THIJS IJS REDT SIM'S POES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 Maart 1936 UIT 0E RIJNSTREEK. VOORHOUT. HET EERSTE VOORHOUTSCHE KIEVITSEI. Belooning van II. K. H. Prinses Juliana. De landbouwer de heer Jac. A. v. d. Geest, die de gelukkige vinder was van het eerste kievitsei onder onze gemeente, en dit aan H, K. H. Prinses Juliana ge schonken heeft, is hiervoor beloond met een dankbetuiging en een gift van f. 2.50. Verbetering Engeisehe Laan. De verbetering die de Engelsche-laan- bewoners zoo lang verwacht hebben, schijnt nu werkelijkheid te worden. Wij kunnen thans waarnemen, dat vermoede lijk over 2 maanden over 'n gesloten weg. dek gereden kan worden. Een aanwinst voor de gemeente, die zeker geen luxe zal zijn! Vergadering van ingelanden Boekhorst polder, De voorzitter, de heer H. L. v. d. Hulst, heet alle heeren stemgerechtigden wel kom; de secretaris, de heer P. N. Vester, las de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Nu volgt rekehlng en verantwoording door den penningmeester, den heer P. J. v. d. Hulst, over het financleele gedeelte. Inkomsten waren over het afgeloopen jaar f. 5358,58 met inbegrip van het saldo vorig jaar. De uitgaven waren f. 3035,35; batig saldo alzoo f 2323,23. Volgde vaststelling omslag per H.A. Besloten werd, met het oog op het voor- deelig saldo, dit nu te stellen op f. 5 (v. J. f.6). Gezien het vele werk dat de mole naar had, in het natte jaargetijde, werd hem een gratificatie toegekend van f. 50. Goedgekeurd werd een besluit tot verkoop van een stuk grond gelegen langs den 's-Gravendamscheweg, aan de prov. Zuid- Holland voor een e.v. verbreeding van den weg. Een zekerheidstelling voor den oen- ningmeester werd vastgesteld on f. 1000. De tochtschouw zal in het vervolg ln het laatst van Mei geschieden: de najaars schouw ln het einde van Augustus. De aftr. poldermeester, de heer Ant. Jansze, werd herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Fordauto in de Leidsehe vaart. Gistermiddag te 3 uur is onze plaatsge noot de slager de heer V. met een Ford auto, toebehoorende aan den garagehou der T. V.. komende uit de richting Sas- senheim, toen hij een auto moest passee- ren, in de Leldsche vaart gereden. Won der boven wonder kwam de auto op den kant te liggen, waardoor de heer V. zich zelf uit zijn benarde positie wist te red den. De heer V. was de eenlge inzittende van de auto. Een achter hem rijdende auto reed door. De auto is door een kraanwagen van den heer W. uit Lisse op het droge ge bracht. Burgerlijke Stand. Geboren; Gerardus Adrianus Joseph, z. van, A. G. v. d. Lans. Ondertrouwd: Jacobus Antonius Nico- laas Winter 27 J„ won. te Nieuwer-Amstel en Petronella Alida Hermans 26j. De collecten der Ned. Herv. Kerk heb ben opgebracht over de maand Maart: voor de Kerk f. 42,83 en voor de Diaconie f. 15,93'/z. o VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De gemeenteraad ls bijeengeroepen voor een vergadering op morgenavond te 8 uur ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming gemeente-ontvanger. 3. Wijziging verordening regelende de verdeeling van de werkzaamheden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4. Voorstel om in beroep te gaan tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten inzake uitvoering finantieele verhoudings- hesluit. 5. Extra steun aan werkloozen. 6. Voorstel tot verbreeding van den Veurscheweg bij de Bijdorpstraat. 7. Voorstel inzake verplaatsing van het ■woonwagenkamp en bouw van een vuil verbrandingsoven op de Molenlaan. 8. Voorstel tot aanleg van trottoirs in de Schoolstraat. 