Vestigingseischer» voor den middenstand. NIEUWE GROOTERE TUBES LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Woensdag 25 Maart 1936 GEMENGD NIEUWS. voor dezelfde lage prijzen /O Zmeeï TkpicUent Uuf (ped- kovpeï RECHTZAKEN. Men make geen gesloten bedrijf KERK- EN SCH00LNIEUWS. ONTPLOFFING IN EEN SCHOORSTEEN TE ROERMOND. Arbeider uit Neer met ernstige brandwonden opgenomen. In de fabriek voor mechanische hout bewerking van de firma J. van Esser te Roermond heeft gisteren in een van de fabriek vrijstaanden schoorsteen een ont. ploffing plaats gehad, waarbij de 35- jarige gehuwde arbeider J Berben uit Neer zeer ernstige brandwonden opliep, terwijl de 28-jarige C. Frissen uit Roer mond eveneens eenige brandwonden kreeg. In den schoorsteen, die niet meer als zoodanig wordt gebruikt, werd den laat- sten tijd houtafval geborgen, dat eens in de twee dagen werd opgestookt. Dit ge schiedt ter plaatse nu reeds een aantal jaren, zonder dat ooit een ongeluk ge,- beurd is. Zoo stak men ook gisteren het mate riaal in brand. Aanvankelijk ging alles goed. doch toen de arbeider Berben de groote deur aan den voet van den schoor steen opende, om Frissen te toonen hoe de verbranding in zijn werk ging. weer klonk plotseling een hevige knal, die vrij wel onmiddellijk werd gevolgd door een steekvlam van aanzienlijke lengte, die rakelings langs de beide arbeiders streek en zoo'n groote hitte verspreidde, dat hun kleeren. vooral die van Berben, die er het dichtst bij stond, verkoolden. De beide mannen holden, met brandwon den overdekt, weg Onmiddellijk werd de hulp van een ge neesheer ingeroepen, die het noodig oor deelde dat Berben naar het ziekenhuis zou vervoerd worden. Op herhaald aandringen van den patiënt, die hevige pijnen leed. werd deze echter ten slotte in zeer zorg- wekkenden toestand naar zijn woning te Neer, dat op 12 K.M. van Roermond is gelegen, overgebracht. Frissen kon na verbonden te zijn, naar huis worden over gebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men volkomen in het duister. Men weet de toedracht, doch hoe thans de de laatste jaren geregeld uitgevoerde werk zaamheid zoo fataal heeft kunnen ver- loopen, is onbekend. Men vermoedt, dat in den vorlgen nacht lets in den schoorsteen, die buiten de fa briek is gelegen, is geworpen. Dit conclu deert men uit het feit. dat gisteren nog afval in den schoorsteen is gestuwd en dat de ontploffing zich eerst na circa 30 seconden toen de jongste laag dus was verbrand voltrok. Men heeft hierom trent echter niet de minste zekerheid. Dc nieuwe Pepsodent tubes bevatten 10 ",0 meer tandpasta dan de oude en worden voor dezelfde prijzen verkocht. Dit bctcekent een groote besparing voor iedereen. De samenstelling van Pepsodent is onveranderd gebleven en is gebaseerd op een wetenschappelijk feit dat tandfilm van de tanden verwijderd moet worden. Want tandfilm neemt verkleurende stoffen in zich op. het brengt bacteriën in contact met dc tanden, bacteriën, die bederf kunnen veroorzaken. Pepsodent is ..de tandpasta, die tandfilm verwijdert", bevat geen zeep. geen schurendebestanddeelcn. kort om niets dat het teerc glazuur kan beschadigen. Koopt nog heden een nieuwe grootere tube van deze beroemde tandpasta. 