778te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 4 April 1936 Vijfde Blad No. 23322 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Oeboren: Marrlgje en Barbara Clasina, ds. v. C. Boef en A, Cl. Hulscher - Everar- dus Hendrikus, z. v. E. J. Frleling en C. van Heijst Margarethe Maria, d v A. van Soest en H. Wittebol Hendrik Nl- colaas, z. v. H. N. Hart en Teuntje de Geus Hendrina, d. v. H. G. van Brum- men en A. Verbeek Gerrit, z. v. J. Blom en A. F. de RaatMaartje, d. v. A. de Bruin en P. Vis. Gehuwd: Salomon van den Hoek, 28 j. en Cornelia Grobben 24 j. Overleden: Roeland van den Berg, 68 j., gehuwd met Janna Cornelia Heijkoop Johanna Catharina Elfert 41 j„ gehuwd met Douwe de Vroome Hendrika Maria van Mastwijk, 66 j., gehuwd met Leonar- dus Houdljk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Margarethus J. de Jong, op zichter, Steekterw. 290 Maria A. Ver- hage. db„ Noordeinde 65 Everarda N. van Assenbergh, z.b., van Velzenstr. 14 Jacobus M. Timmer, veehouderskn., Oran- arb., Kerkvaartsweg 4 Clasina Vermeul, jestraat 62 Adrlanus Verlaan, tuinders- z.b., J. Nieuwenhuizenstraat 15 Gerrit van Dam en gezin, landarbeider, Heeren- weg 6 Margaretha Th. van Essen, win keljuffrouw, Stationsstr. 4. Vertrokken: Naar Hoorn, Achter op 't Zand 50, Teuna A. Wittebol, z.b. Apel doorn, Koning Lodewijklaan 59. Hendrik W. Hozee, winkelier. o ALKEMADE. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. J. Th. Vesseur naar Hll- legom H. C. Liebregts naar Culemborg A. Vaneman naar Leiden G. J. G. Schullenburg naar Zijpe T. Leenhouts en gezin naar Haarlem H. van Bostelen naar Leimuiden H. Frauenfelder en gezin naar Sassenheim J. L. van der Togt en gezin naar Haarlem A. M. Oomen naar Den Haag J. M. Huygen naar Hoogerheide. Gevestigd: C. J. van Leeuwen van Lei muiden A. van der Luit van Haarlem mermeer J. A. van Benten van Leiden G. Rood van Den Bosch H. C. Meu- lenbroek van Woensdrecht Th. E. van Tol van Uithoorn C. van Schie van Ter !Aar - Th. B. Schenk van Llsse T. G. Blonk en echtgenoote van Haarlemmer meer J. F. A. Uphoff en echtgenoote van Lisse J. C. Frauenfelder van Haar lem J. L. Rietbroek van Zoeterwoude. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Adrianus, Z. van J. Turk en K. van Klink Maria Allda. D, van L. J. Zoet en J. C. van Klink Jacoba Margaretha, D. van P. Klpmp en E. Horsman Joseph Petrus, Z. van G. M. Vermij en A. A. van der Meer An- tonius Johannes Wilhelmus, Z. van J. W. Peek en H. G. A. Linthorst Anthonia Theodora Maria, D, van A. L. Schrijvers en J. M. T. Hogenboom Arife Marinus, Z. van P. M, Oostlander en W. C. Jochem Maria Selma, D. van G. J. van der Meer en C. M.van Zeil, Overleden: Comelis van der Meer 82 j. Nicolaas Johannes l'Amie 79 j Ca tharina Mollers, geh. met Kors van der Meer 81 j. Johanna van der Zon, geh. met G. Plasmeyer 61 j. Ondertrouwd: Johannes Adrianus Volle- bregt jm. 26 j. en Maria Cornelia Rotteveel 25 jaar. Gehuwd: Gerrit Schuilenburg W. 57 j. en Marytje van Nieuwkoop Jd. 28 j. GEMEENTERAAD. De burgerlijke armbesturen De Dorpsweg te De Kaag De kampeervergunningen De spoorbrug te Oude Wetering Spoorbaan LeidenOude Wetering voor zwaar verkeer. De raad vergaderde. Afwezig met kennis geving de heer J. Penning de Vries. Na opening werden de notulen na een enkele opmerking vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. schrijven van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het reg lement