De besprekingen te Londen LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 19 Maart 1936 Von Ribbentrop verdedigt het Duitsche standpunt RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MAKKT (Vervolg vah het 3de Blad) De bijeenkomst der Locarno-mogendheden. LONDEN, 19 Maart (Reuter). De bij eenkomst van de mogendheden van Lo carno was om twee uur vannacht geëin digd. In een officieel gommuniqué wordt me degedeeld, dat ln de bijeenkomst het ontwerp voor een algemeene overeen komst is bestudeerd met voorbehoud op zekere punten, die een nader onderzoek eischen. De correspondent van Reuter verneemt, dat zeer belangrijke voortgang-bij de be sprekingen ls gemaakt. Vandaag zal een nieuwe bijeenkomst van de vertegenwoordigers der mogend heden van Locarno worden gehouden om bijzonderheden te regelen. Voor de zitting van het Britsche kabinet kan evenwel niets worden vastgesteld, terwijl natuurlijk geen enkele beslissing kan worden genomen zonder de goedkeu ring van de Fransche regeering. Men verneemt, dat von Ribbentrop ta melijk gunstig gestemd schijnt te zijn. Men hoopt, dat de zitting van het Britsche kabinet en de zitting van den Volkenbondsraad zoodanig zullen kunnen worden geregeld, dat op z'n laatst Zater dag iets definitiefs tot stand zal zijn ge bracht. Men meent te weten, dat de houding van Flandln voldoening heeft gegeven aan de Britsche gedelegeerden en dat daarom in de laatste zitting zooveel voortgang kon worden gemaakt. Reuter verneemt, dat de overeen stemming, welke ln de zitting der mo gendheden van Locarno tot stand ls gekomen drie punten betreft, t.y«: lo. Er zal een beroep worden ge daan op het Permanente Hof van In ternationale Justitie ln Den Haag om een beslissing te nemen nopens het Fransch-Sovjet Russisch pact; 2o. Alléén éen Duitsche zóne zal gedemilitariseerd zijn, waar een inter nationale troepenmacht zitting zal houden 3o. Er zal leen overeenkomst tot stand moeten komen voor de regeling der practlsche samenwerking tusschen de generale staven van Frankrijk en Groot Brittannië. De overeenkomst moet worden geratifi ceerd door de Britsfche regeering en zoodra het antwoord aan de mogendheden van Locarno zal zijn medegedeeld, zal een korte bijeenkomst worden gehouden, waarna Flandln zich voorstelt per vlieg tuig naar Parijs tq vertrekken. Vanochtend vroeg heerschte in Fran sche kringerude opvatting, dat alles thans afhangt vairfee hojidlng, welke de Britsche regeering aanneemt. Frankrijk verheelde niet, dat het egp goed onthaal zou bereiden aan een Fransch-Britsch bondgenootschap of mili taire overeenkomst en men denkt, dat dit de richting ls waarin de besprekingen zijn geleid. Italië wordt beschouwd als garan- deerende mogendheid. Bovendien is het, pripcipe van de inter nationale strijdkrachten in de gedemili tariseerde zone gedurende de periode dat onderhandelingen worden gevoerd waar schijnlijk een der onderdeelen van het be sproken plan. De Britsche ministers Eden, Lord Hall- fax, Ramsay MacDonald en Neville Cham berlain zijn sedert het einde der bijeen komst van de mogendheden van Locarno in conferentie bijeen. Om 3 uur 05 G.M.T. zijn de Britsche ministers uit het Foreign Office vertrok ken. In Britsche kringen is men van mee ning. dat hoewel belangrijke voortgang ls bereikt, nog veel te doen valt. Toen de Locarno-conferentie ten einde was, bleef meer dan één onderdeel van het plan nog voor nadere bespreking over. De gedelegeerden hebben de afschriften der nog niet besproken onderwerpen me degenomen om deze nader te bestudeeren. LONDEN. 