WatU Instantine? LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Maart 1936 UIT DE OMSTREKEN. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs BIJEENKOMST LAND- EN TUINBOUWBOND. EEDEVOERINGEN OVER „SANEERING EN LOONBIJSLAG". Zaterdagmiddag werd in Calé-Rest. „De Nachtegaal" te I.isse een bijeenkomst ge houden van den Land- en Tuinbouwbond, waarin als sprekers optraden de heeren D. W. Lefeber en J. W. A. Leieiber. De heer D. W. Lefeber, lid van het Dage- i lijksch Bestuur der Ned. Sierteelt Centrale sprak over: „De uitbetaling der surplus- bloemfoollen met 85 der minimumprij zen en de bedrijfsmaatregelen". Spr. wil de kwesties zakelijk behandelen. Hij verheugde zich er over dat de Regee ring door de beschikbaarstelling va'n f. 500.000 blijkbaar de belangen van het Bloembollenbedrijf beter gaat begrijpen. En ofschoon aan deze toezegging nog zeer belangrijke condities zijn verbonden, ver wachtte spr. toch, dat de betere verhou ding tusschen Regeering en het bedrijf ook voor ons een redelijke oplossing dezer condities zal geven. Spr. behandelde dan de vraag: „Hoe is het surplus 1935 ont staan?" Voor de culturen der Hyacinthen, Tulpen en Narcissen zijn deze beperkin gen radicaal doorgevoerd en wel op een wijze, dat hiervoor in den tuinbouw geen voorbeeld is te noemen. Volgens schatting zullen de ingenomen vrije-surplus bollen van Hyacintlhen, late Tulpen en Narcissen, door het surplus-fonds betaald kunnen worden niet 85 °U der minimum-prijzen, waarvoor zooals bekend, de kweekers een korting op hun levering-nota's toestaan tot 15 "In der minimum-prijzen. Het surplus vroege tulpen is echter ruim 3 maal groo- ter als waarvoor het fonds in staat is te betalen. Is echter het Bloembollenbedrijf of de genomen maatregelen hiervoor verant woordelijk te stellen? Spr. meende van niet! Dit werd door spr. uiteen gezet. De genoemde f. 3.000.000— aan verkochte en geproduceerde bloembollen zijn aan waarde geminiceerd tot beneden nul en dit heeft veroorzaakt het zeer groote surplus speciaal vroege tulpen, dat boven dien ingenomen moest worden en daardoor nog belangrijke kosten met zich bracht, dit alles ten laste van het bedrijf. Spr. wilde geen verwijt richten aan de Regee ring. Misschien was er een mogelijkheid geweest op bijzondere condities, méér voor den export onzer bloembollen te bereiken, dit is echter door hem niet met zekerheid te zeggen. Wel echter het feit, dat indien de export had plaats gehad, zooals de verkoop in het buitenland reeds was ge schied zeer weinig bloembollen als surplus hadden behoeven te worden ingenomen en dat ook de kortingen ad 15 °/o met" een belangrijk percentage had kunnen worden geminiseerd. De gevolgen zijn, dat de 15 korting van de vroege tulpen nog slechts geen 1/3 van het benoodlgde bedrag een fonds-vorming geeft, om het surplus van dit artikel met 85 °/o der minimum-prijzen te kunnen betalen. Stond vroeger het.blpeipbpllenbedrijf bjj de Regeering in het verkeerde boekjé, thans is de Regeering door de tegenwoor dige houding van het vak kunnen komen tot de vermelde gunstige beslissing en hierdoor zal het in de toekomst waar schijnlijk mogelijk zijn, ook voor het Bloembollenbedrijf meer te bereiken. De gepubliceerde reserveering van lever bare bollen oogst 1936 zijn vastgesteld om ook bij een bijzonder of extra goed gewas het surplusfonds toch in de gelegenheid te stellen het vrije surplus te kunnen be talen met 85 der minimum-prijzen Alle bollen zullen daartegenover gedu rende het geheele handelsseizoen ter be schikking van den handel gesteld blijven, uitsluitend indien het noodig mocht blij ken, zal door deze maatregel aan een eventueel te groot zwevend surplus een betere bestemming kunnen worden gege- yen. Spr. is voorstander om de voorschriften der bedrijfsregeling te doen handhaven, vooral wat betreft de voorschriften der minimum-prijzen. Het zal goed zijn te vookomen, dat de bedrijfsmaatregelen, vooral wat betreft het handhaven der minimum-prijzen niet te