VOORLOOPIG ANTWOORD VAN DUITSCHLAND. AARDAPPELMEEL 31 Maart positieve tegenvoorstellen 77sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 25 Maart 1936 Derde Blad No. 23313 Zitting van den Volkenbondsraad sine die verdaagd Geeft landgenooten werk gebruikt het Neder- en landsche bindmiddel in Uw keuken DE OORLOG IN ABESSYNIE, VRAGENRUBRIEK. —o De Duitsche ambassadeur, von Rib- bentrop, heeft gisteravond den Brit- schen minister van buitenlandsehe zaken, Anthony Eden, het voorloopig antwoord op het hem op 19 dezer overhandigde document der Locarno- mogendheden ter hand gesteld. Daarin wordt allereerst gezegd: Op 19 Maart heeft de Britsche minis ter van buitenlandsehe zaken, mr. Eden, den te Londen vertoevenden ambassadeur, von Ribbentrop, voor het eerst mededeeling gedaan van het betreffende ontwerp van een voorstel der Locarno-mogendheden. Na de over handiging van dit document werd de Duitsche regeering uitgenooaigd, haar standpunt hieromtrent kenbaar te maken. Wanneer de Duitsche regeering thans aan dezen wensch gevolg geeft, moet zij ter inleiding nog eens de grond slagen en gedachtengang uiteen zet ten, waaruit de innerlijke noodzake lijkheid harer houding zal blijken. De Duitsche rijksregeering heeft in de overtuiging, dat door het Fransch-Russi- sche militaire bondgenootschap de juridi sche en politieke voorwaarden voor het Rijnpact van Locarno zijn opgeheven, harerzijds besloten, de volle souvereiniteit over het geheele Duitsche rijksgebied eindelijk weder te herstellen. Zij heeft echter de Duitsche troepen in dit gebied van het Duitsche rijk niet laten binneiunarcheeren, om daarmede een daad dn haar eigen belang te verrichten, dooh zij heeft zich tot deze daad genoodzaakt gezien, om daarmede voor Duitschland de voorwaarden te scheppen, waaronder het tot een nieuw accoord inzake een duide lijke en redelijke organiseering van den Europeeschen vrede kan toetreden. Deze voorwaarde zal te allen tijde slechts gevonden kunnen worden in een volkomen rechtsgelijkheid der tot een dergelijk ge^ meensohappel ij k optreden besluitende landen. Derhalve moet deze Duitsche daad, waar door tenslotte de volle souvereiniteit van het Duitsche rijk in zijn eigen gebied wordt hersteld, niet gescheiden worden van de door de Duitsche regeering aan de andere volken voorgestelde accoorden tot algemeene waarborging van den Europee schen vrede. Wanneer de andere staten en regeerin gen bereid zouden zijn, ook hunnerzijds te zoeken naar den weg, welke naar een dergelijke nieuwe waarborging van den Europeeschen vrede leidt, dan kunnen zij echter niet de elementaire grondslagen en voorwaarden van een dergelijke op de toekomst gerichte ontwikkeling van te voren van de hand wijzen. Want hierover dient klaarheid te bestaan; duurzame accoorden tusschen de Europeesche vol keren, met het doel een werkelijke waar borging van den vrede, kunnen slechts ge sloten worden in een atmosfeer van begrij pend erkennen en rekening houdend met de natuurlijke gelijke levens- en politieke rechten van alle daarbij betrokken vol keren. Wanneer bij het scheppen van een nieuwe orde in Europa begonnen wordt met de oude methode van een door haat inge geven onderverdeeling der volkeren in meer en minder gerechtigde, in on teerde en eervolle of zelfs in dicteerende en onderworpene, moet dit, omdat men onder de oude en verderfelijk gebleken voorwaar den is begonnen, tot hetzelfde resultaat leiden, d.w.z. de nieuwe regeling zal niet beter zijn dan de oude. Het zou voor de verdere ontwikkeling in Europa nuttig zijn, wanneer men aan alle zijden zou willen begrijpen, dat verdragen en dictaten in ihet leven der volkeren een juridisch verschillende waardeering ont vangen. Het dictaat zal wel voor den overwin naar een rechtsaanspraak schijnen in te houden, maar door den overwonnene steeds beschouwd worden als 'n tegen het recht in geschiede usurpatie en dienover eenkomstig worden beoordeeld. Verdragen, die door gelijkgerechtigden