19 Maart. (A.N.P.). De „Daily Telegraph" meldt, dat Flandln na afloop van de nachtzitting der Locarno-staten heeft verklaard: „Er zijn aanzienlijke vor deringen gemaakt ln de richting van een gemeenschappelijk standpunt der Locar no-mogendheden. In beginsel bestaat er overeenstemming. Men zal zien, dat wij goed werk hebben verricht"; Geheime zitting van den Volkenbondsraad. LONDEN. 19 Maart. (Reuter). Om kwart voor 10 zijn de Duitsche gedelegeerden aan het St. James paleis aangekomen ter bijwoning van de vergadering van den Volkenbondsraad, die om 10.25 uur in be sloten zitting bijeen is gekomen. De am bassadeur, Von Hoesch. vergezelde de ge delegeerden. In Duitsche kringen zegt men, dat de rede van Von Ribbentrop een half uur zal durén, en dat zij uit twee deelen zou bestaan, waarvan het eerste weder zou zijn onderverdeeld in V punten, die stuk voor stuk worden besproken. In het twee de deel, dat vooral van politiek karakter zou zijn, zou de spreker er op wijzen, dat de resolutie, die in stemming gebracht zal worden, slechts een overgangsperiode in den loop der gebeurtenissen zal vormen. De zitting van den Volkenbondsraad. LONDEN, 19 Maart. (Reuter). De beslo ten zitting van den Volkenbondsraad ein digde om 10.35 uur, waarna de gedelegeer den zich naar de Queen Anne salon be gaven, waar zij aan de Raadstafel plaats namen. Om 10.40 uur werd daarop de openbare zitting van den Volkenbonds raad geopend door den voorzitter, Bruce, die direct het woord gaf aan Von Ribben trop. Het eerste gedeelte van de rede van Von Ribbentrop was gewijd aan het Juridisch aspect van de herbezetting van de Rijn zone, omdat het Locarno-pact door het Fransch-Russische pact is geschonden. Het tweede gedeelte van de rede gaat over de uitwerking der constructieve vredes voorstellen, die Hitier heeft gedaan. Von Ribbentrop heeft sedert zijn aan komst te Londen verschillende malen met Berlijn getelefoneerd, en zijn rede van vandaag heeft dus de volle goedkeuring van Hitler. i Zooals men weet, bestudeert de Volken bondsraad heden de Fransch-Belglsche resolutie, waarin den Volkenbond verzocht wordt, te verklaren, dat Duitschland heeft gehandeld in strijd met art. 43 van het Verdrag van Versailles, betrekking heb bende op de Rijn-zone. asmede ln strijd met het Locarno-verdrag. Naar Reuter meent te weten, zal de Volkenbondsraad hier vanmiddag over stemmen. LONDEN, 19 Maart. (Reuter). De stem ming over de Fransch-Belgische resolutie zal niet voor 3.2(Kuur.«Ainsterdamsehe tijd kunnen plaats vinden* j De mecning van Daily Telegraph" LONDEN, 19 lirfart'«- De diplomatieke medewerker van de -..Daily Telegraph" meldt, dat Engeland naar een program zoekt, dat de volgende punten behelst. 1. Het redden van den eer van het internationale recht 2. Het verschaffen van veiligheid voor een tusschenperiode. 