DROSTE Gordijnstof JONGEMAN s Bedkleedjes Kleinmeubeltjes D M. van [WIJK Fa. v.d. WAALS Het zilveren jubileum van dr. J J. PersantSnoep HARRY v, d. OUWEELEN, Prinsessekade 3-4 TRIANON-THEATER Zou Zou met Josephine Baker en Tante Sally „ARISTOS"-Kamerdeuren LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Maart 1936 Een grootsche huldiging te Leiderdorp. - VOOR EEN WRINGER, NATUURLIJK Openbare Les met Tentoonstelling Het Tractatie-mannetje gaat Paaschfeest vieren..! OPENBARE VOORDRACHT Kinderen hebben rust noodig! Geëtaleerd HERBERGOUDERS vanaf fl. 1.50 p. M. Foto Bleuzé. Zaterda® vond onder sroote belangstelling naar schattin® kwamen ongeveer 1000 personen hun gelukwenschen aan bieden de huldiging nlaats van dr. J. J. Persant SnoeD te Leiderdorp, in verband met diens zilveren, doktersiubileum aldaar. Hierboven de jubilaris in het midden, rechts van zijn echtzenoote Achter mevr. Persant Snoep burgemeester Brug van Leiderdorp Voorts familieleden, wethouders, raadsleden enz., alsmede talrijke belangstellenden. Het was waarlijk een grootsche huldi ging. die den heer Persant Snoep Zater dag is ten deel gevallen ter gelegenheid van 25 jarig doktersiubileum te Leiderdorp. Reeds vroeg in den middag hadden zich velen verzameld voor de woning van den Jubilaris, waar het kinderkoor K'eln Excelsior" zich onder leiding van den heer Kouprie had opgesteld om een zang- hulde te brengen. Staande voor ziin wo ning nam dr. Persant Snoep, omringd door de zijnen en de leden van het huldigings comité. deze zanghulde in ontvangst. Na dat ..Klein Excelsior" enkele nummers ten gehoore had gebracht, maakten de kleine zangeressen en zangers plaats voor cie mondharmonicaclub van ..Voordorp" die onder leiding van den heer Van der Reii- den enkele nummers speelden. De jubilaris dankte voor deze hulde en noodigde alie uitvoerenden in zijn woning, waar zij werden onthaald. De verdere huldiging vond plaats in de Raadszaal, die voor deze gelegenheid met groen en bloemen was versierd. Al spoedig vulde zich de Raadszaal met genoodigden en comité-leden. Ook de wethouders, de heeren Splinter en Boot merkten wij op. Enkele comité-leden haalden den jubilaris en zijn familieleden met auto's af en voerden hen door de met vlaggen versierde Hoofdstraat naar het gemeentehuis. In de Raadszaal werden zij met gejuich be groet. De burgemeester sprak, als voorzitter van het huldigingscomité, den jubilaris tos en feliciteerde hem en de zijnen van harte met dit jubileum. Vervoleens sprekende als hoofd van het gemeentebestuur zeide sdc. dat de jubilaris gedurende een groot deel van ziin leven zijn arbeidsveld hier heeft gevonden. Een zilveren jubileum is vaak een hoogtepunt in het leven: men viert dit meestal nog in ziin volle kracht en wij weten van u. dat u nog over uw volle werkkracht beschikt en nog met groote opgewektheid uw taak verricht. Toen dit jubileum in zicht kwam, wilde u eerst van een huldiging niets weten, maar uw pa tiënten wilden u vandaag in 't centrum hebben! Dat het gemeentebestuur ook hierin heeft meegewerkt heeft ziin reden. Want wii zijn er trots op. u hier als arts te hebben en wij vertrouwen u volkomen! Spr bood dan namens het gemeentebe stuur een fraaien bloemenmand aan en namens de patiënten overhandigde hij een enveloppe met inhoud. Deze gift was vergezeld van een door den beer A Coert, directeur van de Lakenhal te Leiden, ver vaardigd album, waarin waren vermeld de namen der gevers. Met den wensch. dat de jubilaris onder Gods zegen zijn taak nog lang zal mogen vervullen tot heil van degenen die hem om hulp en bijstand vrezen, beëindigde de burgemeester ziin rede. Ds. G. J. Streeder-sprak vervolgens na mens de patiënten. Spr. rekende het zich tot een bliide en vereerende taak hier het woord te mogen voeren want hij wist met hoeveel toewtiding de jubilaris ziin tauk heeft vervuld. Maantkpndaag. aldus spr.. hebben wil de roilejbneens omgedraaid,. want nu schrijven wij voor en nu moet eens doen, wat wii willen! Wil komen niet met poeders en drankjes, neen het zijn de gevoelens van groote blijdschap, vreugde en dank die uw patiënten u wil len kenbaar maken. Zich persoonlijk tot den jubilaris richtende getuigde spr. van twee dingen, n.l. ziin liefde voor de na bestaanden en de groote liefde voor ziin werk. Voor u gelden niet uitsluitend de medische wetenschappen maar alle kan ten van het