LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 6 April 1936 EEN WEDSTRIJD ENGELAND—NEDERLAND? Wat de Westelijke kiassers deden. ALPHEN—D. C L. 2—2. ONDER PROTEST VAN ALPHEN. In een spannenden en van Alphensche zijde goed gespeelden wedstrijd, heeft de thuisclub toch nog moeten toestaan, dat de bezoekers een der beide punten ver overden. Zij het dan, dat er een kans be staat, dat een na afloop van den wedstrijd wegens het niet toekennen van een straf schop door Alphen ingediend protest, toe gekend wordt. Deze penalty werd na af loop genomen door Hesseling en in een doelpunt omgezet, waardoor de stand 32 in het voordeel van Alphen kan worden. Alphen speelde beter, dan in haar laat- sten wedstrijd tegen C. V. V. De midden linie verstond haar taak weer goed. waar door de bewegelijke Alphen voorhoede, waarin Brunee, als linksbinnen, een goed debuut maakte, telkens in staat werd ge steld het D.C.L.-doel te bestoken. De achterhoede was goed zonder meer hoewel v. d. Woensel boven de anderen uitstak. Bij D.C.L was het de doelman, die let terlijk en figuurlijk bover. zijn medespe lers uitkwam. Reeds dadelijk zitten de in de zwarte reserve-shirts gestoken Alphenaars voor de Rotterdamsche veste. Goed gesteund door de middenlinie komt Alphen steeds teiug en blijft het spel voorlooplg op de helft der gasten. Langzamerhand weet aan D.C.L. zich wat los te werken en en kele gevaarlijke aanvallen te ondernemen, die alle aandacht vragen van de Alphen defensie. Zij blijft echter meester van het terrein. Alphen valt weer goed aan en spoedig heeft A. Windhorst met een hard schot succes, waartoe hij in staat werd gesteld door zijn broer J. Windhorst, 10. Nog tal van kansen ontstaan voor het D.C.L.-doel. doch steeds is het de uitste kend spelende doelman die redding brengt Onverwachts ontstaat dan de gelijkmaker als de D.C.L.-midvoor van grooten afstand een schot lost, dat Tuinenburg volkomen verrast, 11. Na de thee heeft Alphen den wind in den rug. Van den aftrap af neemt zij het spel in handen, telkens weer wordt het leder voor het doel der gasten geplaatst. De Rotterdamsche achterhoede staat ech ter stug te verdedigen en zij weten voor- loopig het gevaar te keeren, totdat A. Windhorst met een hard schot andermaal succes heeft, 21. Op een eigenaardige manier ontstaat de gelijkmaker. Terwijl enkele Alphen-spelers staan te delibreeren over een ingooi- of handsbal, gooit een der D.C.L.-spelers het leder plots naar den linksbuiten. Deze kan ongehinderd den bal naar den rechtsbui ten plaatsen, die alleen voor Tuinenburg komt. Eenmaal stopt deze den hard inge schoten bal, doch de tweede maal ligt de bal in het net, 2—2. Dit doelpunt werkt even teleurstellend op de Alphen-spelers, men weet zich ech ter te herstellen en geheel Alphen trekt ten aanval. De tijd verstrijkt meer en meer. Als dan een der Rotterdamsche spelers J. Windhorst tegen den grond duwt binnen de beruchte lijnen, fluit de scheids rechter en geeft penalty. Tot ieders ver bazing trekt hij deze beslissing evenwel op advies van den D.C.L.