A\ r Hl P Jaarvergadering der Nederl. Reedersvereeniging. JUBILEUM TE KATWIJK AAN ZEE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 26 Maart 1936 Geen tastbare verbetering der jaarresultaten, UIT DE OMSTREKEN. Zaterdag, den 28 Maart, herdenken wij het 2-jarig bestaan van onze nieuwe HEEREN.MODEZAAK! AGENDA. „Meridol" geeft U 'o NIEUWE huid ——O Gisteren heeft te Den Haag de Jaar- lykache algemeene vergadering van de Nederlandsche Reedersvereeniging plaats gehad. Deze vergadering werd door den voor zitter, den heer P. A. Arriëns, directeur van de N.V. Hollandsche Stoomboot Mij., te Amsterdam geopend. Spreker wees er op dat de vele belemmeringen voor het scheepvaartbedrijf in 1935 nog zijn toege nomen. En daar het aanbod van scheepsrulmte de beperkte vraag verre bleef overtreffen, bleven de vrachten op een laag peil, zoo dat, in het bijzonder voor de Nederland sche Koopvaardijvloot, die immers met een kostenpeil te werken heeft, hetwelk dat van andere zeevarende natiën verre overtreft, de vaart over het algemeen ge nomen nog sterk verliesgevend bleef. Dank zij de internationale samenwer king der reeders, kon, nadat de steunre geling voor de Brltsche trampvaart van kracht was geworden, een kleine verbete ring der trampvrachten worden doorge voerd, doch de vraag naar tonnage bleef onvoldoende, totdat in het late najaar vrij plotseling in vele overzeesche gebie den een sterke vraag naar scheepsrulmte ontstond, die althans voor een aantal maanden een begin van opleving gaf. Waar deze gepaard ging met de genoem de verhooging van vrachten, toonde het laatste kwartaal een Ietwat gunstiger beeld. Doch deze tijdelijke opleving, die spoe dig door een vrij scherpe Inzinking ls ge volgd. is zeker niet voldoende geweest om een tastbare verbetering der Jaarresulta ten van de Nederlandsche reederljen te brengen. De algemeene toestand ls verre van gun stig en de onrust ln de politiek, die de laatste maanden dc wereld ln spanning houdt, ls zeker niet geschikt om een blij vende verbetering van den handel ln de hand te werken. Spr. uitte z'n voldoening over het feit, dat tot stand is gekomen de „Wet tot Ver leening van Rentelooze Voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart", waarbij een bedrag van 8.2 millioen gulden voor 1935 beschikbaar werd gesteld tot steun voor de Ned. scheepvaart. Het is verder aangenaam in herinnering te kunnen brengen, dat de Regeering In middels voor 1936 wederom een bedrag van f. 8.000.000 als steun voor de scheepvaart heeft beschikbaar gesteld. De Nederlandsche Reedersvereeniging heeft gemeend te moeten ln overweging geven, dat deze steunverleenlng zal plaats vinden a fonds perdu en zal worden ver hoogd met f. 4.000.000 in verband met den bestaanden achterstand ln de afschrijving op de vloot. De hier genoemde f. 4.000.000 vertegenwoordigen ten naaste bU de jaar- Hjksche intering onzer vloot; zij zijn dus wel zeer noodzakelijk om althans eeniger- mate hulp voor nieuwbouw te verleenen. WIJ hopen aldus spr. ten zeerste binnen korten tijd de gunstige beslissing der Regeering hierop te zullen verkrijgen. Bij dit zeer belangrijke feit van den Re- geeringssteun 1935 moge rflet verzuimd v/orden te vermelden, de door ons zoo ge waardeerde medewerking van de zijde van de „Benas", waardoor o.m. zeer spoedig na de aanneming van het wetsontwerp, tot uitkeerfng van den steun 1935 kon worden overgegaan. Een verder verheugend feit ls het ge weest, dat de Regeering aan de bewijzen van haar medeleven den daadwerkelijken steun heeft willen voegen voor den bouw van het zusterschip van de „Statendam een gebeurtenis, waarvoor het geheele Ne derlandsche volk terecht zulk een warme belangstelling toonde. Het zou echter onjuist zijn, te rneenen, dat de wijze waarop de Regeering in dit geval steun verleende, ook voor andere reederljen verbetering zou kunnen bren gen ln den staat van achteruitgang, waar in zich een groot deel van hun vloten be- ^'tVant het ls wel zeer te betreuren, dat HAARLEMMERMEER. 