menschelük leven hebben uw warme belangste'ltng. Het is de liefde die u vervult bit het verrichten van uw taak en wederkeerlg is er gegroeid dienzelfdcn geest van l'efde en sympathie in uw pa tiënten. Van harte wensch Ik u toe. dat deze liefde u mag blijven lelden, en dat God u vergunt, nog vele iaren uw arbeid te verrichten. Sla daarbij uw oog od naar Hem. Die de groote Medicijnmeester is van a'le tijden, opdat daardoor uw leven immer méér gewiid en geheiligd moge worden. De heer Stadhouder sprak dan nog na mens de patiënten van den Hooge Rijndijk De jubilaris sprak hierna als volgt: ..Zeer geachte burgemeester, voorzitter van het comité van ontvangst geachte leden van het comité, mijn waarde patiën ten. vrienden en familieleden Vanmiddag sta ik hier voor u allen, naar aanleiding van mijn 25 jarig feest. Gij patiënten hebt dit gewenscht. al had ik liever deze off!- cieele huldiging ontgaan en het feit in sti'te herdacht. GU dacht er echter anders over en ik heb mij naar uw verlangen gevoegd. Wel nu laat mij deze samenkomst beschouwen als een vriendschaonelilke bijeenkomst, waarbij mijne patiënten hu eens tegenover mit ln een andere verhouding staan dan gewoonlijk. Velen van u heb ik gedurende die 25 iaar gekend en veel lief en leed met u doorgemaakt. Zooveel komt deze dagen in mijn herinnering terug: zooveel dagen van spanning en zorg om een leven te behouden, een ziekte te bestrijden. En hoe vaak is al het pogen van een medicus lidel en vergeefsch en kunnen wil artsen slechts onze onmacht belijden. Wellicht ls het goed nu de wetenschap zoo vooruitgaat en zooveel resultaten alom voortbrengt, dat men eens een tijdje stil staat en achter uit blikt en dan ervaart en erkent dat de medicus zijn vermogen begrensd ziet. Tegenover de macht van de kunst, staat nog een wereld van onvermogen, van ..niet-weten" en dan past het den mensch bescheiden te ziin tegenover de grootheid van den Almachtige. Die zich in de natuur openbaart. Geschiedenis is terugblik en dat is goed na 25 jaar. In de eerste jaren van de practilk heeft het technische een groot overwicht en is men als arts vrijwel geheel vervuld van wat medische wetenschap ver mag. Later, met het riipen van de kennis van het vak. bi) het diepere kennen van de menschelUke natuur van de karakters, leert men de duistere verwikkelingen van het zieleleven. die zoo vaak een oorzaak van lichamelijk lijden zijn. Onze taak als arts is dan de verschillende storingen van het gemoedsleven te bestudeeren, hierbij leiding te geven en te trachten het even wicht te doen, herwinnen. Hierbij komt men telkens' lri aanraking met wijsgeerige en godsdienstige vraagstukken, die de art» niet mag ontloopen en voorbij zien. Ons vak is zóó moeilijk, de natuur Is zóó samengesteld; zóó oneindig in zijn vormen en verrichtingen. In die 25 jaren is ons geneeskundig weten enorm vooruit gegaan en het is mit een lust en genoegen geweest, dien vooruitgane zoo veel moge- Hik te volgen. En zoo lang leven en ge zondheid mil nog geschonken zijn, zoolang hoon ik met mün heele persoonlijkheid mijn vak uit te oefenen en de zieke menschheid te dienen. Bii een terugblik past ook dankbaarheid. Allereerst dank aan mün leermeesters die een strenge school vormden en den prikkel gaven tot voortdurend nadenken. Als ik op dezen dag terugblik, dan is dankbaarheid: het levendigst motief van mijn gemoeds toestand En moet een mensch niet dank baar ziin Jegens Gtod, die zooveel goeds in dit leven gaf. meer dan men ooit ver dient. zoodat men ervaren moet dat het góede meer ls dan het kwade, de goede ervaringen in het leven veel meer dan de teleurstellingen en het verdriet. Ten slotte dank ik u allen, voor al het geen gii op dezen dag voor mij en de münen hebt gedaan. Na de jubilaris sprak nog ln het kort een patiënt uit Den Haag, die den dokter reeds kende van ziin vorige standplaats Workum. Voor het Raadhuis was inmiddels een groote menigte samengestroomd, komends van heincle 'en verre om den dokter te feliciteeren. Wii schatten het aantal der- genen. die op deze wiize van hun belang stelling blijk gaven op een kleine 1000 personen. Voor de bezoekers waren in de trouwzaal buffetten aangericht, waar thee enz werd geserveerd. Doordat men aan de achterzijde het Raadhuis kon verlaten, kon een gedrang worden vermeden. Na het eindigen der receptie, toen do jubilaris en familieleden nog maar nauwe lijks in huis waren aangekomen, kwam onder het spelen van een vrooliike marsch de muziekver. ..Devote" aangemarcheerd. De muzikanten droegen fonkelnieuwe uniformpetten, die dezen dag voor het eerst dienst deden. Na de eebrachte sere nade sprak de 2e voorzitter van ..Devote" de heer van der Bosch nog den jubilaris toe. De eigenlijke huldiging was hiermee ten einde. Het is voor dr. Persant Snoep en ziin familie een dag geworden, om nimmer te vergeten! Noch de jubilaris, noch ook het huldigingscomité, zullen een zoo groote belangstelling hebben verwacht! Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden. Veilig verkeer is ook heel wel mogelijk zonder een permanent gebruik van ou> claxon. Avondteekenschool van den Ned. R.K. Volksbond Afd. LEIDEN. van door de leerlingen vervaardigde teekeningen, hout- en marmer- stalen en boeiseerstukken, op DINSDAG 17 en DONDERDAG 19 MAART 1936, telkens van 7 9 uur 's avonds, in het school gebouw van der Werfstraat 70. Toegang vrij voor belangstellenden. 351 HET BESTUUR. 42 Het Tractatiemannetje is druk in de weer geweest: alle winkeliers hebben die ongewoon-lekkere Droste Paascheitjes nu voor U klaar liggen, Os k Uw leverancier. Tal van nieuwe smaken ongekend lekker I En vergeet ook de Paasch- figuurtjes nietl ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album „Java I". HET THEOSOPHISCH GENOOTSCHAP Leider: Dr. G-. DE PURUCKER, Point Lorna, Cal. op Donderdag 19 Maart des avonds 8.15 in de Muziekschool van Toonkunst, Nieuwe Rijn 19 Onderwerp: „De Theosophische beweging en baar achtergrond", te houden door den Heer -J. H. VENEMA, Nationaal Voorzitter T. G. Secretariaat Jan v. Houtkade 22 Toegang viij. 330 TARIEF VAN SCHOENREPARATIE Heeren Zolen en Hakken, le soort f. 1.50 Heeren Zolen en Hakken, 2e soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, le soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, 2e soort f. 0.75 Reclame aanvullingswerk heeren- en dames zolen en hakken vanaf 60 ct. 2e soort en R.ciame aanvuuingswerk moet apart besteld worden. Schoen- reparatie kan in 1 uur klaar, mits het gave zolen en hakken zijn Zoolleer, Rubberleer, Rubberzolen en hakken uiterst lage prijzen - VAN WIJK'S LEERHANDEL HAARLEMMERSTR. 161 bij de Janvossensteeg. 381 Ze vergen overdag zooveel van hun jonge spieren, dat ze 's nachts absolute rust noodig hebben. En daarom is het zoo jammer, dat veel kinderen op een verkeerd bed slapen. Geel ze een Origineele Auping-matras: dan geeft U ze een gezonde slaap, hun leven langl Vraag naar de Origineele Auping- matras (Stroomlijntype zonder klinknagels). Terwille van de gezondheid van Uw kinderen! OPGELET: de Origineele Auping-matras (Stroomlijntype zonder klinknagels) kent U aan den in het netwerk „ingeweven" naam AUPING en bovendien aan de aange hecht© officieele verkoops-prijskaart. Prijzen (in 4 kleurmerken) vanaf f 10.50 KLAAS VAAK de vrind ven Auplnfr Golllustreerd pretps sendt gratis fabriekt Auplng- Davefite* Voor direct gevraagd een Qtnka voor Heeren-Modezaak liefst met het vak hek end. Aanmel den hedenavond na 20 uur en morgenochtend Donkersteeg 1. 372 lederen avond tranen lachen om de 2 kolossale films WOENSDAG MATINEE Dit is het programma dat de aandacht trekt van heel Leiden* De. Stichting De Leidsche Jeugdherberg" zoekt voor haar J. H. in de Kaag geschikte Vrij wonen en verdere emolu menten. Eigen neveninkomsten vereischt. Schriftelijk aanmelden Secretaviaat: De Laat de Kanter straat 7, Leiden. 331 BREESTRAAT 73 TELEFOON 414 Voordeuren, keuken- en schuif deuren, portieken, lijstwerk, stofdorpels enz., steeds in voorraad, in alle modellen en op maat te leveren, aan zeer concurreerenden prijs. Opslag- en Toonkamers. Booge Rijndijk 280. Taltf. 2253 Heerengracht 9-11, Telei. 2820 Alleen-vertegenwoordiger voor Lelden en Omstreken van den „ARIST0S'-Deurenfabriekan. ÏS 347 elke vrouw wil niel graag bewonderd wor den? n Plus Beau corsel lean U daarbij belpen. Een prettig, vormgevend corset, lock behaaglijk in 1 dragen Plu9 Beou Corsel- O-» rA Het Bestuur dei* L. C. K. in liquidatie, deelt den leden mede, dat de inrichting met 1 APBIL ZAL WORDEN GESLOTEN. 386 LEIDEN: Breestraat 99-101 - Tel. 1770 Opgericht 1886 28 Filialen Ztysluillng-corscl (mei rugvelerslul- Ung) roso broché, exlra verzorgd QOU frtodol. volgena afbeelding

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8