"AKKERTJES" LOUIS HARTZ 77»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 31 Maart 1936 Derde Blad No. 23318 IN DE LAKENHAL RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. ZILVEREN JUBILEUM TE KATWIJK RIJN. Louis Hartz is 11 Sept. 1869 te Amster dam geboren. Als knaap van een jaar of 12 wist hij reeds wat zijn roeping was en hij heeft die roepstem mogen en kunnen volgen. Vijftien jaar oud werd hij leer ling van de Amsterdamsche Aca demie onder den fijnen en kun- digen Alébé. Twee jaren heeft hij gewerkt onder den knappen portretschilder Meyer de Haan, vervolgens onder den serieuzen M. V. van der Valk, terwijl hij ten slotte nog vier jaren werkte met den klaren Voerman. Hier na volbracht hij een groote stu diereis, welke hem door België, Frankrijk en Italië naar Egypte voerde, waar hij een half jaar bleef hangen. Weer uit Frankrijk teruggekomen trof hem sterker dan te voren, het gaat meerderen zoo, de eigen ongemeene sfeer van Holland. Hier werkte hij dan ook sinds 1902 onafgebroken, vooral aan de kustplaatsen: Wijk-aan-Zee, Scheveningen, Noordwijk en Katwijk. En velen zullen zich herinneren, dat hij van 1910 tot 1917 te Leiden woonde en werkte aan de Ma- riënpoelstraat. Van Lelden ver trok hij weer naar Katwijk, waar hem eenige jaren geleden de ramp trof, dat zijn woning af brandde en al zijn werk. voor zoover dit niet in andere handen was overgegaan, in vlammen opging. - Het heeft heel wat moeite gekost, den gedeprimeer den artist toen weer aan den arbeid te krijgen. Toch ten slotte is het oude vuur weer gaan branden en ontwaakte weer die nimmer verflauwende werklust, zoodat dan ook een zeer groot deel van het werk op deze tentoonstelling uit de latere jaren is. De namen van de meesters, die hij zich koos, of met wie hij affiniteiten gevoelde, zeggen ons wel in de eerste plaats, dat Louis Hartz een kundig en wel onderlegd „vakman" wilde zijn, d.w.z. Iemand, die de techniek van teekenen, schilderen, etsen volkomen meester was. Het beheer- schen der techniek is toch wel de eerste voorwaarde om de ontroeringen te kunnen vertolken, welke de natuurobjecten het gevoelige oog en het teedere hart kunnen geven. En nog iets anders wordt duidelijk dooi de namen, welke wij hebben genoemd. En wel dit, dat Hartz niet in de eerste plaats „nieuwlichter" wilde zijn, doch zich voelde aangetrokken tot de solide traditie van de Amsterdamsche School, die zich ken merkt door een zekere klaarheid, door werkelijkheidszin in stofuitdrukking en karakteristiek, door een geslotenheid van voordracht, die alle vaagheid vermijdt en die ten slotte toch de werkelijkheid op voert tot hooger moment. Het Holland- sche realisme, dat de poëzie der werke lijkheid schept. Terwijl de Haagsche School vooral de onvolprezen schoonheid van het Holland- sche landschap herontdekte, wendden de Amsterdammers zich bij voorkeur tot den mensch. Natuurlijk beoefenden beiden alle genres, doch het gaat hier om een accent. Beschouwen we het werk van Hartz, regelrecht uit de Amsterdamsche School voortgekomen, dan zien we, dat ook hier de mensch in de allereerste plaats zijn volle belangstelling heeft. En hoe zal men den mensch ten slotte beter leeren ken nen dan door voortdurend in eigen wezen door te dringen? Zijn leven lang heeft Hartz dan ook herhaaldelijk zich zelf ge schilderd. Daarvan zien we hier een drie tal karakteristieke voorbeelden: een zelf portret uit 1917 van terzijde gezien, streng geobserveerd: het prachtige zelfportret uit 1928, dat getooid is met een palmtak en rouwstrik men weet dat de schilder eenige maanden geleden helaas is over leden Bizonder mooi valt hier het licht over den schedel, terwijl de oogen streng spie dend over de brilleglazen heen kijken. Het derde zelfportret uit 1934. met den gees- tigen glimlach om den mond, terwijl de vingers- achteloos een brandende sigaret vasthouden, toont hoe de schilder bij den naderenden ouderdom met het leven is