935 (Ingez. Med.) DAK VAN FABRIEK INGESTORT. DE EX-ARCHITECT VAN HUIZEN STAAT TERECHT. GRIJSAARD BIJNA IN DE MODDER GESTIKT. Toen de trein van 17.22 uur van de lijn RotterdamHoek van Holland gisteren het z.g. Hooge Stort nabij Hoek van Hol land passeerde, ontdekte de bestuurder tot zijn schrik, dat op een langs de spoor baan liggend opgespoten stuk grond een bejaard man tot halverwege het lichaam in den modder was gezakt. De bestuurder bracht den trein tot stilstand. Het bleek, dat de man zonder reddingsmateriaal als planken of andere hulpmiddelen niet be reikbaar was. Daar de oude man het hoofd nog eenigen tijd boven de modder kon houden en slechts langzaam wegzakte, bleef er voor den treinbestuurder niets anders over dan tot de eerstvolgende boerderij door te rijden. Daar werden ter stond eenige werklieden bijeengebracht, die met medeneming van eenig materiaal naar de door den treinbestuurder aange wezen plaats togen, zoodat de trein met eenige vertraging kon doorrijden, De werklieden slaagden er vrij spoedig in het slachtoffer, den 70-jarigen M. Verweij uit Hoek van Holland, te bevrijden. De on gelukkige was omstreeks half vier in deze benarde positie geraakt en had reeds den moed opgegeven te worden bevrijd. „Vad." 200 ARBEIDERS GEDOOD. Tengevolge van het instorten van het dak eener in aanbouw zijnde jutespinneri) in Nepal iBritsch-Indië) zouden 200 in- heemsche arbeiders zün gedood en tal van anderen gewond. DE OVERSTROOMING IN AMERIKA. Door het water van de Ohio zijn weer groote gebieden overstroomd. Tientallen plaatsen in Ohio, Kentucky en Indiana staan blank. 20.000 personen zijn dakloos geworden, 10 menschen zijn om het leven gekomen. Men vreest dat de rivier op nieuw zal stijgen door den toevloed van water van de Mahoning en de Tuscara was. Volgens weerkundigen is dit gevaar niet groot. Ook de Mississippi stijgt snel en voortdurend. Groote gebieden in Wis consin zijn overstroomd. In Texas hebben cyclonen groote schade aangericht. De af gevaardigden van de geteisterde staten hebben een motie ingediend, waarin wordt I aangedrongen op instelling van een ge mengde Congrescommissie voor de uitwer king van een steunplan en tot permanente bestrijding van het overstroomingsgevaar. Verdacht van valschheid in geschrifte. Het gerechtshof te Amsterdam zette gis teren de behandeling voort van de straf zaak tegen den ex-gemegnte-architect van Hulzen, C. M. die op 24 October 1934 door de rechtbank te Amsterdam was vrijge sproken van de hem ten laste gelegde valschheid in geschrifte. Hem was ten laste gelegd, dat hij op of omstreeks 9 Februari 1931 door den boek houder der gemeente een certificaat van betaling had doen opmaken of verval- schen. waarin den kassier van het bedrijf van Openbare Werken werd opgedragen aan Gebroeders Loodsma te Amsterdam uit te betalen de som van f. 1364 wegens levering van 62.000 straatsteenen. Op 9 Februari zou verdachte dit certificaat ter uitbetaling hebben aangeboden of doen aanbieden en hij zou het stuk voorzien hebben van de volgende verklaring: „bo venstaand bedrag door mij ontvangen den 9en Februari 1930" en onderteekend heb ben met den naam P. Loodsma. Bij een onderzoek, dat te Huizen had plaats ge had, bleek, dat of de 62.000 steenen ver dwenen, of nooit geleverd waren, zoodat de f. 1364 aan „P. Loodsma", den schipper, die de steenen zou geleverd hebben, ten onrechte zouden zijn uitbetaald. Doch deze schipper Loodsma is ook bij herhaalden poitie-oproep onvindbaar ge bleven. In hooger beroep elschte de procureur generaal een gevangenisstraf van ander half jaar wegens het doen opmaken van een valsch geschrift en het gebruikmaken daarvan. Op 16 Mei 1935 gelastte het Hof bij in terlocutoir arrest een nieuw onderzoek.dat plaats had op 5 Juni. Het O. M. persis teerde bij zijn eisch. Wederom echter wees het Hof een interlocutoir arrest; de zaak werd teruggewezen naar den rechtercom missaris voor het doen van een onderzoek naar de gronden van 't rapport Boomsma. De heer Boomsma had een rapport uitge bracht over het aantal verwerkte steenen. Gisteren vervolgde het Amsterdamsche Hof de behandeling van deze zaak. Na het getuigenverhoor eischte 'de