Melk blijft de gezondste drank f 77«te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 3 April 1936 Zesde Blad No. 23321 i UIT DE OMSTREKEN. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Neeltje van der Spek 37 j., echtgenoote van Adrlaan Kaashoek. HAARLEMMERMEER. 25-jarig jubileum van den heer P. Kamer. In de ten raadhuize te Hoofddorp ge houden vergadering van het burgerlijk armbestuur, is het feit herdacht, dat de heer P. Kamer, wonende te Hoofddorp, ge durende 25 jaren onafgebroken lid van dit toestuur is geweest. Bij monde van den voorzitter, weth. Koning, werd hij met dit tteit gefeliciteerd en mede namens het gemeentebestuur dank gebracht voor de in deze betrekking bewezen diensten en de voorbeeldige wijze, waarop hij gedurende al die jaren zijn taak heeft vervuld. De lieer Koning wenschte den heer Kamer, die gedurende eenige maanden wegens Blekte niet ter vergadering kon komen, te vens geluk met zijn herstel en bood hem namens alle leden een fraai bloemstuk aan. De heer Kamer dankte voor deze aardige attentie en de door den voorzitter geuite goede wenschen Propaganda-Feestavond Vrljz. Jongerenclub, De kortgeleden op initiatief van de Vrijz. kiesvereeniging opgerichte vrijzin nige Jongerenclub. hield ln „de Beurs'' te Hoofddorp een goedgeslaagden propagan- da-feestavond. De opkomst was bevredi gend. Na opening door den voorzitter, hield de populaire Velsensche geneesheer dr. A. J. Leusen egn interessante lezing waarbij het doel en streven van de vrijzinnige Jon gerenclub duidelijk werd uiteengezet Het rijk gevarieerde programma bevatte om. het optreden van de bij velen door haar voordrachten door de radio bekende West- friesche declamatrice mevr. Maartje Bierman. Deze gezellige feestavond werd met een groot bal besloten met medewer king van de Fred's Old Fellow Band. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas, zoon van J, Balk en C. van der Wal; Bastlaan, zoon van J. van Beusekom en H. van Oostende; Philomena Theodora, dochter van J. W. Bogers en M. P. Marcus; Elisabeth Johanna Maria, d. van J. L. A. Drieman en J Volckman; Cornells Nicolaas Maria, z. van C. J. Jan sen en M. A. Vercouteren; Maria, d. van P. van der Lult en L. Speelman; Nanne, z. van B. van der Wal en M. Ravenhorst; Adrlanus Willem Jan, z. van A van der Marei en Z. van der Hoek; Adrlaan Johannes, z. van A. J. Bakker en M. C. Stadhouders; Marinus Johannes, z. van H. A. van Lent en A. J Bruijn; Karei, z. van E. van Santé en T. Scharwachter; Rijk, z. van J. Walter en R. Mastenbroek; Gerardus Petrus, z. van K. L. de Ruijte en A. K. Vink; Elisabeth, d. van C. van dei- Beek en G. van Rijswijk; Cornelis, z. van G. van der Lult en H. A, Grotstollen; Paulus. zoon van H. van Elderen en W. Trouw. Ondertrouwd: Hendrikus Offerman 23 jaar en Catharine Kooiman 23 jaar; Cornells Kagenaar 25 jaar en Maria L. Korsulze 27 jaar; Jan J. Hoogendoorn 23 jaar en Maria J. Joren 24 Jaar Gehuwd: Pieter van Beusekom 40 jaar en Frieda E. Milldner; Gerrlt de Heer 25 Jaar en Martijntje J. van Reeuw ijk 26 jaar. Overleden: Matje Adrlana 17 Jaar d. van C. de Weerd en N. A. Vermeulen; Jan Jacob La Maitre, 90 Jaar wed. van J. J. Versteeg: Willem Fredertk Café 75 Jaar geh. met A. Breur; Willem Zorge 90 Jaar geh. met L. Tiggelman; Leentje Roodzand, 46 jaar ongeh. d. van C. Roodzand overl. en M. Schrier; Dirk .Bakker 72 jaar geh. met N. de Vries; Cornells Casparus Mole- iman, 20 jaar ongeh. zoon van H. Moleman en C. Brouwer overl. