rr De bollendagen zijn weer op komst! r LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 3 April 1936 Derde Blad No. 23321 diasdijik-sohe kleurenweelde boeit het oog. GEMENGD NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. U kunt er van op aan, dat het de beste artikelen en de beste zaken zijn, die regel matig in dit Dagblad worden geadverteerd, De velden roepen U het welkom toe Een fraai plekje in het schoone bloembollenland, dat in het voorjaar een menge ling van zuiver-zoete geuren en een har monie van stoere, sterke kleuren uitstraalt. Het is alweer zoo ver: de bloem- bollenvelden kleuren en geuren als ieder jaar, ditmaal vroeger dan anders, dank zij het mooie voorjaarsweer, dat met warm zonnelicht en malsche regenbuitjes zeker niet karig is ge weest! Ieder lenteseizoen maakt men zich sinds onheuglijke tijden op, om van het typisch-Hollandsche bloemenfeest te genieten, ieder jaar zijn er duizen den landgenooten uit alle provinciën en duizenden van over de grenzen, die van deze uitzonderlijke gelegenheid gebruik maken, onze mooie omgeving, speciaal de duinstreek tusschen Leiden en Haarlem, te bezoeken. Overvol wordt het dan op de wegen, onafzien bare colonnes auto's, wielrijders en wandelaars herhalen voor de zóóveel- ste maal den klassieken tocht langs de wondere bloemtapijten, die daar door narcis, hyacinth en tulp in veler lei schakeering zijn geweven ter ver kwikking van de ziel, na donkeren wintertijd, nu men -aan den voorhof staat van de bloeiende zomersche bloe mentuinen! Wanneer ge ook nu de bolbloemen in vollen tooi voor U gespreid zult zien, valt (het moeilijk te gelooven, hoe droevig het ln deze jaren dikwijls in het „vak", dat al dit schoons „verhandelen" moet en waar aan talloozen in gunstige jaren, zulk een mooi bestaan te danken hadden, gesteld is. Uiterlijk niets dan zachte, warme poëzie, innerlijk meermalen tegenwoordig een ■hard en koud proza: zóó is nu veel de toestand rond de woningen der bollenkweekers, die ondanks tegen slagen onversaagd door arbeiden en hun oog op een „gulden" toekomst hoopvol ge vestigd houden! Crisisvoorschriften beperkten den aan plant, maar desondanks blijft er veel te zien, dat ook in 1936 een tocht naar de bloemenvelden alleszins loont! Wij weten zéker, dat er ook nu weer een massa enthousiasten zal zijn, die de be kende en steeds graag bezochte bollendor- pen wil doorkruisen. Daarom geven wij, als vorige jaren, hieronder een opsomming van enkele mooie route's, die natuurlijk voor wijziging of aanvulling vatbaar zijn, doch die U toch een „hou-vast" bieden. Nogmaals zij nadrukkelijk aangera den niét de hoofdwegen te nemen, maar zooveel mogelijk landelijke zij paadjes uit te kiezen, waar het genot der schoonheid dubbel is en geen on welriekende benzinedampen of onver hoeds belgerinkel U opschrikt. Daar buiten, in de vrijheid, omgeeft U de lentelucht en de hyacinthengeur het zuiverst en geniet de ware natuurlief hebber eerst met volle teugen. Vooral het vroege morgenuur is het meest aangewezen om de schilderachtige vergezichten het mooist in U op te nemen! Gaat er allen eens een dagje op uit om te profiteeren van wat „Hol land-op-zijn-best." U in de komende weken zal schenken! Zoodra ge Leiden verlaat beginnen de eerste velden reeds rond Oegstgeest. Velen peddelen maar direct door naar Noordwijk. om op den beroemden Koepel- weg van het grandiose vergezicht te ge nieten. Nóg mooier wordt het, wanneer ge den watertoren beklimt èn vanuit den hooge op de velden neerziet: een attractie zonder weerga! Liggen er reeds rond Rijnsburg, Wasse naar, Katwijk en Warmond meerdere vel den. die volop de moeite loonen, meer