's Nachts opstaan LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 31 Maart 1936 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Voorstellen sluitingsuur caié's en colpor- tageverbod aangehouden Wijziging gas- en electriciteitstarieven aangenomen Afscheid van den heer Cokx als raadslid. De raad vergaderde. Na opening niet ge bed bleek uit de mededeelingen- dat de be palingen, waarbij ook het buiten de be bouwde kom gelegen gedeelte der gemeente voor de heffing der personele belasting in de 6e klasse werd gerangschikt, nog on veranderd van kracht zijn B. en W. kun nen voorshands geen vrijheid vinden een voorstel tot wijziging te doen. Naar aan leiding van opmerkingen van de hëeren Ruting en van 't Riet, zelde de voorz., dat deze classificatie bij sterk bebouwde kom men en minder bebouwde kommen meer voorkomt: Ingekomen stukken: Verzoek van de afd. Alphen van de Holl. Mij. v Landbouw om in de noodslachtplaats een koelcel te plaatsen. In handen van B. en W. ge steld om prae-advies. Een tweetal verzoe ken van het bestuur der Chr H B S. met 5-Jarigen cursus alhier, inzake verhooging van afschrijvingspercentages en idem van Woerden om subsidie over 1935 voor en kele leerlingen uit onze gemeente. Wat het verzoek der H.B.S. te Alphen betreft, stel len B. en W. na overleg met het bestuur der school voor. dit te behandelen bij de gemeentebegrooting dienst 1937 en wat Woerden betreft wederom een subsidie te verleenen tot de helft der kosten, welke ten laste der schoolvereen. blijven, zijnde een bedrag van f. 9.72: verzoek van de wed. A. PeenemanKruijswljk om toeslag op haar pansioen over 1936. B en W. stel len voor over 1936 weder een toeslag te verleenen van 40";'o of f. 82.40 en dit be drag te brengen ten laste van de Water en Lichtbedrijven; aldus besloten. De voorzitter doet dan mededeeling dat een adres is ingekomen van den slager R. Hoepel te Alphen- waarin deze meent een klacht te moeten indienen tegen den rijks- veearts en keuringsarts dezer gemeente, dr. Kuijper, als zou deze niet altijd ob jectief optreden. In het adres wordt ge zegd, dat in 1931 door mej. A. Heemskerk te Aarlanderveen een varken zou zijn ge slacht met medeweten van den keurings arts, zonder dat deze hiervan keur. slacht- loon enz. zou hebben betaald. Adressant verzoekt naar een en ander een onderzoek in te stellen en zegt tevens dat de heer .Cokx met een en ander bekend zou zijn. B. en W stellen voor een en ander in hun handen te stellen. De heer Boeren vond deze beschuldiging tegen een ambtenaar in functie zeer kras en wilde een en ander ter afdoening in handen van de Justitie stellen. B. en W. zullen een onderzoek in stellen. Het ter vorige vergadering aangehouden en niet in behandeling genomen voorstel inzake aanvulling en wijziging van de alg. politieverordening betreffende sluitings uur café's en colportageverbod, alsmede het ingekomen verzoek van een 5-tal ver gunningshouders om het sluitings uur op 12 uur te stellen. De heer Lam kon zich met dit voorstel niet vereenigen, hoe goed het misschien ook is bedoeld, om de café's om 11 uur te sluiten. Is het wel juist, dit uur er af te nemen, gelet op de zware lasten voor het hotelbedrijf. Spr. zou de zaak terug willen verwijzen naar de commissie voor straf verordeningen om haar nog eens opnieuw te bezien. De heer Boeren had liever gezien dat dit punt in het gehee' niet aan de orde was gekomen. Z.i. wordt door aanneming van dit voorstel inbreuk gemaakt op be staande toestanden. Men maakt het hier door den menschen nog moeilijker en het kost niets om hen te gerieven. Vooral op Zaterdag acht spr. dit vervroegd slui tingsuur van elf uur een groot bezwaar. Ook voor het vreemdelingenverkeer als watersport- en vlschsportliefhebbers. La ten wü het sluitingsuur bepalen op 12 uur. temeer daar alle zaken hiervan toch geen gebruik zullen maken. De heer