verzoend. Deze portretten zijn voorbeelden van nauwkeurige observatie, bezinning en snel handelen. Zij kenmerken door hun 1/ruincn toon, den bescheiden emstigen aard van den schilder en door hun uit drukking het levendige en frissche van van zijn geest. En dan is er nog iets, wat ook voor alle overige portretten geldt. De plaatsing van de figuur in het vlak, de compositie is steeds weloverwogen. Het coloriet, dat met de jaren een meer modern accent krijgt, is steeds veelvuldig genuanceerd en har monisch. Men krijgt den indruk, dat, hoe zeer de koppen ook zijn doorgevoerd, het geheel om zoo te zeggen „aus einem Guss" is ontstaan. Dit werd ons trouwens door mondelinge mededeeling bevestigd. Daaruit bleek, dat, wanneer Hartz een portret-opdracht had. hij veel tijd besteedde aan indringende observatie en aan het maken van schet sen, doch dat hij moeilijk tot zijn eigen lijke opgaaf kon komen. Doch eindelijk als in zijn geest alles gerijpt was en hij het resultaat in zijn fantasie voor zich zag, dart zette hij zich plotseling, soms midden in den nacht, aan den arbeid en dan werd het resultaat in zeer korten tijd met drift op het doek gebracht. Daardoor hebben zijn portretten niet alleen uiterlijke, doch tevens innerlijke gelijkenis. In zijn allernaaste omgeving vond de schilder natuurlijk zijn kinderen. Van zijn dochter, Ré Hartz, vinden we hier een drietal met bijzondere liefde gedane beeltenissen: uit 1934 een kopje met hoed en voile, uit '35 eveneens een kopje en eindelijk nog een mooi groot portret, een kniestuk, waaraan men al de nobele kwaliteiten van den schilder kan waardeeren: in de eerste plaats de geluk kige compositie, verder de liefdevolle wijze, waarop het donkere kopje is be handeld. eindelijk de voortreffelijke stof uitdrukking, b.v. van de wit zijden blouse, met haar glimmingen en glansen, LOUIS HARTZ. de bloedkoralen ketting; ten slotte het bekoorlijk coloristisch geheel. Zoo hangt er eveneens een groot, vlot voorgedragen portret van des schilders zoon, los en ongedwongen van compositie en toch sterk overwogen. Er hangt dan verder een portret van des schilders vader, dat van veel ouderen datum is. De wijze, waarop deze kop in het licht is gezet met de doorzichtige schaduw van den hoogen hoed over het voorhoofd is wel bizonder knap en suggestief. Wij willen nu in 't bijzonder wijzen op twee typen uit het Oude Volk, waartoe, zooals men weet, ook de heer Hartz be hoorde. Dat hij zijn ras buitengewoon scherp en klaar heeft aangevoeld, blijkt niet alleen uit de familie-portretten, doch sterker nog uit een paar typen, b.v. uit het portret van Mr. Van Gelder, waarbij de raseigenschappen gecombineerd zijn met de pientere scherpzinnigheid van den ouden rechtsgeleerde, die ineens al de mogelijkheden en kansen van zijn pleit- zaak" overziet ën zich daarop heeft inge steld. En verder blijkt het uit ..Rooie Rein", een oud Amsterdamsen Joden- vrouwtje, stokoud, dat waarschijnlijk haar heele langen leven gesleten heeft achter een vïschkraampje. De verweerde trekken van het oude aangezicht, de oogjes in de roodomrande oogleden, heel de houding van stille berusting, die toch klaar wak ker is als er klanten komen, dat is ont roerend om aan te zien. Er is hier meer dan een oud Jodenvrouwtje, er wordt een levenstragiek, en daarachter weer een stuk historie en traditie uit de Jodenbreestraat geopenbaard. Tal van bekende persoonlijkheden zijn door Louis Hartz geschilderd. Ik noem u het portret van jhr. mr. N. C. de Gijselaar im ambtscostuum en getooid met zijn on derscheidingen, aan wiens gemoedelijke bonhommie en wijze zorgzaamheid wij door dit deftige regentenportret nog eens worden herinnerd. Ik zie verder het portret van prof. dr. J. M. Jansse, waarvan de kop met het grijze haar wel bizonder mooi is, terwijl het diepe rood van een Russische ridderorde op 't zwart fluweel van de togarevers een levendigen toon geeft aan 't professoraal ornaat. Ik denk