nieuwendijk en E. C. Beugels- dijk Alida Maria. d. van H. A. v. d. Berg en J. G. v. Zwijlen. Ondertrouwd: Martinus de Winter 23 j., wonende te Noord wljkerhout en Clara Tu- renhout 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Griffioen en gezin uit Ede Bennekom M. M. Angevare uit den Helder Th. M. Duivenvoorde uit Noord wij kerhout N. J. Jansen uit Amsterdam W. A. Floris uit Rotterdam N. Groot uit Amsterdam B. C. E. Kühne uit Am sterdam. Vertrokken: P. C. v. Riek naar Sassen- heim A. F. H. Willink naar 's-Graven- hage J. A. Wolff naar Rotterdam C. G. v. Lemmers naar Amsterdam J. C. Konlngstein naar IJsselmonde H. J. Cristiaans naar Medemblik M. J. W. C. de Groot naar Tilburg. Vergadering Waterschap „De Zandsloot". De voorzitter de heer J. Speelman open de. '-et aantal stemmen dat uitgebracht kan worden, bedraagt 34, waarvan aan wezig waren 39. De notulen, voorgelezén door den secr. den heer P. L. v. <i. Hulst, werden vastge- gesteld. Volgde verslag der commissie van on derzoek rekening 1935, bestaande uit de heeren P. N. Vester. P. L. Warmerdam en C. J. Zonneveld. De rekening werd voor- loopig vastgesteld als volgt: Inkomsten f. 3372.66'/*; uitgaven f. 2990.37; batig saldo f. 382.29'/i. De voorz. dar.kt de commissie, die voor 1936 herbenoemd werd. Het bestuur wenschte f. 300 uit te trek ken voor het uitbaggeren van enkele pij pen, uitloopende op de Zandsloot. Hier over volgde een breedvoerige bespreking. Het bedrag werd vastgesteld op f. 200. Ge vraagd werd er voor te zorgen dat de sloot goed doorvaarbaar blijft. De begroo ting 1936 werd vastgesteld met een bedrag aan inkomsten en uitgaven op f. 1744.25'/:, met een post onvoorzien van t. 467.85'/! De omslag per H.A. kan worden verlaagd van f. 11 op f. 9 per H A. Renteverlaging heeft het hare hiertoe bijgedragen. Verkoop van eenige perceelen water, ge legen te Sassenheim. aan den Provincialen Waterstaat werd met alg. st. aangenomen. De zekerheldsstelllng van den secretaris- penningmeester werd vastgesteld op f 1000 De voorzitter deelde mede. dat er klach ten zijn ingekomen betreffende het on- vaarbaar maken der zandsloot door het omspuiten der landerijen, eigendom van de firma H. de Graaf en Zn. te Lisse. Door het bestuur zijn krachtige stappen gedaan met als uitslag, dat deze firma beloofd heeft, na afloop der werkzaamhe den (omstreeks einde Mei), de Zandsloot na te zien en zoo noodig. deze uit te bag geren. De secr.-penningm. de heer P. L. v. d. Hulst, dankte de Ingelanden, welke hun stem gaven aan zijn benoeming op de vo rige vergadering. Hierna sluiting door den voorzitter. o— VEUR- Burgerlijke Stand. Bevallen: A. G. de Korte geb. Paarde- kooper z. C. Kraan geb. Passchier z. Getrouwd: Th. M. Bedeaux en G. Lambo. Overleden: J. C. Zaat m. 41 j. H. Peschier geb. van der Geest vr. 80 j. WASSENAAR. Propaganda-avond van Meisjes- vereenigingen. De Chr. Meisjesver. „De Kievitskring" en de Ned. Meisjesclub afd. Wassenaar, or ganiseerden In de gymnastiekzaal van de school aan de Bloemcamplaan een propa ganda-avond. Ds. W. A. B. ten Kate her dacht treffend het verschelden van dr. J. C. Rullman, waarmede men, door staande eenige oogenbllkken van stilte aan zijn na gedachtenis te wijden, instemde. Ds. Ten Kate merkte op, dat dit de eerste maal ls, dat genoemde vereenigingen een dergelij- ken avond beleggen. Beide vereenigingen verkeeren in goeden welstand; spr. hoop te, dat het resultaat zal zijn dat nog meer deren zich zullen aansluiten. Hierna werd gemeenschappelijk gezongen „Lof zij den Heer den Almachtlgen Koning der eere". Het programma dat uit diverse voordrach ten. zangstukjes enz. bestond werd vlot afgewerkt. De meisjes bleken de voor drachten en liederen goed ingestudeerd te hebben en werden dan ook met een dank baar applaus beloond. Ds. Ten Kate dank te alle medewerkenden en