-grensrechter in en wel omdat de Alphen-speler eerst zou hebben geduwd Dit had de scheidsrechter echter niet gezien, hiervoor gaf hij D.C.L. een vrije trap. Kort na dit incident brak het einde aan. Alphen protesteerde dadelijk wegens het niet toekennen van de strafschop. Hesse ling zette de penalty In een doelpunt om. 0.1. hebben de Alphenaren een goede kans dit protest te winnen. A. R. C. I KAMPIOEN ZATER DAGMIDDAGCOMPETITIE. DOOR EEN 1—OVERWINNING OP QUICK BOYS. In een buitengewoon spannenden kamp is A R C. er in geslaagd met de kleinst mogelijke overwinning beslag te leggen op de belde punten, waarmee tevens het kampioenschap van de Zaterdagmiddag- competitie in Alphen bleef. Zooals het dikwijls gaat in zulk soort wedstrijden, zoo ging het ook nu: veel spanning en weinig fraai spel. Nu was ook de sterke en koude Noord-Oosten wind voor de meeste spelers een geduchte handicap. Bovendien werd het leder maar al te veel door de lucht gespeeld, waar door de wind veel te veel vat op den bal kreeg. AR C verdiende deze overwinning volkomen. Over het geheel genomen Is de thuisclub een tikje sterker geweest dan de gasten, hoewel er zich vaak hachelijke situaties voor het A.R.C.-doel voordeden. Opmerkelijk was het, dat belde elftallen tegen wind het beste spel gaven. De Ra- cingclub heeft vooral in de tweede helft, toen zij den sterken wind tegen had, ech ter enkele fraaie kansen gemist. Het be slissende doelpunt werd tenslotte in de 22e minuut van den wedstrijd door een der Quick Boys-achterspelers, Remmerswaal, in eigen doel gewerkt bij een gevaarlijken aanval van A.R.C. Bij A R C. was doelman van Heusden weer in goede conditie. Voor de beide achterspelers Oodthelp en Bijl was het gelukkig, dat zij een zeer matig spelende voorhoede tegen zich kregen De keeren dat het tweetal het leder half raakte of miste waren talrijk. Het pleit dan ook niet voor het Katwljksche aan- valsqulntet, dat het hiervan geen gebruik wist ie maken. De middenllnle: de Knijff —Bergshoeffvan Dam wisselde goede met slechte momenten af, terwijl de rood zwarte aanval de achterhoede der gasten handen vol werk gaf. Ondanks het feit, dat deze achterhoede zeer goed was, wis ten de A R C.'ers zich diverse goede kan sen te scheppen, waarvan zij echter door sl ~'lt schieten geen gebruik maakten Tcca'.s immer v/erd ook in dozen wed- sh 'd weer rijkelijk forsch gespeeld. De uitstekend leidende scheidsrechter v. d. Nat wist evenwel op gedecideerde wijze het spel binnen de perken te houden. Over het spelverloop kunnen wij kort zijn. Dadelijk na den aftrap is Q. B„ dat tegen den wind in speelt, in den aanval. Voorioopig blijft het echter een zenuw- ac»Mi- hoen en weer betrap. Langzamer- T-.-i komt cr moer teekening in den strijd Q B weet tal van malen hel leder goed samenspelend voor de A. R. C.-veste te brengen. De schutterstalenten hebben de gasten evenwel blijkbaar thuisgelaten. Aan de andere zijde doen er zich ook enkele EEN VERKLARING VAN DEN HEER ROUS. D'e ovcrwlnnlngenreeks van het Ncaer- landsche elftal in dit seizoen hebben in Europa overal sterk de aandacht getrok ken. De kwestie welk continentaal land dit Jaar een uitnoodiging van Engeland zal krijgen om een landenwedstrijd te Londen te komen spelen, is in verband met een en ander in het brandpunt der belangstel ling gekomen en na de jongste zege van het Nederlandsch elftal op België werden over deze materie uitvoerige beschouwin gen geschreven. In dit verband heeft een speciale AM. verslaggever te Londen een onderhoud gehad met den huldigen secretaris van de Football Association, den heer Rous en hem zijn meening gevraagd over de mo gelijkheid van een wedstrijd tusschen En geland en Nederland in een der laatste maanden van dit jaar De heer Rous begon met te zeggen, dat hij momenteel niet in staat was op deze vraag een positief antwoord te geven. Be- stuurderen van den KN V B en verte genwoordigers van bladen hebben mij, al dus de heer