THIJS IJS REDT SlM'S POES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 20 Maart 1936 UIT DE RIJNSTREEK. VOORSCHOTEN. Jaarvergadering R.-K. Klesvereeniging. t De R.-K. Klesvereeniging hield in het R.-K. Verenigingsgebouw haar jaarver gadering onder leiding van den heer J. J. Smit. Na opening las de secr., de heer Fr. Oorschot, de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. De heer J. J. Smit bracht verslag uit van de vergadering van den Kamerkieskring en de heer J. A. Mens van de vergadering van den Statenkies- kring. De penningmeester, de heer Th. v. der Berg, bracht het financieel verslag uit. De inkomsten in 1935 hadden bedragen f.162.08 de uitgaven f. 206.42, aldus een nadeellg saldo van f. 45.34. Van vorige ja ren was nog in kas f. 103.42, zoodat op 31 December 1935 het bezt der vereen, nog bedroeg f. 58.08. De commissie van controle had alles in orde bevonden. Tot leden van de commissie van controle werden be noemd de heeren N. Lamboo, C. Doeswijk en O. A. Niersman. Nier minder dan drie 'bestuursleden traden af, n.l. me], P. van Geest en de heeren M. Lakeman en F. Oorschot, die bedankt hadden als be stuurslid. In de vacature mej. P. van Geest werd gekozen de heer H. Banke en in de beide andere vacatures de heeren A. van der Krogt en W. Zoetemelk. De voorz. sprak een woord van dank aan de scheldende bestuursleden voor de vele werkzaamhe den verricht in het belang der vereeni- glng. Na rondvraag volgde sluiting. Woensdagavond om 22.35 uur trad in deze gemeente een storing op in de elec- trlclteitsvoorziening. Het euvel werd ver oorzaakt door een kabelstoring in deze ge meente. Eerst om 4.15 uur was de fout hersteld. WARMOND. Alf. Vergadering der Raffeisenbank. Onder Voorzitterschap van den heer J. C. v. d. Voet had In Hotel de Zon de alg. vergadering plaats van de Coöp. Spaar- en vooraohothan'k voor Land- en Tuinbouw alhier. De voorzatter gaf een overzicht van den economischen toestand In het Land en Tuinbouwbedrijf. De terugslag onder vindt ook de bank en het bestuur ziet zich dan ook dikwijls voor groote moeilljtöieden geplaatst. Spr. uitte echter zijn groote waatfdeering voor de wijze, waarop In het algemeen de leden hunne verplichtingen kiatawnen. Hij memoreerde het overlijden van de leden de heeren G. de Winter, A. Breedljk en A. C. de Vogel. Hierna werd overgegaan tot Installatie van den nieu wen kassier, den heer A. Versluys. De Voor- zltlfer twfjfelt niet, of hij zal met dezelfde toewijding zijn ambt vervullen als zijn voorganger. Nadat de Secretaris de notu len Ihad gelezen, werd het jaarverslag be handeld en vastgesteld. Hieruit bleek, dat het aantal leden op 31 Januari 1935 be droeg 113. Uitgegeven waren op 31 Dec. 1935, 1022 spaarbankboekjes; het spaar geld bedroeg f. 460.938.19. Terugbetaald werd in 1935 een bedrag van f. 201.118.49, zoodat op 1 Januari 1936 het spaarfonds bedroeg f. 259.159.70. Het totaal der voor schotten op 31 Dec. 1935 bedroeg f. 72541.50. Totaal werd aan rente ont vangen een bedrag van f. 3300.02. Het reserve fonds bedroeg op 1 Januari 1935 f. 20.574.96 en de winst over 1935 f. 1519. welke werd bijgeschreven bij het reserve fonds. Het aantal contracten op 31 Dec. bedroeg 63 met persoonlijke of zakelijke zekerheid, tot een totaal van f. 107.877.37. De controle-commissie deelde mede, de boeken en bescheiden van den kassier te hebben nagezien en in volkomen orde te hebben bevonden. Als leden der controle commissie voor 1936 werden benoemd de heeren J. Oudshoorn, W. K. Heyl en C. J. Stynman. De heer H. van