veel in handen wordt gesteld van den handel. De billijk heid vordert, dat de regeling der korting op de kweekersnota's zóó gesteld wordt, dat het doel zooveel mogelijk wordt be reikt, n.l. dat de geheele korting uitslui tend voor surplus-fonds ook werkelijk in het surplus-fonds wordt gestort, Spr. mag zeggen, inzage te hebben ge had van den grooten nood in het bloem bollenbedrijf en durft te zeggen, niet te hebben voorgestaan: „het recht van den sterkste". Naar zijn meening wordt bij te veel aangelegenheden een aanval gedaan op het Landbouwcrisisfonds of de Regeerings- finantiën. Spr. is voorstander alléén in uiterste noodzaak. Misschien niet alle vakgenooten zullen zóó sterk volledige betaling voorstaan. Wel zij, die het handhaven der voorschriften voorstaan. Deze wenschen te voorkomen dat de reëele bollenkweekers de dupe wordt door een geminiseerde uitbetaling. Spr. behandelde dan „De wettelijke be drijfsregeling" en betoogde, dat de sanee ring in het algemeen bedrijfsleven ge worden is een noodzakelijk strijdmiddel voor het economisch bestaan. Wanneer wij niet geheel doordrongen waren van den ernst van den toestand daar de Internati onale verhoudingen als exportbedrijf ten nauwste verbonden zijn, zouden wij zeker gehoor geven aan het geluid der anti- saneerders. Spr. bestreed het lokkend programma der anti-saneerders. Gelukkig warden onze bloembollen als ruw product op de wereldmarkt nog tame lijk gedeeld. De export heeft zich in 1935 per aantal K.G. vrijwel kunnen handha ven. Ook de verkoopprijzen waren voor het Buitenland tamelijk goed. Door de mone taire ontwrichting zijn echter de flnan- tieele resultaten voor onze bedrijven verre van rooskleurig. De valuta speelt hierin een groote rol. Spr. wees er op, dat Regeeringssteun het bedrijf niet rendeerend kan maken; het zal hoogstens kunnen dienen als een nood toestand. De buitenlandsche culturen blijven voor ons een gevaar, daar deze ons een niet rechte concurrentie aandoen. Het zal voor ons als reëele concurrentie daartegenover eerste vereischte zijn. hooge eischen te olijven stellen aan onze export-kwaliteit, Welke vanaf het begin der saneering is op- De Nedérlandsche Groenten- en Fruit centrale maakt het volgende bekend: Bij de vaststelling der oppervlakte, in genomen door warmoezerij gewassen en vroege aardappelen als onderteelt in boomgaarden en frulttulnen wordt veelal van de meening uitgegaan dat steeds 50% genomen k,tn worden van de totale op pervlakte boomgaard of tuin, waarop de onderbeplanting plaats heeft Dit is echter in strijd met de geldende voorschriften, die een zoodanlgen uitleg j niet toelaten. Ter voorkoming van moeilijkheden wordt er daarom de aandacht op gevestigd, dat ook bij ónderbeplanting met warmoeze- rijgewassen en vroege aardappelen moet worden uitgegaan van de .werkelijke op pervlakte". waarop deze gewassen zijn ge teeld en dat ook bij controle alleen met deze „werkelijke oppervlakte" rekening wordt gehouden. 353 De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend Behalve het sub 1 van de Ministerieele Beschikking van 30 Aug 1935, no. 11896, genoemde bedrag ad f. 0.50 per 100 K.G. veevoeder zijn de prijsverschillen bij in voer van tot veevoeder verwerkte oliehou dende zaden, pitten en noten als volgt vastgesteld 354 5"ï Voor lijnkoeken f. 1.15 f. 1.15 voor soyaschroot f. 0.60 f. 1.15 voor soyakoeken f.1.f. 1.20 voor grondnootkoeken f. 0.00 f. 0.50 voor grondnootschilfers f. 1.40 f. 1.35 yoor cocoskoeken f. 1.25 f. 1.25 voor Ned Oost-Indische cocoskoeken f0.60 f. 0.80 voor tot andere soorten verwerkte oliehoudende zaden, piten en noten f. 0.50 f. 0.50 Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen^ gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stellen. gevoerd, óók door den uitvoermaten hoo- ger te stellen. Dat wij door dumping tegen over de buitenlandsche cultures iets goeds zouden bereiken, is met de momenteele protectie wel te dwaas om over te spreken. Toegejuicht werd de houding