H. M. PIERROT Baby's Kou LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 3 April 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KLOKKENWEEK RECHTZAKEN. FINANCIEN. Thijs IJs trekt op tegen het kattenleger VJSJfs PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 APRIL. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Bieshaar. Geref Gem.: Voorm. halftien en nam. E en 6 uur. leesdienst. BODEGRAVEN. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds, Klüsener; nam. 6 uur. de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Dam. Evans:. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds, G. J. Duijvendak van Haarlem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. Vrije Evans. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 en 6 uur. dienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Petersen. Chi'. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Oosterhuls van Arnhem. Rem. Kerk voor Vrüz. Hervormden: Nam. 7 uur. ds Thomson. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds, Jacobs van Boskoop. DE KAAG. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Verwaal. KOUDEKERK. Ned. Herk Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Openb. Bel.i en nam. halfzeven (Voorb. H. A.), ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Tichelaar. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam, 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fonsteln. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. ds. Lletenberg. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.). ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. Speel man van Nieuwveen; nam. halfzeven, leesdienst. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur. ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur. ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. leesdienst; nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Polak van Amsterdam (H.A.); nam. 6 uur, ds. Tromp van Zandvoort. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. van der Kotte van Delft. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de. van Noort. SASSENHEEVI. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. H. Jansen van Den Haag Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, paster van der Woude van Rotterdam: Zondagvoorm. 10 1/4 uur en nam. half zeven dienst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A. en Openb. Bel.), ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.A.) en nam. 6 uur (Bed. H.D.), ds. L. Vroee-in-de-Wey. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur. ds. Smidt. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: V.m. 10.05 uur, ds. Poot van Den Haag; nam. halfzes, dr. Bonders. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur. ds ten Kate. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. halfzeven, de heer H. de Moor van Zeist. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D. en Openb. Bel.) en nam. halfzeven (Voorb. H.A.), dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. Halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Y?r- t°t Verbreiding der Geref. Waar- eid. Voorm. halftien en nam. halfzeven de heer de Redelijkheid van Ouderkerk a. d. IJssel. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. ZOETERWOUDE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 'uur. ds. Elikman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bid stond gewas en Bed. H.D.). ds. Elzinga van Gouda; nam halfzeven, ds. Groot Enzerink van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Genj.: Voorm. kwart voor tien, me], ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Zaandam-O. (toez.), J van Kuiken te Uithuizermeeden. Bedankt voor Randwijk, A. v. d. Kooy te Maarssen. DR. A. H. HAENTJENS. Vandaag viert de bekende Haarlemsche Rem. Geref. predikant dr. A. H. Haentjens, zijn 60sten verjaardag. Dr. Haentjens werd 3 April 1876 te Arnhem geboren en ontving zijn opleiding aan het gymnasium aldaar, waarna hij aan de Leidsche Universiteit theologie studeerde. In 1896 proponent geworden, promoveerde hij in 1899 tot doctor In de theologie aan de Leidsche universiteit op een dissertatie over: „Slmon Episcopius als apologeet van het