Schie aftr lid werd met alg. st. herkozen. Wegens bedan ken van den heer G. Onderwater werd gekozen de heer J. C. van der Voet, die dus als voorzitter van den Raad van toezicht overgaat naar het bestuur. In zijn plaats werd als lid van den raad van toezicht na herstemming gekozen de heer P. F. Ver geer. De door het bestuur voorgestelde wijziging van art. 4 en 5 van het huishou delijk reglement, werd goedgekeurd. De heer J. C. v. d. Voet bracht den heer Kruseman afgetreden kassier, dank voor alles wat hij voor de bank heeft gedaan. Ook de heer W. K. Heyl bracht een woord van hulde en dank aan den heer Kruse man nliet alleen voor zijn werk over 1935. maar voor alles wat hij vanaf 1902 voor de bank heeft gepresteerd. Met hem gaat een model kassier heen. Groot is Uw vertrou wen hier in Warmond geweest, aldus spr., dooh ook bij de centrale bank, waarvan U vele jaren Inspecteur zijt geweest. De heer Kruseman dankte voor deZe vriendelijke woorden. Hij dankte zoowel leden als spaarders voor de jarenlange prettige samenwerking. Ook de heer Versluys dankte den Voorzitter voor de tot hem gerichte woorden en den heer Kruseman voor zijn bereidwilligheid waarmede hij hem in zijn nieuw beroep heeft ingewijd. Van de gelegenheid tot het nemen van afscheid van den vertrekkenden kassier werd een zeer druk gebruik gemaakt. WASSENAAR. Bij het uitstappen van de vracht auto van den heer B. kwam H. uit Kat wijk zóó ongelukkig terecht, dat hij zijn rechter onderbeen brak. Dr. H. verleende de eerste hulp, waarna hij naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden $erd overgebracht. ZEVENHOVEN. Toren en Kerk kunnen gerestaureerd worden - Kosten geraamd op f. 5000. De Raad vergaderde. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Van het Ministerie Is afwijzend bericht ontvangen betreffende de verhooging van steun aan werkloozen. Vervolgens werd de veel besproken ge meentetoren behandeld. De architect de heer Kok heeft de toren grondig opgeno men ,met als resultaat dat deze mèt de kerk gerestaureerd kan worden. De heer Kok schatte f. 5000 noodig voor restauratie. De raad achtte zulks niet te veel. De heer Kool wilde op spoed aandringen om bij de Synode der Herv Kerk te verzoeken haar architect v. d. Kloot Meiburg even eens een onderzoek te laten instellen naar RECLAME. STOP DIE VERKOUDHEID ONMIDDELLIJK. Zorg, dat zij U niet geheel in haar greep krijgt. Vernietig alle bacteriën, voordat zij zich hebben genesteld in Uw ademhalings organen, waar zij zich snel zullen ver menigvuldigen. Karsote, het wetenschappelijk samengestel de inhalatie-middel heeft sterk bacteriën-doodende kraoht. Sprenkel enkele druppels op Uw zakdoek en snuif de aangename, deslnfecteerende damp goed op. Tot ln de verste hoekjes worden Uw adem halingsorganen nu gevuld met een atmosfeer, waarin de bac teriën van verkoudheid of griep onmogelijk kunnen voortbestaan. Spoedig voelt U de verkoudheid afnemen. Vastzittend slijm komt los, pijn ln de keel wordt verzacht, het ademhalen gaat weer .gemakkelijk, Uw verkoudheid is verdwe nen en ge hebt de kaïns voor een erger aandoening voorkomen. 