LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 Maart 1936 UIT OE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. 40-jarig jubileum van den heer Jb. de Boer. 0e heer Jb. de Boer herdacht het feit, dat hij 40 jaar geleden bij de familie dr. W. Snethlage in dienst trad. Talrijk wa ren de bewijzen van hartelijke belangstel ling, welke de jubilaris mocht ontvangen, zoowel in den vorm van gelukstelegram men, kaartjes, bloemattenties en stof felijke blijken, 's Avonds brachten burge meester, wethouders en gemeente-secreta ris een bezoek in den familiekring van den jubilaris. De burgemeester had daar bij gelegenheid, onder hartelijke bewoor dingen, den heer De Boer de eere-me- dallle in brons der Orde van Oranje-Nas- sau, hem door H. M. de Koningin ver leend, op de borst te spelden. Ook mevr. de wed. Snethlage was hierbij tegenwoor dig. Voor den Jubilaris een zeer heuglijke dag, welke nog lang voor hem in dank bare herinnering moge voortleven! HILLEGOM. Stuiting gemeentelijke cursus. De gemeentelijke cursus in bouwkundig teekenen is voor dit seizoen gesloten. De leeraar de heer W. F. Rotte en een 24-tal cursisten waren daarvoor in het teeken lokaal der openbare school samengeko men, waar een groot aantal teekeningen ter bezichtiging waren opgehangen. Toen de heer v. d. Rotte deze getoond en toegelicht had, nam de cursist Ver- stfeegt het woord om het.gemeentebestuur te bedanken en den leeraar te huldigen voor zijn onderricht en energie. Als blijk van waardeering is hem na mens de cursisten een geschenk aange boden. De heer v. d. Rotte deelde mee. dat B. en W. benevens den gemeente-secretaris vprhlnderd waren den sluitingsavond bij te wonen: niettemin stelt het gemeente bestuur dit werk op hoogjen prijs. Spreker nam afscheid van hen, die den cursus ge heel doorloopen hebben en hoopte de anderen in den herfst weer terug te zién. Op 24 Maart zullen de cursisten met den leeraar per bus een uitstapje maken naar Hilversum en Amsterdam. De heer W. van de Marei nr. 5 van de Chr. Hist, lijst heeft de benoeming tot na van den gemeenteraad niet aangeno men. De vacature-Jansen duurt nog voort. Mr. 6 van deze lijst is de heer A. Haster. KATWIJK. DE BINNENBRAND AAN DEN LIJDWEG. Aanbeveling van den Burgemeester. In verband met den door ons vermelden ernstlgen binnenbrand in het perceel Lijdweg 5a, alhier, bewoond door het ge zin van F. van der Plas, waarbij de ge- heele onverzekerde inboedel is verwoest, ontvingen wij van den burgemeester mr. Woldringh van der Hoop, een aanbeveling om te teekenen op een lijst, die langs de huizen der ingezetenen zal circuleeren, ten einde in den ernstigen nood te voor zien, daar het gezin in bittere armoede is achtergebleven. De burgemeseter beveelt deze inzameling gaarne aan, opdat in den ernstlgsten nood kan worden voorzien. Want niet alleen het meubilaire en bed dengoed, doch ook alle kleedingstukken zijn verbrand. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een collecte, gehouden op den biddag •voor het gewas, In de Geref. Kerk, bracht I. 6'4.64 op. o KATWIJK AAN ZEE. Commissie van Plaatselijk Toezicht op het L. O. De commissie hield in het afgeloopen jaar weer 4 vergaderingen, n.i. in April, Jupi. September en December. Behoudens enkele gevallen van wettige verhindering waren alle leden steeds present. Door de leden hiertoe aangewezen, werd het jaarlij ksche schoolbezoek op den be paalden tijd verricht. Blijkens de ter ver gadering uitgebrachte rapporten hadden de heeren op de verschillende scholen alles in goede orde aangetroffen en waren zij voldaan over de wijze, waarop het onder wijzend personeel zijn taak. vervulde. Evenals vorige Jaren moet