in t centrum der bloemenweelde zijn toch zeker nog Sassenheim, Hillegom, Lisse, Noord wij kerhout en Voorhout, die het „neusje-van-de-zalm" vertoonen. Eenige mooie wandelingen van Sassen heim uit zijn: Van de Zandsloot af (halte tram „Zuiderstraat") een weg, die voert via de Frank van Borselenlaan naar de Teyhngerlaan. Van hier kan men via het „Groene Laantje" en verder den Achter weg naar Lisse opgaan. Van dezen laat- sten weg af is het ook mogelijk langs Voortlaan en Cathrijnenlaan naar den Rijksstraatweg (tramhaltes Voortlaan en Engelenbuurt) te komen. Een groote tocht is van Teylingerlaan, ook vanaf halte Molenstraat te bereiken, mLaa2- ^en Loosterweg (hier kan men over Piet-Gijzenbrug naar Noordwijk). Deze weg te volgen naar Lisse door het Reigersbosch en Keukenhof. Dit is een prachttocht te midden van mooie hya- cinthenvelden. Zij kan bekort worden door via de Esschenlaan of Joh. Speelmanweg den straatweg of langs de nieuwe begraaf plaats der Herv. Gemeente en Spekken- laan den straatweg of het dorp Lisse te bereiken. Men komt dan vlak bij een tramhalte uit. Deze tocht kan verlengd worden en wel door den Loosterweg te volgen tot Hille gom, dat men via de Veenenburgerlaan bereikt. Ook hier kan men afslaan en den weg bekorten, door den straatweg te be reiken. Deze tochten kunnen natuurlijk ook in omgekeerde richting worden gedaan. Ver dwalen is niet mogelijk. Hoogstens kan men wat afdwalen, doch overal zijn de kerktorens als bakens en allerwegen weg wijzers geplaatst. Raadzaam blijft de achterweg te nemen, hoewel er langs den straatweg ook veel te zien is! m Van Noordwijkerhout uit leiden drie hoofdwegen door de bollenvelden. Het middenpunt is 't vanouds bekende Hotel ,,'t Rechthuis" met zijn gezellig plein. Men gaat dan langs den Heeren-duinweg tot aan den Ruygenhoek. rechtsaf: naar Lisse. recht door: naar Vogelenzang, Haarlem. De Heerenduinweg is één der schitterend ste wegen uit den geheelen omtrek. Voor bloemenliefhebbers is het hier een ideaal oord! Men rijdt daar over den prachtigen bitumen weg. langs den voet der duinen. Op de duintoppen ziet men naar twee kanten uit over de kleurige- en geurige hyacinthen. en narcissenvelden. Talrijke binnenwegen doorkruisen het. land in het Westen en langs den Delfweg of Terpe laan komt men midden in de tuinen langs de spoorlijn en de Leidsche Vaart. Verder gaat men vanuit het dorp, langs den bitumen ,,Goó-weg". Aan de eene zijde woeste duinen, aan de andere zijde bloe menvelden. Deze weg loopt langs „Leeu wenhorst", langs bosschen, geestgronden en dicht kreuoelhout; men komt spoedig bij den viersorong: ,.'t Jagershuis". Recht door naar NoordwijkKatwijk: linksaf, langs schuinen weg, naar het Station- Noordwijkerhout en verder langs de „ruïne van Teylingen" naar Sassenheim, of rechtsaf naar Voorhout. Evenwijdig met dezen „Goó-weg", die Noordwijkerhout met Noordwijk verbindt, loopen de Lee- weg en de Buurtweg, waar het meer in stilte en zonder gevaar voor 't verkeer, mogelijk is, van de bloemen te genieten! Ook kan men nog van uit 't dorp, langs Kerkewg, 's-Gravendamschen weg. naar het Station, en langs Leidsche Vaart, óf naar Haarlem ,óf naar Leiden. Dan is er nog een weg. Vanaf ,,'t Rechthuis" gaat men regelrecht op „Langeveld" aan, langs Bavo- en Maria-Gestichten, en komt dan midden in de duinen, nabij het Radio station. Even voor het Radio-Station gaat een duinweg, die loopt langs het gebouw van de Eerste Ned. Zweef-club (E. N. Z.C.) over een fraai voetpad naar Noordwijk aan Zee. De geheele weg gaat te midden van duinen met hooge sparren begroeid. Overal is er van deze duinen af een mooi uitzicht op de bloemenvelden. Ook