pro cureur-generaal, mr. Versteeg, een gevan genisstraf van IV; jaar met bevel tot ge vangenneming bij het uitspreken van het arrest. De verdediger, mr. Vonkenberg, conclu deerde tot vrijspraak. Arrest op 7 April. BOERDERIJBRAND TE ENTER. Gistermiddag te ongeveer half vijf brak brand uit in een boerderij, bewoond door den heer J. Averdijk te Enter (Dr.). De brandweer van Enter tastte het vuur aan met de motorspuit. Het woonhuis ging In vlammen op. Verzeke ring dekt de schade De oorzaak van den brand is onbekend EEN ENGELSCH ADMIRAAL VERMOORD. DOODELIJKE VAL. Zondagavond had de ongeveer 55-jarige koopman Z. te Sluis het ongeluk in zijn woning van de trap te vallen. Gisteren is hij aan zijn verwondingen overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. QUEEN MARY TWEEMAAL VASTGELOOPEN. SCHADE WERD EVENWEL NIET AANGERICHT. Naar thans bekend geworden is, heeft de Queen Mary" in de eerste kwartmijl van haar reis tweemaal den grond .ge raakt. De eerste maal kreeg de wind vat op den romp, waardoor het schip naar stuur boord zwaaide en de boeg terecht kwam in de modder aan den noordelijken rivier oever en het achterschip aan den zuide lijken oever den grond raakte. Het duurde 20 minuten voor de sleep- booten het schip weder in diep water hadden gebracht. Vijf minuten iater deed de wind gehol pen door het getij, de boot naar stuur boord zwaaien en voor den tweeden keer stootte de boeg op den grond Naar echter gemeld wordt, is geen schade aangericht. Om 14.05 uur is de Oceaanstoomer te Greenock aangekomen. Het Clyde-traject, ongeveer veertien mijl, werd afgelegd in drie uur en vijf en dertig minuten. In een Iersch graafschap. De 73-jarige admiraal Henry Boyle Somerfield is gisteravond in zijn woning in het graafschap Cork in Ierland ver moord. De admiraal wilde zich juist te bed begeven toen zich aan zijn woning een man vervoegde die hem wenschte te spreken. Kort daarop werd de admiraal door den onbekende doodgeschoten. De dader wist in een auto te ontkomen. De politie zette direct de omgeving af doch tot dusver is nog niemand gearres teerd. Het motief van den moord is naar men gelooft het feit dat de admiraal de recru- teeringscampagne der regeering steunde. Een exemplaar van het aanplakbiljet waarmede jongelieden werden aange spoord dienst te nemen was n.l. door dbn moordenaar in de hall van de woning van het slachtoffer geworpen. DE INBRAAK BIJ EEN JUWELIER TE UTRECHT. In den nacht van 29 op 30 Januari j.l. drongen een 24-jarige metselaar, H. v. L„ de 22-jarige winkelbediende H. W. J. H. en de 25-jarige koopman J. A. S. door de Buurkerk de zaak van den juwelier Es- mann aan den Steenweg te Utrecht bin nen. Toevallig kwamen zij in een verkeerde kamer waar het dienstmeisje sliep. Deze riep om hulp en de mannen vluchtten na het meisje mishandeld te hebben. De officier van justitie eischte tegen v. d. L. en H.. die bekenden, leder eeq Jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voor waardelijk. De derde verdachte ontkende. De officier eischte tegen hem een jaar gevangenisstraf met aftrek van voor-ar rest. Uitspraak 7 April. HONGERIGE VOSSEN DRINGEN SIBERISCHE DORPEN BINNEN. In de streek van Karimskaia in Siberië worden buitengewoon veel vossen waar genomen. Deze dieren dringen de laatste dagen, gedreven door den honger, zelfs de dorpen binnen en vallen menschen en dieren aan Verscheidene personen zijn gewond. De boeren organiseeren groote jachtpartijen en maken een kostbaren buit. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Alhoewel de aanvoeren op de slachtvee- afdeelingen ook begin dezer week nog vrij beduidend zijn te noemen, was de handel toch behoorlijk goed en bleven de prij zen zich gemakkelijk handhaven. Er is momenteel heel wat betere vraag naar rundvleesch, als naar varkens- vleesch, want zeer merkwaardig gaat het met de varkensprijzen slecht. Men wacht van week tot week of de Centrale dooi de prijzen voor het spek te verhoogen, zal stimileeren. 't Binnenland neemt op heden heel weinig spek af en Duitschland slechts het gewone contingent, zoodat er heel wat in de zouterijen en in de vrieshuizen blijft zitten. Er is nog veel oude voorraad. Ge woonlijk neemt de vraag naar vet spek KANTONGERECHT ALPHEN. Door het kantongerecht te Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen. Wegens overtreding der Vis- scherijwet: J K te Den Haag f. 2.50 subs. 2 dagen met uitlevering hengel of f. 0.50 subs 1 dag. Overtreding der Motor en rijwielwet: C. L. te Zwammerdam f. 2 subs. 2 dagen; G. C. A te Boskoop f.2 subs. 2 dagen: Ch. de V. te Lelden f.2 subs. 2 dagen. Spoorwegwetovertreding: J. v G. f. 1.50 subs. 1 week tuchtschool- straf. Art. 460 wetb. van strafrecht P. F. S. te Den Haag f. 2 subs. 2 dagen Overtr. art. 424 wetb v. strafrecht H. J. v. d. D. te Zoeterwoude f. 8 subs. 8 dagen. Art. 453 wetb. v. strafrecht K. E. en D. v. d. H. beiden zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande resp. tot f. 12 subs 12 dagen en f. 15 subs. 10 dagen. in April en Mei sterk toe, zoodat dit misschien hulp kan bieden. Intusschen neemt het aantal zware varkens ook steeds toe, zoodat de perspectieven nu juist niet al te gunstig zijn. We noteerden op de verschillende markten slechts 151/: tot hoogstens 16'/; cent per pond en de handel was ook in geslachte varkens heel slecht. Op de ge- bruiksvee-afdeelingen bracht het mooie voorjaarsweer wederom heel wat men schen op de been, doch men klaagde over hooge prijzen, die werden bedongen, het geen voor de hand ligt. Goed vee is betrekkelijk schaarsch, waardoor koop en verkoop van den boer aan den koopman en omgekeerd weinig soepel is. Maar de weiden moeten straks weer bezet worden en vraag en aanbod regelt den prijs al gaat het dan stroef, ten slotte verwisselt alles van eigenaar. Zoo werd dan ook gisteren te Rotterdam, evenals te Groningen en Purmerend na genoeg alles geplaatst. We vernemen dat in het Zuiden des lands de voorraden slachtvee aanzienlijk minder worden en dat daar de prijzen flink hooger zijn dan boven de Moerdijk. Het slachtvee wordt vast duurder, is dan ook vrijwel de alge- meene opinie. Vette kalveren waren ook goed ver handelbaar en vooral de beste kwalitei ten wat duurder. We noteerden van 18 tot 35 cent per pond levend. Nuchtere groot aanbod en lage prijzen, f. 3f. 6 per stuk. Wolvee bij korte aanvoeren alge meen duurder en men kocht weer vlot voor België. De Poolsche concurrentie schijnt door onze betere kwaliteit weer te zijn be dwongen. Jonge zuiglammeren werden thans vrij veel voor Frankrijk gekocht, in prijzen van f.8f. 11 per stuk wat voor het nog jonge en lichte goed een beste prijs is. De geslachte prijs is gemiddeld f. 1 per KG. 1 De meening van den heer Ed. G, Schürmann. (Van onzen reisredacteur). De heer Ed. G. Schürmann. Het wetsontwerp tot regeling van de vestiging van inrichtingen, waarin eenige nieuwe tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend, welk ontwerp gisteren is gepubliceerd, heeft ons aanleiding gegeven het oordeel over deze aangelegenheid te vragen van den heer Ed. G. Schürmann, den voorzit ter van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Zooals men weet, bedoelt dit wetsontwerp een vergnunningsstelsel in te voeren voor de vestiging van nieuwe bedrijven, waar bij met zekere nader te bepalen vesti- gingseischen zal worden rekening gehou den. De heer Schürmann verklaarde zich onmiddellijk