Rous, over deze aangelegen heid kort geleden nog geschreven en ge sproken. De commissie van de F. A., die deze aangelegenheid behandelt, heeft het onderhavige punt nog niet in behandeling genomen en dit zal ook niet eerder dan in September geschieden. Toch kan ik verklaren, dat de jong ste successen van Nederland en de be richten over het schitterende spel van het Hollandsche elftal de aandacht hebben van de leden der betrokken commissie uit de F. A„ in het bijzonder van hen, die ook tegenwoordig waren bij de ontmoeting EngelandNeder land, in Mei van het vorige jaar te Amsterdam gespeeld. Tot zoover de verklaringen van den heer Rous. Hoewel deze zich dus geenszins in positieven zin over 'n eventueele ontmoe ting EngelandNederland te Londen heeft uitgelaten blijkt uit een en ander duide lijk, dat de reeks indrukwekkende over winningen van 't Nederlandsch elftal te gen Denemarken, Ierland, Frankrijk en België niet alleen op het continent, maar ook te Londen indruk heeft gemaakt De verklaringen van den heer Rous verkrijgen nog grootere waarde, indien men bedenkt, dat hij een uitstekend kenner van het continentale voetbal ls. gevaarlijke situaties voor. Doelpunten blij ven echter uit, totdat het leder andermaai voor het doel der gasten gebracht wordt. Remmerswaal wil den bal retourneeren.' hij mist evenwel en valende werkt hij liet leder in eigen doel, 10 Kort hierop krijgt W. Bergshoeff een bijna niet te missen kans; zijn harde schot gaat echter voor het doel langs. Q. B. forceert dan nog en kele corners, die niets opleveren. Wie dacht dat na de rust Q. B. met den sterken wind in den rug het spel in han den zou nemen, kwam bedrogen uit. A.R.C. zette er een geducht tempo ln en zij wist de blauw-witten op eigen helft terug te dringen. Als een rots in de branding stond daar echter de achterhoede, de Wildt Remmerswaal en zij wist zelfs in samen werking met de middenlinie de voorhoede ten aanval te dlrigeeren. Deze aanvallers waren echter niet ln staat ook maar een enkele maal een flink schot te lossen. Toch ontstonden er nog tal van scoringskansen die echter alle onbenut bleven. Steeds spannender werd de strijd, al wat blauw wit was ging naar voren, terwijl bijna ge heel AR.C stond te verdedigen Doelman van Heusden wist enkele malen fraai te redden. Nog enkele minuten waren te spe len, toen de rechtsbuiten van de Katwij- kers het leder goed vrij maakte en een keurige voorzet gaf. De klaarstaande Pluimgraaff had den bal slechts voor het inkoppen. Op onbegrijpelijke wijze miste hij echter. De scheidsrechter raadpleegde toen de beide neutrale grensrechters over den speeltijd en toen A.R.C. nog eenmaal ten aanval trok, floot de arbiter voor het laatst en had A.R.C. het kampioenschap bemachtigd. Het kampioenselftal bestond uit de volgende spelers: Doel: van Heusden; achter: Bijl en Godthelp; midden: van Dam, A. Bergs hoeff, de Knijff: voor: Vellekoop, Groe- nenberg, Snel, van Wilgen, W. Bergshoeff BODEGRAVEN I—ZEIST I 3—1. Bodegraven I heeft In haar laatsten thuiswedstrijd tegen Zeist I revanche ge nomen van de bij den aanvang der com petitie in Zeist geleden 3—2 nederlaag door thans de paars-witten met een 3—1 nederlaag huiswaarts te sturen. De uitslag geeft bij lange na 'het overwicht niet weer, dat Bodegraven gedurende vrijwel den ge- heelen wedstryd aan den dag heeft ge legd. en met wat meer geluk en wat meer doorzetting had Bodegraven de score heel wat hooger kunnen opvoeren. Uit alles bleek, dat zü beide partyen geen