Remonstrantisme". Datzelfde jaar deed hij op 30 Juli zijn Intrede bij de Rem. Geref. Gemeente te Meppel. Vandaar ging hij In 1901 naar Haarlem, aan welke gemeente hij zich 13 Sept. verbond. Met een onderbreking van 3 maanden in 1905 dient hij sindsdien deze gemeente, waar hij zich op allerlei gebied beweegt. Dr. Haentjens is curator van het Semi narium der Rem. Broederschap, voorzitter van de commissie van beheer van het Noodfonds der Broederschap en lid van de commissie van redactie van het tijd schrift der Broederschap. Voorts ls hij secr. van het bestuur van het Haagsch Genootschap tot verdediging van de Ohr. Godsdienst en gedelegeerd lid voor de Schoolzaken van dit Genootschap. Hij maakt deel uit van den Raad van Bewind voerders van de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort, is lid van de commissie voor de liederenbundels van den Ned. Protestantenbond, bestuurslid van de afd. Haarlem van de Evangelische Maatschappij, bestuurslid van het Medisch consultatiebureau voor alcoholisme in zijn woonplaats en heeft vooral naam gemaakt als schrijver van meerdere wijsgeerige werken. Daarvan noemen we naast zijn dissertatie, „Terug tot Christus"; „De per soonlijkheid van Jezus Christus"; „Pree- ken"; een dagboek „Eeuwigheidsgedach ten"; „Remonstrantsche en Calvinistische Dogmatiek"; „Inleiding tot de dogmatiek" enz. Dr. Haentjens ls redacteur van het „Nieuw Theologisch Tijdschrift", waarin hij zich heeft doen kennen als voorstan der van de Hegeliaansche wijsbegeerte. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn benoeming tot lid van het Utrechtsch Genootschap voor Kunsten en Weten schappen en in zijn benoeming tot ridder In de orde van Oranje-Nassau. Dr. J. C. RULLMANN t Bekend historicus. In den ouderdom van 60 jaar is gister middag te Wassenaar overleden dr. J. C. Rullmann, predikant bij de Geref. Kerk aldaar en bekend historicus der Geref. Kerken, met name op het gebied van de kerkhistorie van de laatste 100 Jaar. Johan Coenraad Rullmann werd 31 Maart 1876 te Amsterdam geboren en vier de dus j.l. Dinsdag zijn 60sten verjaardag. Zijn vader stond als lid van het hoofd bestuur van de Vereeniging „Vrienden der waarheid" temidden van den kerkelijken strijd zijner dagen. De overledene ont ving zijn opleiding aan het Geref. gymna sium en aan de Vrije Universiteit, beide te Amsterdam. In 1902 candldaat gewor den aanvaardde Dr. Rullmann 20 Maart 1903 het predikambt in de Geref. Kerk van Garijp (Fr.). In 1911 vertrok hij naar Berkel-Rodenrijs, welke standplaats hij in 1913 met Utrecht verwisselde. Hier heeft Dr. Rullmann gearbeid tot 1928 toen hij om gezondheidsredenen naar Wassenaar vertrok. In Utrecht heeft dr. Rullmann een vooraanstaande plaats Ingenomen en tal van groote-stadsberoepen afgewezen. Hij bekleedde er meerdere functies en opende o.m. de Generale Synode van 1923. Maar meer nog dan door zijn niet ge ringe kanselgaven heeft dr. Rullmann naam gemaakt door zijn publicaties op het gebied der kerkhistorie. Tal van artikelen zijn van hem op dit gebied verschenen in Stemmen des Tijds, het weekblad „De Reformatie" die hij mede in het leven riep, in het dagblad „De Standaard", het Geref. Jongellngsblad, het Correspondentieblad van de Ver. van Chr. onderwijzers en in de Chr. Encyclo paedic. Van zijn talrijke werken noemen we slechts de voornaamste: In 1912 schreef hij: De Afscheiding; ln 1915 De Strijd voor Kerkherstel; ln 1918 De Doleantie, terwijl hij ook een studie schreef over Da Costa en zijn beteekenis voor de Antl-Rev. Partij, idem over Bil- derdijk als staatsman. Verder gaf hij levensbeschrijvingen ln het licht over wijlen prof. dr. F. L. Rutgers, over wijlen Ds. G. F. Gezelle Meerburg ,over wijlen Ds. W. H. Gispen, getiteld: „Een man "van singuliere gaven" en laatstelijk een lijvige biographie over onzen minister president, Dr. H. Coliln. In 1923 publiceer de hij het eerste deel van zijn Kuyper- biographie. Dr. Rullmann schreef ook de Gedenkboeken bij het gouden Jubileum van de Unie „Een School met den Bijbel" en van de Vrije Universiteit. In de Be knopte Chr. Encyclopaedic verzorgde Dr. Rullmann het deel over de Kerk. Zijn jongste werk dat dezer dagen het licht zag. is getiteld „Doleantie-stemmen", waarin hij een verzameling pamfletten en belangrijke stukken uit den kerkelijken strijd van 1886 heeft gebundeld. Daarnaast lieeft Dr. Rullmann ook enkel stichtelijke werken geschreven. Met prof: dr. K. Schil der redigeerde hij het Jaarboek van de Geref. Kerken in Nederland. Zijn wetenschappelijke verdiensten wer den erkend door het eere-doctoraat dat de Vrije Universiteit hem in 1930 bij haar gouden jubileum verleende, door zijn be- (Buiten verantwuuiueujiuieia aei reed.