OM TE KLEUREN 21 MAART. SCHOOLTJE SPELEN Hoera! 't is 21 Maart, Dus is de Lente jarig! Zij werd geboren op dien dag En nooit nog was zij karig Met bloemen 'n Feetje is ze net, Maar dan: een heel echt feetje! Dat elk jaar ons opnieuw verrast, Verwent ook.... geen klein beetje! Wij vieren haar geboortedag Door allen luid te zingen. Van Lente houden wij zooveel! Wij dansen en wij springen. Laat Oostenwind naar huis maar gaan! Hem willen wij verjagen, Want 't booze heerschap mag toch niet Het Lentefeetje plagen! Hoera! 't Is 21 Maart. Kom 't Lentefeest dus vieren! We zijn nu allen o, zoo blij, De kind'ren en de dieren! Wij spelen samen in de zon En dart'len in de weide. Wij juichen, hebben dolle pret In 't bosch en op de heide. De Lente staan wij niet gauw af, Maar gaat zij ons verlaten, Dan wuiven wij haar vroolijk na En lang hoor j' ons nog praten Van de vriendin, de trouwe, die Geen jaartj' ons zal vergeten. Al lijkt het soms! Hoe prettig is 't, Dat wij dit zeker weten! ANNIE O. (Nadruk verboden). door C. E. DE LILLE HOG ER WAARD. 't Regent Wij gaan schooltje spelen Groote Zus is Juffrouw Knap. Die ons heel veel moois zal leeren En.ook veel houdt van een grap! Wanneer wordt zoo vraagt de Juffrouw, Sinterklaas bij ons verwacht? Ansje zegt: Begin December, Maar.pas 's avonds na half acht! Limonade-bronnen. Jaapje. Vindt men in welk land het meest? In Luilekkerland, en 't is daar Dan ook altijd, altijd feest! Hoeveel koekjes vraagt de Juffrouw, Meta. gaan er in een pond, Als er twintig in een ons gaan? Meta kijkt eens even rond En zegt met een oolijk snuitje: Vijf maal twintig moet het zijn! Maar Juffrouw ik zou toch zeggen: Zulke koekjes zijn te klein! En Johan. wie vond de taart uit? Pieter Smulgraag Lekkertand! Luidt 't antwoord Waar hij woonde? 't Zal wel zijn: in Nederland! Goed geantwoord! zegt de Juffrouw. 'k Doe tot slot een mooi verhaal Van prinsessen en kabouters. Luister dus maar allemaal! 't Regent steeds nog, maar vervelen Doen wij ons geen oogenblik, Want als Juffrouw Knap ons les geeft, Hebben w'immers altijd schik! (Nadruk verboden). Op 't lage muurtje in den tuin, Daar zit ons kleine Daantje. Hij kijkt zijn beide oogen uit En tuurt maur steeds naar 't laantje. Als strakjes ..Vaders autobus" Hard toetert, weet ons ventje, Dat Vader gauw naar huis toe komt! Is het niet net een prentje, Zooals ons kleine Daantje wacht? Aan eiken kant van 't muurtje Een beentje „Komt de bus?" vraagt hij Aan Toosje Bos, zijn buurtje. Want zij zit op haar muurtje dan. Wie zou 'm het eerste hooren? Twee snuitjes kijken in de laan; Er spitsen zich vier ooren. .Daar is hij!" jubelt nu eens Daan. „Ik hoor 'm!" juicht dan weer Toosje. Ze springen beiden van den muur En loopen hard. Na 'n poosje Dan komen er twee Vaders aan, Twee Vaders met twee kleuters, De Moeders hebben thee gezet, Als zij niet zien hun peuters. 't Is eiken werkdag in de laan Steeds weer dat leuk tooneeltje: 'n Verhaaltje zonder woorden haast, Maar toch.... een lief tafreeltje! (Nadruk verboden.) C. E DE LTT.T.E HOGER WAARD (Nadruk verboden.)

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14