van Amerika welke haar grenzen voor narcissen niet langer gesloten houdt en gunstiger bepa lingen stelde voor de invoer van tulpen en andere gewassen. Laten wij echter ons niet vleien met de hoop, dat de internationale handel in de naaste toekomst weer een algeheele vrijhandel zal zijn. Na de noodzakelijkheid der maatregelen te hebben aangetoond zeide spr., dat het een .eerste vereischte is, dat deze maatre gelen goed genomen worden en goede controle gewepsOht is., Wij mogen niet rneenen, dat het goede van de vakgenoo ten kwam en het kwade van den ambte naar. Spr. wenschte wel, dat de vakgenoo ten, ook de vooraanstaande vaak, ambte naarsplichtsgevoel hadden in het nako men van de door heil zelf gewensehte voorschriften. De sanearing kunnen wij nog niet mis sen, doóh deze zal eenvoudiger moeten gaan werken en zooveel mogelijk door het vak in eigen handen worden beheerd. Het is voor de regeering slechts mogelijk ons vak in de organisaties te erkennen en deze organisaties zullen uitsluitend zeg genschap kunnen doen gelden naarmate zij vertegenwoordigen. Wel niemand zal ontkennen dat deze tijden ook voor de Regeering moeilijk zijn, hetgeen tot logisch gevolg heeft, dat om het gewensehte te bereiken bij de Regee ring, niet alleen samenwerking in het be drijf. doch ook en vooral een zoo juiste en sterk mogelijke vertegenwoordiging ver eischte is. Hierop sprak de heer J. W. A. Lefeber over „Welke perspectieven geeft de loon- bijslagregeling in de bloembollenstreek". Het antwoord op deze vraag, aldus spr., zal beslissend zijn voor het al of niet voort duren van zooveel mogelijk handenarbeid. Als meer ingewijde in de bedrijfstoestan- den, vooral van de kweekerij. is het spr. bekend, dat in streken waar het ploegwerk en dergelijke meer gebruikelijk is, de uit gekeerde loonen per H.A. belangrijk min der zijn dan in de eigenlijke bloembollen streek. Een en ander zal er noodzakelijk toe leiden, dat gezien de slechte financieele bedrijfsresultaten ook hier zal worden uit gezien naar nog lagere bedrijfsuit-gaven. Zonder bijslagregeling zal daarom hier in de bloembollenstreek noodzakelijk gezocht moeten worden naar nog goedkooper werk. De algemeene beperking der teeltopper vlakte heeft niet een verhoopte prijsstij ging ten gevolge gehad, omdat de valuta- verschillen elke Nederlandsche productie prijs reeds als uitermate hoog een record prijs maakt. Deze toestand leidt er toe, dat zeer veel beneden productieprijs verhan deld moet worden en dat zeer spoedig groote overschotten de bedrijfsresultaten zeer nadeelig beïnvloeden. Er zijn verschillende bewjjzen voorhan den dat in 1935, trots slechte bedrijfsuit- komsten „toch meer is gewerkt, dank zij de bijslagregeling". Maar deze regeling zal een negatief resultaat opleveren als niet op tijd wordt betaald. Ondanks de slechte bedrjjfsuitkomsten is in de loop van 1935 en ook nu nog een zeer groot bedrag ingevorderd van achter stallige roeheffing, dat weer een zeer be langrijk bedrag aan liquide middelen aan het bloembollenbedrijf onttrekt, waardoor de toch reeds zeer moeilijke toestand voor vele bedrijven nog zwaarder wordt, vooral wat betreft het contant uit te keeren loon. Alleen een zeer vlugge terugbetaling van het meer verloonde geld moet zoo spoedig mogelijk terugvloeien, anders kan de Bij slagregeling niet goed functioneeren. Een maand na lederen termijn moet daarom zijn afgerekend. Jammerlijk genoeg zijn ook wij gedwon gen door de eenzijdige regeeringspolit.iek, onze aanpassing te zoeken bij de klasse van den minsten weerstand, de werkzoe kenden. De vaste lasten in ons bedrijf zijn schrikbarend hoog, maar deze laten zich niet aanpassen. Het beschikbare bedrijfskapitaal, na af trek van vaste lasten, is daardoor zoo klein. Het bloembollenbedrijf moet daarom on gewild op den duur wel overgaan tot zoo veel mogelijke beperking van handenar beid, om hierdoor het voortbestaan van het bedrijf zoolang mogelijk te rekken. De bedrijfsresultaten zijn in 1936 weer