den XJijl onderstreepte zulks. Een uitzondering als nu is ook niet goed en geeft aanleiding tot actie van hen die om 11 uur moeten sluiten. Spr. wenschte geen verschil, dus allen 11 of 12 uur. Meer heeft spr. nog getroffen het colportage- verbod in dit voorstel. Tot heden heeft dit colporteeren geen aanleiding tot ongere geldheden in onze gemeente gegeven en geen groote afmetingen aangenomen. Is het de bedoeling ook te verbieden geschrif ten aan de huizen te verkoopen? Is dat het geval dan is hij hier sterk tegen. Z.i. moet men woord en geschrift zooveel mogelijk vrij laten. De voorzitter achtte den toestand van thans onbevredigend en wenschte daarom een uitspraak van den raad. Hij achtte het onjuist, dat een gedeelte permanent sluit om 10 en 11 uur en weer een ander gedeelte om 12 uur. De toestand van thans geeft aanleiding tot moeilijkheden en is hoogst onbillijk. Méde gelet op controle maatregelen aqht de voorzitter het van belang, dat om 11 uur gesloten wordt. Na discussie werd de zaak opnieuw aan gehouden en naar de commissie van straf verordeningen verwezen: ook het colpor- tageverbod werd aangehouden. Bij het voorstel van B. en W. Inzake verlaging van den huurprijs voor het per ceel Bruggestraat nr. 6 en Schoolstraat nr. 14, achtte de heer Ruijssenaars een verlaging voor het pand Schoolstraat van 50 cent te gering Hij wilde de gevraagde verlaging van f. 1.50 toestaan. De heer B. Spreij wilde voor eerstgenoemd pand ge let op de moeilijkheden en zware lasten voor den Middenstand den huurprijs niet met 10 doch 20° 7, verlagen en voor het pand Schoolstraat den gulden middenweg bewandelen en hier een verlaging van f. 1.— geven. De voorzitter zeide, dat de gemeente in het algemeen bij huurverla- gingen 10% heeft toegestaan en geen aanleiding vindt om hiervan af te wijken. De vraag is: is de huur in overeenstem ming met den algemeen geldenden huur prijs'' en dat is volgens B en W. het ge val Het voorstel van den heer Spreij noch van den heer Ruijssenaars vond steun, zoodat het voorstel van B. en W. werd ar ngenomen. Z. st. werd aangenomen het voorstel van B en W. betreffende afkoop wachtgeld van den oud-commissaris van politie: in zake het verzoek van W. C. van der Vlist om ontheffing van de desbetr. bepaling *i Nacht» moeien opsteen, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beenon, Duizeligheid, Hoofdpijnen, Verliet van Energie, Branding en Krampen kunnen het gevolg zijn van slecnte werking van da NIEREN. Het doktemecept Cystex voor komt, gegarandeerd, minder goed werken van de NIEREN en qeeit in 8 dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem vandaag nog Cystex, Uw apotheker of drogist naait hel. 5738 (Ingez. Med.) in de koopacte voor inrichting van een slachtplaats aan de Leliestraat: ld. in zake aankoop voetstraten en verkoop bouwgrond aan den Buitenweg aan den rchitect W. Brouwer q.q. alhier. De heer Bergshoef informeert omtrent het voorstel Inzake Inrichting van par keerterrein voor autobussen bij het sta tion, of rekening is gehouden met een geprojecteerden weg of dat dit hiermede niet te maken heeft. De voorzitter zeide, dat inderdaad deze weg hier niets mede tc maken heeft. Tenslotte volgde het voorstel inzake wij ziging van de tarieven voor gas en elec- trtciteit. Na zeer langdurige discussies werd zulks overeenkomstig het voorstel aange nomen. Zendings ten toons telling „Zento". Op initiatief van de federatie van Al- phensche Chr. Jeugdvereenlgingen wordt een zendingstentoonstelling gehouden in het vereenigingsgebouw naast de Ned. Herv. Kerk Jullanastraat. Gisteravond werd deze tentoonstelling officieel ge opend De heer Hoogteijling opende met het laten zingen van Psm. 86 5. gebed en schriftlezing; hierna zette spr. het doel van deze tentoonstelling uiteen. Ds. J. Stehouwer verrichtte de eigen lijke opening en wees op de noodzakelijk heid