aan het portret van prof. dr. Groenewegen uit 1925; aan het prettige open gezicht van dr. Hueting van Katwijk, aan het stemmige portret van Geertruida Carelsen, het mooie jeugdportret van de pianiste Henriëtte Bosman en nog. meer anderen. Bij verschillende portretten mag ik u wel opmerkzaam maken op de opmerkelijk goed geschilderde handen, die zooveel kunnen bijdragen om het wezen van den geschilderde te bepalen. Bij de portretten sluiten zich onmiddel lijk aan de meer algemeene lijnen, als een drietal schilderijen van een Katwijksche vrouw. Zie b.v. No. 46, een Katwijksche, stevig neergeplant in het duin met het oude kerkje op den achtergrond. Zon, wind en het fijne stuifzand geven sfeer aan dit open, klare schilderijtje. Open en klaar zijn ook de beide andere voorstel lingen van Katwijksche vrouwen. De zee geeft immers andere aspecten. De schilder schijnt een voorliefde te heb ben gehad voor die dagen, wanneer de horizon zich verliest in de onbegrensdheid van zee en lucht en men niet weet waar- het opaliseeren van de zee eindigt en dat van de lucht begint. In die sfeer opge nomen schildert hij een man te paard, die het garnalennet voortsleept, of een paard met schelpenkar, of twee paarden van achteren gezien. Wanneer ik kiezen moest zou ik van deze drie het eerstgenoemde in zijn rustig, fijn en genuanceerd coloriet nog haast de voorkeur willen geven. Het laatste werk van den schilder is de kop van een Veluwschen jongen boer met de slimme oogen in den roodverbranden kop, uitmuntend geschilderd. Men bespeurt aan dit werk, evenals aan het kopje van een jonge Belgische, prach tig omschenen van het zonnige buiten licht, hoe de schilder meer modern ge oriënteerde kleurwaarden toepast. Boven dien is het of zijn licht steeds klaarder en transparanter wordt. Het is dan van een geheel andere klaarheid, dan bij het por tret van een Arabier met het heete witte zand en het witte tropenlicht. Het is door BOLLEN GEKWEEKT ZONDER VERGUNNING. De Crisisregeling ontdoken. Voor den Haarlemschen kantonrechter stonden gistermiddag ongeveer twintig bloembollenkweekers terecht, meerendeels afkomstig uit Heemskerk, doch ook elders uit de bollenstreek, die bloembollen had den gekweekt, zonder zich te hebben aan sloten bij de Sierteeltcentrale. Dientengevolge hadden zij geen vergun ning, terwijl zij de verplichte heffing niet hadden betaald. De kantonrechter noemde Heemskerk wederom een centrum van verzet, waar waarschuwingen blijkbaar niet helpen. Als getuige werd gehoord de heer Van Maa- nen, namens de Sierteeltcentrale, die de bedragen aan onrechtmatig door de ver dachten genoten voordeel mededeelde. Die sommen varieerden van 2 tot 88 gulden en de ambtenaar, mr. Klein, vroeg hoogere boeten, ten einde dit genoten voordeel ge voelig te niet te doen. Een enkele verdachte bleek toch wel eenigszins gevoeld te hebben, dat hij iets onrechtmatigs deed. Hij hielp op zijn ma nier ten minste mee aan de teeltbeper king, door nu en dan een mand bloembol len naar zijn buurman te brengen als vee voeder, dat vond hij aan ook meer dan voldoende. Een 71-jarige Heemskerker was niet te overtuigen. Als het dan moest zou hij wel gaan zitten, want betalen kon en j deed hij niet. De kantonrechter veroordeelde de ver dachten overeenkomstig de eisc.hen tot geldboeten van 2 tot 100 gulden. (Tel.) Overal bij Apolhekers en Drogisten 12 sluks in koker 52 cent, 3 stuks in zakdoosje 20 cent. Nederlandsch Fabrikaat De koorts daalt onmiddellijk. De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: (AKKER-CACHETS) Recept van Apotheker Dumont 1255 (Ingez. Med.) KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht al'hier terecht staan M. D., slagtr te Noordwijkerhout. omdat hij aldaar frau duleus een varken had geslacht. Verdachte verklaarde twee varkens gekocht te heb ben. waarvan hij één varken frauduleus geslaoht had. Toen het O.M. hem er op wees dat dit een zeer ernstige overtreding was, om