ELTAX 666 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 27 Maart 1936 UIT DE OMSTREKEN. IS ER MET 1 Persoon 15 Cent 2 Personen 20 Cent 3 Personen 25 Cent AGENDA. AALSMEER. Jaarvergadering Centraal Genootschap. De afd. van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantlekolo- nies hield haar jaarvergadering in hotel „De III Kolommen", onder voorzitterschap van den heer C. Kikkert. Wegens onge steldheid van den secretaris, den heer H. Stuiver, las de voorzitter de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. De penningmeester, de heer J. Keessen Dz., gaf rekening en verantwoording over zijn beheer in 1935. De afd. beschikte per 31 December j.l nog over een saldo van pl.m. f. 500.—. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgeloopen jaar 25 kinderen door de afdeeling zijn uitgezonden, met ln totaal 2400 verpleegdagen. De langste uitzend-tijd voor enkele kinderen was 215 dagen ge weest. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. Kikkert, terwijl ln de plaats van den heer K. Leeuwrlk (niet herkiesbaari is gekozen de heer W. de Jong. Na rond vraag volgde sluiting. Verkooping. Door notaris H. Bax is in „De Oude Veiling" publiek verkocht: Het huis No. 53, met 2 trekkasjes (groot pl.m. 110 M2.I, erf, bouwterreinen teelland, met als opstand pl.m. 1100 seringenstruiken, groot 66.60 are. Eigendom van Comm. Vennootschap Fa. W. Keessen A. Wzn. en Zonen. Er werd ln 2 perceelen geveild, welke ln bod stonden op f. 10.070 Bij combinatie werd kooper de heer A. H. van Aukum te Amsterdam voor f. 10.970.—. Van kweekerszijde was voor dezen verkoop groote belangstelling. De scheepmaker V. alhier had het ongeluk met een zijner handen bekneld te geraken tusschen een machine voor hout bewerking. Van een zijner vingers werd een lid af gekneld. HAARLEMMERMEER. PAARD DOODELIJK DOOR AUTO AANGEREDEN. De berijder gewond. Gisteravond te omstreeks half acht liep op den Venneperweg een paard, waarop gezeten was A. K. uit Nieuw-Vennep. Het dier werd door een achterop komende auto aangereden en zoodanig verwond, dat het direct moest worden afgemaakt. Het werd vervoerd naar het openbaar slachthuis te Haarlem. Zijn berijder, die door den hevi- gen schok tegen den grond was geslagen, bleek vrij ernstige kneuzingen aan been en schouder te hebben bekomen. Hij werd naar zijn woning gebracht en door dr. v. H. voorloopig verbonden. De autobestuurder H., die was doorge reden, werd later door de politie opge spoord. GEMEENTERAAD. Installatie nieuwe raadsleden De spoor brug bij Oude Wetering Verlaging van den gasprijs Pesioenregellng wethou ders Bezwaarschriften Inzake een nieuwe vuilnisbergplaats. De Raad vergaderde De heeren G. C. v. Arendonck en A. S. Thomson, door den voorzitter van het centraal stembureau be noemd verklaard tot leden van den ge meenteraad van Haarlemmermeer, werden door den voorzitter hartelijk welkom ge- heeten. Nadat zij de eeden of beloften had den afgelegd, werd eerst overgegaan in be sloten zitting. Na heropening werd een voorstel van B. en W. tot verlaging van den gasprijs met 2 ct. per kub. K3„ alsmede dat tot uitbreiding van het buizennet ln den Akerdijk aangenomen. Tot onder wijzeres aan de O. L. School No. 10 na bij 't Badhoevedorp werd benoemd, Mej. van Gelderen, onderwijzeres-wachtgeldster wonende te Amsterdam. Tot leden van de pi. commissie van toezicht op het L O. werden benoemd de heeren A. Verkuljl- B. Hijstek, A. de Nijs, P. Peijs en P. K. Avis. Ttot gedelegeerd Ud, als vertegenwoordiger van de gemeente, in het bestuur van de vakschool voor meisjes te Hoofddorp, werd in de vacature-Griekspoor benoemd mevrouw OnosKonstapel. Tot nieuwe leden van de vaste raadscommlsslën wer den benoemd: voor de gemeente-flnan- ciën in de vacatures J. A. Bos en H, J. Brands de heeren G C. van Arendonk en A S. Thomson; voor'het woningbedrijf ln