de commissie constateeren dat het onderwijs in de school aan de Weeshuisstraat, hoofd de heer Seinstra, veel hinder ondervindt van het rumoer van voorbij lijdende wagens en karren. Daar de commissie reeds meerdere malen in haar Jaarverslag erop gewezen heeft, dat door een ander wegdek hierin résbetering ware te brengen, nam de commissie met bevreemding kennis van liet feit, dat geen gebruik is gemaakt van de gelegenheid, die zich dit jaar voordeed, om zander groote onkosten bedoelde ver betering aan te brengen. Immers is de Weeshuisstraat wegens rloleeringswerken geheel opgebroken geweest, doch opnieuw bestraat met dezelfde straatkeien die de oorzaak zijn van het hinderlijk lawaai. De commissie geeft uw college daarom in oVerweglng alsnog de betere bestrating aan te brengen, terwijl ook bij de school aan den Sluisweg, hoofd de heer v. Hul zen, eenzelfde verbetering nooddg is. Met groote voldoening memoreert de commissie in dit jaarverslag de totstand koming van het nieuwe gebouw van de O. L. School, waardoor aan een lang be staarden wantoestand een einde is geko men. Dank zij de uitnoodiging van het gemeentebestuur mocht de commissie de opening van dit gebouw bijwonen en konden alle leden de doelmatigheid en practlsche inrichting van het mooie ge bouw bewonderen. De gezondheidstoestand van leerlingen en personeel gaf geen reden tot bijzondere opmerkingen onzerzijds. Het groote nut van den Schooiartsendienst wordt, evenals door personeel en ouders ook door onze commissie nog steeds ten volle erkend. Naar aanleiding van het verzoek om vrijstelling van onderwijs in het vak „Lichamelijke opvoeding" door den ge- De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het ijdvak van 23 Fe bruari 1936 tot en met 29 Februari 1930 voor de kwaliteitsklassen C en D respec tievelijk f. 3.50 en f. 3.per 1000 K.G. zal bedragen; de steunvergoedlng voor ln dat zelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respectievelijk f. 3.en f. 2.50 per 100 K.G. bedragen. 451 meenteraad. werd in de commissie dit leervak aan een grondige bespreking on derworpen. Uit deze bespreking, ingeleid door den heer van der Rhee bleek, dat de commissie in haar geheel overtuigd is van het groote nut van dit leervak, doch gezien de tijdsomstandigheden, zal de commissie niet aandringen op invoering, zoolang nog steeds regeerings- en ge meentelijke bezuinigingsmaatregelen nood zakelijk blijken, die het onderwijs niet ten goede komen. Met de hoop, dat ook voor het onderwijs spoedig betere tijden mogen aanbreken, eindigt de commissie haar jaarverslag. LISSE. R.K. Kiesverecniging Lisserbrock. De R.K. Kiesvereeniging te Lisserbroek hield haar 15e Jaarvergadering in Café Faas. De opkomst was goed. In zijn ope ningswoord herdacht de wnd. voorz. de heer L. v. d. Lans, den overleden voorzitter, den heer W. Mesman. De secr. las de notulen en het jaarver slag. De pennlngmeesteresse bracht finan- tieel verslag uit. Er is een nadeelig saldo van f. 84.95, hetgeen uit de reserve kan worden gedekt. Besloten werd het aantel bestuursleden van 7 op 5 terug te brengen. De aftr. heeren Chr. v. d. Klaauw en P. Groen in 't Wout werden herkozen, in de vac. van den secr. werd gekozen de heer G. Ransdorp. De politie te Apeldoorn heeft aldaar aangehouden en naar hier overgebracht zekere H. B die verdacht wordt van dief stal van een heerenrijwiel, alhier gepleegd in 1934. o NOORDWIJK. Vergadering Bloembollencultuur. B.B.C. heeft een goed bezochte ledenver gadering in Hotel Royal gehouden. De voorz., de heer J. C. v. d. Meer, opende, waarbij hij tot zijn spijt moest memoree- ren, dat de perspectieven voor het vak nog vrij somber zijn. Steeds