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hinderk Aldershoff, Plata- nenlaan 17: George A. Ch-r. Baaren, Mei- doornweg 43; Henricus J. Cornelisse, Slo- terweg 102; Johan P. Cornelisse, Dennen laan 91; Hendrikus Gort, Aalsmeerderdijk 235; Cornelis Gort, Aalsmeerderdijk 235; Gerrit Groen, Kruisweg 1141; Louwe Hui- zinga, Rietvinkstraat 70; Jan D. Jansen, Hiliegommerdijk 293; Pieter Koningh, Sperwerstraat 28; Hendrik Mendrik, Slo- terweg 891; Hendrik Ploeger, Nïeuwemeer- dijk 409; Gerhard Roelofs, Cruqulusdijk 6; Hermanus Tjemkes, Meldoornweg 43; Douwe H. Tjemkes, Meidoornweg 43; Gerard B. van der Veen, Rietvinkstraat 64; Pieter Ph. de Vette, Aalsmeerderweg 31; Rimmert ten Wolde, Zwanenburgerdilk 79. Vertrokken: Johannes B. Boelé naar Hillegom, 2e Amertkadwarsstraat 8; Ger- ben H. Thewis naar Leeuwarderadeel, Ferd. Bolstraat 54; Jannetje Zeeman, naar Oudorp, B, 35; Bvert F. Wijngaard n. Rotterdam, Veitooomstr. 24a; Jaqntje Eveleens naar Haarlem, Bakenessergraoht 46a; Hendrik Droop naar Naarden, Heems kerklaan 19; Johannes F. W. ter Heege n. Amsterdam, 3e Helmersstr. 33 boven; Joost G. van den Bosch naar Nieuwkoop, A. 199; Theodoras J. Sitvast naar Nieuwer-Amstel Oude Karselaan 70; Johanna Flens, wed. W. de Graaf naar Haarlem, Vooruitgang- str. 78; Willem Groen naar Ruurlo, Ber- gemsoheweg B. 120; Aaltje Dol. naar Aalsmeer, Cyclamenstr 18; Cornelis Kool haas near Loosdrecht, Btokfean B. lfla. HILLEGOM. Jaarvergadering Middenstand. De Vereenlging Middenstand afd. K.N. M.B. heeft haar jaarvergadering gehou den onder leiding van den heer Van Zon neveld. Het jaarverslag van den secretaris den heer Van der Linde, was kort; er was niet veel in het afgeloopen Jaar gepas seerd. De rekening van den heer Kxaay, penningmeester, sloot met een batig saldo van f. 71.60. De twee per. aftr. bestuurs leden zijn herkozen, evenzoo de leden der S.K.V.-commissie. Kennis is genomen van het concept reglement voor de Centrale der drie middenstandsvereenigingen. Het houden van een e.v. feestavond en de benoeming van een kascommissie zijn aangehouden. NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDh 1406 (Ineez. Mcd.) LISSE. Uitvoering „De Lischblocm". Het Ned. Herv. Kinderkoor „De Llsch- bloem" gaf ln „Rehoboth" de 6e uitvoe ring Bij verhindering van den eere-vorz., ds. G. Tichelaar, werd ditmaal het ope ningswoord gesproken door den voorzitter den heer J. C. Pouw. Spr bracht dank aan den oud-voorzitter, den heer A, Geerdes voor het vele werk ln het belang van „De Lischbloem" verricht. Op vlotte wijze werden voor de pauze niet minder dan 8 nummers door het koor onder leiding van den heer C v. d. Keur gezongen. De liedjes bleken bij het publiek wel in den smaak te vallen, gezien het warme applaus dat telkens losbrak. Na de pauze werd ingezet door een meisjeskwar tet met het „Angelus". Een tweetal soli volgde, n.l. „Mijn Schat" door Trijntje van Blltterswijk en „Zomerdag" door Willy Knook, Een tweetal aardige nummertjes die het goed deden. Een groot succes was de uitvoering van de „Klndersymphonle" van Jos. Haydn Een nummer dat onge twijfeld veel studie heeft geëischt. Het programma werd gesloten met een nun?