voor de burgerlijke armbesturen in deze gemeente. De voorzitter deelde mede, dat in de e.v. vergadering de noodige voor- stllen ter uitvoering van het reglement den raad zullen bereiken. De heer van den Broek merkte op, dat hij naar aanleiding van het gesprokene goed heeft begrepen, dat de kerkelijke armbesturen voorgaan voor de burgerlijke armbesturen, die slechts aanvullend optreden. Hij moet hierbij evenwel opmerken, dat de uitkeeringen vanwege het burgerlijk armbestuur ver strekt, ten eenen male onvoldoende zijn, zoodat hij voorstelde de subsidie met f. 3000 te verhoogen. De voorzitter antwoordde, dat dit onder de gegeven omstandigheden onmogelijk is. De begrooting is nog niet door Ged. St. goedgekeurd en het totaal bedrag op de begrooting voor subsidie uitgetrokken, is nog lang niet overschreden. De heer v. d. Broek bleef er bij, dat de uitkeeringen te gering zijn. Het schrijven werd hierna voor kennisgeving aangenomen. In behandeling kwam o.a. het voorstel tot uitbesteding van den dorpsweg te De Kaag. De voorzitter deelde mede, dat in de vorige vergadering werd besloten deze reconstructie op te dragen aan de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede. Van wege de provincie is tegen deze onder- handsche besteding bezwaar gemaakt, met advies nog eenige groote aannemers voor wegenbouw uit te noodigen naar dezen *g in te schrijven, B. en W. hebben hieraan gevolg gegeven. Met alg. st. werd tenslotte besloten het werk onderhands nit te besteden aan den laagsten inschrij ver. Wijziging legesverordening. De voorzitter deelde mede, dat in de practijk is geble ken, dat bij het kampeeren per persoon en Per gezin voor den duur van slechts enkele dagen het bedrag van de verschuldigde leges voor vele personen te bezwaarlijk is te achten. Ter bevordering van het vreemdellngenbezoek stellen B. en W. voor aan de gerezen bezwaren zoo veel mogelijk tegemoet te komen, door de verordening te wijzigen in dien zin, dat voor een vergun ning tot kampeeren voor minder dan 4 dagen per persoon en per gezin verschul digd is aan leges resp. f. 0,25 en f. 0,50, en voor een vergunning tot kampeeren voor 4 dagen en langer resp. f, 0.50 e nf. 1— Z.h.st. werd deze wijziging aangenomen. Hierna geheime zitting. Na een uur werd de openbare beraadslaging heropend, waarna met alg. st. tot het volgende werd besloten: Het verzoek van G. Zekveld tot afgraving door H. de Baat werd ingewilligd, onder voorwaarden, dat De Baat aan de ge meente een tegemoetkoming verleent van f. 7.50.Het benoodlgde aantal arbeiders dient afkomstig te zijn uit Alkemade. De aanwijzing geschiedt door B. en W., ter wijl een en ander nog contractueel zal worden geregeld. Nu van G. S. de goedkeuring is Inge komen Inzake exploitatie v.m. spoorbrug te Oude-Weterlng, werd besloten de brug zoo spoedig mogelijk voor het rijverkeer open te stellen, onder voorwaarde, dat door particulieren in de exploitatiekosten een bijdrage wordt verleend van f. 2000.