sloot, waarna nog „Dankt, dankt nu allen God", werd gezongen. ZOETERWOUDE. Vergadering Crisiscomité. Het pl. Criaiscomité vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Na opening door den voorz. mededeeling van een oirslagschrijven van den heer C. J. van Haastregt. De voorz. bracht dank voor hetgeen de heer van Haastregt in het be lang van het comité heeft verricht. Beslo ten werd de heer P. v. Bemmelen, verte genwoordiger van den Volksbond, als lid te benoemen. De secr. bracht verslag uit over de actie inzake het beschikbaar stel len van mest voor tuinders. Het bleek dat nog enkele tonnen mest voor behoeftige tuinders beschikbaar zijn, waartoe deze zich kunnen wenden tot den secr. De penningmeester deed mededeeling, dat het aanwezige kasgeld was geslonken tot on geveer f. 80.waarna een aanvang werd gemaakt met de behandeling van 37 inge komen aanvragen voor steun. 12 werden er afgewezen. Door den secr. werd verslag uitgebracht over de verrichtingen van comité B (steun aan werkloozen) over 1935. In het eerste halfjaar 1935 was daarvoor beschikbaar f. 315.waarvan werd uitgegeven f. 285.10. Er werden behandeld 64 gevallen, waar van er 55 werden toegekend, zoodat ge middeld per geval werd besteed f. 5.18. In het tweede halfjaar was beschikbaar f. 344.90. Er werden behandeld 87 gevallen; toegekend 76; het gemiddeld bedrag per geval bedroeg dus f. 4.20. Besproken werd de nieuwe regeling voor 1936. terwijl werd medegedeeld dat de gemeenteraad besloten had wederom me dewerking te verleenen en bereids een be drag van f. 352.80 heeft beschikbaar ge steld. waarvan de gemeente f. 168.voor haar rekening moet nemen. Hierna wer den de Ingekomen steunaanvragen van werkloozen behandeld, in totaal 49, waar van er 40 werden toegekend. GEMEENTERAAD. De asch- en vuilnisauto wordt gerepareerd. De raad vergaderde. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter stelde aan de orde de be spreking van het al of niet repareeren van den ouden asch- en vuilnisauto, dan wel de al of niet aankoop van een nieuw exemplaar. Eenige nieuwe gebreken heb ben B. en W. aanleiding gegeven om de aangehouden beslissing te bespoedigen. Het college van B. en W. was thans in zijn geheel voor aankoop van een nieuwen wagen. De heer Meijdam vond f. 750.aan den hoogen kant en was van meening, dat enkele voorgenomen reparaties van onder- deelen achterwege zouden kunnen blijven, waardoor genoemd bedrag zou gereduceerd kunnen worden.. Weth. de Graaf antwoorde dat B. en W. een en ander besproken hebben. De moei lijkste kwestie is dat men geen eenslulden- de opgaven kan krijgen en dat niemand bevoegd ls om te beoordeelen wat er ge daan moet worden. De heer Starrenburg zou opgave willen vragen van een deskundige buiten de ge meente. Spr. heeft bezoek gehad van iemand, die den ouden wagen uit elkander wil halen in het bijzijn van een door B. en W. aan te wijzen persoon en dan zal zeg gen wat of er gerepareerd moet worden en hoeveel de kosten zijn, waarvoor die persoon dan de werkzaamheden wil uit voeren en eventueel ook mee wil Inschrij ven. Volgens die bewuste deskundige heeft men voor f. 750 haast een nieuwe. Weth. Onderwater wees er op dat de re paratie van de auto geen f. 750 kost, want er zit een bedrag van ongeveer f. 400 in voor een nieuwen bak. Meerdere leden voerden nog het woord, waaruit een voorstel Tijssen geboren werd om de auto te doen repareeren volgens een omschrijving tijdens de vergadering door den heer Tijssen gegeven. De voor zitter bracht echter eerst het voorstel van B. en W. in stemming om een nieuwen wagen te koopen, welk voorstel kelderde met 8 tegen 3 st. (beide wethouders en de heer Wessel). Hiermede was het voorstel Tijssen aangenomen. Eene nieuwe moei lijkheid was nu wie er gevraagd moest worden om in te schrijven voor de repara ties. Goedgekeurd werd, dat een tweetal gemeentenaren daarvoor in aanmerking zullen komen, terwijl tenslotte besloten werd Ged. Staten te verzoeken, of de kosten over twee jaren verdeeld kunnen worden. Hierop volgde sluiting. VOOR DINSDAG 7 APRIL. Hilversum, 1875 M. KRO-Uitzending 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: KRO- Melodlsten en Gram.pl. 2.00: Vrouwen uur 3.00: Modecursus 4.00: Gram.pl. 5.10: KRO-orkest en lezingen 7.50: Berichten 8.00: Lijdensmeditatie 9.00: Gram.pl. 9.30: Radio-tooneel 10.00: Koor- en solistenconcert 11.30: Berichten 11.3512.