563 Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f. 0.90 per flacon (zak formaat) en f. 1.35 per flacon (2 x de kleine maatl, omzetbelasting inbegrepen. toren en kerk, alsmede naar de fundeerin gen. Besloten werd gezamenlijk de kosten voor onderzoek enz. ad f. 40 te betalen. (Gem. en Kerkvoogdij). Ged. St. gingen niet accoord om aan de Gr. een vergoeding te geven voor vervoer zijner schoolgaande kinderen naar de O.L.S. te Nieuwkoop, we gens opheffing der Gem.school alhier. Zulks zal de gemeente nu f. 15 per kind kosten, aldus p. j. f.45. Aldus besloten. Mededeeling werd gedaan van het feit dat de Keuringsdienst van Waren voortaan onder Haarlem ressorteert. I. v. Peet verzocht een gemeentewoning te mogen huren. De raad besloot deze on bewoond te laten. Volgde een verzoek van A. H. om toekenning van steun in verband met de afwijzende beschikking van B. en W. wegens het weigeren van werk bij v. W. Deze wees H. f. 16 loon toe, doch hij nam daar geen genoegen mede, als zijnde bene den den loonstandaard. De heer v. Veen hield een uitgebreid betoog ten gunste van H„ betreffende het loonverschll ln verband met den steun. Een breedvoerige discussie werd hier over gehouden tusschen B. en W en den heer Blom. De heer v .d. Meide stelde voor den Mi nister te vragen hoe te handelen. De heer Kool en v. Veen stelden voor aan H. steun te geven bij werkloosheid. Aangenomen. Nog was een verzoek inge komen van den werklooze D. om handels- geld na afwijzende beschikking van B. en W. Dit bleef afgewezen. Ged. St. keurden de ophooging der Alg. begraafplaats goed De raad besloot hier voor een aanbesteding te houden en een en ander in werkverschaffing door plaat selijke werkloozen uit te voeren, onder toe zicht van den doodgraver P. van Peet. Peet. De gemeente heeft een plan voor werk verschaffing. n.l. turfsteken onder toezicht van de Ned Heide Mij. De raad gevoelde er niet voor dit door jeugdige werkloozen te laten uitvoeren. Na rondvraag volgde sluiting. ALPHEN. GEMEENTELIJK PARKEERTERREIN VOOR AUTOBUSSEN. Nabij het station. B. en W. schrijven hieromtrent aan den laad Het is al reeds sinds langeren tijd dat de Ged. St. aandringen op concen tratie van de standplaatsen der onder scheiden autobusdiensten welke deze ge meente tot begin- of eindpunt hebben en zulks bij voorkeuring door inrichting van een centrale parkeerplaats op of nabij het Stationsplein alhier. B en W. erken nen dat een dergelijke concentratie van de intercommunale autobusdiensten, inder daad is aan te bevelen. In de eerste plaats is zulks toch in het belang van het reizend publiek, maar daarnaast wordt daardoor een zoo goed mogelijk sluitend geheel van de verkeersmiddelen, trein en autobus, verkregen. Dat B. en W. met het indienen van een plan terzake nog eehigen tijd hebben gewacht vindt zijn oorzaak niet in het feit dat zij een dergelijke concen tratie der autobusdiensten niet gewenscht achtten, maar hierin dat zij, met het oog op de daaraan verbonden kosten, een zoo gunstig mogelijke gelegenheid wilden af wachtenZou de inrichting van een be hoorlijk parkeerterrein, ter grootte van circa 400 M2 hetwelk zij gedacht hebben op het terrein der gemeente tusschen de Stationsstraat en de Gasfabriek normaal kosten ongeveer f. 1100.bij verharding met klinkers en f. 850.bij een verharding met puin en grind, thans doet zich de mogelijkheid voor een behoorlijke ver harding aan te brengen voor rond f. 400. door gebruik te maken van de straatklin kers welke komen uit de te verbeteren voetstraten oostelijk langs den rijkss- straatweg tusschen de brug bij Oosthoek en van het uit dat gedeelte rijksweg ko mende puin hetwelk ter beschikking der gemeente komt. In verband met het vorenstaande stel len B. en W. den raad voor: le. goed te keuren, dat een gedeelte van het terrein der gemeente gelegen aan de Stations straat, wordt ingericht tot centrale par keerplaats voor de verschillende autobus diensten welke deze gemeente tot begin- cf eindpunt