25-jarig jubileum. Op 5 April as. zal het 25 Jaren geleden zijn dat de heer W. J. van Gulpen, wo- nende aan den Hoofdweg te Hoofddorp tot bestuurslid van den Haarlemmermeerpol der werd benoemd. In de op genoemden datum gehouden vergadering van het Polderbestuur werd besloten tot zijn toelating als hoofdinge land, waartoe hij werd gekozen in de door het overlijden van den heer P. Verkuljl ontstane vacature. Dat zijn verdiensten als zoodanig op hoogen prijs werden gesteld, bleek wel ln de op 9 Juli 1930 gehouden vergadering van Hoofdingelanden, toen hij in de vaca ture van wijlen den heer G. A. A. Knaap tot Heemraad werd benoemd. Het feit, dat de heer van Gulpen gedu rende een kwarteeuw de belangen van den Haarlemmermeerpolder op uitnemende wijze heeft voorgestaan en behartigd, zal wel niet onopgemerkt voorbijgaan. Afscheid van ds. van Strien. Ds. P. van Strien, ger. predikant, die het beroep naar Groningen heeft aangeno men. heeft in de Ger. kerk aan den Aals- meerderweg (O.Z.) onder groote belang stelling afscheid van zijn gemeente ge nomen. Na zijn rede naar aanleiding van Cor. 3 9 werd hl) hartelijk toegesproken o.a. door den ouderling, den heer Colljn na mens den kerkeraad en ds. Oosterhoff uit Hoofddorp namens de classis Haarlem. Aan het einde werd den scheidenden leeraar toegezongen de zegenbede uit p6alm 121. Ds. van Strien zal op Zondag 5 April a.s. In de Noorderkerk te Groningen in z'n ambt worden bevestigd door dr. L. v. d. Zanden aldaar en op Maandagavond 0 f\t>ril d.a.v. z'n intreepredikatle houden. In het afgeloopen jaar de tonnage der Nederlandsche vloot, door nieuwbouw of aankoop slechts toenam met 87.691 B.R.T., waar tegenover stond een achteruitgang van 152.679 B R T. (door sloop 10.649 en verkoop 139.613 B.R.T.) Van 1931—1936 was de achteruitgang 19% van de "derlandsche vloot; zonder de K.P.M.. Chlna-Japan-HJn en de schepen mc u- ^aosche zeebrieven was de achteruiiyp t> 20%%. Als lichtpur. n de samenstelling van de Nederlandsche koopvaardijvloot moge de ontwikkeling van de tankvloot worden vermeld. Dank zij het belangrijke aandeel dat de Kon. Ned. MIJ. tot Exploitatie van Petro- leumbronnen in de petroleum Industrie heeft, van welker productie het vervoer voor een belangrijk gedeelte met eigen schepen plaats vindt, werd de tankvloot onder Nederlandsche vlag ln de Jaren 1931 1936 met niet minder dan 90.172 B.R.T. uitgebreid. Neemt men dit feit ln aanmerking, dan komt de bovengenoemde achteruitgang van de overige vloot onder Nederlandsche vlag in nog ongunstiger daglicht. In de laatste 5 jaren verminderde de sterkte van onze groote lijnrsede- rijen met niet minder dan 84 schepen en 510.000 B.R.T., en die van de alge meene vrachtvaart met 35 schepen en 95.000 B.R.T.; dus ln totaal 119 sche pen met 605.000 B.R.T. of gem. 5000 B.R.T. per schip. Taxeeren wij de loo- nen betaald op een vrachtschip van plm. 5000 B.R.T. op ten minste f 52.000 's jaars, dan beteekent dit. dat thans 'n bedrag v. 119 x f 52.000 f 6.200.000 's jaars minder wordt