uit vrijen wil en uit vrije overtuiging gesloten worden, kunnen er aanspraak op maken, van beide verdragspartijen denzelfden en duurzamen heiligen eerbied te ondervinden. Duitschland heeft met het herstel der souvereiniteit in zijn rijksgebied eerst de voorwaarde tot stand gebracht, om dergelijke werkelijke verdragen te kunnen afsluiten. Tot dit doel en onder deze voorwaarde heeft de Duitsche regeering van haar kant de bekende voorstellen gedaan, waaraan zij ook thans nog vasthoudt. Het voorstel betreffende een ontwerp verdrag, waarvan de Duitsche regeering door den Britschen minister Eden in kennis werd gesteld, mist echter iedere voorwaarde voor de organisatie met suc ces van een werkelijken. duurzamen vrede, aangezien het allereerst opgebouwd wordt op een voor een groote natie ondragelijke discriminatie en op een wederom reeds van tevoren gepoogde constateering van niet-rechtsgelijkheid van Duitschland met de andere staten. Wanneer de Duitsche regeering haar toestemming zou geven tot dit voorstel, dan zou zij deelnemen aan de schuld voor alle daaruit noodzakelijkerwijze voort vloeiende. innerlijke, voortdurende afwij zing van de onder dergelijke voorwaarden het Duitsche volk opgedrongen deemoedi- gende onderwerping. Dit zal de Duitsche rijksregeering echter niet doen. Want het is volgens alle historische ervaring onmogelijk op een zoodanige basis een werkelijken en duur zamen, want uit vrijen wil en in gelijk gerechtigdheid van alle kanten gesloten en daarmede gerespecteerden vrede te vestigen. De Duitsche rijksregeering moet der halve al die bepalingen van het voor stel der Locarno-mogendheden afwij zen, welke in staat zijn, de eer der natie wederom te diffameeren, of de rechtsgelijkheid in twijfel te trekken, resp. op te heffen. De Duitsche regeering en het Duitsche volk hebben den diepen, ernstigen wensch na herstel van de volledige onafhanke lijkheid en de souvereiniteit van het rijk een groote bijdrage te leveren aan den Europeeschen vrede. Wij zijn er verder van overtuigd, dat alle pogingen om door economische conferenties een verbetering tot stand te brengen in den socialen toestand der yolkeren in Europa zoo lang vergeefsch zullen zijn, als het niet gelukt, den Europeeschen volkeren zoowel als hun politieke en economische leiding het ge voel te geven van een onvoorwaardelijke en voortdurende veiligheid. Deze veiligheid kan echter slechts liggen in een voor langen tijd gegarandeerde vastheid van den vrede. De Duitsche regeering verheelt zich niet, dat de wereld op dezen vrede als een van de zekerste bases voor een weer toenemen de welvaart der volkeren meer prijs stelt dan op welke in economische conferenties door onderhandelingen tot stand te bren gen hulp, ondersteuning of bevrijding van lasten ook. Op grond van deze overtuiging, heeft de Duitsche regeering haar voorstellen voorgelegd ter internationale bespreking. Wanneer zij derhalve gedwongen is het haar voorgelegde voorstel voor een ont- werp-verdrag der Locamo-mogendheden af te wijzen op al die punten, welke de eer en de rechtsgelijkheid van de Duitsche natie betreffen, gelooft zij echter ook op grond van de erkenning van haar mede verantwoordelijkheid voor het lot der Europeesche volkeren gevolg te moeten geven aan de voorstellen van de koninklijk Britsche regeering, van haar kant. door de indiening van mogelijke nieuwe voorstel len bij te dragen tot een oplossing van de Europeesche kwestie. De Duitsche regeering zou derhalve ook in dit document niet willen uit weiden in bijzondeibeden over de door haar af te wijzen punten, maar zij zou zich willen voorbehouden om dit, haar afwijzend standpunt in verband te brengen met een nieuw, diepgaand voorstel voor de overwinning van de Europeesche crisis, dat zij besloten heeft uit te werken. Zij zal dit voor stel aan de koninklijke Britsche regee ring overhandigen met den oprechten wensch, dat het deze regeering dan misschien moge gelukken daarin een basis te