9. Besluiten comptabiliteit. 10. Reclames schoolgeld. Ontploffing van benzine-gas. De heer de B. was Zaterdagmiddag in de garage van Reinders Import van Petro leum en Olieproducten „Rex" aan de Donklaan bezig een verplaatsbare benzine pomp te demonteeren en schoon te maken. Terwijl hij op het reservoir stond en wat losse verf zou wegschrappen, ontplofte plotseling het aanwezige benzinegas en werd de bodem uit het toestel geslagen. Gelijktijdig vormde zich een groote steek vlam, waardoor een begin van brand ont stond in deze gevaarlijke omgeving. Dé heer de B. kon gelukkig spoedig een brandbluschapparaat grijpen en de brand blusschen, terwijl omstanders terstond een vrachtauto, waarmede benzine enz. wordt vervoerd buiten het gevaar brachten. De brandweer werd wel gealarmeerd, maar is niet uitgerukt, omdat alle gevaar was ge weken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. Annema, zonder beroep, uit Opsterland, Kerkstraat 7 H. M. A. W. van den Bergh en zn., zonder beroep, uit Oegstgeest, Burchtplein 18 E. Bor- rie, zonder beroep, uit Dordrecht, Prinses Marlelaan 27 M. J. Flikweert, dienstbode uit Valkenburg (Z.H.) Middelweg 28 G. P. Gerstel en gezin, directeur N.V. P. J. van Hemert en gezin, timmerman, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 316 G. M. A. Holzhen, vreemd, dienstbode, uit Lon den, Willem III-laan 7 E. Hoogweg, d.b., uit Voorschoten, Rijksstraatweg 382 L. B. Hoogweg en gezin, los werkman, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 382 M. Roldaan geb. Hoskorn, zonder beroep, (en gezin l, uit Den Haag, Lindelaan 4 N. H. Kaaijk, 1,1, monteur-2e huisknecht, uit Beverwijk, Buurtweg 90 A. Kayser, d.b., uit Keulen, Prinses Marlelaan 19 W. E. H. Ketelaar, schilder, uit Bergh, Botha- plein 14 E. van Keulen, dienstbode, uit Sassenhelm, Sophialaan 1 -<• C. J. Lau rier, broodbakker, uit Den Haag, Berkhei- straat 11 E. P. A. Mijnlleff, apoth.-as- sistent, uit Zandvoort, Zijllaan 7 H. Opo- lony, vreemd, dlenstb., uit Den Haag, Beu kenlaan 6 E. V. Roetman. zonder be roep, uit Den Haag, Johan de Wlttstraat 13 W. Visser, grondboorder, uit Rijswijk (Z.H.) Wlttelaan 20 H. J. Vonk en ge zin, arbeider, uit Tietjerksteradeel, Vinken- laan 15 M. de Waij, kinderjuffrouw, uit Amsterdam, van der Doeslaan 1 E. F. Th. Wenting, zonder beroep, uit Amster dam, Berkheistraat 40 P. M. v. Wouw, uit Oegstgeest, Oranjeweg 11, dienstbode. Vertrokken: A. B. M. van Hemert naar Den Haag, Bilderdljkstraat 68 G. P. Touber naar Haarlem, Gasthuisvest 47 Wed. A. W. Kymell geb. A. J. H. a Brakel Reiger naar Den Haag, Wassenaarscheweg 100 R. W. Peterson en gezin naar Chi cago C. Kooij naar Nieuwer-Amstel (Amstelveen), Heemraadschapslaan 17 Graaf F. R. W. H. M. J. de Marchant et d'Ansembourg en vrouw naar Kopenhagen (Denemarken) A. L. M. Massar naar Loosduinen Cs Gravenhage), P. Heinstr. 23 A. Koedam naar Culemborg, Goudsbloe menstraat 18 E. St. Witte naar 's Gra venhage, v. d. Aastraat 41 J. van Wel naar 's Gravenhage, Koningskade 4 A. van Wel naar 's Gravenhage, Koningskade 4 H. Rapp naar Leiden, Lammermarkt 45 F. Hauslmayer naar 's Gravenhage, Piet Heinstraat 30 L. Arndt naar 's Gra venhage, Benoordenhoutscheweg 28 J. C. Pieters naar Voorschoten, Hyacinthstr. 