LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 20 Maart 1936 SPORT. ONSPORTIEF GEDRAG VAN URUGUAY. RECHTZAKEN. Eén is géén VOETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L.V.B. Programma voor morgen. Ie klasse: Quick B. 1Ter Leede 1, Was- senburg. 2e kl. A: A.R.C. 2—S.C.O 1, J. Hille- brand; Koudekerk 1O. Clubje 1. 2e kl. B Rtjnsb. B. 2—S.L F. 2. P. Boom. 3e kl. A: Noordwijk 3A.R.C. 3. Ver meulen (bijterrein); Quick B 4-Ter Leede 3 v. d. Hoogt (bijterrein): S.C.O. 3Wou- brugge 2. Nieuwenhuis. 3e kl. B: O. Clubje 2Noordwijk 4. v. Egmond (U.V.S.-terrein)Weter B. 2 Rijnsb. B. 3, Klink. 4e klasse: L.R.C. 4A.S.C. 2, Pijnacker. Adsp.Ter LeedeQuick B ib) J Riet kerken: Ons Clubje—Katwijk Stouten (U.V.S.-terrein) Alle wedstrijden vangen aan om half vier. o Overzicht. In de eerste klasse hebben alle elftallen nog twee wedstrijden te spelen. S.L.F. 1 bezet reeds definitief de laatste plaats. Morgen zal in deze afdeeling slechts een wedstrijd worden gespeeld. De beslissing kan hierdoor nog niet vallen, daar Quick Boys 1, dat thuis tegen Ter Leede 1 stel lig zal winnen, op den wedstrijd tegen A.R.C. 1 uit moet wachten, waar de beslis sende strijd zal worden gestreden. In 2A is de spanning nog steeds groot, aangezien niet minder dan vijf elftallen om den titel kampen, waarvan S.C.O. 1 thans de minste verliespunten telt en mor gen tegen A.R.C. 2 uit twee puntjes aan haar totaal kan toevoegen. Ons Clubje trekt naar Koudekerk 1, waar de bezoe kers door een nederlaag, al zullen zij de huid duur verkoopen, uitgeschakeld zou den zijn. S.L.F. 2 heeft uit tegen Rijnsburgsche Boys 2 in 2B een kansje op beide puntjes. In 3A heeft L.R.C. 2 rust en ziet dus met belangstelling de verrichtingen aan van Noordwijk 3 en Quick Boys 4, die resp. uit komen tegen A.R.C. 3 en Ter Leede 3. waarbij elk verliespuntje voor een van beide in L.R.C.'s voordeel zou zijn. Groote kans is daarop echter niet. S.C.O. zal met Woubrugge 2 uitmaken wie van beide de onderste plaats zal be zetten. Thuis won Woubrugge 2 met 61. Mogelijk neemt S.C.O. nu revanche. 3B brengt Noordwijk 4 op bezoek bij Ons Clubje 2 op het U.V.S.-terrein. Hier lijken de bezoekers een tikje sterker. Wetering- sche Boys 2 zal zich tegen Rijnsburgsche Boys 3 vermoedelijk nog niet van de on derste plaats kunnen opwerken. A.S.C. 2 zal uit tegen L.R.C. 4 in de 4e klasse moeten winnen om nog een klein kansje te maken. In de adspiranten-afdeeling krijgt Ter Leede Quick Boys tb) te gast. De jongste Boys zullen alles er op zetten om Ter Leede een puntje te ontnemen, ten voor- deele van Quick Boys (a). Of het echter gelukken zal? Ons Clubje zal thuis spelend de puntjes wel aan Katwijk moeten laten, dat thuis ook reeds met 61 won. o ROUWKOOP I—SPORTMAN I. Zondag speelt Rouwkoop I haar laat- sten wedstrijd tegen Sportman I om half- drie. De winnaar behoudt nog een kleine kans op den kampioenstitel. Het Rouwkoop-elftal ls gewijzigd en komt als volgt uit: Doel: Th. Kooiman: achter: D. Brou wer en C. Oudshoorn; midden: N. v. Roy, J. Brassen, L. Bouthoorn; voor: J. Riet hoven, J. v. d. Krocht, G. Oskam, J. Jan sen. H. Braggaar. A.A.S.V.L.O.V. Gistermiddag speelde een A.A.S.V.-comb. tegen een L.O.V.