hebben; 2e. voor de inrich ting een crediet ad f. 400.te verleenen. De commissie van bijstand voor de open bare werken kan zich met dit voors'el ver eenigen. Vergunning voor slachthuisbouw. In de raadsvergadering van 28 October 1935 werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt op het ver zoek van W. C. v. d. Vlist alhier om ont heffing van de bepaling van het raadsbe sluit d.d. 27 Oct. 1927 betreffende verkoop van een perceel bouwgrond aan de Lelie straat hoek Rozenstraat, krachtens welke het verboden is ter plaatse een ander pand gebouw of getimmerte op te trekken dan dat het karakter heeft van woonhuis dat uitsluitend als zoodanig wordt gebruikt. De heer v. d. Vlist heeft nu den wensch te kennen gegeven ter plaatse een zeer een voudige slachtruimte te stichten, welke ruimte noodzakelijk is voor zijn aldaar staande slagerswinkel De inrichting van de slachtplaats zal veel eenvoudiger zijn, o.a. zal daaraan geen rookerij worden verbonden; de on wonenden zullen naar te verwachten is geen hinder ondervinden, terwijl ook aan het karakter van woon- en winkelwijk geen noemenswaardige afbreuk zal worden gedaan, weshalve B. en W. den raad voorstellen te bevorderen, dat de mogelijkheid worde geschapen voor het bouwen van een slachtgelegenheid ter plaatse, als nu door v. d. Vlist wordt ge wenscht en daartoe in het raadsbesluit van 27 Oct. 1927 de noodlge wijziging aan te brengen.' Studieclub Chr. Besturenbond. In Concordia werd een vergadering ge houden van de studieclub der Chr. Be sturenbond, met als inleider de heer W. Geerlof. De waarn voorzitter, de heer J. van 't Wout presideerde. Over het onder werp „Onze bezwaren tegen het Fascisme" sprak de heer Geerlof. Spr. stond eerst stil bij de moeilijke tijden om daarna na te gaan de opkomst van het fascisme. Was het voorheen de S.D.A.P. waartegen werd opgekomen, nu is daarbij gekomen het Nat. Socialisme. Men rekent, aldus spr., niet met God en Zijn Woord en de open baring doet denken aan de tijden van de Romeinsche Keizers. Daarbij wenscht het Nat. Soc den arbeider op nog lager peil te brengen. Hoofdzakelijk gaan onze be-, zwaren tegen de beginselen, die in het minst niet rekenen met den geopenbaar- den wil des Heeren. Met onderscheidene voorbeelden, ook uit de practijk der N.S.B. zoowel van andere landen als in ons land werd dit nader toegelicht Er volgde een bespreking, waarbij ook werd stilgestaan bij plaatselijke toestanden, waaromtrent velen een verkeerd oordeel hebben over 't beleid van het dagelijksch bestuur onzer gemeente. Na sluiting ging de heer Geerlof voor in dankzegging. Alg. Verg, Fok- en Contrólevereeniging. De voorzitter de heer v. Galen opende de vergadering der Fok- en Contrólevereeni ging Alphen en Omtreken. Het aantal leden is weder met 3 toegenomen zoodat over 1936, 700 koeien gecontroleerd zullen worden. De secretaris las de notulen, wel ke werden goedgekeurd. Hierna las de secretaris het jaarverslag 1935. waarvoor de Voorz. hem dank bracht. Het verslag van den controleur bevatte o.a. de gemid delde opbrengsten van alle in 1935 afgeslo ten lijsten op verschillende leeftijden, be nevens enkele bijzondere opbrengsten. De penningmeester deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De ontvangsten waren f. 1705, de uitgaven f. 1705; batig saldo f. 42. De voorz. dankte den penningmeester voor zijn accuraat be heer. Het aftr. bestuurslid de heer H. Voorbij werd herkozen, 'De omslag wordt bepaald op f. 2.40 per koe. Besloten werd bij het gemeentebestuur om medewerking te verzoeken van den te houden Fokvee- dag. Aanwezig waren 18 leden, alsmede de controleur de heer Verhoeven Rijksvee- teeltconsulent. De voorzitter sloot de bijeenkomst. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van de vereen tot het uitzenden van kinderen naar Chr. vacantiekolonies heeft f. 164.52'/! opgebracht. Op den Gouwsluischeweg werd de groentewagen van den handelaar R. Gr., staande rechts van den weg aangereden door een uit de richting Utrecht komende vrachtauto geladen met hout van de hout- fabriek „De Concurrent" uit Bergambacht De wagen van Gr. werd zwaar beschadigd, terwijl bovendien van de groenten en aardappelen veel verloren ging De schade wordt geschat op f. 40.—. B. en W. stellen den raad voor van de Rotterdamsche Bankver. N V aan te koo- pen de haar in eigendom behóorende voet straten langs de Wilhelminastraat. benoo- digd in verband met de verbreedin- dezer straat. BODEGRAVEN. Buitenlandsch bezoek. De fa. Gebr. Beijen kreeg onverwacht een 40-tal Duitschers op bezoek. Het betrof hier een gezelschap directeuren van Zui velfabrieken, die onder leiding van Prof. Otto een reis door Nederland maakte en bij het passeeren van Bodegraven besloot af te stappen en een bezoek te brengen aan de pakhuizen der firma. De heer A. Beijen leidde het gezelschap rond. Bazar D.O.S. Een groote bazar ten bate van de kas der Chr. Gymnastiekvereen. DOS. is ln het Beursgebouw geooend. Daarvoor had men de beschikking gekregen over de groote benedenhal van het fraaie gebouw Op vlotte wijze was de zaal met tafels in gericht. terwijl de boxen langs de wanden uitnemende verkoopsstands bleken te zijn Er was veel te koop! Het gebruike lijke postkantoor was weer aanwezig, bovendien natuurlijk schiettenten, grat>- beltonnen enz. Zonder veel plechtigheid had te zeven uur de opening van den bazar plaats. Het uur was wel wat vroeg gekozen, zoodat nog slechts weinig be langstellenden die opening konden bij wonen. Later kwamen er echter meerdere bezoekers, zoodat er goede zaken werden gemaakt. Alhier is de 43ste goedbezochte jaar vergadering gehouden van de afd Bode graven van het Ned. Werkl. Verbond Patrimonium. De voorzitter, de heer F. de Haan opende, waarna zoowel secre taris als pennningmeester hun jaarver slagen leverden. Gesproken werd door den heer Dalmaijer uit Rotterdam secr van de Gewestelijke Organisatie Z.H. over „Zegen of vloek" Enkele leden leverden daarop een muzikale bijdrage waarna het lid A. Blok sprak over „Onze taak in dezen tijd". Enkele voordrachten, muziek nummers en toespraken van afgevaardig den vulden verder den avond. Gevonden: 1 schaar en 2 rijwielbelas- tingmerken in etui. De Herv. Diaconie ontving giften van f. 100 en van f. 10. Onder leiding van den heer I. Hoo- gendoorn werd de jaarvergadering gehou den van de Confessioneele Verecniging. Voor den kring der leden sprak ds. Odé van Koudekerk over het vraagstuk van „de Kerk". Het was een boeiende rede, die met groote aandacht werd gevolgd. Het aftredende bestuurslid, de heer J. v. d. Marei werd herkozen. In de Verhoeff-Rollmanschool kwam de Christ Schoolvereeniging bijeen. De voorzitter, de heer A. de Wit opende, waarna de jaarverslagen werden uitge bracht. Een belangrijk deel van het alge meen verslag was gewijd aan den toe stand der scholen, die zich in bloei ver heugen, terwijl tevens gesproken werd over de welgeslaagde concentratie der scholen. Inplaats van de aftr. bestuursleden J. Th. v. Ghesel Grothe en J. Windhorst werden tot bestuurslid gekozen de heeren J. M. Pfauth en J. J. Veerman. De