3. Besprekingen onder de betrokken mogendheden voor het sluiten van nieuwe verdragen en pacten, welke ten doel hebben het vertrouwen en dé vei- ligheid te versterken. De rede van Von Ribbentrop. LONDEN, 19 Maart (Reuter) De Duitsche vertegenwoordiger Von Ribben trop nam zijn zetel in aan de rechterzijde van de hoefijzervormige raadstafel, ter wijl Ministerial-direktor Dieckhoff en de overige leden der Duitsche delegatie achter hem plaats namen. De voorzitter van den Raad. Bruce, gat onmiddellijk het woord aan Von Ribbentrop. Deze zeide onder meer: De Duitsche regeering heeft gevolg ge geven aan de uitnoodiglng van den Volkenbondsraad, in het streven, ook ha rerzijds bij te dragen tot de opheldering van den bestaanden polïtieken toestand. Zij heeft mij opgedragen, voor de hier aanwezige staatslieden haar standpunt ten aanzien van de op de agenda staande voorstellen der Fransche en Belgische re geeringen betreffende het Rijnpact van WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur; 765, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 770.1 te Budapest. Laagste stand 751.1 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 20 Mrt. Zwakke tot matige O. tot Z wind. Helder tot licht bewolkt, droog weer. Koude nact; overdag weinig verandering in tem peratuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUdt. De depressie ln het Noordoosten trok af. De koude luchtmassa's aan haar West zijde brachten weer vorst ln Zweden, ter wijl de luchtdruk aldaar sterk stijgt Het gebied van hoogen luchtdruk in Centraal Europa is daardoor bezig zich naar Het Noorden uit te breiden. In het midden kwam de vereerüglng tot stand van de depressies bij IJsland en de statio naire depressie ten Westen van de Golf van Biscaje. Langs de Westzijde van dit gebied van lagen luchtdruk stroomt voch tige Oceaanlucht naar het Noorden, die iegen geeft langs de Westkust van Frank rijk, voor den Ingang van het Kanaal en in Ierland. Daarentegen brengen winden uit dezelfde richtingen zeer droge conti nentale lucht over Centraal- en Oost- Frankrijk naar de omgeving der Noordzee. De stations in de Middelgebergten mel den alle hooge temperaturen en zeer groote droogte. In de Poolzee ls het zeer koud, evenzoo blijft de vorst op IJsland aanhouden. Voor nze omgeving is te rekenen op voortduren van het gunstige weer met temperaturen tegen het vriespunt in den nacht. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 8 gr. C. (46 gr. F.) 12 uur 's midd. ll'/s gr. C. (52 gr. F) 3 uur nam.: 137j gr. C. (56 gr. F.) 4 1 HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 1.21 uur; nam. te 1.45 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 6.40 uur nam. tot 5.36 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 19 Maart: op 4.13 uur; onder 13.24 uur. HET EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. Hedenochtend is onder Idaard (Fries land) door Hansje Oosthoek uit Idaard het eerste kievitsei gevonden. Het ei zal worden opgezonden aan H.M. de Koningin. o INBREKERS AANGEHOUDEN TE HAAKSBERGEN. Zij hebben 23 inbraken bekend. Door een rijksveldwachter werd te Buurse, gemeente Haaksbergen, een viertal personen aangehouden dat op een rijwiel goederen vervoerde afkomstig van een in braak. Twee van hen ontsnapten, de beide an deren, S. en diens vrouw uit Enschede, werden gegrepen. De anderen werden nog ln den loop van den avond gearresteerd. De vier aangehoudenen zijn schuldig aan een groot aantal inbraken in Enschede en omgeving gepleegd. Zij hebben 23 inbraken en diefstallen bekend. Tal van gestolen goederen zijn reeds in beslag genomen. Het onderzoek van de politie duurt nog voort. AANVARING OP DE NOORDZEE. De Nederlandsche treller Timor LTM. 491 en Clasina Luther IJM. 59 zijn op de Noordzee door onbekende oorzaak in aan varing geweest. Beide vaartuigen liepen schade op. Zij konden op eigen kracht naar IJmulden