-comb. welke ontmoeting met 53 gewonnen werd door A A.S.V. De rust ging in met 13, zoodat A.A.S.V. met een achterstand weer het veld inkwam. Direct daarop doelpuntte A.A.S.V. dat het spel geheel in handen nam. De heer Crama leidde goed. WEDSTRIJDEN A. A. S. V. Morgenmiddag te halfvier speelt een A. A. S. V. comb, tegen Oranje Blauw uit Rijnsburg en Zondagmorgen te half elf een A. A, S V. comb, tegen Electro-Boys I Belde wedstrijden worden geleid door scheidsrechter M. v. d. Lelie en worden gespeeld op het terrein van A.A.S.V aan den Zijldijk. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ELECTRO-BOYS. Morgenmiddag om 4 uur speelt Electro- Boys haar tweeden wedstrijd tegen P.C.L. op het terrein Wassenaarscheweg. De op stelling van Electro-Boys is van links naar rechts: doel: Siera; achter Chardron en Mulder; midden: Rijnhout. Tuin en Hen zen; voor: Filippo. Muizert. v. d. Vlist, de Graaf en v. d. Water. o LEIDSCHE ONTSPANNINGSVER. (L.O.V.) Gistermiddag werd onder leiding van den heer Graafmans de wedstrijd gespeeld tusschen IAO.V en Fortuna. Het LOV-elf- t.al was thans 'geheel gekleed in de kleu ren der vereeniglng. n.l. oranje shirts met zwarte kragen en zwarte manchetten, zwarte broek en oranje zwarte kousen. Dit op zichzelf reeds maakte een goeden in druk bij het vrij talrijke publiek, dat den wedstrijd bijwoonde, waarin tenslotte For tuna I de meerdere was. Geen der beide voorhoedes wist voor rust het net te vin den. Na de pauze scoort Fortuna. Uit een worsteling voor het Fortunadoel weet de LOV-middenvoor gelijk te maken Het wordt 21 voor Fortuna en weldra weer 22 Vlak voor het einde maakte de L.O.V.-midvoor een juweel van een doel punt (23). Met dezen stand kwam het einde. Het B-elftal speelde uit tegen A.A.S.V. en ver loor met 53. VECHTPARTIJEN TE PARIJS. DE BEIDE WEDSTRIJDEN IN NEDERLAND GEANNULEERD. In het Pare des Princesstadlon te Pa rijs werd gisteren voor 30.000 toeschouwers pen wedstrijd tusschen een Parijsch elftal en een team, samengesteld uit spelers van clubs uit Montevideo, gespeeld De Ura- gueezen gedroegen zich op sommige mo menten tijdens den wedstrijd zeer onspor tief en het kwam zelfs tot handtastelijk heden met den Belgischen scheidsrechter Baeft. die volgens de gasten een verkeer de beslissing zou hebben genomen. De heer Baert nam hiermede geen genoegen en weigerde de ontmoeting verder te lel den. Tevoren had de politie al een keer moeten ingrijpen om een algemeene vechtpartij in het veld te voorkomen. On. der leiding van een Franschen scheids rechter werd de ontmoeting beëindigd. Voor de rust was niet gescoord. In de tweede helft hadden beide partijen een maal het net gevonden. Het spel van Uruguay viel zeer tegen Van hun vroegere meesterschap viel niets meer te bespeuren en het publiek was dan ook zeer teleurgesteld. Naar aanleiding van het optreden der Urugueesche voetballers te Parijs deelt het bestuur van de Zwaluwen mede. dat het in overleg met den heer Lotsy heeft besloten de beide hier te lande te houden wedstrijden te an- nuleeren. VETERANEN-WEDSTRIJD. Morgenmiddag te 3 uur spelen de Sport manveteranen tegen de Rouwkoop vete ranen op het Sportmanterrein. o ALPHEN I—C.V.V. I. Het elftal van Alphen is voor dezen Zon dag a.s. te Alphen te spelen wedstrijd als volgt samengesteld: Doel: Tuinenburg; achter: v. d. Woen- sei en Hesseling; midden: Binnenkamp. Dijkman en v. d. Leek: voor: de Greef. J. Windhorst. L. Tuinenburg. Arie Windhorst en Bezemer. Scheidsrechter is de heer Ridder vaq Rappard uit Den Haag. .ALPHEN II—OLÏMPIA II. Alphen II speelt Zondag a.s. eveneens