de vacature-Gerritse. mevrouw Onos; voor het gasbedrijf in de vacatures J. A. Bos en H J. Brands, de heeren van Arendonk en Thomson: voor het georganiseerd overleg in de vacature-Gerritse. de heer J. Troost. In verband met het plan van de directie van de N V. Maarse en Kroon te Aalsmeer tot het bouwen van een wachtlokaal te Hoofddorp, werd goedgekeurd het voor stel van B. en W. tot onttrekking van een gedeelte van het Markplein te Hoofddorp aan den openbaren dienst en vaststelling van een nader besluit inzake de uitgifte in opstal. Goedgekeurd werd het voorstel tot het verleenen van een bijdrage ln de kosten van onderhoud en bediening van de spoor brug over de Ringvaart bij Oude-Wetering. Met het voorstel tot wijziging van de lcopende rekening-courantovereenkomst met de directie van de N.V. Bank voor Ned. gemeenten, kon men zich vereenigen, alsmede met aanvragen van rijksvoor schotten krachtens de Landarbelderswet ten behoeve van A. Sleen en W. Boer. Goedgekeurd werd het voorstel om in te trekken het besluit tot wijziging van de begrooting voor 1935, inzake het verlee nen van gratificaties aan twee wethouders Volgde een ontworpen pensioenregeling voor wethouders der gemeente Haarlem mermeer en hunne weduwen en weezen. Na discussie en een kleine wijziging werd deze regeling goedgekeurd. In behandeling kwam oa. nog het adres van den heer P. van Dijk e.a. Inzake het maken van een nieuwe vuilnisbergplaats. Voorgesteld werd door B. en W. de ter zake ingediende bezwaarschriften als on gegrond ter zijde te leggen en uitvoering te geven aan een vroeger genomen besluit om een nieuwe vuilnisbergplaats te maken op een perceel gemeentegrond, gelegen buiten de bebouwde kom van Hoofddorp, tusschen Kruisweg en spoorbaan. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een breedvoerige discussie, waarbij vele leden zich verklaarden tegen de keuze van ge noemd perceel. Op voorstel van den heer Blom werd besloten het in deze eerder ge nomen besluit ln te trekken en B. en W. uit te noodigen naar een ander terrein bijv. bij de terreinen voor de nieuwe be graafplaats jian den Vijfhuizerweg om te zien. Hierop volgde sluiting Mej. L. Bulsma, onderwijzeres aan de o. 1. school No. 7 aan den Bennebroeker- weg hoek Aalsmeerderweg alhier, heeft als zoodanig in verband met haar voor genomen huwelijk eervol ontslag aan gevraagd met Ingang van 1 Juni a s. HILLEGOM. Uitvoering „Zingt den Heer". De Chr Zangver. „Zingt den Heer" heeft onder leiding van den heer S. P. Visser een drukbezochte en uitstekend geslaagde uit voering in de Ned. Herv. Kerk gegeven. Ds. Eerhard sprak het openingswoord. De heer Visser ving aan met orgelspel, waarna het koor gewijde liederen a capella zong. Het koor zong de Johannes-Passion van H. Schütz uitgevoerd met welwillende mede werking van den heer H. Smedes uit den Haag (tenor), den heer E. Hulsbos uit Lisse (bas) en met orgelbegeleiding van den heer C. Kool alhier. Dit machtige werk is op een schitteren de wijze uitgevoerd dank zij de bijzondere prestatie zoowel van solisten als koor. „Zingt den Heer" mag met voldoening op dezen lndrukwekkenden avond terug zien. De bloembollenbeurs was door 155 personen bezocht. Er waren anemonen- bloemen te zien. KATWIJK. In het gemeenteraadsverslag van gisteren is, zooals uit het voorgaande wel blijkt, het woordje „niet" weggevallen, ln den zin: Besloten werd de kortingen (sa lariskortingen gemeentewerklieden enz.) toe te passen. Dit moet dus zijn „niet toe te passen". KATWIJK AAN ZEE. Mej. J. T. uit de Fockstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat door de jongens K. v. D. en T. de V. haar rijwiel ls vernield. Door het Hoogheemraadschap Rijn land werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat eenlge jongens een aantal werktuigen van Rijnland ln het water van het Uitwateringskanaal hadden gegooid. Naar