uitgegeven aan loon voor het varen van Nederland sche schepen, die dus nu voor een goed deel in den vorm van werkloo- zensteun door den Staat moet worden opgebracht. Daarbij komen dan nog vele andere uitgaven, als b.v. voor on derhoud, die aan de werven worden onthouden. Na deze rede volgde de bestuursverkie zing. De vergadering betuigde haar dank aan den heer Arriëns, die als voorzitter aftrad, voor het door hem gevoerde beleid. In zijn plaats werd tot voorzitter geko zen de heer W. Ruys Bzn., lid der directie van de N.V. Rotterdamsche Lloyd te Rot terdam. Tot onder-voorzitter werd be noemd mr. D. A Delprat, directeur van de N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" te Amsterdam, waardoor tevens werd voor zien ln de vacature, ontstaan door het be danken van den heer A. F. Bronsing. Ter voorziening in de vacatures, ont staan door het overlijden van den heet' N. v. d. Roemer en door het periodiek af treden van de heeren J. Hudlg en W. N. H. v. d. Vorm, werden tot bestuursleden gekozen de heeren A. Warnderlnk Vlnke, directeur van de N.V. Stoomvaart MIJ. „Oostzee" en van de N.V. Stoomboot Mij. „Hillegersberg" te Amsterdam, J. G. A. Fontein, directeur van de N.V. Mij. „Zee vaart" te Rotterdam en Phs. van Omme ren P.Jzn., directeur van Phs. van Omme- ren's Scheepvaartbedrijf N.V. te Rotter dam. Vervolgens werd het jaarverslag over 1935 goedgekeurd. Aan dit jaarverslag ontleenen wij: Op 1 Januari 1936 waren bij de Vereeni- ging aangesloten 40 reederljen met 570 schepen, metende 2.274 323 BRT. (w.o. 141 motorschepen, 1 zeelichter en 20 sleepboo- ten), hetwelk ongeveer 96% van de totale Nederlandsche handelsvloot uitmaakt. Op dien datum waren voor leden in aanbouw 33 schepen metende ongeveer 101.080 B.R.T. Het te Hoofddorp uit de Ringvaart nabij Halfweg alhier opgehaalde lijk van een manspersoon is door de familie her kend als te zijn dat van den 53-J. koopman M. Kr., kort geleden wonende te Zwanen burg en thans wonende te Amsterdam. De ongelukkige, die een weduwe met 3 kinderen achterlaat, werd omstreeks half Februari vermist. De heer P. van Vleuten, die van Hoofddorp naar Uitgeest werd overge plaatst en aanvankelijk nog als secretaris en regisseur van de tooneelver. „Gezellig Samenzijn" was aangebleven, ls thans niet meer als zoodanig aan deze ver. ver bonden, in zijn plaats ls door het bestuur gekozen de heer Arie Mourlk. regisseur van de tooneelver. „Door Inspanning Uit spanning" te Haarlem. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Leening van f. 117.000 Salariskorting verworpen Badhotelterrein- kwestie aangehouden. De raad kwam In openbare vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, burgemeester mr. W. J. Woldringh van der Hoop. werden de notulen gelezen en goed gekeurd. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken. Naar aanleiding van een Ingekomen stuk van den heer Sneepels. merkten enkele leden op. dat de armenzorg veel te wenschen overlaat. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. de armenwet naar beste weten ten uitvoer leggen, de gemeente-flnanciën dwingen echter tot zuinigheid. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten inzake het uitbreidingsplan werd besloten dat een commissie van 5 leden, aan te wijzen door den burgemees ter. den raad in de vergadering van Ged. Staten op 27 April a.s. zal vertegen woordigen. Dankbaar zien wjj op dezen lijd teiug, daar wij toch mochten zien, dat het Katwijkscho Publiek blijk heeft gegeven onze uitgebreide collectie HEEREN- en KIMDERKlEEDING te wa&rdeeren. Wij gaan dan ook moedig voorwaarts en zullen steeds on den ingeslagen weg doorgaan, steeds het beste te leveren tegen scherp concurreerende prjjzen. Wij g^ven deze week bij aaDkoon ii I. 2.60 een luxo doos Bonbons cadeau, terwijl wij tevens aardige cadeautjes voor uw kinderen gratis beFehikbaar stellen. P.S. Bewaar de letters uit de opvolgende adveitenties welke op hun kop staan en maak er een slagzin uit. Eerste prijs waardebon 10 gulden. Tweede prijs waardebon 5 gulden Derde prijs waardebon 7.50 gulden. (8,waar daze advertentie) 993 Besloten werd. dat de burgemeester 3 leden zal aauwilzen tot onderzoek van de gemeenterekening en de rekeningen van de afzonderlijke diensten en bedrijven. Het voorstel van den heer v. d. Marei, inzake de huur van de woning Zuidstraat 83 b. waarover ln de vorige vergadering de stemmen staakten, werd met 98 aan genomen. Voor stemden de heeren L. v. d. Zwan. M v. 't Wout. B. v. d. Bent, M. v d. Marei. J. Kulk. J. Schoneveld. C. v. Riis. P. Guyt en H. Grimbergen. Het prae-advles van B. en W. op het voorstel van den heer Rijs e.a„ Inzake reeellng ambtenaren en werkliedenregle ment. waarover in de vorige vergadering eveneens de stemmen staakten, werd met 9 tegen 8 st. aangenomen. Tegen stemden de heer Hueting. v 't Wout. v. d. Marei, Schoneveld. v. Tongeren v. Rils. Guyt en Grimbergen. De heer v. RUs gaf vóór de stemmilng. nogmaals een toelichting op zlin voorstel Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om bij de heeren F. Westerwoudt en Co. te Amsterdam een leening te slui ten groot f. 117.000, rente 4 3/8 tot dekking van uitgaven in verband met den bouw en de inrichting van scholen. B. en W. stelden verder voor dit bedrag als volgt te besteden: L.O.-onderwijs f. 19.600. bllz.l. onderwils f. 72.200. bllzonder u.l.o. f. 25.200. Aangenomen. Een voorstel van B. en W. om het per ceel Hoogstraat 13 aan te koopen voor f 350 werd z.h.st. aangenomen. Zonder discussie werd aangenomen de verordening regelende het verleenen van kindertoeslag aan gemeente-werklieden. De verordening houdt ln, het toekennen van f. 0 50 per kind beneden de 16 Jaar per week aan werklieden met een bezoldiging van r. 1200.— en minder. Deze regeling zal een terugwerkende kracht hebben tot 1 Januari 1936. B. en W. stellen den raad vooï het salaris van den heer v d. Schee, gemeentelijk deurwaarder en controleur der bevolking *e verhoogen van f. 2000.op f2300.De heer v. d Schee kreeg tot 1 Januari 1936 pl.m. f. 350.per Jaar van de kosten van belasting-aanmaningen. De heer van der Marei achtte het te genwoordige salaris voldoende. Het voor stel heeft spr. veranderd. De heer Grim bergen stelde voor ae vérhooging op f. 100 tc stellen. De heer van Rijs wilde het sa- iaris van den heer v. d Schee gelijkstel len met dat van een commies ter secre tarie f. 2200—2500). Spr. wees op de ver antwoordelijkheid die op den heer v. d. Schee rust. De heer Meerburg achtte het gemiddelde bedrag van f. 300.te laag. Het voorstel van Rijs werd verworpen met 15 st. tegen. Vóór de heeren van Rijs en A. 