2 H. E. van Geldere naar Westzaan, Parkweg 70 G. Hoogerwaard en vrouw naar Barendrecht, Voordijk 219a W. M. Vreeswijk naar Amsterdam (O.), Linnaeus- hof 17 S. Glegerl naar Den Haag, Mo lenstraat 50 J. Limburg naar Voorburg, Hoekwaterstraat 50 H. W. M. Stoof en gezin naar Voorburg, Hoekwaterstraat 50 J. M. A. v. d. Zon naar Lelden, Moriaan- steeg 46 P. van Schooneveld naar Rot terdam, Spoorslngel 28 S. Dijkstra en gezin naar Sassenhelm, Iepenlaan 48 G. H. M. Moree naar Middelburg, Branderij Molenstraat M 246M. Tukker naar Sas- senheim, lepenlaan 48. Burgerlijke Stand. Geboren: Getsje Elisabeth Jeanne, d. v. J. de Zwaan en G. E. Lodeizen Maria Evrardina, d. v. J. A. K. Draaijer en J, Ouwerkerk. Overleden: Eibertje van 't Slot, oud 81 jr., echtge. van G. Blankenspoor Maria Christina Grundeken, oud 14 j. Gerar dus Johannes Matthijssen, oud 69 jr., echt genoot van M. J. de Graaff Cornelia Veul, oud 56 j., echtgene van B. Knijnen- burg. Ondertrouwd: A. Q, van Leeuwen en M. C. Looijestein. Gehuwd: A. Blankespoor en J. K. A. Batenburg. Jaarvergadering Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Bovengenoemde vereeniging hield in de school aan den Heerenweg haar jaarver gadering onder leiding van den voorzitter, dr. H. J. Honders. Deze opende met gebed en las Spreuken 22-1~-12.. De secretaris deedr zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat met groote dankbaarheid mag worden teruggezien op het afgeloopen jaar. De b. o. school aan den Heerenweg, hoofd de heer A. C. Verschoor, verheugt zich in een krachtigen groei; zij kan de 331 leerlingen niet bevatten en reeds is aan den Raad der gemeente een aanvrage om uitbreiding ge zonden. Ook de u.l.o.-school, hoofd de heer H. J. te Winkel, mag er zijn. In 1935 waren de resultaten weer gunstig; ruim 80»/» der leerlingen, die opgingen voor het mulo examen slaagden. Het onderwijs van de b. o. school aan de Bloemcamplaan, hoofd de heer H. Dam, staat op zeer hoog peil; financieel ver keert deze school echter in de minst gun stige positie. De penningmeester deed op prettige wijze rekening en verantwoording van zijn beheer; de jaarrekening sluit met een batig saldo. Na een geanimeerde gedachtenwisseling over interne aangelegenheden, sloot de heer G. Mekking met dankgebed. Kerkconcert door het „Kerkkoor" In de Klevitkerk gaf het Kerkkoor" onder leiding van mej. A. Boogaard een concert ten bate van het wijkgebouw voor de Kievit Medewerking verleenden: mevr. N. Veelo—Truijter, sopraan; mevr. Ilen- riette Meyer v. d. Woude, cello; mej. H. M. v. d. Vlies, orgel en de heer Adolphe Poth viool. Aangevangen werd met een orgel solo Fantasie en Fuga van Joh. Seb. Bach en „Sonate" voor viool, cello en or gel van Ph. H. Erlebach. Dit bracht reeds direct de juiste sfeer. Vooral in de weer gave van de werken voor viool, cello en orgel viel prachtige muziek te beluisteren. Het kerkkoor zong met goed tekstbegrip en overtuiging; eenige versterking van de sopraanpartij is echter niet ongewenscht. Met 'n compositie voor viooll ce.lo en orgel van J. B. Loeillet werd het mooie geva rieerde programma, dat door de talrijke aanwezigen met stille aandacht was ge volgd. besloten. o ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Beslissing uitbreidingsplan wederom ver daagd Subsidie's De loonbijslag- regeling Interpellatie van den heer Meijdam. De Raad vergaderde Voor kennisgeving werd o. a. aange nomen een schrijven van Ged. Staten, dat dit college de beslissing omtrent het uit breidingsplan andermaal voor 6 maanden heeft verdaagd. In verband met de mededeeling der P. T. T., dat inkrimping van de hulstelefoon- installatie slechts een kleine besparing op het abonnement geeft, werd besloten het aantal toestellen niet te verminderen. Naar aanleiding van het jaarverslag der brandweer en conform het voorstel van B. en W. werd besloten over te gaan, tot verhooging van de jaarwedden der brand meesters en adjunct-brandmeesters dei- brandweer tot