rond Lisse is er veel keuze; men is hier midden in de bloemenwereld. Men denke slechts aan de mooie buitenplaats Keukenhof! Een veelverscheidene afwis seling brengen ook de Spekkelaan, de Achterweg, Eslaan en Loosterweg. Langs stille binnenwegen kan men onverpoosd dwalen. Wie de bloemenvelden rond Hillegom wil bezichtigen, komt uit het Zuiden of het Oosten de gemeente binnen en daarom noemen wij eerst de richting Zuid-Noord voor de beschrijving der routes langs de velden. Over den Rijksstraatweg komende, langs den watertoren en langs de Zand- steenfabriek, doet men goed spoedig linksaf de Hyacintheniaan op te gaan. De laan doet haar naam eer aan, of schoon er toch niet uitsluitend hyacin then bloeien! Zeer aan te bevelen is ver der te gaan, rechtsom de Veenenburger laan op, welke te midden var. bloemen velden liggende weg ook van Lisse uit langs het Keukenhof is te bereiken. Deze Veenenburgerlaaan is hoog gelegen en biedt een panorama van kleuren naar links en rechts. Met den ouden toren bij de Nieuwe Herv. Kerk in het verschiet, nadert wiel- WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. NU IS HIJ EEN ANDER MENSCH. Na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, keerde de schrijver van onder - staanden brief terug, lijdende aan voort durende hoofdpijn en constipatie, terwijl hij bovendien veel te zwaar was geworden 102 KG. Hiij zegt, dat Kruschen hem geheel veranderd heeft. „Ik was te zwaar en mijn geheele ge zondheid was ondermij,nd. Ik leed voort durend aan hoofdpijn, die mi] bijna dol maakte en had bovendien steeds last van constipatie en voelde mij ellendig. Ik woog bijna 102 K.G. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen voelde ik mij een geheel ander mensch. De constipatie was verdwenen en ik voelde mij jonger en fitter, mijn hoofdpijnen hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 95'/2 K.G., terwijl ik gis teren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was gedaald tot 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan, nu ik er zooveel baat bij gevonden heb." 1404 Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd door dat het bloed door in het lichaam opge hoopte afvalstoffen verontreinigd is. .Uit deze afvalstoffen ontstaat bovendien het gevaarlijke urinezuur, de oorzaak van de gevreesde rheumatlsche pijnen, zooals jicht en ischias. Zorg er voor, dat gij deze afvalstoffen kwijt raakt en zorg er tevens voor, dat zij zich niet meer kunnen op- hoopen. Er bestaat hiervoor geen beter middel dan de dagelij ksche dosis Kruschen Salts. Niet alleen dat bij regelmatig ge bruik in korten tijd de pijnen zullen ver dwijnen, ook Uw geheele gezondheidstoe stand zal verbeteren: gij zult U energie ker en krachtiger voelen. Een Kruschen kuur maakt U inderdaad jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. (Ingez. Med.) rijder en voetganger het dorp. De auto mobilist moet er voorzichtig zijn, omdat de stijle bermwanden hier en daar ge vaarlijk zijn. Halverwege de Veenenbur gerlaan kan den Loosterweg I gekozen worden, ook met velden naar links en rechts. Even voorbij het gebouw der Wa terleiding moet de voetganger bij de Hippelersbrag rechts afdalen naar het pad langs de Oude Beek, dat steeds gaarne bezocht wordt om zijn rust, zijn hoogge legen bruggetje ëh vrij uitzicht op de bloemen. Langs deze Oude Beek, maar ook langs Loosterweg II, Withelminalaan, Wilhel- minastraat met zijn heuvel, het Molen- duintje genaamd, bereikt men de kom der gemeente, waar de Hoftuin en de Van den Endelaan een bezoek waard zijn en waar gelegenheden voor rusten en ver pozen gaarne de bezoekers ontvangen. Wielrijders