LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 6 April 1936 Leiden II promoveert naar de 2e klasse van den Ned. Hockeybond. Nederlandsche Cricket-Bond WIELRENNEN. SWIFT. De 5 steden-tocht. Aan deze rit werd door 8 renners van Swift deelgenomen. Deze rit, die over 80 K.M. ging werd dus voor de Leidsche ren ners. doordat de start in Veur was, met 10 KIM. verhoogd en voor de Noordwljkers met 20 KM. Om 8 uur schoot er een groote troep renners den weg op. Direct werd een flink tempo ingezet. Al spoedig zag men groep jes van diverse vereenigingen zich afschel den. Voor de meesten lag het tempo te hoog. De pechmenschen zag men al spoe dig aan den kant staan met het reparee- ren van hun bandjes of ketting, waarmede ook Jac. de Groot onder Gouda werd op geknapt. Dat men naast een weinig geluk ook oplettend moet zijn spreekt van zelf. A. Lodewijks, die, had hij dit niet gemist, beslag had kunnen leggen op den extra prijs, zag deze juist daardoor zijn neus voorbij gaan. Wat men in zoo'n rit echter gevoeglijk kan thuislaten is het gevoel voor sportiviteit. Renners toch, die een flinken achterstand hadden werden er door motoren of auto's weer bijgetrokken, om in het gezicht van de finish op eigen kracht verder te gaan. Ja, zelfs zoo ver werd dit onsportieve gedoe opgevoerd, dat men zich zelf niet schaamde om zich door een duo-rijder met de hand achter de rug van den renner te laten meesleepen. Wel prachtig voor diegenen, die op eigen kracht hun koers rijden! De uitslag voor de Swift-leden is als volgt: 1. A. Maat: 2. W. Mens; 3. van Panhuis: Voor dfe juniores: 1. A. Lodewijks, 12e alg. klassem 2. Jac. de Groot 22e alg. klassem.; 3. J. Sinteur 23e alg. klassem.; 4. C. Bier man 24e alg. klassem.; 5. C. Stafleu 25e alg. klassem. In deze klasse starten 80 renners. Door dezen uitslag viel er niet 1 van de Swift- leden in de prijzen. Volgende week houdt Swift een eieren- rij, welke hoogstwaarschijnlijk zal bestaan uit een vossenjacht. Deze rit is opengesteld voor leden, donateurs en verdere belang stellenden. VAN DE GOUDSCHE BAAN. De resultaten van de wielerwedstrijden te Gouda waren: Internationale omnium Holland-België sprint. 1. Van den Heuvel. 2 Pijnenburg, 3. Van Egmond. Klassementwedstrijd over 5 K.M.: 1. Pijnenburg. 33 pnt.: 2. van den Heuvel. 13 pnt.: 3. van der Linden. 7 pnt.; 4. Depauw 3 pnt.; 5. Van Egmond, 2 pnt, 6. Buysse, 0 pnt. Totaal uitslag omnium: 1. Nederland. 2 pnt., 2. België 4 pnt. Ploegachtervolging over 5 K.M. 1. Riet hovenVerschoor winnen met 20 meter van PeekVan Rijen in den tijd van 7 min. 53 sec. Achtervolging over 5 KM. individueel. Van Amsterdam haalt Schotman na 14 ronden in. tijd 3 min. 54 sec 5 KM. amateurs. 1. Rietveld. 2. Hof stede. 3. Van Vliet. 4. Kempers. 50 KM. koppelwedstrijd met drie klas sementen. 1. PijnenburgKremers, 5 pnt, tijd 1 uur, 13 min. 0.6 sec.; 2. Buysse Depauw. 0 pnt. Met twee ronden achterstand: 3 Van Egmondvan den Heuvel. 18 pnt.: 4. SchotmanVan Rijen. 5 pnt.; 5. Riet hovenVerschoor. 2 pnt. Met drie ronden achterstand: 6. van AmsterdamPeek, 3 pnt. Met vier ronden achterstand: 7. van der LindenBiesheuvel. 11 pnt. o DE NACHT VAN PARIJS. PijnenborgPiet van Kempen winnaars. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Parijs als sluiting van het winter seizoen een 8-uurs koppelwedstrijd gehou den met den naam „De Nacht van Parijs". Hieraan namen twee Nederlandsche kop pels deel, n.l. PijnenburgWals en Piet van Kempen—Slaats. Nog voor de helft van den wedstrijd achter den rug was, moesten Wals en Slaats den strijd sta ken, waarna Pijnenburg en Piet van Kem pen een nieuw koppel vormden. Na drie uur rijden leidden de beide Hollanders en ondanks heftige aanvallen van Deneef en Küster Zims had opgegeven wisten Piet van Kempen en Pijnenburg met niet minder dan drie ronden voorsprong te winnen. Het resultaat was: 1. Piet van Kempen—Pijnenburg, 608 punten, afgelegd 326 KM Met drie ronden achterstand: 2. Deneef—Küster, 116 punten. Met vier ronden achterstand: 3. BroccardoGuimbretière. 474 punten. 4. Archambaud—Lapebie, 315 punten. Alle andere koppels waren meer dan vier ronden achter. o LAWN-TENNIS. JAARVERGADERING NEDERL. LAWNTENNIS-BOND. BONDSTRAINING BOVEN COMPETITIE. Een van de belangrijke punten der te Amsterdam gehouden jaarvergadering van den Nederlandschen Lawn Tennis Bond was de kwestie, door DD.V. (Amsterdam) aan de orde gesteld inzake de bondstrai- ning van spelers of deze al dan niet voor rang moet hebben boven de competitie. Voordat dit punt aan de orde kwam, waren enkele minder interessante aange legenheden besproken. De jaarverslagen werden goedgekeurd, de begrooting voor 1936 vastgesteld, terwijl een verzoek van Anglo Dutch (Rotterdam) om alsnog in de hoofdklasse te worden ingedeeld naar het. bestuur werd verwezen, die deze aan gelegenheid normaal onder oogen zal zien. De voorzitter, ir. A. Broese van Groenou. werd bij acclamatie herkozen, terwijl met overgroote stemmenmeerderheid deze eer ook aan de bestuursleden mr. C. Punt en J. J. B. Swaan ten deel viel. De heer Warendorf van D.D.V. leidde bovenvermeld probleem in en betoogde, dat het toestroomen van clubs en leden voor het grootste deel te danken was aan de competitie, die velen aantrok. Spreker zeide. dat de bondstrainlng op eiken dag van de week kon plaats vinden en dat de spelers, die voor bondstraining in casu voor den Daviscup in aanmerking kwa men, dan de Zondagen vrij zouden zijn voor het spelen van competitie in clubver band. Kan men nog wel spreken van een com petitie om het kampioenschap van Ne derland, aldus stelde de heer Warendorf aan de vergadering de vraag, als een of meer spelers van sommige vereenigingen niet in staat zijn in hun clubteams uit te komen? Spr kende het standpunt van het bondsbestuur, n.l. dat Daviscuptrai- nlng voorgaat, maar hij achtte deze mee ning niet in het belang van het Neder landsche tennis. Van de zijde van het bestuur van den NL.T.B. bracht mr. Punt naar voren, dat de training in de week lessen zijn voor één persoon en dat men de Zaterdagen en Zondagen noodig had om in team-ver band te trainen. Spr. verzocht de clubs, toch vooral het vereenigingsbelang te willen achterstellen bij het nationale be lang. Mr. Punt zette nogmaals uiteen, dat Nederland in internationaal tennis zoo sterk mogelijk voor den dag dient te ko men. De clubs kunnen hun eigen belan gen ook bij het Nederlandsche belang achterstellen, omdat bij het spelen voor de competitie geen financieele belangen, wat betreft recettes gemoeid zijn. Voor het overgroote deel kon de verga dering zich met de uiteenzetting van het Bondsbestuurslid vereenigen, zoodat wij ziging in de wijze van werken ten deze niet te verwachten is. Wat de overige agendapunten betrof, de heeren Renaudel en Van Herwynen wer den gekozen als paatsvervangende leden der kascommissie. Tenslotte memoreeren wij nog de be langrijkste wijzigingen en aanvullingen, welke in de reglementen zijn