aftredenden werden toegesproken door den voorzitter en door de heeren P. Maaskant en P. M. Smit, waarna beiden dankten. Ds. Klüsener verrichtte de sluiting. Het werk aan de Noordstraat is door B. en W. gegund aan de fa. Oudens te Alphen a .d. Rijn, die op 6 na de laagste inschrljfster was. Reeds a.s. Maandag wordt met de werk zaamheden begonnen. Aan de R.K. Naaischool verwierven de dames Zuster Dionisia, Zuster Clasiena en de Jongedames C. Bunnik, A. Kaptein, L. Merkens, J. v. Rooijen, S. Hooljmans en S. Vermeulen ht diploma Costumlère. Mej. M. M. Kaptein en M. Kronwijk ont vingen het diploma Lingerie. Tot kweekellnge met acte aan de Chr. Scholen, speciaal voor de Verhoeff Rollmanschool is door het bestuur met ingang van 1 April benoemd mej. M. Jans sen te Baarn. BOSKOOP. Concert Boskoopsch Strijkorkest. In hotel „Kiaassen" heeft het Bos koopsch Strijkorkest voor een goed be zette zaal haar voorjaarsconcert gegeven. Het was ditmaal een Beethoven-avond. Het programma bestond uit de ouverture „Carislap" op 62. het Adagio en Allegro uit dë 4e symphbnie. het Trio in Es dur op. 1 en de le Syjnphonie in C dur op. 21. Deze composities werden onder leiding van den directeur, den heer Max Weil als altijd vlot. en tot in onderdeelen correct uitgevoerd. Ook het Trio ln Es dur opus 1, uitge voerd door de heeren Hoenderpaal. piano, Weyman. viool en Karreman alt-viool vond een dankbaar gehoor. Een geanimeerd bal besloot dezen in alle ooz'cbten goedge slaagden avond. Aanval op controleur der steunverleening. De steuntrekker F. werd door den con troleur voor de steunverleening den heer v. d. W. betrapt op het feit dat hij op een kweekerfj aan den arbeid was. waarop de controleur aanmerking maakte. F. wond zich toen dermate op dat hii den controleur te lfif ging. Doordat de man Juist bezig was met carboleumbespuiting, kwam een gedeelte van dit bijtend vocht ip het gezicht van v. d W.. die zich onder dokterstiehandeling moest stellen. Tegen F. die door de politie werd gearresteerd is proces-verbaal opgemaakt. HAZERSWOUDE. Het Zilveren jubileum van ds P. L. Kiehl Het jubileum van ds. Kiehl is vanzelf sprekend ook herdacht en gevierd door de leerlingen der Chr. School der Ned. Herv. Gemeente, die daartoe in het schoolge bouw bijeen waren gekomen. Nadat door een leerlinge bloemen waren aangeboden aan mevr. Kiehl zongen de leerlingen gezamenlijk een voor deze ge legenheid gemaakt lied, waarna de heer M. Jansen, hoofd der school, den predikant in hartelijke woorden toesprak. Hij dankte ds. Kiehl voor zijn arbeid, bij de oprich ting dezer school en schetste de beteekenis van deze daad voor het Chr. onderwijs te dezer plaatse. Namens de leerlingen bood hij een bureaulamp aan en namens het personeel der school een vaas met rozen. De jubilaris dankte daarop hartelijk voor de tot hem gerichte woorden en de aange boden geschenken. Hij betuigde zijn sym pathie met de school en het werk, er in verricht en wenschte personeel en leerlin gen Gods zegen toe. De leerlingen zongen ten slotte ds. en mevr. Kiehl een Zegenbede toe, waarna ze. na getracteerd te zijn .huiswaarts keerden. NIEUWVEEN. Afdeeling Chr. Jongerenbond opgericht. In de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk had een bijeenkomst plaats met het doel om een Jongerenbond op te richten. De belangstelling van de zijde der jeugd was voortreffelijk. De voorzitter van het voorloopig comité, de heer H. Nout, opende met een woord van welkom aan ds. H. G. Brink en den heer A. Kromhout uit Alphen aan den Rijn. De heer Kromhout