van zending en de liefde die wij voor dit werk moeten gevoelen. De liefde en offervaardigheid in Alphen is groot, doch dit alleen is niet voldoende. Ook in het gebed zal de zending steeds moeten wor den bedacht. Het doel dezer tentoonstel ling ls het werk der zending nader tot ons te brengen, en wanneer wij dan in aanraking komen met dit werk en de zendelingen weer eens zien. komen wij meer van dit zoo schoone werk te weten. Met den wensch dat door 's Heeren goed heid het doel mag worden bereikt, ver klaarde spr. de tentoonstelling voor ge opend. Hierna bezichtigde men de geëxposeer de voorwerpen uit de Heidenwereld. Het geheel geeft een goeden indruk, welke nog wordt verhoogd door verschillende mooie schilderstukken door zendeling de Neef zelf geschilderd. Men treft er fraai snijwerk aan, gebruiksvoorwerpen, primi tieve versierselen, schilden, speren en tal van deze voorwerpen die door de Heide nen bij hun godsdienst worden gebruikt en alles wat tot de uitrusting en de le vensbehoeften van een Heiden in Borneo, Java zoowel als in Nieuw-Guinea behoort. Mevr. de Neef lichtte een en ander toe. Tevens ls een boekenstand aanwezig met tal van werken over de zending. Onder leiding van mevr. Schoneveld werd thee geserveerd, waarvan de op brengst ten bate der zending is. Een bezoek aan dezè tentoonstelling zij hierbij aanbevolen'! De brugwachter V. van de spoorbrug over de Gouwe werd door het terugschie ten van een slinger der brug bij het open draaien zoodanig in de liesstreek gewond dat hij zich onder behandeling van dr. N. moest stellen. De heer A. P. Tolk alhier is bij enkele candidaatstelling herbenoemd tot penningmeester van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren HAZERSWOUDE. Propaganda-avond der C. H. J. De C.H.J.-groep hield in het gebouw „Salvatorl" een propaganda-avond. De voorzitter opende en heette in het bijzon der een 6-tal leden der Chr. Harmonie, welke hun medewerking zouden verleenen welkom. Dan sprak P. Verheul over het onderwerp: „Bezinning". Spreker gaf een overzicht van den bui- tenlandschen toestand, besprak de ont wrichting der wereldmarkt en noemde als oorzaak het wantrouwen der volkeren on der elkaar. Vervolgens stond spr. stil bij den politieken toestand in het binnen land en wees op de gevaren van S.D.A.P. en N.S.B. en besprak het C.H. beginsel. Spr. riep een „bezinnen" toe en spoorde aan de C.H. beginselen ter harte te nemen. Mej. M. A. Diephout en P. Verheul decla meerden. Nog volgde de samenspraak „Bijna gevallen", gemaakt door de leden der groep. Ds. Kiehl sloot met een woord van dank. o— KOUDEKERK. Onze plaatsgenoote mej. S: Dorrepaal slaagde te Utrecht voor het examen lee- rares-coupeuse. Beroepen te Gorinchem (als hulppred. voor Arkel en Spijk) M. Schenkeveld, cand. alhier. o NIEUWVEEN. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des n.m. te half acht in. openbare vergadering bijeen. 1. Opening en lezing notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Rondvraag en sluiting. Bijeenkomst V.C.J.B. Voor den onlangs opgerichten Vrijz. Chr. Jongerenbond. trad in de Ned. Herv. Kerk op ds. J. van Veen (Utrecht). Ds. Brink opende en gaf het woord aan ds. van Veen, die treffend de noodzakelijkheid van den V.C.J.B. besprak en het mooie werk der Vereen, ten zeerste aanbeval aan de jongeren en den ouderen verzocht het werk te steunen. Ds. van Veen vertoonde eenige films, betreffende „De Rijzende Kerk". Aanschouwelijk werd o.a. vertoond hoe de jeugd de Zondag door moet bren gen en hoe niet, alsmede het houden van genoeglijke samenkomsten, fietstochten, kampeerdagen. Ds. Brink sloot met een woord van hartelijken dank aan ds. van Veen. Aan den heer S. Schetters, is op diens verzoek, eervol ontslag verleend, als secr.