op het Alphen-terrein om half twaalf voor de competitie tegen Olympia II. Het elftal is als volgt samengesteld: Doel: v. Vliet: achter: Goedhart en de Leeuw; midden: Verkerk Ram en Mul der I; voor: de Graaf. Vriesekooo. Bout hoorn, Windhorst en Mulder II. Scheidsrechter is de heer v. d. Wel. KOUDEKERK 1—ONS CLUBJE 1. Voor dezen belangrijk wedstrijd is het Ons Clubje elftal als volgt samengesteld: Doel: H Kijk in de Vegte; achter: J. de Jong en J. Gordijn; midden: H. v. Al phen, A. Zitman en H. de Wit; voor: C. Boot, J. v. Alphen, H. Botermans, A. Blom W. de Ridder. o UIT BOSKOOP. Zondag te 2 uur zal te Boskoop een ont moeting plaats hebben tusschen het 5e elftal van de Boys en Groeneweg III. o KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Programma voor Zaterdag en Zondag a.s. Comp. Leden: kl. 2: A.A.S.V.Fluks 4; Oosterkw. 2Algemeene 2 (11 uur). Seriewedstrijden: Afd. II: Oosterkw. 3 Noorderkw. 2. o A. A. S. V.—FLUKS IV. Zondag te 2 uur speelt AASV I thuis tegen Fluks IV. o HOCKEY. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEYBOND. Voor Zuidwijck zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Morgen te half drie: Te Werve I Zuidwyck I, dames (vriendsch.) en Zuid wijckLelden, heeren (idem). Zondag te 12 urtr: ZuidwijckTempe (R.dam), hee ren (vriendsch.) en te 2,15: Zuidwijck 2 Tempo (R.dam), dames (comp.) o LAWN-TENNIS. NEDERLAND—MONACO. Over de data, waarop deze wedstrijd gespeeld zal worden bestaat eenlge on- eenigheid. De Hollanders willen zoo laat mogelijk spelen, omdat 1 April pas de training op de open banen met Najuch begint en wel 1. 2 en 3 Mei. De Mona- gasken willen echter vroeger spelen, onge veer half April, omdat anders het vreem delingenseizoen gesloten ls en dan dus de financleele resultaten veel minder zullen zijn. Hopenlljk wordt er een oplossing ge vonden, die belde partijen bevredigt. SCHERMEN. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. UTRECHTSCHE SUCCESSEN OP DEN EERSTEN DAG. Gisteren begonnen te Utrecht de Inter academiale schermwedstrltden. In den voormiddag vond de équipe-wedstritd op floret plaats tusschen Olympia (Utrecht), Thor (Amsterdam) en Arena Studlosorum (Lelden). Voor Arena kwamen uit: N. N„ van Walram en van der Linden. De uitslagen waren: OlympiaThor 81 Thor—Arena 27. ArenaOlympia 38. zoodat Olympia den eersten en Arena den tweeden prijs won. Voor den personeelen sabelwedstriid be stond groote belangstelling. Helaas waren door allerlei omstandigheden als stud'e en ziekte tal van Leldsche schermers afwezig. Naar de demifinale gingen over: Uit poule I: 1. Carbin met 6. 2 Westpalm v. Hoorn met 6. 3. Laan met 5 en 4. v. Leer met 4 winstpartijen. Uit poule 2: 1. J. v. Duyvendijk met 7, 2. v. d. Linde met 4, 3 v. Sasse v. Ysselt met 4 en 4. Ploem met 4 eew. partijen. Uit poule 3: 1. Maas met 6. 2. Vriens met 6, 3 Cleyn- dert met 4 en 4. de Witt Puyt met 4 winst partijen. Voor de finale klasseerden zich: Uit poule 1 1. v. d. Linde met 4 gew. nart. 4 ontv. treffers; 2. Carbin met resp. 4—5; 3. Maas met 410; 4. v. Duyvendijk met 310. Uit poule 2: 1. v Sasse v. Ysselt met 4—7; 2. Cleyn- ders met 39; 3. Vriens met 39; 4. Laan met 211. Het eindresultaat was: 1. G. v. Sasse v. Ysselt (Utr.) met 6 gew. part. 22 ontv. en 32 geg. treffers na barrage met 2 L. Carbin (Wag.) met resp. 6—2134; 3. J. v. Duyvendijk (Wag.) met 4—28—24; 4. J. v. d. Linde (Leiden) met 