ondervinden wij, aldus spr., nog de moeilijkheden van de contingenteeringen en valuta's, twee factoren, welke van grooten invloed zijn op ons bloembollenvak. Dankbaar ge waagde spr. van de beschikbaarstelling van de f. 500.000 door de Regeering voor de uitbetaling der surplus bollen Teleur stellend was, dat met dit bedrag niet de volle 85 "/o kan uitgekeerd worden. Want met uitzondering van late tulpen en nar cissen, zal een beduidend lager percen tage voor vroege tulpen worden uitge keerd, tengevolge van het verbazend groot overschot. Alsnog zal er bij de Regeering worden aangedrongen, ook voor de vroege tulpen de 85 te doen uitbetalen. Met den wensch, dat het komende jaar beter moge zijn dan het voorgaande, gaf spr. het woord aan den secrtarLs tot het lezen der notulen, welke onder dank werden gearresteerd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd, terwijl de bescheiden van den penningm.. nage zien door de heeren Th. v. d. Meer en Colijn, in keurige orde werden bevonden; deze functionaris werd gedéchargeerd van zijn beheer. De beschrijvingsbrief van de 180ste algem. verg. op 30 Maart as. ging zonder meer onder den hamer door. Den afgevaardigden werd opgedragen op deze vergadering te spreken over de voorge stelde relsbelastlng, om vrijstelling hier van te krijgen voor de bloembollenrelzi- gers. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. C. v. d. Meer en C. Hooge- veen secundo, J. H. Lindhout en B. Braun. Na rondvraag volgde sluiting. OEGSTGEEST. Bijeenkomst „Gemeentebelang". De ver. „Gemeentebelang" schonk haar leden een schitterenden tooht per auto woonwagen door de Unie van Zuid-Afrika. Voor deze gelegenheid was „Het Witte Huis" tot in alle hoeken geheel bezet. Na een inleidend woord van den voor zitter ir. Meijers, trad als begeleider van deze reis op de heer H ten Cate Hoede- maker uit Den Haag, die aan de hand van een fraaie serie lichtbeelden, uitstekend verzorgd door den heer Geitenbeek (Lei den), een groot gedeelte van de binnen landen, zoowel als de kuststreek heeft ge toond. Spr. heeft zich in 1926 in het Noor den van Transvaal gevestigd. Hij heeft daar een landbouwbedrijf gesticht, dat hij na een 7-tal jaren moest opgeven om ge zondheidsredenen van zijn vrouw. Na eenigen tijd van rust aan de landkust, heb ben zij met een auto-wagen en complete kampeer-uitrustlng de Unie van Zuid- Afrika doorkruist. In gedachten zijn wij met hen medege- gaan door dit mooie land, dat hem als een tweede vaderland is geworden. Het eigen lijke doel van den heer Hoedemaker was, de belangstelling voor Zuid-Afrika op te wekken; een poging, waarin hij, gezien de bijzondere aandacht welke hij door zijn prettigen verteltrant tot zich wist te trek ken, wel zeker zal zijn geslaagd. Na een uiteenzetting van den auto-woon wagen en de verdere uitrusting, behan delde spr. van het land en tuinbouwbedrijf aldaar, de ontwikkeling tot ln vele bijzon derheden. De laatste jaren zijn in Z.-Afrika vele en groote veranderingen tot stand geko men. De verhoudingen tusschen blank en bruin worden voortdurend beter. In vele streken zijn reeds goede verkeerswegen aangelegd, zelfs eenige voorzien van rij wielpaden. Langs de buitenwegen treft men nog talrijke kafferhutten aan, van welk volk spr. een en ander vertelde. De kustplaatsen mogen zich ln een gestadigen vooruitgang verheugen en volgen in vele opzichten die van Europa. Is de verhouding tusschen blank en bruin sterk veranderd, het ln 't wild le vend gedierte verloor de laatste Jaren daar mede ook zijn vrijheid. Hierin heeft ech ter de Staat ingegrepen en voor algeheelen ondergang behoed, door afzondering van een enorme uitgestrektheid, waarin