enkel belang meer by den uitslag was en de wedstryd werd dan ook een vry lauwe ver tooning, die zelfs na de rust het aankyken nauweiyks waard was. Bodegraven was dadeiyk iets in de meerderheid. De rood zwarte linksbuiten wist eenmaal net voor de achteriyn het leder te bemachtigen, zette scherp voor en middenvoor Freyee benutte dezen voorzet 10. Even later werd een voorzet van rechtsbuiten de Jong, ge heel onhoudbaar Ingekopt 2—0. Het over wicht van Bodegraven hield aan. Het was tenslotte de linksbuiten van Bodegraven, die den stand op 30 bracht. Zooals gezegd was de tweede helft nog veel minder aantrekkeiyk dan de eerste. Deze tweede speelhelft kenmerkte zich door een doorloopend Bodegravenover- wicht en de gasten hadden thans vrywel niets meer in te brengen. Toen W. Freyee uitviel en vervangen werd door van Dyk beteekende dit geenszins een verzwakking, wyi de rood-zwarte rechtsbinnen tot nu toe vrywel niets presteerde en doorloopend veel te traag was. De enkele tegenaan vallen van de gasten strandden regelmatig op buitenspel. Toen ledereen dacht, dat met 30 het einde zou komen, zetten de gasten in de laatste minuut nog een aan val op en met een effectvol doch overigens houdbaar schot werd van Groeniiigen ge passeerd. Onmiddeliyk daarna kondigt arbiter Amoldus het einde aan. U.V.S.—HAARLEM-COMBINATIE 4—5. Een fraaie strijd vol spanning. Een zeer groot aantal bezoekers was Zaterdagmidag naar het N.B.L.O.-terrein getrokken, waar U.V.S. een vriendschappe- ïyken wedstryd zou spelen tegen een ster ke Haarlem-combinatie. Reeds lang voor den wedstryd was het veld door belang stellenden omzoomd en zij die grootendeels voor Haarlem's internationaal waren op gekomen, zyn niet teleur gesteld. Smit was aanwezig en heeft heel wat handjes van de hem omringende Jeugd moeten druk ken. De wedstryd was den tocht naar het terrein ten volle waard. In een snellen stryd waarin Haarlem vaak keurig spel te zien gaf, heeft U.V.S. zich een waardig tegenstander getoond en al moesten de blauwwitten ten slotte met 45 de eer aan de roodbroeken laten, toch zorgden zy door keurig spel tot aan het einde voor de spanning en maakte zy bovendien de fraaiste doelpunten. Toen Haarlem enkele snelle aanvallen had ondernomen waarby Smit keeper Kramp al direct een paar warme handen bezorgde, ontwikkelde zich een snel en aantrekkeiyk spel. Vair Goor. die by U.V.S. een fraaie party speelde, zorgde er na een soloren voor dat de la Bye uit een voorzet met een kopbal het eerste doelpunt op uitnemende wyze kon scoren. Kaïnmeijer. die een fijne spil- party speelde, maakte uit een freeklck met een prachtschot gelyk. 1—1. Na keurig samenspel van Smit en Kam- meyer deponeerde de rechtsbinnen kort daarop het tweede Haarlem doelpunt in het net. 12. U.V.S. liet het er echter niet by zitten en al was het spel der bezoekers, vooral dat der halfllnle. technisch beter, toch ondernamen de blauwwitten menig goeden aanval. Voor de rust bracht Plat- teel met een pracht doelpunt den stand op 22. In de tweede helft was Haarlem aanvan keiyk sterk in de meerderheid. Met Wal- laart als derden back wist U.V.S. echter het doel schoon te houden en waarlyk ge lukte het de thuisclub by een snellen te genaanval door L. Platteel opnieuw de teiding te nemen. Haarlem zette de tan den op elkaar en uit een freeklck knalde Kammeyer tfen gelykmaker weer in de touwen. 