zonder keuring te slachten, daar niet alleen hierdoor keurloon en accijns rechten on Woken worden, maar ook de weg wordt geopend om zich vee te slach ten en zoodoende een oneerlijke concur rentie tegen zijn collega's te voeren, toonde verdachte veel berouw. Hij verklaarde dooi de slechte tijden en de zware lasten die tegenwoordig op het slagersbedrijf rusten, deze overtreding gepleegd te hebben. Het varken dat in beslag was genomen was voor de consumptie goedgekeurd. Het O.M. vond de overtredingen ernstig, daar meest frauduleus ziek en tuberculeus vee geslacht wordt, wat ernstig gevaar oplevert voor de volksgezondheid. Het O.M. wilde er reke ning mee houden dat het in beslag geno men varken was goedgekeurd en eischte 2 x f30 boete of 2x10 dagen hechtenis. De kantonrechter wees onmiddellyk von- nsi en veroordeelde verdachte voor het slachten zonder keuring en in den winkel voorhanden hebben van vleesch zonder de vereischte goedkeurttigsstempels tot 2 x f. 25 boete of 2 x 10 dbgen hechtenis. De medehandelaar O. uit Warmond had de vorige week terecht gestaan het medium van den geest van den ge- rijpten man gegaan en weldadiger en ge voeliger geworden Bij de figuren sluit zich ten slotte nog een naakt aan, waarvan de houding uit de verte herinnert aan Mme. Recamier van Dairé. Het meisje ligt met opgericht bovenlichaam op een divan met Perzisch kleed. De achtergrond is een voornaam blauw, sober gebloemd kleed. Dit naakt is voor alles nobel van opvatting. De lijnen zijn gevoelig en hoe intens geobserveerd zijn de vleeschtonen van het lichaam, het rose, lila, lichtgroen, licht blauw in een wemeling van fijne nuances. I Aan het voeteneinde staat een kast met een precieus stilleventje: een bloeiende j cactus, een antiek blauw potje, een citroen en wat boeken. Het is een werk van be koorlijke poëzie. a Wij zouden nu nog kunnen schrijven over stadsgezicht en landschap: een oud hoekje te Amsterdam, waarachter in een nevel de Zuiderkerktoren verrijst, een werk uit 1903; twee landschapjes uit. Luxemburg uit veel lateren tijd; mooie teekeningen in pastel van de Haven te Harderwijk, een oude boerderij en een boschgezicht, doch we mogen niet te uit voerig worden en wijden onze aandacht nog even aan de vele stillevens. Ik noem in de eerste plaats een oud doekje uit 1893, uien op een ouden doek, dat ook ge heel in ouden toon is gehouden en zeer fijn van stemming is. Dan maak ik u verder opmerkzaam op het juist getroffen coloriet van een doode faisant en verder op de beschaafde en kleurige voordracht van een aantal sier- vruchten met een blauw glazen kommetje. De schilder heeft trouwens nimmer het gemak gezocht, doch steeds weer nieuwe moeilijkheden gecombineerd. Zoo zien we op meerdere stillevens een glazen roemer als trait d'union tusschen voor_ en ach tergrond. In toon verschilt het glas nau welijks van den achtergrond, doch stofuit drukking en de spiegelingen van het glas zijn van een zeldzame zuiverheid Zuiver van observatie en voordracht is het rood van verschillende stukken met kreeft of mooten zalm. En wel zeldzaam getroffen van kleur is die afgesneden zalmkop, met zijn fosforiseerende licht groene en paarlemoerglansen. Naast de vele stillevens met visch, kreeft, vruchten, enz. noem ik nog de verschil lende bekoorlijke bloemstillevens, met kleurige Oost-Indische Kers, met gouden dotters, met begonia's of andere bloemen. Met verstilde aandacht en groote liefde zijn deze werken geschilderd. Heel mooi is ook een bloeiende cactus tegen een blauwen achtergrond en ten slotte noem ik nog de geheimzinnige gele orchideeën in een slanke flesch tegen een donkeren achtergrond, waaruit ons iets van een sprookjessfeer tegemoet komt. Wij moeten eindigen. Van harte hopen wij, dat dit nobele, eerlijke werk van een knap. veelzijdig, nauwgezet en gevoelig artist zeer veel belangstelling moge on dervinden. wegens overtreding van de Crisis-Zuivel- wet. De controleur had