zij in volkomen natuurstaat leven. Aan het einde heeft lr. Meijers medege deeld, dat de heer ten Cate Hoedemaker gaarne bereid is alle mogelijke inlichtingen te verstrekken voor belangstellenden en dankte daarna den sprekér voor zijn boelende voordracht. RIJNSBURG. Coöperatieve Boerenleenbank. De rekening 1935 van de Coop. Boeren leenbank alhier luidt als volgt: Ontvangsten: Kas op 31 December 1934 f. 14.305.89; spaargelden f. 167.222.75; te rugbetaalde voorschotten f. 7.255.26; reke ning courant: van de leden f. 1.697.081.44; van de centrale bank f. 400.292.45; van de postchèque en girodienst f. 78.058.90; af schrijvingen: f. 1.600. Op reserve gebrachte winst f4.745 86. Rente vaste voorschotten f. 586.87; rente reken, courant f. 29.412.56; provisie enz f. 614.23; huur kassierswoning f. 750; diversen f. 1.894.49. Totaal f. 2.404.420.70. Uitgaven: terugbetaalde spaargelden: f. 190.828.02; gegeven voorschotten: f. 3.239.53; rekening courant aan de leden f. 1.711.284 04; aan de Centrale Bank f. 363.797.86: gekochte waarden f. 97.50; gekochte landerijen: f. 5.107.25; post chèque en girodienst f. 78.268.78; rente spaargelden f. 9.591.84; rente rekening courant f. 5.120.93; rente Centrale Bank f. 3.977.82; bijdrage Centr. Bank f 290.92; bijdrage waarborgfonds f. 382.35; salaris sen f. 4.400; afschrijvingen f. 1.600; div. uitgaven f. 3.111.61: op reserve gebrachte winst f.4.745.86; kas op 31 December 1935: f. 18.576.39. Totaal f. 2.404.420.70. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van P. Pauw cn M. Ravensbergen Johan Hendrik Cor nells. z. van C. H. C. Glasbergen en M. Korbee. Ondertrouwd: B. Mulder j.m. 27 jaar en J. de Mooy j.d. 26 jaar Overleden: Johanna v. d. Mey, echtge- noote van C. Ravensbergen. 56 laar. De jeugdige G. N. geraakte ln de Vliet, die ter plaatse vrij diep is. De heer C. v D. die het ongeluk zag gebeuren, wist hem spoedig op het droge te brengen. De laatste dagen zijn de werkzaam heden ln het land- en tuinbouwbedrijf aangevangen en als gevolg daarvan is de werkloosheid hier ter plaatse belangrijk afgenomen. SASSENHEIM. Nabij de Klabïriife' rêed een personen auto een vrachtauto aan die van de Teijllngerlaan ktvam en akn wie voor rang verleend moest worden. Beide wagens werden beschadigd, de personen-auto zóó danig. dat de reis niet vervolgd kon wor den. Van de inzittenden werd een heer licht gewond. De politie maakte proces verbaal op. WARMOND. Als lid van het N. H. Armbestuur alhier is gekozen de heer W. K. Heyl, terwiU als plaatsvervangend lid is aan gewezen de heer K. de Vos. De dames S. Hooimans en L. Meskers alhier slaagden beiden voor het diploma costumière. Zij genoten haar opleiding bij zuster Reinilda alhier WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wasse naar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelljksche leden vergadering. De voorzitter, de heer Pol derman, sprak het welkom. De heer A. H. Aartsen hield een causerie over den teelt van Ixora's. Op leerrijke en prettige wijze vertelde spr. hoe hij dezen teelt zelf met succes in practijk heeft ge bracht. Op de uitgeschreven prijsvraag, lui dende; de mooiste verzameling gefor- i ceerde heestertakken was slechts één in zending gekomen. Ook voor het punten- stelsel was slechts een tweetal stengels met Strelitsia tentoongesteld. De jury, bestaande uit de heeren W. C. van Zetten, J. van Noort en G. Verlind, kende aan de eerste 19 punten toe en de tweede 7 pun ten, zoodat beide inzendingen niet voor een prijs in aanmerking kwamen. Behan deld werden ter tafel gebrachte soorten van klimop. Nadat naar aanleiding van de causerie van den heer Aartse eenige vragen wer den gesteld, deelde