aangebracht. Een voorstel van Ready 1928 om tot al- geheele afschaffing van het stemmen op de algemeene vergadering bij machtiging over te gaan werd met 115 tegen 78 stem men verworpen. Wel zullen op voorstel van het bestuur zekere grenzen te dien aan zien worden getrokken. Bij A-tournooien is de wedstrijdcom missie in den vervolge verplicht zorg te dragen, dat voor elke partij ten minste 4 nieuwe ballen beschikbaar zijn. Een voorstel van de Reglementscommis sie werd aangenomen, waarbij bepaald wordt, dat ook een aangesloten vereeni- ging minimum tien leden moet bezitten om aangesloten te blijven. Tenslotte zal een scheidsrechter in een wedstrijd voortaan het recht hebben om een speler, die zich naar zijn oordeel niet behoorlijk gedraagt de wedstrijdbepalin gen niet nakomt of op andere wijze het welslagen van een wedstrijd belemmert aan den wedstrijdleider tot schorsing voor te dragen. Bij de rondvraag kwam nog even het 40-jarig bestaan van den NL.T.B. ter sprake, dat in 1939 zal kunnen worden ge vierd. Een afgevaardigde stelde voor een ver plichte heffing per lid in te voeren ten einde in 1939 een behoorlijk fonds bijeen te hebben, teneinde de herdenking op waardige wijze te vieren. Deze kwestie zal op de najaarsvergadering nader onder het oog worden gezien, waarbij het bestuur eventueel met voorstellen zal komen. ZWEMMEN. TINI WAGNER VERBETERT EEN WERELDRECORD. ROEIEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. DUBBEL SUCCES VAN NEREUS. Gistermiddag is de 8 K.M lange afstand race van Ouderkerk naar Amsterdam, om het „Kampioenschap van den Amstel" verroeid door een tiental achtriems gieken w.o. die van de beroemde Zwitsersche „F. C. Zürich" Hoewel de Zwitsers, die in een boot Van Ifjord roeiden, sterk favoriet wa ren, wist zoowel de oude acht van „Nereus" als de acht van „Nereus II" de eerste plaats in resp. de eerste en tweede divisie te be zetten. In de eerste divisie, waarin door ziekte van den boeg Laga niet kon deel nemen, startten om drie uur precies, met tusschen-ruimten van 10 seconden, de vol gende ploegen in volgorde. Ie divisie- 1. Nereus I; 2. De Hoop I; 3. De Maas; 4 F. C. Zürich En in de 2e divisie: 5. De Amstel; 6. Ne- Teus II: 7. Willem III; 8. Laga II; 9. De Hoop II; 10. Cadetten; 11 De Laak; 12. Nereus III en 13. De Schie. De start van Nereus I was zeer goed en in een tempo van 28 slagen per minuut, welk tempo bijna het geheele traject werd volgehouden, sneed de Nereus-giek door 't water. De start van De Hoop II, Cadetten en De Laak was echter slecht en deze ploe gen mogen dit toch zeer belangrijke on derdeel wel eens goed onderhanden nemen De Zwitsersche ploeg startte prachtig op tijd en de mooie, gelijkmatige slag en de prachtig, zuivere balans van de boot, was een lust voor het oog. De roeiers hadden den kouden Westenwind en den niet zeer sterken stroom pal tegen. Reeds kort na den start passeerde de Laak de Cadetten, terwijl bij de eerst bocht de Maas De Hoop I gepasseerd was. Deze laatste ploeg werd trouwens achtereenvolgens door de Zwit sers, De Amstel. Nereus n en Willem III ingehaald Zurich legde er met een 5-tal korte, snélle slagen, een schepje op, doch de Maas was niet te vermurwen en liet zeer goed roeien zien. Nereus I liep gelei delijk uit en in een moolen stijl roeide zij constant het hooge lange-baan-tempo van 28 slagen per minuut. Na precies een half uur en 30 seconden kwam de eerste ploeg van Nereus bij het gebouw van De Hoop, waar de