33. De spanning bleef er in en werd nog verhoogd, toen van Hoven met een omhaal U.V.S. voor de derde maal de leiding gaf. 34. De roodbroeken moesten er wel een schepje op doen om niet met een nederlaag naar huis te keeren. Het ging een beetje hard ln het doelgebied van U.V.Spenalty Smit achter de bal en Kramp behoefde er niet naar te grijpen. 44. En juist voor het einde zorgde Polanen met een schot via den paal ln 's keepers handen voor een 54 overwinning voor de roodbroeken. Zoo kwam het einde van dezen voor het pu bliek maar stellig ook voor de spelers by- zonder prettlgen wedstryd. -O HILLEGOM—DE KENNEMERS 2—3. tyfï Gelijk spel de verhouding. Hoewel de thuisclub geregeld in den aanval was, kon men dit niet in doelpun ten uitdrukken. Keeper v. Dyk ontbrak op het appel, voor hem viel De Haas in. Voor de rust wogen de partijen goed te gen elkaar op en om beurten beleefden beide doelen benauwde momenten. Het plaatsen der Hill, verdediging is zwak en ze missen de zekerheid, doordat v. Dijk niet in het doel staat. Toch heeft De Haas geen onverdienstelijk werk verricht. Als de linksbuiten van Kennemers doorbreekt, twyfelt De Haas met uitloopen, zoodat deze een gemakkelyke kans krijgt en zijn elftal de leiding geeft. Hillegom komt nu los en ze oefenen een stevigen druk uit op het Kenn.-doel. Eenmaal brengt de lat redding als Winkelaar buiten bereik keu rig inkopt. Toch komt nog voor rust de gelykmaker, als de voorhoede mooi samenspeelt, neemt Schrama de kans waar. De tweede helft begint met een lang durig offensief der Hillegommers. maar v. d. Hulst geniet een extra bewaking. Wel verdeelt hy schitterend het spél, maar elke kans om te schieten wordt hem ont nomen. De doorbraken van Kenn. zyn ge- vaarlyk en als Duijzers en De Haas el kander niet begrypen wordt dit door Kenn. met een doelpunt gestraft. Kort hierna een corner op het H.-doel die goed genomen wordt. Horeman is iets vlugger dan De Haas en met een kopbal ls het 13. Wel speelt Hillegom een verloren wedstrijd maar toch komen zy weer in den aanval en eindelyk gelukt het F. v. d. Hulst door zyn bewakers heen te drin gen en toen achterstand tot 23 te ver- klelnen.vDlrect hierna blaast de scheids rechter het einde. De andere Hillegom-ultslagen zyn: Hillegom IIvyfhuizen I 7—3. Haarlem VIHillegom III 3—3. Hillegom IV—E.D.o. VIII 6—1. R. C. H.-Jun.Hillegom-Jun. uitgesteld. -o V.C.8.T.—L.D.W.S. 1—0. Tegen de verwachting in heeft L.D.W.S. het in den Haag tegen V.C.S.T. niet tot een overwinning kunnen brengen Het spel van de Leidenaars deed niet vermoeden dat er voor hen nog kampioenskansen op het spel stonden, Daarvoor was het vertoonde te slap. L.D.W.S. begon goed en reeds da delijk ontsnapte het doel der Hagenaars aan een doorboring. Toen evenwel ook de gasten wat Ingespeeld raakten ging de stryd geiyk op, zonder dat zich voor een der doelen bepaald gevaariyke momenten voordeden. Tegen de rust werd L.D.W.S. beduidend sterker maar de VCST-verde- diglng hield zy het met het noodlge ge luk stand. Met een overwegende meer derheid der Leidenaars werd de tweede helft ingezet, doch slechts sporadisch bracht de LD.W.S.-aanvalslinle het tot een schot, dank zy vooral ook het stugge ver dedigen der Hagenaars. Juist nadat V.C.8. T. zich aan een zwaren druk had ontwor steld ontstond het eenigste doelpunt. Een goede voorzet van rechts belandde via 'iet hoofd van den linksbinnen in het L D W S. net. In de weinige minuten die nog rustten hielden de gastheeren zich aangenaam bezig met uittrappen. De leiding paste ge heel in het kader van dezen wedstrijd. H.B.S.