—. ter wijl in de overige kosten door de ge meenten Haarlemmermeer en Alkemade ieder voor de helft wordt bijgedragen, maximaal begroot op f 1000. Inzake de verbetering van den Dorpsweg wordt een maximum crediet toegestaan van f. 9800.Het werk zal worden aan besteed met tewerkstelling van arbeiders uit de gemeente, onder toekenning van een loon volgens collectief arbeidscontract. Betreffende den aanleg van den nieuwen provincialen weg werd met alg. st. bësloten aan G. S. te berichten dat de raad zich in beginsel kan ver eenigen met de plannen van de pro vincie tot overname van de spoor baan LeldenOude-Weterlng, ten ein de deze baan geschikt te maken voor zwaar verkeer en met teruggave van den thans bestaanden provincialen weg van Leiden naar Nipuwe-Weterlng. De raad machtigt B. én W. met de provincie Zuid-Holland nader in on derhandeling te treden over de uit werking van dit plan in details, waar na de definitieve plannen t.z.t, aan den raad ter beslissing zullen worden voorgelegd. Na rondvraag volgde sluiting. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie z. van H. Tuis en A. M. Bruijnis; Adrians Helena d. van A. de la Lijs en M. J. Taillie; Hendrik, zoon van C. Veldhuijzèn en W. van Schothorst. Overleden: te Lekkerkerk, E. v. d. Schans, wed. K. Sausenthaler 84 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. Dorssers, timmerman van Geleen; N. de Jong, dienstbode van Zoe- termeer; W. Veerman, kaashandelaar v. Amsterdam; C. A. Wals en gezin, tim merman van Waarder. Vertrokken: P. E. Sausenthaler, z.b. n. 's Gravenhage (Loosduinen); J. Hofstra, boerenknecht naar Noordwijk; H. Mulder boerenknecht naar Opsterland; M. v. d. Berg, z.b. naar 's-Gravenhage; A. v. Vreedendaal en echtg. chauffeur naar Zwammerdaim. Gevonden: 1 Huissleutel, 1 heeren handschoen, 2 dameshandschoenen, 1 kosteloos rijwielbelastingmerk, 1 kerkboek je, een aantal huismeubelen en rijwiel belastingmerk. Tot secretaris van de Chr. School- vereeniging werd aangewezen de heer D. Hoornstra, zulks ter vervanging van den heer J. Windhorst, die was afgetreden. In de te Woerden gehouden tentoon stelling van bakkersproducten als besluit van een gehouden wintercursus verwier ven 4 onzer plaatsgenooten zeer eervolle onderscheidingen. De heer A. v. Zeideren kreeg twee eerste en twee derde prijzen, de heer W. A. v. Zeideren een tweeden prijs en een eervolle vermelding, de heer W. van Zelderen eveneens een tweeden prijs en een eervolle vermelding, terwijl de heer P. Jansen een eervolle vermelding verkreeg. Er bestaan plannen voor het houden van een drietal zuiveldagen op 16, 17 en 18 April a.s. Een grootsch opgezette ten toonstelling met kookdemonstraties en andere propaganda-actie ten bate van melkbrood enz. staan op het programma. In den loop der volgende week zal ook hier een collecte worden gehouden voor het comité „Jong Holland snakt naar werk". o LEIDERDORP. Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. des nam. I.45 uur In openbare vrgadering bijeen. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Mededeelin- gen; 4. Overdracht Lage Rijndijk en Lei- derdorpsche brug met recht van tolhef fing; 5. Onderhandsche verpachting recht van tol- en bruggeldheffing; 6. Wijziging bouw- en woningverordening (garage- verordening); 7. Onderhandsche verhuring van tennisbannen in het sportpark; 8. Verkoop gTond aan gebr. A. en N. Mol; 9. Gunning onderhoud plantsoenen; 10. Vaststelling korting op de wedde van het hoofd der O.L. school wegens vrij wonen; II. Vaststelling kohier hondenbelasting 1936; 12. Subsidie Ohr. Gezondheid- en Vacantlekolonle afd. Leiden; 13. Wijziging algemeene politieverordening; 14. Recla mes belastingen; 15. Wijziging begrootin gen 1935 en 1936; 16. Aankoop grond van M. van der Velden; 17. Rondvraag. Amendementen van den heer Huijsman. Het raadslid M, Huijsman heeft de vol gende amendementen ingediend, betrek king hebbende op de pachtvoorwaarden