terugkeeren. o DIENSTPLICHTIGEN DER GENIE. Zaterdag met groot verlof. De minister van defensie heeft bepaald dat de maatregel van het langer in wer- kelijken dienst houden in verband met de huidige omstandigheden niet zal worden toegepast op de dienstplichtigen van de genietroepen voor wie de eerste oefening op 21 Maart, dus Zaterdag, eindigt. Deze dienstplichtigen zullen derhalve op dien datum in het genot van groot verlof worden gesteld, voorzoover zij niet om andere bijzondere redenen in werkelijken dienst blijven. Crisis Zuiveldienst; commissle-notee- rlng Nederlandscbe boter, van 2328 Mrt.: 43 cent. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad, STADSNIEUWS. NOODLOTTIG ONGEVAL. 21-jarige wielrijder^gedood. Hedenmiddag te ongeveer, kwart over twaalf is op het Noordeindsplein bij den oprit van de smalle Haagbrug een ernstig ongeval geschied, waarbij de 21-jarige ex peditiechef W. O., wonende in de Gene- stetstraat, op droeve wijze om het leven is gekomen. O. moest met velg anderen wachten voor de brug, welke was opengedraaid. Toen de passage weer was vrijgegeven en 't ver keer uit de richting Haagweg reeds bijna was gepasseerd, wilde ook O., die zich op zijn rijwiel gezeten ter linkerzijde van de file wachtende auto's had opgesteld, zich in beweging zetten. Hi) wilde zich van de auto, welke hij had vastgehouden, afduwen, doch verloor het evenwicht en sloeg naar links om. Juist op dat oogenblik reed uit de tegenoverge stelde richting een zwaar beladen vracht auto voorbij, bestuurd door G. C. K. uit Utrecht, waarvan een der achterwielen den jongeman over den, schouder reed. De Eerste Hulpdienst vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis, waar direct operatief werd Ingegrepen. Helaas, het mocht niet meer baten; kort daarna is de jongen aan de bekomen in wendige verwondingen overleden. Dit tragische ongeval leert, opnieuw hoe gevaarlijk het is om zich aan andere voer tuigen vast te houden, vooral op een zoo bij uitstek druk verkeerspunt als de smalle Haagbrug. INBRAKEN OP DE VELUWE. De gebroeders H. T. en J. F. die 14 da gen geleden voor de rechtbank te Zwolle hebben terecht gestaan voor 15 van de 30 inbraken welke ze de laatste 4 jaar op de Veluwe hadden gepleegd, werden veroor deeld tot resp. 2'/f en 3Vt jaar gevangenis straf. o R.K. PRIESTER VEROORDEELD. Wegens beleediging der vrijmetselarij. De rechtbank te 's-Hertogenbosch deed uitspraak in de strafzaak- tegen den R.K. priester G. F. B. te Tilburg, die in October 1935 in het tijdschrift „Goedvolk" in een artikel „Naaktezotheid" o.m. had ge schreven. dat de vrijmetselarij de open bare zedeloosheid bevordert. Het artikel was, volgens afspraak zonder bronvermel ding. bijna letterlijk overgenomen uit de Gazette van Antwerpen. Wegens beleediging van een groep der bevolking werd verdachte, overeenkomstig den eisch van het O.M., veroordeeld tot een geldboete van f. 75 spbs. 25 dagen hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. De vertegenwoordiger F. W. H. ged. heeft in Januari intrek genomen bij een hotelhouder te Katwijk, waar hü zich te goed deed aan spijzen, bier en sigaren, doch naliet de rekening te, voldoen. We gens oplichting hoorde H. zich veroor- deelen Locarno uiteen te zetten Zij heeft hierbij na rijp beraad besloten' haar verstande lijke formeele bedenkingen, die zouden kunnen voortvloeien uit het feit. dat Duitschland op het oogenblik geen lid meer