- penningmeester van de Coöp. Maalderij „Ons Belang" alhier. De heer Schetters heeft 31 jaar lang deze functie bekleed en zal met ingang van 1 Mei a.s. afscheid ne men van de Maalderij, die hij bijna vanaf de oprichting gediend heeft. I AALSMEER. De Bloemenhandel De afgeloopen week is voor den bloe menhandel in deze gemeente zeer ongun- tig geweest. Het was al heel slecht, toen een deel van de aangevoerde seringen on verkoopbaar bleken te ziin en ook de rozen on een bedenkelijk laag prijsniveau terug vielen. Het mooie, zonnige weer zal wei een voorname factor geweest zün van het feit. dat zich in den handel van verschil lende producten een groote lusteloosheid openbaarde. De markt, inzonderheid de binnenlandsche ls toch al overvoerd en dit ls temeer het geval als de kasbloemen, zooals nu. tot snelle ontwikkeling komen. Wat den aanvoer betreft, van seringen is nog steeds een flink aanbod, terwijl die van rozen zich schier dagelijks uitbreidt. Van freesla's was eveneens een ruim aan bod. vooral van witte, welke lage prijzen opbrachten; de gele en lila variëteiten ln goede kwaliteit gaven nog een bevredi gende opbrengst; als hoogste prils werd 65 ct. per bosje besteed. Calla's kwamen veel ter veiling, doch de noteeringen voor deze bloemen waren eveneens laag. even als van de convallaria's prunus en sneeuw ballen. Het aanbod van kaslathyrus werd ruimervoor de beste kwaliteit werd tot 55 cent per bosje betaald. De bloelende ker sen brachten tot 40 ct. per tak op. Wat de bolbloemen betreft, van deze producten was een zeer ruim aanbod, dat tegen mi nimale prijzen bij de straathandelaars der groote steden afzet vondHet plumosus snijgroen van betere kwaliteit bleef goed betaald, n.l. tot 45 ct. per bos. De notee ringen der potplanten bewogen zich in dalende lijn. terwfii perkplanten, waarvan door het gunstige weer reeds een belang rijk aanbod in uitstekende kwaliteit, be vredigende prijzen opbrachten. De hoogste noteeringen van deze producten waren: Violen 4070. primula veris 4575. pri mula wanda 7595 en madelieven 4055 ct. per bak. Het geneeskundig schooltoezicht. In een uitvoerig prae-advies zeggen B. en W. als antwoord op vragen van den heer Hartlng, in hoeverre thans voor de ge meente geneeskundig schooltoezicht is te bereiken, dat deze 'n vraagstuk heeft aan geroerd. dat naar meening v. h. coll. voor- loopig niet voor een oplossing vatbaar is, waarbij het slechts wil volstaan met te wijzen op de noodige financieele offers en de noodwendige medewerking van omlig gende gemeenten. Wat betreft e.v. onder voeding bij schoolkinderen, hierover heeft het college een onderhoud gehad met de plaatselijke geneesheeren, die adviseerden, dat B. en W. den hoofden der scholen zul len verzoeken, door hen geconstateerde ge vallen van vermoedelijke ondervoeding aan het college mee te deelen, waarna on middellijk het treffen van voorzieningen mogelijk zou zijn. Het dagelljksch bestuur heeft zich met dit advies vereenigd en zal zich daarover spoedig met alle hoofden der scholen ln deze gemeente in verbin ding stellen, om van.-hen de noodige mede werking te verkrijgen. Jaarverg. Ziekenfonds „Eigen Hulp". Het Ziekenfonds „Eigen Hulp" hield zijn Jaarvergadering in hotel „De III Kolom men", onder voorzitterschap van den heer D. Tas Gzn. Deze opende en herinnerde er aan, dat het fonds thans zijn 40ste levens jaar is ingetreden. Wat „Eigen Hulp" be treft, de financieele toestand ls gelukkig, hoewel 1935 verlies heeft opgeleverd, uit stekend. Het ledental beweegt zich lang zaam in stijgenden lijn; de nevenorgani satie „Fonds voor Ziekenhuisverpleging" echter groeit verbazend snel. Hierbij zijn reeds meer dan 5000 leden aangesloten, dus méér dan de helft van het aantal Inwoners dezer gemeente. De secr. de heer Jb. Bol Pzn., las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De penningmeester, de heer P. Vreeken Jbzn., gaf rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer, wat „Eigen Hulp" betreft. Ontvangsten