9—29—30; 5. C Laan (Utr.) met 3—24— 25; 8. J. Maas (Amst.i met 3—2528; 7. Vriens (Utr.) met 1—32—21; 8. Cleyndert (Wag.) met 1—34—21. Gisteravond werd de personeele degen- wedstrijd gehouden. De uitslag was: 1 Sasse v. Ysselt (Utr.); 2. v. Boetzelaer (Utr.); 3. Ebbinge (Leiden); 4. van Wal- sum (Leiden): 5. v. d Felz (Utr.); 6. Cal- koen (A'dam): 7. Rombach (Leiden); 8. ten Cate (Utr.). o NEDERLAND—ZWEDEN. Morgenavond zullen gelijk reeds ls ge meld. te Amsterdam aankomen een zes tal Zweedsche degenschermers, allen offi cieren. die in training zijn voor de Olym pische Spelen te Berlijn en daartoe een tournée door ons land, België en Dultsch- land maken. Te Amsterdam wordt Zondagmiddag in Trianon" geschermd tegen een Amster- aamsche ploeg, die ,nog niet definitief vastgesteld is, doch waarschijnlijk zal be_ staan uit de heeren FSMOsman, e. Weber mr W. B. Dullemond, J. F. van der Vuurst Paul Kunze en G. D. Jansen. In den Haag heeft Maandagavond in de schermzaal „Terweer" een ontmoeting plaats tegen de nationale équipe, geheel bestaande uit ..mogelijken" voor de O. S. te Berlijn, dus de sterkste degenschermers, die Nederland op het oogenblik in het veld brengen kan. Deze ploeg wordt gevormd door de cchermers W. Driebergen, Jhr. A. van Geen, mr. J. D. Schepers, N. P. P. van Hoorn, mr. C. B. Labouchère, C. Weber, reserve: L. Barrau. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag); o- WIELRENNEN. SWIFT. Naar WÜ vernemen heeft de heer Graaf mans, de voorzitter van Swlft een uitnoo- diging ontvangen, om als kamprechter te fungeeren bij de wedstrijden op Heem stede. Waar hij juist ln deze functie veel voor de Swiftleden kan doen (men denke b.v. aan het afsluiten van contracten) heeft hij deze functie geaccepteerd. Zondag a.s. is er een klassementrit te Noordwijkerhout, voor de A- zoowel als de B-klasse. Samenkomst te 8.45 uur aan het clublokaal. Vertrek uiterlijk 9 uur. Deze rit geldt mede voor de competitie. J. Riethoven met Veger als maat rijdt Zondag te Antwerpen op tandem de finale om de sport-revue-armband, tegen v. Sehijndelv. d. Broek. Naast de arm band zit er tevens een premie aan vast van 1000 franc. R. v. Aart en Chr. Vink zijn voor Zon dag gecontracteerd op de wielerbaan te Roozendaal om deel te nemen als koppel in een grooten wedstrijd. P. v./d. Meer en C. Verburg nemen Zon dag deel aan de wedstrijden op de baan te Gouda. Zondag is er door ons bij het verslaan van de rit tegen „Achilles" een fout ge maakt. Wij verzuimden juist W. Mens te noemen, terwijl deze ln het B-team bergen werk verzet heeft en de rit dan ook geheel heeft uitgereden. Welk verzuim bij deze hersteld wordt. De Nederl. Wieier Bond. de bond die op gericht is tegen de N.W.U. belegt Dinsdag a.s. een openbare Vergadering ln het clublokaal van Swift". Eenlge bestuurs leden zullen daar het woord voeren. Er zijn thans 17 banen aangesloten bij dezen bond. Door B. en W. van Lelden is toestem ming verleend aan „Swift" om een loterij te organlseeren tot het vormen van een Sportfonds. Het doel van dit fonds is, om de financieel zwakkere renners op een gemakkelijke manier aan materiaal te helpen. Een sympathiek doel dus! o VIERLANDENWEDSTRIJD TE LONDEN. Met Nederlandsche deelneming. Op 10 April, Goeden Vrijdag, wordt op de Herne Hillbaan te Londen een vierlan- Jenwedstrijd gehouden voor amateurs, waarvoor ploegen van DuitschlanL Frank rijk, Nederland