- mer door het koor: „Ach blijf met Uw genade". Met een kort woord werd geslo ten. 't Was een aardige en mooie avond! Burgerlijke Stond. Geboren; Roelof, z. v. D. Kruidhof en A. Tibben Frida, d, v. W. J. E. Tisslng en M. W. C. Thijssen Teunis Daniel, z, v. E. Luijk en C. Kranenburg Lamber- tus Willibrordus Jeroen, z. v. L. B. Jonk man en C, C. de Brabander Leonardus Petrus Maria, z. v. W. L, Onderwater en C. C. M. Langeveld Johanna Geertruida Cornelia, d. v. C. v. d. Meer en C. Hoog kamer Petrus Theodoras, z. v. A. J. Wassenaar en J. M. A. v. Vliet Mari nus, z. V. J. Mastenbroek en K, v. Heus- den. Ondertrouwd: J. W. Korthagen en E. v. Til. Overleden: Franciscus v. Alkmaar, echt genoot van J. Jeliêrse 83 j. Cornells Blokhuis, wedn, v. G. v. Parijs, 83 j. Adrlanus Dirk van 't Wout 29 j. Jaco bus Reeuwljk, echtg. v. C. v. d. Poel, 67 J. Petronella van den Aardweg, wed, van G, Schreurs 79 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej, J, M, Slijkerman, van Haarlem, Wagenstraat 4a Mej. M. J. Elfering, v. Den Haag, Narcissenstraat 23 Mej. C. Tulen, v, Hillegom. Heereweg 19 Mej. I. M. J. v. Nieulande, v. Leiden, Heereweg 275 Mej. B. W. v. Kampen, v. Voorhout, Veldhorststraat 44 C. G. v. d. Voort, v. Voorhout, Halfweg 5 G. v. d. Wal, v, Haarlemmermeer, Heereweg 140 A, M, MatthUs-Persson, v. Zweden, Von Boninghausenlaan J. v. d. Weerd en echtgen. v, Haarlemmermeer, Vreewijk 20. Vertrokken; Mej. M, E. Staats, n. Does burg Mej, C. J. Beijk, n. Haarlem Mej, A, v. Loon, n. Haarlemmermeer Mej, A. v. Opzeeland, n. Haarlem - Mej. M, C. v. Opzeeland. n. Hillegom A, J. Verhagen en echtgen., n. Alphen a. d. Rijn Mej, H. E. Schmidt, n. Haarlem. Vergadering' „Wit-Gele Kruis". Onder presidium van den heer N. J. Rotteveel werd alhier de 4e Jaarvergade ring gehouden door het Wit-Gele Kruis. De opkomst was niet groot. De secr. de heer K. Verdegaal deelde o.a. mede, dat de wijkzuster ln het afgeloopen Jaar 2200 bezoeken aflegde en 1600 bezoe ken ontving. Aan 34 gezinnen werden ver- pleglngsartlkelen uitgereikt. Het ledental steeg van 205 tot 225. Uit het financieele verslag memoreeren wij, dat was ontvangen f. 753,33'/! en uit gegeven f. 600, zoodat er een batig saldo was van f. 153.33waarvan aan de wijk zuster nog een bedrag van f. 150 betaald moet worden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden herkozen. De heer A, v, d. Vlugt moest wegens drukke werk zaamheden als penningmeester bedanken. In deze vacature werd voorzien door de verkiezing van den heer J. van Dijk. Geslaagd concert in de Ned. Herv. Kerk. Gisteravond werd in de Ned. Herv. Kerk een liefdadigheids-kerkconcert ge geven ten bate van de kas der Kerk voogdij dier Kerk, waarvoor helaas ma tige belangstelling bestond. De afwezigen hebben veel gemist, daar het een avond is geworden van muzikaal genot. Ds. Tichelaar, praeses van den Kerke- raad, opende op de gebruikelijke wijze, waarna gemeenschappelijk gezang volgde. Geheel belangloos werd dit concert gege ven door mej. A. Hannema, Scheveningen, orgel; mej. Nora Blok. Bussum, sopraan; mej. Raphael, Oegstgoeest, viool en de heer Jan Schipper, Bussum, tenor. Het zeer