belangrijk slechter dan in 1935. Trots dit alles zijn in de bloembollenstreek, dank zij de bijslagregeling, aanmerkelijk meer bloembollen geplant door de sterkere firma's. Dit kan de werkgelegenheid in de bloembollenstreek blijvend verbeteren. Zeer vele bonafide kweekersbedrijven zonder export hebben het echter zeer zwaar en hebben de handen vol om den omvang van hun cultuur op hetzelfde peil te houden en te handhaven. Indien on verhoopt de loonbijslagregeling mocht wor den stopgezet, kan een verdere inzinking van den handenarbeid niet achterwege blijven. Een niet verder terugloopen van de werkgelegenheid is dan ook reeds te danken aan de bijslagregeling. Vele bedrijfsleiders voelen gelukkig nog het leed van hun werklooze arbeiders en zijn daarom bereid het duurdere handwerk te laten verrichten, als de overheid dan maar zorg draagt, dat het duurdere werk door loonbijslag wordt mogelijk gemaakt en op tijd betaald wordt. Vooral dit laatste is zeer dringend. De geheele bloembollen streek verarmt en zal niet in staat zijn werk contant te betalen als de middelen daarvoor te lang op zich laten wachten. Om de werkloosheid tot het uiterste minimum -te beperken is dan ook voor de streek, die geheel aangewezen is op export een bijslagregeling op handenarbeid drin gend noodig. zoolang ons vergulde Neder land zoo ver boven de buitenlandsche valuta blijft uitsteken. RECLAME. 348 AALSMEER. Door wijlen den: heer F. A H. Velle- kamp, overleden te Bussum is f. 1000. gelegateerd aan de Diaconie-stichting „Rustoord" alhier, vrij van rechten en kosten- HAARLEMMERMEER. Comité Jeugdige werkloozen. In de consistorie van de Geref. Kerk aan den Aalsmeerderweg (Oost; alhier, vergaderden eenige personen met het doel té trachten een goede regeling te treffen voor de in de week van 30 Maart4 April as. te houden collecte voor de instand houding van de werkkampen voor de jeug dige werkloozen- De heer Tanis uit Hoofd, dorp gaf een duidelilke uiteenzetting van de acties, welke door de Centrale voor jeugdige werkloozenzorg wordt gevoerd onder het motto: ..Jong Holland snakt naar werk!"; „De werkkampen open, ook i in 1936!" Een comité van actie en aan beveling werd samengesteld, bestaande uit de heeren J. Meijer;secretaris en A. van 't Zelfde, penningmeester, terwijl den heer van den Brink, hóófd van-de bijzondere school aan den Aaföiöëerderweg, verzocht zal worden hét VobrMtterschap op zich te nemen. Tot onderwijzer aan de bijz. school aan den Sloterweg te Nieuwvennep (hoofd de heer H- Remiëns): is benoemd de heer D. C- Lub te Maassluis en tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Aals meerderweg te Rijk (hoofd de heer J. v. d. Brink) de heer H. Bos te Amsterdam. HILLEGOM. Aanwezig en te bevragen aan het bu reau van politie: boodschappentasch; zakmes; 2 ceinturen: sleutel, muts, huis sleutel; alpino. KATWIJK AAN ZEE. Door den Belasting-ophaaldienst, dir- de heer C. de Monyé, is over Februari j.l. aan den ontvanger der directe belas tingen afgedragen f. 650 24; en aan ren ten en verzekeringspremiën f 163.40; to taal f. 813.64. In INSTANTINE schiep de weienschap hel pijn- stillende middel van den mo dernen lijd In INSTANTINE zijn voortreffelijke werkzaamheid en absolute onschadelijkheid op inderdaad ideale wijze vereenigd In INSTANTINE bezit dus de door pijnen ge plaagde mensch het middel NOORDWIJKERHOUT. In plaats van wijlen pastoor Quant is benoemd tot pastoor der St. Jozef-pa rochie pastoor A. J- J. M. Maas te Vlaar- dlngen Van Gemeentewege zal gelegenheid gegeven worden tot kostelooze Vaccinatie cp 26 Maart a s. in de Chr- Herv. School. o WARMOND. GEMEENTERAAD. Opcenten personeel, en gemeentelonds- belasting verhoogd. Onder voorzitterschap van den heer A. J L. Ketelaar kwam de raad bijeen- De heer G. Onderwater was met kennisge ving afwezig. Na de opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd- Voorle zing werd gedaan van het K. B., waarbij de burgemeester werd herbenoemd. De heer Breedijk