zette dan uiteen, wat de Vrijz. Jongeren bond voor oogen heeft en de werkwijze op de clubavonden. Ds. Brink betuigde zijn volle instemming met het tot stand komen van een Jongerenbond. Het verheugde spr. dat het initiatief uit de jongeren zelf komt, zonder drang van predikant of ker- keraad. Spr. zegde zijn medewerking in alle opzichten toe. Vervolgens werd overgegaan tot op richting van een afd. V.C.JH. De voor- loopige secretaris kon reeds 21 leden no- teeren. De voorzitter sloot met een woord van dank vooral tot ds. Brink en den heer Kromhout. Propaganda-avond Ned. Chr. Land- arbeidersbond. In het Onthoudersgebouw werd een propaganda-avond gehouden, van de afd. Nleuwveen van den Ned. Chr. Landarbei- dersbond. De voorzitter, de heer C. Riet veld opende met gebed. De heer H de Groot uit Groningen, hoofdbestuurslid van den bond, behandelde „Waarom Chr. georganiseerd?" De bond telt 26 a 27.000 leden. Het gaat nu in hoofdzaak om het collectief arbeidscontract, want daarnaar wordt het loon in de vrije bedrijven gere geld, alsmede de steunnormen. Wij moeten georganiseerd zijn en trachten te behou den, wat verkregen is door de organisaties, aldus spr. Met een opwekking om trouw te blijven aan de Chr. organisatie besloot spr. zijn rede. Na gedachtenwisseling sloot de heer de Groot met gebed. Vergadering „Stille Omgang". De vergadering van het gezelschap, de .Stille Omgang" was niet zoo druk bezocht als vorige jaren, maar dank zij de goede gedachte, dat de leden ook hun huisge- nooten mochten meebrengen, was de op komst toch bevredigend, toen de voorzit ter, de heer P. J. J. Stouten opende. De aanwezigheid van de heeren Nicolaas en Groen werd speciaal gewaardeerd. De heer H. G. Akerboom werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. In de vacature J. Kapel werd voorzien door de benoeming van den 'heer J. Bader. Tusschen de zakelijke agendapunten door. draaide kapelaan Groen uit Langer- aar de film „Beelden uit het leven van Christus" die bijzonder insloeg. Met volle aandacht leefden allen de fraaie episoden mee. Kapelaan Nicolaas begeleidde de film met een muzikale improvisatie. De voorzitter sloot, nadat hij vooral kapelaan Groen bedankt had voor het filmgedeelte. Uitgaande van de afd. Groene Kruis zal in het Onthoudersgebouw een cursus gehouden worden in ziekenvoedüng; leid ster mej. Scheijgrond, uitgezonden van wege de Ver. voor Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande. TER AAR. Bakfiets te water. Een bediende van de fa. A. H., die even zijn bakfiets met koloniale waren had neergezet op den weg te Langeraar, kwam bij zijn terugkomst tot de onaangename ontdekking, dat het vehikel den weg, die ter plaatse iets hellend is, had verlaten en in een sloot was gereden. De inhoud was hierdoor grootendeels onbruikbaar gewor den. 1. Nauwelijks is vriend Thijs nu thuisgekomen of 'n heel nieuw avontuur heeft al een aanvang weer genomen; hij was er gar.ich niet op hedacht maar werd door zijn vriend Sim er eensklaps inge bracht. Want toen hij op den weg naar huis langs Simmie's hutje liep, hoorde hij dat deze vriend hem luidkeels riep. Thijs ging er daad lijk heen en trof zijn buurman aan, die zeer verschrikt was naar het scheen. „O, Thijs", riep Sim. „wat moet ik toch beginnen gaan? Rose Marie, mijn poes, is plotseling verdwenen zij ging spoorloos van mij henen, de lieve kat, vlak nadat zij nog heel vredig melk ge dronken had!" „Dat is wel min!" zei Thijs, „Ik zie den toestand ernstig ln." 3-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7