van de Leiderdorpsche brug. Dit punt zal Maandagmiddag a.s. in de raadsvergade ring behandeld worden. I. a De laatste alinea van art. 4 sub e, ais volgt te wllzigen: Ook zullen de ingezetenen van Leider dorp per rijwiel vrije passage hebben over de brug. b In verband met het onder a genoem de wordt de in de aanvang van het voor gestelde besluit genoemde pachtsom met vijfhonderd gulden (f. 500) verlaagd en alzoo vastgesteld op twee duizend gulden (f.2000.). n. In art. 6 wordt na de 2e alinea In gelast: De pachter is verplicht het thans in dienst zijnde personeel te handhaven, wanneer dit bereid is zich aanstonds in Leiderdorp te vestigen. HU is verplicht de in zijn dienst ziinde werklieden een minimum loon uit te keeren. gelijk aan dat van den gemeente-werkman, terwijl de maximum arbeidstijd van elk der werklieden de 51 uren per week niet mag te boven gaan. Tevens is hij verplicht aan de werklieden in ziin dienst eens per 3 weken een vrijen Zondag te geven en 6 dagen per jaar vacantie, met behoud van loon. De pach ter is verplicht zijn werklieden tegen ziekten en ongevallen te verzekeren. De Chr. Besturenbond alhier heeft een commissie benoemd voor de Chr. ge organiseerde en ongeorganiseerde arbei ders om advies te geven izake de steun regeling, de werkverschaffing en andere aangelegenheden. De commissie houdt zit ting eiken Woensdagavond van 78 uur ten huize van G. van Driel. Jaagpad 32, alhier. o NIEUWKOOP- Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. des nam. te 6 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School, onder voorbehoud, dat de Rijksbijdrage voor deze derde leerkracht verleend en de inspecteur van het L. O. met de voordracht genoegen neemt .Voor gedragen worden: No. 1. mej. A. W. S. van der Lelie te Leiden; No. 2. mej. W. M. van Duuren te Naaldwijk; No. 3. mej. J. D. Brandenburg te Dreischor. 3. Voorstel tot het verleenen van een voorschot over 1936 aan de bijz scholen. 4. Vaststelling van de vergoeding voor de bijz. scholen over 1933. 5. Vaststelling van de driejaarlljksche ver goeding voor de bijz. scholen. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de na volgende woningen: Wijk A No. 86, be woond door de wed. O. Steenbeek; 87, be woond door G. Steenbeek; 88 onbewoond; D. No. 50 bewoond door J. Lunenburg; .51 onbewoond. 7. Voorstel tot het aanvullen van de Alg. Politieverordening met be palingen, waarbij het kampeeren in de gemeente verboden wordt. 8. Uitvoering van het raadsbesluit d.d. 13 Februari 1936 ingevolge art. 36, 4de lid der Woningwet. 9. Wijziging van de begrooting voor 1936. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. W. Bulk, naar Den Haag M. J Hilders, naar Haarlem A. Spek naar Nibbixwoud. Ingekomen: R. de Boer en gezin, van Leimuiden B. A. van Overmeeren. van Den Haag. o TER "AAR. Eindies van den Tuinbouwwintercursus. In de koffiekamer van het veilingsge bouw had de eindies plaats van den door den L.T.B. en den Chr. Boeren- en Tuiri- dersbond georganiseerden tuinbouwwinter cursus. Tegenwoordig waren o.m. de bur gemeester, de Rijkstuinbouwconsulent, de heer Koeman en de besturen van ge noemde organisaties. Na de behandeling van theoretische en practlsche vragen op tuinbouwgebied door de leeraren van Loo en de Weys, waarbij kwam vast te staan dat de meeste leerlin gen de cursussen met gunstig resultaat hadden gevolgd, werden de verworven diploma's uitgereikt. De Rijkstuinbouw consulent. feliciteerde