't Wout. Een voorstel van de heer Meer burg om het salaris' te stellen op f.2100— 2400 werd met 4 st. voor verworpen; vóór de heeren v. d Marei Hueting, van 't Wout en van Rijs. Hét voorstel van B en W. werd met 133 st. aangenomen. De heer Lodder was afwezig. Tegen stemden de heeren van 't Wout, v. d. Marei en Grimbergen Een voorstel tot wijziging der gemeen- tebegrooting werd 2. h. st. aangenomen. In een schrijven van den min. wordt medegedeeld, dat rfe jaarwedden van den directeur der gemeentebedrijven, van den directeur der gemeentewerken en van den bode-concierge met 2gekort moeten worden. Op de loonen van de werklieden met een bezoldiging van f. 17002000 moet een korting van 5"*' worden toegepast B. en W. adviseeren den raad deze kortingen niet toe te passen. De heer v, d. Marei was verwonderd, dat alleen de lage salarissen gekort moe ten worden. Weth Veltkamp verdedigde 't advies van B. en W. De heer van Tongeren stelde voor den minister te wijzen op de kortingen die gedurende de laatste 4 Jaar zijn toegepast. Spr. gelooft dat de minister dan wel van oordeel zal veranderen. De heer Schoneveld merkte op. dat de minis ter niet op een zuiver christelijk standpunt staat. De minister toch wil de lage sala rissen het sterkst korten. Spr. ls dankbaar voor het advies van B en W. De heer v. d. Zwan vond het elgèhaardig, dat hier een systeem van lovën en bieden wordt toe gepast. Spr. is het met het advies van B. en W. eensl echter niet met de opvatting van B. en' Wdat het laagste peil is be reikt. Dat kan in de toekomst veranderen. De heer v. if Bent vroeg op welke gronden de minister eeh korting van 2'/, wilde toe passen Spr. wees op het zware werk, dat door de ambtenaren, die de minister wil korten, wordt verricht. De voorz.: ..Wan neer de raad B en W. volgt, zullen deze beweegredenen duidelijk worden". De heer Schoneveld: „De lagere salarissen worden altijd gekort, de hoogere gespaard". De heer v. d. Zwan bestreed dit. Tenslotte werd z. h. st. besloten de kortingen toe te passen. B en W. stelen den raad voor aan de heeren Lucas en Fray te Voorburg 2 Jaar uitstel te geven van betaling en bebouwing van een deel van het voormalig Badhotel- terrein. Over de resteerende koopsom, f. 43806, zal gedurende dien tijd een rente van 5% worden betaald. De heer van Rijs stelde voor de kóóp te annuleeren. Het zal een groote strop voor de gemeente worden. Overal worden café's en restaurants gesloten. Het is niet nood zakelijk, dat er hotels worden gebouwd, aldus de voorz "daar willen we juist over spreken. De heer van Rijs merkte op- dat de gemeente wel wat eerder tot deze con clusie had kunnen komen! De voorz. deel de mede, dat het deel, dat bebouwd is. reeds betaald ls De heer v. d. Marei stelde voor er winkeK 'te bouwen. De heer van Tongeren wees er op dat hij reeds Jaren geleden voorspeld heeft dat de plannen te royaal waren. Een strop behoeft het nog niet te worden. Spr. stelde voor in de bouwverordening op te nemen dat, indien er uitstel wordt verleend. 5% van de koop som per Jaar wordt bijbetaald. De voorz. stelde voor dit punt in geheime zitting te bespreken. De heer van Rijs was van meening, dat deze kwestie ln openbare vergadering behandeld moet worden. De heer Lodder wilde eveneens in geheime zitting gaan. Op voorstel van den heer v. d. Zwan werd besloten de kwestie tot de volgende vergadering aan te houden. B. en W. zullen dan een uitvoerig prae-advles Indienen. Aan B. Mulder werd vergunning ver leend tot het verbouwen van een houten schuur aan de M. A de Ruyterstraal 52. Na eenlge discussie werd aan den heer J. Haasnoot een strookje grond, op den hoek van den Molentuinweg. te verhuren. Na de rondvraag, die niets bijzonders op leverde, ging de raad in geheime zitting. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot de heer A. Klok Is te Arnhem geslaagd voor het examen van administrateur boekhouder, handelsreke- nen, handelscorrespondentie en steno- Groote. Op het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent een Dultschen her dershond. reu, zwart dek. bruine pooten; de hond had een nikkelen prlkhals- band om. LISSE. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Llsse der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur vergaderde in de koffieka mer van hotel „De Witte Zwaan". De voorzitter de heer A. Verduyn Jr. memo reerde, dat de Regeering méér de belan gen van het bloembollenvak behartigen gaat. getuige de f. 500-.000, die beschikbaar Werden gesteld. De Minister heeft er op gewezen dat rilet méér gevraagd moet worden. I De heer W. Onderwater las de notulen, i welke werden vastgesteld. Als afgevaardigden naar de alg. verg. werden voor het jaar 1936 benoemd de heeren J. P. Segers en Jac. Th. de Vroome. Hierna volgde o.a. behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. verg. De heer J. W. A. Lefeber verzocht er op aan te dringen dat de contigenteering van bloembollen en bloemen gelijkberechtigd geschieden. De heer J. M. van Til wees er op, dat de export-heffing alléén in Llsse afgetrokken wordt en in andere gemeenten niet. Dit werkt ln de hand, dat men hier arbeiders gaat aannemen uit die gemeenten, die wél betalen. Verschillende andere vragen wer den gesteld. De heer J. W. A. Lefeber drong er op aan, dat de afdeellng een schrijven zal richten aan het Gemeentebestuur van Llsse, om spoedige afwikkeling van deze zaak. Na plantenverlotlng volgde sluiting. BIJEENKOMST DEB E.H.B.O. Uitreiking der diploma's. De afd. Llsse van de E.H.B.O. hield een bijeenkomst ln de groote zaal van „De Witte Zwaan". De voorzitter, de heer G. Buurman heette burgemeester van Wijn bergen, den vertegenwoordiger van den gemeenteraad den heer J. P. Segers, de doctoren, de afgevaardigden van zuster verenigingen en alle genoodlgden wel kom. Spr. noemde dezen avond een feest avond. omdat thans de kroon wordt gezet ob het werk van den docent dr. Duymaer van Twist, door wiens arbeid het aantal gediplomeerden met 29 werd uitgebreid. De vereeniging. aldus de voorzitter, is u zeer dankbaar voor uw arbeid. Den burgemeester dankte sor dat hij de di ploma's zal uitreiken. Spr. betoogde voorts, dat de E.H.B.O. aller belangstelling waar dig is. daar zli ln het algemeen belang behulpzaam wil zUn MeJ. C. N. van Vinhoven zong eenlge nummers op prijzenswaardige wüze. op de piano begeleid door me). D. van Parits, Een mooi kamerstukje volgde getiteld: „Een ongeluksdag". Het stukje bleek goed Ingestudeerd te zijn. Aan het breedvoerig Jaarverslag van den secretaris, den heer B. L. Hooyer, ont leenen wil. dat in het bestuur een aan vulling plaats vond door de benoeming van een tweetal dames, n.l. mei. E. Buitenhuis en E. Nleuwenhuls. Het ledenaantal be draagt 58 en 7 donateurs. Het materiaal werd belangrijk uitge breid. Zeven verbandkoffers werden aan geschaft en bil de leden in de verschil lende gedeelten van het dorp geplaatst Bij de centraal-post van het heer G. Buur man werd bovendien een draagbaar ge plaatst met een draagplank. In den loon van het Jaar werd de afdeellng na een gehouden collecte. In de gelegenheid ge steld 2 zuurstofkoffers en een zuurstof cylinder aan te schaffen. Een koffer werd Replaatst bij de Centraalpost den heer G. Buurman en de andere bli eebrs. Duiven voorde aan den Llsserdiik. Een herh-'t'igscursus voor dames werd Ingesteld, eveneens voor heeren Door de E.H.B.O. werd in 45 gevallen eerste hulo verleend. Bli 44 voetbalwed strijden werd 69 maal hulp verleend. Dank HEDEN; Chr. School H. Morschweg: Spr. ds. Vart Apeldoorn. 