welverzorgd programma ver meldde werken van Bach, Kriegel'. Han del, Mendelssohn, e.a. Wij willen niet ln détails treden, doch onzen algemeenen indruk weergeven. Met volle vrijmoedigheid kan gezegd worden, dat mej. Nora Blok die zich hier reeds meermalen deed hooren ons ten zeerste heeft voldaan. Ongetwijfeld heeft zij een mooie sopraanstem, welke alle mogelijk heden voor een goede toekomst in zich bergt. Haar zang was ook dezen avond uiterst bekorend. Niet minder waardee ring koesterden wij voor den zang van den heer Jan Schipper, hoewel deze zich tengevolge van een lichte verkoudheid niet ten volle kon geven. Beider zang was zeer beschaafd. De begeleiding van mej. Hannema was uitstekend verzorgd. Ook in de orgel- soli deed zij zich kennen als een kunste nares op het fraaie instrument. Rest ons te vermelden, dat mej. Raphael uit Oegst- geest een daar ter plaatse bekende violiste de aanwezigen vergastte op haar imponeerend spel. Het was een avond van inderdaad schoone kunst! NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Ingekomen: H. N. C. de Groot, priester van Rotterdam Walenburgerweg 11 naar Langeveld 29/16 J. W. de Haas en fam. van Noordwijkerhout Nieuwe Duin weg 2 naar Losplaatsweg 2a W. Chme- la, monteur-chauffeur van Wassenaar Van Zui.llen v. Nijeveltstr. 194 naar H. Geestweg 59 M. M. Foraij, echtg. J. F. van Halm van Den Haag Vlietstr, 65 naar Weteringkade 14 J. F. A. Bakker, land bouwer van Oirschot Spoordonk B. 9a naar Heerenweg 43 J. Hofstra, boeren- arb. van Bodegraven naar Klei no, 1. Vertrokken: J. J. van Oapelle en fam., van Emmaweg 33 naar Maartensdijk (U.) Prof. Kopslaan 18 J. A. C. van der Born db„ van Emmaweg 33 n. Maartens dijk (U.) Prof. Kopslaan 18 A. P. J. Viiet Vlieland db„ van Boerenburgeriveg 84 naar Leide Steenstraat 51 P. P. J. de Groot, banketbakker (O.) van Oude Zeeweg 6 naar Veisen Velserend. Burgerlijke Stand. Geboren Leonardus Cornelis Maria, z. van L. Vliet Vlieland en D. M. Bakker Johanna Catharlna Gerarda, d. van Th, Oostdam en P. G. Warmerdam Jaco bus, z. van J. Passohier en J. M. Riet kerk Bernardus Adrianus Petrus, z. van C. B. Augustinus en P. C. Meijer Cornelis Joannes Joseph, z. van H. C. Hoogeveen en E. C, M. van Leeuwen. Ondertrouwd: P. G. Ouwehand en J. Schrier A. Haasnoot en P, M. Hoek. Getrouwd: D. Vink en M. van den Oever W. van der Niet en G B. Kapteljn. Overleden: Sophia van der Linden 71 j. geh. met G. Vink Theodora Jacoba Maria Cleophas 78 j, wed, Johs, van der Weljden Fonger Schilderman 85 J. geh. met M. C. Noppen, Oudervergadering in de Openbare School. Onder leiding van een der oudercom- mlssle-leden, den heer G. Krau, vergader den de ouders van leerlingen der openbare school in de van Parihuysstraat. Spr. zette de noodzakelijkheid van deze vergadering uiteen, twee leden der oudercommissie, nl. de voorz., de heer H. J. Ohms en mevr. van der Loo hebben bedankt resp. wegens vertrek en wegens ziekte. De notulen wer den vastgesteld. Als voorz. werd gekozen de heer F H, van Spanje. Als commissielid werd gekozen mevr. van Oord. De secr.