—AJAX 2—5. Voor den wedstryd tusschen H.B.S, en Ajax. welke de beslissing moest brengen voor het afdeelingskampioenschap. be stond een overweldigende belangstelling. Het leek wel of het een interland-wed- striid gold. want etteiyke tienduizenden aanvragen om kaarten moesten worden afgewezen. De acomodatle van Houtrust was uitgebreid tot 18.400 plaatsen, doch naar onze schatting waren er zeker meer dan 20.000 menschen. Ajax heeft de overwinning in de eerste plaats te danken aan haar soliede midden- Unie. waarvan een groote, stuwende kracht uitging. Wel heeft het de roodwitten eenigszins meegezeten door twee doelpun ten uit dubieus toegekende vrije schoppen, maar aan den anderen kant was het over wicht van Ajax. over den geheelen wed- strUd eenomen. toch wel zóó groot, dat een verschil van minstens twee doelpun ten gerechtvaardigd was. Na 24 minuten opent van Deyck met een vrijen schop voor Ajax de score (01). Taverne ging hierbij niet vrii uit want hü belemmerde Mul het uitzicht. Op precies dezelfde wiize wordt na 41 minuten, door van Reenen, by een free kick tegen Duy- zens. de stand op 02 gebracht. Een minuut later laat Mul een schot van Dintelbank. die voor Gischler is ingeval len. uit een voorzet van v. Wijngaarden, door ziin handen glippen en het is 03. Een onvergeefeiyke blunder. In de tweede helft is H.B.S. inderdaad iets meer in den aanval geweest, doch er ging van die aanvallen te weinig kracht uit. mede door het falen van Bakhuys. Als er 3 minuten gespeeld is. vergroot Ajax den voorsprong tot 04. alweer uit een vrijen schop. Deze wordt door van Wijngaarden genomen. In de H.B.S.-ach- terhoede ontstaat even verwarring door 'n misverstand en DIsterbank kopt keurig in (0—41. Een mooie soloren von Van Vliet besluit deze met een prachtig schot, dat doel treft en het is 14. Ajax speelt verder sterk op verdedigen, maar kan toch niet voorkomen, dat het 24 wordt Een goed schot van v. d. Vegt redt Weppner op het nippertje. De bal gaat naar Hordijk en na 21 minuten maakt die er fraai 24 van. Dat lijkt even hoopvol voor H.B.S., doch verder lukt cr voor het doel niets meer. Integendeel, 8 minuten voor titd slaat Mul een schot van v. Wijngaarden op een voorzet van Fischler in eigen doel (25) en daarmede is het pleit beslecht. Ajax ls kampioen! H.F.C.—V.U.C. 1—2. In de onderste regionen van afdeellng II ls het pleit beslecht: H.F.C. moet degra datiewedstrijden spelen. Na 10 minuten kreeg V.U.C. een vrijen schop te nemen op. de zitiyn van het strafschopgebied: doordat keeper Van der Togt zich volkomen verkeerd opstelde, verdween de door Van Gelder geschoten bal ln het doel. (0—1). De vreugde was van korten duur, want viif minuten later was het Chapon. die met een goed schot de partijen weer op gelijken voet bracht (11). Na de rust scheen een Haagsch doelpunt in de lucht te hangen. Eenmaal kwam Koppers alleen voor den keeper te staan, doch hü liet zich het leer afnemen; maar L.F.C.—HET NOORDEN 1—2. Opnieuw een nederlaag der Kanaries Weer is het L.F.C. niet gelukt een zege thuis te bevechten, ditmaal was het Het Noorden, dat belde puntjes verdiend mee naar Rotterdam nam. De nederlaag ls hoofdzafeeiyk te wyten aan het te kort houden van het spel. Aanvankeiyk te het L.F.C., die een paar goed opgezette aan vallen onderneemt, die echter op een hechte verdediging stranden. Beide ploe gen zijn aanvankeiyk aan elkaar gewaagd, zonder echter het net te kunnen vinden. Het Noorden, dat met een straffen wind ln den rug speelt en het L.F.C.