finish was. aan. Hoewel het in het geheel geen voor jaarsweer was en er een koude wind stond, bestond er toch zeer groote belangstelling voor dit roeievenement. Tallooze kijkers stonden aan de boorden van den Amstel, terwijl legio fietsen, motoren, auto's en touringcars met enthousiast schreeuwende supporters de booten volgden. Onder de aanwezigen waren o.a. de voorzitter van den Nederlandschen Roeibond, dr. Miere- met, dr. Marres, terwijl als kamprechter de voorzitter van den Amsterdamschen Roei bond, dr. Meurer optrad. De gedetailleerde uitslagen van de races luiden le divisie: 1 Nereus (dat ook verleden jaar won), 30 min. 30 sec.; 2 De Maas 31 min 25 sec.; 3. F. C. Zurich. 31 min 26 sec.; 4. De Hoop. 33 min. 30 sec 2e divisie: 1. Nereus II. 31 min 15 sec.; 2. Amstel. 31 min 21 sec.; 3 De Hoop II. 31 min. 34 sec.: 4. Laga II. 31 min. 47 sec.; 5 Willem III, 31 min 49 sec.: 6. De Laak, 32 min. 14 sec.; 7. Cadetten 32 min. 36 sec.; 8. Nereus III, 32 min. 53 sec.; 9 De Schie, 34 min. 08 sec. OVER 500 YARDS VRIJE SLAG. In het Sporfondsenbad te Amsterdam werden gisteravond nationale wedstrijden gehouden, welke georganiseerd werden door de zwemverceniging Het IJ. De 100 meter rugslag voor heeren leverde het eerste record van dezen avond op. Scheffer en Metman waren hier de man nen, die het doen moesten. Dat het een harden strijd zou worden, was te verwach ten. Scheffer, die in een prachtlgen stijl zwom, was zeer goed in vorm en alles was by hem in de puntjes ln orde. Zijn kee- ren. waarmede hij zoo vaak sukkelt, was af en het resultaat was dan ook, dat hij met alleen won, coch tevens het op naam van Metman staande Nederlandsche record met 3/5 seconde verbeterde en dit bracht op 1 min. 10 3/5 sec. Hier is dus weer bewijs, wat goede training vermag. Metman, die een Heer- punt miste, werd tweede. De uitslag was: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.), 1 min. 10 3/5 sec. (nieuw Nederlandsch record). 2. J. Metman (IJ), 1 min, 111/5 sec. 3. P. v. d. Broek (Zian), 1 min. 142/5 s. Eén record op een avond als deze is niet. genoeg en daarom bracht het vol gende nummer er weer een. In de laatste serie van de 100 meter schoolslag voor heeren kwamen Koppen uit Aken, Mayer van Het IJ, Smitshuyzen van A.Z. en Van Wijk van S.V.H. Mayer van Het IJ deed een recordpoging, waarin hij op schitterende wijze slaagde. Mayer verbeterde het Nederlandsch record, dat reeds langen tijd op naam van D. J. K. stond, met niet minder dan 4 sec. Dat hij met den nieuwen butterfly-slag zwom, is natuurlijk vanzelfsprekend, doch hoe het ook zij, zijn zwemmen was schitterend te noemen. De uitslag was: 1. H. Mayer (IJ) 1 min. 14 4/5 sec. (nieuw Nederlandsch record). 2. E. Koppen (Aken)', 1 min. 19 sec. 3. Smitshuyzen (A.Z.) 1 min. 20 1/5 sec. De clou van den avond was het volgende nummer, n.l. de recordpoging op de 500 yards vrije slag van Tini Wagner. Rie Mastenbroek hac' aan de uitnoodiging om mede deze poging te ondernemen, gehoor gegeven, hetgeen zeer sportief te noemen is. aangezien Rie Mastenbroek niet gespe cialiseerd is op de vrije slag. Mej. Wagner, die van het oegin af de leiding had, zwom op keurige wijze en slaagde ten volle in haar poging. Zij maakte een t/Ijd van 6 min. 9 4/5 sec., hetgeen beteekende, dat zij het wereldrecord van de Deensche zwemster Hveger met niet minder dan 5 seconden verbeterde. Een schitterend resultaat dus. De tijd van Rie Mastenbroek bedroeg 6 min. 20 3/5 sec. o HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Uitslagen van gisteren. Heerenafdeeling. Promotie en Degradatie: Prom.kl./lste klasse: BloemendaalM.H.C. 31. Tweede kl./Prom.klasse: Gooi II Strawb. 