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE EMMABLOEMCOLLECTE. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij u een plaatsje voor het onderstaande in uw veelgelezen blad. Morgen Zaterdag 4 April zal de telken- jare terugkeerende Emmabloemcollecte gehouden worden. Opnieuw zal er in dezen moeilijken tijd- van u een offer worden gevraagd. Maar we durven met klem deze collecte aanbevelen, waar het hier geldt de bestrijding van de tuber culose, die ook in onze stad zoovele slachtoffers maakt. Hedenavond te 7.30 hopen wij u per gemeentelijke radio deze collecte nog eens aan te bevelen Tot nu toe waren wij ln staat aan alle aanvragen voor uitzending te' voldoen. Maar de nood der tijden deed ons leden tal slinken, de Rijkssubsidie werd minder, zoodat wij alle zeilen zullen moeten bij zetten, om ook dit jaar aan onze ver plichtingen te kunnen voldoen. Moge dit een prikkel zijn voor de Leid sche inwoners om onze collecte met milde hand te bedenken. Namens het Bestuur A. J. B. POORTMAN, secr.-penn.m. v/d Vereen, tot bestrijding der T.B.C. GEDIPU. HORLOGEMAKER MAARSMANSSTEEG 14 DEZE WEEK HOUDEN WIJ Oi\ZE JAARUIJKSCHE Sorteering en prijzen alt nergens. Alles met schriftelijke garantie. Van ome partij D0ÜBLÊ POLSHORLOGES met het betere werk nog enkele stuks f. 3.— Reparatiën spoedig en billijk. TPS Horlogeglazen vanaf 25 cent 1428 (Ingez.'Mèd.) WAS RECTIFICATIE NOODIG? Hooggeachte Redactie! 't Zij mij vergund, iets te antwoorden op de „rectificatie" van het verslag over de vergadering van de Leidsche afdeeling van de Ver. v. Chr. Ond. en Ond.essen, ln uw blad van 30 Maart jl., door den eerw. heer Bloemkoper, voorganger der Leidsche Israëlletische gemeente, ln uw blad van 31 Maart. Laat wij mogen beginnen met hulde te brengen over de verdienstelijke wijze, waarop uw verslaggever het zeer vele, dat gesproken werd bij 100 platen, die ver toond werden, kort heeft weergegeven. Wat de opmerkingen van den heer Bloemkoper betreft, zoo willen wij erop attent maken, dat wij inzonderheid over het overgaan van tal van Joodsche jonge lui naar communistische, atheïstische richtingen, in Oost-Europa gesproken gesproken hebben. En zeker zal de heer Bloemkoper het niet willen ontkennen, dat daar vele jon geren van het Jodendom afvallen. Ik verwijs hier ten overvloede naar den Joodschen gezaghebbenden socioloog Dr. Arthur Ruppln, die zich over de verhou ding van de Joden tot de socialistische en communistische richtingen uitlaat, ln zijn: „The Jews in the modern world", London, 1934, op pgg, 382. En dat in Nederland de jongere Joden ook niet geheel vrij zijn gebleven van de moderne invloeden, is een evident feit. Wij zeggen dat niet, om steenen op de Joden te werpen, noch om .stemming tegen hen te wekken". Maar wij leggen hierop nadruk, om de Joodsche leiders op te wekken, te trachten reformeerend, terugleidend tot de waar heid Gods, onder de Joden te arbeiden, en om onder de Christenen de noodzake lijkheid van arbeid des Evangelies onder de Joden temeer te doen beseffen. Wat de vrouw betreft, zoo hebben wij er op gewezen, dat de vrouw in de Syna goge in letterlijken zin niet meetelt, om dat het „minjaih", het noodige tiental Joden voor de officiëele Joodsche gods dienstoefening, alleen door mannen ge vormd wordt, en dat de vrouw ook niet officieel gelijk de jongeman, als hij bar-mizwo wordt, in de gemeente wordt opgenomen. Merkwaardig is de verwijzing van den heer Bloemkoper voor de huwelijks ceremoniën naar het bekende en door mij ook zeer geprezen werk van Rabbijn de Vries: Joodsche Riten en Symbolen. Immers, van de eenlge door uw verslag gever genoemde huwelijksceremonie, het verbrijzelen van een glas, ls door mij een verklaring gegeven, die overeenkomt met ale van Rabbijn de Vries. Wij vertrouwen, dat de heer Bloem koper, wiens opkomen voor de Jodeneer wij gaarne willen respecteeren ook in mij vinden de Joden steeds een medestrij der voor hun eer*— zal willen toegeven, dat in dit geval de door hem gegeven rectificatie volstrekt overbodig was. Hopende, dat u dit schrijven een plaats zal willen geven, en u bij voorbaat daar voor ten zeerste dankend, Hoogachtend,' Uw dw. dn., JAC. VAN NES CZN. 