complimenteerde den bur gemeester namens den raad De voorzitter bracht den heer Breedijk dank voor zijn vriendelijke woorden en den raad voor zijn toegekende steun tijdens de afgeloo- pen 6 jaren Van den heer L. Meeuwsen was een verzoek binnengekomen om hem in afwij king van de geweigerde vergunning als nog toestemming te verleenen tot den bouw van een winkel en woonhuis voor rekening van den heer J. Schavemaker al hier Dat de aanvraag om vergunning zonder opgaaf van redenen door B. en W. is afgewezen moet dit college ten stelligste ontkennen. Het Instituut van Stad en Landschap van Zuid-Holland kon zich niet vereenigen met het door den heer Meeuwsen ingediende plan. De heer den Dunne wees er op, dat de houding van B- en W- in deze juist is- De afwijzende houding van B. en W. heeft spr. niet vol komen bevredigd Werk en nog eens werk hebben wij noodig en om dit te bereiken is spr. bereid offers te brengen. De voorzitter wees er op. dat absoluut niet als voorwaarde is gesteld, dat ge bouwd moet worden, zooals dit Instituut het wil. Er zijn nog diverse oplossingen, maar de heer Meeuwsen wilde zijn plan ten uitvoer brengen en geen enkel ander. Zouden wij vergunning geven, dan zou hiel de normale consequentie aan vast zitten, dat wij de eischen aan de gevels der ge bouwen te stellen, moeten laten vervallen. Na bespreking verklaarde de heer den Dunne zich bereid alsnog pogingen aan te wenden een bevredigende oplossing te vin den. Het voorstel van B en W- werd hier na z- h. st. aangenomen. In behandeling kwam het adres van de S.D.A.P. waarin verzocht werd maatrege len te nemen voor kindervoeding en ver strekking van kleeding en schoeisel op de scholen. In hun prae-advies wezen B en W- er op, dat ook zij van oordeel zijn. dat vole gezinnen in een zorgelijken toestand verkeeren. Bij een door hen ingesteld on derzoek ls gebleken, dat ook in naburige gemeenten geen voeding, schoeisel of klee ding wordt verstrekt. De nood is hier niet grooter dan elders. Zij verwijzen den raad ook nog naar het prae-advies dat betrek king heeft op het beschikbaar stellen van gelden voor extra steun B, waarin ver meld staat, dat hierbij wel degelijk reke- 27. Na een vlugge, korte reis kwam onze Thijs met al zijn reuzen aan bij 't koninklijk palels; en toen de koning het gerucht vernam was hij de eerste die de binnenplaats op kwam. Hij vroeg verbaasd wat er wel was, en Thijs vertelde 't hem heel ras! „Die reuzen van Pakkijs", zei hij tot slot, „maakten alles in dit land kapot en sloegen 't kort en klein; maar déze reuzen zullen U bij het herstellingswerk behulpzaam zijn!" De koning was nu zeer verblijd en riep: „Gelukkig ben ik dus alle plagen kwijt! Dien sloffenkoopman geef ik geld, 'k verhef hem in den adelstand, opdat een ieder hem zal eeren ln dit land en wat kan ik voor jou wel doen?" ,,'k Verlang geen dank, hoor, Majesteit", zei Thijsje toen.... ning wordt gehouden met de groote ge zinnen dus met de kinderen waarvan er veel schoolgaande zijn. In verband met bovenstaande stellen zij den raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Weyers zal niet ontkennen, dat ln vele gezinnen de nood hoog is, maar in dit adres ziet spr- slechts een propagan distisch geschrift.- In dergelijke adressen ontbreekt geheel en al de realiteit en in dit verband wijst spr naar de gemeente Leiden, waar de SD AP, nu zij achter de groene tafel zit, heel wat „tammer" ge worden is. De heer Walenkamp zegt dat hij de gevraagde maatregelen dringend noodig acht. In Leiden, aldus spr., heeft de gemeente voor dit doel in 1933 een sub sidie toegekend van f-40 000.voor 1934 f. 32640.en voor 1935 f. 37000Gezien deze cijfers acht spr het onmogelijk voor Warmond uitvoering' aan het plan te ge ven. Weth. Oudshoorn is er van overtuigd dat de nood hoog is, maar ziet eveneens ae financieele onmogelijkheid in om hier afdoend hulp te bieden. Wanneer parti culier initiatief hier voor zou gaan zou de gemeente niet onwillig zijn subsidie te verleenen. Weth. Zwetsloot