- pennin. gaf verslag van de ontvangsten eh uitgaven. Over de a.s, schoolreis was men het niet geheel en al eens of deze reis wel dan niet per bus, tram of trein zal plaats vinden. De oudercömmissie zal nog een onderzoek instellen naar de daaraan ver bonden kosten. Vermoedelijk zal dan een reisje naar de Arjjisworden ondernomen en wel in de tweed? helft van Juli a.s. Na dat werd besloten dat de oudercommissie zoo spoedig mogelijk weer bij elkaar zal komen om nog enkele dringende zaken af te handelen, werd deze goed bezochte vergadering door den heer Krau gesloten. Door de politie is G. aangehouden, als verdacht van diefstal van straatklinkers ten nadeele van de gemeente. G. werd op verdachte wijze bij de opslagplaats van steenen aangetroffen Een partij steenen werd in zijn woning gevonden en in be slag genomen. Ten nadeele van H zijn uit een tuin van een aan de Van Pa'nhuysstraat gele gen woonhuis een partij bloemen en planten waaronder twee rozenstruikjes ontvreemd. Door de politie is een 31-j. Duitscher aangehouden en als ongewenschte vreem deling over de grens gebracht. Gevonden: rijwlelbeiastingmerk met gat; alpino muts; mantelceintuur; vier schoolschriften; ledig kistje. Inlichtingen worden uitsluitend verstrekt des Woens dags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten politie-bureele te Noordwijk Over 1935 ls uitgekeerd aan steun voor werkloozen een bedrag van f. 154934,71, in gevolge loontoeslagregeling voor de bedrij ven een bedrag van f. 31836.02, aan loon in contraprestatie een bedrag van f, 3547.65, aan loon wegens werkverschaf fing ln de staatsduinen een bedrag van f. 45500.55. Deze werkverschaffing is be ëindigd 20 Juli 1935. Door B. en W. is aan de Chr. Vereen, voor de verpleging van lijders aan vallen de ziekten, Haarlem-Heemstede, toestem ming verleend voor het houden eener col lecte in deze gemeente op Woensdag 24 Juni 1936 door middel van het te koop aanbieden van bloempjes. NOORDWIJK AAN ZEE. Gevaarlijk spel! Door de politie werd geconstateerd dat een viertal kinderen langs den Ouden Zeeweg bezig was een gat te graven. Zij bleken daarbij op een hoofdkabel van de electrische leiding terecht gekomen te zijn en deze reeds gedeeltelijk blootgelegd te hebben. Vanzelfsprekend werd aan deze gevaarlijke bezigheid onmiddellijk een einde gemaakt. Vergadering Groene Kruis. De voorz. dr. Niekerk opende in da „Passage" de Jaariljksche alg. vergadering van het „Groene Kruis". De notulen werden goedgekeurd. De 1ste secr. leest eenige ingekomen en uitgegane stukken, w.o. een schrijven van het departement dat de jaarwedden van. personeel ln dienst der vereen, met 5 moeten worden verlaagd. Mevr. Doomeveldt bracht verslag vtit over het beheer van de Lighal. Over bet jaar 1935 werden 22 patiënten verpis ~-/d. Op 1 Jan j.l, waren nog 10 patiënten - fi- wezlg. Het aantal verpleegdagen bedrceg 4038, het aantal zonnedagen 3089. wat 25 meer is dan het vorig jaar. Het jaarverslag van de huis bezoekster wordt evenals dat van de onderwijzeres onder dankzegging aanvaard. - Aan het rapport van den penning meester ontleenen wij nog het volgende: Het saldo per 1 Jan. '35 bedroeg f. 1904.57. Aan subsiedies werd over het afgeloopen jaar ontvangen f. 3810.85. terwijl het totaal bedroeg f. 8402.62. Het saldo was f. 1561.16, wat ongeveer een zelfde uit komst ls als over het daaraan vooral gaande vereenlglngsjaar, wat niet on gunstig genoemd mag worden. De uitgaven voor de lighal bedroegen f, 1.1742.73. Het ledental over 1935 liep terug van 170 tot 160. Mej. Klomp en de heeren de Groot en v. Spanje, aftr. bestuursleden werden her kozen. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Ais dankbare herinnering aan wijlen pastoor Quant brengen de R.K. ingezete nen der St. Jozef-parochie gelden bijeen, ten einde daarvan H. Missen te doen op dragen voor de zielerusl van den over leden Herder der parochie De drie dames-collectanten van de ver. „De macht van 't kleine" hadden 't genoegen f. 23.90 aan contributies in te zamelen, terwijl ln de suppletiekas gestort werd f. 19.40, alles ten behoeve van toeval lijders van alle gezindten. Wethouder E. Oostdam heeft defini tief bedankt als bestuurslid van de afd. Noordwijkerhout van Bloembollencultuur (B.B.C.). De heer E. Oostdam Jac.zn., sinds bijna een kwart-eeuw voorzitter van deze veree nlging had eveneens ontslag aangevraagd, doch op dringend verzoek van alle leden, blijft hij het voorzitterschap waarnemen. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Zandbergen, db„ Spaar garenstraat 34, v. Valkenburg Z.H. B. G. J. Sanders, Spaargarenstraat 29, van Amsterdam N. J. Anker, Terweeweg 82, van Voorschoten E. Nahalke geb. Deme, db„ Koninglnnelaan 17, v. Lelden Wed. A. Eikelenboom geb. Constandse, Nassau- laan 45, v. Katwijk N. Koning geb. Slegtkamp. Terweeweg 37, v. Sassenheim Jac. van Leeuwen, Haarlemmertrekvt. 11, v. Leiden J. H. Nottlng, huish., Rljn- zlchtweg 187, v. Coevorden. Vertrokken: A. van der Meer, n. Lelden, Roodborststraat 24 J. Zandbergen, land "arbeider, n. Valkenburg Z.H., Valkenb.w.. 91 P. Sol, boerenkn., n. Bergambacht D 17 G. M. van Exter, n. Leiden, Steen- schuur 13 P. v. d. Bosch, timmerman, n. Lelden, Meidoornstraat 13 A. van der Meer 1.1. verpl., n. Leeuwarden, Diacones- senhuis, Noordersingel C. A. Kortekaas, db., n. Voorhout, J. v. Beijerenweg 49 P v. d. Heijden, db„ n. Sassenheim, H. Baderstraat 23 H. M. Th. Peters, n. Roosendaal c.a. Mariadal C. C. M. Mo lenkamp, db„ n. Noordwijk, Huis ter Duln- str., pension Kijkduin J. L. van der Linden, 1.1. verpl., n. Lelden, Rijnsburger- weg 10 C. A. Kamerlingh Onnes geb. Tutein Nolthenius, n. Den Haag, Bach- manstraat 10 J. Wilod Versprille, n. Nijmegen, Kronenburgersingel 1 E. W. Slulman, n. Ede, Liinteren, landgoed „De Blezen" J. P. Menger en gez., n. Ede (Lunteren), landgoed „De Biezen" E. M. Bril, n. Leiden, Haarlemmerweg 57 L. J. W. van der Laan, n, Aalsmeer, Hee renweg 37. Burgerlijke Stande. Geboren: Maria Catharina Adrlana, d. v. W. Hoebert en M. W. v. d. Beek Hen- drlka Maria, d. v. J. C. Zandvliet en J. G. Hogervorst Wilhelmus Jozef, z. v. S. N. van der Salm en C. M. van Leeuwen Neeltje, d. v. J. P. Breedijk en N. Koudijs Johannes Marinus. z. v. W, Jonk en C. M. Huisman. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Ingekomen: W. v. Weeren z.b., Brou wersstraat 140 van Leiden C. v. Eg- mond en gezin, schipper, Oegstgeesterweg 45 van Oegstgeest Andries Lodewijk en Rudolf van Iterson z.b., Kerkstraat 1 van Leiden P. G. v. d. Meij dienstbode, Voorhouterweg 7 van Oegstgeest M. v. d. Valk dienstbode, Smidsstraat 42 van 's-Gravenhage H. Verheul tuinman, Burchtstraat 7 van Giessendam, Vertrokken: M. A. v. d. Eykel dienst bode, naar Oegstgeest, Julianalaan 