aanleiding hiervan zijn door de politie aangehouden A. H. en M. K. uit de 4de Kanaalstraat en J. H. uit de 3de Kanaalstraat, De vereeniging „Ko-Plu-Ko" verga derde ln Casa Cara. Na opening door den voorzitter den heer C. van Beelen werden twee nieuwe leden aangenomen. Nadat de heer W. v. d. Bent de notulen gelezen had, sprak de heer J. Gerrits, Keurmeester uit Den Haag over: „het kweeken, opvoeden en op zang brengen van Belg. Waterslagers en Harzerkanarles" De voorzitter bracht dank aan den heer Gerrits voor zijn Interessante uiteenzet ting, waarna sluiting volgde. Geslaagd te Den Haag voor het examen stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen: P. Ouwehand, C. de Vreugd, P. van Duin, C. Kuyt en B. Hoek, allen alhier. LISSE. Bloembollencultuur „Lisserbroek". De afd. Lisserbroek van Bloembollen cultuur hield haar Jaarvergadering ln café A. Foos. De heer B. Berbee opende, waarna de notulen ongewijzigd werden vastgesteld. De penningmeester maakte melding van een batig saldo over 1935 van f. 25.01. De boeken werden nagezien door de heeren C. Clemens en A. Wijnhout en in orde bevonden. De seer. J. M. de Graaf memoreerde o.a. hetgeen dit afgeloopen jaar gebeurd ls. De beschrijvingsbrief ging zonder be langrijke besprekingen onder den hamer door. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren A. Buurman en C. Clemens, als se cundi de heeren Th. Straathof en Joh. v. d. Lely. Desgevraagd werd staande de vergadering den heer v d. Lely gevraagd den heer Cle mens te willen vervangen, daar deze ver hinderd is. Bij de rondvraag werd van gedachten gewisseld over de grootere winstmarge voor de export van Narcissen tegenover de Tulpen. Dit vindt zijn oorzaak in het meerdere werk dat aan den export v. Nar cissen verbonden is. Op de vraag van den heer v. d. Lely of van Narcissen de volle 85c/o van het surplus betaald zal worden werd bevestigend geantwoord. De heer A. Buurman verzocht het daar heen te willen lelden, dat door de Sler- teeltcentrale bij ev. reserveering en inle vering, rekening wordt gehouden met Nar cissen die voor 2 jaar geplant blijven staan Hierna sluiting. Jaarvergadering Chr. Oranje-Verecniging. In gebouw .Rehoboth" werd de jaarver gadering gehouden door de Chr. Oranje vereniging alhier. De voorz. ds. G. Tichelaar opende, waarna hij er op wees. dat het noodzakelijk is, dat een vereeniging als deze blijft bestaan. Een woord van dank werd gebracht aan den secretaris, den heer W. A Schouten, die met groote trouw en toewijding zijn arbeid verricht en aan wiens vasthoudendheid het wel grootendeels te danken is, dat de vereeniging nog ln stand gebleven is. De heer Johs. Nieuwenhuis bracht ver slag uit van het finantieel beheer der laatste 2 jaren. De heer K, Tanls deelde namens de kas-commlssie mede, dat de bescheiden ln orde werden bevonden. Den penningmeester werd decharge verleend. Nu volgde de heer W. A. Schouten met een verslag van hetgeen in het vereeni- glngsleven voorviel. Hem werd dank ge bracht voor zijn mooi verslag. De bestuursverkiezing werd uitgesteld tot de volgende jaarvergadering. De heer Jan van de Rovaart vulde het verdere ge deelte met solo-zang en gemeensohappe- lijken volkszang. 1e Drastische Tariefsverlaging 2e Grootere afstanden voor minder geld 3e Eén tarief voor geheel Lelden, Oegst- geest, Morschkwartier en Zoeter- woudsche weg (Tomatenstraat) VOORRIJDEN 5 CENT. Des nachts van I u. tot 6u. 30, p. wagen voor stadsritten 25 ct. toeslag Buitenritten, per wagen. incl. voorrijden o.a. DEN HAAG f. 1.15 KATWIJK AAN ZEE f. 1.J0 WASSENAAR (Deyl) f. 1.00 NOORDWIJK AAN ZEEf. 1.40 Rillen boven 100 K.M. ongekend goedkoop. 