de voorzitter mede, dat op de e.v. vergadering de heer C. van Drent een lezing zal houden over „Het geheele jaar door in den tuin". Na rond vraag volgde sluiting. Benoemd tot lid der examencommissie A akten Nijverheidsonderwijs, gemerkt Nn. NJ, Nk, Nu, Nw. Nr. NTV enz. de heer W. C. A. RiMderhof alhier. Door den heer S. uit Sassenheim werd op het politiebureau aangifte gedaan, dat vanaf zijn rijwiel, dat hij onbeheerd had laten staan, waren ontvreemd een costuum en een jas. ZEVENHOVEN. De 60 Kerkschapen der R.K. Kerk hebben f. 17 per stuk opgebracht. Bij de aanbesteding voor bouw van twee woningen voor F. Cornelissen te Aals meer werd ingeschreven door v. d. Bregge- Boeree en v. Wengerden te Nieuwveen en alhier voor f. 4870. ALPHEN. Jaarvergadering Chr. Ambtenaarsbond. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. Noomen, hield de afd. Alphen a. d. Rijn v. d. Chr. Ambtenaarsbond in „Con cordia" haar jaarvergadering. Na opening sprak de heer Gote, vrijgestelde, een op wekkend en propagandistisch woord. Uit de jaarverslagen van den secretaris en penningmeester bleek, dat het leden aantal gelijk was gebleven en het afge loopen jaar voor de afdeeling met een klein batig saldo kon worden gesloten. Bij de bestuursverkiezing werd ln de vacature van den heer P. Koren tot secretaris ge kozen de heer M. H. Rijnsburger. Namens den dhr Besturenbond sprak de heer A. Groeneveld, terwijl het geheel zeer ver dienstelijk werd afgewisseld door enkele keurige zang stukjes van mej. J. v. d. Helm met orgelbegeleiding. Na het zingen van den avondzang verrichtte de heer Prins de sluiting. Diefstal van kaas. Hedennacht werd ingebroken in het kaaspakhuis van de fa. Keus alhier. Door het forceeren van een hangslot heeft men zich aan de Rijnzijde toegang tot het pak huis verschaft. Wat en hoeveel wordt ver mist was nog niet precies bekend. Vast staat evenwel dat eenige kaas is ont vreemd. Volgens de sporen die werden gevonden is het blijkbaar de bedoeling geweest een bezoek aan het kantoor te brengen, waarbij men is gestoord of hiertoe geen kans heeft gezien. Terstond na de ontdekking hedenmorgen, werd aangifte bij de politie gedaan. Naar de heer Keus ons mededeelde, hebben bij hem reeds meerdere diefstallen den laatsten tijd plaatsgehad, o.a. ln zijn garage. Tot heden is echter de dader of zijn de daders on bekend gebleven. „Het redden van drenkelingen". Door de afd. Alphen a. d. Rijn van de E.H.B.O., werd ln Hotel „Centraal" een voordrachtavond gehouden over het red den van drenkelingen ook uit auto's. De belangstelling was zeer groot, zoodat bij de opening, die werd verricht door den voorzit ter. den heer J. F. Allart, de zaal geheel was bezet. Spr. heette speciaal welkom den spreker, den heer A. Meijerlnk uit Haarlem, terwijl hij tevens den wensch uitsprak dat deze avond mede zal werken tot uitbrei ding van de Alphensche reddingsbrigade. De heer Meijerlnk hield dan een zeer leer zame en breedvoerige causerie over het redden van drenkelingen in den loop der jaren. Verschillende gevallen gaf hij met voorbeelden aan, benevens raadgevingen en andere nuttige wenken. Tevens besprak hij bijzondere gevallen van het redden der drenkelingen met auto's als bij onge vallen te Sneek; de afsluitdijk, Roermond enz. Na deze lezing volgde een serie ver tooning van lichtbeelden, terwijl ook de film van den bond van het redden van drenkelingen werd vertoond. In de jaarvergadering van de Chr. School Hooftstraat, onder leiding van den heer J. P. Bos. wérden tot bestuursleden gekozen dn de vacaturen van de heeren J. P. Bos en C. v. Galen de- heeren A. Bogaard en J. Anker, terwijl in de vacature van het bestuurslid van