-doel met enkele fraaie schoten bestookt krygt dan enkele corners te nemen, die echter ach ter het net belanden. Dan is het van Leeuwen, die vry voor doel komt te staan, doch de bal net naast schiet Als er onge veer een 'halfuur is gespeeld krygt de rechtsbuiten der gasten de bal op de lyn vry, geeft goed voor en het is de Koning die in eigen doel sohiet 01. De Kanaries ondernemen nu een serie fraaie aanvallen en als de Noorden keeper te uitgeloopen, schiet hy tegen den toestormenden v. Leeuwen aan, waardoor de bal by Herreur komt en in het verlaten doel weet te schieten 1—1. Dan ziin er nog enkele minuten voor de rust te spelen, doch geen der partyen weet het tot doelpunten te brengen. Als er gedraald is, zyn het de gasten, die ln de meerderheid zyn en reeds ln de vyfde minuut weet de mldvoor het over wicht ln een doelpunt uit te drukken 1—2. Aan beide zyden worden dan enkele cor ners genomen, maar ook hier spreekt de wind een woordje mee en er was van fraaie hoekschoppen geen sprake. De rood zwarten, die nu verdedigend gaan spelen weten alle gevaar te keeren. By een scrlmage voor de Leidsche veste schynt 't zelfs of zij hun voorsprong zullen vergroo- ten, de bal gaat echter rakelings naast. Als de goed leidende scheidsrechter dan enkele minuten later het einde blaast te het L.F.C. weer niet gelukt ook maar een puntje te veroveren. o SPORTMAN IV—D.8.O. III 5—9. Kort na het begin weet Sportman door haar mldvoor de leiding te nemen 10. DUO. geeft niet op en door fouten van den Sportman-keeiJer is de stand met de rust 1—4. Na de rust hetzelfde spel, de voorhoede ziet haar harde werken beloond, door 4 mooie goals, terwyi de doelman er nog 5 laat glippen. Eindstand 95 voor D.S.O. Door een 73 overwinning op Hazersw. Boys heeft Sportman n, het kampioen schap van 2e kl. B. behaald. toen er 9 minuten gespeeld waren, kreeg hy opnieuw zooo'n kans. die hit niet on gebruikt Het (12). Dit was het sein voor V.U.C.. om acht man van het doe! terug te trekken. De H.F.C.-backs drongen ver op en er begon een ware belegering van het Haagsche doel. Toen scheidsrechter Van Weizenes einde floot, had V.U.C. echter een zwaar bevochten zege behaald. SPARTAA.D.O. 2—3. In de eerste helft waren de Rotterdam mers het beste op dreef. Een kopbal van Seton, na een voorzet van Brandsma gaf hen na ongeveer 15 minuten spelens, het eerste doelpunt (10). Koek was niet erg gelukkig, toen na een vry zacht maar zeer effectvol schot van Papenhove. onder hem doorgleed, nadat hil eerst een gevaarlijk schot van Oostlan- der gekeerd had (2—0). Voor de rust ver anderde de stand niet meer. Na de hervatting scheen eerst weinig verandering te zullen komen. Toen echter Verbrugge een voorzet van B. Tap in een doelpunt omzette (2—1). kwam cr weer leven in den striid. De Hagenaars waren het gelukkigst. Een ver schot van Berg liet Cohen door zijn handen glippen (22) en geen minuut later wist de spil v. Maren Cohen weer te verschalken (23). V.S.V.—R-C.H. 6—2. Het spel te slechts enkele minuten oud als Sterk een hoekschop, genomen door Hillekamp. inkopt (10). Meyer, de eenlge voorhoedespeler van R.C.H.. die iets presteert, slaagt er toch in met een mooi schot den stand gelijk te maken (11). Het eenlge vermeldenswaardige van de eerste helft ls, dat Hillekamp een aanl VjS.V. toegekenden strafschop klaar- blitkelUk met opzet naast schiet. Op gelukkige wijze herkrijgt in de tweede helft V.S.V. de leiding, als Döhring een van een der backs van R.C.H, terug- springenden bal inschiet (21). Nadat Döhring den voorsprong der thuisclub heeft vergroot, brengt Geutskens met een fraai schot den stand op 42. Door ver uitloopen van den Haarlem- schen doelverdediger kan U. de Wolf de score tot 52 opvoeren en ten slotte maakt Döhring het halve doziin voL D.H.C—FEYENOORD 1—I. Als scheidsrechter Van Moorsel het be- ginsignaal heeft gegeven, toont Feyenoord direct eenig overwicht, doch de Rotter damsche voorhoede blijkt tot weinig in, staat te zyn. Met den blanken stand. 