aan contributies over 1935 f. 15198.36, ult- keeringen f. 13361.84. Saldo 1 Jan. 1935 WOUBRUGGE. Des nachts reed de heer R. uit Ter- Aar met een door hem bestuurde perso nenauto ln den polder Vlerambaeht in vole voort tegn een boom. De bestuurder, die door slaap was Overmand, kwam met eenige onbeduidende wonden en den schrik vrij. doch de auto was totaal vernield. De resten werden door de garage Keessen weggesleept. o ZOETERMEER. De uitslag van den schietwedstrijd tusschen de plaatselijke Burgerwacht B.V.L. en de schietvereen. „Diana"-korps- wedstrijd luidt als volgt: le prijs Burger wacht 237 p., 2e pr. B.V.L. 230 p., 3e pr. schietvereen. „Diana" 228 p. De wisselbeker, uitgeloofd door de B.V.L. kwam voor de eerste maal in bezit van den Burgerwacht. o ZWAMMERDAM. Afscheid van den heer A. Spreij. Wegens vertrek naar elders, heeft de heer A. Spreij alhier afscheid genomen van de Geref. Zondagschool, waaraan hij gedu rende een reeks van 22 jaren als onder wijzer verbonden is geweest. Na beëindiging van de gewone wekelijk- sche vertelling, vereenigden zich alle leer lingen met het onderwijzend personeel ln één lokaal, waarbij ook een commissie uit de ouders en vertegenwoordigers van den Kerkeraad aanwezig waren. Ds. Zwaan sprak hier den vertrekkenden onderwijzer toe namens den Kerkeraad. Vervolgens voerde de heer W. Domburg het woord namens de ouders en de heer J. Rijntaks namens het onderwijzend per soneel en de kinderen. Met waardeering werd gesproken over het werk door den heer Sprey met volle toewijding gedurende vele jaren in het belang der Zondagschool verricht. Namens den Kerkeraad en de kinderen werden den heer Spreij eenige boekwerken als aandenken aangeboden. De heer Spreij dankte ten slotte met enkele woorden. f 15071.84, op 31 December d.a.v. f. 14527.40. Ontvangsten aan contributies „Fonds voor Ziekenhuisverpleging" f. 9145.60, aan ver- pleegkosten f. 8049.34. Reserve op 1 Januari 1935 f. 4722.96. op 31 Dec. d.a.v. f. 4810.90. De heer Jb. Alderden Dz. bracht als lid der Commissie van Toezicht rapport uit; boe ken en kas van den penningmeester waren in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte den heer Vreeken voor zijn accu raat beheer. Het Jaarverslag werd goed gekeurd. Als bestuursleden werden herbe noemd de heeren Jb. Bol, C. Buis cn'W. Raadschelders, als lid der Commissie van Toezicht de heer H. A. Stuiver. De contributies en ultkeertagen over 1936 van belde fondsen werden, op voor stel van het bestuur, onveranderd gehand haafd. Aan Wijkverpleging ls voor 1936 een subsidie toegekend van f. 200 van „Eigen Hulp" en f. 50 van het Ziekenhuis- fonds. Na rondvraag volgde sluiting. In de buurtschap Kudelstaart werd de driewieler bakfiets van den melkslijter R. door een auto aangereden. De bakfiets werd zwaar beschadigd, o.m. werd een der wielen vernield. o BENTHUIZEN. Tijdens de godsdienstoefening in de N»d, Herv. Kerk, werden eenige bank biljetten gecollecteerd te verdeelen tus schen armen en kerk. Een mooie gave! o HAARLEMMERMEER. Is kort geleden te Hoofddorp een winkelier de dupe geworden van een per soon. die eenige goederen op zicht vroeg en meekreeg, doch niet terug bracht, thans beging een winkelier te Zwanen burg de onvoorzichtigheid aan een man, die opgaf in dit dorp te wonen, doch aan het door hem opgegeven adres niet be kend bleek te zijn, eenige kleedingstukken op zicht mee te geven. Daar hij de goede ren tot nu toe niet heeft teruggebracht, wordt oplichting vermoed. De politie stelt een onderzoek ln. Nu het nog gehandhaafd gebleven, doch van weinig beteekenls meer zijnde goederenvervoer op het traject van de Haarlemmermeerlijnen tusschen Aalsmeer en Vijfhulzen, niet meer noodzakelijk maakte dat er spoorwegpersoneel te Vijf huizen, gestationneerd bleef, is thans uit deze plaats de laatste beambte bij de Ne- öerlandsche spoorwegen