13; Victoriade Vierde 42. Derde kl./tweede klasse: S.O.S. IILei den n 1—2. Vierde klasse/derde klasse: Leiden IV H.H.IJ.C VI 4—1; H.H.IJ.C. IV—H.O.C. III 3—2; Kieviten II—H.D.M. V 2—6. Om het Kampioenschap v. Nederland: P W—E.M.H.C. 3—0. Om den Lamovar-beker te Nijmegen: Eindstrijd: H'sumH.H.IJ.C. 40. o Overzicht. Leiden II is er dan toch in geslaagd S.O.S. II in den Haag te slaan, een fraaie prestatie, waardoor het zoo begeerde Tweede klasserschap bereikt is. Een woord van lof voor dit elftal, dat na Kerstmis hoewel op één na de laatste plaats staande, zich met ijzeren wil om hoog vocht en geen wedstrijd meer verloor. Wij vermelden slechts: Leiden IIHudito 42. Alkmaar II— Leiden II 1—2; Leiden II—H.H.IJ.C. IV 5—3; Leiden II—H.D.M. III 3—2. Hierdoor kwam Leiden II gelijk te staan op de tweede plaats met Hudito en Alk maar n. Een halve competitie tusschen deze gegadigden werd door Leiden na zwaren strijd gewonnen. En nu reeds na 2 wedstrijden in de Promotiecompetitie heeft Leiden II zich van het tweedeklas serschap meester gemaakt. Thans bezit Leiden een elftal in de Promotieklasse, één in de 2e klasse, één in de 3e klasse en één in de 4e klasse. Wellicht dat Leiden IV nog 3e klasser wordt. Door afwezigheid van keeper de Koster speelde Leiden II de laatste wed strijden in de volgende opstelling: Doel: Knuttel; achter: Haardt en Bon; midden: Koert. Dros en v. d. Meer: voor: v. Opstelten, Krol, Sloet, Hartog en Ver- hey v. Wijk. Leiden IV wist zich onder de gegadigden voor de derde klasse te plaatsen door een overwinning op H.H.IJ.C. VI. De stand der competitie is hier thans: H.H.IJ.C. rv 4 4 18—6 8 I H.D.M. V 2 1 1 9—5 3 H.O.C. in 3 111 8—5 3 Leiden IV 2 1—1 5—5 2 Kiev. II 3—12 5—11 1 H.H.IJ.C. VI 4—13 6—19 1 Uit deze afdeeling promoveeren er 3 en No. 4 speelt nog een wedstrijd om 1 plaats tegen No. 4 van afd. B. Waarschijnlijk zal echter de bond T.O.G.O. IV nog in deze afdeeling brengen, zoodat Leiden IV het nu niet zoo eenvoudig zal krijgen. De Leidsche junioren verloren thuis op het nippertje van Victoria a en zullen zich dus met een bescheiden plaats op de ranglijst tevreden moeten stellen. o S.O.S. n—LEIDEN II 1—2 (Heeren). Al spoedig liet het zich aanzien dat er een spannende strijd te wachten stond. Helaas was op het slechte veld goed hockeyen onmogelijk. De meeste doelpun ten werden dan ook gemaakt door missen der achterhoedespelers. Spoedig na aan vang trekt Leiden goed van leer, doch de meeste aanvallen loopen door buitenspel of Door haai- overwinning van gisteren is Leiden n gepromoveerd naar de 2e klasse van den Ned. Hockeybond. - Op onze foto de gepromoveerde ploeg: keeper. Knuttel; achter: Haardt en Bon; midden: Koert, Dros en De Groot (invaller); voor v. Opstelten, Krol, Stoet, Hartog,Verhey van Wijk. slecht schieten op niets uit. Dan neemt echter S.O.S. het initiatief over doch thans is het de Leidsche keeper, die eenige aan vallen onschadelijk maakt. Zooals het zoo vaak gaat valt het eerste doelpunt aan de zijde waar men het niet zou verwachten. Bij een goed opgezetten aanval komt de middenlinie mee naar voren, de bal wordt weer teruggespeeld, doch de teruggetrok ken rechtsbinnen weet hem te bemachti gen, geeft voor in den cirkel, en het is de mldhalf Dros, die de bal langs' den