vóór vestigingseischen, doch dan alleen minimale. De nieuwe maatregelen mogen er nooit toe lei den, van het middenstandsbedrijf een gesloten bedrijf te maken. Daarvoor moeten we vooral oppassen. Zoo licht gaat men te ver en hoe krijgen we het dan ongedaan? We hebben nu al zóó veel crisismaatregelen, dat het mis schien een nieuwe crisis zal veroor zaken, als we trachten ervan af te komen. Hier ligt het evenwel in de bedoeling, maatregelen te geven, die ook voor nor male tijden zullen gelden. De heer Schür mann kon daarmede instemmen, wanneer daardoor voorkomen wordt, dat Iemand maar zoo kan neerstrijken in den een of anderen leeg staanden winkel, goederen inkoopt, waarvan hij de leveranciers niet betaalt, en aldus, door onder den prijs te verkoopen, niet alleen zijn concurrenten een strop bezorgt, doch ook zelf er slech ter van wordt, doordat hij hoe langer hoe meer schuld maakt. Het zal goed zijn, wanneer er de eisch gesteld wordt van het bezitten van een zekere vakbekwaamheid en voldoende kapitaal om den eersten stoot op te vangen, zoodat de man niet na verloop van een maand bijvoorbeeld gaat sukkelen met de huur. Verder moet de wetgeving evenwel niet gaan, omdat anders een servituut wordt gelegd op ko mende geslachten. Leegstaande winkels. Bij verhuizing van een winkelier zal re kening gehouden dienen te worden met de leegstaande winkelhuizen. In een stad als Rotterdam zijn er daarvan wel een 1400-tal, die alle wel niet zoo gauw ver huurd zullen zijn. De overheid zou op dit gebied ook goed werk kunnen doen door de uitvaardiging van 'n verbod om woon huizen in winkelhuizen te verbouwen. De gelegenheid maakt den dief en de winkel maakt den winkelier. In tal van plaatsen zijn woningblokken opgericht met over heidssteun, waarin ook winkels gebouwd zijn, omdat die meer huur opbrengen. Die winkelhuizen zijn daar dus neergezet uit de zucht om het bouwen der hulzen meer rendabel te maken. De overheid gaat daarbij door haar steun niet vrijuit en nu dreigt zij met de andere hand terug te nemen, wat zij met de eene heeft gegeven. Het behoefte-element wil de minister gelukkig niet Inschakelen. Want wat is behoefte? Wat men zichzelf verbeeldt noodig te hebben. Het ls dus een zeer sub jectief element. Eigenlijke behoefte aan winkels ls er maar zeer gering. Als er in een bepaald stadsdeel van elke soort een paar winkels zijn, dan kan dat onder ze kere omstandigheden voor de distributie voldoende wezen, want desnoods kan men zijn waren thuisbezorgd krijgen. Elke win kelier zou natuurlijk graag de eenige zijn in zijn branche, maar dat Wil nog niet zeggen, dat daarmee aan de behoefte wordt voldaan. Het behoefte-element is zeer gevaarlijk en de Inschakeling ervan kan tot buitengewoon ongewenschte con sequenties lelden. Geef ieder een kans. Wanneer men de menschen verhindert in alle mogelijke vakken te komen, waar moeten ze dan tenslotte wel heen? Waar laat men de menschen, die in een bepaald vak geweigerd worden? Niet iedereen wordt met kapitaal geboren en de mees ten van hen, bij wie dat wel het geval is, zijn het al weer kwijt, vóórdat ze meer derjarig zijn. Men kan van al die men schen toch geen ambtenaren maken, daar van zijn er toch al naar het oordeel van menigeen te veel. De meeste menschen, die nu een groote zaak hebben, zijn als bediende begonnen. Men mag het niet te genhouden, dat menschen met energie en vakkennis zich vestigen: het zijn immers ook de werkgevers der toekomstl Geef iedereen de kans, om met zijn werkkracht omhoog te klauteren, zooals dat tot nu toe het geval geweest is. Zoo vaak ziet men, dat iemand, die in het klein is be gonnen, door zijn energie een groote zaak weet te overvleugelen, wanneer deze ver