vinden voor het inleiden van die onderhandelingen, welke den Europeeschen volkeren den vrede en hun economisch en sociale leven een nieuwe bevruchting moeten geven. Op grond hiervan moet de Duitsche regeering de koninklijk Britsche regeering mede deelen, dat zij deze week van de laatste voorbereiding van haar verkiezin gen zuiver technisch niet meer in staat is een zoo omvangrijk en zooveer te overwe gen werk gereed te krijgen. Zij acht het bovendien noodzakelijk den ambassadeur von Ribbentrop ter mondelinge ophelde ring van eenige belangrijke problemen op Dinsdag 24 Maart nogmaals naar Londen te zenden. De Duitsche regeering zal dan Dinsdag 31 Maart haar diepgaand standpunt met haar positieve voorstellen ter beschikking stellen van de koninklijke Britsche regeering. De ontvangst te Londen. Von Ribbentrop zal vandaag opnieuw een onderhoud met Eden hebben. Na 2 a 3 dagen te Londen te hebben vertoefd, zal hij weer naar Berlijn vertrekken om waar schijnlijk pas na 31 Maart terug te kee- ren, den datum waarop de Duitsche re geering de tegenvoorstellen heeft gefor muleerd. Het voorloopige antwoord van Hitier heeft hier een niet ongunstigen indruk gemaakt. Het algemeene karakter en de toon van het document worden hier uit gelegd als een aanwijzing dat men de din gen niet wil forceeren, en dat een verzoe nende geste van Berlijn, wanneer de ver kiezingen voorbij zijn, niet uitgesloten moet worden geacht. Slechts enkele bladen leveren commen taar op het Duitsche antwoord. „News Chronicle" schrijft, dat de Brit sche politiek gebaseerd is op ondersteu ning van het collectieve systeem. „Dit is ook de reden waarom wij bereid zijn met Duitschland te onderhandelen. Frankrijk vergist zich wanneer het meent dat zijn weigering om te buigen, Engeland kan dwingen een militair bondgenoot schap met Frankrijk te sluiten". De „Daily Mail" uit zijn sympathie met het verlangen van Duitschland op voet van gelijkheid te worden behandeld en hoopt, dat Flandin niet zal volhouden in zijn weigering te onderhandelen. De „Daily News" betreurt de houding van Frankrijk en die van Duitschland. HITLER'S ZEVENDE REDE. Voor een ontzaglijke menigte heeft riikskanseV- Hitier gisteravond in de Duitsche hoofdstad een redevoering ge houden binnen het kader van de ver kiezingscampagne. Ik heb het vaste vertrouwen, zoo zeide de rijkskanselier o.m.. dat Duitschland ziln eereplaats tusschen de andere vol keren wederom zal gaan innemen. Dat Duitschland zwak was, is erg. maar dat men in het buitenland met die zwakheid als met een vaststaanden factor rekening hield, is nog veel eTger. Hieraan is nu echter een einde gekomen. In Duitsclilnd heerscht thans geen tweedracht, geen verraad meer. maar Duitschland wil ook geen andere volkeren onderwerpen, wil geen andere volkeren tot Duitschers maken. Hitier zeide er zelfs niet den minsten prijs op te stellen, wanneer anderen de Duitsche democratie zouden willen trach ten na te bootsen. Duitschland wil met de anderen in vrede leven, maar deze vredelievend heid moet men niet gelijk achten met karakterloosheid. Duitschland zal in geen geval capi- tuleeren voor de privileges van anderen. Wanneer anderen, aldus riep Hitier uit. zich vastklampen aan letters en paragra fen. dan klamp ik mij vast aan de eeuwige moraal. Voor anderen mogen paragrafen bestaan, voor mii bestaat het eeuwig levensrecht. Duitschland zal de eer der natie niet prijsgeven. Men moet thans een oude periode af sluiten. Men moet thans luisteren naar een hooger verstand en plaats inruimen aan een hoogere gerechtigheid. Wan neer men vraagt, wat eer is. antwoord ik daarop: eer is leven, fatsoenlijk leven. Als individu, zoo zeide Hitier. heb ik principes waar ik geen afstand van doe. Mijn eer is niet minder dan die van een ander, mijn belangen ziin niet geringer dan die van een ander en ik heb ook geen andere plichten dan een ander. Ais politicus denk ik niet anders. Ook volkeren kunnen niet leven zonder prin cipes. welke