de bewaarschool wijlen de heer Ketel werd gekozen de heer v. Egmond. De jaarverslagen werden uit gebracht door de heeren v. d. Meent en S. Visser. De heer Dekker, die de aftre dende bestuursleden dank bracht, ver richtte de sluiting. Onze plaatsgenoote mej. C. v. Leeuwen slaagde te Rotterdam aan de Ned. Mode vakschool „Eureka" voor het examen costumière. Het bestuur van de Martha-Stichting alhier, ontving in de afgeloopen maand benevens verschillende andere bijdragen, een gift van f. 1000.van mevr. O. C. A. B. gelb. v. d. V. te .Overveen. Door de afd. I en II van de Chr. Meisjesverg. „Lydia" werd in het Zondags- schoolgebouw aan de Aarkade de jaarver gadering gehouden onder leiding van mevr. ZonneveldFigee. Ds. de Bruin hield een toespraak en mej. v. d. Helm gaf een opstel over Joh 2, 119, Bijzonder mooi was de imitatie van een kampvuur van Lydia II. Onder leiding van den voorzitter, den heer C. Zwaan, hield de afd. Alphen a. d. Rijn. van den Chr. Metaalbewerkersbond haar jaarvergadering. De verslagen werden uitgebracht. De heer Siebesma van Voor burg declameerde, terwijl de heer G. Hordijk, bondsvoorzitter, een propaganda- rede hield. Deze jaarvergadering, die de onderlinge band van saamhoorigheid niet weinig he:ft versterkt, werd na het. zin gen van Gez. 96 door den heer Hordijk ge sloten. BODEGRAVEN. Door de politie zijn een tweetal N.S.B.-propagandisten, de heeren G. B. en G. P. aangehouden, die werden aan getroffen. terwijl zij bezig waren met het verspreiden van het bekende pamflet met de plaat uit „de Notenkraker", Tegen de propagandisten werd proces-verbaal op gemaakt, terwijl de papieren werden in beslag genomen. BOSKOOP. Jaarverg. „Het Groene Kruis". Onder leiding van den voorzitter den heey J- W. E. Ebbinga, hield de afd. Bos koop van de ver. „Het Groene Kruis" ln hotel Klaassen haar jaarvergadering Ds voorz. opende, waarna de notulen der Li. gehouden jaarvergadering werden gelezen en onder dank vastgesteld. De heer D. C. Jongejan, die als afge vaardigde de vergadering te Rotterdam had bijgewoond bracht rapport uit, waar voor hij den dank van den voorz. in ont vangst mocht nemen. De penn. dr J. Hamburger, deed ver slag over de geldmiddelen welke luidden als volgt: inkomsten 2295.29'/e met een gelijk bedrag aan uitgaven, terwijl er een batig saldo overblijft van f. 642. Bij monde van den heer P. C. Goemans bracht deze, die met den heer J. Jonge jan, boeken en bescheiden hadden nage zien rapport uit, waaruit bleek, dat alle* keurig en accuraat in orde was bevonden. De voorz. bracht hiervoor genoemden heeren dank en dankte den penning meester voor diens beheer, De begrooting voor het jaar 1936 werd met inbegrip van een gedeelte van het batig slot, vastgesteld op f. 1820.65, met een gelijk bedrag aan uitgaven. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren dr. J. Hamburger en Th. A. Hou- dijk. De secr. van „Wijkverpleging" bracht verslag uit .Het bleek dat deze zeer nut tige afdeeling nog een kassaldo heeft van f. 95.63. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Plaatsman. De afd. „T.B.C.-bestrijding" heeft veel en nuttig werk verricht. Dank zij de extra gave van de opbrengst der koffie en theeverkoop, tijdens de bloemententoon stelling heeft deze afd. een batig kas saldo van f. 223.49, terwijl de reserve be draagt f. 1500. Tot bestuursleden werden herkozen mej. M. Kranenburg en de heer H. G. Mathot. Tot slot bracht de secr. en penn. van „Huiszorg" verslag uit omtrent de toe stand der afd en geldmiddelen. Ook deze afij. heeft in het afgeloopen jaar wederom bewezen, dat zij onmisbaar is. Vele gezin nen konden worden geholpen en ge steund. Het kassaldo bedraagt