en automobilisten doen be ter den genoemden Loosterweg II te ver volgen langs het station, waar wederom een weg is, de Stationsweg, die naar het centrum der gemeente voert. De spoorreiziger neme op dit punt de bovenomschreven route in omgekeerde richting of vervolge den gebitumeerden Loosterweg II langs de Gasfabriek en onder de transportbrug door. De Pastoors laan rechts is zeer aan te bevelen. Links over den bewaakten overweg is de Loos terweg I aanbevelenswaardig. Te midden van de velden bereikt men links den weg naar Vogelenzang, of naar rechts via een onbewaakten overweg en te midden van mooie tuinen over den Nieinve-weg. In het Noorden heeft men gezicht op de bos schen en parken der stichting „Vogelen zang" voor verpleging van krankzinnigen. Spoedig staat de bezoeker dan op den Rijksweg, aldaar geheeten Haarlemmer straat, waar de electrische tram Leiden Haarlem rijdt. Zich naar 't Zuiden, punt van uitgang, keerende, komt men langs de Weeresteinstraat in het dorp terecht. Aldaar vergete men de Sixlaan en het Van Waverenparkje, of zooaals de dorpe ling zegt. de ..Hoedendoos" niet. Deze en Van den Endelaan, benevens den Hoftuin bij het Gemeentehuis en het meerge noemde Wilhelminapark zijn versierd met perkbeplanting. Wie huiswaarts wil, volge de Hoofd straat en de Leidschestraat. Wie van het Oosten de gemeente binnenkomt uit de Haarlemmermeer, over de Meerlaan, neme naar rechts de Burgemeester Pontstraat, óf links de Prins Hendrikstraat- en Van Meerbeekstraat langs den boven reeds ge noemden Hoftuin bij het Gemeentehuis. Resumeerende bevelen wij de buiten wegen aan: Hyacintheniaan, Veenenbur- cerlaan, de drie Loosterwegen. Oude Beek, Pastoorslaan, Nieuwe Weg. Haarlemmer-, Weerestein- en Leidschestraat. En in de kom der gemeente de perkbeplantingen in Van Waverenark, Sixlaan, Van den Endelaan, Wilhelminapark en Hoftuin. Mogen velen zich dus in de komende tegen Paschen zal het bloemen- festijn wel zijn hoogtepunt bereiken! weer opmaken de bloemendorpen te bezoeken. Verkwikt en blij-gestemd. ook over de als altijd gastvrije ont vangst, keert men dan terug en heeft een prettige herinnering aan den tocht naar de fraaie bloemen, die de trots en glorie zijn van de bollen streek en wier faam over de gansche wereld een schoone propaganda is voor het land der narcissen, hyacin then en tulpen! Men haaste zich: wél zal de „groote bollendag" naar de verwachting op Pa schen vallen, maar ook Zondag a.s. is er reeds véél te zien! Het is met den groei den laatsten tijd hard gegaan, wellicht iets té hard! Want reeds is een aanvang ge maakt met het z.g. koppen (snijden) der- narcissen en het stroonen der hyacinthen. De tulpen komen reeds in bloei, dus de bollenstreek bereikt weldra het summum van kleurenpracht! DOOR Z'N NICHTJE DOODGESCHOTEN. GEWEER GING ONVERWACHTS AF. Gistermiddag heeft te Overschild bij Slochteren (Gr.) een noodlottig ongeval plaats gehad, doordat een 17-jarig meisje haar 5-jarig neefje een vuurwapen wilde laten zien. Terwijl de 17-jarige Aukje Ritzema aan het werk was in het karnhuis, drentelde haar vijfjarig neefje Teunis Veenema om haar heen en vroeg telkens of het dubbel loops jachtgeweer, dat aan den wand hing, wel schieten kon. Ten einde raad, beu van het gezeur van den kleinen jongen, haalde het meisje het wapen van den muur en mikte op den kleinen Teunis, waarbij plotseling het ge weer afging en het knaapje doodelijk in de borst getroffen werd. Volgens een verklaring van haar vader was het geweer altijd geladen. BRAND TE HEERENVEEN. Schade aan drie huizen. Doordat een bed, dat bij de kachel lag te drogen, vlam vatte, is gisteravond brand uitgebroken in