bij verdachte, hoe wel hij niet georganiseerd was, een onge zegelde karn en een hoeveelheid room boter aangetroffen, die niet van de ver eischte crisismerken voorzien was. Veid. had toen beweerd, dat hij georganiseerd was geweest. De kantonrechter wees ver dachte er op, dat bij onderzoek gebleken was, dat toen de controleur de ontzegelde karn en boter aantrof, hij niet georgani seerd was. Het O.M. eische f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde ver dachte tot f 15 boete of 5 dagen hechte nis, met teruggave van de in beslag geno men karn. H. A., ohauffeur uit Den Haag moest terecht staan omdat hij met zijn auto bij de Nassaulaan te Oegstgeest de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht door met groote snelheid tusschen de vluchtheuvels aldaar door te rijden langs een stilstaande tram en niet op het ver keer had gelet dat uit de Geversstraat kwam, waardoor een aanrijding gevolgd was. De heer Schoneveld verklaarde bij dit zeer gevaarlijke punt zeer langzaam ge reden te hebben. Verdachte had even moe ten wachten, dan was er niets gebeurd. De Iheer G. Vischman, ingenieur te Eind hoven wees er op, dat de pijl die de rich- aing aangeeft verkeerd is aangebracht, wat ook de politie had toegegeven. Het O.M. wilde verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen, maar de snelheid was bij dtit gevaarlijk kruispunt te groot geweest, en eischte f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. DE JAARVERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR". EEN LEZING VAN Dr. J. J. BEYER. Na de gisteren vermelde openingsrede van den voorzitter, den heer Verhage, in de vergadering te Haarlem van .Bloem bollencultuur" heeft de afdeeling Boven- karspel opgemerkt bij de jaarverslagen dat het salaris van den secretaris-pen ningmeester, die ook andere functies ver vult. te hoog is. De afgevaardigde drong op verlaging" aan. De voorzitter antwoordde, dat dit punt ter sprake gebracht moet wor den bij de behandeling van de begrooting. Voorts werd opgemerkt, dat de kosten voor het scheidsgerecht te hoog zijn, door de hooge vergoedingen. De voorzitter deelde mede. dat het hoofdbestuur reeds besloten heeft de salarissen te verlagen. De hooge kosten hebben de blijvende aandacht van het hoofdbestuur. Den penningmeester werd décharge verleend. Bij de rondvraag vroegen eenige afge vaardigden over te gaan tot verlaging der contributie Daardoor zullen vooral de kleine kweekers er toe overgaan zich aan te sluiten. De voorzitter merkte op, dat er door het hoofdbestuur getracht wordt het tekort te dekken Daardoor is contributie verlaging niet aan te bevelen. Er wordt echter wel voor gevoeld en de reorgani satie-commissie zal aan deze aangelegen heid aandacht wijden Op een vraag van de afd. Haarlem over publicatie van uitspraken van de Crisis- tuchtunie, deelde de voorzitter mede. dat er reeds een verzoek tot de betrokken commissie is gericht. Voorts deelde de voorzitter op een vraag van de afd. Haar lem mede, dat het hoofdbestuur adhaesie betuigd heeft aan het adres van den bond van Bloembollenhandelaren inzake de ïeisbelasting. Tenslotte hield dr. J. J. Beyer, plant kundige aan het laboratorium voor bloem- bollenonderzoek te Lisse, een lezing over: De invloed van de schuurbehandciing op de bloemkwaliteit van de hyacinth. Spr zeide, dat sedert de nu meer dan 25 jaar geleden genomen grondleggende proefnemingen van Nicolaas Dames, heeft het artikel geprepareerde hyacinthen zeer veel bijgedragen tot de vergrooting van het afzetgebied van de hyacinthencultuur. Bij deze preparatie" worden de bollen reeds gerooid als het blad nog groen is en daarna in de bloembollenschuur aan een bijzondere temperatuur bel: an deling on derworpen. Deze bestaat uit een hooge vóórbehandeling (ongeveer 30 gr.25 gr. C.) in Juni en Juli, gevolgd door een koele nabehandeling (ongeveer 17 gr.) in Aug. cn September. Het doel van deze prepa ratie is het geschikt