Haag- schen keeper jaagt. (01). Tot de rust gaan beide partijen goed tegen elkaar op doch van fraai samenspel of goed hockey was vaak geen sprake. Na de rust, viel S.O.S. al spoedig fanatiek aan. En het bleek thans dat dit deel van het veld den Leidschen achterhoedespelers minder lag. Eenige missers veroorzaakten angstige momenten voor den Leidschen keeper, en dit zal dan ook wel de reden zijn waarom deze vaak zoo eigenaardig over het veld zwalkte. In deze periode weet S.O.S. den gelijkmaker te scoren. (11). Dit brengt er bij Leiden het ware vuur in. De eene stormaanval volgt nu op de andere en als de keeper der tegenpartij niet voldoende wegwerkt weet de Leidsche rechtsbinnen te scoren. (12). S.O.S. krijgt nu geen kans meer om nog gevaar lijk te worden. Leiden blijft ln de meerder heid en het doel der tegenpartij ontkomt vaak op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Ais de scheidsrechter het eind signaal blaast heeft Leiden een verdiende overwinning behaaflt en is hiermee tweede klasser geworden. LEIDEN IV—H.H.Y.C. VI 4—1 (Heeren-af deeling) In het begin is H.H.Y.C. in den aanval, maar na een kwartier weten de Leide- naars een corner te forceeren. De midvoor krijgt de bal vrij en schiet prachtig in. Nu krijgt Leiden het over wicht, wat ze tot het einde heeft behou den. Nog voor de rust weet de midvoor het Haagsche doel met een mooi back- stiek-schot te doorboren. Na de rust valt Leiden zeer fel aan. Weer is het de Leid sche midvoor. die de stand met één punt verhoogt. Maar ook H.H.Y.C. begint weer aan te vallen. De Haagsche rechtsbinnen krijgt de bal vrij en schiet mooi in (3—1). Een kwartier voor het einde forceert Leiden nog een strafbully en weer is het de midvoor, die deze wint (41). Nu vindt de Leidsche voorhoede het welletjes en ieder wil nog een goal maken, zoodat het samenspel zoek is. Hierdoor bleef de stand 41. De leiding was uitstekend. De middenvoor, de rechtervleugel, de halflinie en de keeper van Leiden hebben allen uitstekend gewerkt. Van de andere partij waren het de spil en keeper, die opvielen. LEIDEN A—VICTORIA A 6—1 Heeren- a f deeling Ook in dezen laatsten wedstrijd is weer eens gebleken dat de Leidsche juniores nog vele, sterkere tegenstanders hebben. Inderdaad waren de Rotterdammers veel beter, zoowel wat betreft samenspel als techniek, zoodat deze 10 nederlaag nog zeer geflatteerd was. Voor de rust vooral was de Leidsche linkervleugel slecht op dreef; de rechtervleugel kreeg evenwel niet veel te doen. Even voor half-time, werd de links-half van Victoria gewond en buiten gevecht gesteld. De rust ging in zonder dat er gescoord werd. Na de rust kwam de gevaarlijke Rotterdamsche lin kervleugel steeds meer in den aanval. De verdediging echter hield stand, doch plm. 15 min. voor het einde brak de linksbin nen door. kwam in den cirkel en scoorde (10). Hierna verflauwde de geestdrift aanmerkelijk. Eenige gevaarlijke offen sieven liepen dood en zoo eindigde deze uitstekend geleide wedstrijd met 10 voor de gasten. TOURNOOI TE FOLKESTONE. Nederlandsche ploeg samengesteld. De Nederlandsche ploeg, die zal deel nemen aan het tournooi te Folkestone, hetwelk met de Paaschdagen wordt ge houden is als volgt samengesteld: Doel: De Looper Jr. (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) Tresling (HOC. I. Midden: C v. d. Hagen (Hilversum); De Looper Sr. (Hilversum) en Ankerman (H.D.M. Voor: J. v. d. Hagen (Hilversum); L. de Geer (H.D.M.): v d. Berg (Amster