wees er op, nat hier wellicht een taak is weggelegd voor de organisaties- Dr Walenkamp zou het toejuichen wanneer een vereeniging geconstitueerd zou worden tot voeding en kleeding van schoolgaande kinderen. Na bespreking wordt het voorstel van B. en W- aangenomen. Binnengekomen was een adres van de S.D.A.P. alhier om een onderzoek in te stellen naar de krotwoningen en te komen tot onbewoonbaarverklaring en de mede werking te verzoeken voor den bouw van een aantal woningen ter vervanging. B. en W. adviseeren aan dit verzoek geen gevolg te geven omdat een en ander wettelijk ge regeld is- Tevens merken zij op, dat de eventueel nieuw te bouwen woningen niet noemenswaard goedkooper in huur zul len zijn dan de reeds bestaande woningen waarvan er verscheidene leeg staan- Van woningnood kan ln deze gemeente der halve kwalijk gesproken worden. De heer Weyers zou gaarne zien, dat de gemeente overging tot verlaging van de huren der woningstichting „Warmunda". Hij acht 't noodig dat een onderzoek wordt ingesteld naar den woningtoestand. De voorzitter wees er op, dat deze aangelegeheid wat betreft huurverlaging der huizen van de woningstichting „Warmunda" thuis hoort bij het bestuur dezer stichting en gaf den heer Weyers in overweging daar ter plaat se de noodige voorstellen te doen- Vastgesteld werd het voorschot voor de bijzondere scholen ex art. 101 der L.O Wet 1920. Goedgekeurd werd de rekening en verantwoording van het N. H. Armbestuur over 1935. Tot bestuurslid dezer instelling werd benoemd de heer W- K Heyl. Bij de vaststelling voor de extra bijdrage voor hulp aan werkloozen, welke bijdrage door den minister is bepaald op f. 4.20 per werklooze, wees de heer Weyers er op, dat dit bedrag voorheen bedroeg f-10.—. Met kracht kwam spr. tegen deze verlaging op en verzocht B. en W. alsnog maatregelen te treffen om verhooging van dit bedrag te verkrijgen. Algemeen was men van meening, dat het bedrag niet toereikend was om de noodige ondersteuning te kun nen verleenen. Wellicht, aldus verschillen de leden, kunnen hier de organisaties iets bereiken door deze aangelegenheid aan hunne hoofdbesturen voor te leggen. Na benoeming van diverse commissies kwam in behandeling een verzoek van den heer Rutgers om te mogen overgaan tot verkoop van het pand pi- gemerkt A 126c aan den heer J A. M. Luyten alhier, van welk pand de gemeente eerste hypotheek houdster is. Z h- st. werd de gevraagde toestemming verleend. Vastgesteld werd een verordening ter voorkoming van ver ontreiniging van gemeentegrond. In over leg met de Provinciale Griffie en gezien den financieele toestand van de gemeente, werd besloten de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting voor 1936 te bren gen van 183 op 200 en de opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting van 55 op 75. Mede werd besloten het crediet in rekening-courant bij de N.V Bank van Ned. Gemeenten voor de gewone uitgaven t.e verhoogen tot f-22.000.Teneinde te komen tot een afdoende verbetering en verbreeding van den Heerenweg. werd be sloten over te gaan tot overname van gronden liggende voor de woningen van de heeren J. Hartveld en anderen- Mach tiging werd verleend tot het voeren van een e.v. rechtsgeding in verband met de rechten van de gemeentelijke eendenkooi. Goedgevonden werd dat de huur van de eendenkooi werd overgedragen aan den heer van Herk. Tenslotte nam burgemeester Ketelaar het woord, om nogmaals en nu in den Raad weth. Oudeshoorn te huldigen met zijn 12'/i-jarig wethouderschap, waarna de heer Oudshoorn van deze gelegenheid ge bruik maakte om niet alleen de raadsleden, maar ook de ingezetenen hartelijk te dan ken voor de hem gebrachte huldiging. WASSENAAR. Bij Kon. Besluit is voor den tijd van 6 jaar benoemd tot bestuurslid van het fonds bedoeld in art. 125 der Ziektewet mr. E B. F. F Baron Wittert van Hoog land, voorzitter van de Vereeniging van Raden van Arbeid, alhier- 3-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7