resp. f. 12.50 en f. 10; tot aankoop van een verlengstuk van de zuigslang der motorspuit en van een wa terdicht costuum voor een spuitgast. Een adres van de afd. van den R.K, Volksbond om een bijdrage te geven in de kosten van de doktersfondsen werd -ver wezen naar B. en W. om praeadvies. Van den heer Starrenburg was een voorstel ter tafel, om aan wanbetalers der watergelden, wanneer deze van den water toevoer zijn afgesneden, bij opnieuw aan sluiten niet meer in rekening te brengen dan de kostprijs is. Nadat de heer Star renburg dit voorstel mondeling had toe gelicht, werd het verwezen naar B. en W. om praeadvies. Aan den heer Meijdam werd toegestaan een interpellatie te houden over de bij het Ambtenarengerecht aangebrachte klach ten van ambtenaren, in dienst der ge meente Z., alsmede de behandeling dezer zaken en de daarbij door B. en W. aan genomen houding en voorts over neven betrekkingen van ambtenaren in dienst der gemeente Z. in het algemeen. Nadat de Raad een kwartier in geheime zitting had vergaderd werd de openbare vergade ring voortgezet met behandeling van een ontwerp begrootingswijziging 1935, welke werd vastgesteld. Het kohier der honden belasting werd vastgesteld op f. 405. Met alg. st. werd besloten f. 352.80 be schikbaar te stellen voor extra steun aan werkloozen, waarvan de gemeente f. 168 voor hare rekening krijgt. Aan de t.b.c. afd. van het Wit Gele Kruis werd een subsidie verleend van f.250 voor 1936; een verzoek van den Bloedtransfusie dienst voor het Roode Kruis te Wassenaar om subsidie werd afgewezen. Het verzoek van het bestuur der Bur gerwacht om een subsidie van f. 350 voor 1936 werd door B. en W. ter inwilliging voorgedragen. De heer Starrenburg vond het vreese- lijk om een dergelijk bedrag weg te smij ten nu de belastingen zoo hoog zijn en de menschen amper te eten hebben. De heer Meijdam deelde mede, dat hij niet accoord kon. gaan met het voorstel. Met 7 tegen 4 st. (de heeren Meijdam, Starrenburg. Tijssen en de Groot) werd het verzoek ingewilligd. Voorstel van B. en W. tot toetreding tot de bestaande regelingen voor loonbijslag van landbouw, tuinbouw, weldebedrijven en vaste plantenkweekerijen. Na discussie werd met alg. st. besloten toe te treden. Eveneens werd met alg. st. besloten de bijdrage in de vervoerkos ten van kinderen naar en van de scholen voor buitengewoon l.o., met ingang van 1 Jan. jl. te verhoogen van 1/4 tot 1/3 met het oog op toekenning van Prov. sub sidie. Een zeer lange discussie werd gevoerd over den asch-vuilniswagten, waaromtrent B. en W. een voorstel hadden gedaan om den ouden wagen te doen vervangen door een nieuwen. Uiteindelijk werd besloten een beslissing op te schorten. Conform een desbetreffend voorstel van B. en W. werd, gebaseerd op de bezuini- gingswet LO, besloten, met ingang van 1 April a.s. de commissie van toezicht op het l.o. op te heffen en aan de leden met ingang van genoemden datum eervol ont slag te verleenen. Eveneens werd besloten aan M. van der V. te Leiden vergunning- te verleenen tot het bouwrijp maken van Rhijnvreugd. Tijdens de rondvraag hield de heer Meijdam zijn interpellatie, welke ten slotte belichaamd werd in de volgende vragen 1. Blijven B. en IV. van ipeening, dat de zaken, die bij het Ambtenarengerecht wa" ren aangebracht, nj^t, tot hun arbeidsveld behoorden? 2. Zijr. B en W. niet van meening, dat ook raadsbesluiten, die genomen worden met de stemmen van de wethouders „tegen" toch door B. en W. behooren te worden behandeld overeenkomstig de meening en geest van de raadsmeerder- heid? 3. Zijn B. en W. met den raad van mee ning, dat het in het algemeen onge wenscht moet worden geacht, dat amb tenaren in dienst der gemeente Zoeter- woude, met een behoorlijke bezoldiging, nevenbetrekkingen uitoefenen? 