maken van de bollen voor het in bloei trekken tegen Kerstmis. Een van de belangrijkste factoren daar bij is de zwaarte van de bloemtros. Het meest gevraagde zijn dichte volle trossen, terwijl de ijlere, losser gebouwde als min der gewenscht worden beschouwd. Deze kwaliteitsfactor wordt geheel beheerscht door het aantal bloemen per tros. Daar door doet zich de vraag voor, of het mo gelijk is hierop invloed uit te oefenen tij dens de periode, dat de bollen van het rooien omstreeks half Juni af tot den ver zendtijd in AugustusSeptember de z.g. schuurbehandeling ondergaan. Uit proefnemingen, verricht door het laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse, is gebleken, dat dit inderdaad mogelijk is. Daarbij kon worden vastge steld- dat bij het ontstaan van de bloem tros vooral twee successen te onderschei den zijn, die ieder voor zich bij zeer ver schillende temperatuur een optimaal ver loop hebben. Zoo veroorzaakt een lage temperatuur (ongeveer 20 gr Cj een breede bloemtrosaanleg, die zich echter bij diezelfde lage temperatuur minder gunstig verder ontwikkelt. Een hooge tem peratuur (ongeveer 30 gr, C.) doet daar entegen een smalle bloemaanleg ontstaan, die zich bij diezelfde hooge temperatuur echter zeer ongunstig ontwikkelt, al zal de tros betrekkelijk klein blijven door den smallen aanleg. Door nu de lage, ongun stige temperatuur voor breeden bloem aanleg (ongeveer 20 gr. C.) te combinee ren met de hooge temperatuur (ongeveer 30 gr. C.) voor de beste verdere ontwikke ling van de tros, gelukte het zeer zware, gevulde bloemtrossen te doen ontstaan. Als een gunstige combinatie 'werd gevon den 10 dagen 20 gr. C., gevolgd door onge veer 30 gr. C.. gedurende eenige weken. Aan 't slot werden de verschillende mo gelijkheden bij toepassing in de practijk besproken. C. Vte K. Het kantoor van de Kon. Shell is gevestigd in de C. van Bylandt- laan 16 te Den Haag. Voor aanneming bij de marine moet U zich wenden tot het bureau voor militaire zaken ter secretarie in Katwijk. Erddurchmesser beteekent middellijn van de aarde. Een hydraulische pers bestaat uit twee cylinders met zuigers. De cylinders staan met elkaar in verbinding en zijn met water gevuld. De eene zuiger is b.v. 10 maal zoo groot als de andere. Wanneer nu de kleine zuiger met een kracht van 1 K.G. wordt neergedrukt, dan wordt de groote met een kracht van 10 x 1 K.G. 10 KG. omhoog gedrukt. De schepen van de maatschappij „Oceaan" zijn vrachtschepen. Een Engelse he duim is 2'/i c.M. Een Ned. roede is 10 M. Een Rijnlandsche 3.767 M. en een veenroede van 2'tot 5 M. A. I., te V. Leiden, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Roermond, Sittard. Prijs 3de klasse enkele reis f. 4.75. VAN DEN HEER JAC. GLASBERGEN. Morgen viert de heer Jac. Glasbergen zijn 25-jarig jubileum als brugwachter aan de brug der N.Z.H.T.M. aan het Over- rijn hoek Sandtlaan. De heer Glasbergen staat niet alleen bij zijn superieuren bekend als een trouw en voorbeeldig functionaris, doch bij het publiek te Katwijk en Rijnsburg in het algemeen staat hij hoog aangeschreven. Tientallen tuinders b.v. die, als zij met hun groentenschuiten naar de veiling moeten, ook de brug moeten passeeren weten er van te getuigen hoe Glasbergen, als hij iemand ten diencte kan zijn. dit als een plicht beschouwt en dit nimmer zal nalaten. Allen zijn hem daarvoor steeds erkentelijk! En voor velen die van de halte Sandtlaan gebruik maken, is Glasbergen niet alleen een vraagbaak doch ook in ander opzicht dezen nog al eens ter wille. De bewoners van het College St. Willi- brordus kunnen hier ook van meepraten. Al met al is iedereen er van overtuigd dat Gl. daar is de rechte man op de rechte p'aats. 'De heer Glasbergen was eerst wegwer ker in lossen dienst, doch ontving spoedig een vaste aanstelling. Het zal hem morgen zeker niet aan vele bewijzen van belangstelling ontbreken!

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9