de woning van mej. Kr. te Heerenveen. De bewoonster was op het moment van het uitbreken van den brand niet thuis. Spoedig had het vuur de geheele woning vernield en ook de belendende woning van den heer Blauw aangetast. De brand weer kon met drie stralen het vuur be dwingen. De woning van den heer Blauw is gedeeltelijk vernield, terwijl een nabij gelegen pakhuis waterschade kreeg. De heer Blauw was verzekerd, mejuffr. Krek niet. EEN ZINGENDE MUIS. Men schrijft aan het „Vad." uit Maastricht Op de Woensdagavond gehouden maan- delijksóhe vergadering van het Natuur historisch Genootschap in Limburg, heeft de heer Waage een zingende muis gede monstreerd; ze maakt rollen als van een kanarie, het is in één woord een idioot ge luid! Een leerling van de H.B.S. te Maastricht, wonende te Eisden, had reeds eenige weken in huis een geluid gehoord als van een kanarie, waarvan hij de oor zaak niet kon ontdekken. Het was zóó irriteerend, vooral ook door de onbekende oorzaak, dat hij er zijn leeraar in de natuurlijke historie over raadpleegde, die wel vermoedde, wat de oorzaak van het geluid kon zijn, omdat het Natuurhisto risch Genootschap reeds tweemaal een muis had toegezonden gekregen, die een bijzonder geluid had verwekt, doch helaas, beide malen, een dood exemplaar. Bij de sectie op een van deze kadavers werden parasitaire rondwormen in de luchtpijp gevonden. Deze wordt door de aanwezig heid daarvan vernauwd, waardoor de lucht moeilijker kan passeeren en het merk waardige geluid ontstaat. Aan den Eisdenschen leerling werd natuurlijk de opdracht gegeven te trach ten het beestje levend te vangen. Dit ge lukte een dezer dagen. Het bleek te zijn een gewone huismuis, die een vogelachtig geluid voortbrengt, dat, indien het diertje in rust is. doet denken aan het gepiep van een jonge zwaluw, maar als het geplaagd wordt, waardoor de ademhaling sneller gaat, geluid voortbrengt als van een kanarie zij het iets zachter. De aanwezi gen, die nooit van iets dergelijks gehoord hadden, dachten in ernst dat het een l-Aorilmop was, doch nog steed.s geeft de muls haar concert in het museum van ge noemd genootschap. STEEKPARTIJ TE ASSEN. Eergisteravond laat heeft te Assen aan den Noordersingel, vlak bij café Bos, een steekpartij plaats gehad tusschen de ge huwden A. de V. uit Beilen en M. B. uit Veendam. Eerstgenoemde werd met een knipmes bewerkt en in de linkernierstreek geraakt, terwijl hij een snede van 30 a 40 cm. over het achterhoofd kreeg. Hij is in het Wil- helmina-Ziekenhuis te Assen opgenomen. Eeide personen verkeerden onder den invloed van sterken drank. De dader, die op de vlucht ging, is des nachts gearresteerd en ingesloten. De toestand van het slachtoffer is re delijk. BUITENLANDSCH GEMENGD. AMERIKA DOOR CYCLOON GETEISTERD. VEERTIG DOODEN VIERHONDERD GEWONDEN. Een cycloon, vergezeld van hevige regen vlagen heeft gewoed in de staten Georgia, Alabama en Zuid-Carolina (Ver. Staten) tengevolge waarvan veertig personen om het leven zijn gekomen, terwijl zevenhon derd andere kwetsuren opliepen. In Cordela, dat als het centrum van de tornado wordt beschouwd, zijn alleen reeds acht-en-veertig slachtoffers te betreuren. De bewoners zijn gewaarschuwd, dat waarschijnlijk alle rivieren in Georgia en Noord- en Zuid-Carolina buiten haar oevers zullen treden. De schade wordt geschat op 3 millioen dollar. POLITIE-AGENT DOOR INBREKER NEERGESCHOTEN. In Gorss-Flottbek (bij Hamburg) is gis ternacht een verdacht persoon, die een inbraak scheen te willen plegen, door een agent van politie aangehouden. Toen hij naar het politiebureau werd overgebracht trok hij plotseling een revolver en schoot op den