en Engeland zijn uitge- noodigd. Er vindt een sprintwedstrijd plaats, terwijl ook een ontmoeting voor PSEUDO-RECHERCHEURS DEDEN EEN INVAL. Twee personen staan wegens heling terecht. Een zeldzaam brutaal beroovingsgeval heeft zich ln den nacht van 30 op 31 Aug. afgespeeld in een hotel ln de Residentie, In het holst van den nacht vervoegden zich drie personen bij den portier en zÖ stelden zich voor als rechercheurs, belast met pas- sencontrole. Zij lieten zich naar de kamers van twee Italianen brengen en deden een „huiszoeking", omdat de passen niet in orde zouden zijn, naar het zeggen van de pseudo politiemannen. Met een bedrag van f. 100.en verschillende papieren, w. o. de passen, verdwenen de heeren recher cheurs. De Italianen hadden het bevel ge kregen op hun kamers te blijvenzij zouden naar het hoofdbureau worden ge bracht. Het drietal kwam echter niet terug en tenslotte kreeg men argwaan, De politie werd opgebeld en al spoedig bleek, dat de Italianen slachtoffers van handige die ven waren geworden. Na eenigen tijd gelukte het de Haagsche en de Amsterdamsche recherche de daders te arresteeren. De drie pseudo-recher- cheurs en twee „autohandelaren" bevon den zich weldra achter slot en grendel. De drie „rechercheurs" hebben zich dezer da gen voor de rechtbank te Den Haag te ver antwoorden gehad; de Officier heeft tegen ieder drie Jaar gerequireerd, de rechtbank heeft in hun zaak nog geen vonnis gewe zen. De twee personen, verdacht van heling zij worden ervan beschuldigd f. 60 als aandeel in de buit te hebben gekregen hebben op 3 Januari voor de rechtbank te Amsterdam terecht gestaan. Zij werden resp. tot twee jaar en anderhalf Jaar ge vangenisstraf veroordeeld, in beide geval len onder aftrek van voorarrest. Hun zaak diende gisteren ln hooger be roep voor het Gerechtshof te Amsterdam. Verd. N., die tot twee jaar is veroordeeld, meent, dat hij zoo zwaar is gestraft, om dat zijn houding ter terechtzitting ver keerd ls geweest. „Ik heb thans berouw", aldus verd.. „en ik leg een volledige beken tenis af; lk wist, dat het geld van de Ita lianen was geroofd." De tweede verdachte handhaaft zijn hou ding: „Ik ben onschuldig gestraft, lk wist van niets". Pres.: „Maar u wist toch, dat die drie kennissen van u het plan hadden om de drie Italianen te berooven. U bent zelf mee naar Utrecht geweest, waar aanvankelijk het misdrijf z»u plaats hebben!" Verd. (verontwaardigd): „Maar lk had er toch van afgezien; lk wist van niets." Het getuigenverhoor leverde geen nieuwe gezichtspunten op. Verd. L. verklaarde, dat hij van zijn medeverdachte wel f. 60 had gekregen, doch dat geld was niet van de beroofde Italianen afkomstig. Hij had van zijn vriend het bedrag nog tegoed voor een ge zamenlijk verkochte auto. De procureur-generaal mr. D. Reilingh achtte de door de rechtbank gewezen von nissen juist. Spr. reqalreerde tegen verd. N. een. jaar eit acht maanden gevange nisstraf, tegen L l'/j jaar, in belde geval len met aftrek van voorarrest. Arrest 2 April. HAARLEMSCHE RECHTBANK. In Januari heeft de Haarlemsche poli tie een vroegeren Haagschen advocaat aangehouden, die ervan werd verdacht, een bedrag van ongeveer f. 10.000 te heb ben verduisterd, dat hij als curator van het faillissement van een inwoner van Katwijk onder zich had. De advocaat, die ln financleele moeilijkheden verkeerde, had een gedeelte van het geld ten eigen bate