8 T. Jongbloed—v. d. Mey z.b., naar den Helder, Ruigeweg 331. Anti-Rev. Propagandaclub „Groen van Prinsterer". Deze club kwam in jaarvergadering bij een. De voorzitter, de heer W. Star, open de, waarna de heer P. Kralt inleidde het onderwerp: „Zegen van den arbeid en de ontaarding door de zonde". Een uitge breide bespreking volgde. De aftredende bestuursleden W. Bouwman, G. v. Egmond en S. de Rover werden herkozen. Vervol gens bracht de secretaris het jaarverslag uit. Er is veel arbeid verricht, inzonder heid in de verkiezingsdagen. Opgewekt werd tot trouw aan de vereeniglng, vooral met het oog op 1937. De heer F.v. Egmond gaf een politieke rondblik in binnen- en buitenland. De vergadering werd door den heer S. de Rover met dankgebed gesloten. Door de Rijnsburgsche veehouders is een request aan den Minister van Land bouw en VlsscheriJ verzonden waarin ge wezen wordt op de groote financieele schade voor melkslijters en veehouders, voortvloeiend uit het besluit van den mi nister, waarbij Rijnsburg wordt Ingedeeld in het z.g. zuiver wettelijk gebied van de Ned. Zulvelcentrale. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Martinus, zoon van W. van Zuylen en van J. H._de Boer Franciscus Cornells, zoon van'Th. P. Hoo- gervorst en van M. Hoogervorst Hen- drlka Cornelia, dochter van J. A. den Hol lander en van H. Hockx Ondertrouwd: M. J. Beelen, oud 29 jaar en C. L. Wessellng, oud 30 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. C. van Nobelen, Fl. Schouten 26, van 's-Gravenhage J. Zuilhoff en gezin Hoofdstraat 118, van Arnhem M, Rotte en gezin, Rusthoff- laan 41, van Ossendrecht S. Dijkstra en gezin, Iepenlaan 48, van Wassenaar D. W. Selnhorst en gezin, Hoofdstraat 268, van Wassenaar M. Tukker, Iepenlaan 48, van Wassenaar. Vertrokken: Wed. ie Clercq, geb. 't Hart ên gezin, naar Driebergen A. N. M. J. M. Geldens, naar 's-Hertogenbosch R. Posthumus, naar Oegstgeest A. C. Berg mans, naar Eindhoven A. M. Noorder- meer, naar Wassenaar A Buljn, naar Haarlem. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Maart 1936 Ingelegd f. 5.414.55 en terugbetaald f. 8.498.16 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3900. 'De bruto-opbrengst van de Emma- bloem collecte bedraagt f. 125.65. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Theodoras Joseph, Z. van J. Vogelaar en C, J. v, Steen Joannes Cornelis Martinus, Z. van M. C. v. d. Goes en E. M. M. Meekel Jaap Gé, Z. van J. Kuneken en M. Bogaards Ge rarda Margaretha Maria, D. van W. P. Duynisveld en C. C. Th. Splgt. Ondertrouwd: M. G. Remijn 28 j. en M. Prent 22 J. D.J. Knijnenburg 23 j. en M. J. Meyer 26 j. Overleden: J. C. Korvers geb. Meyer 80 j. C. Rietbergen 2 j. A. C. van Hemsbergen geb. Hogendoorn 78 j. C. de Lange, geb. Overdevest 94 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Westelwaal, Nw. Voor- dorpstraat 23, van Schoonhoven N. A. Verver, Rijndijk 25, van Meerssem I. Vermaak, Pauwenstraat 14, van Den Haag J. C. Pieters, Hyaclnthstraat 2, van Wassenaar R. Ivosevits, Schoolstraat 118, van Leiden J. Hartemlnk, Hofweg 27, van Wisch G. v. d. Veen, Rijndijk 128, van Den Hakg A. J. de Cler, Tram, straat 4, van Leiden F. D. Pronker, Veurscheweg 60 d, van Voorburg A. de Rijk, Schoolstraat 106, van Zevenhoven. Vertrokken: J. J. v. d. Waals naar Am sterdam A. W. Dubbeldam naar Go- rlnchem P. O. Herfurth naar Duitsch- land J. P. W. E. Olivier naar Rijswijk J. H. M. Schulte naar Rijswijk N. J. 