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uitzending 6.30: RVU 8.00: Gram.pl 9.00: Ensemble Rentmeester 10.00: Morgen wijding. Gram.pl. 10.30: Ensemble Rent meester 11.00: Kookpraatje 11.30: Kovacs Lajos' orkest 12.15: Jetty Can tor's Ensemble 1.15: OmroeDOrkest 3.00: Knipcursus 4.00: Zang en oiar.o 4.30: Kinderkoorzang 5.00' Voor de kinderen 5.30: Omroeporkest 6.30: Psychologische causerie 7.00: Voor de kinderen 7.05: Piano-recital 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten 8.10: Cabaret-programma 10.00' Radio- tooneel 10.45: Gram.pl. 11.00: Be richten 11.1012.00: Gram.pl. Proitwich, 1500 M. 11.20: Gram.pl. 11.50: Orgelspel 12.20: BBC-Northern orkest 1.20: De „Continentais" en so liste 2.05: Gram.pl. 2.35: Orkestcon cert 3.35: Jack Wilson's kwintet 4.20' Lezing 4.40: Zang en strijkkwartet 5.35: Kwintetconcert 6.20: Berichten 6.50: Piano-recital 7.15: Fransche les 7.50: Debat 8.20: Viool-recital 8.50: Operette-programma 9.50' Be richten 10.20: Lezing 10.50: BBC- Midland-orkest 11.35: Dansmuziek 11.5012.20: Gram.pl. Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20: Orkestconcert 2.50: Gram.pl. 5.50: Orkestconcert 9.05: Concert 11.0512.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M 5.50: Orkestconcert 11.20: Orkestconcert 12.35: Omroep orkest en EmDé-orkest 1.35: Gram.pl, 3.20: Omroepkoor, trio en zang 5.20: Orkestconcert 6.20: Piano-recital 7.309.20: Gevar. programma. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Zigeunermuziek 1.50 —2.20: Gram.pl. 5.20: Klein-orkest en Gram.pl. 6.50 en 7.20: Gram.pl. 8.20: Variété 10.30—11.20: Gram.pl. 184 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroep orkest 1.502.20: Gram.pl 5.20: Zigeunermuziek 6.35: Gram.pl. 6 50: Orgelconcert 8.20: Relie. muziek 9.10: Klein-orkest 10.30—11.15: Gram- platen. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Dansmuziek 9.20: Berichten 9.50: Kamermuziek 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Concert uit Leipzig. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 7 April, le Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2c Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Keulen 10.0510.35: Deutschl. S. 11.20: Kalundborg pl.m. 12.15: Brussel VI. 14.20: Kalundborg pl.m. 15.00: Parijs R. 15.50: Droltwich 16.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 18.50: Parijs R. 19.55: Rome of div. 4e programma: 8,05: Parijs R. pl.m. 8.50: Diversen 10.20: Droltwich 11.05: London Reg. 11.50: Droitwich 14.20: London Reg. 17.35: Droitwich 18.20: Diversen 18.50: Droitwich 19.15: Lon don Reg. 19.35: Deutschl. S. 20.20: Droitwich 21.50: London Reg. 22.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3. Storm noch regen hield nu verder Thijsje tegen; hij .ging In snelle draf recht op het kleine hutje af hij verlangde heel erg naar een onderkomen in een huis, want hier buiten was het lang niet pluis! Hij klopte aan de deur, maar kreeg nu geen gehoor daar stormde het te hevig voor; het waaien overstemde het geluid. En dus stak Thijs zijn hand maar uit en greep de kruk daaraan gaf hij nog eerst een ruk, en dan ging hij naar binnen. Hij wist nog niet, dat hier een avontuur weer zou beginnen! 2-4 1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14