gebruikt en een bedrag van f. 3500. gegeven aan een 61-jarigen makelaar M. en diens 26-jarigen boekhouder M., die ln het Kenaupark te Haarlem een soort be middelingsbureau voor financleele trans acties beheerden. De bedoeling was, dat de makelaar en zijn boekhouder zaken zou den doen-met het geld. De winst zou ge bruikt worden om de f. 10.000.die de advocaat als curator aan de crediteuren in het faillissement moest afdragen, weer bijeen te krijgen Zij gebruikten het geld echter voor privé-doeleinden, kochten een auto. en besteedden de rest voor de In richting van hun kantoor. Toen de advocaat, die inmiddels van den Haag naar Haarlem was verhuisd, door de Haagsche rechtbank als curator ontslagen werd. liep de zaak spaak, daar de advo- RECLAME. 7653 tandems en een tijdrace op het program ma staan. Naar wij vernemen zal Nederland bij deze wedstrijden vertegenwoordigd wor den door Van Vliet in het sprintnummer en het koppel Leene—Ooms ln den wed strijd voor tandems. Waarschijnlijk zal Van Vliet ook uitkomen ln de tijdrace. Dultschland zal o.m. vertegenwoordigd worden door den wereldkampioen Toni Merkens. o DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. J. Godthelp wederom kampioen. De uitslagen van de voorlaatste ronde om het kampioenschap van Alphen zijn als volgt: J. GodthelpM. Krampelman 11; P. VerkadeJ. v. Oeveren 11; E. C. v. OortJ. v. d. Horst 11; M. Kram pelmanTh. A. v. Leeuwen 1—1. Door de remise-partij J. v d. Horst, is J. Godthelp kampioen geworden met slechts een punt verschil; ongetwijfeld een mooie prestatie als men weet dat deze speler ook het vorig jaar reeds beslag op het kampioenschap wist te leggen en den f raaien wisselbeker dus weer een jaar ln bezit zal houden. caat de f. 10.000.— niet kon betalen, welk» de nieuwe curator opvorderde. Ook de ma kelaar en de boekhouder werden toen ge arresteerd. Gistermiddag stonden allereerst do laatstgenoemde twee voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens verduistering, subs, heling. Zij verklaarden, dat de advo caat hun dé f35.00.— had geleend. De ad vocaat, die als getuige werd gehoord, ver klaarde echter, dat de verdachten volko men met den stand van zaken op de hoog. te waren. Door de deftige inrichting der- kantoren had hij den Indruk gekregen met bonafide lieden te doen te hebben. Hij had het geld gegeven onder voorwaarde, dat hij het leder oogenblik terug zou kunnen, krijgen. In zijn requisitoir zei de. officier, mr. A. R. Andrlnga, dat de advocaat ln handen was gevallen van een paar eersteklas mis dadigers, die geprobeerd hebben, hem al zijn geld afhandig te maken. Belden zijn al een keer voor oplichting veroordeeld en de klachten, die de politie over hen ontving, waren legio. De officier elschte tegen den makelaar één jaar gevangenis straf en tegen den boekhouder negen maanden, met aftrek van het voorarrest. Mrs. Venhuizen en Ten Bokkel vroegen op juridische gronden vrijspraak en on middellijke Invrijheidstelling, welk laatste verzoek de rechtbank afwees. Vervolgens stond de advocaat terecht wegens verduistering der f. 10.000.Een psychiater verklaarde, dat verdachte ver minderd toerekeningsvatbaar was, als ge volg van een psychische ziekte, waaraan hij lijdt. Een gevangenisstraf achtte de deskundige ongewenscht. De officier betreurde het, dat verdachts niet ter beschikking van de regeering ge steld kon worden. Een voorwaardelijks