'Anker naar Oegstgeest. Bijeenkomst der N. S. B. De groep Voorschoten (Rijndijk) der N. S B. hield onder leiding van den heer Th. S W. van Leeuwen in „de Groote Vink" 'een vergadering. De groepsleider heette allen welkom. Hij wees op den snellen groei dezer groep, welke nu circa 80 leden telt. De heer M. G. Le Poole zette op klare wijze de financieele Inkomsten der N.S.B, uiteen. Er bestaan geen ge heime bronnen. Al het vele geld, dat voor propaganda noodig ls, wordt door de leden deels verplicht deels vrijwillig, bijgedragen De heer Bergers sprak tot besluit. Hij sooorde allen aan om medewerker te zijn. Vooral de jonge menschen moeten de Be weging krachtig van dienst zijn Tenslotte dankte de heer Th. v. Leeuwen den spre kers en werd het Volkslied gezongen Tentoonstelling Ambachtsteekenscliool. Gedurende twee avonden heeft de Am bachtsteekenscliool ln de voorm. openb. school een tentoonstelling gehouden van de gedurende den wlntercursus gemaakte teekeningen en werkstukjes Op den eer sten avond waren het bestuur, de leeraren en vele ouders aanwezig en werd, alvorens de tentoonstelling werd geopend, aan een 2-tal leerlingen, E. Geitenbeek en J. v. d. Burg, door het bestuurslid, den heer Th. J. Broers Sr een getuigschrift uitgereikt voor het met vracht bezoeken van een 5- jarigen cursus en werden door den heer D. Scheer, directeur der school, enkele prijzen uitgereikt voor werkstukken. In de afd. bouwkunde ontvingen een prijsJ. Ko'tshoorn, E Geitenbeek, N v. d. Eist, A. J. Mens en L Kuneken eri in de afd. handteekenen J.' van den Berg Aan de leeraren D. Scheer (Bouwkunde), N. de Water (Handteekenen en schilderen) en G. C. Verrips (voortgezet lager onderwijs) werd dank gebracht voor de zorgen aan de leerlingen besteed. Daarna werd de ten toonstelling bezichtigd Over het algemeen is er met ambitie en met zorg gewerkt. Zooveel mogelijk wordt er door de leeraren naar gestreefd, de jongens in hun vak te doen bekwamen, waarvan de bewijzen overvloedig aanwezig waren. Zelfs leer lingen die reeds enkele jaren deze school hadden verlaten, kwamen gedurende den wlntercursus terug om zich verder te be kwamen. De meubelteekenlngen en ont werpen van kamers bewezen dat er, ook ln een kleine gemeente, goed onderwijs is te krijgen. In het tweede lokaal was de afd. handteekenen tentoongesteld en wie heeft hier niet genoten van de vogelstudies, de tuinschetsen en de reclameschilden? Ook .de eenvoudige teekeningen waren het be zichtigen waard. Het was voor de leeraren bijzonder vereerend dat de tentoonstelling werd bezócht door kapelaan L Brabander, den gemeentesecr., den heer A. P. Schram de Jong en den loco-burgemeester, weth. J. A. Mens Jammer ls 't. dat niemand er aan heeft gedacht dat de Ambachtstee- kenschool 60 jaren bestond. Gedurende deze tentoonstelling werd echter reeds ge sproken over een eenvov'!-» herdenking in hat nof-ar va"> 19"e Gevonden: Een pakje kinderkleeren: een sleutel (Lipsl. Inlichtingen bij de po litie op werkdagen tusschen 9 en 10 uur voormiddag.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 19