men als particulier niet zou kunnen laten varen. Duitschland wil andere volken niet hun vrijheid en vrede ontnemen, maar Duitschland wil ziin eigen vrijheid en vrede hebben. Onze generatie is ineengestort onze generatie moet ook weer opstaan. Wan neer de Europeesche.ivrede niet op een ander niveau gevestigdkan worden, zal de tijd aanbreken, dat die vrede niet meer aileen op paragrafen steunt en. zoo riep Hitier uit. ik geloof niet. dat er een vo:k is in Europa dat zijn nabuurvolk wil onderdrukken en vernederen. Dat kunnen alleen politici willen, die het eeuwig leven der volkeren niet begrijpen. Het geheele Duitsche volk is vastbeslo ten de discriminatie, die men thans van Duitschland eischt. van de hand te wijzen. Niet één man is daarentegen in opstand gekomen, neen. het geheele volk staat daartegen op Het doel van Duitschland is zeer dui delijk. Het wil meester in eigen huis ziin. Het wil zich niet mengen in de binnen- landsche aangelegenheden van andere volken, maar duldt ook niet, dat anderen op grond van paragrafen zich in de binnen- landsche aangelegenheden van Duitsch land mengen. Hitier kondigde in dit verband aan dat hij wat Duitschland werkelijk wil. de volgende week Dinsdag nog duidelijker zou herhalen. Dan wil hij de wereld toonen. wat wel mogelijk is. wat onmogelijk is en wat Duitschland nood zal aanvaarden. Ten riotte riep Hitier zijn toehoorders op. on 29 Maart over hem recht te spreken. DE VOLKENBONDSRAAD VERDAAGD. Gisteren is de Volkenbondsraad in bij zondere zitting bijeengekomen onder voor zitterschap van Stanley Bruce. De voorzitter herinnerde den raad er aan. dat deze mededeeling had. ge kregen van een document, dat zekere voorstellen behelst, die thans in studie zijn en die afkomstig zijn van de Locarno-mogendheden. Er is evenwel geen officieel beroep gedaan op den raad en één der onderteekenende mo gendheden heeft bekend gemaakt, dat geen enkele beslissing was genomen. De raad werd niet uitgenoodigd, te handelen en ook werd geen beroep op hem gedaan krachtens artikel 11 van het handvest. De voorzitter is van meening, dat de raad steeds den plicht heeft, de maatregelen te nemen, die hem wensehe- Hjk voorkomen. Hij gelooft dus, dat deze zitting niet gesloten, maar verdaagd moet worden en bijeen zal moeten komen, zoo dra het mogelijk zal blijken uit de huidige moeilijkheden te komen. Na van gedachten te hebben gewis seld, heeft de raad toen een resolutie aangenomen, welke als volgt luidt: „De raad zegt den vertegenwoordiger van het Vereenigd Koninkrijk dank voor zijn mededeeling. van 20 Maart, waarin kennis werd gegeven van den tekst der voorstellen, die op 19 Maart door de ver tegenwoordigers van de leden van den Volkenbond, die het pact van Locarno hebben onderteekend, werden opgesteld en die de respectieve regeeringen op het oogenblik bestudeeren. De raad is van meening, dat het optreden van den raad voor het oogenblik geschorst moet worden, op grond van de besprekingen, die thans aan den gang zijn. Hij noodigt bedoelde regeeringen nil, hem thans op de hoogte te hou den van de ontwikkeling dezer be sprekingen en besluit weer bijeen te komen, zoodra de omstandigheden 937 VEREENIGDE NEDERLANDSCHE AARDAPPELMEEL-INDUSTRIE - VEENDAM (Ingez. Med.) znllen aanduiden, dat het wenschelijk is, het onderzoek der kwestie voort te zetten." Overeengekomen werd. den voorzitter machtiging te verleenen, den raad bijeen te roepen, zoodra hij dat noodig mocht oordeelen en dat de andere eventueele samenkomsten, vallende onder de huidige buitengewone zitting van den raad, te Genève zullen worden gehouden. Die voortzetting zal waarschijnlijk over een tiental dagen geschieden. De motie tot verdaging der zitting, die door Stanley Bruce werd ingediend, gaf geen aanleiding tot levendige debatten. De Duitsche vertegenwoordigers maakten geen bezwaren. Intusschen verluidt nog, van den ande ren kant, dat zoo de onderhandelingen leiden tot een situatie, welke het vooruit zicht schept