straf vond hij ongewenscht, omdat ver dachte, als hij weer ln de maatschappij terugkeert, zeer waarschijnlijk toch op nieuw derailleert Het beste ls, hem ge- ruimen tijd te isoleeren en daarom eischté spr, anderhalf Jaar gevangenisstraf, te ondergaan ln de bijzondere strafgevange nis ln Schevenlngen, De verdediger, mr. dr. W. P. Vis, verwachtte een gunstig re sultaat van een voorwaardelijke veroor deeling, indien verdachte tevens onder scherp toezicht komt te staan. De recht bank zal zich over de mogelijkheid hiervan laten voorlichten De uitspraak werd be paald op 2 April.' De 32-jarige gedetineerde chauffeur H, H. uit Haarlemmermeer stond terecht we gens diefstal van 10 rijwielen, gepleegd in het najaar van 1935. op verschillende plaatsen te Haarlem. Verd., die gedetineerd ls, bekende volmondig. De officier van Justitie elschte, gezien het ongunstige reclasseerlhgsrapport te gen verdachte één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Vonnis over 14 dagen. o HAAR SCHOONDOCHTER OPGESLOTEN Het gerechtshof te Leeuwarden eischte togen de 63-jarige vrouw C. H., wonende te Meeden in Groningen, wegens het be rooven van de .Vrijheid van haar schoon dochter vijf jaar gevangenisstraf. Verdachte had haar schoondochter ln een hok opgesloten en het meisje daar bijna laten verhongeren. De Groningsche professor Engelhart, die het slachtoffer van deze ergerlijke behandeling onder zocht had, verklaarde nog nooit een der gelijk geval van ondervoeding te hebben meegemaakt. Na de verdediging, welke in handen was van mr. Brink, besliste het Hof, dat de zaak weer in handen van den rechter commissaris te Groningen zal worden ge steld- teneinde een geheel nieuw onder zoek te doen plaats vinden. Tevens zal een psychiatrisch onderzoek plaats hebben van het slachtoffer en de verdachte. DE SUIKERDIEFSTAL EN HELING TE WADDINXVEEN. Dader krijgt zes, heler drie maanden. De rechtbank te Rotterdam heeft von nis geveld naar aanleiding van de fraude bij de Waddinxveensche coöperatie -,Ons Voordeel", ten nadeele van welke onder neming verleden jaar regelmatig balen suiker tot een totale waarde van ongeveer f. 1000.ontvreemd zijn door een expe ditieknecht in dienst van die coöperatie. De suiker vond voornamelijk onder dorps- genooten en onder personen uit omlig gende plaatsen aftrek. De 22-jarlge ex peditieknecht ls wegens dienfstal veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Wegens opzettelijke heling zijn veioordeeld een caféhouder tot drie maan den en een melkhandelaar tot drie maan den gevangenisstraf voorwaardelijk, en f. 50.boete, subs. 25 dagen hechtenis. Wegens schuldheling zijn veroordeeld een 32-jarig bakker, tot een maand gevan genisstraf, voorwaardelijk, en f. 50.boete subs 25 dagen hechtenis; een 25-jarig bak ker tot f. 50.boete, subs 25 dagen hech tenis; een wijnhandelaar tot f. 15boete subs. 10 dagen hechtenis (allen uit Wad- ainxveen). Een caféhouder te Gouderak en een bakker te Schoonhoven zullen later we gens heling terecht staan, in verband met het vermoeden dat de expeditieknecht tijdens de terechtzettlng van 5 dezer een meineed heeft afgelegd. Oud nieuws? Je, maar dan toch niet voor die tallooze automobilisten, die s avonds „rustig" met maar één koplamp aan rijden I En toch is het kleinste ongeval altijd nog duur der dan een nieuw gloeilampje I 3—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14