naar elders over geplaatst. Het traject tusschen Vijfhulzen en Haar lem met de ln die omgeving over de ring vaart liggende spoorbrug, is thans geheel buiten dienst gesteld. KATWIJK AAN ZEE. In het gebouw in de Elleboogsteeg hield mr. D. A. van Eek uit Lelden een cursusvoordracht over het „Crisisprogram van het plan van den Arbeid" voor leden van de S.D.A.P. De heer W. Vooys heette den spr. harte lijk welkom. HIJ liet uitkomen de beteeke nls van dit nieuwe gebouw, waarin voor taan de afdeelingsvergaderingen van de S.D.A.P. gehouden zullen worden, dit is een groote aanwinst; spr. hoopte, dat men met dit gebouw veel plezier moge hebben. Mr. van Eek behandelde hierop uitvoe rig het doel van het Plan. Wij gaven over dit onderwerp reeds her haaldelijk verslag De heer Vooys dankte mr. van Eek voor zijn leerzaam onderricht, waarna gedach- tenwisseling volgde. Nadat de heer C. van Rijs eenige huishoudelijke mededeelingen had gedaan, sloot de voorzitter dezen cur susavond. Door de politie zijn eenige jongens aangehouden, verdacht van diefstal van kleinigheden uit het pakhuis van v. D ln de Zuidstraat. o LISSE. Jaarvergadering Chr. Middenstandsver. Alhier werd de Jaarvergadering gehou den door de Chr. Mlddenstandsvereeniging onder leiding van den heer W Boot. Na opening zette de voorzitter het doel en streven uiteen en wees op de noodzakelijk heid tot aansluiting van alle Christelijke Middenstanders welke in allen handel en wandel niet het belang, doch het beginsel op den voorgrond willen stellen. In het bijzonder werden verwelkomd de afgevaardigden van de afd. Hillegom en Haarlemmermeer. De secretaris, de heer G. H. Mljnders Hz., bracht een jaarverslag uit. waarin hij uiteenzette van welk nut de organisatie van den Middenstand is. Het gebeurde in de afdeellng deed spr. de revue passeeren. Het ledental vermeerderde. De penning meester sloot zich hierbij aan en merkte op. dat er door de toename van het ledental een kassaldo overbleef van f.8.13. De heer H Boot van Nieuw-Vennep hield hierop zijn Middenstands-declamatie. De heer H, Stap van Zeist. secr. van den Ned. Chr. Middenstandsbond hield een causerie over de beteekenis van den LandelUken Chr. Middenstandsbond. Dui delijk deed spr. uitkomen dat de belangen van den Middenstand niet in de eerste plaats stoffelijke zijn doch geestelijke. Spr. wees op het bestaansrecht en de noodzakelijkheid van den Chr. Midden standsbond en merkte op. dat het onbe staanbaar is dat iemand, die zegt Christus te belijden, zich kan scharen in een ver- eenlgtag. die niet met de christelijke beginselen rekening houden wil en kan. De Chr. Middenstander heeft deze beginselen uit te dragen op alle terrein van het leven. Voorts wees spr. op het belang der Middenstandsorganisatie voor den Mid denstander zelf. De afgevaardigden van Hillegom brachten hun gelukwenschen over. De aftr. bestuursleden W. Boot en B. v. Gelder werden bil accl herkozen. De heer H. Boot deed nogmaals genieten van ziin declamatie waarnaar met groote aandacht geluisterd werd. De voorzitter sloot deze gezellige vergadering met een woord van dank. Gevonden: Huissleutel, 1 ketting met hangslot. 1 portemonnaie, 1 damesring. 1 nummerplaat, 1 hond, l zegelring, 1 broche, 1 rozenkrans. HEDEN: Den Burcht: Alg. verg. Leidsche Melk handel. 8.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Voordracht J. G. Mleremet over wichelroede. 8'/i u. n.m. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Nutsgebouw: V.V.S.O. Spr. C. H. de Groot. 8 uur nam. Schouwburg: Dansavond La Argentina. 8 1/4 uur nam. Rijnsburg (Werkloozenlokaal)Spr. ds. Siegers. VU uur nam. Woensdag. Gerecht 10: Bijeenkomst der M-mannen 8 uur n.m. Prediker: Vergadering van oud-leden Prediker 12 la, 8*/t uur nam, Prediker: Maranatha-conferentie van Jeruël. 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Spr. ds. Pop van Monster, 7'/i uur nam. Oegstgeest (Irene)Chr. Mondaccor- deonver. „Advendo". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Harte, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Liebeslied". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam, 2 u. Zondag nam. 2 üur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „20.000 mijlen over zee". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27</t en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. lrDe verborgen schat". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nJn. „De laatste halte". Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vt uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Vlvi Villa", lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April waargenomen doop de apotheken: G. H. Blanken, Hoo gewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drlesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. OEGSTGEEST. AFSCHEID VAN DEN HEER B. J. v. d. MEENE. Als hoofd van de Chr. School. In de tusschenzaal van „Irene" heeft duet schoolbestuur officieel afscheid ge nomen van den heer B. J. v. d. Meene als hoofd van de Chr. School aan den Ende- geesterstraatweg, ta tegenwoordigheid van ouders der leerlingen en genoodlgden, w.o. wij opmerkten de (heeren C. W. A. de Reu ver, hoofd der Chr. Uloschool te Leiden, inspecteur J. Baak, H. Schilp, directeur der Chr. Kweekschool te Leiden, alsmede hoofden van lagere scholen alhier w.o. de heeren J. W. van Leeuwen, C. P. Paarde- kooper, J. v. Noord (oud hoofd), R. van Til e.a. Nadat de heer v. d. Meene en zijn echtgenoote waren binnengeleid, werd aan mevr. v. d. Meene een bloemenhulde aan geboden; zij namen tian plaats tusschen tan kinderen. Als voorzitter van het schoolbestuur riep ds. T J. Jansen Schoonhoven allen een hartelijk welkom toe en verzocht te zingen Ps. 89 1, las voor Ps. 103 en ging daarna voor in gebed. Vervolgens heette spr. ta 't bijzonder welkom het scheidende hoofd der school en zijn familie. De pen ningmeester der school dars. G. Jansen herinnerde aan de bestuursvergaderingen, waarin hij heeft zitting gelhad en waar de voor- en tegenspoeden der school werden behandeld. Hij zag dan terug op den af- gelegden loopbaan van den scheidende tijdens zijn verblijf in Oegstgeest en de door hem behartigde 'belangen van de school, waarvan o.a. bij (het 25-jarig be staan zoo duidelijk is gebleken dat het door den heer v. d. Meene gegeven onder wijs door ouders, leerlingen, bestuur en inspectie hoog gewaardeerd werd. Zeer nauw verbonden aan het onder wijs en daarom met vele toestanden wel bekend. besprak hij de vele en groote ver anderingen en het zoo sterk doorgevoerde nieuwe onderwijs-systeem en de opvatting van een en ander door den buitenstaander, Spr. respecteerde daarom den heer v. d. Meene (hoog, voor zijn pogingen om toch zoo veel mogelijk gunstige resultaten te bereiken. Om op 60-jarigen leeftijd zóó geweldig groote veranderingen door te voe ren, is geen gemakkelijke en daarom veelal ondankbare taak. Helaas heeft de heer v. d. Meene die taak als een onoverkome lijk bezwaar gevoeld en daarom van de gelegenheid gebruik gemaakt om zijn ar beid te beëindigen. Het bestuur is hem voor zijn altijd vol hardenden arbeid zeer dankbaar en bood het scheidende hoofd als bewijs van waar deering een prachtige electrische salon- lamp aan, verwachtende dat hij deze een waardige plaats ta zijn huls wilde geven. Ds. Jansen Schoonhoven dankte den heer v. d. Meene namens de ouders der leerlingen en verdere belangstellenden voor hetgeen hij voor school en leerlingen heeft gedaan. Als voorzitter van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente herinnerde spr. aan de taak als schakel tusschen Kerk en School n.l. het bij de Jeugd tot ontwikke ling brengen van het geestelijk leven. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6