waarloosd wordt door de kinderen, die in weelde zijn opgevoed. Dat men daarentegen de vestiging tegenhoudt van zoogenaamde winke liers, van die parasieten, die het vak bederven, ls een uitstekende maatre gel. Zonder middelen en zonder vak kennis moet niemand beginnen. Men zou bijvoorbeeld o.m. als eisch moe ten stellen, dat ze minstens zes maan den lang de huur kunnen voldoen en de hun geleverde goederen den eer sten keer kunnen betalen. De Kamers van Koophandel. Het wetsontwerp beoogt de inschakeling van de Kamers van Koophandel en Fa brieken voor de verleening van de noodige vestigingsvergunningen. De heer Schür mann achtte dat wel Juist, doch hij vrees de, dat deze instellingen in onze moderne wetgeving op den duur wel wat al te zwaar belast zouden raken. Zij kunnen zich ech ter hierdoor ook weer op nog ruimer schaal dan thans nuttig maken in de maatschappij, hetgeen zeker ook zijn goede zijde heeft. Al met al was dus de voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Midden standsbond over het nieuwe wetsontwerp niet ontevreden. Als het maar niet ver hindert, dat jonge menschen door eigen kracht omhoog komen, maar daar ziet het op 't eerste gezicht gelukkig niet naar uit. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDEDAG 26 MAART. AALSMEER. Ned.-Herv. Kerk (Dorp en Oost)Nam. 8 uur, biduur gewas. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. De Jong, van Den Haag. ZEVENHOVEN. Ned.-Herv. Kerk: Nam. halfzeven (bid uur gewas), de heer J. A. Dekker van Oudshoorn. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te Bergen op Zoom J. N. Bie- ger te Soekaboemi (Ned. Indië). GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Oosterend op Texel E. C. B. Kok te Nijemirdum (Fr.) NED. HERV, KERK. Beroepen: Te Oosthem (Fr.) J. Flnken- sieper, cand. te Zaandam. Te Middelharnis P Cuperus te 's-Grevelduin-Capelle. Aangenomen: Naar Hardenberg (als hulppred.i J. J. v. Zorge, cand. en hulp- pred. te Emmer-Erfscheidenveen, Ds. J. DEETMAN f In den ouderdom van 53 Jaar is in het diaconessenhuis „Bronovo" te Den Haag overleden ds. J. Deetman, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Alkmaar. Jan Deetman werd 30 Nov. 1882 te Delfshaven geboren en studeerde aan het gymnasium te Schiedam en aan de Rijksuniversiteit te Leiden. In 1910 candi- daat geworden in Gelderland, bevestigde ds. B. Wielinga van Delfshaven hem 5 Maart 1911 te Hoogmade in zijn eerste gemeente. Na l1/: jaar ging de overledene van de ethisch-orthodoxe richting over naar de vrijzinnige richting. In 1913 ver trok hij naar AndiJk, welke standplaats in 1914 met Oostwoud verwisseld werd. In 1910 vertrok ds. Deetman naar Oudshoorn, om 2 Maart 1924 te Alkmaar tot zijn dienstwerk te worden ingeleid door ds. W, D. M. Baar aldaar. De overledene was secr. van de Prov. Afd. Noord-Holland van de Ver. van Vrijz. Hervormden, alsook van het comité voor openluchtsamenkomsten voor Alkmaar en omgeving. Voorts was hij secundus-lid van het classicaal bestuur van Alkmaar. Van zijn hand verschenen verschillende geschriften, waarvan we noemen: Staat in de vrijheid; Modern Verweer; Geen oorlog meer; Voor vrijheid en voor recht, en De dag van het Pinksterfeest. Ds. Deet man, die een vurig strijder was geworden voor de rechten der vrijzinnigen in de Ned, Herv. Kerk. was redactielid van „Ons Godsdienstig leven" en vast medewerker aan „Kerk en Wereld". Zijn ongesteldheid was oorzaak, dat 5 Maart, den dag van zijn zilveren ambtsbe diening zonder feestbetoon moest voor bijgaan. Kort daarna werd hij in „Bro novo" opgenomen. Zijn stoffelijk overschot zal Vrijdagmid dag te Alkmaar worden teraardebesteld. 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14