agent, die zóó zwaar gewond werd, dat hij spoedig daarop overleed. De dader is in de duisternis ontkomen. DE HAUPTMANN-AFFAIRE. TOCH NAAR EEN EXECUTIE? De jury van het district Mercer heeft gisteravond het onderzoek inzake Wendel beëindigd, die eerst verklaarde de baby van Lindbergh te hebben vermoord en later deze verklaring introk. De jury hoorde een aantal getuigen en onderwierp Wendel aan een verhoor van 3</j uur. Aangezien de besprekingen geheim waren kan men niet zeggen of Wendel in staat van beschuldiging is gesteld of dat hij niet vervolgd zal worden. De executie van Hauptmann blijft vastgesteld op morgenochtend 1 uur. Nader wordt gemeld: De jury zal naar uit goede bron wordt vernemen, een nieuw uitstel van executie voor" Hauptmann vragen. De procureur-generaal Marshall ver klaarde dat de jury inzake Wendel nog geen definitieve beslissing heeft genomen. Besloten is het onderzoek te staken en het te hervatten indien de jury dit nut tig acht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een auto, waarmede generaal Capaz naar Tetoean in Spaansch Marokko terug keerde, is op een troep soldaten ingereden. Eén van hen werd gedood, vier anderen werden zwaar-, 24 licht gewond. INBRAAK IN BURGEMEESTERSHUIS. Gisternacht hebben inbrekers in het huis van den burgemeester van Bagnolet i Frankrijk) de brandkast opengebroken. Hun buit schijnt omstreeks 450.000 fres. te bedragen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. RONDVLUCHT VAN AMY MOLLISON BEGONNEN. Amy Mollison is hedenochtend in een nieuw snel Percivall Gull weder vertrok ken voor een poging het record Londen- Kaapstad te verbeteren langs de Weste lijke kust van Afrika. Amy Mollison gebruikt een vliegtuig met een maximum snelheid van 180 mijl per uur. Het toestel kan 2200 mijl afleg gen zonder te landen. Van de luchthaven te Gravesend wordt gemeld dat de aviatrice aan de West kust is gezien. Men verwacht dat ze haar eerste lan ding zal maken te Colombo Bechar in Noord-Afrika. DE REIS VAN DE HINDENBURG. Volgens ontvangen berichten had de Hindenburg gisteravond te 20 uur 3786 zeemijlen afgelegd. Hedenmorgen tegen 5 uur werd de evenaarslijn gepasseerd waarbij de doop der nieuwelingen plaats vond. Iets over 6 uur hedenmorgen werd het eiland Fernando Noronha gepasseerd. STELLAGE INGESTORT. Vier dooden. Door het instorten van een steiger zijn te Tunis zes werklieden van een hoogte van 25 Meter omlaag gestort. Vier hunner werden gedood, terwiil de beide andere in ernstigen toestand verkeeren. .2 Q.6SN6VCB 7653 (Ingez. Med.) J. J te K. a. d. R. Volgens onze meening wordt niet het volle bedrag, het welk U als kleedinggeld ontvangt als inkemen aangemerkt. De hoogere uitgaven welke het gebruik van uniform kleeding medebrengen, kun nen o.i. als beroepskosten op grond van art. 10 in mindering worden gebracht. J J. te K. a. d. R. Probeer eens met water verzwakt citroensap. Ph. de N. de L. Duinkaarten kosten 10 ct. per persoon. Zij moeten worden af gehaald aan het politiebureau te Katwijk. Kaarten worden niet toegezonden. Er zijn vele gymnastiekclubs hier ter stede Echter kunnen wij moeilijk beoor- deelen wat een geschikte vereeniging is voor uw dochtertje, zoolang wij geen ver dere bijzonderheden kennen. C. V. te K. a. Z. Uw eendje kan ge brek aan voedsel hebben gehad of de levenskracht is niet groot genoeg geweest. Niet ieder soort heeft water in groote hoeveelheid noodig. Zonder water leeft er niet veel. Probeer eens opfokvoeder en gehakt groen, niet teveel in eens, maar dikwijls versch. Jonge dieren hebben moeder- warmte noodig of een andere warmte bron.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9