KNUTSELHOEKJE fis PRIJSRAADSELS. zzzr NAAM en LEEFTIJD vermelden, anders mag men niet meeloten. TIJDIG inzenden. GEEN BRIEVEN er bii sehriiven. De grooteren zijn van 1116 jaar de kleineren zgn van 711 jaar. De groo teren moeten 4 goede oplossingen in zenden, de kleineren 3 goede oplos singen. De grooteren MOETEN het hede ladderraadsel oplossen en mogen ver der uitkiezen, de kleineren mogen 3 uitkiezen, mogen ook gerust het lad derraadsel maken want dat is niet tc moeilijk en zullen jullie wel aardig vinden. Mijn le zit aan een schip, mijn 2e heeft overdag veel meer werk te doen dan 's nachts, mijn geheel Is een stad in Limburg. EL Ladderraadsel (dit moet door alle groo teren opgelost de kleineren mogen het oplossen maar voor hen is het geen moeten). Het eeheel op de kruisjes van boven naar beneden is een woord van 4 lettergrepen en is iets waar iullie nu allen erg naar verlangen. Het zijn 14 woordjes van 5 letters de middelste letters vormen het gevraagdo van 14 letters. een vrucht met pitjes. een edel 4 voetig dier. iets dat jullie Donderdags lezen. 'n dorp bekend door bloembollen een ander woord voor chocolade. het buitenste van vele vruchten. het teeendeel van dood. gebak oo feestdagen. het tegendeel van duisternis. iets heel gevaarlijks. een riviertle in de Betuwe. wat we oo brood smeren. een jongensnaam. wat oo den vloer ligt. in. Vorm van de volgende lettergrepen een bekend spreekwoord: lesgewintalduldover. IV. Op e kruisjesliin van boven naar be neden een jongensnaam die van voren naar achteren en van achteren naar voren hetzelfde is daarom zijn de woorden van 7 letters, van 5 letters en van 3 letters precies hetzelfde elder puntje is één letter. le rij: iets dat kleine kinderen bij het rekenen gebruiken. 2e rij: een verscheurend dier. 3e rij: een klein paardje. 4e rij: een medeklinker. 5e rij: hetzelfde als het 3e woord. 6e rij: hetzelfde als het 2e woord. 7e rii: hetzelfde als het le woord. V. Een verfrisschende drank van 8 letters, 4 lettergrepen ieder van 2 letters, de le en 3e lettergreep samen zijn een meisjes naam de 2e en 4e lettergreep samen is iets dat altijd weer verandert. Als het Paaschfeest nadert Paaschtijd is eierentijd en dan komen ook de eierwarmertjes voor den dag. Wie ze niet heeft, wil ze misschien gaan maken. Het mutsje, dat je hierbij afgebeeld ziet, (fig, III) is niet gehaakt of gebreid, maar- van stof gemaakt Er is laken voor ge bruikt. Dat is de prettigste stof voor zulk soort werkjes, omdat het niet ultrafelt en je de randen dadelijk kunt bewerken met een slersteekje zonder eerst een zoom of inslag te maken. Den vorm, die fig. I geeft, moet je drie keer netjes even groot van laken knippen. Deze afbeelding geeft de juiste grootte aan, en kun je dus uitknippen, of op dun, doorschijnend papier overtrekken, als je de krant graag heel houdt Elk lapje naai je om met gekleurde wol of zij. Als alle stukjes één keer opge naaid zijn, leg je twee lapjes op elkaar. Den gebogen kant naai je dan nog eens om met een andere kleur. De steekjes moet je nu kleiner maken dan den eersten keer, omdat anders de naad te dik wordt en je moet steeds tusschen twee lange steken van den eersten rand insteken. Zie fig. n. Heb je zoo twee lapjes aan elkaar ge maakt, dan neem je het derde lapje en werkt dat er op dezelfde wijze aan vast. Tenslotte werk je den derden naad, waar door het mutsje dicht is. Nu maak je met de tweede kleur wol of zij de kleine siersteekjes langs den onderrand. Natuurlijk moet het open blij ven van onderen, anders kun je het niet op een ei zetten. Van de twee kleuren wol, waar Je mee gewerkt hebt, maak je een dubbel strikje met kleine lussen en Lange uiteinden, wat je boven op het warmertje vasthecht. Zoo'n mutsje moet goed passen. Ze wor den eer te klein gemaakt dan te groot. Er moet niet alleen een ei in kunnen, maar als het ei in een dopje staat, moet het ook nog een klein eindje over den rand van het dopje heengaan (fig. HI). De wijdte, d.w.z. de geheele omtrek is ongeveer 16 c M Als je er niet zeker van bent, ol je de goede maat hebt, rijg je de drie lapjes eerst even aan elkaar en als de muts blijkt te passen, haal je den rijgdraad er weer uit en begin je aan de siersteekjes. Je kunt ze in allerlei aardige kleuren maken. Dat geeft de Paaschtafel een fleurig aanzien. (Nadruk verboden). INA VAN DEVENTER.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16