's-Gravenhage, 2 April 1936. OUD-GENERAAL TONNET IN HET ONGELIJK. De Arnhemsche rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in een civiele proce dure van den gepensionneerden generaal- majoor J. C. C. Tonnet tegen dr. J. G. Schnitzler. zenuwarts te Arnhem. Deze zaak houdt verband met e»n be- leedigingszaak. welke tegen generaal Tonnet heeft geloopen en waarbij hij op grond van een door dr. Schnitzler inge steld onderzoek in een krankzinnigenge sticht te Zutphen werd opgesloten en daarna in een inrichting te Santpoort. Na zijn ontslag heeft hij een eisflh ingesteld tegen dr. Schnitzler, op grond dat deze daad onrechtmatig zou ziin geweest. De rechtbank heeft door drie psychia ters doen uitmaken of gedaagde op licht vaardige gronden en zonder behoorlilk onderzoek een verklaring tot opneming in het krankzinnigengesticht heeft afge geven. De deskundigen, de professoren Bouman, Rümke en dr. H. v. d. Hoeven, hebben ln hun rapport vastgesteld, dat de gegevens van dr. Schnitzler. gevoegd bij diens eigen waarnemingen, voldoende wa ren om zich een juist oordeel over den geestestoestand van generaal Tonnet te vormen: er was volgens dp deskundigen gevaar aanwezig. De rechtbank heeft thans beslist, dat gedaagde geen onrechtmatige, daad heeft gepleegd, zoodat de vordering van eischer moet worden ontzegd, en deze veroordeeld wordt in de kosten van het geding, groot f. 281.80 en de kosten van het deskundi- ken-onderzoek ten bedrage van f.300. HAAGSCH GERECHTSHOF. De 55-jarige monteur P. de R. te Capelle aan den IJsel, die reeds 18 veroordeelingen waarvan eenlge ln België, achter den rug heeft, stond opnieuw terecht wegens op lichting. Op 17 Februari J.l. heeft verdachte kans gezien ln een juwelierszaak aan de Don- kersteeg te Leiden, zich voordoende als een bij den winkelier bekende klant uit Leiderdorp, eenige horloges, door de echt- genoote van dien winkelier op zicht te doen afgeven, daarbij vertellend, dat hij aan zijn zuster, die dien dag verjaarde, een polshorloge ten geschenke wilde geven. Verdachte heeft daarop getracht die hor loges té verkoopen en toen hem dit niet gelukte, heeft hij ze beleend. De winkelier werd inmiddels gewaarschuwd en verdach te kon worden gearresteerd. De officier van justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijk, vorderde gezien het straf blad van den verdachte, wegens oplich ting, een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 16 April. FILMVERTOONING IN RECHTSZAAL TE ALPHEN. De rechtszaal van het kantonge rechtsgebouw te Alphen was heden morgen in een bioscoopzaal veranderd Opnieuw werd behandeld de bekende aanrijdingszaak uit Bodegraven, waarbij door de vrachtautobestuurders N. uit Cu- lemborg en O. uit Groningen een tweetal woningen bij de brug in de omgeving van de Gasfabriek gedeeltelijk werden vernield De raadsman van verdachte N., mr. Koeleman uit den Haag had per film een reconstructie van het ongeval opgenomen. Voor de behandeling dezer zaak werd de film In tegenwoordigheid van verdachten en de verschillende getuigen voor den kantonrechter en den ambtenaar van het O. M. vertoond Na deze vertooning werd de behandeling voortgezet waarop wij nnder terug komen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. N.V. Verlies gestegen van 1.9.197.520 tot f. 11.361.287. Aan het verslag over 1935 ontleenen wij het volgende: Ofschoon het af geloopen jaar voor verscheidene landen eenige ver betering in den economischen toestand bracht, strekte deze opleving zich tot het meerendeel der door ons bevaren gebieden nog niet uit. Nog steeds lijden de landen van Noordelijk Zuid-Amerika en Centraal- Amerlka zwaar onder de crisis, die het artikel koffie doormaakt en belemmeren de autarkische stroomingen in Europa ook ln ons eigen land het vervoer tus- schen de landen