van den Volkenbond is, en uit het feit, dat aan de agenda van heden de be palingen van een verdrag ten grondslag liggen, dat Duitschland als niet door zijn schuld ontbonden beschouwt, op den ach tergrond te schuiven. Ik persoonlijk heb met werkelijke voldoening mijn missie aanvaard doordrongen van de overtuiging, dat de in hoogeren zin rechtvaardige zaak van ons volk in dezen raad van naties nog nooit vertegenwoordigd is, en verder in de oprechte hoop, dat de hervatting van de betrekkingen tusschen mijn land en den Volkenbond een keerpunt in de geschiede nis van Europa,, na de veelvoudige ver warring van den rampzaligen oorlog, mag vormen. Het principieele Duitsche stand punt ten opzichte van het Locarno-vraag- stuk ls de wereld uit de rede. die de Duit sche Rijkskanselier op 7 Maart heeft ge houden. Het feit echter, dat het mogelijk is geweest, dat voorstellen als die der Fransche en Belgische regeeringen zijn gedaan, maakt het noodig, dat ik nog maals voor den Raad het Duitsche stand punt in het kort uiteenzet. De Duitsche regeering staat op 't stand punt dat het Fransch-Russische verdrag ln strijd ls met het West-Europeesche vei. llgheidssysteem van Locarno en dat der halve het Locarno-pact door Frankrijk is geschonden en de facto opgeheven. De Duitsche rijkskanselier heeft sedert de aanvaarding van het bewind Frankrijk steeds de hand der verzoening geboden. Hij heeft de wereld een geheele reeks aan biedingen tot pacificatie gedaan die allen van de hand werden gewezen. Toen de ratificatie van het Fransch- Russische verdrag een feit werd. heeft Hitier daaruit de volgende consequentie getrokken Hij is overgegaan tot herstel van de souvereiniteit over het Duitsche gebied. De Duitsche regeering moet het ver wijt het verdrag eenzijdig te hebben geschonden als ongerechtvaardig af wijzen. AMSTERDAM, 19 Maart. De onzekere politieke toestand noopt tot voorzichtigheid. Niemand wenscht nieuwe engagementen aan te gaan doch ook geen verkoopsdrang valt te bespeuren. De af faire krimpt dan ook in. Heden scheen het nu en dan of de han del geheel stil stond. Van een bepaalde stemming was geen, sprake. Beleggingswaarden, die een zeer kleinen handel hadden, waren goed van toon. De 4°/o obligaties Nederland en Nederl.- Indië waren zoo goed als onveranderd, Oude Schuld trok iets aan. Gemeente-obligaties bewogen zich op het vorige peil. Voor de dollar-obligaties Rotterdam waa de belangstelling bekoeld. Een koersterug- gang viel waar te nemen. In dollar-obli gaties Koninklijke ging weinig om. Op de locale markt waren Philips aanvankelijk opnieuw aangeboden. Ze boekten opnieuw een klein verlies. Later trad een herstel in. De koers verbeterde iets. Unilevers, die op het laagste peil van gisteren werden ingezet, liepen iets op. Rubbers hadden een beperkte markt. Amsterdam Rubbers bewogen zich bin nen nauwe grenzen. Tabakken waren prijshoudend. Scheep vaarten waren verwaarloosd. Van de Oliewaarden maakten Ko ninklijke kleine schommelingen mee. De Amerlk. soorten hadden geen be langstelling. Een kleine affaire ontwikkelde zich in Maxwell aandeelen. Ze noteerden iets hooger. Amerik. fondsen hadden een bescheiden handel. De inzinking in Wallstreet bevor derde de ondernemingslust niet. In Staal- waarden ging iets om terwijl ook Anacon da's teekenen van leven gaven. De koersen kwamen beneden die van gisteren te lig gen. De hande] ln City Service was ge ring. Spoorwegshares