f.639. Herkozen werden de dames Hamburger en Frank, terwijl in een vacature werd ge kozen, mevr. Hoedemaker Na rondvraag en een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. Jaarvergadering Ziekenhuisverpleging. Bovengenoemde vereeniging hield in liotel „Neuf" haar jaarvergadering. De voorz.. de heer C. van Veen, opende en hield een korte inleiding. De notulen wer den onveranderd vastgesteld. De admini strateur bracht verslag uit van de finan ciën, die zeer gunstig zijn te noemen De aftr. bestuursleden, de heeren D. de Briiyn, Johz. en J Radder Az. werden herkozen. Een voorstel van het bestuur tot toe treding en bespreking van het tusschen- tarief van het streekverband Rijnland en omstreken, wat o.m. beoogt, degenen die financieel niet in staat zijn zich aan te sluiten bij het operatiefonds te helpen, wanneer die patiënt wegens plaatsgebrek niet in het Academisch Ziekenhuis kan worden opgenomen werd aangenomen. De contributie bedraagt één gulden per gezin en per jaar. Hierna volgde sluiting, Verkeersverbetering. Met het dempen van het gedeelte Wetering voor de pastorie en R.K. Kerk, aan den Reijerskooperweg is thans een aanvang gemaakt. De hooge houten Kerkbrug zal worden afgebroken, terwijl ter plaatse tijdelijk een tegelpad zal wor den gelegd. Een groote verbetering, zoowel voor de kerkgangers, alsmede uit verkeersoog- punt! Zijn wij goed ingelicht, dan zal de helft van de gedempte wetering bij den weg en de andere helft aan de pastorletuln wor den toegevoegd. Ter afscheiding van weg en tuin, wordt een ijzer monumentaal hek geplaatst. Het Chr. Kinderkoor „Klein Ho sanna", alsmede het Jeugddameskoor, gaven onder leiding van haar directeur de heer J. van Beek uit Woerden in het gebouw „Flora" een uitstekend geslaagde zanguitvoering. Vooral het zangspel „Bloemencantate" van' G. v. Raderacken oogstte zeer veel bijval. In verband met het bedanken als be stuurslid van den heer P. Rosbergen, is in diens plaats tot secretaris van de ver eeniging „Boom- en Plantenbeurs" be noemd de heer C. B. v. Nes Klz. HAZERSWOUDE. Geslaagd voor het examen Coupeuse- leerares mej. Eefje G. Laros alhier. RIJNSATERWOUDE. Vergadering „Groene Kruis". In de zaal van den heer J. W. de Boer werd een vergadering gehouden van het „Groene Kruis" alhier. Het doel was aan sluiting met O. Wetering en Leimuiden, welke beide dorpen reeds wijkverpleging hebben, om dan gezamenlijk wijkverple ging en t.b.c.-bestrijding ter hand te ne men. De vergadering was slecht bezocht De voorzitter, de heer G. Eikelenboom opende en zette het nut en het doei van de wijkverpleging uiteen. Het bleek, dat de onkosten voor wijkverpleging door de wijk zuster voor Rijnzaterwoude zouden be dragen f. 200 per jaar. Na breedvoerige discussie werden op voorstel van het be stuur van het Groene Kruis J. van Rijn en J. Amie aangezocht om dg. gemeente rond te gaan, teneinde te verzoeken wat of elk lid voor de wijkverpleging over heeft. Hopende op een goeden afloop voor dit toch zoo nuttige en mooie werk, sloot de voorzitter onder dankzegging voor de aan gename besprekingen de vergadering. TER AAR. Bij den gemeente-veldwachter te L-angeraar zijn Inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden reservewiel van een vrachtauto. Aan den Stillen Omgang is uit deze gemeente door pl.m. 180 personen deel genomen. De 8-jarige v. d. L. geraakte bij het spelen langs den kant in het Aarkanaai, doch kon. dank zij spoedig toegeschoten hulp tijdig uit het water worden gehaald. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven een dekzeil, een sleuteltje en een achterklap van een vrachtauto. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7