van dit werelddeel. Neemt men daarbij ln aanmerking, dat de ver mindering van het kostenpell hier te lande vrijwel tot staan ls gekomen, en dat wij veel lading verliezen tengevolge van de belemmeringen ln het Internationale be talingsverkeer, dan kan het geen verwon dering verwekken, dat onze exploitatie rekening, de uitkeeringen van de BENAS buiten beschouwing gelaten, ook ditmaal met 'n tekort, zij 't ook een geringer tekort dan in 1934 sluit. Dit relatief betere resultaat werd niet bereikt door een vermeerdering van be- drijfsontvangsten (deze vertoonden op nieuw een achteruitgang), doch door ver dergaande vermindering der uitgaven. De kortstondige opleving op de vrachten- markt in den herfst, op oorlogsvrees en bewapening gegrond, en sindsdien gevolgd door een gevoelige daling, vermocht niet het effect der Inzinking, die zich in het voorjaar voordeed, goed te maken, terwijl in het einde van het jaar de op Italië toe gepaste sancties tot vermindering van onze reizen naar dat land noopten, waar door een aantal schepen moest opgelegd worden. Als lichtpunt vermelden wij, dat het passagiersvervoer eenigermate toenam. De wijziging der Wet op den Scheep- vaartsteun, die in September j.l. haar be slag kreeg, bracht verlichting in een -on- houdbaar geworden positie. Krachtens de nieuwe bepalingen werd ons een bedrag van f. 1.389.250 over 1935 uitgekeerd en ten bate van de explotatlerekening gebracht. Daarmee werd het ln 1935 krachtens het gagecredlet genoten bedrag ad f. 346.677.30 verrekend, terwijl wij tevens het restant van de krachtens het rèkening-courant- crediet opgenomen gelden, groot f. 300.000, aan de BENAS terugbetaalden. Het bedrag, ln 1933 en 1934 krachtens de gage- en opligcredieten genoten, zal uit eventueele latere winst (na afschrijving) terugbe taald moeten worden. Aan den over 1936 te verleenen steun verbindt de BENAS de voorwaarde van een flnancieele saneering van het bedrijf, naar aanleiding waarvan besprekingen met een comité uit obligatiehouders gaande zijn. De bedrijfsresultaten van de N.V. Ver. Nederl. Scheepvaart Mij. over 1935 wijken niet belangrijk af van die over het jaar tevoren. De winst- en verliesrekening staat debet voor saldo verlies Ao. Po. f. 9.197.520 (5.503.942), koersversch. en afschr. op deeln. f. 138.570 (93747), interestrekening f. 627.297 (618.266). afschr. op stoom- en motorschepen, lichters, enz. f. 2.515.846 (2.720.198), eigend. in W.-Indië f.29499 (26360), havenlnrlcht. te A'dam f. 113.220 (113.400), haveninricht. te R'dam f. 10.000 (9500), overige eigendommen f. 20.000 (20.000), expl. rek. f. (191.995), div. kleine res. f. (18.358), totaal f. 12651.953 (9.309.768) en credit voor: Avans verk. drijv. mat. f.2080 (6121), ass. eigen risico f. 128.890 (106.125), expl. rekening f. 1.092.070 res. voor wett. uitk. f. 67000 div. kleine res. f.624 saldo verlies f. 11.361.287 (9.197.520). best behandeld zonder'in- men—alleen inwrijven met WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK 1405 (Ingez. Med.) noeming tot lid van het Historisch Ge nootschap en tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dr. Rullmann was reeds lang lijdende aan het hart. Zijn einde is echter nog onverwacht gekomen en beteekent voor de Geref. Kerken en voor de zaak van de beschrijving van het Calvinisme in ons vaderland een zeer ernstig verlies. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van ds. Rullmann zal plaats hebben a.s. Maandagmiddag om 3 uur op de Ned. Herv begraafplaats te Wassenaar. Om 2 uur zal in de Geref. Kerk een rouw dienst worden gehouden, waarbij zal voor gaan prof. dr. F. W. Grosheide, hoogleer aar aan de Vrije Universiteit. Ingevolge den wensch van den overledene zullen geen toespraken worden gehouden. 1- Thijs was cïu in een somber bosch verdwaald en door den storm en dcor den regen achterhaald en bovendien kon hij haast niets meer zien, want de druppels woelen in zijn cogen. Moeizaam ging hij voort, in den wind gebogen; met wanhoop slaat hij hier de hand aan 't hoofd, daar hij haast niet gelooft, dat hij hier een onderkomen vinden zal voor dezen nacht. Ja, Thijs, had dan bij 't kiezen vai% je weg maar beter nagedacht! 3-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11