oe geslaagden niet het behaalde succes. Spr. raadde aan om door het lezen van vakkundige geschrif ten het geleerde bij te houden en uit te breiden, wat van overwegend belang is om op de hoogte van zijn vak te blijven. De heeren J. van Zwieten en J. den Haan, verwierven het predicaat „met zeer veel vrucht", de heeren A. van Acker, H. Hoogervorst, L. Roodenburg en P. Pijper „met veel vrucht" en de heeren A Ver laan, B. de Bruyn, C. v. d. Hoorn, H. Smoorenburg, A. Koeleman en C. van der Aar „met vrucht". Hierna sprak de burgemeester waardee- rende woorden voor dit onderwijs, dat ook de belangstelling van de plaatselijke over heid heeft, gezien de zelfs in dezen tijd ongerept gebleven gemeentelijke subsidie. De heer van Loo sprak het slotwoord, dankte voor de ondervonden medewer king. Hierna sluiting. Vergadering Vereen, tot Ziekenhuis- verpleging. De leden der vereen, tot voorziening in de onkosten van Ziekenhuisverplegihg kwamen in café 't Centrum in buitenge wone vergadering bijeen. De voorz. de heer P. Kroon zette het doel der bijeenkomst uiteen. In verband met het in de vorige vergaderingen be sprokene met betrekking tot de betaling van kosten, indien wegens plaatsgebrek patiënten niet in het Rijksziekenhuis, doch in een particuliere inrichting wor den opgenomen, heeft het bestuur een onderzoek ingesteld naar de werking van daartoe gevormde suppletiefondsen in Katwijk en Zwammerdam. In beide plaat sen staat dit fonds geheel apart van de vereen, ziekenhulsverpleging. Per week wordt een halve cent per persoon als contributie geheven. Wanneer men wegens plaatsgebrek ln het Rijksziekenhuis wordt geweigerd, kan men aanspraak maken op de volgende toelagen uit het suppletie fonds: voor operatiekosten ten hoogste f. 75, voor kosten Röntgenfoto's of glps- behandeling f. 5 en voor bestralingskosten maximaal f. 10. Met de behandelende chi- rugen zal zoo mogelijk een overeenkomst worden aangegaan, opdat, evenals dit voor andere plaatsen gebruikelijk is, voor operaties ten hoogste f.75 ln rekening wordt gebracht. Hierdoor komen dan de extra kosten, die iemand in zoo'n geval moet maken, vrijwel geheel voor rekening van het fonds. De voorz. legde er den na druk op, dat deze voordeelen alleen kun nen worden genoten door hen, die geen plaats in het Rijksziekenhuis kunnen krijgen, hetgeen den laatsten tijd nogal eens voorkomt. Na discussie konden alle aanwezigen zich met het voorstel vereenigen. In beginsel werd besloten tot oprichting van een dergelijk fonds. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Theodorus, z. van Th. G. v. Hoorn en P. A. E. Akerboom Alida, d. van J. Mulder en J. W. Kroon Jaco bus, z. van C. van Kessel en E. Pieterse Maria Elisabeth Martina, d. van C. A. Volgerlng en G. C. Egberts. Overleden: Willem Oudshoorn 91 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. Esveldt van Leiden H. Verkerk van Mijdrecht. Vertrokken: Wed. L. Voorthuizen naar Mijdrecht Joh. de Bruin naar Zoeter- meer A. Ambagtsheer naar Zoetermeer. Te Utrecht slaagde voor het diploma E.N.S.V. de heer A. M. A. Robertz alhier. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Suzanna, D. van J. de Gier en G. v. d. Linden Anna Alida, D. van J. H. van Straaten en A. Ravensber- gen Maria, D. van C. H. Vergouw en Y. v. d. Made. Overleden: K. van Eijk, echtgenoote van S. Trommel 84 j. C. Bontenbal, echt genoot van P. Pauk 76 j. Ondertrouwd: Jan Oskam en Neeltje Kriege. Getrouwd: L. v. d. Wulp en M. v. d. Berg H. van Dijken en M. Angenent P. C. Flikweert en W. M. Verblauw. De kolenbonnen, afgegeven aan steuntrekkers en armlastigen, blijven gel dig tot 11 April a.s. Bonnen welke na dien datum worden aangeboden, worden niet meer geaccepteerd. Men hale dus voor 11 April a.s. zijn cokes af. In verband met de bestrating zal de Zuidkade vanaf den Kerkweg tot aan het Raadhuis de volgende week voor alle rij verkeer worden afgesloten. Voor de leerlingen, voor wie tegen 1 Mei as. toelating tot een der openbare scholen in deze gemeente gewenscht wordt, zal na 15 April a.s. plaatsing ten Gemeentehuize kunnen worden aange vraagd, des morgens tusschen 912'/s uur. B. en W. zullen op 16 April as., des nam. te 3 uren ten Raadhulze aanbeste den het onderhoudswerk van de gemeen tegebouwen en -eigendommen voor het jaar 1936. Het bestek ligt ter inzage ter secretarie. o WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Ingekomen uit: Alphen W. C. Kom A. 115 Doorn J. T. Doornenbal B. 123 Hum mel J. C. Hofs, B 123 Den Haag G. L. Boer, B 173 Leiden P. C. de Blanken B 119 Alphen G. Linting en gezin A 185. Vertrokken: A. J. Jansen en gezin naar Leimuiden, Heerenweg 65 J. van der Maat naar Leiderdorp, Oude Tolhuis J. Baak naar Leiden, Musschenbroekstraat 19 Petr. de Haas en gezin naar Zeven hoven, A 130 A. van Beijeren en gezin naar Alphen, schip Ora et Labora N. B. Moerkerk en gezin naar Rijnsaterwoude A 145. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozephus Petrus, z. van J. A. van der Fouw Kraan en M. van der Klauw. Overleden: Janigje Bruynes, wed. van C. van der Vlist, 77 jaar. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. KATWIJK AAN ZEE. Zilveren jubileum Coöp. Boerenleenbank. Maandagavond zal in een ledenverga dering van de Coop. Boerenleenbank alhier het 25-jarig bestaan herdacht worden. o NOORDWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van den heer F. Schilderman. Gistermiddag werd op de Alg Begraaf plaats onder groote belangstelling van pensionhouders en notabelen een van de pioniers onzer gemeente als badplaats, den heer Fonger Schilderman, in den ouder dom van 85 jaar. ten grave gedragen. Aan het graf werd niet gesproken. Een schoonzoon van den overledene dankte voor de belangstelling en het medeleven door het publiek getoond. WH memoreeren uit het maatschappe lijk leven van den heer Schilderman het volgende: Na in militairen dienst geweest te zijn werd hit geplaatst bli de belastingen en accljnsen als commies. Onder het burgemeesterschap van jhr. Quarles van Uffort in het jaar 1896 begon hll een der eerste penslonbedrijven te Noordwijk aan Zee. Ongetwijfeld mag hij tot de pioniers en grondleggers van de vestiging' van Noordwijk als badplaats ge rekend worden. Veel heeft hl) bitgedragen tot de opkomst der badplaats en hij heeft de voldoening van het succes van zijn streven mogen smaken. RIJNSBURG. Ds. Ph. Peter. Ned. Herv. predikant alhier die tot herstel van zijn gezondheid reeds eenige weken te Ginneken vertoeft, hoopt in den loop der volgende week weer in de gemeente terug te keeren. Hij zal echter nog niet onmiddellijk al zijn werk zaamheden weer aanvangen. HOLLAND-BR1TSCH INDIë LIJN. STREEFKERK. 2 April n.m. van Br. Indië te R'dam. HOLLAND-O. AZIE LIJN. GROOTEKERK. thuisr.. 1 April v. Kobe. ZUIDERKERK. thuisr.. 2 April v. Aden. KON. PAKETV. MIJ. BONTEKOE. 2 April v. Lorenzo Marques n. Beira. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIBADAK, 2 April v. Shanghae te Manilla. TJISADANE. 1 April v. Honkong n. Amoy. KON. NED. STOOMB. MIJ. BARNEVELD. thuisr.. 1 April te Valpa raiso. COSTA RICA, ultr., 31 Mrt. v. Kingston (J) CLIO. uitr.. pass. 1 April Bevezler, ARIADNE, uitr.. pass. 2 April Dungeness. AMSTERDAM, 2 April v. Payta n. Manta. AURORA, 3 April van Amst. te R'dam. BODEGRAVEN, 3 April v. Chili te Amst. NEREUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 3 April voorm. 9 u. 25 Holtenau. ORESTES, 2 April van Malta te Lissabon. ORION, 2 April van Hamburg te Amst. PLUTO, 2 April van Gothenburg n. Aar- huus. TIBERIUS, 2 April van Danzig te Kopen hagen. TITUS, 2 April van Cadix n. Melilla. TRAJANUS, 2 April nam. 11 uur 30 van Amst. te Hamburg. VENEZUELA, 2 April nam. 4 uur van Bar bados naar Amsterdam. VESTA, 3 April van Amst. te R'dam. CRYNSSEN, 3 April van Amst. n. West- Indië. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. KOTA AGOENG. 31 Mrt. v. Vancouver n. Batavia. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK. uitreis, pass. 2 April Ouessant. HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT, pass. 2 April Dun geness. HOLLAND—AMERIKA LIJN EREEDIJK. thuisr., 1 April te Londen. BURGERDlJK, 31 Mrt. van New Orleans n. R'dam. STATENDAM, toeristenvaart, arr. 2 April te New York. DINTELDIJK, 2 April v. Seattle te Port land (O.) KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND, 3 April van Z. Amerilca M Amsterdam. SALLAND, 2 pril van B. Aires n. Plata. MIJ. NEDERLAND. TARAKAN, uitreis, 2 April van Londen. MADOERA, 2 April van Londen n. Huil. POELAU TELLO, thuisreis, 2 April van Belawan. HOLLAND—AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN, 3 April van O. Afrika te Rotterdam. SPRINGFONTEIN, 2 April n.m. 5 uur van Marseille n. Port Said. RANDFONTEIN, 2 April n.m. 11 uur van Port Said naar Marseille. MIJ. OCEAAN. PEIS ANDER, Java n. Amst., 1 April van Colombo. ROTT. LLOYD SIBAJAK, tljuisreis, 3 April van Singa pore. SITOEBONDO, thuisreis, pass. 3 April Finisterre. GAROET, uitreis, pass. 3 April v.m. 2 uur Dover. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. LEERSUM. 2 April van B. Aires te Rosario. TROMPENBERG, 2 April van New York naar Caibariën ZIJPENBERG, R.dam naar B. Aires, pass. 3 April Dungeness. IJSELHAVEN, 2 April van New Orleans te Hamburg. MAAS, 2 April van Rotterdam te Hamburg STOLWIJK. Antwerpen n. Norfolk, pass. 2 April Vlissingen. BATAVIER III, 3 April van R.dam te Gravesend. WESTPLEIN, 1 April van R.dam te Narvik DRIEBERGEN, 2 April v. Emden n. Pepel BEYERLAND, 2 April van de Tyne te Hamburg. MURENA. Southampton n. Hull, pass. 1 April Horse Sand Fort. ORANJEPOLDER, 2 Ajpril vain R'dam te Londen. ROTTERDAM, tank, naar Baton Rouge, pass. 2 April Ouessant. VLEESTROOM, 2 April van Amst. te Huil. JOBSHAVEN, 1 April v. Tampa n. Mobile. GADILA, 1 April van B. Aires n. Curacao. LEKHAVEN, naar Wilmington, was 2 April 1 u. 55 vm. «50 mijlen Z.W. van Lands End. MLRACH, n. Londen, pass. 1 April Madeira. WINSUM, naar Londen, was 2 April 11 u. 40 v.m. 40 mijlen O. van Niton. Meer dan f 7.500.000,be talen Ngêrlands fietsen elk Jaar aan rijwiel belasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal jCa\. voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan \Sr niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS '7 FIETSPAD DE_ V.EJLJ.GE WEGI

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17