8 uur nam. Voorschoten (Hotel DeurlooJS S.D.A.P. Spr. P. Gardenier, 8 uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. ds. Rottenberg. 8 uur nam. N. Rijn 19: Bultengew. alg. ledenverg. Mij. voor Toonkunst. 8'/» uur nam. Mare 1Aandeelhouders N. V. Leldsche Broodfabriek 4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hartz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvier Inenting tegen dlphterie 4—5 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „British agent". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat. 8 uur nam. „20.000 mijlen over zee". Woensdag en Zaterdag nam. 3 uur. Zondag nam. doorloopend van 27% en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u n.m. „Woestijn wind". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 a. n.m. „Kermisgasten". Woensdag- en Zaterdagnam, 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4</i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarlstr., 7 uur nam. „ZooaLs gij mij begeert", lederen middag 2% u. Zondag v.al 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Mensehheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed recepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef. 594; J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. ^QDQQK Schraalheid, kloofjes, ruwheid en rim- pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meridol"! „Meridol" geneest, versterkt, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging! Uw huid vraagt om Ooozen 6 50 «n 25 ct. bil Apoth. *n Drog. 978 (Ingez. Mcd.) werd gebracht aan den leider der cursus sen dr. Duymaer van Twist. Burgemeester van Wijnbergen richtte zich hierop tot de E.H B.O.-ers en belangstel lenden. Spr. verblildde zich over den gemeenschapszin welke in de E.H.B.O. zoo sterk tot uiting komt en wees uitvoerig op het schoone doel der E.H.B.O. Hii sprak ziin groote waardeering uit voor den ar beid van dr. Duymaer van Twist, wiens arbeid met belangstelling wordt gade geslagen. Na dit hartelijk woord ging de burge meester over tot het uitreiken der diplo ma's. hetgeen hij deed met een woord van hartelüken gelukwensch. Vervolgens deed de burgemeester een beroep op de E.H.B.O. om bli de inwer kingtreding der luchtbescbermingswet zich beschikbaar te willen stellen, hetgeen bij monde van den voorzitter gaarne toe gezegd werd. Namens de gediplomeerden werd het woord gevoerd door den heer P. C. Storm. Deze schetste den gewaardeerden arbeid van dr. Duymaer van Twist als leider der cursussen. De gediplomeerden wilden van hun erkentelijkheid een stoffelijk blijk geven. De heer Storm bood namens allen den dokter een brancard aan. welke in een gewone personenauto geplaatst kan wor den. Een geschenk van groote practische waarde, waarvoor de dokter hartelijk dankte. Ook den assistenten der cursussen, den heeren Hooyer en Pollé werd een blijk van waardeering aangeboden waarvoor de heer Hooyer dank betuigde. Nu volgde de demonstratie met de zuurstofkoffers, waarbit door dr. Duymaer van Twist een toelichting werd gegeven. De voorzitter G. Buurman bracht allen in gezetenen dank voor de giften, die voor dit doel werden gegeven. Het programma werd beëlndied door eenlge demonstraties in verbandleegen door de gediplomeerden, waarna door den voorzitter een woord van dank werd ge bracht aan allen die tot het welslagen van dezen moolen avond hadden mede gewerkt

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6