dam); Schnitger (P. W.) en Kwast (Am sterdam). Het Nederlandsche elftal voor 19 April, voor den wedstrijd tegen Frankrijk, zal eerst na Folkestone worden samengesteld. NEDERLANDSCHE DAMES NAAR BERLIJN. Het riftal samengesteld. Het Nederlandsch dameshockeyelftal, dat deel zal nemen aan het Internationaal tournooi te Berlijn op de Paaschdagen, is als volgt samengesteld: Doel: Andreas (Bloemendaal). Achter: Rollin Couquerque (H.O.C.) en Vreede (Rood Wit). Midden: Leenders (Bloemendaal) Van der Velde (Bloemendaal) en Smithuyzen (Amsterdam i. Voor: Hofland (Gooi). Teilegen (H.H. Y.C.). Van Buren (Bloemendaal). Kok (Hilversum) en Leeuwenberg (Rood Wit). CRICKET. DE JAARL. ALGEMEENE VERGADERING AJAX DEGRADEERT. Onze cricketmedewerker schrijft: De Nederlandsche Cricket Bond heeft Zaterdag j.l. zijn jaarlijksche algemeene vergadering te Amsterdam gehouden. Ge moedelijk zooals gewoonlijk. Met een his torische schets van dén voorzitter, jhr. mr. C Feith, die overleden cricketfiguren herdacht de prominente spelers van het vorige seizoen kon huldigen. Gelrum van V.R.A., die in 1935 een record-score ves tigde door 1270 runs bijeen te klappen en Offerman van Hermes D.V.S., die met 240 de hoogste persoonlijke score op zijn naam heeft gebracht Jhr. Feith kon ver der constateeren, dat de beoefening van cricket zich uitbreidt, dat het spelpeil be ter wordt; kortom, dat het goed gaat in den N. C. B. Verder de traditioneele agen dapunten en enkele reglementswijzigingen van ondergeschikt belang. De bestuursver kiezing verliep zonder moeilijkheden. De aftredende bestuursleden werden herko zen. Van Heek uit het Oosten had zich niet herkiesbaar gesteld. De Haarlemmer Kleefstra was in deze vacature bestuurs- candidaat en hij zou zonder twijfel zijn plaats in het bondsbestuur waard zijn ge weest. Toen het Oosten echter op een mandaat in het opperste college van den N.C.B. bleek prijs te stellen, trok de Haar lemmer zich terug en werd Stroink van P.W. gekozen. Het is gemoedelijk in den N.C.B.Alleen de competitieindeeling geeft telkenjare veel hoofdbrekens. Laten wij op dit punt nu eens eindelijk tot rust komen, was het geluid, dat het geheele debat overstemde. Zoo zal het zijn in het nieuwe seizoen, het geen niet wegneemt, dat Rood en Wit II, Ajax (Leiden) en Kampong uit de Overgangsklasse naar de tweede klasse zullen degradeeren. Voor zoover dit besluit het Leidsche Ajax betreft betreuren wij het ten zeer ste, omdat wij er nog steeds van overtuigd zijn, dat Ajax een cricketteam op de been kan brengen, dat goed genoeg is voor de Overgangsklasse. Mits rood-zwart dan de cricket-beoefening met wat meer ernst aanpakt dan verleden jaar. Over de trainingsplannen van den N.C. B. hebben wij reeds eerder een en ander gemeld. Wij laten hieronder nog het zeer belangrijke internationale programma volgen 26 Juli: The BootleggersFlamingo's te Den Haag 27 en 28 Juli; Free ForestersNeder landsch elftal te Enschede. 29 en 30 Juli: Free ForestersFlamin go's te Laren 1 en 2 Augustus Free ForestersNeder landsch elftal te Haarlem. 3 en 4 Augustus: Harrow Wanderers Nederi-i-rdsch elftal te Bilthoven. 5 en 6 Augustus: HarrowWanderers Flamingo's te Laren. 8 en 9 Augustus: Harrow Wanderers Nederlandsch elftal te Amsterdam. HANDBAL. UIT AALSMEER. De uitslagen van de gisteren te Aals meer gespeelde wedstrijden zijn: Olympia IRapidas I Haarlem, 32; S.S.S., Half weg—Olympia II 1—1,

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12