4. Willen B. en W. mededeeling doen welke ambtenaren in dienst der gemeente Zoeterwoude vergunning hebben wegens het hebben van nevenbetrekkingen en sedert wanneer die vergunningen zijn verleend? 5. Willen B. en W. bij den voortduur aan den raad kennisgeven wanneer ze van hun bevoegdheid van art. 11 van het Ambt. Regl. hebben gêbuik gemaakt en een vergunning hebben veYleend, onder mededeeling waarom ze in afwijking van de meening der raadsmeerderheid han delde? Hierop volgde sluiting. Ds. A. J. Eijkman, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, is door ziekte ver hinderd zijn dienstwerk waar te nemen. In verband hiermede is de aanneming van nieuwe lidmaten voor eenigen tijd uitge steld. AARLANDERVEEN. Onder veel belangstelling werd door den e ere-voorzitter den heer P. Verdonk de driedaagsche bazar geopend van de muziekvereen. „Excelsior". Er heerschte op den bazar een gezellige drukte, wat niet valt te verwonderen gelet op de aantrekkelijkheid en de goede organi satie, terwijl de gebruikelijke attracties evenmin ontbreken. ALPHEN. WEDEROM DE GOUWSLUISBRUG BESCHADIGD. Stremming van rij- en scheepvaart verkeer. De brug aan Gouwsluis Lage Zijde over het kanaal moet het den laatsten tijd wèl ontgelden! Dezer dagen werd de hrug aangevaren door de sleepboot „Utrecht" met de achter zich sleepende baggermolen „Friesland" van de fa. B. uit Dordrecht. Eén der brugdekken werd ontzet, waar door het verkeer werd gestremd, alsmede het scheepvaartverkeer. Het verkeer werd omgelegd via de H. Zijde. Terstond heeft men de herstellings werkzaamheden terhand genomen, zoo dat na enkele uren de stremming kon worden opgeheven. Ook de baggermolen werd beschadigd. Tegen den sleepboot kapitein is procesverbaal opgemaakt. Naar men ons mededeelde had de sleep boot ook te Waddinxveen de brug aange varen. BEGRAFENIS NOTARIS R. v. d. BERG. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling had Zaterdagmiddag op de Alg. begraafplaats aan de Schoolstraat de plechtige bijzet ting plaats in het familiegraf van wijlen den heer R. v. d. Berg, in leven notaris ter standplaats Oudshoorn. Reeds lang voor dat de rouwstoet op de begraafplaats arri veerde bevond zich een groote schare be langstellenden op het kerkhof. Onder de vele aanwezigen zagen wij o.m. B. en W. onzer gemeente, leden van de commissie van advies der Chr. H.B.S. waarin de overledene zitting had, verschillende pl. predikanten, notarissen uit de omgeving, notaris H. A. Banning uitSneek, tot voor eenige jaren tal van jaren candidaat- notaris ten kantore van den overledene en tal van andere personen en belang stellenden. Omstreeks 3 uur arriveerde de rouwstoet op het kerkhof, alsmede de echtgenoote en kinderen van den over ledene, familieleden e.a.. Achter de baar volgde het kantoorpersoneel. Zoodra de kist die was gedekt met een krans der kleinkinderen in het familiegraf was bij gezet en de familie zich rondom de groeve had opgesteld, werd het woord gevoerd door ds. J. Schoneveld, Ned. Herv. Predi kant alhier. Deze las een schriftgedeelte uit 1 Thessalonicenzen 4. In zijn grafrede schetste deze de hoop van de echtgenoote en Icinderen op behoud van herstél' die zöcf onverwachts te niet' werd gedahn. Na op het gemis te hebben gewezen, sprak spr. woorden vaii troost. Wij staan hier, aldus spr., niet als treurenden dife geen hope hebben. Zoo geldt het ook voor ons die hem kerkelijk zullen missen en