6 Standplaatsen, 8 Telefoonlijnen, 30 gratis Bestelkantoren 1073 (fuses. Med.) Door de Chr. Hist. Unie werd een politieke vergadering belegd ln de Ned. Herv. Kleuterschool. Als spr. trad op de heer Jos, Reyers, burgemeester van Kame- rlk-Zegvèld over „Het Plan van den Arbeid". NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Leening f. 190.000 - Muziekconcours ln Juni. De raad kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester van Iersel. Afwezig, wegens ziekte, de heer J. Pad- ding. De voorzitter opent en doet mededeellng van eenige ingekomen stukken w.o. een schrijven van Ged. St. waarbij aan de ge meente wordt toegekend een renteloos voorschot van f. 19000. Voor elke uitgave van deze f. 19000 is de goedkeuring van Ged. Staten vereischt. B. en W. stellen vöor. Onbewoonbaar te verklaren de volgende woningen: Dorps straat 39 en 41, Hardepad nos. 2, 4, 6. 8, 10, 12, 14, 16, 18 en 20, Zeeweg no. 58, Zee straat nos, 39, 31, 33. 35 en 37, Schoolstraat nos. 27, 29, 31 en 33. De heer J. van Parera merkt op dat er momenteel niet voldoende andere wonin gen zijn. De bewoners kunnen geen hoogere huren betalen. De huiseigenaren, die ook op zware lasten zitten, zullen schade on dervinden, terwijl de huurders na afkeu ring geen huur meer zullen betalen. De heer J. v. d, Berg stelt voor, dat de bouwvereenigingen eerst goede en goed- koope woningen zullen bouwen. Ook de heeren L. M. v. Noort, A. H. van Noort, C. v. d. Klauw en C. v. d. Voet hebben be zwaren. B. en W. hebben gemeend, dat met 't oog op de hygiëne een betere woningtoe stand dringend noodig is. Besloten wordt het voorstel van B. en W. aan te houden. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten om met de N.V. „Gekro" te Overschle een overeenkomst aan te gaan ter zake van de destructie van afgekeurd vee en vleesch. De begrooting, dienst 1935, wordt gewij zigd, met enkele posten, welke de raming overschreden. Een post dient alsnog te worden uitgetrokken voor aanschaffing van een kast voor de bevolklngs-admini- stratie. De wijziging begrooting, dienst 1936, houdt verband met de post „centrale ver warming", aan te leggen in de ambtswo ning van den burgemeester. Op verzoek van Ged. Staten zullen 2 andere leden benoemd worden in de com missie voor monumentenzorg. Van N. J. Alkemade alhier, zal worden aangekocht een strookje grond, gelegen langs de Kortenbachstraat, voor afzetting van het terrein, wordt f. 12 uitgetrokken. Gewijzigd wordt de verordening op de heffing van rechten voor het ophalen van vuilnis. Voortaan moet elk gezin zich aan sluiten en f. 1 per jaar betalen. Hierna ging de raad ln geheime zitting. Na afloop hiervan doet de voorz. de vol gende mededeellng: de gemeente heeft, des tijds aangegaan een leening bij het rijk tegen 5 pet. Ze zal nu een leening sluiten van f. 190.000 tegen een rente van 3 3/4 pet. Hiervan zal ze aan het Rijk aflossen f. 150.000. Verder heeft het gemeentebestuur toe stemming gegeven tot het houden van een nationaal muziekconcours in Juni a.s. en wel op twee achtereenvolgende Zondagen. Op één der Zondagen zal voor de gemeente vermakelijkheidsbelasting geïnd worden, den anderen Zondag niet. Ook op den mid dag, die georganiseerd zal worden voor de schooljeugd, wordt geen belasting gehe ven. De heer D. J. Westrik heeft bezwaar te gen het houden van optochten met muziek op Zondagen. Na de rondvraag volgde sluiting. NOORDWIJK AAN ZEE. De Hërv. Schoolvereeniging hield haar Jaarvergadering in een der lokalen van de School. De Voorz. de heer Joh. G. de Wltt opende met gebed, Schriftlezing en openings woord. De Secr. de heer J. Hazenoot las de no tulen en bracht een uitgebreid jaarver slag uit. Eveneens deed de penningmeester de heer D. Schrier verslag van zijn beheer. Na rondvraag sloot een der onderwijzers de heer J. Vink met' gebed. OEGSTGEEST. Aanrijding. BIJ het oversteken van de rijweg ls op den Haagschen Straatweg nabij „De Slaag" de wielrijder A. D. uit Lelden aan gereden door een personenauto, bestuurd door M. H. A. A., wonende te Roermond. De wielrijder bekwam daarbij waar schijnlijk eenlge gekneusde ribben, terwijl zijn rijwiel totaal ls vernield. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Voor de Ingestelde actie „Jong Hol land snakt naar werk" ls ook ln onze gemeente een comité opgericht, waarin zitting, hebbenJ. S. van Mameren, mej. D. Smit, mej. B. Plaisier, mej. N. Ramp, A. Veenstra en H. de Heer. In het comité van aanbeveling hebben met den burge meester en belde wethouders een 7-tal vooraanstaande heeren zitting genomen. In de volgende week zal een collecte voor dit doel gehouden worden. RIJNSBURG. Mooie uitvoering van „Deo Volcnte" De jaarlljksche uitvoering van de Chr. Zangver. „Deo Volente" werd onder groo te belangstelling in de Kerkzaal gehouden. Door ongesteldheid van den eere-voorzit- ter ds. Peter, had de heer Joh Vooys de leiding. Na gemeenschappelijk gezang, ge bed en een inleidend woord van den heer Vooys. werd een Mendëlssohn-programma uitgevoerd dat uit „Hymne", „Arioso" „Sei stille" en „Athalla" bestond. Het or kest was het voltallige ..Symphonla" uit den Haag, dirigent de heer Co van Dors- sen. Als solisten werkten mee mej, Wilma Godefroy. sopraan, mej. Annie Veenenbos mezzo alt, mej. Agaath Rengers, alt, ter wijl de koorpianiste van „Deo Volente", mej. Cor Bots eveneens haar medewerking verleende. Het geheel stond onder leiding van den directeur van .Deo Volente", den heer S. S, Leppink. Zoowel het koor als de solisten bleken voor de vaak moeilijke op gaven ten volle berekend te zijn. Zuiver en klankvol waren de stemmen der solisten. Het koor, dat afwisselend Inviel gaf blijk van ernstige en grondige voorstudie. Het 6edeelte na de pauze werd geheel door de weergave van Athalia gevuld Vooral de uitvoering van het koorwerk „Athalla" viel te roemen. Aan ieder der medewerkers komt de lof toe, iets schoons te hebben gegeven. De heer Leppink, die een zware taak had, toonde zich een leider bij uit nemendheid. De heer Vooys was aller tolk, toen hij na afloop, directeur, koor. orkest en solisten den hartelijken dank der aan wezigen bracht voor dezen mooien avond. De samenwerking tusschen vocale en in strumentale muziek heeft tot het einde voldaan. Met gemeenschappelijk gezang en gebed, werd deze mooie avond een groot succes voor Deo Volente! besloten. Mej. A. Bosschieter alhier, is geslaagd voor het diploma Engelsche handelscor respondentie (Instituut Schoevers te Den' Haag). Bij de alhier gehouden openbare ver- kooping ls het woonhuis aan den Buiten weg afgemijnd op f. 5000 door den heer D. v. Egmond Nz. Het perceel aan den Vliet N.Z. door den heer Alb. D. den Haan op f. 1950. Het voorloopig bestuur van de afd. Rijnsburg van den Chr. Boeren- en Tuln- dersbond, is als volgt samengesteld: G. v. Delft Sr., J. v. d. Mey, G. den Heyer, D. v. Egmond, D. v. Delft Kz„ D. v. Egmond Nz. en Alb. Kromhout. Tijdelijk secretaris is de heer Jac. Kromhout, adviseerend lid de heer T. Kralt. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Verlaging der politie-salarissen Regle ment Burgerlijk Armbestuur. De Raad vergaderde. Afwezig met ken nisgeving de heer H. van Zonneveld. De voorzitter wijdde woorden van waar deering aan den vertrekkenden directeur van het postkantoor, den heer J. H. A. Vooren. Deze heeft de belangen van de streek uitmuntend behartigd. Spr. bracht hiervoor namens den raad dank. (Ap plaus). De notulen werden goedgekeurd. De heer Wamaar wensdhte de op- HEDEN: Jeruël: Spr. ds. Rottenberg. 8 uur nam. N. Rijn 19: Buitengew. alg. ledenverg. Mij. voor Toonkunst. 8'/i uur nam. Zaterdag. Zomerlust: Selskip „Frysl&n". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hartz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April), DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halfvier 'Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. liiobcsllcd' Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „20.000 mijlen over zee". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De verborgen schat". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater steenstraat 39. 8 1/4 u. njn. „De laatste halte". Woensdag- en Zaterdagnam, 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 41/» uur en 8 u. 16. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Vlvl Villa", lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreceptan. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart a.s, waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef, 594; J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274, brengst grondverkoop te bestemmen voor wegenverbetering, wat dringend noodig ls. In verband met den nieuwen Prov. weg. had de voorzitter zich een brug gedacht over de Oost-Haven, doch dit zullen wij later wel zien. Het ls dus goed de gelden voorloopig in reserve te houden. Een verzoek van den heer W. J. Bakker om subsidie voor de exploitatie van een ziekenauto, werd aangehouden. Goedgekeurd werd db nadere vaststel ling van de gemeenterekening 1935. Wijzi ging begrooting 1935 goedgekeurd. Onbe woonbaarverklaring woning Hoofdstraat 279 goedgekeurd. De extra hulp aan werkloozen over 1936 (Crisis-comité B) werd goedgekeurd, hoe wel men het betreurde, dat hetbedrag van de hulp verlaagd is. Reclames hondenbelasting. Deze wor den volgens het voorstel van B. en W. vastgesteld. De wijziging en het aflossingsplan geld- leening f. 68.000 in verband met extra af lossing door verkoop van de oude open bare school werd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede. dat de Minis ter de salarissen der politie verlaagd wil zien. Hij wenscht de salarissen gesteld op f. 1300—1750 (thans max. f. 1800). B. en W. hebben de verordening ln dien geest gewijzigd en stellen bovendien een kindertoeslag voor van 3 pet. met een minimum van f. 60 per kind en vanaf het eerste kind tot het 16e jaar. Voor de Inspecteur wordt het maximum f. 2200, thans f. 2340. De verordening wordt goedgekeurd. Het reglement van het Burgerlijk Arm bestuur werd zeer breedvoerig besproken en ten slotte goedgekeurd. Het aantal leden werd op 6 bepaald: zij zullen na 1940 niet terstond herkiesbaar zijn. Het salaris van de secretaris-admini strateur zal f. 150 per jaar bedragen. Het reglement zal ln werking treden 1 maand na de goedkeuring door Ged. Staten. Bij de rondvraag brengt de heer Beek man den slechten toestand van het voet pad van de Teylingerlaan ter sprake. De voorz. zegt dat aan de minister reeds om subsidie verzocht is. Hierna sluiting. Vergadering ingelanden Berg en Daalpolder. In hotel „Het Bruine Paard" vergaderde de ingelanden van den Berg en Daalpol der, onder leiding van den heer Joh. C. van Reisen; 20 van de 60 stemmen waren vertegenwoordigd. De notulen werden vastgesteld evenals de rekening over 1935. De inkomsten be dragen f. 2.415.94 en de uitgaven f. 471.27, batig saldo f. 944.67. De omslag bedroeg over 1935 f. 7 per H.A. De commissie voor onderzoek van de rekening over 1935, bestaande uit de hee ren G. Rutgerink, Th. G. Romeljn en Joh. Damen Joh.zn. bracht gunstig rapport uit. Voor onderzoek van de rekening over 1936 werd dezelfde commissie aangewezen met als plaatsvervangende leden de hee ren F. J. Damen, H. Slegtkamp en J. van Noort. De begrooting voor 1936 werd vastge steld; inkomsten en uitgaven op f. 2.523.33, waaronder begrepen het batig saldo ad. f. 789.24. De omslag werd voor 1936 ge raamd op f. 6 per H.A. In 1935 werd slechts uitgegeven voor onderhoud van de machinale bemaling f. 16,10 en voor benoodigde olie f. 38.90. In 1934 bedroegen de kosten voor olie f. 21.53. Medegedeeld werd dat de 4 3/4 pet. lee ning. pro resto f. 3.375, in 1935 is gecon verteerd in een 4 1/8 pet. leening. De jaar- 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6