op een overeengekomen rege ling, het waarschijnlijk is, dat de verdere zittingen der Locarno-mogendheden te Lausanne zullen worden gehouden, ter wijl de Volkenbondsraad in Mei te Genève bijeen zal komen. De Duitschers weigeren naar Genève to gaan. zoo lang geen defi nitieve regeling tot stand is gekomen. FRANKRIJK BLIJFT WEIGEREN Volgens den correspondent van Havas te Londen is de Britsche regeering er officieel van in kennis gesteld, dat de Fransche delegatie weigert terug te komen op het Locamo-accoord, dat Vrijdag 1.1. tot stand is gekomen, en Duitsche tegen voorstellen te Londen te bespreken. In bevoegde Parijsche kringen bevestigt men, dat de regeering vast besloten is, de bespreking te weigeren van eventueele Duitsche tegenvoorstellen, voortvloeiende uit besprekingen der Duitsche staatslie den. hetzij te Londen hetzij te Berlijn, met vertegenwoordigers van Engeland. Men herinnert er aan, dat Sarraut en Flandin er na den 7en Maart krachtig den nadruk op hebben ge legd, dat Frankrijk niet onder bedrei ging zal onderhandelen en dat voor eenige onderhandeling met Duitsch land. de internationale rechtsorde dient te zijn hersteld. Zooals Flandin in de Kamer heeft ver klaard vormt het accoord van Londen één geheel, waarover niet nog eens kan worden onderhandeld en moet Duitschland de verantwoordelijkheid op zich nemen, het in zijn geheel te aanvaarden dan wel te verwerpen. Italië en Locarno. Volgens welingelichte Fransche kringen zou Mussolini den Franschen ambassadeur hebben medegedeeld, dat Italië de voor stellen van de Locarno-mogendheden niet zal goedkeuren alvorens het een defini tieve mededeeling heeft ontvangen betref fende den datum van opheffing der sancties. In Rome verklaart men echter dat het feit dat Mussolini zijn meening over het accoord der Locarno-mogendheden nog niet heeft kenbaar gemaakt, daaraan is toe te schrijven dat de Duce de laatste dagen druk bezig gehouden werd door de besprekingen met de Hongaarsche en Oostenrijksche ministers, en door de rede voering in de Kamer. Maandag gehouden. Men merkt op dat indien woordvoerders van de regeering dikwijls in de pers de stelling verdedigen dat een Italië waar tegen sancties worden toegepast, geen verplichtingen jegens mogendheden, die sancties toepassen, kan aanvaarden, deze stelling geen betrekking heeft op de hou ding van Italië als garant van Locarno. Dankbare Rijnlanders aan Hitier. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat 150.000 personen, die in de jaren 1923 en 1924 door de Fransche autoriteiten uit het Rijnland ziin gewezen, een dankbetuiging aan rijkskanselier Hitier hebben doen toekomen naar aanleiding van de herbe zetting van Rijnland. In het adres wordt gezegd, dat door de definitieve bevrijding van het vroegere bezette gebied het doel bereikt is, waarvoor 150.000 menschen. die Rijn- en Ruhrgebied hebben moeten ver laten hebben gestreden en geleden. Turkije wil versterking der Dardanellen. Naar verluidt, heeft de Turksche minis ter van buitenlandsehe zaken de leden van den Volkenbondsraad gisteren laten we ten dat de Turksche regeering er op zal staan, dat de Dardanellen weer worden versterkt, indien de voorstellen der Lo carno-mogendheden tot werkelijkheid zul len worden. De „News Chronicle" meent te weten dat de Dardanellen-kwestie nog niet openbaar in den raad naar voren is gebracht, door dat Bruce den Turkschen minister duide lijk heeft gemaakt dat het vraagstuk niet na zoo weinig voorbereiding op de agenda kon worden geplaatst. I Dzjidzjiga voor den derden keer gebombardeerd. Van Abessijnsche zijde deelt men mede, dat ten gevolge van het derde bombar dement van Dzjidzjiga 12 personen zijn gedood of gewond. Men voegt hieraan toe, dat de Italiaan sche vliegtuigen de ruïnes der stad heb ben gebombardeerd, waaruit dus duidelijk blijkt, dat bij de beide vorige bombarde menten de stad feitelijk reeds verwoest was. Men vreest thans een nieuw bombarde ment van Dessié, dat thans door de be volking in versneld tempo wordt ont ruimd. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba zegt. dat meer dan 20 vlieg tuigen hebben deelgenomen aan het bombardement op Dzjidzjiga. Gedurende meer dan twee uren hebben de vliegtui gen ontplofbare stoffen op de stad en de naburige dorpen laten regenen. Men is van meening, dat de hardnek kige bombardementen in hoofdzaak voort spruiten uit het verlangen der Italianen de zending van munitie langs den auto- mobielweg van Berbera op te houden. Deze verkeersweg is thans „hartader" voor de ravitailleering der Abessijnen, aangezien het onmogelijk is oorlogsmate riaal langs den spoorweg van Dzjiboeti aan te voeren Met kleine kanonnen van Zwitsersch. fabrikaat en uit mitrailleurs werd nog gevuurd op de Italiaansche vliegtuigen, maar het schijnt, dat de Abessijnen hier bij geen resultaat hebben bereikt. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat Italiaansche vliegtuigen per parachute vier mitrail leurs en een aantal geweren en revolvers, zoomede 10 000 kogels hebben neergela ten, welke bestemd waren voor een bende rebellen in Godzjam. Abessijnsche regee- ringstroepen, welke door de Italianen voor rebellen werden gehouden, hebben deze wapens en munitie in handen gekregen. Te Addis Abeba verklaart men. dat de op stand der stammen in Godzjam zeer onlangs onderdrukt is, maar volgens een ander bericht treden de opstandelingen in deze provincie nog tegen de door de regeering gezonden troepen op. Ten slotte seint de correspondent van Reuter-A.N.P. dat de leden der Vereeni- ging van Abessijnsche Vrouwen zich thans uitsluitend bezig houden met de vervaar diging van gasmaskers. Dagelijks kunnen 1000 gasmaskers worden afgeleverd. Deze maskers worden van flanel ge maakt. Ze zijn van een zeer primitief soort en doen denken aan die, welke in den wereldoorlog na de eerste gasbombar- dementen werden gebruikt. Bovendien hebben de Abessijnen niet de beschikking over chemische stoffen, waarin de mas kers zouden moeten worden gedrenkt om van eenig nut te kunnen zijn. (Copyright Reuter-A.N.P.). Graaf von Rosen te Addis Abeba. Reuter seinde gisteravond uit Addis Abeba: Vanmorgen is hier uit Kworam graaf i von Rosen aangekomen Zijn gelaat en zijn handen waren bedekt met brandwon den, veroorzaakt door mosterdgas. De graaf verklaarde, dat zijn vliegtuig te Kworam, hoewel het gecamoufleerd was, gebombardeerd en met machine geweren beschoten was, waarbij het echter niet beschadigd werd. Von Rosen bracht het toestel daarop uit de schuil plaats te voorschijn om duidelijk de Roode-Kruisteekens op de vleugels en de fuselage te doen zien. De Italiaansche bommenwerpers keer den daarop tot tweemaal toe terug om de machine van een hoogte van slechts 18 meter geheel te vernielen. Von Rosen deelde nog mede. dat de Italiaansche vliegtuigen voortdurend gas bommen werpen, en ook een gas ver spreiden, dat als een gordijn neerdaalt. De Britsche ambassadeur te Rome, Sir Eric Drummond, heeft het Italiaansche ministerie van buitenlandsehe zaken in kennis gesteld van de reisroute van de tweede Britsche ambulance, teneinde een herhaling van een bombardement te voorkomen. Rickett is weer uit Abessynië vertrok ken. H. C., te L. Uit krachte van authen tieke of onderhandsche bescheiden kan beslag gelegd worden onder handen van derden, op de gelden aan den schul denaar verschuldigd. Indien er geen be scheiden bestaan kan de president der rechtbank op een verzoekschrift verlof geven tot beslaglegging. J- B. Het is af te raden den titel te voeren. Onder bepaalde omstandigheden zoudt u zich aan een strafbaar feit schul dig maken. J J. L. te L. De trekkingen van de Staatsloterij hebben plaat? te den Haag in de Kazernestraat De trekkjnc nee ft plaats gehad op Maandag 23 Mn art 9 uur voorm. De trekkingen zijn voor het publiek toegankelijk. De ingang van de publieke tribune voor de Tweede Kamer is op het Binnenhof.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9