voorts in ruimer kring, gelet op de groote belang stelling die van den overledene steeds op kerkelijk terrein in den ruimsten zin uit ging. Spr. eindigde met de woorden van het bekende gezang: „Jezus, uw verzoe nend sterven" en het „Onze Vader". Door den zoon den heer J. v. d. Berg, werd ds. Schoneveld, het gemeentebestuur en alle anderen mede namens zijn moeder en lamilie dank gebracht voor de laatste eer en de belangstelling aan zijn overleden Vader bewezen. Hierna was deze droeve plechtigheid beëindigd en verlieten allen diep onder den indruk den doodenakker. Jaarvergadering: „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" kwam in jaarvergadering bijeen onder leiding van den voorzitter den heer C. Y. Ponsieon. Na opening volgde uit- brenging der notulen die onveranderd werden vastgesteld. Uit de jaarverslagen bleek, dat het le dental thans 60 bedraagt en het afgeloo pen jaar met een batig saldo kon worden gesloten Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heer Deernberg terwijl in de plaats van den heer A. v. Vliet werd ge 1204 (Ingez. Med.) ■9. Je hebt vriend Thijs dus snel de trappen op zien gaan; hij kwam dan op een donk'ren zolder aan. Hier lag veel rommel in het rond, waartusschen hij weldra een lat en 'n lang eind touw dan vond; dat moest hij hebben voor 't volvoeren van zijn plan, dat zonder deze voorwerpen niet slagen kan, Thijs heeft vervolgens dan het dakraam opgezocht, waarvan hij wel veronderstellen mocht dat het juist was boven de kamer van den boozen Burreblaar. Toen hij dan nog een gladde lus in 't touw vlug had gelegd, was alles voor elkaar. Hij liet de lus juist zakken tot voor 's toovenaar s raam ja, ja, Thijs ls ln het volvoeren van die listen zeer bekwaam. Mis schien begrijp je nu nog wel niet wat hij aan 't volvoeren ls; maar morgen zie je 't zeer gewis. kozen de heer K. Winninghof, die zijn benoeming in beraad hield. In de vaan- deicommlssie werd benoemd ln de vaca ture Kommer de heer Balk. Na uitbren- ging van het Santons-verslag volgde rondvraag en sluiting. Propaganda-avond Chr. Besturenbond. Voor dezen propaganda-avond bestond veel belangstelling. De Nutszaal was tot in alle hoeken bezet, Door den wnd. voor zitter den heer A. Groeneveld. werd de vergadering geopend. Inzonderheid werd welkom geheeten de heer A. Stapelkamp, voorzitter van het C.N.V. Eerst werden eenige aardige films vertoond, waarna de heer Stapelkamp over „Het Plan van den Arbeid" sprak. Spr. ging na wat door de Chr. vakbeweging t o. dit plan wordt ge plaatst, Ten opzichte van de geweldige crisis van onze dagen zoekt men allerwe gen naar middelen, en ook de S.D.A.P. Alleen is er verschil in de manier. De groote werken genoemd in het plan wer den door spr. belicht zoomede de gemaak te begrooting. Het C.N.V. zegt: De plannen van de S.D.A.P. zijn geen nieuwe plannen, zij waren er reeds bij deze regeering; hier is het versnelde tempo. Echter niet in drie jaar tijd alles opmaken, want daarna zul len de moeilijkheden grooter zijn. Het is niet de mensch, maar God die het wereld gebeuren regeert. Ook door deze ernstige crisis heen belijden wij God den Vader als den Schepper van Hemel en Aarde. Hier is geen plan zooals de S.D.A.P. dat voor stelt, maar het geloof van den christen. Dat geeft houvast in dezen zorgvollen tijd. Na deze gebruikelijke rede gaf de Chr. gymnastiekver. „D.O.S." enkele fraaie nummers door de heeren- en damesafd. terwijl ook de kleintjes hun deel bijdroe gen tot het welslagen. Hier was het de heer G. W, de Jong, die als directeur van D.O.S. de scepter zwaaide, D.O.S. is een vereeniging