bewogen zich op den achtergrond. WISSELKOERSEN. Men heeft gevraagd waarom Duitsch land zijn bezwaren tegen het Pransch- Russisch pact niet voor een internationaal gerechtshof heeft gebracht. Het is voldoende er op te wijzen, dat het hier een vraagstuk betreft, dat van overwegend politiek belang is en waarvan de oplossing derhalve niet aan een gerechtelijke instantie kan worden overgelaten. Evenmin heeft Duitschland iets kunnen verwachten van een bespreking der zaak langs den weg van onderhandelingen met de Locarno-mogendheden. De ervaringen der laatste jaren zijn zoo duidelijk, dat men daartoe niet is overgegaan. Von Ribbentrop vervolgde met te constateeren, dat Duitschland, nu volkomen rechtsgelijkheid is bereikt, er naar streeft een streep te zetten onder de verwarringen en' dwalingen in Europa. Duitschland wil een einde maken aan de periode van Duitsch-Fransche span ningen en oorlogen. Von Ribbentrop wees nogmaals op de beteekenis der Duitsche voorstellen en zeide, dat deze ook door den Volleen,bonds raad niet onaangeroerd kunnen blijven daar zij een politieke eenheid vormen met met herstel der Duitsche souvereiniteit. Von Ribbentrop sprak de hoop uit dat de raad de draagwijdte der historische be slissing zou beseffen en daardoor zou bij dragen aan een betere toekomst van Europa. Communiqué. LONDEN, 19 Maart. (Reuter). Na afloop der zitting van den Volkenbonds raad is het volgende communiqué uit gegeven De raad heeft de bestudeering hervat van de nota's der Fransche en Belgische regeeringen betreffende het Locarno-pact. De voorzitter heeft in verband met de met de Duitsche regeering gewisselde nota's Von Ribbentrop uitgenoodigd aan de raadstafel plaats te nemen. Na gedachtenwisseling, waaraan weril f*- deelgenomen door den voorzitter, von Ribbentrop en Flandin. heeft de raad, den vertegenwoordiger van Duitschland ge hoord hebbonde, besloten om 3 uur van- rmddag een nieuwe zitting te houden, waarin de Fransch-Belgische resoluties in stemming worden gebracht. De bloembollenkweeker J. S. en de tuin der M. V. te Oegstgeest hebben terecat gestaan wegens poging tot oplich ting ten nadele van een Engelsche verzekering-maatschappij, door het doen voorkomen alsof bti een in een schuur toebehoorend -aan S. uitgebroken brand een groot aantal Triumuh-bollen zouden verloren ziin gegaan. Conform den eisch werden de verdachten veroordeeld resp. tot een jaar en tot zes maanden gevan genisstraf. De fabrikant J. P. M. uit Leiden heeft een bedrag van f.350 geïncasseerd het welk per abuis door een bediende van een advocatenkantoor op zijn girorekening werd gestort. Wegens verduistering werd M. veroor deeld tot drie maanden voorw. met een proeftijd van twee jaar en zes maanden en met bijzondere voorwaarden om dit bedrag in termijnen terug te betalen. De timmerman P. J. S. uit Hillegom, heeft op 29 November jl„ zekeren A. p. te Voorschoten mishandeld, door hem met een ijzeren voorwerp op het hoofd te .slaan. De rechtbank verwierp het opgewor pen beroep op noodweer en veroordeelde S. tot een maand gevangenisstraf. Vrijgesproken werd de taxi-chauffeur P. H. de B. uit Alphen, die terecht heeft gestaan wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Engeland 7.26'/= (7.26 3/8). Duitschland 59.19 (59.15), Frankrijk 9.70 1/4 (9.70 1/4), België 24.81 (24.81). Zwitserland 47.97 (47.99). Denemarken 32.45 (32.45). Zweden 37.4772 (37.477:). Noorwegen 36.477i (36.50). New York 1.46 1/4 (1.46 1/8). Prolongatie 1 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 18 Maart. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling- Ver.. ..Leiden en Omstreken". Roode Kool f. 11.8025. Savoye kool f.4.6021.20 Prei f. 0.30—280. Radijs f. 3.30—3.40, Kropsla f. 1.40—8.70, Selderie f. 1.20—2.90 per 100 stuks. Kroten f2.10, Kroten, gekookt f8 —12. Witloof f.2—17. Spinazie f. li—18, Uien f. 1.805. Wortelen f. 4.90—16.10, Spruiten I f. 7—18, idem II f. 3—12. An- dijve f.12—19 per 100 K.G. BARNEVELD, 19 Maart. Eierenmarkt. Aangevoerd 1.480.000 stuks. Prijs f. 2.30 3.10 p. 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 19 Maart. Aangevoerd in totaal 1538 stuks, waarvan 33 slachtvarkens. Vette 157:167: ct. p. pond, levend 2% korting. Londensche 1314 ct., ld. 315 ma gere varkens, 1826 p. stuk. 540 biggen 8 11. Geldersche biggen 1114. 6 runderen 110160. 637 nuchtere kalveren 35.50. 7 bokken en geiten 25. Handel redelijk. 104 partijen kaas. Ie kw. met rijksmerk 2122 2e kw. id. 1920. Handel matig. 575 pon den boter. Goeboter 7075 p. pond. Wei- boter 6570 per p. Handel vlug. 209.500 st. eieren. Kipeieren 2.202.50 p. 100 st. Eend eieren 1.752.30. Handel matig. Coop. Z,- Hollandsche Eierveiling g.a. (CZRE) Gou da. Veilingsbericht: Aanvoer 122.200 kip eieren. Prijzen 56/58 K.G. f 2.20 p. 100 st. 58760 f 2.30, 60/62 1 2.30—2.40. 62/68 f. 2.40 -2.90. Bruine 54/70 f. 2.203. Kleine eieren f 2.20. Ganzeneieren f 56. Aanvoer 1500 eendeneieren. Prijs f. 2 p. 100 stuks. RIJNSBURG, 18 Maart. Groentenveiling, jRoode Kool f. 14—24, Gele Kool f. 1226, Knolseldery f. 3—10 per 100 stuks. Kroten i. 0.801.10. Waschpeen f1.70—3 per kist. Uien f. 1.401.80 per 50 K.G. Bloemenveiling. 18 Maart. Tulpen per dozijn: William Pitt 1420 ct.. Bartigon 1320 ct., Sanders 1218 ct.. Elisabeth 1622 ct„ Victoir 1218 ct„ Prins v. Oos tenrijk 1217 ct.. Gele Prins 13—18 ct.. Ibis 1215 ct., Rose la Reine 1013 ct., Prosperity 10—13 ct.. La Reine 9—14 ct., Progression 1217 ct.. Moore 1215 ct., Rijzende Zon 2028 ct., Murillo 1216 ct.. Theeroos 1420 ct„ Electra 1522 ct., Couronne d'Or 1825 ct.. Narcissen 613 ct.. Hyacinthen 410 ct. STOMPWIJK, 18 Maart. 7137 kipeieren f. 2.103. eendeieren f. 2.102.40. gans eieren f. 89 per 100 stuks. TER AAR, 18 Maart. Spinazie per kilo 1517 ct.. sjalotten f. 3. prey f. 0.90. radijs f. 4. andijvie 63 ct.. raapstelen f2.30, bloemkool 3 ct„ witlof per 100 pond f. 5.10 7.10, knolselderie f. 1.602.40. VEUR. 18 Maart. Kropsla, le soort f. 6.40 8. idem 2e soort f. 3.504.60, Stoofsla 2327. Andijvie per kilo 1314, Spinazie per 4 kilo 60—79. Rabarber, per 100 bos f. 5.10—6.30. Radijs f. 5.20—5.60. Prei f. 1.90 —2.40, Seldery f. 1.80—2.20 VOORSCHOTEN. 18 Maart. Kipeieren f. 2.202.90, eendeieren f. 2.502.60. per 100 stuks. Kippen 30 ct., duiven 18 ct. per stuk, WADDINXVEEN. 18 Maart. Aanvoer 1574 eieren. Kipeleren f2.102.50. eendeieren f. 2.25 per 100 stuks. WESTLAND. veiling van den Bond Westland. Binnenland van 18 Maart. Druiven 2637 ct„ dunsel 1824 ct„ spi- nasie 1018 ct. witlof 814 ct. per K.G.; aardappelen 5564 ct. per bak; champig nons 1—1.31 per K.G.; b'oemkool 3—17 00, sla 1 80—2.40. eieren 2.90—3.40 ner 100: kelen 401.05. peterselie 1.503.80 prei 802.05 radii; 3.604 80 seldery 2 30 3.10 per 100 bos; andijvie 35—54 ct., sprui ten 1.302.40, boerenkool 5580 ct. per kist. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3