0—0. breekt de rust aan. Na de hervatting onderneemt D.H.C. enkele goede aanvallen en na 11 minuten slaagt v. d. Sloot erin. om uit een voorzet van Ven Nellen de Delftenaren de leiding te geven (10).> D.H.C. geeft dan uitste kend spel en het ls een wonder, dat geen tweede doelpunt volgt. Geleidelijk aan neemt dan Feyenoord het spel in handen. De voorhoede krijgt echter weinig kansen en het is reeds 23 minuten na de rust als uit een scrlmage door Kantebeen de gelijkmaker komt (1—1). Belde partüen zwoegen dan gedurende de laatste minuten nog geweldig, doch er komt in den stand geen verandering meer. BOSK. BOYS I—WADDINXVEEN I 1—2. Er was voor den wedstryd groote belang stelling. Er was echter van spanning wei nig te bespeuren en er weTd over het al gemeen matig voetbal vertoond. De gasten waren iets sterker dan de Boys, die na- tuuriyk weer met hun voorhoede suk kelden. Ook de keeper der Boys ging niet vryult. Ons inziens waren beide doelpun ten houdbaar. Over den wedstryd het vol gende. Direct werd goed aangepakt, maar al gauw kon men constateeren dat Wad dinxveen over een betere voorhoede be schikte, zoodat geleldeiyk de gasten het spel ln handen namen. Door een ver schot van den linksbinnen dat door den Boys-keeper misgestompt werd, nam Wad- dlnxveen de leiding. Met dezen stand kwam de rust. In het tweede gedeelte hetzelfde spel. Aan beide zyden werden goede kan sen gemist. De Boys wyzigden hun opstel- Ung en met succes! Het gelukte den mid- half die tot middenvoor gepromoveerd was, gelijk te maken 1—1. De vreugde was echter niet van langen duur. Den linksbul- ten der gasten gelukte het de balans weer ln het voordeel van Waddinxveen te doen overslaan 12. Er werd niet meer gedoel punt, zoodat het einde kwam met een ver diende zege voor Waddinxveen. 4 ZEIST II—BODEGRAVEN II 6—0. Met slechts enkele tweede elftalspelers en het overgroote deel spelers uit het derde elftal trokken de Bodegravenreserves naar Zeist, om aldaar de reserves van de club van dien naam te tieka«npen. Dat voor deze zwaar gehavende Bodegravenploeg geen succes was weggelegd stond by voor baat vast, Reeds spoedig nam de thuisclub de leiding, om even daarna haar voor sprong tot 20 te vergrooten. Even ging toen het spel geiyk op en het duurde dan ook vrtf lang eer de Zelstenaren de score tot 30 verhoogden Ook na de hervatting behield de thuisclub het beste van het spel en wist zy haar overwicht ln een drie-tal doelpunten uit te drukken. Slechts het laatste kwartier van den stryd deed Bode graven zich even gelden. De doelverdedi ger van Zeist werd nog eenlge malen stevig aan den tand gevoeld en had het geluk aan zyn zyde toen kort achter elkaar lat en palen een zeker sohynend doelpunt voorkwamen. In deze periode had Bode graven, dat voor - haar tot het einde toe volhouden met deze verzwakte ploeg zeker hulde toekomt, wel een of twee doelpun ten verdiend Thans kwam in den stand geen verandering meer en zoo zag Bode graven rich een zware 60 nederlaag toe gebracht.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10