van beteekenis geworden. De heer Groeneveld dankte den spr. voor zijn leerzame rede. Ook den heer de Jong bracht spr. dank, waarop sluiting volgde, Chr. Boeren en Tuind^rsbond. Op ultnoodlglng van den Chr. Boeren- en Tuindersbond hield dr. Grashuis in het vereenigingsgebouw Julianastraat een lezing met lichtbeelden over „De betee kenis van de mineralen in de veevoe ding". De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer J. Voets, die in het bijzonder den spr. welkom heette. Dr. Grashuis wees allereerst op de verschil lende ziekten onder het vee. Door een gebrek aan mineralen ont staan verschillende ziekten die door een toepassing van mineralen kunnen worden voorkomen of genezen. De verschillende ziekten onder de varkens werden door spr. behandeld. Ook de ziekten onder het rundvee werden besproken. Een commis sie benoemd door de drie Landbouworga nisaties zorgt voor de controle over de bereide mineralen. Ook het werk dezer commissie werd uiteengezet Vele vragen werden gesteld. Aanvullingsagenda. De agenda voor de raadsvergadering van hedenavond is alsnog aangevuld met punt 10a. Voorstel van B. en W. i. z. ver koop van een perceel bouwgrond aan den Buitenweg, aan den heer W. Brouwer, al hier q.q. Het betreft hier le. verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan den Buitenweg, groot ongeveer 1080 M2., tegen een prijs van f. 6 per M2. en 2e. tot uit gifte van een perceel bouwgrond in erf pacht groot 162 M2. a f. 0.30 pr M2. en per jaar. De bedoeling is op het perceel bouwgrond twee complexen, ieder van drie woningen te stichten. In den Hoorn werd de militair D. J. P. van het 6e reg. veldartillerie uit Leiden met zijn rijwiel aangereden door een hem achterop komende auto. P. kwam in bot sing met den naast hem rijdenden militair G. G. die tegen een steenenpaal terecht kwam. De rijwielen, alsmede een hand koffer der wielrijders werd beschadigd, ter wijl de autobestuurder die het ongeval veroorzaakte, doorreed. Tegen den betrok ken autobestuurder werd aangifte bij de politie gedaan. Uit het jaarverslag van het Mij. Zie kenfonds ..Alphen en Omstreken" over 1935, blijkt dat het aantal ingeschreven verzekerden op 1 Jan 1935 bedroeg 18356; 31 Dec. 1935 20703 of alzoo een vermeer dering van 2347 verzekerden. In het be stuur kwamen geen veranderingen. Ver schillende verstrekkingen werden uitge breid; zoomede de uitkeering voor verlosk. hulp; tegemoetkoming voor tandheelk. hulp etc Uit het financieel overzicht blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f. 168.358.95 t.o. een bedrag van f. 167.032.10 aan uitgaven, het batig exploitatiesaldo bedraagt dus f. 1326.85. waardoor de be zitting en reserven zijn gestegen tot f. 9308.54. Uit de uitvoerige overzichten van het aanta] ingeschrevenen blijkt steeds meer en meer dat velen de parti culiere fondsen verlaten en tot het Mij. Ziekenfonds' toetreden. Heden herdenkt de heer P. v. d. Bosch zijn 25-jarig jubileum als arbeider bij de fa. Gebrs. v. d. Kloot-Meyburg al hier Van Zaterdag op Zondagnacht heeft men bij den heer A. v. d. A. in de Van Velzenstraat uit een schuurtje achter zijn woning een wringer van een wasch- machine en voorwiel van een dames rijwiel ontvreemd; v. d. A. deed aangifte bij de politie. De meisjesver. „Ons Genoegen" hield haar 4e jaarvergadering in „Concordia" order leiding van mej. H. v. d. Pol. Mej. L». Goedhart zorgde vcor een Keurig op- sU: Een en onder werd afgewisseld door een ffaai ta'/eau; recitaties en zang. Da zeer eelaagde avond werd door ds. Bosch geolcéen. 3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7